Volledige Lijst Vervolg Stadsnieuws. Gevelwedstrijd. Meermalen maakten wij melding van den gevelwedstrijd, welke is uit geschreven door de afd. Haarlem en Umstreken van de Maatschappij tot bevordering van Bouwkunst op ini tiatief van Haarlem's Burgemeester den mr Moreel van Hogclan- Ingevolgtei dezen wedstrijd werd een jury benoemd, die het volgende rap port heeft uitgebracht: Aan de regelings-commissie voor den gevelwedstrijd binnen de gemeen te Haarlem, uitgeschreven door de afd. Haarlem en omstreken van de maat schappij tot bevordering van Bouw kunst. De ondergeteekenden, uitgenoodigd zijnde als jury op te treden in den eer sten gevelwedstrijd voor gevels ge bouwd in het tijdvak van 1 Mei *1900 tot 1 Mei 1901 binnen de gemeente Haarlem, hebben de eer u te rapponee- ren. dat zij op Zaterdag 20 Juli 1901 te Haarlem zijn bijeengekomen en dat 5®n'toor uwen secretaris, den heer J. j Droste, een 5-tal gevels zijn aan geduid, waarvan de ontwerpers wilden mededingen naar de uitgeloofde prij zen. J Achtereenvolgens werden daarna die ge\els bezichtigd en beoordeeld en al was het aantal der mededingende 'ge vels niet groot, toch was het niet ge makkelijk om tot een spoedig resultaat te komen. De keuze welke der twee gevels, aan het Spaarne 48 of die in de Koning straat 87, als de best geslaagde te moe ten voorop stellen, was hoogst moei lijk. Na langdurig beraad en na verschil lende malen beide gevels en beider uit voering aandachtig beschouwd te heb- *n' ten ?'otle de gevel Koning- deeld unantem Ms ae beste geoor- Met genoegen kunnen ondergetee kenden hierbij constateeren. dat die ge vel dan ook niet alleen in architecto nische waarde het hoogste staat, doch ook ten volle in aanmerking komt voor de nuitgeloofden prijs, zijnde: de ver guld zilveren medaille. Ook de uitvoering van deze gevel was met zorg geschied en gaf ook door de juiste materialen-keuze en hare zorgvuldige behandling aanleiding om den aunemer of werkbaas van dien gevel te bekronen met den zilveren medaille. Rotterdam, 22 Juli JöOl. n JIenri Ever*. J- Verheul Dzn., L. T. J. I.ouis Rieber. Blijkens de voor dezen wedstrijd in gekomen stukken is de gevel van het perceel Koningstraat 37 ontworpen door den heer J. London, archtitect te Haarlem, terwijl de uitvoering was opgedragen aan de firma H. London, mede alhier. De commissie bestond uit de heeren J. van den Ban, voorzitter, G. L var- Lennep, Jacques Leyh, J. J. F. Beijnes J. w. Lx. Droste, secretaris. De directeur ven het Museum en de school van Kunstnijverheid te Haar lem de heer E. A. van Saher werd, door het Itahaansche Centraal-comité be noemd tot gedelegeerde voor Neder land der Internationale tentoonstel ling van decoratieve Kunst die in 1902 van April tot, October in Turijn zal ge houden worden. De kapitein der Genie van Rooijen van dit garnizoen is werkzaam gesteld bij de Kon. Mil. Academie te Breda. Op Vrijdag 2 Augustus a.s. zal ter gelegenheid van den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin-Moeder door de troepen van dit garnizoen een groote parade worden gehouden om 18 uur s middags, waaraan ook zal worden deelgenomen door de d.d. Schutterij met hare muziek. De parade zal geinspecteerd worden door den luitenant kolonel Chappuis en gecommandeerd door den majoor Homer. H-H. Loden der Sociëteit Trou moet Bnjcken, Staalbad Haarlem en Socië teit Vereeniging hebben met hunne dames vrijen toegang tot het parade- terrem. Op voorstel van het gemeentebestuur van Haarlem zijn door Gedeputeerde Staten aangewezen al8 grenzen van de bebouwde kom dier gemeente, welke van do werking van het provinciaal reglement op wegen zal zijn uitgezon derd. aangewezen de grenzen der ge meento zelve. Gedeputeerde Staten zijn van oordeel dat bet door het ge meentebestuur gedane voorstel wordt gewettigd door de gedurige uitbreiding der bebouwde kom aan alle zijden van Haarlem. Schaken. Zondüg wierdien die' onbeslist ge bleven partijen in de 7e m 8e ron de afgespeeld'. De uitslag was 7e ronde. Meiniers iv. Foneeet Lom an. 0M anntaedrnier 1. Te Kolsté O—Mat i. 8e ronde, v. For eest 1Loman 0. Esser 1Me,'inters 0. Exnier ALeuseen De uitslag van de 10 ronde is v. Foreest Mat 4. EsserTe Kolsté a. Exnier—Loman. a. DleylcmiansMéiners a. Moranhei menV rij a beteekentonbeslist. Heden wierd op de begraafplaats aan den Schotenvag teraardlebe- steld hot stoffelijk overschot van den heer C. Visser, vroeger agent van politie 2e klasse, sinds juni 188, concierge dlar Haartomsche Bankveraeinngrog. Aan die groeve sprak de heer Berkhout enkele woorden ter nagedachtenis. Na mens die Haarl. Brandverz Mii was de heer P. van der Most val Bpeijk aanwezig. Gevonden voorwerpen. Een paar handschoenen. Een rins met sleutels. Eon paar kinderschoen tjes. Een sportwagen. Een bril. Twee rozenkransen. Een witte ceintuur. Een horlogeketting. Een vleeschvorkje. Een 4jarig knaapje geraakte Zater dagmiddag al spetende in de Bakenes- sergracht, maar werdl terstond gered cloor een persoon.die zich daartoe ge kleed. te water begaf. Nimrod. Op de baan te Overveen werd Zondag een schietwedstrijd gehou den vanwege die Koninklijke Ne- deriandschie Jachitveireenging „Nimrod'"'. De uitslag is als volgt: Eerste wedstrijd! voor gewone le den. Match 10 pigeons (Swifture) in series van. 5 pigeons ieder. Han dicap B. Traps, zoodanig gesteld d"at zij zooveel mogelijk niet lager dan 2 M. e<n niet hoogor dan 4 M. opwerpen. In geval barrage, de hand'icapafsteanid me.t 5 pigeons te verhoog en. iste prijs, Kunstvoor werp. uitgeloofd door dien heer Mr. H. A. Lor enz. gewonnen door don heer P. W. Waller Benwebrcek met 10 van de 10 pigeons, de twee- die prijs, 40 pet. der iraleggeidon viel ten deefl aan dien heer O. P. M. Blom te Bussum met 13 van de 15 pigeons. Het imlecceld bedroeg f 2.50. Tweede wedstrijd. Voor gewone en buitengewone leden. Match 10 pigeons (Swiftsure). Handicap A, te schieten in series vara 5 pigeons. De 1ste prijs kunstvoorwerp, uit geloofd door den heer Mr. H. P. Berlage weird) behaald door dien heer J. J. Witsen te Haaritem met 14 van de 15 pigeons; de tweede en derde, resp. 40 en 30 pet. der in- leggeldan dioor d!e heanen E. W. de FLeliitas Goedhart te Apeldoorn met 13 van die 15 pigeons; en Jhr. Mr J. J.Rochussera dien Haag, met 9 van de 10 pigeons. Derde wedstrijd voor gewone den. Match 5 doubletten 20 M. voor schutters wiens Handicap A 20 M. of meer bed)raagt, voor die overigen 17 M. lsite pa'ijs, Kunstvoorwerp, uitgeloofd door dien heer Mr. H. K. Westendorp, gewonen door den heer E. L. Baron Voorst tot Voorst te Utrecht met 3 doubletten eni 2 halve doubletten'; tweedie prijs door den heeir J. J. Witseai te Haarlem met 2 doubletten en 6 halve dou blettien; 3die prijs aan den beer F. J. E. Evenkinik Burgers te Arnhem met 2 doubletten en 5 halve. De wedstrijden, welike van 11 tot 4 uur duwden, waren zeer geani meerd. Stukken van den Gemeente raad. Nieuwe Regeling van de jaarwedden van het onderwijzend "personeel B. en W. stellen voor op het verzoek schrift van do afd. Haarlem van den Bond van Nederlandsche onderwijzers betreffende eene nieuwe salarisregeling afwijzend) te beschikken. Voorts komen B. en W. met een nieuw voorstel om de salarissen van het onderwijzend personeel als volgt te wijzigen en vast te stellen. b. die van de onderwijzers(essen) eerste klasse aan al de verschillende scholen, op f 800.— bij aanstelling als zoodanig, na 2 jaren diienst op 850. na 4 jaren dienst op f 900.—, na 6 jaren dienst op f 950. en na 8 iaren dienst op f 1000.—. De onderwijzer of onderwiizers eer ste klasse, die als plaatsvervange<r(ster) van het hoofd der school is benoemd, geniet bij aanstelilng als zoodanig een jaarwedde van f 1300.die na 10 dienstjaren in dien rang. of in ieder geval op 40—jarigen leeftijd, verhoogd wordt met f 100.en 10 jaren daarna weder met f 100. De onderwijzer of de onderwijzeres eerste klasse, die eerst na het volbren gen van den 40-jarigen leeftijd be noemd wordt tot plaatsvervanger(ster) van het hoofd der school komt bij zijne (hare) aanstelling in het genot- e-ener jaarwedde van f 1400.die tot f 1500.verhoogd wordt, zoodra de 50-jarigen leeftijd bereikt is. De aan stelling op 50-jarigen of lateren leeftijd geschiedt op eene jaarwedde van f 1500.—. c. die van de onderwijzers(essen tweede klasse aan al de verschillende scholen bovengenoemd: die bij de aanstelling nog geen jaar na het verkrijgen der acte klassikaal onderwijs gegeven hebben op f 500. die bij de aanstelling reeds één jaar klassikaal onderwijs gegeven hebben op f 525.en voorts bij aanstelling voor elk jaar meer, dat klassikaal onderwijs gegeven hebben, op f 25.— hooger, tot een maximum van f 700.—. Niet op de maximum-jaarwedde aangestelde onderwijzers(essen) tweede klasse zullen eene verhooging hunner jaarwedde genieten van f 25.'s jaars na elk vol jaar dienst, tot een maximum van f 700. Voor de berekening van vorenstaan de jaarwedden komt mede in aanmer king de tijd. gedurende welke na het verkrijgen der akte klassikaal onder wijs gegeven is hetzij als volontair lui het lager onderwijs, hetzij bij tijdelijke aanstelling als onderwijzer(es). d. De sub b en c genoemde verhoo gingen van jaarwedde worden door B. en W. slechts verleend aan hen die voldoende blijken van geschiktheid en dienstijver —Teven hebben, na daar omtrent ingewonnen advies van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs en van den school opziener in hert. arrondissement Haar lem. e. Eelk der mannelijke onderwijzers, die den leeftijd van 28 jaren bereikt hoeft geniet, indien en zoo lang h;ï gehuwd is eene tegemoetkoming in de huishuur ten bedrage van f 50. 's jaars. f. Aan de onderw^'zers(essen) tweede klasse wordt, wanneer zij den 35-jari- gen of een hoogeren leeftijd bereikt hebcn na minstens 10-jarigen diensttijd in dienst der gemeente, boven hunne jaarwedde eene jaarlijksclie toelage als zoodanig van f 100.verleend, die op f 200.giebracht wordt, zoodra het 45e levensjaar is volbracht. Aan de onder wij zers(e9sen) tweede klasse, die den 45-jarigen leeftijd hebben bereikt wordt, ongeacht het aantal dienstja ren, boven hunne jaarwedde eene jaar- lijksche toelage als zoodanig van f 200 toegekend. In beide gevallen wordt de toelage van f 200.zoodra liet 60e levensjaar volbracht is, verhoogd met f 50.of met 100.naarmate detitu- lliris al of.nict in het bezit is van de hoofdakte.. Bij bevordering tot onder- wijzere®) eerste klasse vervallen deze toelagen. Burgemeester en Wethouders ver- leenen bovenbadoeldo toelagen, die in gaan op 1 Januari van eenig jaar. na dat daarop aanspraak is verkregen, uitsluitend aan hen. die meer dan vol doende geschiktheid bezitten voor de praktijk van het onderwijs, na daar omtrent ingewonnen advies van de plaatselijke commissie van toezicht op het laccr onderwijs en van den school opziener in liet arrondissement Haar lem. g. De onderwijzers(essen) eerste of tweede klasse met uitzondering van hen, die tevens plaatsvervangend hoofd zijn die een of meer akten voor vreemde talen bezitten of verkrijgen of wel eene akte voor middelbaar onder wijs. genoemd onder lett. K in het programma, dat behoort bij het Kon. Besluit van 2 Februari 1864 (Stbl. no. 8) bij name sub K I (wiskunde). K III (natuurkunde K IV (plant- en dier kunde), K VII (Ned. taal- en letter kunde). K VIII (geschiedenis) en K IX (aardrijkskunde), of die eene akte be zitten of verkrijgen voor een der vak ken. genoemd in art. 2 lett, r der wet op het lager onderwijs (akte voor land bouwkunde) ontvangen eene verhoo ging van jaarwedde van f 100.—. voor een of meer dier akten gezamenlijk. h. De onderwijzers(essen) eerste of tweede klasse met uitzondering van hen, die tevens plaatsvervangend hoofd zijn die de akte voor het handteeke- nen of de gymnastiek verkrijgen, of bij aanstelling bezitten, ontvangen voor ieder vak eer.c verhooeinrr van jaar wedde van f 50. i. Onderwijzers(essen) tweede klasse, die de hoofdakte bezitten of verkrij gen, ontvangen eene verhooging van jaarwedde van f 100.of eene van f 200.indien zij behooren tot de on derwijzers, in art. 24 al. 3 der wet op het lager onderwijs gevorderd. Verder worden verschillende over gangsbepalingen voorgesteld, die wij morgen zullen vermelden. Ten einde te kunnen, voorzien in de vacature, ontstaan aan de Tweede Tusschenscliool ten gevolge van het eervol ontslag, verleend aan den on derwijzer le klasse J. Braudenburg, is door B. en W. de volgende voor dracht van drie bevoegden opgemaakt, ten einde daaruit eene keuze te doen: 1. J. Over Az., te Haarlemmermeer, jaarw. f 525. (heeft reeds meer dan één jaar klassikaal onderwijs gege ven; 2. P. J. H. Smeets, te Lisse. jaarw. f G00 (heeft reeds meer dan vier jaren klassikaal onderwijs gegeven." 3. A. P. Vogel, te Haarlem, jaarw. f 500 (heeft nog geen klassikaal on derwijs gegeveij.) Aan de onderwijzeressen mej. A. M. van der Leij en mej. T. Swanenburg de Veije, beiden werkzaam aan de Op leidingsschool voor meisjes tot het middelbaar onderwijs, werd in de vergaderingen van 1 Mei j.l. onder no. 5 en van 26 Juni jl. onder no. 4 eer vol ontslag verleend en evenzoo aan den. onderwijzer G. J. Bursrer, bij het besluit van 22 Mei j.l. no. 22. Teneinde in de daardoor ontstane vacatures te kunnen voorzien, hebbeti B. en W. de volgende voordrachten van drie bevoegden opgemaakt, ten ein de daaruit eene keuze te doen: Eerste voordracht: Mej. H. J. Lug- ten, te Haarlem, jaarw. f 800 (werk zaam aan de kostelooze school lett, B.); 2. Mej. E. E. Botman, te Haarlem, jaarw. f 800, werkzaam aan de Eerste Tusschenscliool); 3. Mej. II. P. Wuiister. te 's-Gra- venhage,- (jaarw. f 600 (heeft reeds meer dan vier jaren klassikaal onder wijs gegeven.) Tweede voordracht. I. Mej. J. K. Vrijdag, te Haarlem, jaarwedde f 800, (werkzaam aaan de kostelooze school letter B).; Mej. A. J. H. W. Scheeffer, te Haarlem, jaarwedde625 (werk zaam aan de kostelooze school lett. B.); 3. Mej. E. E. Botman, te Haarlem, jaarwedde 1 800 (werkzaam aan de Eersto Tusschenscliool). Derde voordracht: 1. Mej. J. M. H. Boon, te Haarlem, jaarw. f 600 (heeft reeds meer dan vier jaren klassikaal onderwijs gegeven.) 3. Mej. A. J. W. H. Scheeffer. te Haarlem, jaarwedde 625 (werkzaam aan de kostelooze school letter B). B. en W. vragen machtiging tot het afstaan van een familieportret aan mr. J. de Vries van Doesburgh in ruil voor eene schilderij van Egbert van Heemskerk, voorstellende een boeren gezin aan den maaltijd. Ten einde te kunnen voorzien in het gebrek aan onderwijskrachten aan de kostelooze school lett. C, hebben B. en \V. de volgende voordracht van drie bevoegden opgemaakt, ten einde daaruit eene keuze te doen: 1. Mej. L. M. Bussemaker, ie Haar lem, jaarw. f 500 (heeft nog geen jaar klasikaal onderwijs geggeven); 2. Mej. M. C. E. Beekman, te Haar lem, jaarw. f 500 (heeft nog geen jaar klassikaal onderwijs gegeven); 3. Mej. A. C. J. Steffelaar. te Nijme gen. jaarw. f 500 (heeft nog geen jaar klassikaal onderwijs gegeven); B. en W. stellen voor de rekening en verantwoording van het in 1900 ge- houdenbeheer der bewaarschool, ge vestigd in het vroegere Barbara-gast- huis, sluitende in ontvangst en uit gaaf met een bedrag van 1738.145 goed te keuren en het subsidie uit de gemeentekas alzoo vast te stellen op f 766.30. B. en W. stellen voor het adres der vereeniging ..De goede verwachting", houdende verzoek om C. Bakx weder als vast werkman bij de gemeente- reiniging aan te stellen, voor kennis geving aan te nemen. Staking aan de lichtfabrieken Maandag zou eon gewichtige dag voor de werkstakers teHaarlem zijn. Door de aannomers waren overal pogingen in 't werk gesteld om den arbeid te doen hervatten en heden Maandag zou dit geschiedenIn zekerespanning verbeidden die sta kers dan ook eten eersten dag van deze week. waarvan voor hen zeer veel zou afhangen. Bij de gedachte dat eene evewlueelie hervatting van den arbeid met. vmeemdte krachten niet zonder gebeurlijkheden' zou plaats vinden, waren wij heden morgen reedis vroeg op pad! gegaan om te zien on af to wachten, de dingen dlie zouden komen. Haarlem was nog in stille rust, toen wij op het terrein der Licht fabrieken aankwamen. Daar stond voor hot opzichteirsgebouw een troepje metselaars, geheel uitge rust om dien arbeid fee hervatten, doch van opperlieden op het ter rein was niets te bemerken. Deze stonden vnedter in grooten getale op den toegangsweg naar het terrein, in afwachting of do metselaars hun eenmaal gegeven woord zouden ge stand doen. Het scheen of de ar beid hervat zou worden een 12- tal grondwerkers werden gecom mandeerd voor opperlieden-werk, d'och noch die grondwerkers noch de metselaar hackten daar ooren na en hei gevolg was dat de grond werkers wetrdemi ontslagenDe metselaars doden nu eeaiige voor bereidende werkzaamheden in de hoop, ctat die eischen der opperlie den zouden worden ingewilligd. Dit zou evenwel nïet geschieden. Om half acht was, vergezeld van die aannemers, de heeren van Rijn en Hulseboe, een veertigtal werk lieden init Huizen. Blaric-urrt. Kaar den, gearriveerd1, altera pootige jongens. Nauwelijks waren zij op het stationsplein aangekomen, of zij werden omringd door een sterke politiemacht, (So op haar j beurt weder werd omringd door vele stakers, die alle mogelijke moeite (Leden om de vreemde ar beiders teruer te houden om te gaan werken. Opeengedrongen trok het, gemengde troepje Huizers, politie' en stakers naar de V eerpol der. Even vóór het terrein was het op dringen eter stakers zoo bevis- dat- de aarantemer die Huizers aanried dc miessem tea* verdediging te trek ken waaraan één; hunmer gevolg gaf.'Door het tactvol optreden der politie en hot niet minder beleid vol optreden dier staikeits, wier hou ding over t atgemeera zeer te prij zen viel. liep het een era ander zon der veidle.re gebeurtenissen af en reikten de Huizen-s, op een negen tal na, die zich door de stakers had den dioen overhalen, het terrein. Allereerst werden nu onderhan delingen met de metselaars aange knoopt. doch deze weigerden be slist om met vreemde krach-ben aan 't werk te «tsaara, eeni besluit dat door de stakers met vreugde, werd begroet. Ook de Huizers verklaar den. ondier deze omstandigheden niet te willen werken, en vertrok ken, raadlat de dioor ben gemaakte kosten waren vergoed', oraveirich- terzake, evenals de metselaars, aan wien nog een schaft loom werd: uit betaald. Zoo was rruen etuis heden nog erven ver a3-s op die vorige da gen. en bleek dat alle mogelij-ke moeite te vergeefs was geweest. Wat het resultaat aai ziini, is moei lijk te zeggen. Do strijd wordt aan béide zijden met groote bitterheid gevoerd. Ook haddien de aannemers in Leidien pogingen aangewend om werkkrachten aan. te Werven, d'och d'-eze schijnen door de stalkers, d'ie Zondag aan het stati-oni te Leiden post hadden gevat, te zijn Verijdeld, tenminste van Leidien zii-n geen ar beiders gekomen. Hedenmiddag werd1 in het gehteel-onfthoudersge- bouw eernie vergadering gehouden-, waarin allen wenden opgewekt om in den strijd te volharden. In deze vergadering verkl aarde één dier ve le aanwezige Huizers, dat zij door den aannemer om d'en tuin waren geleid, aan geen hunner was mede gedeeld dht hier werkstaking was. Hedenavond wordt, eenre openba re vergadering gehouden in die groote' zaal der Societe.it de Kroon"' waar verechilliende werklieden het- woord zu-llen voeren over deze werkstaking. Op en voor het terrein is alles rus tig en kalm. Toen wij er dezen mor gen heengingen voor informatie draai den juist een viertal witbroeken het café op den hoek in; verder op ston den enkele werklieden in een groepje te praten. Twee agenten stonden op de brug dicht bij den rechten straat weg naar het houten kantoortje, dat slecht9 bereikt kon worden door over een breede phink zonder leuning te gaan, die de brug verving. Vóór het kantoor stond nog een po litieagent, nu en dan een woordje wis selende met de nieuw aangeworven opperlieden uit Huizen, flinke stoere kerels, die 't was aan te zien dat ze niet voor een kleintje vervaard zijn- Het kantoor van den directeur zelf was vol met geëmployeerden bij den bouw; onder hea merkten we ook de uniform van een adjunct-inspecteur op. Toen een hunner ons te woord stond, bleek ons. dat ook hij er gee nerlei denkbeeld van had hoe en wan neer de staking eindigen zou. Naar zijn oordeel kon de gemeente den toestand zonder ongerustheid aan zien daar het werk voortdurend zoo vlug is voortgegaan, dat men op tijd klaar komt. ook al duurt de werksta king nog eenigen tijd. Over de vraag of dc aannemer trach ten zou nieuwe metselaars te krijgen, kon onze zegsman ons niet inlichten. ,.In hoever kan de gemeente hier in grijpen?" vroegen wij. Zijns inziens door den aannemer te gelasten met het werk voort te gaan. maar gelijk boven gezegd is, bestaat daartoe voor de ge meente nog geen reden. Na dankbetuiging verlieten we het gebouwtje, gingen langs de 6trootjes- kouwende Huizenaren, over de leun in.cr- looze brug. langs de pratende groepjes, den heelen langen, sterk bezonden weg terug. Haarlemmermeer- Behalve de reeds vermelde onweer- ongelukken in het laatst der vorige week, wordt ons nog het volgende be richt: bij den landbouwer van Zijver- den werd een paard gedood, in den Bovenkerkerpolder een koe. Vogelenzang. Zaterdagmiddag sloeg de bliksem in een boom alhier nabij het pompstation. Eenige oogenblikken van te voren waren een paar personen van plan om onder dienzelfden boom een schuil plaats te zoeken tegen den hevigen re gen doch uiteen oogpunt van voorzich tigheid volvoerden zij hun voornemen niet, wellicht waren ze anders getrof fen geweest. Zaterdagavond heeft allhier een groote aardappelvcili n g plaats ge had en wel van ongeveer 250 koop jes op grondtern van de bloembollen Mij. De prijzen varieeniiesn van 5 tot 10 gulden era soms hooger. Er was veel publiek met veel koop lust. De bestede prijs is niei kwaad, door eikaar genomen bracht de roede ruim 1 op. MARKTNIEUWS. Haarlem, 29 Juli 1901. Op de heden gehouden graan en zaadmarkt weren aangevoerd 65 HL. Koolzaad, f 9.75; 6500 HL. Karweizaad per 50 KG., f 10.50. Burgerlijke Stand. Bevallen: 28 Juli. J. van Huizen Dalman, z. 27. M. Beeredie Boer, z. 29. E. DonrcsteinWesseldijk, d. 28. J. BinnekampSierkeniburg, z. G. Blan^jaaxBol, z. M. van der AairLangerhorat, z. 27. M. G. OomsVexibetrrae. d. 28. A. C. M. StraathofHolt z. Overleden 28 Juli J. A. Hieesels- de Wilde, 75 j., Groot Heiligland. H. A. A. M. JBarora van Lams weer de, 73 j. m. Maiertem van Heems- kerekstnaat. Wed. P. die VosSa- belis, 84 j., Jaragsteaat. 27. D. J. vara der Laan, m. 15 j.. Jan Steen- straat. 28. H. L. N. Gunst, v. 21 j., Jansstraat. P. J. Ruurda, m. 2 j., Gaiebberstiraat. der op 29 Juli gehouden trekking van dc Haarlem- sche Paaideulotei'ij. Prijsn. Lotn. 1 11639 Coupé besp. met twee paard. 2 15117 Eeu dos i\ dos bespannen met één paard. 3 1774G Een dogcar bespannen met één paard. 4 1699 Een oliewagen bespannen met één paard. 5 15104 Een boerenwagen bespan nen met één paard 6 6987 Een zwart bruine ruin. 7 8194 Een bruine merrie. 8. 1S065 Een bruine ruin. 9 19814 Een bruine ruin. 10 5917 Een zwart bruine ruin. 11. 7258 Een bruine -ruin. 12 14079 Een bruine merrie». 13 23443 Een bruine merrie. 14 18294 Een zwarte merrie. 15 3131 Een bruine merrie. 16 8636 Een schimmelmerrie. 17 17451 Een schimmelruin. 18 11947 Een schinunelruin. 19 5153 Een zwarte blesmerrie. 20 12132 Een bruine merrie. 21 5855 Een bruine ruin. 22 13969 Een bruine merrie. 23 9089 Een bruine merrie. 24 15277 Een zwarte ruin. 25 4085 Een schimmelmerrie. 26 2339 Een bruine merrie. 27 5558 Een vosmerrie. 28 773S Een vosmerrie. 29 4788 Eeu roodschimmelruin. 30 19757 Een dek met singel en ma- nenkap. 31 9549 Een borstdeken met singel. 32 22746 Een zomerdek met singel. 33 2631 Een zomerdek met singel. 34 15690 Een paar witte halsters. 35 18882 Een paar bruine halsters. 36 7330 idem. 37 9211 Een éénpaardsleidsel. 38 19433 Idem. 39 5109 Idem. 40 15565 Idem. 41 21528 Een paar kruisstengels. 42 9339 Een watertrens met snaffel. 43 117S0 Idem. 4i 21104 Een mest- en havermand. 45 518 Een borstel, roskam en zweet- mes. 46 18248 Idem. 47 12992 Idem. 48 8243 Een rosliandschoen. 49 15079 Een paar rijtuiglantaarns. 50 19263 Idem. 51 12907 Een holpijptang. 52 5431 Idem. 53 21561 Een paardenmeter. Si 12615 Een paar hoofdstellen. 55 17285 Een stalklok. 56 4095 Idem. 57 15246 Een regulateur. 58 22335 Idem. 59 4523 Een plaid. 60 13015 Idem. 61 3703 Idem. 62 22260 Idem. 63 2214 Idem. 64 7748 Idem. 65 10263 Idem. 66 11918 Idem. 67 24243 Idem. 68 15069 Een regenplaid. 69 2704 Een plaid. 70 14221 Idem. 71 22222 Idem. 72 9506 Idem. 73 9204 Idem. 74 21189 Een plaid. 75 24744 Idem idem. 76 8920 Idem idem. 77 13961 Idem idem. 78 19651 Idem idem. 79 1914-4 Idem idem. 80 9372 Idem idem. 81 7260 Idem idem. 82 2205 Idem idem. 83 23643 Idem idem. 84 11326 Een regenplaid. 85 13977 Een plaid. 86 17160 Een familieschaal. 87 17207 Een grasmaaimachine. 88 8963 Een beenenschaar. 89 6260 Een bascule met gewich ten. 90 16916 Een haagschaar. 91 14389 Een veldkijker. 92 14760 Een barometer. 93 7026 Een thermometer. 94 18357 Een paar bruine halsters. Prijm. Lotn. 95 16318 Een paar witte halster». 96 8644 Een dek met singel. 97 6318 Een zomerdek met singel, 98 9162 Een paardedeken. 99 10880 Een paardedeken. 100 17582 Een scheermachine. 101 3033 Een blank gareeltuig. 102 18069 Een zomerdek. 103 5748 Een zomerdek. 104 12803 Een paar lantaarns,. 105 13110 Een paardedeken. 106 2074 Idem idem. 107 21392 Idem idem. 108 1584S Idem idem. 109 201 Een éénpaardsleidssl. 110 24495 Een paar knielappen. 111 22994 Een geel paardedek. 112 15983 Een geel paardedek. 113 22494 Twee linnen paai dedekkeu 114 9937 Een roskam en borsteL 115 3249 Een roskam en borstel. 116 13900 Een stel tuingereedschap. 117 17745 idem. 118 10307 idem. 119 24106 Een mestvork en hooigraaf 120 19005 idem. 121 17456 Een bascule met gewichten. 122 24692 Een span boerenwagentub gen. 123 6701 Een tilbury tuig. 124 202 idem. 125 13293 Een paar hoofdstellen. 126 17057 Een zeis compleet. 127 23991 idem. 128 14G68 idem. 129 18528 Een paar melkemmer». 130 18020 idem. 131 5071 idem. 132 529S Een stroosmjder. 133 1873 Een sleephark. 134 22020 Een Amerikaansche trek' zaag. 135 15396 idem. 136 6458 Een Amerikaansche rijtuig. ^P- 137 1<o35 Een stel ploeggareelen. 138 163 idem. 139 11419 idem. 140 220 Een haverreiniger. 141 6S43 Een Amerik. haverbok. 142 17575 idem. 143 23864 idem. 144 12935 Een blank gareeltuig. 145 8701 een rijhoofdstel. 146 1989 idem. 147 8286 idem. 148 24356 idem. 149 12708 idem. 150 7772 idem. 151 18913 idem. 152 8200 idem. 153 10604 idem. 154 1221 idem. Een paar bruine halsters. 156 11902 idem. 157 14039 idem. Ü-£ een Paar bruine halsters 15!) 10081 Idem. 160 20074 Idem. 161 10554 Een plumeau. 162 5482 Idem. 163 1179 Idem. 161 1963 Idem. 165 14740 Idem. 166 4416 Idem. 167 10018 Idem 168 17585 Idem. 169 23941 Idem. 170 20498 Idem. 171 13098 Idem. 172 21047 Idem. 173 20878 een éénpaardlieidssel. 174 8553 Idem. 175 21541 Idem. 176 6304 Idem. 177 21146 Idem. 178 14924 Idem. 179 10808 Idem. 180 16820 Idem. 181 20180 Idem. 182 11659 Idem. 183 19403 Een zweep. 184 10434 Idem idem. 185 15766 Idem idem. 186 3714 Idem idem. 187 19622 Idem idem. 188 8713 Idem idem. 189 4821 Idem idem. 190 9500 Idem idem. 191 6502 Idem idem. 192 8729 Idem idem. 193 22713 Een Amerik. zweep. 194 6923 Idem idem. 195 14353 Idem idem. 19G 2451 Idem idem. 197 11133 Een zweep. 198 20086 Idem. 199 16027 Idem idem. 200 19601 Eeji he ngistel h oo f distel 201 23634 Idiom. 202 4077 Eera blank gareeltuig. 203 3731 Een bruin, idiem. 204 8116 Een cobtuig. 205 17481 Eer.: rwsri, nik kol tuig. 206 6875 Een rijstok. 207 3492 Een karwats. 208 9903 Idem. 209 7226 Idem. 210 17782 Idem. 211 13538 Idem. 212 14201 Een paar f rondeels. 213 6175 Idem. 214 16313 klem. 215 10559 Een tilburytuig. 216 22508 klom. 217 17263 Een span boorerawagan- tuigera. 2IS 3314 Een paardendeken. 219 8931 Idem. 220 9635 Idem. 221 5018 Idem. 222 7274 Ictem. 223 21160 Idem. 224 24955 Idem. 225 7869 Idcm 226 23988 Idem. 227 6496 Ictem. 228 19850 Idem. 229 9075 Idem. 230 23255 Een Amerik. paardendek. 231 23417 Idem. 232 167 Eten blank gareeltuig. 233 13077 Een geel dek met singel 234 730 Een zomerdek. 235 22239 Idem. 236 12421 Een Amerik. sulkytuig. 237 13081 Een haverzeef en haver mand. 238 16010 Een zweep. 239 18219 Idem. 240 10627 Idem. 241 7686 Idem. 242 17557 Een wollen deken. 243 4177 Idem. 244 22657 Idem. 245 6294 Idem. 246 19152 Een staartenschaar. 2-47 24651 Idiem 248 8278 Idem. 249 18697 Idem. 250 12C33 Idem.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3