NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 19e Jaargang Maandag 5 Augustus 1901. No. Ö551 ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maandenL20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ia (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1-65 Afzonderlijke nummers0.02^ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37 de omstreken en franco per post 0.45 ADVERTENTIEN Van 15 regels 50 Ots.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlek rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie OOO. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercom munaje aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten on door alle Boekhandelaren en Conrantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bnreau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère L. DAUBE Co. JOHN F. JONESs Succ., Parijs 3V>Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit aebt bladzijden. Haarlem's Dagblad Tan 5 Ang. bevat o.a. Eene juiste opmerking van de „Morning Loader", Eene rede van Joe Chamberlain, Een brief van Reitz, Brieven uit Berlijn, Wat <ie bladen zeggen over het nieuwe Ministerie, Sportpraatje, Bovendien behoort bij dit nummer onzer courant als gratis-bijvoegsel no. 48 van 'Je Zaterdagavond" letterkun dig Weekblad voor Jong en Oud, be vattende: Kerm F- Afbeeld'- van dien bekroonden gevel in de Koningstraat, De Staking aan den bouw dfir lichtfa- brieken (plaat van J. F. Nuyens), Haar lemmer Halletjes. Rubriek voor Da mes, Bayreuth, Feuilleton: Zijn von nis, De Weerhaan, benevens de gewo ne rubrieken, afbeeldingen, Schaakru- briek en Prijsvraag ?olitiek Overzicht. De Eniged schei weirs is dol van woe de tegen de Boenen over het b e- weerde doodschieten van Kaffers bij Doornrivier (zie vo rig nummer). Ook. dia brief door Kuit-zinder aan French gericht, waarin de eerste betoogt alle kaffer, help-ers der Britten dood te zullen' schieten, draagt er niet weinig toe Id ij om de Jingo's te verbitteren. De bladen der oppositie zijn over deze zaken ook niet best te spreken, maar hopent dait Botha Kritzinger zal repudieeren. Alleen die Mor ning Leader" zet de puntjes flink op d'a i en toont aan diat de> Engel- schen geen recht hebben orn zich van kafferverkeniners te bedienen, hetgeen in strijd is met die stilzwij gende overeenkomst tusschen beide partijen om de naturellen buiten den strijd1 te houden. Door het wa penen van Swazi's en Zoeloe s, om het vee der Boeren te rooven, heb ben' de Engelsche.n het overeenige- kom, ne geschonden en de weer wraak dier Boeren uitgelokt. Het gel: curdle loont helaas aan hoe deze onzalige krijg ontaard' is. Chamberlain heeft het noodig ge acht in het Engelsche Lagerhuis zijn ca' uit te storten tegen- die dap pere mannen, die nog het veld1 hou- d;n in Zuid-Afrika. Bij de behan deling der begrooting van koloniën zei de Joe dat de oorlog thans een strijd tegen bandieten, en misdadi gere geworden was. (Protesten van de Ieren). Deze veranderde toestand bracht wijziging mede in de krijgs verrichtingen en im de houding der Engelscben tegenover de nog te velde staande Boeren. Het oprichten, van blokhuizen, en liet vormen, op die wijze, van be schermde districten, was zoo doel treffend1 gebleken d'at de regeering, met d'e volkomen instemming van Roberta en Kitchener, het mogelijk achtte een aanzienlijk getal troe pen naar huis te zenden na afloop van den winterveldlocht. Kitche ner zou niet terugkeer en voordJalt hij dat zonder nadeel doen- kon. Een: zeker aantal vijanden kon nog onverzoenlijk blijven, zoolang zij wilden, maar die groote meerder heid der bevolking van de twee Staten verlans-de slechts naar een goede gelegenheid1 om naar da- wer ken, des vredes terug te keer en. Chamberlain zei de verder: Het is onzin, te sur eken van vredleslui- ten. als de Boeren besloten zijn, geen voorwaarden aan te nemen die wij hun kunnen: aanbieden De vijand wil vechten tot het uiterste; dat is ook de bedoeling der regee-i nnsr. De reeeenng maakt ond'er-' scheid tusschen de bunrere te velde en de opstandelingen in de Kaaoko-, iomie. De periode van misplaatsteJ •zachtmoedigheid is ten eindeen' die aan die Boeren aangeboden voor- waardien word'en teru won omen. maar als de oorlog fed'aan zaj de natie de regeering steunen bij het aanbiedlen van ecPelmoed'ige voorwaarden. On ait oogenblik zou hot snnaken ovw vpodlesvoonvaardien,, welke ook. verkeerd be-repen m als (Ter en van zwakheid opgevat worden. In d'e Kaapkolonie is het een vol strekte rooversoorlog. Ten aanzien van Kritzinger's dreigement van de ■kaffers, was aan Kitchener last ge geven, Kritzinger te laten weten dat dergelijke daden als waarmede gedreigd was, en die gezegd wer dén. reeds bedreven te zijn. tegen alle gewoonten dier beschaafde na tiën indlmlschiten. Alle personen van zulke handelingen beschuldigd, zouden voor den krijgsraad ge bracht, en, schuldig bevonden, met den dood gestraft worden.. (Toejui- hing.) De militaire toestand was hoop voller dan hij sedert lang geweest was. Iedlere maand' verminderen 's vijandfe strijdkrachten met middeld 2000 mam. Indien het toe komstige bestuur van Transvaal ge machtigd, redelijk en rechtvaardig was, zouden de gronden waarop de rassenhaat berustte, weggeno men worden. Chamberlain werd herhaaldelijk in die rede gevallen door luldle pro testen van de Iersche Ledlem. Ten slotte weirid de begrooting met 141 tegen 54 stemmen aange nomen. Buiten en behalve- die bo vengenoemde liefelijke benamingen voor den vijand geeft Chamber lain eenige hoopvolle beschouwin gen ten beste. Brutaal is liet van Joe om fce spreken van die ..eewooiv ten der beschaafde natiën." Als één volk daartegen gezondigd heeft en nog zondigt, zijn het zeker d'e Engelscben. Die heele redle is ééne aaneensohakalii-nc- van leugens en laffe aanstijgingen. die voor die zoo- vaelst'e maal het karakter van dien mi mi stenschroev-e-nfabri k an t du i d ïe- lijk doem uitkomen Buitenlandsch Nieuws. Kapers voor de republieken De „Monde économique" schrijft: Het plan om kaperschepen tegen Engeland uit te rusten, is nog bespro ken, deze week. Het is echter niet waar, dat men voornemens zou zijn, Engelsche koopvaarders aan te vallen zonder waarschuwing. Een bepaling in de overeenkomst die aangegaan zal worden zegt dat de handel der onzijdige mogendheden gewaarschuwd moet worden voor het gevaar dat de Engel sche schepen zullen loopen, maar de schepen die in de vaart zijn op het oogenblik dat die waarschuwing ver spreid wordt, zullen niet lastiggeval len worden. Het is onjuist dat president Kruger reeds geantwoord heeft op het voor stel. Dat zal hem pas in de volgende week voorgelegd worden. Bijzonderheden over bet ge- veont bij Nquiu. „Gentral News" verneemt uit Durban eenige bijzonderheden over het jongste gevecht bij Nondiweni of Nquiu in Zoeloeland'; hoewel mem zich daaruit nog geen heJ-diere vooretelling van het gebeurde kan ■maken, blijkt het belangrijkste oogenblik van het gevecht een wil de ren tusschen een twintigtal manschappen van het Natal -regi ment en ongeveer 100 Boeren om het eerst bezit te nemen van een kopje, 't welk den èerugwe naar Nondweni bestreek. De Natallers waren bet eerst op deze stelling e-n bleven er uren lang ond'er eeoi he vig vuyjr, aldus den terugtocht der Britsc-he colonne dekkende". Hieruit valt ook duidelijk op ie maken, d'at die Engedschen in dit gevecht bei>aald een nederlaag be leden hebben, gelijk wij eergiste ren reeds als onze meening hebben te kennen gegeven. Waarschijnlijk heeft de vlugheid der bovenge noemde 20 Natallers d'e geheele co lonne voor annihilatie bewaard en geeft het in "alop 5 K.M. ver weg brengen van hen kanon een aanwij- zir- hoe de ..terugtocht" der En gelsche colonne in zijn werk is ge gaan. Tegen den- avond1, vermoede lijk kort voo iHiun terugtocht, na men de Engelische-n stellir" op een kopje, hetwelk de Boeren met zoo .groote onverschrokkenheid storm den, dat zij zelfs tot op 25 M. van de Britsche linies kwamen, maar ten slotte tengevolge van het moord- i dadig Engelsch vuur met zware verliezen af moesten trekken. Het] telegram eindigt met de beteeken is volde meded'eeliin- dat de verlie zen der Engelscben. zooals tot dus ver rescind, niet compleet zijn. Ge lijk ioder die Engelsche oorlogs- telegrammen kan lezen, ook wel vermoedd'e. Een brief van Reitz. In de Münchener Neuesten Nach- richten van 30 Juli 1901 publiceert A- Falkner von Sonnenburg een brief van staatssecretaris Reitz. Die heer heeft het origineel in han den gehad en geeft den brief aldus weder Werther Freund! Ihr Geehrtes vom 24 Februar habe ich erhalten. Trotz der Uebergabe Cronjes, der Aufgabe von Bloemfon tein und Pretoria, fechten unsere Leute und die vom Oranje-Freistaat doch immer muthig weiter und es wird England noch Millionen Pfund und Tausende von Soldaten kosten um uus unsere Freiheit zu nehmen. Wir wissenWenn Gott uns nicht hilft sind unsere Waffen machtlos, wir wissen aber auch dass Gott ge recht ist, und noch nie auf die Dauer Unrecht gut gethan hat. Geld, Munition und tapfere Burger haben wir genügend, und Engelands Absicht unser Land sich anzueignen, zwingt uns bis zum letzten Manne zu kümpfen. Bestens grüssend F. W. REITZ. Vertaald luidt deze brief als volgt: Waarde Vriend! uw schrijven van den 24en Februari heb ik ontvangen, Trots de overgave van Cronjé en het verlaten van Bloem fontein en Pretoria vechten onze mannen en die van Oranje-Vrij- staut, nog steeds moedig voort en het zal Engeland nog millioenen pon den sterling en duizende soldaten kos ten om ons tenonder te brengen. Wij weten dat als God ons niet helpt, onze wapens machteloos zijn, wij weten echter ook, dat God recht vaardig is en het onrecht nog nimmer op den duur heeft gezegevierd. Geld, ammunitie en dappere burgers, hebben wij genoeg en Enge lands plan om ons land te vermeeste ren noodzaakt ons tot den laatsten man door te blijven vechten. Vriendelijk groetend: F. W. REITZ. De haven te Valparaiso. Uit Nederland zijn deskundigen voor den havenaanleg te Valparaiso aange komen. De regeering heeft hun opge dragen, dadelijk rapport uit te bren gen over acht plannen die voor de nieuwe haven van Valparaiso zijn ingekomen; het rapport zal aan het Congres voorgelegd worden. Ook zullen zij hun meening moeten uiten over den ontworpen onderzeeschen kabel naar de straat van Magelaan. De kosten. Lloyd George heeft in het Engel sche Lagerhuis nog eens gevraagd naar d'e kosten van dien ooriog. Hij wilde weten wat het totaal was der oorlogs-uitgaven van 31 Maart tot nu toe. en wat de oonlog wekelijks gekoot had, in do maand Juli. Lord SLamley antwoordde d'at de kosten van 1 April tot 31 Jul-i van dit jaar 35.750.000 pd. _st. bedroe gen, bij be nader in v maar daarin waren begrepen groote uitgaven over April die ei genii ik ten laste van het vorige jaar kwaimern. De wekelijksche uitgaven over Juli be liepen ongeveer een en een kwart millioen pond. Deze mededeel in gen werden op de Iersche banken met spottende toejuichingen ontvangen. Aleemeene berichten. DE OORLOG IN Z.-AFRIKA. Plumer's colonne, die thans in het westen van den Vrijstaat one- reart, vertrok 23 .JuLi van Bloem fontein en vertoeft nu O" liet be roemde slagveld vanMaversfontein, waar hij Dinsdag >1. aankwam. De correspondent van de ..Daily News" die de colonne vergezelt, vertelt diait onderweg nog twee koer werd; gevochten en tevens een be zoek werd gebracht aan Paarde- berg. Op den weg van Magerefon-I tein naar Paardeberg vond men nog veertien wagens, door Cronjé op zijn terugtocht achtergelaten en nog beladen met ammunitie, die natuurlijk dopr weer en wind! on bruikbaar geworden was. De ver kenners veroorloofden zich het ge noegen een vreugdevuur ,te onb steken., zegt de correspondent, van deze laatste sparen van dien ge- vreesden Boeren gene raai. Verder vertelt hij. dat duizenden stuks vee zijn meegevoerd, maar dat, om heit geheele land goed schoon te vegen er voor dat werk alleen een specia le colonne noodig zoude ziim De Vrijstaters hebben nooit begrip ge had van hun eigen rijkdom, waar van toch op landbouw- of mine-ralo- gisch gebied overal die bewijzen te vinden zijn. Commandant Axberts. tie Johan nesburg heeft een boodschap ge zonden naar Krugersdorp, met het verzoek om een aantal vrouwen, wier echtgenooten zich overgege ven) hebben, met haar kinderen in het u iitgewekeniem-kamp aldiaar op te nemen, d'aar zij naar Krugere- do'i'p wilden gaan. De Britsche of ficier stemde toe, en de Boeren-ge- zinnie-n zijn vertrokken. Hieruit blnkt duidelijk voegt Renter's correspondent er bij dat die Boerengezinnen zelf geen be zwaar hebben tegen het verblijf in de kampen.. Het is volkomen dhidelijk. Uit d'e veriiezenüjst Doornspruit 29 J uliluiit. Young zwaar gewond; Borden' Siding 29 Juli: 1 gewon die; Klein Jagersfon tein 28 Juli: 1 gewonde; Stander- torn 27 J uli2 gewondenDord recht 29 Juli2 geiwonden. De correspondent van de „Daily Mail" te Crad'cck seint: De Boeren houden nog een kloof bezet op eenige mijlen af stands van het dorp. Vanmorgen (31 Juli) vuur den zij op een kleine patrouille van kolonel Crabbe's af deeling. De pa trouille trok op Gradock terug, en onze houwitser beschoot de Boeren die haar vervolgden. De vijandelijke positiën zijn zoo gekozen, om Cradock heen, dat iemand die niet bekend1 is met de tactiek der Boeren, zou denken dat zij een aanval op het dorp in d'en zin hadden1. De sterkte van kolonel Sawyear's verdedigingswerken mar ken dat echter zeer onwaarschijn lijk. Kolonel Haig komt vandaag hier om de krijgsverrichtingen in het district te leiden. Een Boerenkamp "op Joubert's hoeve is Maandagnacht door de Engelschen verrast. Zeven Boeren werden gedood en een aantal paarden en ossen buit gemaakt. De toestand van Keizerin Frederik blijft hetzelfde. DeTimesverneemt uitBuenos-Ayres, dat de Mexicaansche regeering heeft medegedeeld, dat er geen wijziging in het programma van het Pan-ame- rikaansche statencongres in Mexico plaats zal hebben, terwijl er vrijheid van spreken zal bestaan nopens han gende en toekomstige arbitrage-kwes ties. Dientengevolge hebben Argentinië, Brazilië, Uruguay, Paraguay, Bolivia en Peru besloten het Statencongres bij te wonen, ofschoon zij zich heb ben voorbehouden hun afgevaardigde terug te roepen indien het programma van het congres wordt gewijzigd of de vrijheid van debat beperkt, gelijk Chili verlangt. In het parlement van Australië heeft Rarton op een vraag van een der leden gezegd, dat de bondsregeering er geen bezwaar tegen had dat de ambtenaren van de rijksregeering den ovartocht betaalden van Australische soldaten, die naar Zuid-Afrika wensch- ten terug te keeren. Men zou zich niet daartegen verzetten. Uit dat telegram is op te maken dat uit het parlement stemmen op gingen om zich wèl te verzetten tegen zulk ronselen. De redactie der „Daily Mail" deelt die intrekking van de boycott dei- Engelsche regeering tegen haar blad mede. Stadsnieuws. Haarlem, 3 Aug. 1901. Bij Kon. Besluit zijn goedgekeurd de overgelegde tarieven der Tweede Hollandsche Maatschappij v. Levens verzekering te Haarlem: „Verzekering van kapitaal bij overleving. Weduwen- kapitaal, uit te keeren na't overlijden van den verzorger, zoo de bevoor deelde hem overleeft. Netto jaarpre mie voor eene uitkeering van f 100 „Uitgestelde verzekering. Netto jaar premie, te voldoen gedurende het ge heele leven voor een kapitaal van f 100, uit te betalen bij overlijden, indien dat na een bepaald aantal jaren plaats heeft„Verzekering van kapitaal bij overlijden op 2 personen. Netto jaarpremie voor een kapitaal van 100, uit te keeren na het over lijden van dien verzekerde, die het eerst overlijdt." In de Staatscourant staat de op richting vermeld van de Naamlooze Vennootschap „Haarlemsche Gom- wasscherij, voorheen G. C. C. Ree- ser Jr." te Haarlem. Coöperatief Ziekenfonds. Vrijdagavond sprak voor een ma tig bezette zaal in de Sociëteit „De Kroon", mevr. Th. P. B. Haver, ad ministratrice der vereeniging „Zie kenzorg" te Amsterdam, over het nut van een coöperatief fonds. In breedc trekken schetste sproekster de inrich ting, het doel en het groote nut van de vereeniging „Ziekenzorg." Het is thans eene behoefte geworden het ver zekeringswezen in bloei te brengen, en het den arbeider gemakkelijk te maken zich in tijden van nood medi cijnen en geneeskundige hulp te ver schaffen. Verder behandelde spr. dc verschillende bestaande systemen, als het systeem, waarbij de artsen per zieke betaald worden, en dat, waar bij per lid en per hoofd, een vast be drag is gesteld etc. Nog wees spr. er op hoe „Ziekenzorg" met verschillen de zusterverenigingen o. a. te Ant werpen en Rotterdam, contracten had afgesloten, waarbij bepaald werd dat bij verhuizing der leden van Amster dam naar Rotterdam of Antwerpen, b. v. of omgekeerd, deze door de ge noemde vereenigingen worden over genomen. „Ziekenzorg" bestaat nu 6 jaar, en steeds gaat de vereeniging met reuzenschreden vooruit. De ont vangsten bedroegen het laatste jaar f 60.1)00, aan geneeskundige hulp. me dicijneu etc. werd uitbetaald f 48.000, waaruit blijkt dat een groot deel wordt besteed voor 't doel, waarvoor de vereeniging in 't leven is geroepen. Voorts is in de allereerste plaats met het oog op epidemische ziekten een reservefonds noodig, en is eene verzekeringsfonds bij ziekten voor mannen en vrouwen, en een begrafe nisfonds zeer gewenscht. Dergelijke fondsen kunnen zoodra de hoofdver- eeniging is opgericht, aan deze wor den toegevoegd. Na de rede van mevr. Haver ging men in eene huishoudelijke vergade ring over tot het grondvesten van een coöperatief ziekenfonds (voor Genees-, Heel- en Verloskundige hulp) „Door elkander voor elkander." Daar die boekerij van het Museum van Kunstnijverheid ged'ureaide de maant! Augustus gesloten is, wer den in het Museum eeaai aantal les senaars geplaatst met verschil lende plaatwerken die door de bezoekers kunnen, worden geraadpleegd. De periodieke tentoonstellingen die thans geopend zijn zullen in September door nieuwe tentoon stellingen vervangen worden. Commissie voor de Kinder- fe «aten- Donderdagavond, 1 Aug., hield de Comm. voor Kinderf. haar eerste alge meens vergadering. Met veel sympathie werden de voor stellen van het Bestuur ontvangen en besproken. Besloten werd te 9 uur de aubade te doen plaats vinden, waar aan ongeveer 2700 kinderen zullen deel nemen. Daarna zullen deze kinderen zich, evenais vorige jaren, naar den Hertenkamp begeven, om zich daar met verschillende spelen bezig te hou den. Natuurlijk wordt hiervoor weder gehoopt op de zoo gewaardeerde hulp en krachtige toewijding van het ouder wijzend personeel. Verder werd besloten de kinderen te tracteeren. Jammer genoeg zal deze tractatie zeer bescheiden ja zelfs kano- moeten zijn, daar het bestuur der Ver eeniging Koninginnedag" over te wei nig middelen beschikken kan om 8an de Comm. voor Kinderf. een bedrag toe te kennen, groot genoeg voor eene wat flinke tractatie. En dit bedrag is reeds 2/5 gedeelte van al de inkomsten dei Ver. „Koninginnedag". Wat nu te doen? Aller meening was een en ander eenvoudig ter kennis van Haarlem's ingezetenen te brengen, overtuigd dat velen zich opgewekt zullen gevoelen de Comm. voor Kinderf. door fjinke bijdragen, zoowel in natura als in geld, te willen verbidden, opdat den kinderen een recht genoegeliik feest kan worden bereid. Wie wat voor de kindbren over heeft, wordt verzocht dit to zend?" of te be richten aan de leden der Comm. voor Kinderf. Mochten de toezeggingen of giften zóó ruim inkomen, dat de overige 7300 kinderen op de scholen ook konden ge- tracteerrl worden, dan zou Comm. Haarlem's burgerij dubbel dankbaar zijn. De Commissie voor Kinderfeesten, Bestuursleden: S. P. van Dorp. voorz. Anthoniestraat; A. C. de Koek, Secr. Donkere Spaarne; .1. Ratelband, penn.. Kruisstraat; J. G. Martin Sr.. Schachel- straat; J. B. A. Saeijs, Badhuisstraat. Dr. G. Adrian, Nieuwe Groenmarkt; R. Boerkoel, Wijde Goldelooze pad; C. Kekhout. Schachelstraat; H. Holt, Anegang; 11. London, Kampersingel; J. Drost, (.eidsch'1 Yanrt.; H. Franken Jr., Gr. Houtstr.; F. C. Hos. Kruisweg; P. van Looij, Zijlvest; M. Lugt, God. Oudegr. J. G. Martin, Schachelstr. II. van Niel Cz„ Schachclstr. J. Nierop, Ged. Oudegr. P. van Ooy, Kruisweg. C. F. L. Snrlet, Pieter Kiesstraat. F. P. M. Schoffer. Gr. Houtstraat. G. v. d. Most v. Spijk, Turfmarkt. J. J. Verwij nen, Badhuisstraat. Dr. M. Wolff, Parklaan, S. Martin, Schachelstr. C. van Niel Cz„ Schachelstr. J. van Niel C.7.. Schachelstr. M. van Ommeren, Niemvegracht. E. II. E. Oudschans, Ged. Oudegr. J. A. Secr aar, Ged. Oude gracht. F. H. Smit. G. Houtstr. P. A. v. d. Most. van Spijk, Nieuwegracht. H. J. de Vries, Leidsehe vaart. D. Th. Suerhoff, Raamsingel. Haarlem, 3 Aug. 1901. Zandvoort. Fam. Lopes Quiros, Amsterdam, Haltostraat no. 34, 2 pers. Fam. J. Woudstra—Frank, Amster dam, idem, 4 pers. Fam. Wubbe, Amsterdam, Villa Agatha Suzanna, 3 pers. Mej. Vruchtman, Zutphen, Idem. Mevr. Willems—Werendlijn Smit, Amsterdam, illa Suzanna Maria 4 p. W. A. Schade van Westrum. Am sterdam, Kerkstraat 9, 5 pers. K. Marx, Amsterdam, Villa Suzan na Maria. J. v, d. Hoeve, Amsterdam, idem. Mej. Lorcns, Arnhem, Villa Agatha Suzanna. Mevrouw Zaad Noordijk, Leeuwar den, idem, 2 pers. G. Hensig, Berlijn, Haltestraat 34. Fam. de Groot, Hilversum, Post- straat no. 11, G pers. Fam. Rust, Hilversum, id. 3 pers. Dhaut, Amsterdam, id. 3 p. J. J. van Toorneubergen, Drieber gen. Villa Agatha Suzanna, 2 pers. Mej. M. Bakker, id. id. Mej. W. Bakker, id., idem. Den beer Van Tijen, Bussum, id. A. Biersteker, Amsterdam, Villa Nel ly, 6 pers. Herman Struck, Berlijn, Golf en Duin. W. Zimmerman, Amsterdam, Villa Albertina, 5 pers. Mevr. D. H. Senator, Den Haag, Hotel Kurhaus. M. v. Borssum—Waalkens, Utrecht, Hotel Kurhaus. 2 pers. Mevr. Trip. Utrecht, id. Van der Kooij, Amsterdam, idem. I)r. do llartog, Amsterdam, Hotel d'Orange, 4 pers. Mej. v. d. Vies. Amsterdam, idem. L. Smit, Rotterdam, idem, 7 pers. Mevr. Bicker, Driebergen, Grand Hotel, 4 pers. Fam. Wurfbain, Arnhem, id. 4 p. Mevr. Kluppei, De Bilt, idem. Mevr. André de la Porte, Amster dam. idem, 2 pers. Mevr. Strick van Linschoten, Utrecht, idem. Fani. Van den Burg, Parijs, Hotel Zeerust, 3 pers. Mej. Reens, Amsterdam, idem 3 p. Mevr. Duyvis, idem, idem. Heemstede. In den nacht van Zondag 11 op Maandag 12 Aug. a.s. bij gelegenheid van de Haarlemsche Kermis, zal ter bewaking van den Hout, de gemeente politie met G Rijks-veldwachters wor den versterkt.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1