INGEZONDEN Voor den inhoud dezer ruhriel: stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Mijnheer de Redacteur! Gaarne zou ik onderst, stukje in Uw geëerd blad geplaatst zien, en met vriendelijken dank voor de opname, zult gij mij en velen ten zeerste ver plichten. Nu men i n de laatste dagen veel klaagt over en zelfs leest, van den on- reinen staat, waarin de straten onzer stad zich tegenwoordig bevinden, en die verweten wordt aan den slechten reinigingsdienst zouden zeker de be woners van Baljuwslaan. Jansweg en omgeving maar vooral eerstgen. straat hier alle reden tot klagen over hebben, 't Is zeker bekend, dat in deze straat de paardenstallen der Haarl. Tram. Maatsch. gevestigd zijn. Vooral in dit seizoen is dit niet alleen voor de bewo ners dier straat met het oog op de vele kleine kinderen gevaarlijk, maar te vens wat bevuiling der straat, en den ongelukkigen staat van bestrating aan gaat soms erg treurig en erbarmelijk. Van gemeentewege wordt het voor ste gedeelte van genoemde straat eens per week (Donderdags) geveegd, of liever schoongemaakt en tevens de mest weggevoerd naar de bestemde plaats. Ofschoon door de meeste bewo ners soms meermalen daags geveegd moet worden, acht zich de beambte der gemeentereiniging, (welke 3 maal per week komt inzamelen) in zijn kwa liteit het buiten zijn vak, de opeenge- veegde mesthoopen welke de paarden der genoemde Maatschappij nalaten in zijn voertuig mede te nemen. Wordt de mest van hooi, zand en dergelijke en dat der paarden door de bewoners zelf verzameld in emmers of vuilnisbakken, dan wordt men zelfs bedreigd het. te moeten behouden, of ondervraagd of men zelf paarden er op nahoudt. Nu vraagt men zich wel af: is de rei niging verplicht dit eiken dag, vooral des zomers te doen, of zou de Tram. Maatschappij hier er niet voor willen zorgen, en er zelfs voordeel van heb ben. Dit is slecht uit te maken, maar het was zeker te wenschen, dat dit ge schil spoedig werd uitgemaakt, opdat de bewoners der straat tenminste van deze last gevrijwaard werden. Ik zal nog niet spreken over de gevolgen en het onrein, wat. daardoor ontstaat, als vliegen en dergelijke insecten, welke hier rijkelijk hun voedsel vinden kun nen, en eveneens een ware plaag zijn voor hen. Wat gevaar voor kinderen aangaat, het is wonder dat er niet meer onge lukken voorvallen; als men soms ziet, het voortdurend halen en naar stal brengen der paarden welke drie naast elkander, en met het oog op deze smalle straat soms nog voor den een of an deren wagen.moeten uitwijken, over z. g. trottoir of stoep, vlak langs de voordeuren der woningen loopen, en men genoodzaakt is, in huis te gaan. om geen hoefijzer op de schoenen te krijgen. ~t Is niet M. de R. overdreven, als dit bezwaar de aandacht verdienen zal van de gestelde macht, opdat hierin toch spoedig zal voorzien en er verandering in gemaakt zal worden: n.l. het schoon houden, verleggen en voorziening van rioleering der straat. Nogmaals mijn dank voor de plaat sing. Uw dïenstw. de P. Stadsnieuws. Haarlem, 25 Juli 1901. Bij de gisteren gehouden oefeningen in de duinen, door de alhier in garni zoen liggende infanterie, had een der manschappen het ongeluk zijn kame raad met een bijl in den voet te hak ken, zoodat deze naar het hospitaal moest worden vervoerd. Do heer dr. M. Greshoff, directeur van het Koloniaal Museum alhier, is. benoemd tot plaatsvervangend lid van de commissie voor het apothekersexa men, zitting houdende te Leiden. Hedenmorgen w erd door het bestuur der Bloemendaalsche Schoolvereeni- ging in het café Brinkmaan alhier aan besteed: Het bouwen van een school met 10 klasselokalen, gymnastieklo kaal, lokaal voor sloyd-onderwijs, speelvertrek en woning voor den con cierge te Bloemendaal (Duin en Daal). Ingekomen waren 13 biljetten- Laagste inschrijvers bleken te zijn de heeren J. Bijlard, Fzn. en J. R. de Jong te Hilversum voor f 43348. Door de minister van Marine zijn met ingang van 1 September e.k. twee plaatsen opengesteld als adspirant- ingenieur der Marine, op eene jaar wedde van f 1200. Cand'idaten die op dien datum hun 27e jaar nog niet zijn ingetreden en in het bezit zijn van de diplomas van scheepsbouwkundig en werktuigkun dig ingenieur moeten zich vóór 1 Aug. a. s. per gezegeld adres tot genoemden Minister wenden. Te 's-Gravenhae-e slaagde voor het acte-examen Engelsch T. O onze stad genoot de heer J. van Eek. Lampiontocht. In de Woensdag gehouden vergade ring van het hoofdbestuur der vereeni- ging „Koninginnedag" is het voorstel van de commissie van de lampion- tocht., aangenomen, om die optocht in plaats van Zaterdag 31 Augustus, op Vrijdag 30 Augustus 's avonds te negen uur te houden. Bezwaren van verschil lende zijde, vooral van den kant van neringdoenden, hebben tot- dit besluit geleid. De optocht zal nu beschouwd worden als een inleiding tot de feestelijkheden ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin. Nu door de commissie op deze wijze voldaan is aan veler wensch, verwacht zij met grond nu op een groote deelname te mogen rekenen. Reeds nu kunnen we melden dat. een p-voot aantal vereeni- gingen zich hebben aangegeven tot deelname, terwijl de verschillende muziekcorpsen hunne medewerking hebben toegezegd. Het p-etal der deelnemers kan op het oogenblik op 600 geschat worden, welk getal door de commissie gerekend wordt minstens te zullen worden ver viervoudigd. Het plan bestaat om na afloop van den optocht al de deelnemers te ver eenigen in den tuin van de groote zaal van de sociëteit „Vereeniging". om aldaar eenigen tijd genoegelijk samen te zijn. Te twaalf uur zou dan een offi- cieele rede gehoude nworden .terwijl voorts de bijeenkomst door muziekuit voering. voordrachten en bal voor de deelnemers aantrekkelijk gemaakt zal worden. Wij herinneren hier nog eens dat de aaneifte tot deelneming kan geschieden eiken Maandag-avond tus- schen 7 en 8 uur en eiken Woensdag middag van 122 uur, telkens in een der lokalen van het Bron gebouw. Met het oog op het welslagen van een goed georganiseerde lampiontocht verzoekt de commissie zoo spoedig mo gelijk de aangifte tot deelname t mogen ontvangen. Arrondissements- Recht bank te Haarlem. Terechtzitting van 25 Juli 1901. Uitspraken. A. J. Spoor, opperman, te Haarlem, diefstal ,bij verstek 6 maanden gevan genisstraf met vrijspraak van het meerdere. C. van der Laan Jz., landbouwer, te Assendelft, verwonding door schuld, 4 dagen gev.-straf C. Giskes, werkman, te Zaandam, beleed, ambt. in functie, 5 dagen gev.- straf. H. Steenkist, voermansknecht, te Haar lem, wederspanniglieid, een maand gev.-straf. W. Bavelaar. zonder beroep en woonplaats (gedetineerd), diefstal, 4 maanden gev.-straf. A. F. Tekkel, onderwijzer, te Ed'am, een jaar en 6 maanden gev.-straf. J. Kleiwerd, zonder beroep en vaste woonplaats, bedelarij, 3 dagen hech tenis en 3 jaar plaatsing in een rijks werkinrichting. J. de Boo, zandvaarder, en J. J. Met- zelaar, schipper, beiden te Haarlem, wederspannigheid door 2 personen, elk 8 dagen gev.-straf. C. de Wolf, zonder beroep, te Pur- renr, oplichterij, een maand gev.-straf. H. M. van der Wal, koetsier, te Haarlem, verduistering, 1 jaar en 6 maanden gev.-straf. Schaken. De stand van den schaakwedstrijd fs als volgt 5de ronde: BleykmansEsser a. LeussenMannheimer a. Meiners 0Mat 1. LomanTe Kolsté a. Exnervrij. 6de ronde: Mat 1/2Loman 1/2. MannheimerMeiners a. v. ForeestLeussen a. Eoner 0Bleykmans 1. Te Kolsté vrij. a- beteekent onbeslist. Reeds geruimen tijd vermiste de winkelier J. Holt, in de Groote Hout straat, nu en dan lappen goed, zonder dat het hem kon gelukken den dader te vinden. Woensdag is evenwel door een ge lukkig toeval de zaak uitgekomen. De inspecteur van politie v. d. Broe- ke, die aan de tegenovergestelde zijde woont, zag van uit zijn kamer, dat de 18jarige loopknecht v. K., toen hii voor een boodschap den winkel uit ging een lap goed uit de etalagekast ontvreemdde. Naar den heer Holt te loopen, eeni.ee inlichtingen te vragen en den jongen achterna te gaan, was het werk van een oogenblik en op de Groote Markt werd genoemde knaap dan' ook reeds door den Inspecteur ge arresteerd, en naar het Politie-bureau overgebracht, waar hij. nog in 't bezit van de lap, eene volledige bekentenis aflegde. Vanwege het Gerdessen-fonds werd heden aan vele kinderen van verschil lende scholen een genoeglijke dag bereid. Reeds van morgen vroeg vereenigde de schooljeugd zich op het Molenpad en vertrok van daar naar de woninc van Mevr. Gerdessen op het Houtplein, waar eenige vaderlandsche liederen werden gezongen. In arrest is gesteld de korporaal der cavalerie Pinto, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van een gouden horloge ten nadeele van een miiiidieire. Het horloge, cfiat hij voor 10 te Amsterdam, had be leend, i§ in beslag genomen'. De zaak zal binnenkort voor den Krijgsraad! worden behandeld. Zondag 28 Juli 's namiddags van 4 tot 6 uur vergadering Geheel- Owthouderslokaal, Kleine Hout straat 44, tot oprichting eerter Ar- beiders-Z angvereen iging. Tegen Job de Groot te IJmuiden, schipper van het vaartuig „Jansje", die Woensdag terecht stond wegens eotue aanvaring van een Engelsch vaartuig in de Noordzee, werd dooi den ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht f 50.boete of 15 da^en hechtenis gevorderd. Staking aan de lichtfabrieken Omtrent de staking der opperlieden aan de lichtfabrieken schrijft de Haarlemsche correspondent van „Het Volk" o. a.: De aannemer van het metselwerk, de heer Hulsebosch, ex-secretaris van het Werkliedenverbond afd. Haarlem, weigerde elke tusschenkomst; boven dien trok hij het gisteren gegeven woord, dat allen weder aan den arbeid konden gaan, in; de onderkruipers van gisteren wilde hij ter wille van de rad draaiers niet ontslaan. Dus is het thans eene uitsluitine ge worden. Indien nu geen onderkrui pers van buiten komen, en andere werklieden aldaar werkzaam, wei"n- ren het werk der stakers over te ne men, zullen de heeren spoedmoeten toegeven, daar een zestigtal metselaars dan tot stilstaan gedoemd worden. Daar er geene organisatie in Haar lem van deze soort arbeiders bestaat, kan en moet de solidariteit alleen hen doen ovenvinnen. Naar ik verneem zal het bestuur van den Oppevliedenbond de staking komen leiden. Hedenavond zal eene vergadering gehouden wor den in het Geheelonthouderslokaal. Kleine Houtstraat. Alle werklieden bij het bouwvak betrokken, worden tot bijwoning opgeroepen. De werkstaking der opperlieden, werkzaam aan de Gemeente-Licht fabrieken duurt nog steeds voort. Noch de aannemer, de lieer Hul sebosch noch die opperlieden zijn bereid tot. eenige toenadering. De grieven d'er stakers komen in hoofdzaak hierop neer, dat die met selaars gemiddeld 5 cent per uur meer verdienen, als in de bestek ken is vastgesteld!, terwijl zij maar 2 cent per uur boven het minumum verdienen, en dus, zooals zij be weren, in vergelijking met die met selaars te kont zijn gedaan. De> op- zichliers over het werk die wij spra ken, noemden de staking zeer on gemotiveerd en zeidien dat hiervan niet d)e lage loonen, overal elders zijn deze maar 18 cents per' uur, doch groote afgunst de oorzaak is. Waar moet het heen, zeide een hunner, wanneer hun eischem om' 23 cent per uur werden ingewil ligd!, dan komen over eeniige da gen die metselaars, die nu 28 cent per uur verdienen, bewenen dat hunne loonen in verhouding tot die der opperlieden weer te laag zijn, en zuilen zij wellicht weer staken. Dergelijke toestanden zijn onhoudbaar en daarom zal ook nimmer de aannemer de eisch'en inwilligen, overtuigd dat hij hun een goed en redelijk loon geeft. De aannemer doet dan. ook bereids po gingen om van. elders werkkrach ten te krijgen. Doch ook die stakers zitten niet stil. Dinsdagavond was door hem eene huishoudelijke ver gadering belegd) in het GeheelOnt- houdersgebouw, waarop de metse laars waren uiitgenoodigd. De voor zitter van het hoofdbestuur van d.en Bund van opperlieden uit Amster dam voerde hiier het woord', f-n wekte de metselaars op tot solida riteit. Ontvangt geen materialen van personen, die ais onderkrui pers dienst doen, maar verlangt ze van hen», die heden hun toestand zulten verbeterensluit u aan bij de strijdende opperlieden, zeide spreker. En hert gevolg is geweest, dat het metselwerk heden-morgen geen voortgang kon hebben, en vol gens de opperlieden vete metselaars zich met hen solidair hebben ver klaard, en niet meer aan dien ar beid' zullen gaan dan mei hun eigen opperlieden. Daar wij gaarne, de zaak van. twee kanten hoorden, hebben wij ook over de werksta king der metselaars het oordeel der opzichters gevraagd en deze beweerden, dat die werkstaking niet was eene vrijwillige, doch slechts eene gedwongen werksta king en dat de metselaars, die een flink loon verdienen, wanneer nieuwe werkkrachten van buiten zijn aangekomen, wel weer spoe dig den arbeid zullen hervatten. In- tusschen hebben die stakers op een vijftal plaatsen, bij het slation, die Amsteodhmschie Poort, den Ouden- weg bij het terrein en dfe aankomst punten van stoomtrammenposten geplaatst om eventueel'e onderkrui pers te bewegen het werk niet aan te vangen. Omstreeks 80 man loopen nu zon dier werk. De politie bewaakt het terrein. Gevonden voorwerpen. Ben duimstokeen sigarenkoker; een doosje met 3 ringetjes en' 2 oor knopjes een polis van eene levens verzekering Maatschappijeen paarctebiteen vesteen bruin kinderschoenije een hangsloteen parasol; een zwarte doek; een deurtje van een rijbuigliantaam een kinderzak. Wcensdhgmiddag omstreeks 5 uur viel een 6-ja.ri.ge knaap in die LeicOsche vaart en was reeds in zin kenden toestand, toen. hij gered werd door Govert. van Dijk, wo nendie Lange Raamstraat, die zich gekleed te water l>egaf en hem naar huis heeft gebracht. Op dé Kleinen Houtbrug brak heden middag de as vaneen volgeladen zand wagen, met het gevolg dat de kar over de rails van de electrische tram kan telde, en aldus het tramverkeer voor korten tijd versperd werd. De passa giers moesten van de eene tram in de andere overstappen. Gisteren was het voor onzen vroege- ren stadgenoot, den heer J. II. W. de Bell, commies le kl. bij de H. IJ. S. M. thans geplaatst te Nijmegen, een ware feestdag. Hij herdacht zijne 25- jarige ambtsvervulling bij de Spoor wegmaatschappij van welke hij een stoffelijk bewijs van belangstelling in gesloten couvert met oorkonde ontving Znne mede-ambtenaren vereerden hem bij monde van den heer Hoeksema, chef de bureau te Amsterdam een fraai ameublement, waarbij gevoegd was een zeer fraai uitgevoerd album ervaardigd door den heer Mensing te Haarlem. Heemstede. Tegen eenige jongens is proces verbaal opgemaakt wegens bescha diging van het dak en een der kleedkamers van de bad- en zwem inrichting aan de Houtvaart onder deze gemeente. Het fanfarecorps „Na arbei 1 Kunst" zal Zondag a.s. een wan deltocht met muziek houden1 door deze gemeente. Donderdag 8 Aug. a.s. zal kroons- schouw worden gedreven over de Sch'ouwbroekerpolder onder de ze gemeente. Bij Burgemeester en Wethouders zijn plannen in gekomen voor den bouw van een dubbel woonhuis aan den Cloosteinweg, voor rekening van den heer J. Spanjaard alhier. Zaterdag a. s. zullen de kinderen der 5e en 6e klasse der Bijz. Prot. school alhier een uitstapje maken naar Amsterdam en aldaar het Rijksmu seum bezoeken. BenDebroek. De milicien-verlofgangers dezer ge meente C. Noort en Th. Lammers plaatsverv. voor S. Hoekstra, beiden van de lichting 1898 en belioorende tot het corps Grenadiers en Jagers, zijn opgeroepen om 5 Augustus 1901 tot het bijwonen der herhalings-oefe- ningen, onder de wapenen te komen; terwijl W. van der Meij. lichting 1897 van het 4e regiment Infanterie, den 16 Augustus moet opkomen, Hillegom. Vergadering van den Gemeente raad van 24 Juli. Tegenwoordig al le leden. 1. Ingekomen stukken: Schrijven van den beeir R. A. v. d. Schoot, waarin deze te kennen geeft, zijn benoeming tot Wethouder niet aar, te nemen, Verder een schrijven \an de Diaconie der Hervormde Ge meente, inhoudende de verklaring dat zij voor die helft wenscht bij te dragen, in de verpleging van A. M. Tibboel. 2. Het tweede punfc betrof het onderzoek van de geloofsbrieven der nieuwbenoemde raadsleden. Als Commissie van onderzoek wer- d aangewezen de heeren R. A. d. Schoot. S. Uifcendiaal en v. Waveren (Amerika), die conclu deerde dat dJo stukkien iln orde wa ren. Overgaande tot stemming over de toelating, werd hiertoe met 7 stemmen besloten. De heeren van Waveren (Bloemnluist) en S. Uiten- daal bl'even buiten: stemming. 3. Benoeming Wethouder wegens nretraannemen van den heer K. A. d1. Schoot. De heeren v. Boufr- gondiën, Lommerse en G. Veldheer van Zanten vereenigden respectie velijk 7, 3 en 1 stem op zich. De heer v. Bourgondiën aanvaardde de benoeming. Bij de rondvraag werd in zake de opruiming van de specie uit de Hillegommerbeek besloten, dat B. en W. hiervoor zulten zorg dragen. Zandvoort. De heer Bakels alhier heeft in den handel gebracht een nieuw soort briefkaarten in den vorm van een visch (schol). Door het buitengewone model is aan de Hoofdpostadministratie ge vraagd of deze als gewoon drukwerk mogen verzonden worden, waarop eene goedgunsige beschikking is ge vallen. De collecte voor den gewapenden dienst alhier gehouden op 22 Juli heeft opgebracht f 25.95. Door de politie alhier is wederom eene aanzegging uitgereikt ingevolge art. 21 par. 3 der Leerplichtwet. Woensdag bezochten een aaolal kinderen uit Leiden, die aldaar deel nemen aan het herhalingsonderwij: deze gemeente. Begeleid door eene commissie ter bevordering van bet herhalingsonderwijs onder voorzitter schap van Dr. Hage, emeritus oredi kant, brachten zij een zeer prettigen dag hier door. Aangekomen badgasten. Fam. J. K. Smit, Amsterdam, Villa Paul Ernst, 8 pers. Mevr. A. C. Schroot, Amsterdam, Huize Agatha Jacoba, 3 pers. A. Polak, Amsterdam, Kerkstraat, 2 pers. A. J. La Père, Sloten, Kerkstraat no. 18, 6 pers. Fam. Nieman, Amsterdam, Halte straat no. 40, 4 pers. Fam. R. Meltzer, Amsterdam, Villa Austria, 9 pers. W. Kranenburg, Amsterdam, Haar lemmerstraat, 4 pers. Fam. Heymann, id. id., 6 pers. Fam. Hamburg, id., Schelpenplein 18. 4 pers. Fam. Huidekoper, Amsterdam, Villa Johanna Martina, 9 pers. Fam. Eitje, id., Kerkstraat no. 5. 6 pers. P. van der Laan, id., Villa Paul Ernst, 4 pers. J. A. van Doesburg, id. id. Corper, id., Diaconieweg 2, 3 p. Fam. Prengler, id., Gasthuisplein 1, 8 pers. S. Brante, id.. Willemstraat no. 11, 3 pers. Dames A. en C. Pompe van Meer- dervoort. Bergen op Zoom, Villa Tha- latta, 2 pers. Fam. Sluyter Kranenberg, Amster dam, Pension Noord-Holland, 4 pers. Mevr. Wiegman, id. id Jongej. Libert, id. id. Fam. Timmer, id. id., 7 pers. Jongej. Bos, Haarlem, id. Jongej. Bender. Arnhem, id. Mevr. Buttinger, Groningen, Hotel Belvédère, 2 pers. J. G. Sillman, Amsterdam, Pension Hoogveld, 4 pers. Fam. Jacobsen. id. id., 2 pers. Mevr. Beaufort, Woudenberg, Groote Badhuis, 7 pers. D. Kijzer, Amsterdam, id., 5 pers. B. Sillem, id.. Hotel d'Orange, 4 p. Van der Linden, Nieuwenhoorn, Hotel Beau Site. Habler, Grimma, id., 2 pers. Ter Keule, Enschedé, id.. 2 pers. Van Rossum, Arnhem, id., 2 pers. Fam. A. Surie, Amsterdam, Pension Quisisana, 4 pers. Mevr. A. Loudon, Den Haag. id'. J. M. F. Deerns, Arnhem, id.. 3 p. Mr. D. Ragay, Utrecht, id., 4 pers. Mevr. Thernood, Baltimore, id., 3 p. Mej. M. J. Francois, Driebergen, id. W. Jagerberg, Keulen, id.. 3 pers. Mevr. G. van Dam, Amsterdam, Ho tel Kurliaus, 2 pers. J. Dassen, Nijmeggn, id. E. Kalker, Amsterdam, Hotel d'Oran- ge, 2 pers. C. Cruijs Hen, Hilversum, id.. 7 p. Mevr. Cox Cochius, Utrecht, Pension Quisisana. A. Knottenbelt, Vlaardingen, Hotel d'Orange. A. van Ittersum, Leiden, id. Fam. Hirsch, Bremen, Grand Hotel, pers. Heeren Jacoby, Mannheim, 2 pers. Velsen. Openbare Vergadering van den gemeenteraad van Velsen op Dinsdag 30 Juli 1901, voormiddags 11 uur. Agenda. 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde raadsleden. 3. Aanbieding van: a. de gemeeuterekening over 1900. b. de rekeningen der armbesturen over 1900. c. de rekeningen der gecontracteer de wegen over 1900. 4. Verlegging gedeelte Wijk aan Zeeër voetpad. 5. Adres G. H. Philips, om ontheffing van zijn aanneming der onderhouds werken. 6. Id. M. Kistemaker om de onder houdswerken van den aannemer G. XI. Philips te mogen overnemen. 7. Loting rooster van aftreding ge meenteraad. 8. Benoeming tijdelijk wethouder. 9. 25jarige gemeentelijke dienst van G. van Schinkel. 12. Aankoop terrein tot verbrecdiog van den. Stationsweg dorp Velsen, to overname van dien weg. 11. Meubilair raadszaal in verband met de vermeerdering van het getal leden van den gemeenteraad. 12. Aansluiting van het gemeente huis aan de electrische verlichting. Aan dein, lieer W. Blainkevoort', aannemer te Haartemi, is door het bestuur van den VielserbToekpolder aJhiiier verguiuniimg verleend tot hst plaatsen van een stijger in het Zij- kanaal B nabij Spaaraidam. mes E. Lucas te Apeldoorn, en C. M Egmond, te Winkel. Als eerste kapelmeester Is geënga geerd de heer Desidir Marcus, sedert drie jaren eerste kapelmeester aan het Kon. Deutsches Landestheater to Prag (dir. Angolo Neumann)) en als eerste concertmeester de heer Hein- rich Hoffmann, eerste concertmeester van het Gewerbehaus Orkest te Dres den. Nog is geëngageerd als eerste lyri sche bariton de heer C. N. Schmidt, uit Amsterdam. Aan de voorbereidende studiën van ,,I.a Bohème". „Manru". „Othello" en. „Tannhtïuser" met de Parijsche mise- en-scène wordt dagelijks met kracht gewerkt. Vervolg Nieuwstijdingen. Zwemschool. Meermalen ontvingen wij klachten over de slechte inrichting der zwem school aan het Noorder-Buitenspaarne Ook nu weder wees een ooggetuige ons er op in welken slechten toestand het privaat verkeert en op den ondra- gelijken stank, die daar heerscht. Het is den militairen door de overste Chap- puis dan ook verboden, om daar te gaan zwemmen zoodat zij thans de douche-baden gebruiken. Op de \raag van onzen zegsman of daarin niet ver betering zou kunnen worden gebracht, hebben wij hier en daar geïnformeerd en is ons gebleken, dat de heer Spren- gers nog eenige jaren een contract met de gemeente heeft, doch dat dit wellicht bij minnelijke schikking zal worden opgeheven, te meer daar 't wa ter spoedig bestemd zal worden om de haven voor de gemeente-lichtfabrieken te verbreeden. Naar verluid wordt zijn dan ook bij B. en W. Mannen aanhan gig tot oprichting van een gemeente zweminrichting in den Kloppersingel. Doch deze plannen zijn heel vaag. zoo dat wij ze onder voorbehoud mededee len. Hevige brand. Men seint ons uit Zaandam: Tijdens een hevige donderbui is de bliksem geslagen in het pakhuis en de petroleum-bergplaats van J. Karskens Jbz., aan de Peperstraat alhier. Alles werd een prooi der vlammen. De belendende huizen hadden veel brand- en waterschade. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 25 Juli. H. G. Le vert en A. A. F. E. Riemann. A. van der Lande en G. M. Betel. A. W. G. J. Hartmaan e<n L. A. Cra mer. Getrouwd25 Juli G. T. J. Wub- bels en A. P. M. van Lienrb. B. Se»rroé en H. Scliewel. Beval'lie® 24 Juli. G. A. M. Ke<- te-laarScherpeahuijzen. z. E. van EedenBuis, di. J. van Roonvan WLrdum, z. 25. J. van den Nieu- wenfrofKoeiLemij, d'. A. van Eer denVlaming, z. Overleden 24 Juli. P. B. Coster. 78 j., Jansstraat. MAttKTNIEUWrf. Gemengd Nieuws. Omnibus-oneeluk. Vrijdagavond is te Parijs een omni bus, gevuld met passagiers op da Es planade des Invalides door een ele- trisclie tram aangereden. Bijna alle passagiers van de omnibus werden gekwetst, velen hunner zéér ernst De machinist van de electrische tram is gearresteerd. Weer een alp en ongeluk. Opnieuw is in de Rocher de Naye waar onlangs de Heidelberger stu dent Weil omkwam een slachtoffer van gevaarlijke bergtochten gevallen. Siegfried Bucher, een jongman van 26 jaar, ging ondanks de waarschu wingen van de gidsen alleen het ge bied! van de Rocher de Naye in. llij is niet meer teruggekomen, maar men vond zijn lijk, deerlijk gehavend in een afgrond. Tuberculose. De Berlijnsche correspondent van de N. R. Ct. seint: Men zegt dat prof. Koch op liet tu berculosecongres te Londen een gewich tige ontdekking bekend zal maken: dat, namelijk, de tuberculose van den mensch niet dezelfde is als die van het rundvee, en de smetstof niet, gelijk tot dusver aangenomen werd, van het vee op den mensch overgebracht kan wor den. Sedert het najaar van 1900 heeft Koch proefnemingen gedaan op de die ren die ter beschikking staan van do veeartsenijkundige academie hier ter stede; hij kwam daarbij tot de verras sende uitkomst dat de dierlijke en de menschelijke tuberculose geheel vel schillende ziekten zijn. De uitkomsten van zijn onderzoek en zijn preparaten zijn tot nader onderzoek in handen ge steld van een door het Reichsgesund- heitsamt aangewezen commissie van de beroemdste deskundigen, onder wie prof. Virchow. Het staat nog niet vast, in hoever de tuberkelbacillen zelf. al naar zij van dier of mensch afkomstig zijn, verschillen en in hun levenswijze een kenmerkend onderscheid: vertoo- nen. Letteren en Kunst. Examens van de Nederl. Toonkun- stenaars-vereeniging: Van de 5 candidaten zijn geslaagd voor: piano (lager onderwijs; de da Artikelen; Aangev.Verkocht; Prijs. Aardap. 337 H.L. 307 II.L. f 2.-/3.— Peeren 11 H.L. 7 H.I.. 4.—/ 7.— Snijhoonen 173 Mand. 173 M. f 0.90f2 Heereboonen211 M. 211 M. 0.75f 1.50 367e Staatsloterij. Donderdag 25 Juli. lste Klasse. 4de Lijst. Prijzen van f 20. 63143'9 9049 12237 16521 18750 756 4783 9137 126101652518772 9444818 9478-2966167001.^912 11204866 9730131371711918967 11 7 6306 9738133961713719052 12215419105991388617 lb7 19108 18585.2910819140211722U19246 1949619610825144631729619878 2035 6484 111291448017396 19993 2-96 6*86115041470617644 20048 2338 72831156»» 151V7 17856 2UO60 262' 734211565 1526918164 20368 2975 7485119121532118178 2o657 3155781411923 55961840020698 3733783 11941157171852020841 378181041 114158-2418575 4222 88201219316333186z5 Sport en Wedstrijden. Paarden Algemeene Harddraverij- Vereeniging. Ingeschreven paarden voor de mee ting te Cruys-Bergen, op 28 Juli 1961. ILARDDRAVERIJEN. I. (11/2 uur.) J u 1 i-p r ij s. Harddra verij 3e klasse, handicap voor paar den met geen beter record dan 1.55. Als minste snelheid zal 2.2 worden aangenomen. Afstand 2000 Meter. Prijs 350, waarvan f 200 voor den eerste, 100 voor den tweede en 50 vood den derde. Inleggeld f 10, half rouwgeld. 1 Jonge Yoël, eig. Tj. de Vries; 2. Schabernack, eig. H. Meijners; 3. Hans, eig. W. H. J. Brom; 4. Tilly, eig. W. A. Ockhorst; 5. Krylatyna, eig. Joh. de Mol; 6. Diamant, eig. Mr. Abbot; 7. Nella, eig. A. de Ridder; 8. Ninus, eig. Jac. Roodenburg; 9. De Luitenant, eig. J. Koster; 10. lissanna, eig. B. Ridder. Te laat ontvangen: Nelson, sta' Voorwaarts. II. ,2 uur). Spanne n-p r ij s. Hard draverij voor Tweespannen, Handicap Als minste snelheid zal 2 min. worden aangenomen. Afstand 2000 Meter. Prijs f 450, waarvan 250 voor dt eerste, 150 voor den tweede en 50 voor den derde. Inleggeld 15, rouwgeld 10. 1. Abdul Ameer en Hirye. eig. J. W. Schuijl; 2. Lady B. en Lady Savage, eig. W. A. Ockhorst. III. (3 uur.) Heide-prijs. Hard draverij 2e klasse, handicap voor paar den met geen beter record dan 1.46. Als minste snelheid zal 1.54 worden aangenomen. Afstand 2400 Meter.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3