NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. £en Man van Adel. 10e Jaargang Donderdag 25 Juli 1901. No. 5542 HAARLEM'S DAHBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: "Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Van 15 regels 50 Cta.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het ArrondisBement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent geveatigd is (kom der gemeente), de prijB der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaateruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat, Pranoo door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Reclames 30 Cent per regeL Afzonderlijke nummers1 0.02^ Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37>£ Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 123, de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem iB het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A DE LA MAR Azn. te Amsterdum. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangèro G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESj SuccParijs 31bi» Faubourg Montmwctre. Haarlem's Dagblad van 25 Juli fayat o.a. De verklaring van Mr. Bisschop rjor de Engelsche vergoedings- commissie, Eene redevoering van Milner, Een Boerensucces in de Kaapkolonie, De Zuid-Afrikaan- 8clie politie, De crisis, De duur van Kabinetsformaties. Politiek Overzicht. De vergoed ingscommis- i e in Engeland beeft Dinsdag wed der vergaderd en. Mr. Bisschop heeft zich kranig geweerd. De voor zitter maaktö bekendi, d:at men Maandag zal aanvangen met die l>e- handeling der schriftelijke eisehen tot schadevergoeding, te beginnen met d'e Oostenrijkscbe.De heer Lou- sada merkte evenwel op, diat het zeer te betwijfelen valt of die in structies zijner regeerinig dab reeds aangekomen zijn. Vervolgens werd' een brief voor gelezen van den Nedlerland'schen gezant aan Landtedownie. Hierin wordt gezegd' d'at onze negeerl n; die eisehen niet ondersteunt van zestig Nederlanders, die vrijwillig over" LourenQOKMarques zijn ver trokken. Onze gedelegeerde, Mr. Roosrgaard'e Bisschop zeid-e, diat hij' er het' ministerie van buiten- landisc'he zaken in Den Haag over zou raadplegen. De heer Lousad'a verzocht een des kundig onderzoek van buitenland- sche rechtskwesties doch de voor zitter weigerde hierop in te gaan. Daarna hield Mr. Bisschop eene rede- tegen de conclusiën van den lieer Ard'agh. betreffende dei Z. A. S. M. Ard'aigh had in de eerste plaats gezegd1 niet gezind' te zijn over de spoorweg-kwestie te re deneer en, zoolang niet gebleken is of de ver goed! ngscommissie haar vroegere gedragslijn handhaaft, d'us weigert algemeene rechtebegi nselen te be- handelen of erop terugkomt. Ook Mr. Bisschop achtte zulk een behandeling thans nutteloos, om dat ze niet valt binnen., de bevoegd1 hedd der commissie, welke een rap port moet uitbrengen- aam d'e regee ring. maar niets mag beslissen ten aanzien van de national!beis-kwes tie dat is -een zaak uitsluitend van de Britsche en die Nederlandische regeering. Voortgaande, zeid-e m-r. Bisschop, d'at hij het oordeel der Nedlerland- sche regeering wel wilde mededee- len, mits het niet beschouwd werd als argumenteering. In de eerste plaats de gemeenrechtelijke begin selen besprekend, zeid'-e Bisschop, d'at volgens het nieuwe Nederland^ sche burgerlijk wetboek de miees ten van de uit Afrika gezette Neder landers hun Ned'erlandechap niet- verloren hadden, en derhalve nog aanspraak hadden op bescherming door de Nederlandsch-e regeering. Vervolgens bestreed Bisschop Ar- dagh's conclusiën punt voor punt. Bisschop ontkende de bevoegdheid der commissie om den status der Z. A. S. M. als beJiigeremte vast te stellen, zoolang de Z. A. S. M., welke niet vertegenwoordigd is dat niet! toegeeft. Hij herhaalde met in stemming het betoog Maandag door Lousad'a gehouden, betreffende de niiet-veirajitwoordelij'kheid' der amb tenaren van de Z. A. S. M. in het algemeen alleen d'e hoogste amb tenaren moeten verantwoordelijk geacht worden bovendien zou het optreden van lagere ambtenaren en beambten der Z. A. S. M. als oorlogvoerenden moeten blijken uit bijzondere oorlogsdaden welk i elk op zichzelf onderzocht zoudien moeten worden. Hun algemeene op commandeer ing bewijst niets, d'e j hoofdzaak is Wat deden die opge- commandeerden Mr. Bisschop loochende voorts d'at d'e ambtenaren der Z. A. S. M. de onzijdigheid' hebben geschon den. De onzijdige regeeringen al- Leen hebben te beslissen' over de vraag of hun onderdanen al dan niet tegen- de neutraliteit hebben gezondigd. Aan geen souvereimen Staat kan dienaangaande de wet voorgeschreven worden door eene commissie als de-ze. De beer Ardlagh zal Maandag ant woorden op die pleidooien van de heeren Siereking en Bisschop. Zonder twijfel heeft onze gedele geerde de puntjes op de i gezet en zal Ard'agh veel moeite hebben, een eenigszrns redelijk betoog hierte genover te houd-en. Met verlangen -•"en we alweer naar de zitting van Maandag uit. De groote Alfred Milner voor zijne vele verdiensten, inzake Zuid-Afrika tot eereburger van- Lon den benoemd, lang niet mis hoor. De goede man- ontving Dinsd'ag het bewijs van zijne benoeming in een gouden kistje. Chamberlain was er natuurlijk ook bij en had -eeuigen zijner satellieten, d. w. z. minis ters meegebracht om zijn vriend hulde te bewijzen. De Lord-Mayoir roomde Milner's groot werk in Zuid-Afrika, hetwelk het geheele rijk dankbaar op prijs stelde. Milner., die warm werd toe gejuicht, moest natuurlijk ook een speech houden en- zeide, diat hij de eer hem toegebracht beschouwde als een treffend bewijs van de edel moedigheid van het Engelsche volk jegens landgenooten, die streden voor zijn belangen. Dit was te be- teekenisvoller in verband' met de houding van een d'eel van het pu bliek, dat altijd klaar stond het slechtste te denken van zijn land genooten en dat een anti-nationaal vooroordeel aan dien dag legde in bewoordingen, welke in heftigheid wedijveren met die van Engeland's betaalde belagers in het buitenland. Het groote nationale belang, dat nu op 't spel stond, werd erkend door de groote menigte van nadenkende mannen, en hoe algemeen men ook naar vrede hunkerde, hoe begeerig de Engelscben ook waren om de onderwerping zoo gemakkelijk mo gelijk te maken, voor een ac.htems- waardigen viiand, -er waren slechts weinig menscheni, die bereid war ren dit te bereiken door concessies, die de toekomst in gevaar brach ten of kans gaven op eon algemee- nen opstand door die herhaalde op zettelijke misdaad, van vuil verraad te behandelen als een vergeeflijk vergrijp. Er was een onmetelijk verschil tusschen de kloeke oude burgers, die nog de oorspronkelij ke leiders der vrogere republieken aanhingen en- de rondzwervende fielten, die hun medeburgers in de Kaan kolonie het Leven lastig maak ten. Wanneer d'e oorlog over was, was men besloten om de burgers te behandelen met, alle billijkheid en zelfs edelmoedigheid., die dezen kon helpen om den toestand te aan vaarden en on den langen dluur ge voel voor het Britsche staatsburgr- schap te krijgen. Men moest hun too hen, dait als zij ook al hun on afhankelijkheid verloren hadden, zij hun vrijheid niiet hadden inge boet. De schitterende toewijding aan bot Rijk van de Zuicl-Afrikaansche loyalisten', hun beteeken is voor ons en- onze verplichtingen tegenover hen worden nu algemeen erkend. Laat ons oppassen, dat, in onze po gingen om de harten, onzer vroege re vijanden te winnen, wij niet het trouwen verbeuren van hen. d'ie al tijd door onze vrienden geweest zijn. Het vraagstuk was niet onop losbaar, maar men moest de groote ingewikkeldheid- er va-n in gedach te houden bii het behandelen var die constitutioneel© vraagstukken i.n die twee nieuwe staten en de einder lijk© vereeniginig van ZuidLAfri,ka ■in, een Statenbond.Milner haidi groot vertrouwen, in de uitwerking van een onpartijdig, onomkoopbaar be wind' en een krachtige ontwikke ling van de uitgebreide hulpbron nen zou in sterke mate den reeds h-egonmien arbeid' van wederopbouw bevorderen. Wat Milner te zeggen had was dus niet veel nieuws. De geheele redevoering is eene aaneenschake ling van groote woorden en laffe beschuldigingen aan 't adres van die Pro-Boers. De oude Leugen van- de betaalde" tegenstanders der Engelsche politiek, werd ook nu weer gedebiteerd en schijnt nog al tijd' opgeld te doen. Ook waar Mil ner spreekt over d'e moedige mam nen in de Kaapkolonie als ,,lage fielten", komt zijn bekrompen en laag karakter aan 't licht. In tusschen hebben deze zelfde mammen weer een flink suc ces behaald. Kitchener seint uit Pretoria, dat een trein van Kaapstad met 113 manschanpen van verschillende re- gimjenten eai voorraden in dien mor gen van 21 d'eizer ongeveer 12 K.M. benoorden Beaufort-West d'oor Scheenera1 commando is aange houden. De trein werd' veraxeesterd en verbrand. De Engelsche verlie zen bedragen dlrie gesneuvelden en 18 gewonden. Ee.n volledig onder zoek wordt ingesteld1. French bericht, dat C-rabbe met 300 man in die bergen bij Cradlock bh" het aanbreken van den d)ag op 21 Juli werd aangevallen door Krit- zin-ger. De paarden van Grabbe werden schichtig en raakten dioor elkaar.Na den geheeian dag gevoch ten te hebben viel hij (Crabbe) be nig op Mortimer (even ten zuidten van C-rad'ock aan den spoorweg.) Dezelfde commando's die vol gons een telegram, in ons vorig nummer Noordwaarts gedreven werden, hebban dus weer duchtig van zich afgeslagen. Geen yvon-d'er als d'e armie French wanhopig wordt, nu hij zijn roem meer en meer ziet verduisteren, door het toenemen der beweging im de Kaapkolonie, die d'oor geen scheldwoorden van Milner valt te stuiten. Buitenlandsch Nieuws. De Zuld-Atrik. politie. Baden-Powell, de man van de' Zuid>- Afrikaansche politie en nu op Weg naar Engeland, is volgens de Times" ernstio- ziek. Maar met zijn corps is het evenmin pluis. Men weet, dat deze kostbare pclitie-organisatie, over welker samen stelling reeds zooveel te doen is ge weest. tot dusver al heel min succes heeft gehad; wèl het tegendeel van voorspo-ed in verschillende botsingen met d'e Boeren.. In een naar Engelsche bladen vindt men nu eenige opmer kingen over de Constabulary, die in Engeland geen plezierigen indruk rui len maken en tevens een tipje ophef fen van den sluier van geheimzinnig heid, waarin Baden Powell's ..keur korps" tot dusver is gehuld geweest. In de eerste plaats een opmerk' van de „Standard", Lord Salisbury's lijfblad: ..Onze verliezenlijst blijft steeds lan ger dan bevredigend is, en als fewoon- lijk hooren wij het eerste nieuws van sommige gevechten eerst als tie na men der dooden en gewonden worden openbaar gemaakt. De jongste van de ze treurige catalogi toont, dat verle den Dinsdag zeventien man van de S A. C. „vermist, waarschijnlijk gevan gen genomen" waren, terwijl dr;e inan sneuvelden of gewond werden 1°. Kali- laagte bij Petrusburg. Het lijkt alsof een afdeeling der Constabulary in een hinderlaag gevallen of op een of sr dere wijze overweldigd is. Het treffen mo ge niet van belang zijn geweest, maar men kon ons toch wel de bijzonderhe den rnededeelen." De ,,Times"-correspondent te Preto ria laat echter wat licht vallen op de waarschijnlijke oorzaken van de nega- tieve resultaten door de S. A. C., be haald: „Tot voor zeer onlangs zijn er geen militaire resultaten bereikt, als haddien mogen worden, verwacht na de zeer zware werving die de sterkte van het corps op duizenden heeft gebra.:nt. Toch hadden 56000 man, als poi tie gerecruteerd, een zeer belangrijke fac tor in de tegenwoordige fase van den oorlog moeten zijn, en zelfs al took- ken ze zelf niet te velde, dan hadden zij toch een gelijk aantal garniz"»* troepen voor dienst te velde moeten vrijmaken. Maar weinig is er in die richting gedaan; het corps leed aan een volkomen en verlammend gebrek aan organisatie zóózeer zelfs, dat de politiedienst in de drie voornaam ste plaatsen van de nieuw geannexeer de. provinciën over is gegaan >n de handen van plaatselijk georganiseer de departementen". Dq correspondent verklaart d!+ uit de ongelukkige fout „om het corps los te maken van het militaire oppergezag in Zuid-Afrika". Met andere woorden Baden Powell en Kitchener weikten elkaar niet in de hand. Maar een an dere mededeel ing van denzelfden cor respondent doet de deur toe: „Hoe schilderachtig een politie-manschap ook uitgedost is, hij bewijst weinig dienst aan zijn land als hij zonder paard en zadel is. En het laatste is maanden lang het geval geweest bij de S. A. C." Dö „Star", deze mededeelingen be sprekende, dringt op een parlementair onderzoek aan. Het blad meent, dat de ze dure politie zondier paarden -n za dels stellig het record slaat van knoei werk in dezen oorlog. Waldersee's teruekeer. De ontvangst d'ie Waldersiee, dleoi generalissimus bij ziin terugkeer in Du i toch land te beurt zal vallen., belooft schillenend) te zullen zijn. De Keizer zal h'em tot Brunshau- sen tegemoetvaren. ein op den Ho- henzol'lem naar Hamburg bren gen, (on dier weg brengt Wald'ersee uitvoerig verslag van cle expeditie uit.) De Senaat van de Hansestad geeft dan feesten, die misschien ook nog door die Keizerin bijge woond zullen worden. Van Hamburg gaat W aiders©© m;et den Keizer naar Berlijn, waar eene nieuwe grootsche ontvangst voorbereid wordil en o-> uitnood! - ging van dien Keizer zal hij ook die, groote revue bijwonen,, d'ie te Mainz d'en 14en Augustus. mis schien in tegenwoordigheid van, eenige gekroonde hoofden, gehou den wordt. Vervolgens gaat hij in Hamburg van die vermoeienissen der expeditie en der feestelijke -ont vangst uitrusten. Algemeene berichten. DE OORLOG IN Z.-AFRIKA. Laffan verneemt uit Kaanstad dat de Boereu een stouten aanval ir daan hebben op Aberdeen. De aanval werd echter afgeslagen: aan Britsche zijde één gewonde. Den volgenden nacht hernieuwden de Boeren den aanval, maar zij wer den verdreven door de Australiërs, die een vijf tien ponder bij zich hadden. Er wordt een nieuwe kolonne ge vormd om in vereeniging met de an dere afdeelingen de Kaapkotoni® schoon te vegen. Behalve de namen der bij Zuur- vlakte op 14 Juli gewonde soldaten bevat de verliezenlijst een opgaaf van. verliezen geleden bij: Dendas 13 Juli, Honigspruit 20 Juli, Edenburg 18 Juli, Doornbuit 17 Juli. Strijdpoort 19 Juli, de Lange drift 17 Juli, Ventersdorp 15 Juli, Aberdeen 13 Juli, Middelburg, Transvaal, 17 Juli, Heilbron 19 Juli, Sterkfontein 18 Juli, Wildfontein 17 Juli (luit. Dixon en een .korporaal ge sneuveld. De correspondent van de „Daily Te legraph te Bloemfontein maakt mel ding van het gerucht dat generaal De Wet en president Steyn den spoorweg overgestoken zijn, westwaarts naar Heilbron en zich nu bij Vredefort bevin den, tusschen de Rhenoster en de Vaal. Er schijnt een algemeene beweging van de commando's naar het zuiden plaats te vinden. De kolonels Campbell en HarW die den 4en uit Harrismith oprukten langs den rechteroever van de Wilge ivier. moeten op dien marsch de Boeren een verlies van '14 dooden en gewonden toegebracht en veel vee enz. fcuitge- maakt hebben. De oplossing der ministerieels crisis in Denemarken gaat maar langzaam. Graaf IIolstein-Ledveborg, die voor minister-president aangewezen scheen, trekt zich terug, omdat men hem alleen de portefeuille van buiten- landsche zaken wilde geven, niet ook liet presidentschap. Er wordt nu voor buitenlandsche zaken onderhandeld met de gezanten te Parijs en te Wee- nen, Lindencrone cn Ahlefeldt. Ove rigens schijnt prof. Deuntzer zeker to zijn van een goede bezetting der ove rige posten, die onder de groepen der linkerzijde zullen worden verdeeld. Volgens een bericht van het Ncorsch® telegrammenbureau zal koning Oscar van Zweden als gast van keizer Wil helm de manoeuvres te Dantzig bij wonen. Binnenland. Prins Hendrik te CJtreoht. Prins Hendrik bracht Dinsdagmid dag een bezoek aan liet fort op den Biltschen straatweg bij Utrecht, waar ter viering van het 30-jarig bestaan der Vereeniging van officieren der schutterij in Nederland een schietwed strijd werd gehouden. Bij aankomst werd Z. li. ontvangen door kolonel J. W. Boollaard, die het bestuur der ver eeniging en de regelingsconunissie^ bestaande uit de heeren njr. A. J. M. Bake. jhr. mr. F. van de Poll, II. C. F. P. Leroux, jhr. G. R. T. Kravenhoff en N. W. Gerlings voorstelde. Feuilleton. Naar het Engelsch. 3) Er waren nog 4 andere heeren. 2 hunner waren gebrild en zee>r geaf fecteerd in hun spreken,; de derde was een neef. een jongen nog, van wien niemand eenige notatie nam de vierde was een man van een jaar of dertig, groot en forsch. Zijn gezicht deed haar denken aan d'e afbeelding van een vóór-historisch d'ier in een oud boek over natuur lijke historie, dat zij als kind in haar bezit had gehad. Hij had uit stekende jukbeenderen., een groo- «ben neus en eenigszins uitpuilende oogen. Een weelderige overvloed van ruig, zwart haar dat hij lan ger droeg dan de meesten zijner sekseverhoogde nog het zonder linge ^an zijn voorkomen. Zijn ge laat droeg d'en stempel van wils kracht en vastberadenheid. De vrouw des huizes stelde hem met een vloed van woord'en aan haar nieuwe l'ogée voor. Alice ver stond den naam nietzij hoorde alleen maar. dat hij éénlettergre pig was. Lord Manorwater geleidde Ber tha Afflint naar tafel e.n Alice kwam onder de hoede van den zwartharigen heer met den éénlet- tergrepigen naam. H:: had iets ge kunstelds over zich, d'at haar, die wars was van alle gemaaktheid, tegenstond. Zijn eerste vraag deed haar ook al dadelijk onaangenaam aan. Hij vroeg haar, of zij een van de Wisharts was van de een of an dere onuitspreekbare plaats. Het meisje gaf kortaf ten ant woord, dat zij dit niet wist. Haar grootvaders van weerszijden wa ren landbouwers geweest. De zwartharige heer boog met de glimlachende meewarigheid van iemand, wien een geslachtsboom iets onmisbaars toeschijnt. Ik heb den naam van uw pa- d'ikwijls hooren noemen, her nam hij. Hij is een d'er locale steunpilaren, van de partij, waartoe \k de eer heb te behoore.n. Hij ver tegenwoordigt een groote afdeeling van onze kiezers, onze geachte gast heer de andere. Het doet mij ge noegen, zulk een vriendschappelij ke gezindheid tusschen deze twee te kunnen constateeren. Dit zeggende, keek bij glimla chend van Alice naar Lord Manor- water. Alice vevoelde zich geenszins op haar gemak. Zij begreep, dat haat- buurman aan tafel een gewichtig personage moest zijn, en trachtte zich vruchteloos te herinneren, welken naam haar gastvrouw toch genoemd had', toen zij hem aan haar voorstelde. Zijn stem beviel haar ook niet en ziin neerbuigende min zaamheid vond zij onuitstaanbaar, al was hij ook nog zoo'n groot man. Alice wendde zich tot den jeug digen neef, die aan haar anderen kant zat. Dit jonge mensch hij scheen alleen, maar Arthur te hee- tien was dolblij, dat iemand) zich met hem bemoeide. Hij verbelde haar met veel ophef, wat hij de vo rige week al zoo had' uitgeroerd, om zich te amuseeiren, en zii luis terde naar hem met beleefde be langstelling. Eindelijk evenwel kreeg haar nieuwsgierigheid de overhand, en niet bij machte, die langer te bedwingen, vroeg zij hem fluisterend naar den naam van haai' buurman links. Stocks, zeid'e Arthur, verrukt over den door haai' aangeslagen loon van vertrouwelijkheid, maar toen hij haar het karakter van den persoon in kwestie besron te schet sen. viel zij hem in de rede met het verzoek, of hij eens met haar uit visschen wilde gaan. Ik ben altijd tot uw dienst, stamelde de opgetogen Arthur. U moet zelf maar bepalen, welke dag u het best schikt. Ik weet een heerlijk, vischrijk plekje... En in de blijdschap van zijn hart ^raatte hij maar al door, tot hij zag. dat juffrouw Wishart niet meer naar hem luisterde. Nog nooit van zijn leven was het hem gebeurd, dat een mooi meisje hem haar aandacht waardig had gekeurd', en het schier ongelooflijke van het feit, dat La dy Manorwater's nieuwe logée zijn conversatie had gezocht, vervulde hem met namelooze zaligheid. Alice evenwel achtte zich ver plicht, met mijnheer Stocks te pra ten, en met waren heldenmoed aanvaardde zij deze taak. Zij had nooit over hem hooren spreken, maar dat wilde niets zeggen zij was niet bijzonder thuis in. staat kundige aangelegenheden en hij deed blijkbaar veel aan politiek. Voor haar vader zou zijn naam on getwijfeld een welbekenden klank hebben. Vol geestdrift weidde zij tegen over hem uit over de schoonheid van Glenavelin. Hij vroeg haar. of zij wel eens Royston Castle had gezien, d'e bui tenplaats van zijn vriend, den her tog van Sanclamund. Toen hij daar logeerde, had hij ook zoo onbe schrijfelijk veel genoten. Met een radheid van tong, waar over zij zich zelf verbaasde, praatr te het meisje verder over de meest uiteenloopende onderwerpen, over boeken en schilderijen, over aller lei personen en over politiek. Het bleek een zeer ontwikkeld man te zijn. Met groote beslistheid' gaf hij steeds zijn oordeel ten beste. Het culminatiepunt werd bereikt, toen zij terloops eene aanmerking maak te naar aanleiding van enkele ge beurtenissen, die pas in Ind'ië had den plaats gegrepen. Hij sprak haar tegen' met voor name hoffelijkheid. Zij beriep zich op een boek over Kasjmir. Lewie Haystoun vroeg hij met een sm adel ijken glimlach. Wat weet d'ie nu van zulke dingen af? Een dilettant-geleerde, het erg ste type van de pseudo-beschaving onzer universiteiten. Hij bekijkt ai- les door den bril van zijne opvoe ding. Gelukkig sorak hij op gedempter* toon, zoodat alleen Al'ice zijn woor den kon verstaan, maar toch had lord Manorwater den naam opge vangen. Hebt ge 't over Lewie? vroeg hij. en zich tot het gezelschan „en bloc" wendend, ging hij voort: Lewie is op Etterick terug. Ik heb hem vandaag gezien. O, dat is heerlijk riep Bertha Afflint. van blijdschap in die ham- den klappend. Wanneer komt Hm hier? Ik zal morgen eens naar Etterick gaano, neen Morgen: kan ik niiet hoe vervelend! Nu\ dan maar Woensdag. Lady Manorwater's gelaat tee- kende vriendelijke verbazing. Hoo vreemd toch, dat de jon gen nooit eens geschreven heeft l De jonge Arthur gaf zijn opge togenheid in luide uitroepen lucht. HoeraEen kranige kerel, mijn rïeef Lewie Wie is toch die algemeen be minde Lewie? vroeg mijnheer Stocks. Ik had) het over heel iemand anders een zekeren Le-

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1