INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubrieli stelt de redactie zich n et aansprakelijk. Tan ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de kopy met aan den inzender teruggegeven. Mijnheer die Redacteur. In uwe nabetrachting over het verhand'eldle in Raadszattrnj don 17 dezer, noemt gii ook mijn naam eenuge koeren. Teni eerste verband met de ontvangst van Ned. Maatschappij tot bev. v Nijverheid, tweedens in verband met de benoeming eener directrice aan die Meisjesschool. U zal mij wel willen toestaan hierop ev terug te komen. U meent dat ik door mijne tegen woordigheid bij de ontvangst, der afgevaardigden luister aan dezelve heb bijgezet. Gij vergist u M. de R./mijns voor nemen was, en ook van een mijner partijgenoot/en-, om bijaldien men bij de ontvangst dingen zou zeggen welke voor tegenspraak onzerzijds vatbaar zou zijn dit tegelijk te doen wel wetende dat de Ned. Ver. tol bevordering v. Nijverheid is een gewon e f ab r i kant en>-vak vereen i gi ng en als de Nijverheid aan 't woord is. de nijveren zeker ook gehoord mogen worden, van luister dan ook geen sprake, want toen de ons in ziens vrij ortbeteekenende speechen bij de ontvangst waren uitgespro ken, hebben wij die plaat gepoetst. Dit alles daargelaten, maar is het niet in 't oogloopend steak dat aan een vakvereeniging al is dit eeni ge jaren geleden het gebruik van een schoolgebouw wordt geweigerd, waar een veel kostbaarder ontvangst al van jaren her wordt bereid aan genoemde fab-ri kanten-vakver eeni ging. Dit mijnheer de Redacteur z':n geen kleihigheden. het teekent maar al te juist de bekrompenheid van inzicht voor arbeiders-vakver- eeniigingen welke op minstense ven veel waardeering aanspraak heb ben als elke andere vakvereeniging omdat het juist deze zullen zijn welke 't idealisme in den arbea dea* levendig houden, waar helaas zooveel materieel© invloeden zijn, welke hun den Lichaamsstrijd be moeilijken. Uwe verbazing heeft mij verbaasd'. Over de benoeming van een di rectrioe gesproken, is u wel zoo vriendelijk te zeggen dat er zoo velen zijn welke het zou mishagen indien een directrice met vooruit strevende politieke gevoelens zou zijn benoemd geworden. Als deze allen er over denken als u, zeker dan zal 't waar zijn, maar er zijn ook nog anderen mét wat breeder op- vattli ng;overt!ui gd als zij zijn dat onderwijzer of onderwijzeres, als opvoeder en leeraar of lleerares der jeugd daar niet staat als sociaal democraat of als liberaal of wat dan ook, maar hun taak vervullen zooals dit behoort. Gij vergist u alw eer indien U meent d'at het mi in recht zou zijn als ik en andere ge- lijikzinden wel zoodanige benoe ming zouden wemschenwat wij wel wonischen dat er niemand' ge passeerd zal worden om hetgeen hii. meent dat buiifen d;e' school of fabriek goed is en daarvoor met in achtneming der goedie zeden, ijvert. Het argument hetwelk gij ge bruikt om eventueel zulke praktij ken goed te praten, is ontleend1 aan •'4 dompertje. JAN HOFLAND. 't Verwondert mij niet, dat ik den heer Hofland na mijn laatste Nabetrachting op de bres zie sprin gen. Hij kon inderdhad van zijn standpunt moeilijk onder zich la ten. dat hij door zijn tegenwoordig heid luister zou hebben bijgezet aan de ontvangst der Nijverheids afgevaardigden. Maar wat mij wèl verwondert is de reden,1, dlie hij voor zijn aanwezigheid opg Kan de heer Hofland in ernst ge meend hebben dat de waarnemend Burgemeester waar hij eenvoudig een woord van welkom had te spre ken. daarbij iemands noddtieke ge voelens of sociale overtuigingen aanvallen zou? Zoo ja, dan heeft de heer Hofland van den aard en de beteekemns van recepties als deze al zeer weinig begrip. Wat het weigeren van een vergaderlokaal aan eeni arbeiders- vakvereeniging betreft moet ik ver klaren. dat ik niet beoordeelen kan of daarvoor inderdaad practisch geldige redenen hebben bestaan. Het zou bijvoorbeeld1 kunnen ge beuren. dat het Gemeentebestuur bij die gelegenheid dLdus gerede neerd had..sta ik eenmaal een schoollokaal kosteloos aan een vak vereeniging af, dan kan ik het een andere vereent ging nieit weigeren en dan zouden mettertijd! tal van schoollokalen wel eens ^eregeld in gebruik kunnen wezen bij vereeni- gingen." Een toestands die natuurlijk niet weinig bezwaarlijk en ook kost baar worden zou De ontvanesl van Nijverheid ten stadhuize heeft eens in de vijf jaar plaats en ik maak mij sterk, dat het Gemeente bestuur die aloude gewoonte niet lot andere vereenigingen zou willen uitstrekken. Daarom vond ik de oppositie van deo heer Hofland in deze niet van pas. Wat de heer Hofland zich ver oorlooft over mijne opvattingen op te merken, valt buiten den toon van een behoorlijk diebat. maar ik wil hem niettemin nog wel eens als mijne meening zeggen, dat het een illusie is zich een onderwijzer (of onderwijzeres) voor te stellen als twee geheel van elkander afge-i scheiden personende een in de school, de ander er buiten. Men- schen van. karakter zijn niet twee voudig en kunnen dat. niet zijn. getuige de heer Hofland.' zelf, die zich sociaal-democraat voelt zelfö bii de receptie van Nijverheid'. Juist daarom is een vooruitstre vende onderwijzer of onderwijzeres voor vei-schillende ouders niet ge- wenscht. DE NABETRACHTER Stadsnieuws Haarlem, 23 Juli 1901. A an besteding. In „Weten en Werken" werd Maandag aanbesteed Het bouwen van een woonhuis aan den Zijlweg onder de gemeen te Bloemendaal Ingekomen waren 9 biljetten van de volgende firma's B. Hagen, f 18.563: M. v. Om meren, 19.759 B. Rijnierse Zn. Oven-een, 18.884; P. Hoetjes, f 17.200J. W. v. Santé, f 15.560 A. H. Steger te Zandvoort., /23.195; C. Nederkoorn. 17.313; J. A. Jon ker. 18.146 C. Jongbloed, /16. P. D. Boon. bakkersknecht te IJmui- den. door de rechtbank alhier wegens mishandelinr veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf, is van dit vonnis in appèl gekomen. Het O. M. kwam even eens in appèl. Zondag 1.1. hield de vereeinging van Postduivenliefhebbers de Luchtgids haar derde wedvlucht in dit seizoen van uit Luxemburg. De duiven verden door de goede zorgen van den station chef om 6 uur 20 m. in vrijheid gela ten en bereikten de hokken als volgt- le prijs: J. Zomerdijk, 11 u. 33 m. 59 sec. 2e prijs: J. Boon, 11 u. 34 m. 38 -3e prijs C. van Meurs, 11 u. :*4 m. 55 s. 4e prijs G. Zomerdijk, 11 u. '19 ni. 40 s. 5e prijs P. Scheelings, 11 u. 45 m. 52 s. Voor de eerste twee werd de prijs gehaald door J. Zomerdijk en J. Bo m. Maandagmiddag te uur werd in het gebouw .Weten en Werken' aanbesteed! het bouwen van een villa aan de Zomerzorgerlaan te Bloemendaal. Ingekomen waren 1" biljetten' van die volgendie firma s J. W. v. Santen f 16.400, B. Hage f 18.040, M. v. Ommeren f 22.202, P. Rings 17.870 te Santpoort, P. Reinierse Zn. 18,527 te Over- veen>, H. London 18195, C. J. Cra mer 16.276. So naken. Maandagavond te 8 uur was de stand- van dien internationalen schaakwedstrijd als volgt: 2e ran die; Laman 0Leuseen 1. te Kolsté Kriiger 0. Mat. aRleajkmans a. Mannheimer aExnietr a. v. Foreest Esseg Meinersvrij. a be teekent hamgparlij Heden middag was de stand van den schaakwedstrijd als volgt: 3e ronde. Exner 1/2 v. Foreest 1/2. Bleykmans 1 Mannheimer o« Krüger Mat a. Leussen o Te Kolsté 1. Meiners 1 Loman o. Esser vrij. ahangpartij. Heemstede. Heden is een aanvang gemaakt met het plaatsen van drinkfonteinen aan den Rijksstraatweg en Leidschevaart onder deze gemeente. Alhier is wederom een aanzegging uitgereikt ingevolge art. 21 par. 3 der Leerplichtwet; bij herhaling van schoolverzuim zal eene strafvervol ging plaats hebben. De rekening dezer gemeente over 1900 bedraagt: in ontvangst f 32267.57 in uitgaaf f 31173.40. Batig slot 1094.17. Hillegom. Vergadering van den gemeenteraad van Hillegom, 24 Juli 1901. namiddags uur. Onderwerpen ter behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven der be noemde raadsleden. 3. Benoeming van een wethouder, tengevolge van het bedanken door den heer K. A. v. d. Schoot Zandvoort Door Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie is machtig" verleend tot het betalen van 23 vorderingen uit den post voor onvoorziene uitgaven j dienst 1900, voor welke vorderingen geene posten op de begrooting voor kwamen. Ook is de goedkeuring verleend aan het raadsbesluit van 28 Juni j.L tot het doen van af- en overschrijvingen op eeoige posten van uitgaven der be grooting, dienst 1900. De nieuwe verordend- op de heffin~ eener plaatselijke directe belasting naar het inkomen alhier, is hij Ko ninklijk Besluit van 8 Juli j.L No. goedgekeurd. Door Burgemeester en Wethouders op verzoek aan de heeren J. van den Bos en F. Zwaan, eervol ontsla? ver leend, respectievelijk als opper-brand- meester en onder-brandmeester bij spuit 2, zullende gerekend worden dat ontslag te zijn verleend met ingang van 15 Juli j.L De Duitsche Schoolvereeniging te Amsterdam zal Donderdag 25 dezer met de onderwijzers en leerlingen een uitstapje naar Zandvoort maken. Per electrische tram zal het gezelschap tusschen 1 en 2 uur 's middags alhier aankomen en keert per trein van 6.451 naar Amsterdam terug. Het getal per sonen bedraagt ongeveer 250. Door Burgemeester en Wethouders is wederom vergunning verleend aan 2 personen om met een ezel ter verhu ring op het strand' te staan. Aangekomen badgasten. Mevrouw V. Buissant, Amsterdam Cottage Pretoria. Mevrouw van do Broek, A'Jmr.. Huize Duinoord. Fain. Erkelens Cook, A'dam. Huize Duinoord. 4 pers. Fam. Ebeling, Enschede, Pension Beau Sejour, 4 pers. J. H. KreuJen, A'dam Idem. o uers. F. H. Ilenke, A'dam. Kerkdwarssxr. no. 3. 6 pers. L. C. van Heukelom, A'dan. Hitel d'Orange. 4 pers. P. H. Jansen, A'dam. Hotel Driehui zen. 4 pers. A van Kamp, Zwolle. Hotel Kur- haus. H. Mitrich, Bremen, Ho'.el d Urange Sj. I. de Miranda, A'da.o. Triimsti 5. 10 pers. Th. J. van Oostrum, Arm mi. Kurhaus, 5 pers. K. J. Philips, A'dam. II-del d Orange L. Picard, A'dam. Cnf^ de Gekrooi; de Valk. 5 pers. J. S. Roeper, A'dam. Hotel d'Orange H. Rutgers, A'dam. 5 pers. A. Roelofs, A'dam, Hotel d'Orange. 2 pers. C. M. L .van Cleef, A'dam. Swalue- straat no. 14. 6 pers Fam. Rijshouwer, Villa Ons Genoe gen 7 pers. J. E. Stork, Nijmegen. Hotel Kur haus 5 pers. D. Schindler, A'dam, Tramstraat no 11. 7 pers. L. Sterneberg, A'dam. Hotel d'Oran ge. P. J. Schend stok, A'dam. Dr. Metz- gerstraat no. 43a. 5 pers. W. A. Teixera do Mattos, A'dam. Hotel d'Orange. E. D. Tilanus, Pretoria, Hotel Kur haus 4 pers C. Vos, Gorsel, Hotel Kurhaus, 3 p. H. B. Wernhold, Arnhem, Kerkstraat no. 24. 5 pers. A. Worst, A'dam. Hotel Kurhaus. Mr. Bierens do Haan, A'dam. Hotel d'Orange. Mr. Boas, A'dam. Hotel Kurhaus, 6 I>ers. Velsen. De heeren K. J. C. del Court van Krimpen, M. J. Schuitenmaker, G. H. Fhilips, J. C. van Vendeloo, L. Uijten- daal, J. van Splunter en, J. R. Wüste allen gekozen als leden van den ge meenteraad alhier, hebben hunne be noeming als zoodanig aangenomen. Aan de firma Smidt van Gelder en Zonen alhier, is vergunning verleend voor het oprichten van een fabriek, voor de vervaardiging van grondstof fen voor de papierfabricage. Door di© architecten van Rossum ein Kuij.k te Amsterdam is aanbe steed het bouwen- eener fabriek te Velsen voor de firma van Gel dier en Zonen, Papierfabrikanten, al daar. Het laagst werd ingeschreven door dien heer C. Weger if te Apel doorn en wel de fabriek voor 81400 en die waterfi-lter voor 14.000, massa 91,380. lijk treden, niet meer tot de fabrieken toe te laten. Het lid Roormans, van de Kamer van Arbeid voor de tabaksin dustrie. meende, dat dergelijke maat regelen te ver zouden gaan, en dat daardoor in vele gezinnen, waai* het loon der vrouw niet kan worden ge mist, armoede zou ontstaan. De Kamer van Arbeid besloot een schrijven te richten tot de Vereeniging van Sigarenfabrikanten, om te verzoe ken, vrouwen die nog in het huwelijk treden, na hunne eerste bevalling niet meer op de fabrieken toe te laten. Op voorstel van de heer Rooymans wordt besloten in het schrijven aan de pa- troonsvereeniging de wenschelijkheid uit te spreken, dat een minimumloon- standaard van 30 cent per 100 zou wor den vastgesteld, waardoor het verlies van het loon der bovenbedoelde vrou- wen minder zal worden gevoeld. Vervolg Nieuwstijdingen. Halfweer. Van 1224 Augustus a.s. zullen alhier worden, ingekwartierd 21 manschappen van het corps Genie en. enkele paarden. Sport en Wedstrijden. Wielemietiws. In de volgende maand zal op de Til- burgsche baan een match trois ver reden worden tusschen Jaap Eden, Arend en Jacquelin. Cordang zal waarschijnlijk op 17 en 18 Augustus trachten het 24-uurrecord te verbeteren. Arend reed Zondag te Keulen en won den West-Duitschen Derby-prija De series werden door Arend, Hu- ber, Seidl en Heller gewonnen. De demi-finales gaven le: 1 Seidl, 5 Arend. 2e demi-finale: 1 Huber, 2 Hel ler. Finale, le manche, 1200 M.: 1 Hu ber, 2 Seidl. 3 Arend, 4 Heller. 2e manche, 800 M.: 1 Arend, 2 Seidl, 3 Huber, 4 Heller. 3e manche, 2000 NL1 Arend, 2 Huber 3 Seidl, 4 Heller. Hoeden. De groote internationale Hondenten. toonstelling te Maastricht van 35 Augustus 1901, uitgeschreven door de Ned. Kennel-Club „Cynophilia". be looft een groot succes te zijn, tenminste te oordeel en naar het groot getal in schrijvingen die de secretaris, de heer dr. A. J. J. Kloppert, ontvangen heeft. In het geheel zijn 510 honden met pl. m. 800 inschrijvingen ingekomen. Onder de ingeschrevenen zijn o.a 3 Mastiffs, 13 St. Bernards, 47 Duit sche Doggen, 16 Barzois, 39 Duitsche staande honden, 27 Iersche Setters, 5 Gordons, 11 Engelsche, 27 Pointers, 6 ruigh, st. honden, 27 Collies. 26 Hol- landsche herdershonden, 12 Manches ter Terriers, 6 Iersche, 12 Airedales, 27 Toy Terriers, 8 Welsh., 4 Skye, 26 Das honden, 21 Griffons Bruxellois, 4 Yorkshires, 7 Schipperkes enz. enz. Uit de Arbeiderswereld. BINNENLAND. Men schrijft uit Eindhoven: Het tabakbewerkersgilde van den R. K. Volksbond had aan de patroons cir culaires verzonden, waarin verzocht werd, moeders van de fabrieken te ver wijderen en meisjes, die in het huwe- Door het Gemeentebestuur te Amsterdam is aanbesteed het ma ken. van een terrein met kademuur Langs de zuidzijde van Y-eiland, ten oosten van den verbind'ings- dam. Voor dit werk werd! het laagst ingeschreven door de heeren C. Versteeg Hardingsveld en L. de- Groot Haarlem voor 459.800. Motorwagen. Uit Amsterdam schrijft men aan de N. R. CL: Ook hier ter stede heeft het gevaar, dat snelrijdende motorwagens voor de publieke veiligheid en het ordelijk verkeer opleveren, bijzondere aandacht getrokken. En daar men den zonden tegen de door B. en W. gestelde voor waarden, waarbij, wat de geoorloofde snelheid betreft ,de matige draf van een paard" als maatstaf in de hand der toeziende autoriteit is gegeven, on gestraft ziet bedrijven, is menigeen gaan twijfelen aan de activiteit der| politie ten dezen. Toch, er zijn in den laatsten tijd' heel wat processen-verbaal tegen be stuurders of eigenaars van motorwa gens opgemaakt. Dit valt den politie mannen vaak zeer moeilijk. Een voorbeeld: Onlangs hield een agent een motorwagen aan, waarin vier per sonen, drie vreemdelingen en een Am sterdammer, waren gezeten. Den be stuurder werd gelast naar het politie bureau te rijden, opdat daar een pro ces-verbaal tegen hem zou worden op gemaakt. Aan dien last werd vol daan ;inderdaad ree dde autocar naar het poltiebureau, terwijl de agent het rijtuig te voet volgde. Echter, na al- zoo letterlijk het bevel te hebben op- volgd. hield de bestuurder zich, alsof hij niet begreep, dat met het „rijden naar den politiepost" tevens was be doeld, dat men bij het bureau zou stop pen. De motorwagen reed... verder en was spoedig uit 't gezicht verdwenenl De agent kan het nummer van den motorwagen noteeren. Zeker, maar dezer dagen is uitgekomen, dat ver scheiden motorwagens hetzelfde num mer voeren. Mijnheer A. heeft zijn voertuig no. 205 aan mijnheer B. ver kocht eu zich zeiven een ander aan geschaft. Hij geeft den nieuwen wa gen zijn eigen nummej, 205, en mijn heer B. laat op den overgenomen wa gen het oude nummer staan, 205. 't Euvel van dea dag is niet te wij ten aan onachtzaamheid der politie, maar aan de vele moeilijkheden, waarop zij stuit. En buitendien is gebleken, dat om allerlei juridieke redenen vele klach ten niet vervolgbaar waren. Art. 68 d*er algemeene politie-veror- dening zegt „Het is verboden vervoermiddelen door mechanische kracht voortbewo gen, op den openbaren weg te gebrui ken tenzij onder de door B. en W. ge stelde voorwaarden." Volgens den een houdt deze redac tie vanzelf in, dat tot het rijden met een motorwagen eene bijzondere ver gunning van B. en W .moet zijn ver kregen. Volgens den ander is aan de verordening voldaan, indien men, ook zonder vergunningsbewijs op zak, slechts niet de voorwaarden over schrijdt. Nu is echter onder die voor waarden bepaald, dat, wie met motor wagens in onze stad wil rijden, eene bijzondere vergunning van B. en W. moet verkregen hebben, en dat deze vergunning dan tot wederopzegging onder bepaalde voorwaarden wordt verleend. Inderdaad wordt, voor zoo veel doenlijk, tegen ieder, die met een motorwagen rijdt en niet in het be zit blijkt van een vergunningsbewijs, proces-verbaal opgemaakt. Men ge voelt. hoe bezwaarlijk deze opvatting is voor vreemdelingen, die per auto mobiel Amsterdam passeeren. Men heeft de voorwaarden nog niet. gelijk die op het rijwielverkeer, in de alge meene politie-verordening willen op nemen en vastleggen, omdat men eerst eenige ervaring wilde opdoen omtrent de misbruiken en gevaarsver schijnselen, waartegen de voorwaar den zouden gericht moeten worden. De Raadscommissie voor de straf verordeningen beeft een nieuw stel be palingen op bet verkeer van motor wagens in bewerking; wij vernemen echter, dat zij toch nog niet zal voor stellen, de voorschriften vast te leg gen in de algemeene politie-verorde ning. Intusschen, het feit dat de eisch van het bezit der vergunning wèl in de afzonderlijke., op het hoofdbureau van politie verkrijgbare voorwaarden is vermeld .doch niet in het artikel der algemeene politie-verordening. schijnt b ijhet gerechtelijk onderzoek der over tredingen moeielijkheden op te leve ren. Dit neemt niet weg, dat reeds eenige vonnissen op grond der thans nog vigeerende bepalingen zijn gewe zen. Een der voorschriften houdt in. dat de snelheid van een motorwagen die van een paard in matigen draf niet te buiten mag gaan. Ook de wielrijder heeft zich eigenlijk aan dien matigen paardendraf te houden. Maar men weet ,dat een wielrijder, die zich zon der gevaarlijke overhaasting door de stad beweegt, nimmer achter zich be hoeft om te zien naar rijtuig of tram, omdat hij die toch steeds uit de wielen is. Als een axioma kan bijna worden aangenomen, dat de vaart van een voorzichtig, bezadigd wielrijder snel ler is dan die van een paard in ma tigen draf. Overigens fs de bepaling zóó vaag. dat eene bekeuring geheel afhankelijk Is van de supjectieve mee ning van den politie-agent. Ook daar uit spruit natuurlijk onvruchtbaar ge twist voort. Nu en dan evenwel heeft een agent de overschrijding van den matigen draf onweersprekelijk kun nen aantoonen. Zoo is het voorgeko men, dat op de Stadhouderskade een politieagent het horloge ter hand nam. en, als time-keeper constateerde, dat een automobiel een bepaalden, duide lijk aangewezen afstand, stel van de Ferdinand Bolstraat tot de Van Wou- straat af spurtte in bijvoorbeeld 10 1/2 seconde. Berekening, geba seerd op den ambtseed van den agent, zou toen tot verooi ueeling hebben kunnen leiden. Maar er is een doeltreffender mid del te vinden. Ons politie-corps is sinds eenigen tijd een afdeeling wèl- bereden agenten-te-wiel rijk. Men zou aan dezen de surveillance betreffende de autocars kunnen overlaten. Hun wiel worde voorzien van een zelf-re gistreerenden snelheidsmeter; den mo torwagen gedurende eenige oogenblik- ken bij-houdend, kunnen zij dan de vaart van het voertuig zonder man- keeren controleeren. Volledigheidshalve zij hier nog even herinnerd, dat op sportbaiien de vaart van motorwagens wordt gecon troleerd door middel der photographie. Op een en dezelfde plaat worden twee beelden van het vooruljsnellend" voer tuig gebracht met een tusschejiruimte van zeker vastgesteld onderdeel eener seconde. De ontwikkelde plaat toont dan twee voorbij elkander geschoven beelden van den wagen. De afstand van het toestel tot de plek, waa.rop de wagen voorbij snorde, de eigenschap pen van de lens, de afstand van de plaat tot de lens. en wellicht nog an dere gegevens, vormen dan de facto ren tot een juiste berekening der snel heid. Deze methode zal echter wel niet op den openharen weg door politie agenten toe te passen zijn. Geen negers meer. De zomerhitte broedt gelijk be kend is vaak zeer wonderlijke din gen uit. Zoo komt nu, na de groote hitte in Amerika het bericht, dat het een zekere professor Johnson uit Kan san gelukt is, negers te bleeken. Ln op dood eenvoudige wijze: door iuspui- ting met een «tof die hii ..leukiet" (wit- stof) noemt. Hij heeft deze stof ontdekt in het bloed van de zoogenaamde Al bino's", menschen met bijzonder blan ke huid, roode oogen en witte haren. Bij hen is het een ziektestof, die eclv hun gezondheid geen afbreuk et. Ent men een blanke in met leukiet. dan wordt hij nog blanker en ten slot te sneeuwwit, maar zonder een Albino te worden, dus zonder roode oogen of witte baren te krijgen. Een aldus inge ente neger word allengs minder zwart en eindelijk blank. Dat zou inderdaad reeds bij een zijn gelukt terwijl an deren no" in behandeling Wel licht gelukt het den professor nu ook uit negerbloed een stof te halen, diej blanken zwart maakt. Nut en genoegen. Een niet onvermakelijk voorstel komt| eerstdaags aan de orde op de jaarlijk sche vergadering van het Britsche ge nootschap van geneeskundigen, die te Cheltenham wordt gehouden. Om meer afwisseling in die bijeenkomsten te brengen, wenschen de voorstellers het volgend jaar te vergaderen op zee. Daartoe zal dan een groote stoomboot worden afgehuurd die de leden naar de Middellandsche zee brengt. Op re gendagen en als 't te warm is voor wat anders, zal men dan aan boo-*il vergaderen en den overigen tijd ge bruiken voor het bezichtigen der nu oi- ste streken aan de Middellandohe zee, enz. Burgerlijke Stand. Bevallen: 22 Juli. M. J. Scheer—Kok. z.; 20. M. W. V. DijsselhofKeuche- nius. d.; 23. C. J. Fubel-De Vries, d.; 21. C. M. de Zaaijer—Huel, d.;23.1. II. Duijns—Lindeman, z. Overleden, 20 Juli. H. de Zaaijer, 10 m., z.. Kampersingel; 22. P. J. van Dokkum, 14 m., d., N. Spaarnw.str.; 21. J. Huijboom, 11 m., z., A. L. Dvse- rinckstr. 367e Staatsloterij. Dinsdag 23 Juli. lste Klasse. 2de Lijst. No. 3056 f 2000. Ns. 15837, 16306, 16562 en 19867 iede» f 1000. Ns. 6710 en 10751 ieder f 400. Ns. 25-10 en 6520 ieder f 200. Ns. 2420, 5471, 7377 en 17170 ieder f 100. Vervolg Stadsnieuws. Naar wij vernemen van den hoofdopzichter is hedenmorgen door opperlieden, werkzaam aan den bouw der gemeente-lichtfabrieken het werk neergelegd, omdat niet werd in gegaan op hun verzoek tot verhooging van het uurloon van 20 op 23 ets. De opperlieden die staakten, zijn ge deeltelijk (o. a. door grondwerkers) vervangen zoodat, naar men ons verze kerde. het werk geen vertraging on dervindt. Een politie onderzoek is ingesteld inzake den wielerwedstrijd jl. op dien straatweg langs de Amsterdam sche vaart. Geen autoriteit was hiervan ken nis gegeven, terwijl de gewone pas sage door den wedstrijd werd be moeilijkt. Gevonden voorwerpen. Een gouden broche. Een beursje met geld. Een portemonnaie. Een para- pluie. Een sleutel. Een ouden das speld. Een nikkelen eau de cologno- spuitje met ketting. Een witte vrou wenzak met zakdoek er in. Een 2-wie- Iige handwagen. Een gouden medail lon met dito kettinkje. Een zak met waschgoed. Prijzen van 20.-. 1733926690 9349115111471417550 9034056755 9368116421474217618 15134316781 9395116561476417628 19231476^34 9-i7i 1 i6S21484917633 3073505 6 25 9(97117741490417630 344 35257032 95.9118541195117 96 37035367114 955411934149691774 37435657134 90611 9401504917859 38037137138 96 611975151i617b68 44033177140 9697119881514118031 44939057146 9714120841515218106 61939107152 9804 21351517618104 557 39357316 9S9o121781622218176 596 3992 7827 9915121831522513240 730 4056 7360 9926122071523918253 7324105 74471002412218152551?287 748412374661003512227 15286 L-316 82 4135 74o910 82122611531218359 10294138747'101001229s 1533618364 I '33 113975141.(281123'3158301S451 10444199 7659102 l26i 91553318455 10624281767510273126*291558618478 10'»14 70 763910 93127501564713505 112143797701103471275115^6618512 11454412774710 931284 1565718624 122244647815 10 9912^831666118647 '253446978161045312926 566518656 12574186 786110470130001567418664 1274 4496 7898104901305216*851 «672 128347987944 10504131021570418706 13214841 79681052718173 1572818-08 1438486079931 Ö41131951576118.39 146749028023 10544132201579218826 15034912802710584133311689819161 1504 496980641061713341 1593619251 16225022 8O0O 06321335915 531 '339 16325073 8097106881339.. 1597519382 1666511582131075813482160171J431 17185130 82491076013531160931 ;)609 172 515082541077113623160y8l96>7 17295216 «32910792137131614919638 1733 5236 834810802187521615419698 17455253 8355108761378016 ;3719?U4 170S5273 844310931 138281624919785 17S16303 84691093213856163311J935 1794 5346 86021 942138601635719945 19725443 8669109451386316364 19978 20605 >48 8646109«61,870164241 9-3 207656108676 .098713914164582 »052 20915625 86791100613915166112 >100 230666328712 11034 13974167162 U«7 2327 5648 876811045 I K i221G822 2 )245 23305660 879U11066 14 76168372LÖ5 259657308818110»3 4158 1687 2 2 '269 2601579188361110214248169312 295 272768068839 li 174 14260170252 )299 27585813 8846111891428317055 2 372 28i >16022 8848112141430317076 20 05 28316056885711 60 14328 (7108 2 J5S3 2837610088781127414332171162 1 87 '2855612489151128514 1471716421621 2902614189391130014349172452)631 2916 6266 8969113041437117285 20642 2972 6274 905211380144371731920644 319162819074 11393144801739820711 3197 6316 9076114181449517404 20733 1-2066369 9154114191452217408 20966 327164429155114281459717417 3272651292471143914628175» 4 32896530 9267116111464717538 Faillissementen. Tegen een bewoner van 't Spaarne is proces-verbaal opgemaakt wegens het houden eener mestverzameling, zonder vergunning. Uitgesproken: 's Gravenhage, 19 Juli. J. Driesser Jr., bloemkweeker te Oegstgeest. Rech ter-commissaris mr. J. F. van der Lek de Clercq. 's Gravenhage. 19 Juli. A. J. A. Ver meulen, kantoorbediende te 's Gra venhage. Rechter-commissaris mr. J. F. van der Lek de Clercq. Amsterdam, 18 Juli. Th. Gerber, van beroep koffiehuishoudier, te Am sterdam. Rechter-commissaris jhr. mr. J. C. van Reijnst. Amsterdam, 1 Juli. P. H. G. Stark, makelaar, te Amsterdam. Rechter commissaris: Jhr. Mr. J. C. Reynst. 's-Graveuhage, 19 Juli. S. Meijer, koopvrouw, te 's-Gravenhage. Rechter commissaris: Jhr. Mr. J. F. Schuur beque Boeije. Opgeheven: H. W. van Heeswijk, weduwe J. A. Rotteveel, pensionhoudster, te 's-Gra- v en hage. Muziekuitvoering. 24e muziekuitvoering, op Woensdag 24 Juli, des avonds te 8 uur, door het Haarlemsch Muziekkorps. Dir. luit- kapelmeester C. P. W. Kriens. 1. Marche du 267me Régiment, Co- chu; 2. Ouverture „Les deux Aveugles de Tolède", Méhul; 3. „Immer heitc- rer," Walzer. Strauss; 4. Fantasie ..Le premier jour de bonheur", Auber; 5. Ouverture „Rubezahl". Flotow; 6. .,Le Colibri,' Polka voor picolo-solo, (door den heer George Schmidt), Sennelick; 7. „Herzblüttchen," Tyrolienne. Faust; 8. Ballet de l'opéra „Gustave III", Auber. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Koningin Regentes, van Amsterdam naar Batavia, passeer de 21 Juli Point de Galle. Het dubbelschroefstoomschip Pots dam, van do HollandAmerika Lijn, van New-York naar Rotterdam, pas seerde 22 Juli des avonds 7 u. 20 min. Beachyhead. Het 6toomschip Rhipeus, van Hai phong naar Liverpool, arriveerde 21 Juli te Suez.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3