Institut de langues vivantes. ten, J. van Selm. H. J. A. van Son, D. C. P. van Veen. F. A. van Woerkom. Artillerie O.-I.: A. Bax, L .H. C. Hor- Bting, W. C, Oostveen, A. Pufkus J. 11. Th. Velu, Ch. E. Visser, A. C. E. G. de Voogt-. Genie hier te lande: R. Bossert, W. P. L. Colthoff J. C. vail Reenen J. N. Schreuder Genie O.-L: B. D. W. J. van Garde- re n J. L. C. R, Laceulle*. L. W. F. J. Mann, A. Pasteur T. Tanja, C. L. Vogelesang. Voorwaardelijk. Stadsnieuws. Haarlem, B Juli 1901. Stukken van aon Gemeente raad. Mej. A. Bakker, onderwijzeres 2e klasse aan de Eerste Tusschenschool, vraagt eervol ontslag als zoodanig inei ingang van 1 September 1901. B. on W. stellen, voor het perceel aan de Schoterstraat No. IB alhier (eig. Wed. J. H. Muller), ongeschikt iot bewoning te verklaren, aangezien niet voldaan is aan hunne aanschrijving om gemeld perceel van een behoorlijk privaat te doen voorzien. Oin te kunnen voorzien in de vacature van Directrice aan de Meis jesschool voor M. O. met 5-jarige n cur sus, ontstaan door het verleende eervol ontslag van Mej. H. J. von Schuberiz, doen B. en W. de volgende voordracht: 1. Mej. C. J. Farret, te Gorinchem: 2. Mej. S. van Slee, J Middeibur— 3. Mej. J. A van .Walsein te Haarlem. Voorts geven B. en W. in overweging de jaarwedde, aan die betrekking ver bonden, en die laatstelijk f 2400 be droeg. benevens 500 voor gemis aan vrije woning, thans te brengen op aan vankelijk f 2500, zonder voortaan bo vendien vrije.woning, of eene vergoe ding daarvoor, toe te kennen. De opzichter over de gasverlichting doet. verslag over de maandi Mei. Binnen enkele dagen, zal hiei ter stede een openbare diebat-avond worden gehouden tusschen de hee ren G. Velthuijzem Sr., alhier en Hermans uit Amsterdam, omtrent het onderwerp „Sabbatsrusfc en Zondlagrust." Tot rapporteur dier commissie in zake het voorstel om te voorzien in d'e behoefte aan plaatsruimte voor de verpleging van armlastige krankzinnigen, is benoemd de heer Mr. D. Josephus Jitta. Naar wij vernemen zal in de Dinsdag te houden vergadering worden ge vraagd de commissie diligemtt te verklaren, ten einde wellicht in de a. s. najaarszitting der Prov. Sta ten;, rapport te kunnen, uitbrengen. De programma's zijn verschenen der Nimrod''-schietwedbtrijdien op 14 Juli te Hilversum, waar o. m. d!e Nimrod prijs, bestaande uit een geweer ter waaide van 250, wordt verschoten de winner van het vo rige jaar was jhr. C. G. W. F. van Vredenburch25 Juli hebben de wedstrijden op de Haarlemsche baan plaats. Concept. Het concert, diat Maandagavond door de Stafmuziek van het 2de reg inf. in den Bosch gegeven werd in den tuin der Soc. Vereeniging had vele leden en hunne dames daar heen gelokt, 't Mag wel een merk waardigheid heeten, dat er maar één Duitscher op het proacamirna stond', de andere componiste^ ren Franschen, Polen en'Hol landers. Van een, Hollander (P. G. van Amooy) was de typische- rhap- sodüe op Piet Hein; behalve dit stuk voldeden ons heit meest de Menuet van Pad'erewski en de Poolsche Dans van Sc-hau wenka, hen evens een fantasie op die opera Carmen, geïnstrumenteerd door den direc teur, den heer Rehl zelf. Waarom muziekdirecteur er» van de saaie opera Hamlet nog een saaie fantasie op hun program-ma'; zetten, is ons altijd een raadsel ge bleven. Aanstaanden Woensdag verga dert de kiesvereenigine „Haarlem' ter bespreking van de herstemming in district HL Waterfeest Het was Zondagmiddag waterfeest In de zwemschool aan de Houtvaart. Het zonnetje brandde geducht, wel heel pleizierig, maar toch ook wel wat al te warm, voor de toeschouwers na melijk. De zwemmers doken ter ver- frissching zoo nu en dan eens onder. Door muziek opgeluisterd en begun stigd door heerlijk zomerweer had het waterfeest tal van toeschouwers ge trokken. Niet het minst ook, door het nieu we dat dames zouden meezwemmen. Het eerste nummer vermeldde figuur- zwemmen door zestien dames, leer lingen der inrichting. De dames, die prachtig hare figuren zwemmende uitvoerden, verdienen een woord van lof voor de correctheid der uitvoering en voor hare groote vaar digheid in de edele zwemkunst. Van het tweede nummer van 't pro gramma, duiken, was de uitslag als volgt: le prijs, B. de Kanter, in 19 sec.; 2e prijs, J. E. van Panhuys, in 31 1/5 6ec. t III. Buikzwemmen over 50 M., voor deelnemers beneden 16 jaar. Uitslag: le prijs G. Fabius, 53 2/5 sec.; 2e pr. H. A. Brouwer 55 3/5 sec.; 3e pr. J. Leembruggen, 59 sec. Hierna kwam het groote attractie- punt, de eerste wedstrijd van de eer ste competitie om het kampioenschap Water-polo, uitgeschreven door den Ned. Zwembond, tusschen de water- S oio-club H. V. G. B. en de Rotter- amsche. Dat de overwinning beslist aan de zijde van Haarlem zou zijn, was reeds voor half tien te zien. Haarlem bleef gedoirende al dien tijd de leiding houden. De bal, steeds merkwaardig juist in' het midden geworpen, werd telkens het vlugst door Haarlem bereikt, zoo wel vóór als na half-time. Het samen spel der Haarlemmers was prachtig, wat vooral aan de heeren Hubrechtse, Van Leeuwen, Modderman en Van der Vinne te danken was, dies uitnemend speelden. Het spel van de Rotterdam mers was ook niet slecht, alleen dron gen de half-backs wat veel op. Onder luid gejuich maakten de Haarlemmers hun zes goals, en bleven met, 6—0 overwinnaars. V. Lijnspringen. le fraailspringen: le prijs B. de Kanter, 2e pr.. L. van der Vinne: 2e. vèrspringen: le pr. L. van der Vinne; hoogspringen: prijs L. van der A inne (de verste sprong was 4.75 M.) VI. Buikzwemmen. 100 M. le pr. F. Huiswil. 1 min. 45 2/5 sec.; 2e pr A. Brouwer. 1 min. 52 2/5 sec. AMI Tobbevaart, jongens beneden 14 jaar: le pr. A. L. van Scherpenberg. 1 min. 26 sec.; 2e pr. E. Boissevain, 1 min. 26 4/5 sec. le pr. voor costuum J. Dubois; ~e pr. voor costuum V. Dubois. VIII. Rugzwemmen, 5U M.: Prijs A. Brouwer, 55 sec. De jury bestond uit de heeren Gra- bijn. Merens. Maas, Gerlach en den seer, van den Ned. Zwembond. Crescendo. Het heeft H. M. de Koningin be haagd de Groote Zilveren Medaille beschikbaar te stollen voor den door „Crescendo" uitgeschreven Zangwedstrijd. Naar ons wordt medegedeeld hebben de heeren C. J. Th. Leistikow, voorzit ter, AV. van Liemt, penningmeester, L. Brunott en AV. A. J. van de Kamp, be stuursleden van den ,,St. Bavo Kring" alhier, ontslag genomen. Men zegt: naar aanleiding van ontstane quaes-; ties bij de jongste Kamerverkiezing. (N. H. Ct.) Wielerwedstrijd Men schrijft ons: In een langen aistands-wedstrija ge houden te 's-Gravenhage, was onze stadgenoot, de heer G. Stouten 2e aan-; komende. Deze had den geheelen weg de leiding gehad en kwam ongelukki gerwijze in de laatste bocht te vallen, zoodat de heer Groeneveld uit AA^oer- den eerst aankwam. De heer Stouten legde de 10 KM. af in 13 minuten, een zeer korten tijd op den weg. De heeren Verhoef, uit Rotterdam. Dop uit Zutphen en Bruin uit Haarlem, waren resp. 3e, 4e en 5e aankomenden. Brongebouw. Zondag-middag en -avond nam de stafmuziek van het 2e regiment infan terie te 's Hertogenbosch de muziektent van het Brongebouw in. Aangelokt door het rijke zomerweer en ook niet het minst door de goede reputatie die de kapel van den heer Rehl geniet, was er bijzonder veel publiek. De concerten, zoowel de matinée 's middags, als de soirée 's avonds, heb ben die reputatie weer schitterend ge handhaafd. De keuze van het program ma gaf blijk van fijnen smaak en van een degelijk repertoire. En de uitvoe ring was hoogst beschaafd, prachtig van klankvolume en klankgehalte. Het zijn concerten geweest., die hoog artistieek genot boden en het verlangen bij ons gewekt hebben, spoedig dit uit nemende korps weer te booren. Zondag-avond heeft. Ds. Van Paassen voor een stampvolle kerk zijn intree rede gehouden naar aanleiding van 2 Cor. 5 14 ..Want de liefde van Chris tus dringt ons". Tjl koüöerllnge dïsire. De dame in de Parklaan die onlangs naar uit een tweetal stukjes in dut blad bleek door hare gedragingen aan 't publiek zooveel aanstoot gaf, is dooi tusschenkomst de<r politie naar een andere woning hier ter stede ver huisd en heeft nu een kamer bij iemand, die uit kracht eener vroegere betrekking, geschiktheid heeft om toe zicht. op haar te houden. Voorloopig is zij met die verande ring evenwel volstrekt nog niet inge nomen. Zij heeft nog niets willen uit pakken en zegt kalm te zullen afwach ten, wat men nu over een maand weer met haar doen zal. Naar 't schijnt is deze dame (een freule) slechts nu en dan niet wel bij 't hoofd en overigens niet gevaarlijk voor zich en hare omgeving, derhalve niet geschikt voor plaatsing in een krankzinnigengesticht. Heden was de toren der Groote Kerk gevlagd ter eere van de Algemeene Vergadering der Ned. Maatsch. ter be vordering van Nijverheid. Heden avond worden directeuren en afgevaardigden ten stadhuize geresipi- eerd door het gemeentebestuur. Dins dagochtend begint de vergadering. Van de steendrukkerij des heeren M. A. Jacobson alhier, ontvingen wij vandaag een bijzondere practi'sche uit gave. Het is een fleurige, kleurige lijst der meest voorkomende tglephoon- aansluitingen Bovendien vindt men er vier goede adressen op 03vonden voorwerpen. een lederen hondenhalsband, een horlogeketting, een zilveren kinderle pel, een doublé guilder. rfng met steentje, een leesboek, een fantasie armband, een damesparasol, een lede ren sigarenkoker. Zaterdagmiddag ging de 20-jarige H. Eloos, werkzaam aan de „Con rad", tijdens het schaftuur in het Noorder-Buiten-Spaarne zwemmen, en verdween weldra in de diepte. Eenige uren later werd zijn lijk opgehaald en dit per brancard naar hei Si. Eliza- beths-gasthuis overgebracht. Ter gelegenheid van de feestelij ke ontvangst der afgevaardigden van de departementen van Nijver heid, op hedenavond, wapperde van de Groote kerk en andere openbare gebouwen de driekleur en werd aan de groote zaal in het stadhuis eene fraaie bloem- en groen versiering aangebracht. Bloemendaal. Heden had de verkiezing van 4 leden van den Gemeenteraad plaats. Er werd niet druk gestemd; het aantal uitgebrachte stemmen be droeg om half drie 230 Heemstede. Tusschen 1220 Aug. zullen al hier officieren en manschappen der Vestingartillerie worden ingekwar tierd, die zullen deelnemen aan f orhn an oeu vres Zaterdagnamiddag wapp. rde de driekleur van het Raadhuis alhier, velen begrepen de beteeken<s daar van niet. Het was een beleefdheid van onzen burgemeester, den heer Mr. D. E. van Lennep, jegens de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Noord-Holland, welke vereeniging hare gewone jaarlijksche rijtoer maakten en bij die gelegenheid ook onze Gemeente bezocht Zondag-avond werd alhier in de Ned. Herv. Kerk eene openbare sarnen- menkomst gehouden .41= sprekers tra den hierbij op de heer Kloppers, uitge zet onderwijzer uit Krugersdorp en de heer Breed Bebel uit de Kaapkolonie. Deze zeer druk bezochte samenkomst werd geopend door den heer Heydanis president van de Chr. zangyereeniging „Ex Animo." Na deze inleiding werd door bovengenoemde zangvereeniging het Transvaalsche Volkslied aangehe ven. Hierna trad de heer Kloppers op. die eenige mededeelingen deed omtrent de onrechtvaardige handelwijze der Engelschen in den zoo diep betreurden Transvaalschen oorlog. Vervolgens gaf den heer Breed verschillende avontu ren ten beste, door hem zelf ondervon den, en schetste met boeiende woorden de grove leugens der Engelschen en de lage handelwijze tegenover de moeders en kinderen. Na een woord van dank aan de zangvereeniging als ook aan het kerkbestuur voor het afstaan der kerk, eindigde spreker zijne rede. De heer Kleijn, hoofd der Chr. school alhier, sloot deze vergadering met dankgebed en psalmgezang en de zangvereeniging deed ten slotte het oude Wilhelmus lied! weerklinken. Bfmnebroek, Hedenmorgen ge-raakte een met hout geladen wagen van dien beer J. te H. alhier in die Beek. Het on geval liep nog al goed' af, dlaar men het paard spoedig op het diroge had, en met eenige moeite den wa gen ook weldra aan den kant stond. De voerman bekwam geen letsel. Hillegom. Naar we vernemen1 kamt de heer P. H. v. Waveren Hzn. in hooger beroep tegen de uitspraak van de arr.-rechtbank te Haarlem m zake de kwestie over de Asselerbrug tusschen hem en de Gemeente Hil legom. Gedurende de maand Juni werd alhier aan het Postkantoor inge legd de som van 2.353.52 en te rugbetaald 1 1155.44. Het laatste door het kantoor uit gegeven boekje draagt- het nummer 1139. Gelijk men zal weten, bestaat alhier een vereeniging „Vermaak en- Genoegen" bestaande uit hef heb bers van hengelenVerleden Zon dag nu is er een bengelwedstrijd door de led-en der vereeniging ge- houdteni, waarbij de prijzen als volgt werdén behaald: 1. R. Roovers, 2. H. Weenink en 3. M. Roovers. Alhier zal Donderdagavond wor den opgericht een Mannen-zang koor reeds gedoopt als „Crescen do." Het voorloopig Bestuur houdt Donderdagavond zitting in het Gymnastieklokaal tot opname van leden. Gemeenteraad s- verkiezingen. HILLEGOM. Gekozen: K van Bourgondiën en J. H. M. Balvers. Herstemming tusschen P. H. van Waver&n, T. J. van der Aren, Th. Loon- merse en J* Guldemond. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Gekozen de beide aftredende leden de heeren A. F. Bickhoff en S. van Son. Zandvoort Door Burgemeester en Wethou ders zijn goedgekeurd 2 bouwplan nen en wel één voor het b uwen van een winkelhuis met -bovenwo ning aan het Gasthuisplein en één voor bet bouwen van eene loods voor berging van bouwmaterialen op een terrein, gelegen achter de Haarlemmerstraat Voor hel deelnemen aan het voor bereidend militair onderricht heb ben zich alhier geene jongelieden aangemeld. Voor de haringvisscherij zijn van uit deze Gemeente in het geheel thans 76 personen gemonsterd. Heden arriveerde in het Haar- lemsche Kinderhuis de 2de ploeg Haarïemsche kinderen ten getale van 25. De eerste ploeg is na een verblijf van 3 weken huiswaarts gekeerd-. Aangekomen badgasten. Mr. F. L. N. Aberson, Amsterdam, Hoogeweg, no. 28, 9 pers. P. Flüger, Bremen, Grand Hotel. Feldhusen, Bremen, idem. Fam. Herz, idem idem, 5 pers. I. Mossel, Amsterdam, Villa Maria, 5 pers Mevr. Timmerman, Amsterdam, Baan, 2 pers. J. Poppelhouwer, Amsterdam, Duin weg 10. 3 pers. A. Trijbits, Amsterdam, Duinweg 10 2 pers. V eisen. Vrijdag 5 dezer herdacht de heer Th. J. Wijnoldy Daniels, secretaris der gemeente Velsen, den dag, waarop hij 25 achtereenvolgende jaren in be zoldigde rijks- en gemeente betrekkin gen is werkzaam geweest. Wij komen hier morgen nader op terug. IJmnideTi. Het electrisch licht geleverd door d-e Centrale van d>e E. N. E. M. aan den Velserstraatweg heeft hier in de plaats Zaterdagavond! voor het eerst gebrand en zeer goed voldaan Vervolg Nieuwstijdingen. Sch' olverzuim In een van onze groote steden had een vader tweemaal van den school opziener een waarschuwing ont vangen, omdat een zijner kinderen zonder wettige reden thuisgebleven was van school. Na den tweeden keer, schreef hij c-en briefje terug, waarbij hij ver klaarde dat het nu niet weer zou gebeuren, onderteek-en de het en schreef er tusschen haakjes onder („Dat vrije volk zijn wij.") Academisch© examens. Door de geneeskundige Staats commissie te Amsterdam zijn be vorderd tot Arts, de beeren M. J. ten Catei, geb. Groningen, P. Smit, geb. Valburg en geslaagd' voor het lste gedeelte-, de heeren P. Pasma, Max Juda, A. Bundels. Gemengd Nieuws. Moord. Te Neerpelt, aan de Belgische grens, heeft een moord plaats ge had. Drie halfdronken kerels kwa men een herberg binnen en bestel den een glas bier. dronken het uit en vertrokken zonder betaling. De waard volgde hen naar buiten en vroeg om betaling, waarop de woestelingen hem onverwachts met een lano- slachtersmes door het lichaam staken. De dood volgde oogenblikkeliik. De wouw van den vermoorde, die het vreeselijk too- neel bijwoonde, is daardoor zoo aangegrepen dat haar leven in ge vaar is. Buitengewone postzegels. Het grootste postzegel, dat ooit in omloop geweest is, was honder milli meter breed en vijftg ihoog: het was namelijk het oude Amerikaansche vijf cents-postzegel voor dagbladverzen- düng. Het kwartschillingzegel van Meck lenburg—Sch w,erin, uitgegeven in 1856 was het kleinst in zijne soort, daar zijn oppervlak niet veel grooter was dan een vierde van die der tegenwoordige Duit- sche postzegels. Door alle landen der aarde te zamen zijn ongeveer 13.000 verschillende post zegels uitgegeven; niet weinigen daar van zijn echter alleen ter bevrediging der postzegelverzamelwoede in de we reld gezonden door landsbesturen, die daarvan eene bijzondere bron van in komsten wilde van maken. De Fransche kolonie Obock gaf ni*t minder dan 200 verschillende soorten van postzegels uit. In de hoofdstad (ei genlijk slechts een uit hutten bestaand dorp) werkten één gouverneur en acht ambtenaren voor deze overdreven pfc latelistische sport. De uitvinding dezer methode van on- noodige postzegel-uitgifte wordt toege schreven aan den boekhouder eener graveer-inrichting, welke zich voor den tijd van tien jaren verbonden had om kosteloos aan verschillende state.i in Zuid- en Midden-Amerika nog meer dan de benoodigde of verlangde post zegels te leveren, op voorwaarde (at de teekening daarvoor elk jaar zoude worden veranderd en de jaarlijks over schietende posteegels aan de firma zou den worden teruggegeven. Bovendien houdt de firma de daartoe genezigdts platen en verfstoffen in naar bezit, zoodat zij steeds van alle zegeis echte nadrukken kan laten maken. De bloedzuiper als weêr- profeet. Een bejaarde natuur- en weerkun dige deelt als volgt zijne waarnemin gen hierover mede: Neem een bij iederen apotheker voor een bagatel te verkrijgen bloedzuiger; doe dien in een glazen flesca met wij den hals en vul die met water. >p den bodem der flesch strooie men een wei nig wit zand en kiezelsteentjes. Deze flesch plaatse men op een koel plekje, beschut voor de zonnestralen. Een naar het Noorden gelegen vensterraam is daarvoor het geschiktst. Bij warm en fraai weer ligt de bloed zuiger op den bodem der flesch, zon der zich te bewegen. Wordt hij onrus tig, dan beduidt dit, dat er weersver andering te wachten is. Bij de toene mende onrustige beweging van het dier kan men met ontwijfelbare zeker heid op wind staat maken. Is regen aan de lucht, dan stijgt hij naar de oppervlakte van het water en blijft zoo lang boven tot het weer goed weer wordt. Voor het ontstaan van wind en storm ijlt hij door het water en houdt niet op zich te bewegen en te slingeren, tot dat de wind zich verheft. Atertoonen zich lange windstrepen aan den hemel, die zich tot zoogenaamde schaapjes' vormen, zoo kan men met volkomen zekerheid op beftigen wind staat ma ken. Is er onweer te wachten, zoo gaal hij uit het water en toont op in 't oog vallende wijze onrust, 't Is bekend, dat de bloedzuiger een voor electriciicit zeer gevoelig dier is. Des winters ligt de bloedzuiger den ganschen tijd in elkander gekronkeld op den bodem der flesch, als in win terslaap, maar is er dooiweder op til, dan zwemt hij naar den hals der flesch. Om hem in 't leven te houden geeft men hem in den zomer ééns per weck in den winter óm de veertien dagen, schoon water en zand. AVanneer hij bloed heeft gezogen, kan hij twee jaren lang zonder voedsel blijven. Cartouche. Ten tijde, dat Cartouche te Parijs het onderwerp aller gesprekken was en ieder met vrees en angst vervulde, liet Lodewijk XV zich eens ontvallen, dat hij dien beruchten rooverhoofdman wel eens zou willen zien. Den volgenden morgen merkte de Ko. ning. toen hij, door twee kamerhee- ren gevolgd, zich naar de audiëntie begaf, in een der koninklijke vertrek ken een man op, die bezig scheen met de zilveren kroonletters te poetsen. De ladder, waarop hij stond, crleed uit op het oogenblik, dat de Koning naderde, en was op het punt om te vallen. De Koning sprong toe en zei- de tot den persoon, die er op stond: „Pas op. gij had daar haast een onge luk gekregen." Nu steeg Cartouche van de ladder en maakte eene buiging voor de Ko ning met de woorden: ..Uwe Majesteit is een genadig vorst, ondgr wiens be heer mij nooit eenig onheil zal over komen." De Koning glimlachte over deze woorden van den gewaanden bediende en ging in de audiëntiezaal, alwaar hij terstond in zijn vestzak tastte, om er zijn snuifdoos uit te halen. Tot zijne onbeschrijfelijke verbazing vond hij daarin een. briefje niet de woorden: „Cartouche heeft de eer gehad met Uwe Majesteit te spreken; hij bad zich de zilveren kroonletters kunnen toe eigenen, alsook Uwer Majesteits snuif doos, want zij waren in zijn bereik; doch Cartouche ontrooft zijn Koning niets; hij wilde slechts den wensch Uwer Majesteit vervullen." Cartouche had zich intussclien be hendig uit de voeten gemaakt. Mais tegen kraaien en duiven beschutten. Volgens ervaringen van een Duit- schen grondeigenaar is gebleken, dat het verven van de maïskorrels een uit nemend voorbehoedmiddel is. Anilin- rood werd in methyl-spiritus opgelost, de kleurstof met water verdund en dc korrels ermee begoten. Na herhaald omroeren en nadat de korrels fraai rood gekleurd waren, werden ze op den dorschvloer uitgespreid en .gedroogd, Do kosten kwamen op circa 30 cents per 100 pond. Toen de mais gezaaid (ingelegd) moest worden, werd een klein deel ongeverfd gebruikt en la ter, toen de kraaien kwamen opzetten, met draden overspannen. De kraaien bleven, weg, de duiven kwamen en, evenals andere jaren, roofden ervan. De geverfde mais werd gelegd, niet overspannen en voor ze opkwam heb ben de kraaien maar zeer weinig po gingen gedaan om de korrels uit den grond te pikken; daar de korrels rood waren, bleven ze liggen, de kraaien kwamen er niet weer aan en de mais groeide goed, stond best en alle zorgen voor rooven door kraaien was voor bij. Ook de duiven zijn niet op de ge verfde mais aangevallen, zoodat het middel afdoend, eenvoudig en goed koop is. Een eenvoudig middel is ook het zaad vooraf met menie te verven. Men maakt het zaad vochtig, wrijft heft goed in met menie, men ziet bo vendien bij het zaaien het zaad goed liggen en daar de verf er niet afweekt, komt het met de roode kopjes boven den grond. De vogels zijn er bang voor en pikken er niet van. CORRESPONDENTIE. Correspondentie. Den lieer M. "De vorm van uw stukje maakt het voor plaatsing ongeschikt. Wanneer u bereid is verschillende qualificaties, die tot de zaak niet afdoen, er uit te lichten, kan het stukje geplaatst wor den. REDACTIE. Officieele Berichten. ONTEIGENING. Dc BURGEMEESTER van Haar- lem maakt bekend, dat ingevolge art. 13 op de onteigening, ter ge- inzage liggen een afschrift van het proces-verb aal der zitting, gehou den in deze gemeente, door de com missie tot hel aanhooren der bezwa ren van belan °"lkebbenden tegen het plan van aanleg voor een lokaal spoorweg Amsterdam Haarlem, als mede een uittreksel van het door genoemde commissie aan den Mi nister van Waterstaat. Handel en Nijverheid uitgebracht rapport. Haarlem. 6 Juli 1901. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ Telegrammen. LEUGENS VAN DE „DAILY MAIL." LONDEN, 8 Juli. (R. O.) De „Daily Mail" bevat een brief en een telegram van zijn correspondent te Krugersdorp, die. de officieel© ont kenning ten spijt, volhoudt dat de Boeren een officier en een sergeant- majoor van de Engelsche batterij te Vfekfontein doodschoten op 29 Mei. De correspondent verzekert erbij dat d'e Boeren gewonden doodden. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk al hier. op Dinsdag 9 Juli 1901, des namiddags van 12 uur, door den heer W. Ezennan. 1. Preludium en Fuga, J. S. Bach. 2. Choralvorspiel und Fuge, Joh. Brahms. 3. Concertfantasie, Beethoven. 4. Adagio,J. Worp. 5. Duet uit Stabat Mater. Rossini. Veiling in het Verkoop!. „Jje (jouden Lecuxf* op Zaterdag G Juii 1901. No. 1. Een Iluis en Erve, aas. de oostzijde van de Gasthuislaan No. 1. No. 2. Eeu Huis en Erve naast en ten zuiden van het voorgaande. Get, No. 3. No. 3. Een Iluis en Erve, naast ,::i ten zuiden van het voorgaande. Get. No. 5. No. 1, 2 en 3 niet geveil i. No. 4. Een perceel Bouwterrein aan de zuidzijde van de Jordensstraat bij den Koninginneweg. Opgehouden f 2155. No. 5. Een Winkelhuis en Erve. aan de oostzijde van de Lange Veer&traat Get. No. 17. Opgehouden f 10905. No. 6. Een Iluis en Erve met Tuin, aan de noordzijde van eene Poor;, in gaande aan de oostzijde van de V. itte Heerensteeg. Get. No. 127a. Opgehouden f 1505. Een Huis en Erve niet Voor- en Ach terluin, aan het Zuider-Buitensnaarne. Get. No. 88. Opgehouden f 4955. No. 8. Een Huis en Erve met Tuin nan de oostzijde van de Gedempte Vol dersgracht Get. No. 49. Opgehouden f 4005. No. 9. Een Heerenhuis en Erve met Tuin, aan de noordzijde van de Park laan, op den hock van den Phoenix weg. nabij het Ripperdapark met uit gang aan den Phoenixweg. Get. No. 75. C. N. Hin f 5265. MARKTNlFUWd Op de heden alhier gehouden Graan en Zaadtnarkt was geen aanvoer. Ad ver ten tlën« Tot onze groote droefheid overleed in den ouderdom van bijna 2 jaren, ons lief eenigst zoontje JAN HENDRIK GEORGE. N. LEVENKAMP. A.A. LEVEN KA MP-DERX. Haarlem, 0 Juli 1901. Tot mijne diepe droefheid overleed riu ook mijn eenige broeder, de Heer 1IENKICÜS ANTOS' NICO LAAS V N WARMEL0, Notaris te Woudenberg, 54 jaar oud. Wed. F. W. VANJEEDEN,— Van Warmelo. Haarlem, 6 Juli 1901. Volstrekt eenige kennisgeving Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden eenigen Zoon en Broeder, CORNELIS KASTELEIJN, betuig ik ook namens mijne Kin deren en Behuwdkinderen, onzen hartelg ken dank. Wed. A. KASTELEIJN— Tromp. Overveet», 8 Juli 4901. HAARLEM, Koningstr. 37a. TALEU, Directeur: G. CERTEAUX, diplomé de la Faculté des Lettres de Paris. Eenig Instituut in talen van deze genre met gediplomeerde leeraren. Fransch, Engelsch, Duitsch, Spaanschjltaliaansch.Deensch Noorsch, Maleisch, Russisch, Grieksch, Latijn, Hollandsch (voor buitenlanders), door leeraars der betrokken lan den naar eene eigene methode, zoowel in als buiten het In stituut. Prospectus franco. Lessen van 7 uur voorm. tot 10 uur av. Lessen a f 0.60 Proeflessen gratis.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3