NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. Een Man van Adel. '9e Jaargang Woensdag 24 Juli 1901. No. 5541 HAARLEMS DAQBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIEN Voor Haarlem per 3 maanden1.20 -rr ^aö regelB 50 Cfce.iedere regel meer 10 Cte. Buiten bet Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), pri*8 der Adrert^ntiën Tan 1-5 f °'75' elk® re8d meer 015* per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlek rabat. Franco door het geheele Bqk, per 3 maanden. 1.65 €r Reclames 30 Cent per regeL Afzonderlijke nummers.0.02# Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bg de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden7 7 0.37# Telefoenaummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 1*3. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiet?. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recht tot plaatsing van Adrertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan bet Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. JDit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangèro Q» L. DAUBE Co. JOHN F. JONESa Succ., Parijs 3P>» Faubourg Montmaitre. Haarlem's Dagblad van 24 Juli bevat o.a. De Chiiiee8clie quaestieDe schadevergoeding8commis8ie voor de uit Zuid-Afrika verdrevenen, Fantasieën van een Times-corres pondent, Mevrouw Krngerf, Uit vaart van Prof. Jan ten Brink, Die arme leerplichtwet.l Politiek Overzicht. De Z u id-Af ritkaansche oorlog neemt weer zoo aller aandacht in beslag, dat men weinig oog: heeft voor den staat van zaken, ini China. Toch zijn de gebeurtenissen in hert Hemelsche Rijk van grootte be- teekenis en zal het nog heel wat voeten in die aarde hebben voor al les afgedaan is. Intussoheai is men nu toch zooveel verder gekomen tot een eindregeling, d'at de gezan ten het met de Chineesche gevol machtigden eens geworden zijn over het bedrag der schadevergoe ding, 450.000.000 taels de rente die daarvan zal worden betaald, 4%, en het plan tot aflossing; en ook over d'e ceremoniën bij die ont vangst van Europeesche gezanten aan het Chineesche hof in het ver volg in acht tie nemen ook een gewichtig punit in een land als China. Ook over de normaliseerinig van het vaarwater bij Sjanghai is men het eens geworden' en de scheepvaart-maatschappijen moeten met de regeling, daarover getroffen, zeer ingenomen zijn. Een voornaam punt blijft intus- sohen nog onafgehandeld1. nl. de wijze waarop het geld voor de be taling van en rente en aflossing voor de schadevergoeding door Chi na zal worden verkregen. Men zou zoo oppervlakkig zeggen, dat dit den mogendheden weinig aan gaat, doch wanneer men weet, hoe de taktiek dezer laatsten totiniu- toe is geweest, begrijpt men. dat zij ook toezicht op de inning der bewuste gelden willen houden. Voorgesteld is nu dat die inko mende rechten van1 over zee inge voerde goederen tot een percentage van 4% en een paar andere belas tingen o. a. een op het zout daar voor in pand' zullen warden gege ven. Die belastingen zullen wel voldoende zijn. Zijn ze dat niet, dan zou die ..zeetol" verhoogd1 kun nen worden tot 7i%. Natuurlijk echter kan een han deldrijvend land! als Groot-Rrittan- nië zich daarmede niet goed ver eenigen. Rusland' wilde de rechten daarentegen n«og hooger opvoeren en wel tot 10%. Hiertegen heeft de Times" een vinnig artikel geschre ven. dat van een Engelsch stand punt gezien, lang niet onbegrijpe lijk is. Het blad zag wel in dat ver scheidene mogendheden die ver hooging nog zoo kwaad niet von den'. vooral ook daar deze belas ting zeer gemakkelijk te eontróliee- ren is, doch tevens betoogde d'e ..Times" dat voor Engeland de ,,zee. tol" eene onnoemelijke schadie zou opleveren. In Britsche handen is 60% van den heel en buitenlandschen handel op China, en 84% van de schepen die op China varen zijn Engelsche schepen. Engeland heeft er dós groot belang bij dat de handel met China over zee zich ontwikkelt, niet achteruit gaat in elk geval. En Rusland heeft daarbij geen belang, integendeel. Want de handel van Rusland met China heeft bijna uit sluitend over land plaats.Wanneer Engeland zou verliezen d'ooc ver mindering van den handel op Chi na, zou het met de eene hand moe ten teruggeven;, wat het met de an dere, nl. door de ontvangst van de Chineesche schadevergoeding ra zijn schatkist, won. Zooals mm ziet, d'e roovendë Staten zijn het nog lang niet sa men eens. Daarbij komt dan nog de quaestie met Rusland over Man- tsjoerije en andere hoewel klein re geschillen, die voorloopig nog niet opgelost zijn. Op de mede werking onzer gele broeders be hoeft men niet te rekenen. Dat de haat tegen de vreemde duivels nog altijd fel is, beiwijst wel het vol gende .uit Chineesche bron afkom stig bericht in de kjaandiag tie Mar seille ontvangen ..Echo die Chine" Volgens een telegram uit Tsi Yu Han heeft dJe regeering van- Shansi onlangs gedelegeerden gezonden om een zeker aantal vreemde zen delingen naar Shanghai te escortee ren. Van die zendelingen zijn er 15 vermoord door rebellen aan de grens van Shansi en bij Ningh Sia; de Chineesche christenen die bij hen waren werden ook vermoord. De moordien zijn het. werk van prins Toean en vara Tung Tuh Siang. De bron is zondier twijfel zeer onbetrouwbaar maar deze berich ten, waar of onwaar, worden dooi de Chineesche bevolking natuurlijk onvoorwaardelijk geloofd en dienen slechts om den toestand in 't verre Oosten te verergeren. De sohadevergoedings-commissie voor d'e uit Zuid-Afrika verdreve nen, heeft Maandag weer eene zit ting gehouden. De voorzitter zeide, dat het plan der commissie was, het debat over de positie van de geëmployeerden dar N. Z. A. S. M. voort te zetten. Hij vroeg of een der buitenlandsche gedelegeerden gereed was om te antwoorden op de verklaring on langs over deze quaestie afgelegd door den vertegenwoordiger der Br.itscbe Regeering. Mr. Bisschop wenschie, voor zoo ver hem betrof, het pleidooi tot he den uit te stellen, daar hij eerst dien ochtend bericht had ontvan gen van zijne Regeering. De voorzitter zeide. dat mr. Bis- schop heden kon: gehoord' worden, maar wenschie dat de andere gede legeerden dadelijk hunne meening zouden te kennen geven. Dr. Siervekiing, de Duitsche ver tegenwoordiger. ging toen, d'e ver klaring van den Britschen vertegen woordiger punt voor punt na, en zeidie omtrent die quaestie der nar tionalifeiten, dat zijne regeering d'e mogelijkheid aannam d'at iemand twee nationaliteiten had. Hierop antwoordde de voorzitter, d'at dit de vraag niet was; de oom- missie wilde slechts het bewijs van iemands neutraliteit hebben, maar het lag niet binnen de bevoegdheid der commissie om iemands natio naliteit vast te stellen. De gedelegeerde Lousada, naar zijne meening gevraagd' omtrent de conclusiën van den Britschen vertegenwoordiger, betoogde, dat een beambte niet verantwoordelijk is voor d'e handelingen van zijn meester. Mem zou hebben te bewij zen d'e wetenschap en de intentie bij den beambte in deze particulie re aangelegenheid'waar die be stonden. was de verantwoordelijk heid1 onmiskenbaar. De zitting werd daarop verdaagd. Het zal interessant zijn, cïe ver klaring van onzen afgevaardigde op beden te vernemen. Nu er geen oorlogsnieuws is, gaan de Emgelsobe bladen weer fan- taseeren. De correspondent van d'e Ti mes" te Bloemfontein verzekert, d'at de gevangenneming van de l'e> den der zoogenaamde" regeering van den Vrijstaat een- zeer goede uitwerking op de Boerenbevolking van Bloemfontein gehad heeft. Zij is zeer onder d'en indruk van de in beslagneming der archieven en ver langt algemeen naar het terugkeie ren, van d'e rust. Een gezaghebbend' persoon, zegt de correspondent verder, schat de verdleeling der bevolking van den Vrijstaat, die vóór den oorlog 75.000 zielen telde (blanken wel te ver staan), op het oogenblik aldusin de concentratiekampen 35.000, krij'gsgevansren 10.000, burgers die nog in de bezette steden wonen 17.000, burgers die nog te velde staan 13.000(?). Het is natuurlijk niet mogelijk, op te geven hoeveel werkelijke strijders er onder deze laalsten zijn. Aan 1500 gevangenen was verlof gegeven, naar huis terug te keeren Daarvan hebben er slechts 5 een poging gedaan om naar hun com mands terug te keeren. Deze vijf tienhonderd waren menschen, die zich overgegeven hadden op voor waarde dat zij het land niet uitge zet zouden worden. Indien zij rus tig blijven, zal hun terugkomst een uitstekenden invloed' oefenen op de bevolking. Zij gedragen zich goed en even blijk, dat zij in den gewi.' cigden toestand' berusten. Wat moet men van al dit fraais wel denken? Er blijkt alleen uit dat de Times-"correspondent een groote verbeeldingskracht bezit, en al heel weinig vertrouwen in het gezond verstand zijner lezers. Voor al waar hij praai, van de losgelaten gevangenen is de man blijkbaar erg in de war. 't Is het beste, deze praatjes met een minachtend glim lachje en een ongeloovig schouder ophalen voorbij te gaan. Buitenlandsch Nieuws. Mevr. Kruger's afsterven. De correspondent van dei „Stan dard" te Pretoria geeft bij zander heden over den dood van' mevrouw Kruger. Het overlijden van haar geliefde dochter, mevrouw Smit, in de vorige week, verhaastte haar dood. Twee Duitsche doktoren en een Belgische geneesheer hebben mevrouw Kruger tot het eóndle toe behandeld. Eloff en nog tal van fa milieleden omringden het sterfbed. De Engelsche bladen betuigen zon der uitzondering hun diep leedwe zen,, en betoonen ook sympathie met president Kruger in deze zwa re beproeving, terwijl zii die bemin nelijke karaktertrekken van de overledene in herinnering brengen. De begrafenis van mevrouw Kru ger had Maandagmiddag plaats. Algemeeue berichten. DE OORLOG IN Z.-AFRIKA. Kitchener meldt uit Pretoria: Sedert 15 Juli rapporteeren de kolon- nes dat 43 Boeren gesneuveld en 25 ge- wondizijn. 190 zijn gevangen genomen, 126 hebben zich onderworpen; buitge maakt zijn 3100 patronen, 162 wagens, 5600 paarden en talri'ke kudden vee. Featherstone's kolonne is uit Zeerust te Klerksdorp aangekomen na een be vredigenden tocht, hij ontmoette wei nig tegenstand. Methuen marcheerde op zijn rechtervleugel. Blood's kolon ne heeft opnieuw Roos-Senekal be zocht en de streek ten noorden van den spoorweg schoongeveegd. In de Kaap kolonie drijft French de henden lang zamerhand noordwaarts. (Tot ze plot seling weer in 't Zuiden opduiken. Red). In het Engelsche Lagerhuis heeft Balfour medegedeeld dat regeering nog in deze zitting, die, naar men hoopte, den 17en Augu?' .s -sloten zou kunnen worden, zou voorstellen een nationale belooning (waarvoor?) toe te kennen aan Lord Roberts. Ook zou een crediet aangevraagd worden ten behoeve van het burger lijk bestuur en voor andere doelein den, Transvaal betreffende. De Fransche minister van oorlog heeft een nota uitgegeven over de uit voering van de internationale verdra gen, die naar aanleiding van de Haag- sche conferentie zijn gesloten. Binnenland. Hare Majesteit de Koningin heeft met ingang van 1 September 1901: den heer E. L. baron van Hardenbroek op zijn verzoek eervol ontslag verleend als rentmeester van het kroondomein Rentambt Middelburg, en hem als rentmeester gesteld op non-activiteit; den heer A L. Snouck Hurgronje, ci- viel-ingenieur, benoemd tot rentmeester van het kroondomein Rentambt Mid delburg. Het nieuwe Ministerie. De Haagsche correspondent van de „Midd. Ct." weet met stelligheid mede te deelen, dat dr. Kuyper zoo goed als gereed is met de kabinetsformatie, die hij aan Hare Majesteit de volgende week ter goedkeuring in overweging zal geven. „Het moet heel wat voeten in de aar de gehad hebben, alvorens er overeen stemming in het clericale kamp ver kregen was. Hierbij moet dr. Kuyper zich al dadelijk een ware meester in het vak getoond hebben. Alvorens po litieke geestverwanten, die voor een portefeuille in aanmerking kunnen ko men, gepolst te hebben, heeft hij eerst van de andersdenkenden der christe lijke partijen een verklaring verkregen door hem zelf opgesteld, over net in de eerste jaren te volgen regeeringsbeleid. Vandaar het herhaald club-vergade ren der clericalen. Toen d!i,t in orde was althans men beweert dat de katholieken op bijna alle geschilpun ten toegegeven hebben is de doctor op een ontdekkingstocht naar minis ters uitgegaan. Dit schijnt evenwel niet zoo gemakkelijk te gaan als het maken van een „accoord". Ten minste voor buitenlandsche zaken en voor oorlog hebben reeds eenige heeren bedankt, omdat zij zich niet op den grondslag van het overeengekomen regeerings- program, van het ministerie-Kuyper wilden verbinden. Dit zal den leider dor anti-revolutionairen wel niet af schrikken, want voor beide portefe lil ies zullen genoeg candidaten gevonden kunnen worden. Binnenkort zal het wel uit de „Staats-Courant" blijken. Het „Vaderland" schrijft: „Wij vernemen, dat er voldoende grond is voor het gerucht, als zou de leider van het nieuwe Kabinet de in stelling van een negende ministerieel departement weaischen. De zoogenaam de „natte Waterstaat" zou het nieuwe departement vormen en men voorspelt, dat aan het hoofd daarvan zal komen de heer De Marez Oyens. thans admini strateur van Spoorwegen. Het beheer van de landsgebouwen zou dan weder onder Kunsten en Wetenschapper* Dep. van Binnenl. Zaken, komen te ressorteeren." Nat. Congres v. Zondagsrust. Bij het bureau van dat congres, dat 19 en 20 Sept. a.s. te 's-Gravenhage on der beschermvrouwschap van H. M. de Koningin gehouden zal worden, is het bericht ingekomen, dat de Prins der Nederlanden, Hertog van Meck lenbure. het eere-voorzitterschap van het congres aanvaardt en In de gele» genheid hoopt te zijn de opening vaö het congres bij te wonen. Verkiezingen Tweede Kamer De kiesvereeniging Vooruitgang, t« Krimpen a/d. Lek, heeft met algemee- ne stemmen besloten de candidatuur van mr. H. Ph. d9 Kanter voor da Tweede Kamer in het district Gouda zoo krachtig mogelijk te steunen. Verkiezing Weststellingwerf. De minister van binnenlandsche za ken, overwegende, dat de heer G. van der Zwaag, benoemd tot lid van de Tweode Kanier der Staten-Generaal in het kiesdistrict Weststellingwerf, ver klaard heeft die benoeming niet aan t® nemen; dat derhalve in genoemd kiesdistrict eene nieuwe verkiezing moet "-eschie- den; Heeft bepaald dat die verkiezing plaats zal hebben op 30 Juli a.s.; dat de stemming, zoo noodig. plaats zal hebben op 6 Augustus e de her stemming, zoo noodig, op 13 Augustus a-®- („St-Ct.") Uitvaart van prot Jan ten Brink. Ondanks don ingetreden vacantie- tijd zijn toch tal van collega's, leer lingen, oud-leerlingen en vrienden te genwoordig geweest bij de uitvaart van Prof. Jan ten Brink. Een overvloed van kransen dekte d# baar. Aan de groeve werd het eerst hef woord gevoerd door den hoogleeraar dr. C. PTiele, als waarnemend rec- tor-magnificus. Met weemoed hen dacht hij de vede verliezen die de Leid> sche Universiteit in de laatste maandei heeft geleden. Ten Brink is de vierde, dien we binnen betrekkelijk korten tijd in de laatste rustplaats zien nederleg- gen. In gevoelvolle woorden herdacht spreker dezen afgestorvene. Hij roem de allereerst zijn groote gaven van geest en gemoed en sprak met lof var hem als een leermeester die door zija leerlingen werd gewaardeerd. En wie kent in het binnenland en daarbuiten Ten Brink niet als verdienstelijk schrij ver, hoe is hij als spreker door het Na derlandsch publiek gevierd! Dat hij een getrouw arbeider is geweest, daar- van getuigen zijn vele pennevruchten. Wellicht had hij iets meer blijvend» tot stand kunnen brengen indien hij zich had kunnen beperken, doch van rust wilde hij niet weten, hij heeft ge arbeid zoolang het voor hem dag was. Spr. besluit zijn gevoelvolle rede met warme woorden van troost en bemoe diging tot de zonen van den overledene en de verdere familie: Na prof. Tiele sprak de heer Trap van Leiden en dankte voor hetgeen de overledene voor de Loge geweest is als Achtbare Meester. Namens „Oefening kweekt Kennis' te 's-Gravenhage sprak de heer Margadant en prees den over ledene als werkend lid, daarna eere lid geworden; roemde hem als spreker om de gave van het woord en zijn rui men geest- De hepr Andriessen snrak Feuilleton. Naar het Engelsch. 2) De aangesprokene mam zijn ver sleten pet af ein grinnikte van ple zier. Is dat de jongeai, dlien je uit de Avelin hebt gehaald? vroeg die dokter. Ik heb van je heldendaad gehoord.. Het was een voedie intro dtuefcie voor je bij je terugkomst in je geboortestreek. O oh, 't had niets te beteek enen. zei cïe de jonge man, terwijl een lichte blos zijn wangen kleurde. Ik waadde de rivier dioorhet war ter was tamelijk gezwollen. De joneen was aan 't vdsschen,; hij waagde zich een beetje te ver en toen hij zich omkeerde om naar mij te kijken, tuimelde hij omver en werd dJoor den stroom rqeege- voerd. Ik pakte hem bij den kraag en hielp hem op 't dnx>ge. Daan* heibt u d'e heele geschiedenis. Er was geen kwestie van eenrig gevaar. En d'an Black Limn een eindje verder, merkte de dokter aan met een bedenkelijk hoofdschudden. Wil ik je eens wat zeggen, Lewie Je bezit de bescheidenheid, diie doorgaans aan een dapper man eigen is. Mijn paard heeft meer lof ver diend' dan ik hij heeft het meeste werk gedaan hernam Lewie spe lenderwijs met de zwee~ klappend. Links van den weg werd een grijs huis fcusschien het geboomte zichtbaar. Lewie bracht de dogcart tot stilstaan. De dokter klom uit het rijtuig en schudde den regen van ziin hoed en van den kraag van zijn jas. Hij keek d'en jongen man na. terwïil deze met een vaardigen zwenk het hek van Ebterick bin nenreed, en begaf zich daarna naar zijn eiven woning met een peinzen de uitdrukking op 't gelaat, zooals men niet dikwijls zal waarnemen bij een hongerig mensch. Toen de middagtrein uit het zui den het station van Gledsmuir bin nenreed, stond een meisje, dat al door met levendige belangstelling d'oor het portierraampie naar bui ten had zitten turen., haastig van haar plaats op, om zich gereed te houden, uit te stappen. De streek, waarin zij zich thans bevond', was geheel nieuw voor Alice Wishart en de naaste toekomst hield tot nog toe ongekende genietingen voor haar in haar schoot verborgen. Als de dóchter van een rijken koop man had zij haar jonge leven hoofd zakelijk gesleten in de onmiddel lijke nabijheid eener koopstad en d'us van natuurschoon weinig of niets genoten., behalve in de jaren van haar verblijf op de kostschool. Zii had nooit gereisdde groote menschenwereld was voor haar niet veel meer dan een woord!, een naam, en een vrij eentonige jeugd, waarin boeken haar voornaamste afleiding waren eeweest. had haar weinig zelfvertrouwen geschonken- Zij had kennis gemaakt met Lady Manorwater op een politieke sa menkomst in haars vaders huis, en genoemde d'ame had zich al aan stonds aangetrokken gevoeld tot het stille, bedaarde meisje. Kort daar na had Alice een uitnoodiging ge kregen, om ar* den huize Glenave- lin te komen logeeren. een invita tie. die gretig werd aangenomen, en thans, nu het stadskind haar brikken liet weidien over het berg landschap, sprong haar hart op van bliidSchap bij de gedachte, d'at zij eenige weken in deze grootsche. heerlijke natuur zou doorbrengen. Aan haar verrukking paaide zich ook een brots bij het denkbeeld, dat zij de logée zou zijn van zulk een voorname dame en een krinr zou worden binnengeleid, waarvan zij zich geen voorstelling kon vormen. Toen de trein stilhield, was zij echter haars ondanks gejaagd en zenuwachtig en tuurde zij angstig uilvorsobend naar het perron. Het zien van haar gastvrouw stelde haar gerust. Ladv Manorwa ter was een kleine dame van mid delbaren leeftiid, met een fijn be sneden, aristocratisch eelaat, fletse oogen en blond haar. Zij was zeer eenvoudig gekleed, en toen zij op Alice toetrad, om haar met onge dwongen hartelijkheid te verwelko men, vergat het jonge meisje al haar schuwheid. Een kwijnende jonge dame werd aan haar voorge steld als juffrouw Af flint, en eeni ge minuten later reeds zat het drie tal in Lady Manorwater s rijtuig. Ik hoop nu maar, Alioe, dat het je bij ons miet zal tegenvallen en dat je het niet al te saai zult vinden. Wii hebben niet veel lo- gée's Jack beweert altijd, dat Gle- navelin daar veel te klein voor is. Je houdt veel van het buitenleven, niet waar? De plaats op zichzelf is heel mooidat is niet teeen te spre ken. Er is gelegenheid voor tennis en croquet en visschen. of ben je geen liefhebster van sport? Wij zijn met rijk met buren gezegend, maar wij zijn groot genoeg in aan tal om het onder ons te kunnen doen. Geloof ook niet. Bertha? vroeg Lady Manorwater, zich met een vriend'eiliiken glimlach tot het derde lid van 't gezelschap wen dend. Juffrouw Afflint, een weinig spraakzaam persoontje, glimlachte terug, maar zeide niets. Zij had met alle aandacht Alice's gelaat zit ten bestudeeren, en telkens als het voorwerp barer studie haar kant uitkeek zag het een paar strak starende, blauwe oogen op zioh ge vestigd. Heel aangenaam was diit niet en met geveinsde nieuwsgierig heid liet Alice vender hare blikken gaan over het landschap, dat zich links van haar uitstrekte. Uit het dal van de Gled kwamen zij in d'e engere vallei van de Avelin. Wel dra hadden zij de weilanden achter zich en reden zii door een bosch- rijke streek. Alice was een en al cmaretogen heid. Wat is dat een schilderachtig partijtje t riep zij, terwijl zii naar een plek wees, waar een waterval letje ruischte en verschillende soor ten van varens in kwistigen over vloed groeiden. Daar moet ik eens een schetsje van maken, 't Is een aardsch paradijs. Dan moet je Lewie maar ver lof vragen, om daar te mogen ko men. liet Lady Manorwater lachend hooren. Wie is Lewie? vroeg Alice, vermoedende, dat het een jachtop ziener of houtvester zou zijn. Lewie is mijn neef. Hij woont op Etterick. Bertha AffTint opende thans voor 't eerst haar mond tot spreken. Ilii is heel aardig. U moet stel lis kennis maken met Lewie, juf frouw Wishart. Hij zal wel in uw smaak vallen daar twijfel ik niet aan. Hij heeft veel gereisd en een boek geschreven, waarmee hi i zich grooten roem heeft verworven. Hij heet eigenlijk Lewis Elphinstone Haystoun. Dat boek heb ik gelezen riep Alice. U bedoelt dat werk over Kasjmir. Ik dacht dat de schrijver al een oud man was.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1