Sporten Wedstrijden. Wielernietrws. Voor den grand-prix van Antwerpen, te verrijden op de Zurenborg-baan 11. 12 en 13 Augustus, zijn reeds de vol gende renners ingeschreven: Voor Duitschland: Arend, Huber, Seidl. Voor den vierden rijder in den internationalen match zal men te kie zen hebben tusschen Herty, Mayer, Ku. dela en Kaiser. Voor Frankrijk, Jacquelin. Bourotte, Gougoltz, Vasserot, Mathieu. Nieu- port. Met Jue, Dutrieu en Didier-Nauts is men in onderhandeling. Voor Italic: Morao en Conelli. De deelneming van twee andere Italianen wordt verwacht; men heeft geschre ven naar Singrossi, Tomasselli. Dei, Ferrari en Eros. Voor Holland: Schilling en Jaap Eden. Men zal Mulder en Van der Knoop uitnoodigen en daarmee is het viertal compleet- Voor België: Van der Born, Grogna. Protin, met bijvoeging van Broka of Deleu, voor den internationalen match. Impens, Mondt, Michiels enz., zullen ook deelnemen. In den uurrit rijden mee: Robl, hou der van het uurrecord, Dickentmann en Bouliours. Luchtscheepvaart. De bekende geleerde en luchtschip per Berson van het Meteorologisch In stituut te Berlijn, die reeds vroeger met 9150 Meter de grootste hoogte van alle luchtreizen bereikte, heeft nu in gezelschap van zijn ambtgenoot da". Suehring zijn eigen record van het jaar 1896 geslagen en Woensdag de kolossale hoogte van meer dan 10,300 meter bereikt. Iieti j'uistle maximum is niet vast te stellen, daar beide lucht reizigers op 10.300 meter bewusteloos werden; de laatst afgelezen tempera^ tuur was 40 gr. Celsius onder nul. De ballon was met 8000 kub. M. water stofgas gevuld. De toestand van beide onderzoekers is bevredigend. De bai- lontocht duurde acht uur. De opstij ging had plaats te Berlijn en de voor spoedige nederdaling op ongeveer 120 K.M. zuidoostelijk van Berlijn. De ballon en de instrumenten zijn onbe schadigd gebleven. Nederl. Cricketers in Engeland. G isteravemd vertrokken) d!e Ne- d'erlaTidsch© cricketers, die van 1-16 Augustus een serie ■wedstrijden in Engeland spelen, met cte „Zeeland?' naar Londen. Heden, onmiddellijk na hun aankomst, zullen de oefe ningen in de nietten -op heit veld van die Mairyleborïe C. C., op Lords" een aanvang nemen. Ook den voilgendlem dag woird.t -geoefend, waarna Maandag de wedstrijden beginnen. Het programma luidt al dus 56 Aug. tegen M. G. C. op Lord's. 78 Aug. tegen Bath. C. G. in Bath, 910 Aug. tegen Surrey op de Oval, 1213 Aug. tegen Lon don C. C. C. op Crystal Paflac'e en 1415 Aug. tegen Worcester in Worcester. Stadsnieuws. Haarlem, 2 Aug. 1901. Stukken van den Gemeente raad. Reeds in Juli 1900 verzocht de heer H. Veldhuizen Jz. den Raad om goed keuring van een plan van bebouwing van gronden, gelegen tusschen de Lin schotenstraat en den Kampersingel. Door het maken der ontworpen stra ten zou de toegang tot J- woningen, gebouwd aan het bij het zuidelijk einde doodloopende slop, uitkomende aan den Kamper singel veel verbeterd, en bovendien een goede verbinding van de Linschotenstraat met genoemden Singel verkregen worden. Adressant wilde zich ook verbinden aan de gemeente kosteloos af te staan een stuk grond langs het slop bij den Kampersingel, vroeger behoorende bij de houtkooperij van den heer Bakker, waardoor de toegang daar ter plaatse een breedte kan bekomen van gemid deld 6.50 M., mits ook andere eigenaars stukken afstonden, waardoor de ver binding van de Linschotenstraat met den Kampersingel nog veel zou verbe teren. Wül de uitvoering van dit plan hem groote geldelijke opofferingen zou kosten, en het stuk grond bovenge noemd. aan den Kampersingel als bouwterrein een waarde vertegenwoor digde, van ongeveer f 2500. zou hii wen- schen dat de gemeente in ruil voor een en ander, voor bars rekening de stra ten behardt en van rioleering voorziet. 23 April van het volgende jaar zond hij nogmaals een (spoedeischend) adres aan den Raad, naar aanleiding van een schrijven van het gemeentebestuur, d.cl. 25 Maart d. a. v. wiist op het langduri- onbegrijpelijk uitstel, waar door hij financieel benadeeld wordt. Aan adressant was uit het schrijven van het gemeentebestuur officieel ge bleken, dat dit doortrekking wenschte van de meest Oostelijke straat naar de Linschotenstraat. wat adressant vr wel onmogelijk is, en ook dat Keibestra ting voorgeschreven was. Adressant dringt aan op beëindiging der zaak, en deelt mede dat in een bij gevoegd adres van bewoners van de Linschotenstraat instemmingjnet zijn bouwplan wordt betuigd. Adressant verklaart zich als het moet, hoewel noode bereid, de meest ooste lijk ontworpen straat to laten verval len, hoewel het aanleggen er van juist een groote verbetering zou zijn. Ook verzoekt hij verschoond te blijven van keibestrating. B. en W. meenen dat naar het plan van adressant een doodloopende straat zou ontstaan. Het moet zoodanig wor den dat beide van N. naar Z. loopende straten met de Linschotenstraat in ver binding worden gebracht. Daar dit. voor adressant met vrii hooge kosten gepaard; gaat, zouden B. en W. als tegemoetkoming genegen ziin den eiscli tot verbreeding van do straat, die de verbinding vormt met den Kamper- singel en de bestrating daarvan te laten vervallen, met uitzondering van het gedeelte dat adressant genegen is kosteloos aan de gemeente in eigendom af te staan. De kosten voor verbreeding en bestra ting van het overige gedeelte van ge noemden verbindingsweg moet worden gedragen door de eventueele bebou- wers der aangrenzende terreinen. B. en W. stellen voor aan de he eren Dr. A. van Eldik, leeraar aan de Hoo- gere Burgerscholen met vijf- en drie jarigen cursus, en G. H. Blits, idem idem, wegens het vastgestelde getal dienstjaren, verhooging van jaarwedde te geven, en wel voor ieder met f 200. De opzichter over de gasverlich ting legt het verslag over de maand Juni aan B. en W. over. B. en W. stellen voor 1 voor den cursus 19011902 aan de Burger-Avondschool te benoemen tot assistenten bij a. het rechtlijnig-en bouwkundig tee kenen A. van der Spek tegen eene be zoldiging van f 750.'s jaars. b. het rechtlijnig teekenen J. A. Traanberg, P. A. Montauban. en A. Wensing, tegen eene bezol0'~ - res pectievelijk van 450, 450 en f loO 's jaars. c. het werktuigkundig teekenen F. Hage, tegen^ene bezoldiging van f 600 's jaars en d. het vakteekenen J. P. Striibos en A. P. Tit tegen eene bezoldiging res pectievelijk van f 750 en f 300 's jaars. Voorts vragen B. en V»machtiging tot oproeping van sollicitanten naar de betrekking van leeraar in bet hand- en vakteekenen aan de Burger-Avond school op eene bezoldiging van n'J. per cursus, en wenschen behoudens nadere financieele retreling alsnog be schikbaar te stellen een bedrag van f 350.—. Gisterenmiddag omstreeks drie uur brak in de Damstraat het wiel van den zwaar beladen vrachtwa gen van den vrachtrijder Weber, met het gevolg dat de geheele la ding O'p de straat tletrecht kwam. De man zag zich hierdoor genood zaakt de vracht op een anderen wagen over be laden om de reis naar Zandvoort te kunoein vervol gen. De passagiers dier eteotrische tram1 moesten door dit ongeval van de eene bram naar de andleitfe over stappen,, om langdurige vertraging in den dienst te voorkomen. De nieuw benoemde majoor der G.enie C. J. Snijders, zaïl optreden als e. a. ingenieur te Haarlem. De nieuw benoemde luit.-kolonel der Genie G. J. Potvliet, ingenieur te Haarlem, zal optreden als com mandant van hert 2e Geniecommaiii- dement te Amsterdam* Geslaagd voor het examen hoofd akte d'e heer en C. P. Visser en F. Messcbaerb alhier. De nagedachtenis van den heer F. W. van Eeden, die zooveel voor Suri name gedaan heeft, wordt in de West naar behooren geëerd. Reeds werd een officieele hulde, aan van Eeden ge bracht in de Staten-Vergadering van 25 Juni, en de woorden van den Voor zitter, den heer Heylidy, blekeu weer klank te vinden bij de leden. Uit de couranten blijkt nog, dat de heer Rust- wijk voornemens was, te Paramaribo een lezing te houden, waarvan de op brengst zou vloeien in het van-Eeden fonds. De voordracht zou worden op geluisterd door een uitvoering van een mannenkoor, en ten slotte zou aan van Eeden's nagedachtenis hulde gebracht worden. Het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem werd gedurende die maand JuVjdoor 410 personen) be zocht. Uit de boekerij die aan genoemd Museum verbonden is werden ge durende dezelfde maand 170 boek en plaatwerken kosteloos naar ver schillende plaatsen van ons land verzonden. Gedhrende de maand Augustus is d'e boekerij gesloten. C- Pous f In het Diaconessenhuis is Don derdag ontslapen de 82-jarige oud- landmeter. de heer Cornel is Pous, een algemeen bekend en zeer ach tenswaardig stadgenoot. Eene ziek te van slechts weinige dagen ont staan door het snijden met een mes in den duim. waardoor bloedvergif tiging ontstond, sleepte den nog krassen man ten grave. G9Vondön voorwerpen. Een grijs voshondjeeen zwarte poedel. In den stand der staking aan den bouw der lichtfabrieken is totnog toe geen verandering. De stakers blijven overal posten uitzetten en de leading berust in hoofdzaak bij den secretaris van het hoofdbestuur van Amsterdam. Twee broeders van 10 en 13 ja ren oud werden aangehouden we gens diefstal van lood. dat zij bij een uitdrager hadden verkocht. Na bekentenis en opgemaakt proces verbaal alsmede in beslagneming van bet gestolene, werden zaj aan hunne ouders afgegeven. Nationale feestdag. Ter gelegenheid van d'en verjaar dag van H. M. d'e Koningin-Moe der. wapperde vandaag vani vele openbare en particuliere gebouwen de driekleur Breeduit Hooiden zich die banen van rood, wit en blauw met den zwaai endien oran je-wimpel. Omstreeks 12 uur werd op het terrein voor de cavaLerieka- zerno parade gehouden, waaraan infanterie, cavalerie en schutterij deelnamen. Het.militairschouw- spel werd door ee.n groot aantal be langstellenden zoowel op het ter rein als daarbuiten gadegeslagen. De parade werd gecommandeerd door den kapitein Chen ex en ge- irhspeoteejvï d,oor den luitenant-ko lonel II. Th. Chappuis. Ondier de autoriteiten merkten wij op den waarn. burremeoster. d-en heer Dr. N i eu wenhu i j zen K rus em a n. Omstreeks half een was dit mi litair schouwspel geëindigd. Hedenmiddag werd in den Hout eene muziekuitvoering gegeven. Ook in hei R rouge bouw bracht de See-cadoften-kapalle uit Kiel een fraai pro ramma ten s-ehoore. He- denavond zal het strijkorkest „Ex celsior" uit Amsterdam eene soirée geven. De heer W. Ezerman. opende zijn carril Ion-snel he d'en met. liet spelen van fanifWes. het. ..Wilhel mus" en het ..Wien Nêerland's bloed." Wedvlucht B>nnover. De Postduiven-vereeniging de Bonte Duif alhier, hield een wedvlucht met oude duiven van af Hannover. De dui ven werden om 7 uur in vrijheid ge steld met donker weer. De prijzen werden als volgt behaald: u. m. s. Ie pr. A. F. II. Harms 1—51—15 2e pr. P. J. v. Daalen 1—51—35 3e pr. H. Bannink 20— 7 4e pr. A. F. H. Harms 22513 5e pr. idem 2—35— 7 6e pr. idem 3_ 2— 1 7e pr. H. v. Daalen 446 8e pr. R. Slot 4—27—57 9e pr. P. J. v. Daalen 4—37—34 10e pr. A. F. H. Harms 5—16—15 Heden morgen brak een begin van brand uit in een oliebollenkraam te genover de slagerij van den heer II. J. D. Daudey. Door het flink en te juis ter ti jd optreden van den heer Daudey en zijn personeel, die de brandende gordijnen afscheurden, werd het ge vaar spoedig afgewend. Schaken. De uitslag van den nfitionalen schaakwedstrijd is als volgt: Mej. A. Koekebakker, lsten prijs 6 punten, C. Koekebakker, tweeden pr. 6 punten, mej. Splinter 3en prijs 6 punten; deze prijzen werden bij loting toegekend. Mej. De Pekker vierden prijs met 3 punten; mevr. Muller Thym met 2 1/2 punt vijfden prijs. De prijzen be stonden uit kunstvoorwerpen. De uitslag van den wedstrijd eerste klasse was dat de heer jhr. Strick van Linschoten den len prijs, 40, behaal de met 4 1/2 winstpunt; de 2e prijs, f 30, viel ten deel aan den heer N. N. met 4 en de derde aan den heer Mees met 3 winstpunten. In den tweede klasse-wedstrijd werden prijzen be haald door de heeren Horsman, Ypes, Ridderhof en Bremerkamp. Hazard. Iemand heeft getracht in een van onze lokalen alhier, gelegenheid te ver krijgen tot het houden van een hazard spel gedurende de kermis, in den trant zooals dat gebeurt te Scheveningen en elders. Dit verzoek is onmiddellijk afgewe zen. Te hopen is, dat den aanvrager nergens elders in de stad gastvrijheid zal worden verleend. Over ra en. Mej. Gompertz van, 't gesticht het Heilig Hart te Bemnebroek, Is geslaagd te Amsterdam voor de Hoofdrakte. Dandeird'agavond haperde er weer iets aan de electrische verlichting. Om ongeveer kwart voor negen werden de bewoners in hunne hui zen van dat licht beroofd. Geluk kig d'at die toestand niet lang duurde. Bioemendaal. Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 1 Augustus des avonds te half acht. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer Cramer. Punt 1. Aangeboden wordt de ge- meenteTekening over 1900 in ontvang sten bedragende 53981, 25*; in uitga van f 49662.015; aldus sluitende met een voordeelig saldo van 4319.24. Deze rekening wordt gesteld in han den van eene commissie van onder zoek, bstaande uit de heeren Ter Hoff- steede, Bispinck en Boreel. Punt 2. Het kohier Hoofdelijke Om slag wordt na afloop der openbare verpaderiïng in geheime zitting be handeld. Het kohier hondenbelasting wordt vastgesteld tot een bedrag van f 107,50; dat van het tweede kwartaal school geld tot een bedrag van f 184.08. Punt 3. Door Ged. Staten zijn eeni- ge kleine wijzigingen voorgesteld in de verordening tot heffing van Hoof- delijken omslag. O.a. wordt de volgende aanmerking gemaakt, dat het onbelastbaar inko men (art. 5) vermeerdert met 100 voor ieder kind benetien 15 jaar, kan niet toegelaten worden. Dat bedrag is te hoog, beter was het f 25 of 30 te doen stellen. De voorzitter kan zich dit bezwaar niet begrijpen, een kind niet voor f 25 onderhouden worden. Spr. zou het be drag minstens op 50 willen bepalen. Wordt goedgekeurd. Punt 4. Aangeboden worden de con cessie-voorwaarden voor uitbreiding van de waterleiding te Bioemendaal. De voorzitter stelt voor het stuk te doen drukken en in de volgende vergadering te doen behandelen. Punt 5. Evnzoo wordt besloten de voorwaarden tot grondslag voor een contract met de N. Bell. Telefoon- Maatschappij te doen drukken en daar na te behandelen. De voornaamste bepalingen zijn: Het contract wordt gesloten voor den tijd van minstens 25 jaren, terwijl aan de Maatschappij het uitsluitend recht wordt verleend om gedurende dit tijdvak telephonische verbindingen in de gemeente Bioemendaal tot stand te brengen. De verplichting der Maatschappij tut het jfansluiten van perceeüen te Bioe mendaal wordt beperkt tot de percee- len. gelegen binnen de grenslijnen A. BCD. Het centraal bureau wordt gevestigd in het gebouw der E. N. E. M., welk bureau door een voldoend aantal ge leidingen met het centraal-bureau te Haarlem in gemeenschap wordt ge bracht. De perceelen zullen door bemidde ling van dubbel draadsgeleidingen aan het Centraal-Bureau zijn aangesloten, terwijl de Maatschappij zooveel mo gelijk gebruik zal maken voor hare geleidingen van grondkabels met op- stijgpunten. De volledige dienstrege ling zal zijn van 8 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds. De maatschappij zal voor de aan sluiting per perceel heffen f 25. bij ge bruikmaking van de volledige dienst regeling en met inbegrip van het recht tot het oproepen van het intercommu naal bureau te Haarlem f 50 per per ceel en per jaar vorderen. Mededeelingen en meekomen stuk ken. B. en W. hadden op een desbetref fend! verzoek van de H. IJ. S. M. een concept contract opgemaakt om aan genoemde maatschappij in eeuwigdu- rende erfpacht te geven een stuk grond ter grootte van 95 c.A. voor een be drag van f 6.50 in eens, en dit ter ver breeding van de HaarlemZandvoort Spoorweg-Maatschappij. Besloten werd aan de H. IJ. S. M. een schrijven te richten of zij zich met dit concept-contract kan ver eenigen. Onderzocht en goedgekeurd werden de geloofsbrieven der nieuwbenoemde leden de heeren Ter Hoffsteede, v. d. Hulst, Tideman. Van den heer Bij voet waren de geloofsbrieven nog niet ingekomen. Ingekomen is een verzoek der E. N. E. M. om uitbreiding der concessie voor het leveren van electrische stroo men in de huizen der bouwmaatschap pij „inheim". gelegen op de gronden achter hotel Duinlust. B. en W. stellen voor om bij nader besluit en voorwaarden de gevraagde concessie te verleenen, mits door hen gezoi'gd wordt voor verlichting van den Meerenbergschen weg, Donkere laan, Nieuwe Mollaan en de wegen, waar nu nog petroleumlantaarns staan. Wordt goedgekeurd. Ingediend wordt de begrooting van kosten voor een slangenwagen met toebehooren, sluitende tot een bedrag van f 524, en een begrooting van kos ten voor de bergplaats van f 659. Besloten wordt deze zaak ter afdoe ning in handen van B. en W. te stel len. L. Stoel c. s. vragen in een adres om een eind aan den onhoudbaren toestand op den weg langs Hartelust te maken, welke nog niet bestraat is. De voorzitter antwoordt dat deze zaak de volgende maand wordt gere geld, wanneer de regeling met de maatschappij Hartelust is getroffen. Bij de rondvraag wijst de heer Bo reel er op dat het te Vogelenzang met de brandweer zeer treurig is gesteld en zou spreker het gewenscht vinden dat de gemeente met het polderbestuur in onderhandeling trad, om daarin verbe- te brengen. De voorzitter zeide daartegen geen bezwaar te hebben. Daarna ging de raad in geheime zitting over Heemstede. Maandag a. s. wordt aangevan gen met de verstratin^ van een ge deelte van den Binnenweg, welk werk is opgedragen aan dien straat- maker Kievit te O verveen. Tusschen 12 en 24 Aug., tijdens de fortoefenaneen in de Meer, zal in de2e eemeente met losse kardoe zen worden geschoten en wel langs den Biinnenweg, langs de ring vaart noordwaarts van de Glip en in den omtrek van het fort de Cru- quius. De alhier gestatiarmeereüe Rijks veldwachter J. A. de Man is be vorderd tot brigadiier-titulair. Het kohier der personeele belas ting No. 3 en 4 zijn executoir ver klaard en aan den Rijksontvanger ter invordering verzonden'. IJmuiden. Door de benoeming van den heer Schuitenmaker tot lid! vain den Raad der gemeente Velsen, welke betrekking niet vereenigbaar mot die van opperbrandmeester. is als zoodanig voor spuit No. 4 afd. IJmuiden door B. en W. in zijne plaats benoemd de heer J. N. Klein. Zandvoort. De verlofganger Willem de Wid is opgeroepen om 29 Augustus 1901, in werkelijken dienst te komen om in den wapenhandel te worden ge oefend. Woensdag trapte een zoontje van een alhier voor plezier zijnde fami lie op het strand in een stuk glas zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Naar de „Zandvoorlsche Crt." verneemt zal op Vrijdag 16 Aug. a. s. op initiatief van den, alhier vartoevenden toonkunstenaar^ J. Mossel, solo-violoncellist van het Concertgebouw te Amsterdam, oen Concert worden gegeven door dirie buitengewoon muzikaal begaafde kinderen. Mej. Betsy Be!infante, piano, on de jongelieeren Leon Sa- mehtini. viool, en Philip Abas, violoncel. Dit concert, waarvoor de heer Reints de concertzaal van. het Kur- haus gratis heeft afgestaan, zal ee- heel ten bate komen van d!e Am- sterdamsche Vereeniging voor ge zondheids- en vakantiekolonies. Aangekomen badgasten. Prof. Dr. C. Aldenhoven, Keulen, Pension Quisisana. P. C. André de la Porte, Amsterdam, Pensiqn Quisisana, 4 pers. J. Burgers, Amst. Villa Kijkduin, 4 pers. Dr. F. Brix, Amst, Hotel Belvédère, 3 pers. H. Bucker, Aken, Hotel Belvédère. Dr. H. H. F. Bekeukamp, Mewolde, Hotel Belvédère. I. A. Cohen, Arnhem, Villa Jacoba Abramina, 4 pers. W. Cokart, Rotterdam, Villa Kijk duin. Dames Dootingh, Amst.. Kanaalweg 8, 2 pers. Mej. M. Ebstein, Frankfort, Pension Quisisana. Dames Emmeking, Breda. Hotel Bel védère, 2 pers. J. H. G. Ferman, Amst. Pension Beau Séjour, 4 pers. Fam. Feenstra, Amst., Pension Qui sisana, 4 pers. Barsse. C .v. d. Feltz, Twelloo, Kin derhuis E. Frowein, Arnhem, Hotel Beau Site, 2 pers. F. Frank, Berliin, Grand Hotel. Föhrenhach, Karlsruhe. Grand Hotel 4 pers. D. F. Gobius Dusant, Woudrichem, Pension Beau Rivage. 4 pers. J. C. A. Gobius Dusart, Wijk bij Duurstede, Pension Beau Rivage. Mej. D. Graafland, Schiedam. Kin derhuis. M. en S. Houwink, Nijmegen, Villa Kijkduin, 2 pers. J. Hertz, Amst, Beau Site. Dames Hinke, Amst, Sans Souci, 3 pers. H. P. Jones, Zurich, Hotel Beau Site. Dames Kuugli, Johannesbur, Pen. sion Beau Rivage, 2 pers. Konijnenburg, Arnhem, Hotel Beau Site. M. Th. Ladenius, Arnhem, Pension Beau Séjour, 8 pers. Dr. A. Lebret, Haarlem, Duinweg 5, 6 pers. Mej. Lorentz, Amst,, Hotel Driehui zen. Fam. Muller Pit, Pension Quisisana 6 pers. J. Melhardt-, Duk, Hotel Belvédère. 2 pers. Mej. M. Poole, Leiden, Kinderhuis. R. E. Stang. Amst., Hotel d'Orange. Vorstman Uyt den Boogaard, Hotel d'Orange, 3 pers. H. Wesselius, Amst., Pension Qui sisana, 3 pers. D. Wentholt Greeve, Groningen, Pen sion Quisisana, 5 pers. Wedderkop, Oldenburg, Grand Hotel. Dames Wegerif, Amst., Hotel Belvé dère. Zaadnoordijk Wigersma. Leeuwar den, Hotel Driehuizen, 2 pers. O. en E. Ziegler. Erfurt, Hotel d'Orange, 2 pers. CORRESPONDENTIE. Den heer R. v. W. Uw inge zonden stuk kwam te laat voor de courant van hedenavond'; daarom vindt het in ons volgend nummer plaatsing. REDACTIE Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 1 Aug. Mr. Dr. A. J. Warren en A. M. van der Leij. Bevallen: 1 Auc E. G. G. van der SpekRijbroek z. A. KoekLudding z. Overleden: 1 Aug. W. van Wees, 4 in. z.. Tulpenstraat. MARKTNIEUWS. Artikelen. Aang. Verk. Prijs. K.G. K.G. Boter 689 576 0.85— 1.15 St. St. Biggen 374 342 6.24.- Schrammen224 210 10.2-i.- H.L. ILL. Aarda^p. 5198 4328 1.905. Pexen 89 89 4.8 Vervolg Nieuwstijdingen. P. F. B., id., wegens zonder vergun ning loopen op een weiland, 0.50 of 1 d. h.; D. A. K., id. id. id.; S. S.. te Wijk aan Zee en Duin, wegens ong. over eciia anders grond loopen, 2 of Wegens straatschenderij: P. J. Z., tc Haarlem, f 3 of 3 d. h.; G. K„ id., ft of 1 h.; J. v. d. K.. id., I 5 of 3 d. h.; A. S., id., f 3 of 1 d. h.; G. H„ ld„ I 0.50 of I d. h.; A. G. G„ id., 1 of 1 d. h.; J. C. M.t te Bioemendaal, 1 of 2 d .h.; J. N., tc Haarlem, ont slagen van rechtsvervolging; C. R.; id.. 1 of 1 d. h.; J. v. E., id., id.; J. A. d. W., id., id.; J. F. K.. id., f 0.50 of 1 d. h.; D. S.. id., id.; II. J. K., id., id.; W. G. B„ id., 1 1 of 1 d. h.: P. J. de W., id., id.; G^ P. v. d. A., id., id. J. d. H.f te Bioemendaal. wegens rijden met een rijwiel zonder licht, f 1 of 1 d h.; C. E. T.. te Haarlem, we gens een voetpad berijden zonder noodzaak, id.; 11. F. G. A., id., wegens over de grasperken loopen. f 0.50 of 1 d. h.; H. S. W., id., id. ld.; \V. H. v. d. M.. id., wegens met een rijwiel op een trottoir rijden, id.; P. V.. id., wegens rijden in verboden richting. 1 of 1 d. h.; I.. G. S.. id., wegens op verbo den tijd een karpet uitslaan, f 0 50 of 1 d. h.: H. M„ id., id. id.; C. J. H., id., wegens bloemcngewnssen van bloemen berooven, id.; J. de B.. te Haarlem, wegens lo. een stookplaats gebruiken zonder schoorsteen, en 2o. een kachel pijp uitsteken, 1 of 1 d. h., met vrij spraak van bet meerdere hem ten laste gelegde. A. K.. te Haarlem, wegens een open baren weg verontreinigen vrijgespro ken; F. v. B.. tc z. v. w. o.v. wegens muziek maken op een openb. weg 1 of 1 d. h.; A. D. te Haarle.ni wegens dron kenschap bij lo herhaling 3 dagen hechtenis; J II. zwervende wegens dronkenschap driemaal gepl. 3 maal f 2 of 3 maal 2 d. h. Wegens dronkenschap: H. d. W. to Velsen f 2 of 2 d. h.: J. J. v. d. B.. te Haarlem, id.. J. G. v. N idem. f 1 of 1 d. h.; M. J. te Halfw- 2 of 2 d. h.: T. v R te HaarlPin, we gens id. id.: Th. D. P. G. id, idem: S. v. d. L. te id.. 1 of 1 d. h - II. P. te Zandvoort. f 2 of 2 datren hechtenis; G. J. di W,zwervende, id.: P. v. T„ to. Beverwiik. id.: J. M. te Bennehroek. f 1 of 1 dag li.; J. L. H. te els-m. f 2 of 2 dagen hechtenis. (Ongecorrigeerd.) Te Wildervank is een afdeolintr op gericht van den Volksbond. Vereni ging tegen drankmisbruik, tot welke een 25 tal ingezetenen toetraden. Als leden van hot Voorl. Bestuur werden gekozen de heeren J. van dor Ploeg, H. K. van Halteren, dr. H. Ph. Rogaar en A. P. Riepma. Het Volksblad. De heer R. Schwarz heeft met zijn staf, de heeren J. G. Barenbroek, R. Triebeis, A. Moresco, W. Brand van Straatcu en J. C. Boers. ..Het Volks dagblad" verlaten en is als directeui hoofdredacteur opgetreden van de nieuwste courant van dit oogenblik, „liet Volksblad"'. In een artikel „aan de lezers", door aJle genoemde heeren onderteekend, zegt de redactie o.a.: Spoediger dan wij hadden durven hopen, zijn wij door de niet genoeg te waardeeren collegialiteit des heeren Van Waalwijk, directeur van het ,,N. v. N.", in staat gesteld reeds aanstonds een nieuw blad op te richten, hetwelk in de eerste dagen nog gebrekkig wel is waar, op den duur zal trachten to geven wat „Het Volksdagblad" in zijn goeden tijd kon bieden. In „Het Volksdagblad" zal de lezer vinden wat hij noodig heeft: een on partijdig overzicht van al wat er in do wereld omgaat. Beloften behoeven wij niet te doen. Het Nederlandsclie publiek, voor zoo ver het kennis nam van ons vorig blad weet wat bet aan ons heeft: bestrij ders van al wat slecht, verdedigers van al wat goed is, zullen wij ook hier de waarheid en niets dan de waarheid dienen. Op den steun en de medewerking dei georganiseerde arbeiders rekenen wij in de eerste plaata Zij hebben het in hun macht door een onvermoeide pro paganda „Het Volksblad" te doen bloeien, te zorgen, dat het de onmis bare nieuwsbode worde in elk arbei dersgezin." De nieuwe redactie van liet „Volks dagblad" bestaat uit de heeren: Brüek. Oost, Van Renesse en Bovenhof. Het werk wordt nader verdeeld. Feitelijk is er geen hoofdredactie. Prof. Dïiicker. Uit goede bron verneemt de „Prov. Gron. Ct." dat prof. Dmc- ker's niet tijdig berichten omtrent de a.1 of niet aanneming van het lidmaatschap dor Kamer uitslui tend een gevolg is van een onwille keurig verzuimdat hij Maandag heeft bericht cn natuurlijk wilda aannemen en dat het nog niet on mogelijk is dat eene nieuwe ver- kiezing achterwege kan blijven. Kantongerecht. Uitspraken van 2 Augustus. J. d. G., te IJmuiden. wegens als ge zagvoerder van een schrobnetvisschers. vaartuig bij het in zicht zijn van drijf- netvisschers in do Noordzee, niet de noodige maatregelen genomen hebben, om alle schade aan de laatste te voor komen. f 50 of 14 d. h.; M. de II., te Amsterdam, wegens Spoorwet-overtre- ding, 0.50 of 1 d. li.; F. S. S.. te Vel sen, wegens in staat van dronken schap de orde verstoren, f 3 of 3 d. 1».; J. S. H., id., id. id.; A. O., id. id. id.; I. \V., té Haarlem, wegens als uitdra- fer bet register niet bijhouden, f 5 of d. h.; K. V., te IJmuiden, wfgens een trekdier onbeheerd laten staan, f 1 of 1 d. h.; Tii. v. B., te Haarlem, id. id.; J. B., te Haarlem, wegens een uitgra- ving niet van licht doen voorzien, id.; Letteren en Kunst. Het Nederl. Tooneel. De Bond der Jongeren, blijspel in vijf bedriiven uit het Noorsch van Hendrik lb- sen, vertaald door W. G. Nieuwcnkamp. Met de vertooning van dit blijspel als première werd Donderdag-avond het speelseizoen der Koninklijke geopend vooreen, de warmte der t'iden in aan merking genomen, vrij goed opgeko- men publiek. De Ibsen-vereerders ondervinden een bijzondere, laat ik het woord ook maar niet verbloemen, ietwat teleurstellende sensatie, wanneer zc dit werk van den gevenoreerden dramaturg voor het voetlicht zien brengen. We ziin van ibsen het grootsche, ge-

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3