Nette personen Afwezig, Dokter HUET, Dr. Tan Walt van Praaa Manufacturen. Aanbesteding. BADINRICHTING Tweede Stoker, Vervolg Stadsnieuws. Zang en Vriendschap in Keaien. Ik heb Dinscl'ag nog mi ets over die prijsuTtdeoling van dien Z&ng- wedstrijdi in Keulen medegedeeld, omdat deze te merkwaardig was dén dat ze met een enkel woord' per telegram zou kunnen worden medegedeeld. Het begon inderdaad' vreedzaam genoeg. Ben van de 12 burgemeesters van Keiulen (de ,,Henr Oberbürgemeistisr was dloor een vergadering verhinderd), zou die prijzen uitreiken. Maar vooral werd met hartige toespraken' van hemzelven en van den president der feestgevende vereeniging meni ge hartige dronk gebracht aan ver schillend^ corporaties -en parson,en. Eanige malen werd het kunststuk je vertoond) om een beker Rijnwijn, die zeker een halve flesch kon be vatten, in één teug uit te dioiniken, waarbij in aanmerking genomen mag worden da! ze gevuld' was met goede waar. wijn toebehoorende aan de stad zelf. Een van de Keutectoe liedlerrtafels bracht weder een lied' ten gehoore. En toen gebeurde er iets onge hoords. Op uitnoodiging van dien president van Polyhymnia stond die com ponist van het verplichte koor uit die hoogste afdeeding op eau hield! een redo, om aan tie toonien dat... die liedertafels die den 3en, 4-en en 5en prijs hadden gekregen', niet moesten „kl-auen" waren er vijf eerste prijzen geweest, dlan zoudien die alle verreven zim. maar het was toeval geweest, dat de eerste prijs wat uitgereikt zooals geschied was, anders niet. Dat deze l'affe toespraak, die na tuurlijk dienen moest om die teleur gestelde Duitschie liedertafels te kalmeeren, op Zang en Vriend- 6Clia een allerzanderl ingsten in druk maakte, spreekt wed van zelf. Toch zou de heer Zotter. die van die leden der mry alleen tegenwoor dig was, daarmee den komenden storm niet bezweren. Toen de pnjs aan Zang en Vriendschap werd uitgereikt en door de heeren W Robert en J. D. Frans© in ontvangst genomen, aim- er onder lilt ap plaus hier en daar al eefluit en ge- gis op. De heer Franse sprak een kort woord'. Hij zeidie, diat het hem veel genoegen deed dezen pnjs in ontvangst te nenuen, omdat bij een kamp als deze naii on aliteiten weg vielen en omdat het hem gelegen heid' gaf. een Hoch in te stellien op Koningin Wilhelmiiiua en op dien Keizer. Vol eeestdlrift stemdle de ge heel© ziaal daarmee in. M'annheim's Mannenkoor aan vaardde erkentelijk d)en tweedien prijs. De vertegenwoordiger van Aken evenwel,, op het nodium ko mende. verklaarde d)at zijn liedlen tafel zic-h niet neerlegde bij die uit spraak der jury. De feestgevende Jiedertafel riep..foei, bah!' Ach ter in de zaal maakten de Akemaars een teven als een oordeel, als bij val voor de woorden van hunnen vertegenwoordiger. De burgemees ter dreigde den man het woord te ontnemen als hij op dezen toon veTder ging. Aanvankelijk scheen hij daartoe wel plan te hebben' maar bedacht zich en zeidie alleen, dia! de liedertafel haren "*s ter be schikking stelde van de armen van Keulen. Onder een oorverd'oovend l'awaai van de beide partijen ver liet h>: het podium. De liiedJertafels uit Crefeld en Venders wezen eveneens de hun ten dool gevallen prijzen af. De componist Zöllnier was intusschen niet meer te zien. Zijn weinig mannelijk optreden zal hij toen wiel diibbel betreurd! hebben. Dit is diunkt otns zeker, dat zulk een scène in ons land eenvoudig onmogelijk zou zijn geweest. De Reulsche bladlen zijn vol lof over do Hollandische zangers. De ,,Kölnische Zeltung", een.' bekend en belangrijk orgaan, schrijft o. a. ate volgt Nadat wij vijfmaal het verplich te lied gehoord1 hadden, ontdekten wi' er niög weer nieuwie schoonhe den in. De Haarlemmers voerden het vemlichte koor in waarheid1 idéaal uit, met zooveel wüding, zooveel intelligentie in de voor dracht en zoo zich zalf gevend)©, de schakeeringen waren zoo veelvul dig en bij d;e verschillende over gangen van fortissimo naar pianis simo zoo verbluffend vloeiend, die klank was zoo nobel, die initonatiie zoo buitenge/woon zuiver, en het geheel verraadde daarbij zulk eon toti natuur geworden1 bestedeerd- herid. d'at men met onwillekeurige vrees aan de moeilijkheden moest denken;, welke de daaropvolgende vereenagingen te wachten stonden om deze uitvoering te o\rertreffen. Het zelfgekozen koor ..Deus noster Spes" van Brandts Buys verminder de merkwaardigerwijze de hooge Verwachtingen een weinigmis schien had de moeilijke taak te veel ijver van de uitvoerenden ver bruikt, zoodat die bij hei makke lijker stuk een weinig verlamde. Evenwel kunnen wij n^ar den to taalindruk geen der volgende ver- eemigingen niet de Haarlemmers gelijkstellen." De „Köln. Volksztg.". eveneens een zeer belangrijk blad. zegt er het Volgende van Hel eerst trad toen in het strijd perk de Koninklijke liedertafel Zang en Vriendsehc van Haarlem. ,.De Hollanders, die in muzikale dingen vroeger heelcmaal niet mee telden. hebben zich nu, wat den zang betreft een voorname plaats veroverd. Wü herinneren slechts aan mevr. Noordiewier-Reddingius, aan Ant. Sistermans. aan M;es- schaJert. dlie op alle Duitsche mu- zielcfecstein zimven en aan Van' Rooy die in Bay reu th en in Con- ventrG arden/theater in Londen op treedt. Behalve het verplichte koor mochten de Vereendgingon nog een zelfgekozen koor zingen. Bij de voordkracöfi van het ver plichte koor traden, en dit zij da delijk gezegd, al spoedi"- de natio nale verschillen in toonaard etn voordracht sterk op dien voorgrond. En wij kunnen hier slechts herha len, wait wij gisteren reedls aan stipten. namelijk, da! de Belgen en Hollanders over het e<eheel kunst rijker-en de Durtschers klankrijker zingen." De meeste zangers ziin al weer naar huis. Sommigen hebben aan de inspanning van den kamp nog een Rijnreis je verbonden'. Allien hebben; van de stad Keulen eeni aan gename herinnering meegedragen, zij het dlan ook, d'at men. van de vreemde zangbroeders meer roya liteit, meer riddert! ikheid! verwacht had. Aan Zang en Vriendschap's vaan del is evenwel een lauwer te meer gehecht. J. C. P. Wij vern&men dat de feestelijke ont vangst van „Zang en Vriendschap" wegens den korten tijd van voorbe reiding waarschijnlijk in deze week niet zal plaats hebben, doch vermoe delijk in het begin van de volgende. Dringend doet de commissie een be roep op de stadgenooten om financi- eelen steun. Men gebruike nu niet het argument, dat de kermis zooveel kost, doch waar het geldt hulde te brengen aan onze zangers van „Zang en Vriendscha," die Haarlem's roem in den vreemde hoog hielden en een der schitterendste overwinningen be haalde, die gen liedertafel behalen kan, daar moet een feestelijke ont vangst worden bereid. Velen die nu de stad uitgaan en door de commissie dus voor bijdragen niet zijn te bereiken, worden verzocht hun steunpenning te zenden aan een dezer heeren: Dr. J. Nieuwcnhuijzen Kruseman, Mr. W. Jager Gerlings, Edl de Lanoy, Mr. C. M. Rasch, G. B. Cromnielin. Jac. Leyh en J. J. Zeewoldt. VAN LIER. Bij Van Lier gaat wegens het groote succes nog altijd „Kruimeldam -n Pa rijs". Ook van avond weer. We 'hebben daar reeds zooveel goeds van gezegd, dat we er waarlijk niet meer benoevcn hij te voegen. Het is van avond volgens aankondiging, voor de laatste maal.. Men profiteere dus van de gelegenheid. St. BAVO. Hier ging ,,De verborgenheden van Parijs" naar den bekenden roman van Eugen Sue. De boeiende pakkende tafereelen, met het noodige entrain gespeeld, hadden veel succes en hielden de aandacht zeer gespannen. 'n Uitstekende keuze voor kermis- stuk, dat veel publiek trekt en een volle opkomst ook ten zeerste verdient, In DE KLEINE VEREENIGING. speelt met toenemend succes, hetzelfde specialiteiten-gezelschap no^ steeds. Eiken avond een volle zaal, en altijd blijft het progi antina, dat door goede krachten uitstekend wordt uitgevoerd, frisch en aantrekkelijk. Wegens plaatsgebrek wordt het ver slag der vergadering van dgn Neder- landschen Aannemersbond in ons vol gend nummer opgenomen. Hedenmiddag de gebruikelijke ker- rais-Donderdag-Orgelbespeling. Reeds lang voor het uur van aanvang de Kerk stampvol menschen, waarvan veireweg het grootste gedeelte geen zitplaats krijgt en onophoudelijk schuifelen blijft Het traditioneele gedonder van het orgel, dat voor den orgamst ver moeiend, voor het orgel slecht en voor de toeschouwers geen kunstgenot is, had ook weer plaats. Da Kermis. SOCIËTEIT VEREENIGING. Van de eerste gelegenheid voor het publiek om te profiteeren van de voor stelling door het specialiteiten-gezel- schap, Directie G. Stroober, in de groote zaal van de sociëteit „Vereeni ging" is gister-avond druk gebruik ge maakt; de zaal was als altijd] bij de kennisvoorstellingen, flink bezet," zoo zelfs dat het erna ware verluchting was in de pauze een wandeling in den tuin te kunnen doen. Aan het kolossaal applaus na elk nummer was het duidelijk merkbaar dat men zich uitstekend amuseerde. Een goede gedachte is het geweest van den heer Stroober om d'e heeren Solser en Hesse te ©ngageeren. Met eenige vroolijke nummers, voorgedra gen op de hun eigen manier, weten zij de lachlust op te wekken en gaande te houden. Het lijdt geen twijfel of deze eerste voorstelling voor het publiek neeft een goeden indruk gemaakt, zoodat. voor de overige dagen de directie met ver trouwen een groote opkomst tegemoet kan zien. HET NED. TOONEEL. 't Blijspel van Alexandier BIssou en Adolphe Leclercq, het dolle, kluchtige „Jaloersch" had Woensdag-avond in den schouwburg een heel volle zaal ge trokken. Juist voor de kermis leek het ons een goede keuze. Want er is gela chen, gelachen zonder eind. Om het jaloersche vrouwtje van den kunst schilder Lucien Moreuil, Germain, dat haar heele omgeving dreigt ongeluk kig te maken door haar leelijk karak- tertrekje, om den ouden, dikken Bru- nois met zijn liefde voor de mooie Spaansche weduwe, om den idioten Pironeau, om Ludovic Brunois, die zoo graag vereenigd wil worden met Mej. Dénise du Taiilis, maar daarin telkens gehinderd wordt door de anderen die integendeel wenschen te scheiden, en ook om Ambroisine de leuke, oude dienstbode met haar familaire pruttel- praatjes. De slimme manier waarop de jongelui Moreuil weer tot elkaar wor den gebracht door de oude luidjes bracht de gewone groote voldoening en hartelijke lachbuien te weeg. 't Was een genoegalijke avond, die niet te laat eindigde, zoodat men gelegenheid had ook nog wat van de kermis te genie ten. Van avond gaat Heyerman's „Op Hoop van Zegen" van de\.Nederl. Too- neelvereeniging." Aanbeveling natuur lijk overbodig. Men zal de gelegenheid niet verzuimen om dit beroemde kunst werk, dat door een beroemd' gezelschap voor 't voetlicht wordt gebracht, te gaan zien. DE KROON. Ook in „De Kroon" weer een stamp volle zaal en uitbundig succes. Het programma van den heer R. Mulder is dan ook een bij uitstek afwisselend en amusant programma. In hoofdzaak traden dezelfde artisten van den vorigen avond' op, Gez. Rosse, ,,Ungarische Tanz" viel uit. De heer en Mevrouw Carels deelden niet het minst in het succes met hun grappige Liedjes, die ond&r schaterend lachen werden aangehoord, en de elec- trische demonstratie „Amor en enus' van de artisten-familie Hoffman, vooral de kleine Amor, werden telkens en tel kens toegejuicht. En dan Mej. Cato Culp. Goede wijn behoeft geen krans, dus over Mevr. Culp niets meer. En Lola de la Sava met haar gedres seerde viervoeters, die de bewonderin- van het publiek opwekt voor haar mooie staaltjes van dressuur; en het théatre miniatuur comique Les Alexandrini; dat beide kwalificaties, èn miniatuur èn komiek in zoo groote mate oezit, dat het werkelijk een groot wonder is. en de miniatuur soubrette little Ehy, die snoezig was en nog zooveel meer! Het is prachtig en plezierig in „De Kroon Zandvoort. Fam. Schmitz, Dusseldorf, Hotel Zeerust, 4 pers. C. van 't Oever, Groningen, id. Mr. Hijmans, Arnhem, id„ 4 pers. Baron Gregory, Berlijn, Grand Ho tel. Mr. Kupffer, id. id. Mevr. Hermann. Londen, id., 2 pers. J. Rotlienstein, Berlijn, id. Mevr. Ran. Wiesbaden, id. Mijnh. Grun, Vlissingen, id. Fam. Hallen van Hallenstein, Mun- chen, id., 4 pers. Mevr. Bercht, Berlijn,, id., 3 pers. Den heer Rochussen, Amsterdam, id. Fam. Grave, Elberfeld, iik, 5 pers. Mevr. Dohme, Berlijn, id. Mevr. Ahlefeld, Berlijn, id., 2 pers. Fam. Pappenheim, Amsterdam id., 2 pers. Mevr. Van Wesel, id. id., 2 pers. Mej. Roeper, id. id. Fam. Didericks, Bonn, id.. 6 pers. Fam. Carlebach, Mainz, id., 4 pers. Mijnh. Pliester, Amsterdam, id. Mevr. Van der Weide, Enschedé, Pension Quisisana, 3 pers. J. J. E. Meister, Enschedé, idi Fam. Cochius, Nijmegen, id., 2 pers. Mej. A. Barends, Groningen, id. Barsse. Van Nagel, Warnsfeld Gr. Badhuis, 8 pers. L. Hoi j er, Rotterdam, Hotel d Orange. Jhr. mr. De Marees van Svvinderen. Heereveen, id., 6 pers. E. Schleicher, Rotterdam, id. Aug. Maijer, Frankfort, id. John. C. v. Lennep, Amsterdam, id. Dr. E. Bloem. Aken, id. C. Knapper, Hilversum, id. Mevr. Kleyn v. Willigen, Arnhem, id Mevr. Frohn, Bonn id. Mevr. de wed., H. 'Bahlman, Am sterdam, Pension Villa Marina. 5 p. Mevr. Van der Hoeven, Rotterdam, id. b pers. Dr. T. Beuker, Hilversum, id. 6 p. G. van Houten, Brussel, Hotel 1 Ocean. J. Hellmuth. Keulen, id., 4 pers. H. Citroen, BeTlijn, id., 10 pera P. Nel, Pretoria, ia., 10 pers. Th. Lorentz, id. id. Van Pellekom, Amsterdam, Villa Thalatta, 2 pers. Fam. Kingma, Zandt, id. 3 pers. Mevr. Muller, Amsterdam, Pension Noord-Holland. 4 pers. Mevr. Sleutelaar, Groningen, ViJla Welgelegen, i pers. Mevr Wolzak. Amsterdam, Hotel Belvédère, 4pers. H. Ubbens Bedum, id. Mej. M. Buiige. Amsterdam, Kerk straat no. 32. Fam. Middelbeek, Utrecht, Huize Duinoord, 5 pers. Fam. v d. Bongaardt, Amsteidam, Poststraat no. 8, 5 pers. Fam. Eikman, Amsterdam id 9n Mevr. Burkens. Utrecht, Villa Casa Cara, 2 pers. I. Wesoeiing, Hoorn, Pension Sein- post, 4 pers. G. A. de Stoppelaar, ter Heide id 4 pers. L. Kopken, Amsterdam, id G Brachman, Amsterdam, Villa Hendrikus. J. Paanakker, Rotterdam, Villa No va. 8 pers. vj-ej- Paanakker, Haarlem, id. J T Schout Velthuys, Utrecht, Villa Welgelegen, 10 pers. Bennebroek. Door den onbez. rijksveldwachter v d. H. te Vogelenzang is proces-verbaal opgemaakt tegen eenige jongens we gens diefstal van zieke bollen op gron den onder deze gemeente. Vermoedelijk zal dit een les zijn voor hen die daarvan een soort bedrijf ma ken. Gisteren had alhier in de Geleerde Man de verkoop plaats van 3 kapita le boerenplaatsen en landerijen, in den Haarlemmermeerpolder gelegen en vroeger toebehoorende aan wijlen den heer en mevrouw B. A. baron van Ver scheurBrants. „Onvermoeid vooruit" bracht op met eenige landerijen f 42.425 en ging over in handen van den heer v. Liuaeren te 's-Gravenhage. „Nooitgedackt" bracht op f 13.600 en werd het eigendom van G. M. van Wieringen te Haarlemmermeer. „Niets zondier arbeid" werd verkocht voor f 14.600 aan den heer A. A, v. d. Berg te Haarlem. Vier daggelderswoningen, r»enaamd: „Eert den Koning" gingen voor f 1925 over in handen van J. Couvert te Haar- lemmenneer. Al de andere perceelen waren lande rijen. Alles te zamen bracht op f lïl.784 Er was veel publiek en de besteedde prijzen waren hoog. Vervolg Nieuwstijdingen. is zelve een arsenaal. Maar vooral: znlk een man weet zichzelven te we gen. Alle mensch is ijdel in ijdelheid, maar dezen verblindt de iidelheid niet. Daarin ligt het onderscheid." Dr. Schaepman over het Ministerie. Wii verzuimden nog steeds melding te maken van de laatste „Chronica"' van dr. Schaepman, geheel gewijd aan het afgetreden en. het nieuwe Ministe rie. Het volgende is er aan ontleend: „Aan het aftredend Kabinet heb ik reeds te Leeuwarden mijn afscheids groet en, voor zoover het mij voegde mijn hulde gebracht. In herhaling tre den zal ik niet Een historisch portret je te leveren van elk der personen, die liet ministerie-Pierson vormden, zou van overijling getuigen. De mannen, die als raadslieden der Kroon, deze Re geering vormd' waren zonder uit zondering bekwame en werkzame man nen, trouwe dienaren van de Kroon en van het land. Zonder hun partijklexi- ren te verzaken, waren zelfs zij die de helst sprekende kleuren droegen, niet altijd partijgangers. Onder nen bevonden zich parlementaire krachten van de eerste soort: Borgesius en Lely, mannen, die men zich verheugt weer in het strijdperk te ontmoeten. Wat nu aan deze groep ontbrak om haar tot een vaste, krachtige, in le vende éénheid verbonden groep te ma ken. was niet het gemis aan ééne hoo ge, allen gemeene overtuiging. Ook in een Kabinet is schakeering. In het menschelijke belijden en beoefenen verschillende menschen hetzelfde be ginsel op verschillende wüze. Wat. aan dit Kabinet ontbrak was een premier. Een hoofdman, een leider. Zeker, de heer Pierson was de premier. Hij was do Kabinetsformeerder, de man, die het aanzijn aan dit samenstel had be schonken. Wel het aanzien bad hij ge geven, niet het wezen. „Wel was de heer Pierson premier, maar men moet het woord goed lachs opnemen hij was jeune pre mier. Met zijn deftige figuur was h;; toch voor onze ernstige Hollanders to jong, te dartel, soms te jolig. Aan hem was alles smijdigheid, hoffelijkheid. Hij sprak altijd ore rotundo. Zelfs ziin stem was beleefd, zonder metaalklank. Hij idealiseerde. Met zijn zakken vol millioenen gang hij soms de wolken in. Hij haalde verzen aan, Italiaansche verzen zelfs... ,.Men vindt in de redevoeringen van den heer Pierson een schat van uit spraken vol gezond verstand,van waar nemingen uit en op het leven gegrepen Kernachtige gedachten, ware en wijze woorden. Maar door de eene of andere kleine omstandigheid ging de uitwer king verloren. Pierson wilde overre den, maar wie overreden wil, moet de overreding gebieden. De „monarques débonnaires". de „doux pasteurs de l'humanité" hebben in onze parlsmen- ten even weinig op roem te hopen als in de jamben van Barbier. „Pierson was geen Thorbecke. Hij had niet, zooals de oude heer Sloet mij van dezen zeide, een ijzeren staaf ingeslikt om altijd recht op zijn recht te staan. En nogook een ijzeren staaf wordt gebroken. Men mag 'Pierson met verwijten dat hij geen Barneveldt was of geen Johan de Wit De tijden veranderen. Barne veldt eindigt op het schavot en De Wit op het Groene Zoodje. Pierson eindigt, bij de stembus. En dan moet men ook dit bedenken: niet de groote mannen ontbreken, maar wij zijn allen te groot om de grootheid te zien. Misschien belet ook dit ons om waar te temen hoe eigenaardig Pierson door het iet wat zwevende van zijn verscnijning paste bij deze Regeering en dit Parle ment. „Zal de nieuwe Regeering een pre mier hebben. Zonder aarzelen antwoord ik: Ja. ,,En, om het antwoord naar alle kan ten te vervolledigen, voeg ik er onmid dellijk bijvolgens sommigen is het al leen te vreezen dat deze premier te zeer premier zal zijn. Naar mijne opvatting ligt ia deze schatting geen geringschatting van hen, die de Kabinets-formeerd?r van heden rondom zich heeft gegroept- Even weinig als ik historische por tretjes gaf, zal ik hier profetische oor- tretjes gaan geven. Het zou op „recla me" gelijken en den indruk reken alsof zij noodig was. Ik heb nooit ver nomen, dat men bij mr. P. Blussé of mr. C. Th. van Lijnden, van Sanden- burg, of mr. R. J. Schimmelpeiminck of mr. Van Bosse of mr. Van Hall of mr. Godin de Beaufort «evraagd heeft: wat moet deze jurist doèn met de por tefeuille van financiën, en ik zie niet in waarom de vraag nu zou moeten worden beantwoord. Het is ook nog geen tijd om over gelukkige of allerge lukkigste keuzen te spreken of over links en rechts. De nieuwe ministers hebben, allen reeds een langer of kor ter parlementair verleden. Alleen de heer De Marez Oijens is nooit persoon lijk met het parlement in aanraking geweest. Hij is echter in genoeg krin gen bekend, zelfs in die van den uit- gebloeiden vioolstruik. Een maa van geest en smaak, die Hooftiaansche lie deren zong onder de schaduwrijke hoo rnen van pastoor Brouwers. Maar ik ga op dit alles niet in. „Het teek-en van dit Kabinet is: dr. Kuyper en het is een goed teeken. „Dr. Kuyper is, zoo hij iets is, onbe twistbaar een man van kracht. Maar niet van een kracht, die zich liefst in krachtsvertoon openbaart. Hij heeft de drie gaven van voorzichtigheid, or de en geduld. Hij weet te voorzien, te berekenen en te volharden. Hij heeft, hoe kon het anders? fouten begaan, maar hij weet uit zijn fouten te lee- ren. Er is ééne vraag, die rijzen kan: zullen sommige gaven, sommige hoe danigheden, sommige krachten zelfs dr. Kuyper als premier, als Minister niet in in den weg staan? Zal de man van het stelsel lenig^ genoeg blijken om aan de eischen, die een zeer saam- gestelde samenleving hem stellen zal, fe voldoen? Zal de stoere belijder van beginselen weten te geven en te ne men? Zal de parlementariër, die in het felste debat zich meester bleef, nu zich meester blijven, waar hij niet zijn punt, zijn uur van aanval en strijd kiezen kan? Zal hij kunnen afweren, zooals hij kon aanvallen! Men zou dit spel van vragen en ant woorden lang kunnen voortzetten. Maar wie twijfelt of dr. Kuyper is toe gerust met de gaven, die zijn nieuwe betrekking vordert? Een man. aJs hi" Leger en Vloot. Een adjudant uit het Indische leger. In militaire kringen loopt het ge rucht dat de prins-gemaal er over zou denken, zich ook een Indisch officier als adjudant in gewonen dienst toe te voegen. Hij zou daarvoor een verlofganger wenschen te nemen, die bv. elke twee jaren door een nieuwen zou kunnen worden vervangen. Er schijnen evenwel aan de verwe zenlijking van dat plan nog bezwaren van geldel ijken aard verbonden te ziin die de minister van Koloniën op de een of andere wijze uit de wereld moet trachten te helpen, alvorens aan het denkbeeld uitvoering zal kunnen wor den gegeven. Het moet vooral het streven van prins Hendrik zijn, aldus eindict de „Loc.", zich door deugdelijke voorlich ting op de hoogte van Indische mili taire aangelegenheden te stellen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 8 Aug. M. van Nolten en C. baronesse van Lijnden; J. Rood nat en A. C. C. Schoemaker. Getrouwd: 8 Aug. H. G. Levert en A. A. F. E. Riemann; A. van der Lande en C. M. Retel; A. W. G. J. Hartmann en L. A. Cramer. Bevallen: 7 Aug. E. van Leeuwen— Kassing, z.; G. Kater—Moerbeek, z.; M. E. WesierveldBaljuw, z. Overleden: 7 Aug. E. Strobel, 52 j., Kennemerstr. Faillissementen. Uitgesproken Airnhietrri', 6 Augustus. Q. J. Kloos terman. koopman in koloniale waren, te Arnhem; rechter-oommis- saris mr. C. W. A. baron van Haer- solthe. 's Gravenhage, 2 Augustus. N. Pons Hzn., bouwondernemer al- cfaar. medie kantoor houdend)© te R o tt-e r domRe chter-com mi ssari s jhr. mr. R. O. van Holthe tot Ech ten. Familieberichten. Getrouwd6 Aug. W. J. van Vloodorp en M. C. Harmsen. Zwol le. J. P. G. van der Meer en L. H. D. F. Notens. Maastricht. 7. A. Aandacht en II. Italiaandier, Am sterdam. Bevallen 4 Aug. J. C. Duyvis Van Cleeff, z.. Zaandijk. 5. Van SoerenVerweij, z.. Amsterdam. 6. C. RoosSchotten, d.. Amst. Ge versVan Lennep. z.. Heemskerk. Overleden 5 Aug. L. R. Herfst Bosch, 62 j., Amsterdam. S. L.Voor zanger, 59 Amst. H. S. P. J. Walkart. jd».. Zeist. 367e Staatsloterij. Donderdag 8 Augustus. 2e Klasse, 4e Lijst. No. 9341 f 400. No. 10372 1 100. Prijzen van 30. 146290S5146 6688115191139017325 19530285455 7329116751463717479 36635895534 7332117301465417607 58336005713 7378118341545317852 61536835717 8319125681560817863 1136 4007 5761 8709126531589718045 1276 40795780 91211265ö 1592818156 16194188 5863 9383130931610518195 23004423 618010081132151615318922 2482 4487 622510447 135121638219 83 2524 4518 630910449135361686419351 262347396429104811362416877 19428 2748 5U12 6502106691392017000 20155 27645017 6646112671415917118 20479 Laatste Berichten. Eind-examen Hoogere Bur gerschool. Bij het te Amsterdam gehouden eindexamen van d!e Hoogere Bur gerschool met 5-jarigen cursus zijn ïslaagd' die heeren J. Burk. J. H. F. Ie Com!©. W. van Dorp (extraneus). J. Feilzer. Mej. J. J. van Goor. J. N. Groustra. L. Hartoch. J. Hermanddes. P. H. Kalis. J. H. van Oijen. L. Polak. C. G. Poppink. H. van dien Heuvel! Rijndlers. F. van Twisk. H. C. Valkema Blouw. J. P. Valkema Blouw. P. \V. Bonthuis de Vries* A. C. H. Calkoen. Mej. M. Cheriex. E. H. Kerkhoven. M. A. dé Kook. J. Nieuwenhuijzen Kruseman. H. Merens. S. Posthumus. H. Smid! van Gelder. tot nader aankondiging. heeft de praktijk 1 van liet ..STAALBAD" HAARLEM MMllfcnjcu.a H0!>I- REINIG1NGSBADEN. .Abonoejncntsboekjês aan ue Badinrichting en hét Brongebouw verkrijgbaar. !>I.U SOOKIDI VAS PEPJEESKUNÖIGE BADEN' Telegrammen. LONDEN, 8 Aug. (R. O.) De „Times" verneemt uit Pretoria van 6 dezer61 colonnes opereeren nu in Transvaal. Oranje Vrijstaat en d'e Kaapkolonie. Er hebben weinig gevechten plaats, wel kleine scher mutselingen. De Boeren worden meest bij een of twee gevangenge nomen of "-edood. Van den 5en verneemt d'e „Ti mes" uit Graaff-Reinet da! Fouché de Oranjerivier weer is overgetrok ken naar het noorden. Adrerteiitlën. Geboren: CECILIA JOHANNA ELISABETH dochter van H. HAARMANS en Th. M. A. HAARMANS— Schoemaker Beverwijk, 7 Aug. 1901. Y Hiermede betuig ik mjjn har- telijken dank voor de vele bewij zen van deelname betoond bij hot overlijden van mijne geliefde Doch ter HENRIETTE CLOTILDE CHRIS TIANA MARIA HART DE RU1JTER, geb. Schönhuth. Uit aller naam, C. W. SCHÖNHUTH. Madioen. Haarlem. Onze Brievenbnssen. Brieven op Advertentièn kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen, e weten: Groote Houtstraat No. 140 aan het huis van den lieer B. Langeveld bij hetProveniershuis. Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het hnis van den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 hoek Heerenstrant aan deu win kei van den heer A. C.A. vanHemertenaan onze Bureaux, Kanipersingel No. 70 vlak bij de Turfmarkt. DE ADMINISTRATIE. Wordt terstond gevraagd, in een courante zaak, een bekwaam Bediende. Brieven o. 1. D. D. aan D. SOL, Boekh. Haarlem. Gevraagd voor direct een aan het Electrisch Centraalstation te Bloemendaal, tegen vast loon. Zich in persoon aan te melden Vrijdag 9 Augustus tusschen 9 en 12 uur voormiddags en 2 en 5 uur namiddags. kunnen zich aanmelden voor het rondbrengen der Courant. Men ver- voege zich aan de ad ministratie van dit blad. Ongemeubelde Kamers. Een dame vraagt twee ruime ong. Kamers, met bediening. Op gaven van prijs en stand worden ingewacht onder letter U. bij den Boekhandelaar D. J. VAN DER W1LK, Gr. Houtstraat 94. Op Maandag 19 Augustus des namiddags ten 3 ure zal in»We ten en Werken« door de »Ver- eenigde Ijzerhandel® worden aan besteed: Het verbouwen va a perceel No. 70 In de Groote Houtstraat te Haarlem en het bou wen van een pakhuis op een bij dat perceel behoorend terrein a d Paardensteeg. Aanwijzing zal worden gedaax op Woensdag 14 Augustus, de. morgens ten 40 ure. Inschrijvers moeten behooren tot de clientèle van de Vereenigde Ijzerhandel®. Bestek en teekeningen zijn te verkrijgen ad /4.5Ü per stel en inlichtingen zijn te bekomen eiken werkdag, behalve des Zaterdags, van 127, uur ten kantore van J. A. G. VAN DER STEUR. Bouwk. Ing

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3