Was in 1775 door David Bushnell uit gevonden en gebouwd, en het eerste en eenige, dat werkelijk werd aangewend Deze boot was van eikenhout vervaar digd en had ongeveer den kogelvornx. Alle mogelijke voorzorgen waren geno men om haar waterdicht te maken. Bovenop bevond zich een cirkelvormig gat, met een metalen plaat, waarin dik sterk glas, gesloten, waardoor de be stuurder van dit vaartuig kon binnen gaan en verlaten. Aan den bodem was een looden gewicht van 700 pond be vestigd, om de boot in evenwicht te houden, waarvan men echter in geval van nood 200 pond kon wegwerpen, wanneer de boot niet wilde stijgen. Door er water in. te laten loopen, liet men het vaartuig zinken, door mid del van pompen maakte men het leeg. Voor den bestuurder was juist zooveel ruimte aanwezig, dat hij daarin juist kon zitten of staan om de verschillen de machines te besturen. Het roer, in den voim eener vischvin, bevond zich op eene zijde tegenover een paar riemen, die op de w'4-~ van een paar molenwieken aan -een as waren beves tigd. Het kompas, in het schip, was van een paar stukken phosphoriseerend hout voorzien, het eenige middel, om in den nacht licht te verschaffen, of wanneer de boot onderdook. Door mid del van eene buis, waarin een kurk dreef en die met het omringende water in vriie verbinding stond, werd de diepte bepaald; naarmate de boot zonk of rees, steeg of daalde de kurk. De snelheid bedroeg ongeveer 5 kilo meters per uur bij kalme zee. De be wapening bestond uit eene eenvoudige kist met buskruit, die door middel van een geweerschot (een geweer met een vuursteen) kon worden ontstoken; het afgaan van dit schot werd weer door een uurwerk geregeld'. Zoo geheel zeker scheen de uitvin der nog niet van zijn zaak te zijn, dat hij er zijn huid aan durfde wagen Daarom vroeg hij generaal Parsons hem een stuk of drie moedige kerels te zenden, wien hij de behandelin; kon leereni Een hunner deed later een tocht met het vaartuig en trachtte een Eng. schip te na te komen en in de lucht te doen springen. Hij werd evenwel ontdekt en vervolgd door den Vijand. Later heeft hij de ondervin dingen, op dien tocht opgedaan, in een wetenschappelijk blad beschreven. Robert Fulton, de uitvinder van de Stoomboot, bood in 1797 het directoire pok eene onderzeesche' boot ter beproe ving aan, door hem zelf uitgevonden; perst in 1801 evenwel werd zij beproefd. In de haven van Brest bleef Fulton met zijn „Nautilus" een x^jr water op eene diepte van 25 voet; bij eene latere ge legenheid maakte hij met 5 personen pen tocht van 4 1/2 ure. Omtrent de luchtverversching heeft men geene dui delijke meedeelingen ontvangen alleen weet men dat Fulton een koperen bol bij zich had, die lucht meevoerde tot een druk van 200 atmospheeren. In tegenstelling met Bushnell maakte Fulton gebruik van een zwemmende torpedo met lijnen aan de boot beves tigd en van daaruit ontstoken. De proe ven, daarmee genomen, hadden steeds Véél bijval. boden. De eigenaars van het Ameri- kaansche hospitadlschip Maine, dat in den Zuid-Afrikaaxxschexx oorlog goede schip ten geschenke gegeven aan de diensten heeft bewezen, hebben het Englsche marine. Loi'd Spencer wees naar aanleiding hiervan op de goede verstandhoudixxg, die tusschen Engeland en de Ver. Sta ten heerscht. Doop van liet ïtus3iscli prinsesje. De doop van het Russische prinsesje Anastasia werd bijgewoond door den groothertog van Mecklenburg en diens moeder groot-hertogin-weduwe Ana stasia. De plechtigheid had plaats in het Petex-hofpaleis te Petersburg. Na het familiediner verleende de Czaar aan den jeugdigen Mecklenburg- schen groot-lxert'og de Andteasorde, Een Engelseh. oorlogsschip vergaan. Het Engelsche oorlogsschip Sapho, dat bestemd is voor dexx dienst aan de Zuïd-Amerikaansclxe kust, doch tij delijk aan de Kaap gestationneei'd was, moet volgens de Globe vergaaxx zijn. De schade moet zoo ernstig zijn, dat 't schip waarschijxxlijk dadelijk naar Engeland moet worden overgebracht. Vreemden huwelijke in Londen. De bladen deelen mede, dat de An- glicaansche bisschop van Londen aan zijn priesters opdracht heeft gegeven, van vreemdelingen, die hun huwelijk wenschen te laten inzegenen, een cex'- tificaat. te eischen waaruit blijkt, dat zij aan alle formaliteiten hebben vol daan, voorgeschreven door de wetge ving van lxet land waarvan zij her komstig zijn. Door een heer verscheurd. Een vreeselijk drama is Zaterdag af gespeeld' in een dierenspel op de ker mis te Bègles, een voorstad van Bor- deaxxx. De kinderen van den eigenaar Ba- guerie waren bezig met spelen, bin nen in de tent die in gereedheid werd gebracht voor de kermis van den vol gen d<en dag, toen een driejarig knaap je te dicht bij de kooi van een ouden beer kwam. Plotseling sloeg het dier de klauwen uit, greep het kind, trok het in de kooi en "begon het met de tanden te ver- scheixren. Toen Baguerie op het gegil van den klein© en zijn broertjes met een stang kwam toesnellen, was het hoofd van het knaapje reeds verslonden en was zijn lichaam één bloedende massa. Een diefaohtige iufler. Sedert geruimen. tx'id werd door dc Parijsche politie ijverig irezocht naar een vrouw, die beschuldigd! werd van tal van diefstallen, waaronder van 20.000 francs. Zij kwam, voorzien van valsch© getuigschriften, een betrek king zoeken op effectenkantoren, kreeg meestal een goede plaats en stal dan alles, wat onder haar bereik kwam. Maandag is deze vrouw gearresteerd nadat zij den dag tevoren 35.000 francs aan effecten had gestolen. Zij geeft op Bei'the Dupuis te beeten en te handele i in opdracht van een man, die te Brus sel woont. Zij bekent een groot aantal van de diefstallen, welke haar ten las te gelegel worden. Twee hinderen verbrand. In het Belgische dorp Anderghem heerscht groote ontroering tengevolge van een verschrikkelijk ongeluk, dat een aldaar wonend gezin dat van don landbouwer Geryl heet getroffen. Geiyl en zijn vrouw waren bezig mét veldarbeid op een paar honderd meter afstand van hun wonir toen huurlieden hen kwamen waarschuwen, dat een aan hun huis erenzende schuur in brand was geraakt. Angstig Vroegen de man en de vrouw naar hun kinderen en men stelde hen gerust met de Verzekering, dat de kleinen buiten aan het spelen waren. Toén de braxxd gebluscht was, klonx Gexyl op het dak van de schuur, om de schade op te nemen. Plotseling slaakte hij een door dringenden gil. Ixx een lioek, in eengeschrompeld en geheel zwart, la gen de lijken van zijn twee' kinderen, jongetjes van 7 1/2 en 5 jaar. De kinderen hadden hoorexi zeggen, dat een poes in de schuur jongen had gekregen. Zij waren gaan kijken en, daar h©t zeer donker was, hadden ze een lucier aangestoken, om beter te kunnen zien. Het in de schuur geboi*- gei} hooi had vlam gevat en men be- grjjpt het overige. Dö smart der ouders is onbeschrij felijk. Gulzig. In een gesticht te Londen is een vrouw gestorven door te gulzig eten van kersen, waarvan zij de meeste heel had doorgeslikt. De electriciteit en het platte land. Wel Klaus, hoe is 't je in de stad be vallen? Och 't was alles nxooi en "ned, maar een ding is me volstrekt niet be- vallexxHet licht heeft den heelen macht in mijn kamer gebrand. "Waarom heb je 't dan niet uitge blazen? Dat ging niet. 't Ding zat in een fleschje. Een gevaarlijk kanon. Tijdens schietoefeningen, welke met snelvuurgeschut op het eiland Wight werden gehouden, sprong plotseling een kanon. Een kapitein en een artille rist werden gedood, een kapitein en 9 minderen gewond', onder welke laat- sten 5 doodelijk. Amerika bedenkt Engeland Lord Selborne heeft gisteren in het lijöogèrïitiis meegedeeld, dat Amerika aan Engeiajift een c8deau had' aange Verbetarde harmonica- wagens. De lange rijtuigen in de Duitsche sneltx-einen (z.g. harmonica-treinen), die tot dusver ieder maar een uitgang haddien aan de smalle achterzijde, ver traagden dikwijls het uitstijgen der reizigers, wat vooral bij ontsporingen, botsingen en andere ongelukken zeer bedenkelijk was. Om hieraan een einde te maken, zullen nu nieuwe rijtuigen in gebruik genomen worden, met ge makkelijk to openen uitgangen aan de lange zijde. Eön harddraver uit de vorige eeuw. Tijdens eene zonsverduistering op 5 April 1764 werd te Ewell in de stal len van den Hertog vaxx Cumberlane een veulen geboren, dat den naam kreeg van Eclipse en de beroemste hax-ddraver van zijne eeuw werd. Zoo het Engelsche paardengeslacht zich zijner geschiedenis bewust was, zou het even fier zijn op Eclipse, als andex-- tijd te Macedoniërs op hunnen Alexan der en de Romeinen op Cesar. Eclipse was een alezan of vos en stanmde af uit een beroemd geslacht. Zijne moeder heette Spiletta, zijn va der Marska. In den eersten tijd echter wekte het dier geene h'ooge verwach tingen op. De hals was te zwaar en de leden waren te grof, ook gaf het al vroeg blijken vaxx onleerzaamheid en weerspannigheid. Bovendien had het een balzana (wit vlekje) aan den aclx- tex'beenen. Daarom deed de Hertog hem al spoedig van de hand en werd het dier het eigendom van een handelaar Wilderman, bij wien heit voordeelig opgroeide. Eclipse bleek echter weldra voor beeldeloos gx-illig en onhandelbaar te zijn. Mexi kon hem om zijn slaan en steigeren moeilijk naderen, terwijl hij ook slechte gewoonte had van bij het afrijden een tijdlang onbewegelijk te blijven en dan met een onverwanten ruk vooruit te schieten. Toen Eclipse drie ja-ar oud! was. maakte de eigenaar kenis met zekeren kapitein O' Kelly, die een beroemd paardentemmer in zijn dienst had. Deze, Sullivan geheeten, zou lxet eens met Eclipse probeeren. Wat zou men toch met zoo'n paard aanvangen, als het niet afgericht zou worden voor de txxrf. Siijlivaxx slaagde gelukkig en vol gens afspraak werd O'Kelly nu voor de helft eigenaar van het renpaard. Op 3 Mei 1769 behaalde het in het hippodrome van Epston, toen reeds het beroemste renperk van Engeland, zijne eerste lauweren. De namen van zijne eerste concurrenten zijn ons bewaard gebleven; het waren Cower, Chance, Social en Plume. Reeds om zijn gun stig voorkomen was er bij zijn optre den vier tegen één op hem gewed-. Na nog 'in hetzelfde jaar acht prijzen behaald te hebben, won bij 17 April 1770 den koningsprijs te Newmarket, tegen Bixsephalos, die' tot dien tijd nog nimmer een xit verloren bad. De bitterste jaloezie bleef echter niet uit. Enkele Jockeys zwoeren Eclipse den dood en Wilderman werd daar door zoo beangst, dat hij zijn aandeel in den eigendom aan O'Kelly over deed. Deze maakte verdter xiitstekende zaken. Aan prijzen, weddingschappen enz. bad hij binnen enkel© jaren 200.000 pd. st. verkregen. Eclipse stiex-f in 1789, Vierhonderd van zijne nakomelingen hadden nog bij zijn leven 852 pxdjzen gewonnen. Men verhaart nog, dat hij nimmer door sporexx, d!oör de karwats of door Woorden is aangemoedigd geworden, zoodat men nog de illusie heeft, dat hij nooit al zijne talenten heeft ten toon gespreid'. China's keizerin. Lady Macdonald, de vrouw van den Engelschen gezant te Peking, die het beleg dooxmaakte, heeft een ax-tikel ge- schreven ixx de „Empire Review", over de keizerin-weduwe, die zij, te zamen met de echtgenooten der andere ge zanten, in Maart 1900 bezocht. Haar indruk van de keizerin is, dat haar politiek, door hare raadgevers xm naar deze, dan naar gene zijde wordt geslingerd.De meerderheid deze rraads lieden zijn buitengewoon onwetend be treffende al wat buiten het Cliineesche rijk ligt en daarbij aanmatigend en vijandig tegen vreemdelingen. Lady Macdoxxaldi vindt, dat de keizerin niet' teniin sterk van karakter is, vriende- lijk, gppdhartig en bemind onder ha re onmiddellijke omgeving. Dat is de meenixxg ook van al de dames die de reis meemaakten. Toen de schrijfster het eerst bh' de keizerin werd toegelaten, zat deze ach ter een lange, smalle tafel, versierd met fruit en bloemen. Zij zag met de levendigste belangstelling naar ons binnenkomen en niet minder benieuwd zagen wij naar deze geduchte vrouw, wde zulk een ijzeren wil exx onbuigbaar karakter worden toegeschreven. Of schoon ove x-de zestig, ziet zij er nog jong uit. Zij draagt een vlok zwart haar en heeft goedige, donkere oogem Haar gelaatsuitdrukking is streng, maar wanneer zij glimlacht, klaart 't gelaat op, en verdwijnen alle sporen van gestrengheid. Zij heeft xxiet de ge laatstype van de gewone Chineeschen of mantsjoes, en in een ander deel van de wereld zou zij gehouden worden voor eene Italiaansche boerin. Haar gestalte is kort en enger, maar de schoenen der Mantsjoes maken haar ten minste 7 centimeters hooger. Zij heeft kleine en goedgevormde handen en voeten; de ergste verminking, vaxx oxxs standpunt, vormen de twee ver gulde nagelbeschermers, ter lengte van 7,5 centimeter, die zij evenals alle prin sessen aan een hare® handen droeg, om te beletten, dat de nagels uitschexireu. „De keizex-in was rijk gekleed1 in bro caat, afgezet met bont en een blauw zij den rok, die tot haar voeten afhing. Mantsjoes in twee dikke vleugels tan beide zijdden van haar hoofd, tervnjl een diadeem met paarlen, waarvan de grootste zoo groot was als een kastanj e, haai- vooi-hoofd omringde. Er was vol- strekt geen verf op haar gezichtoen opmerkelijk verschil met bare hofda me. Tegenover de tafel, aan welke de keizerin was gezeten, zat de keize-- Het was voor ons eene aangename ver rassing, dat hij deelnam aan het ver hoor, terwijl men ons gezegd had, dat alleen de keizerin ons zou ontvangen. Hij is een zwak uitziende jonge man met zeer weinig karakter in zijn ge laat, en weemoedige oogen, die hij tij dens ons bezoek nauwelijks ophief. „De Keizerin heeft een harde, on- gename stem en spreekt luider dan de Cliineesche dames gewoonlijk doen. Toen onze kleine toespraken uit waren, ging ik de trappen op, boog voor den keizer, die: verlegen mij de hand druk te, boog opnieuw voor de keizerin en zou juist weggaan, toen zij mij riep, en aan mijn vinger over mijne hand schoen, een gouden filigran-ring schoof met één enkelen parel versierd?'. Na den maaltijd begon den keizer een levendig gesprek met de reizigers met behulp van twee tolken. Bij het tweede bezoek, in Maart 1900 kwam de keizerin, tijdens eene schouw burg-voorstelling, in de loge der ge zantschapsdame. Zij had groot pleizier in de lorgnet der Nederlandscke ge zantschapsvrouw, die zij trachtte te verbergen, aangezien bet de grootste onbeleefdheid wordt geacht, een bril te dragen, wanneer men met iemand spreekt. „Hare Majesteit zette het lorgnet op, zag door onze glazen en gedroeg zich in het algemeen zoo eenvoudig en on- noozel als een kind Z toonde ons twee snoeren °Toate paarlen, die van haar polsen afhingen; vei'telde ons dat een groote en zeer gele diamant, aan wel ke zij blijkbaar groote waarde hechtte, xiit Europa gekomen was; liet ons de kantbewex'king aan den buitensten rok zien, dien ze droeg, keerde het om, ten einde ons de binnenzijde te doen zien, en vergeleek veiwolgens haar kleine voeten met de onze." Verzen uit het gevangen kamp. „De Gids" van deze maand heeft verzen uit het gevangenkamp te Groe- nepunt, zonder den naam van den maker. Ziehier een staaltje: IN DE GEVANGENIS. Om in gevangenis te verkeei-, Is geen gemaklijk zaak, En wil jul mij strak niei geloof, Zal ik diit duidlijk maak. Die ergste' van die ongemak Wat 'ons lij in die Kaap, Is dat een mensch bij dag of nach Geen uur kan lekker slaap. Dit raas en gons die heele dag En nach door in jou kop; Zul zing en skree en gaat te keer, En niemand durf bul stop. Half acht begin die klaaggezang Van sentries op de wacht. Hul zing en skree zoo na makaar Die heele lieve nacht. Half een begin de kokken reeds Hun ketels uit te spoel, En twee uur is er in het kamp Alreeds een groot gewoel. Niet slechts van kokken maar ook Van menig jonge man, (soms Wiens heupbeen op die harde plank Toch niet meer houden kan. Om nachten aldus door te breng, Kan ieder wel verstaan, Is vo'or een mensch erg ongezond, En tast jou leeüijk aan.... Een bedrog. Een zonderling geval van bedrog is te Avion, een gemeente: van lxet Fran- sche departement Pas-de-Calais, ont dekt. De gemeenteraad bad besloten een gasfabriek op te richten op aan- dleelen, waaraan de gemeente een icn- te van 5 waarborgde. In het pros pectus w-erd gezegd, dat de prefect de vereischte- goedkeuring had verleend, wat echter in strijd is met de waarheid. Een vervolging is nu ingesteld té mn den gemeente-secretaris en een inge nieur, die als de schuldigen worden beschouwd. De eerste is bijtijds gepakt toen hij op het punt stond naar België te vluchten; de ander is nog zoek. Trainongeluk. Te Viroflay, nabij Versailles-, zijn- twee elecbrische tramtreinen met elkaar in botsing gekomen. 17 Per sonen bekwamen letsel, doch niet een ernstig. Een drama. Een1 koffiehuiskassier' te Napels, Alexandre Jourdan genaamd, die aan: een ongeneeslijke ziekte leed', heeft eerst zijm beide zusters, met wie hij samenwoonde en daarna zichzelf van- het leven beroofd'. De brand te Zarizijn in het Russische gouvernement Sa- ratow is eindelijk gebluscht. Er zijn 24 met timmerhout geladen schepen, 4 groote en eenige kleine houtzaagmolens met do opslag plaatsen van hout door de vlam men vernield. Eenige personen kwamen- om het leven. De scihade beloopt ongeveer 5 millioen roebel. De reis rondom de wereld. De redacteur Henri Tierot, die voor het Parijsche Journal een reis rond om de wereld maakt, is Zaterdag LI te Nasasaki in Japan aangekomen en heeft denzelfden dag de reis naar Wla- diwostoc-k voortgezet. Zijn reis' ging aldus: 24 Mei 's morgens 8 uur 55 min. vertrek van Parijs; den avond vanj denzelfden dag vertrek van Cherboux-g; *1 Juni New-York; 3 Juni Chicago; 5 Juni San Francisco, 26 Juni Yokoha ma, 29 Juni Nagasaki. Panamerikaansehe Tentoonstelling te Buffalo. Een slimme vos. Dezer dagen kreeg te We-enen een generaal het bezoek van een persoon die ingeschreven had voor een leve.-, rantie voor het leger; hij vroeg de voorspraak van den generaal bij de herkeuring die bevolen was. Toen die persoon zich had verwijderd, zag de generaal dat hij een open pakje had achtergelaten. DaaiTn staken 10 bank biljetten van 1000 florijnen. Terstond deed de generaal aangifte van dit ge val waarin hij, zeker niet ten onrechte, een poging tot omkooping zag. 'Cot zijn groote verbazing vernam hij, dat de leverancier reeds bij de politie was geweest om aan te geven dat ïiij 10 bankbiljetten van 1000 florijnen hal verloren! Men zal den slimmen rot nu niet kunnen vervolgen. Hoe hij de katten kwijt raakte Zeker iemand had jarenlang groe ten last van katten in zijn tuin. Zijn ze nuwgestel werd door die oorverscheu rende nachtelijke kattenmuziek zoo geschokt, dat hij een s'achtoffer van aanhoudende slapeloosheid dreigde te worden. Die zenuwachtigheid wvx« waarschijn lijk ook niet vreemd aan liet volgend door hem gedaan verhaal en evenmin de omstandigheid, dat d» vortelle» blijkbaar een Amerikaan is. Op zekeren nacht hoorde ik ver telde bij in een vriendenarm5 een. eigenaai'ddg melodieus gebild. Het had een zachten, getemperdeo, vereeren den toon, totaal verschillend vaxx het gemauw van eene gewone kat, zooals men zich zou voorstellen hoe de stexr van eene kat in verheerlijkten, hemel schen staat zou moeten zijn. Ik luis terde meit bewondering en verrukking en was weldra door die welluidende muziek in slaap gesust. 's Morgens kwam ik door onderzool? in den tuin tot de ontdekking, dat de zanger een nieuw soort vr 1 dier scheen te zijn half kat, half blikken bus een soort van verbindende schakel tus schen eene levende kat en eene inleg- bus. Het bleek, dat eene bus, waar nog een overblijfsel van ingemaakte zalm, in was, door de dienstmaagd achteloos in den tuin was geworpenEene snoep achtige kat had haar kop in de bus gewrongen om aan de zalux te komen en te laat bemerkt, dat de stukken olik rondom de opening van de bus haar verhinderd hadden haar kop er uit te rug te trekken. In dien toestand' zwierf zij door den tuin blind en niet in staat- om uit hare klem te ontsnappen. In den blikken bus was de stem zoo zacht getemperd en gemoduleerd daj zij al het eigenaardige schelle geluid van mauwen verloor a-n die oorstree- lende nachtelijke muziek was gewor den. Nu wist ik natuurlijk dadelijk een middel om al de katten uit de buurt onschadelijk te maken. Den volgenden dag zette ik vier- en twintig bussen, waar ingemaakte zalm in was geweest, in den tuin en 's nxon gens zaf ik dat vier- en twintig katteD blikken mutsen op hadden. Eene week lang zwierven die dieirer door den tuin, niet in staat om te ste len, te vechten of de geraniums te ver nielen, terwijl de buren bun dank kwa men betuigen, dat zii op het -"luid van zulk eene verrukkelijke Eolusharp ver gast werden. Meer dan vier-en-twintig blikken bussen waren niet noodig. want de andere katten uit de buurt liepen van schrik we" zoodra 7" die zotte figuren zagen. Na verloop van eene week konden de katten in zulk een benauwden toestand niet langer in leven blijven. Zij stier ven een voor een, en werden in den tuin begraven. La Bibliofilia", het orgaan der Italiaansche boekverzamelaai-s, geeft een beschrijving van de „Kleinste bibliotheek der wereld". Zij is in het bezit van een mijn-ingenieur, name lijk den heer Salomonie, een bekend bibliofiel. De bibliotheek is niet klein, wat het aantal werken aangaat, maar wel wat het formaat der verschillende boek werkjes betreft, want zij bevat onge veer 1500 deeltjes. Grootendeels bevat zij Hollandsche voortbrengselen. Ge durende de achttiende eeuw bestond er bij de Hollandsche boekdrukkers en uitgevers een manie, om zooge naamde „Lillxput"-uitgaven te doen verschijnen.- De uitgebreide biblio theek van den heer Salomonie bevat grootendeels uitgaven van welbekende drukkers uit Leiden, Den Haag, Am sterdam en Delft. Het oudste is een miniatuur-boekje, een pronk-juweeltje van drukwerk uit de zestiende eeuw. Het is kleiner dan een postzegel en bevat 160 pagina's. De geheele verzameling van den heer Salomonie moet een groote waarde in geld vei'tegenwoordigen. 20 Mei 1.1. heeft de plechtige opening plaats gehad van de Panamerikaansehe Tentoonstelling te Buffalo, in de Ver- eenigde Staten. President Mac Kinley die beloofd had tegenwoordig te zijn, liet zich wegens de ongesteldheid zij ner echtgenoote verontschuldigen en zond zijn schriftelijke gelukwenschen. Reeds op 1 Mei had de officieele ope ning plaats gevonden, doch de Ten toonstelling vex-keerde toen nog in een toestand van onvoltooidheid, die zelfs de wereldtentoonstelling te Chicago en te Parijs op haar openingsdagen in de schaduw stelde. Daax'door was tot dusver het bezoek slechts karig. In het Reuzenhotel moet zich op den eersten dag slechts een gast hebben vertoond. ïntusschen werd echter ijverig ge werkt en thans is de Tentoonstelling kant en klaar. Haar „clou" is de 375 voet hoogte toren van het Electrici- teitsgebouw,dat op de plaat is afge beeld. 's Avonds straalt het in feeërie ke verlichting. Overigens willen de Amerikanen ditmaal in het bijzonder door nieuwe effecten van het licht in iederen vorm vexrassen. De nabijgele gen Niagarawaterval levert kracht in overvloed voor de verlichtingsinstal laties. Een buitengeWQne aantrekking oefent ook de „Regenboogstad" uit, welker huizen alle kleuren van den regenboog in regelmatige opvolging toonen. De' stijl der gebouwen is in Spaansche renaissance. Een Kunstgalerij, die een burger van Buffalo heeft gesticht, een Tempel der Muziek en de Machinegebouwen ko men voorts als voornaamste attracties in aanmerking. In de „Side-Shows" is een Oud-Neurenburg te zien, waarin een militaire kapel uit München con certen geeft. Een wedren tusschen een wielrijder en een olifant moet het pu bliek iets spiksplinternieuws te zien geven. Faillissementen. Uitgesproken: Amsterdam, 28 Juni. M. Eigers, koop man in petroleum en blikslagex-, al daar. Recbtei'-commissaris: mr. B. Sy- mons. Opgeheven: Th. Niewert, te Bunnik. Geëindigd: J. P. van Brussel, schilder, te Sant poort; J. A. Rumaitlxe, wed. H. Ebbe- rink, tapster, te Eibergen; H. Hagens, schoenmaker en winkelier, te Amster dam; M. J. Nieuwenlxuyzen, wed. R. Sleeswijk, te Amsterdam; N. Polak, te Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6