Het woord werd eerst verleend aan mr. v. Hall. Deze zeide -den eischer niet te kennen, en wat de zaak aangaat, te meenen niet te Amsterdam, maar te Utrecht, de stad zijner inwoning, te recht te' moeten staan. Bij begrijpt echter wel dat eischer hem. hier opge roepen heeft, omdat hii hoopte dat spr. om zijn ouderdom en de warmte maar liever betalen zou. Gedaagde acht de geheele zaak anders goed voor den komkommertijd. Hij is van oordeel, dat Hamburger eerst zal moeten waarmaken wat hii beweert en als ged. dan veroordeeld wordt en om het geld aangesproken, dan kan er uitgemaakt worden of hij in gebreke zal blijven. Tot zoolang meent. ged. echter dat een borg, wat dan ged. Roemer zou zijn, met de zaak niets te maken heeft. Gedaagde vraagt dus om te beginnen een onderzoek in de zaak. Aan gedaagde isnl. van een opdracht niet bekend. Hij heeft alleen een brief van Hamburger, waarin deze aanbiedt voor hem werkzaam te zijn om kiezers ter stembus te geleiden, zooals liij voor deheeron van Vooruitgang" ook deed. Ged. heeft daarvan geen gebruik ge maakt. Eischer beweert nu dat hij een alge- meene opdracht had gekregen, dat hij vijf helpers heeft aangenomen en rij tuigen heeft gehuurd, om kiezers naar de stembus te brengen; hij wil voor lederen helper f 5 hebben en 18 voor verterin- Spr. meent, dat dit zelfs voor warme dagen to veel is. Gedaagde betwist dus de dagvaar ding en hij betwist de opdracht. Boven dien acht hij, al ware er een opdracht geweest, de vordering te hoog. Rijtui gen waren niet, noodig geweest. De staat laat de kiezers ook niet met rij tuigen halen, die doet het met een stem biljet af. Al was de opdracht dus gegeven, zou spr..de onkosten niet willen betalen. De beer Roemer betwist dat hij borg zou zijn geweest. De heer L. de Vries zegt dat nu de geheele eisch tot het rijk dei' fantaisie wordt teruggewezen, hij acht dagen vraagt voor nader bewijs. De heer Van Hall meent geen uitstel te kunnen toestaan. De heer de Vries antwoordt dat hij den eed wil opleggen en dus een speci ale volmacht noodig heeft. Die moet toch opgemaakt warden. De kantonrechtor-plaatsvervanger mr. Voute bepaalde nu dat die zaak Donderdag zal worden voortgezet. Sport en Wedstrijden. Dickon tmann bleef te Antwerpen overwinnaar! De uurwedstrijd om oOO, 400 en 200 fr. te Antwerpen op de Zurenborglaan is gewonnen door onzen landgenoot en nationalen kampioen over den be middelden afstand Piet DicEèntmann, een der beste renners over dien af stand van Europa. Zijn tegenstanders waren de Duitschei* Robl, houder van het uurrecord met 65 kil. 512 m., Bou- hours, de geweldige Franschman, en een plaatselijke grootheid Franck. Leger en Vloot. De detacheering van de cadetten der Koninklijke Militaire Academie bij de korpsien van het leger zal dit jaar ein digen: a. voor de cadetten gedetacheerd bij andere dan de hieronder genoemde korpsen op 13 September a,s. b. voor de cadetten, gedetacheerd bij het 2de, het 3de en het 6e regiment in fanterie, het 2e regiment huzaren, het 3e regiment veldartillerie en voorts voor de cadetten gedetacheerd hij het korps genietroepen, die aan de veldoe- feningen der 3e divisie infanterie deel nemen, op 25 September a.s. c. voor de cadetten der artillerie, die deelnemen aan de oefeningen van de 5e serie vesting-artillerie in de leger plaats bij Oldebroek op 19 Sept. a.s. Gemengd Nieuws. De dader gegrepen. Te Troyes is een 24-jarige Spanjaard. Francesco Cittaneva genaamd, in hechtenis genomen. Men meent met hem te hebben in handen gekregen den aanlegger van den bomaanslag in de kerk van te St. Dizier. De schade aan het kerkgebouw toe gebracht moet van belang zijn. De prachtige kerkramen werden geheel verbrijzeld en het orgel werd bescha digd. Erkentelijke badgasten. Hei behoort niet tot de zeldzaam heden. dat aanzienlijke sommen aan bad-inrichtingen of badplaat sen vermaakt worden door perso nen, die het levensgeluk in de bad plaats gevonden hebben. Zoo werd onlanss het prachtige New-Eng land. in de Vereenigde Sisten, met een legaat van 18.000 srulde» ver rast, dat door een. weduwe, die haar vijf huwbare dochters (Daar langzamerhand aan den man. ge bracht had. aan de badplaats ver maakt werd. Een fabrieksigenaar. tevens men- schen- en dierenvriend, die in Southend-on-Sea (Engeland) jaar in jaar uit gewoon was ziin zorgen op zijde te zetten, heeft aan d'e vroede vaderen der stad de. som van 60.000 nagelaten, onder voorwaar de dlat het ezelrijden, waaraan hij zich zoo zeer ergerde, vanwege d'e kwellingen die deze dieren te ver duren hadden-, voortaan afgeschaft wordtHelaas moet medegedeeld worden, dat hei gemeentebestuur- wel het. geld aannam, maar niet het euvel ophief. Een andier heer ten slotte wien de leelijke uniform dier leden van de badkapel hinderde, hooft tot be tere p.craipeering dier musici 4200 afgestaan. Jaloezie. Sinds geruimen tijd werd het huwe lijksleven van een renten ter. fin een dorp bij Rijssel verstoort door de ja- loerschheid van zijn vrouw. Telkens en telkens verweet zij hem allerlei kleinigheden, zoodat de heftig ste scènes aan de orde van den dag waren. Was het tot nog toe echter bij woor den gebleven, in bet begin dezer week kwam het tot een daad. Toen de man in zijn tuin aan 't werk was, nam zijn vrouw een revolver uit zijn bureau, Zij ging er mee den tuin in en loste alle zes schoten op haren echtgenoot, die dood neerviel. Daarna kleedde zij zich aan en leverde zich der politie over. Handige Oosterlingen. Turken en Armeniërs zijn in 't al gemeen eikaars beste vrienden niet, doch er bestaan uitzonderingen. Zoo stapten onlangs een Turk en een Armeniër te Marseille aan land om op de Parijsche boulevards handel te drij ven. Zo hadden evenwel vergeten koop waren mee te brengen, zoo dut ze zich genoodzaakt zagen aan één der groot ste magazijnen van de havenstad een bezoek af te leggen. Ze deden dit echter 's nachts en in alle stilte, doch niet zonder succes, want voor f 50.000 van die kostbaarste Ooslterscbe artikelen namen ze mee. Ze bereikten met hun waren veilig Parijs, doch de politie, die hoe stil 't was gebeurd van hun bezoek aan 't magazijn te Mar seille gehoord had, rekende hen in, voor ze nog één dag zaken hadden ge daan. Spoorwegongeluk. Een zonderling spoorwegongeluk is Zaterdag in de nabijheid van Mainz gebeurd. Aan het station Monsheim waren een aantal geladen goederen wagens in beweging gekomen, zonder dat een beambte zich erop bevond. Om grootere ramp te voorkomen, wist men geen anderen uitweg dan de wagens op een volgend station te doen ontsporen. Het gevolg was dat zes wa gens geheel vernield werden en zeer aanzienlijke schade werd geleden. Een ongeluk. In Grauwbunderland is de vorige week een ernstig ongeluk gebeurd bij den aanleg van den spoorweg langs de Albula. Bij Filissur stortte, ver moedelijk omdat de stutten te vroeg waren verwijderd, de ingang in van dc tunnel welke daar gegraven wordt en zoo werden 14 werklieden die bin nen aan den arbeid waren, van de buitenwereld afgesloten. Terstond werd met 60 man aan het werk geto gen. dat slechts langzaam vordert. Reeds zijn eenige lijken opgedolven en een paar werklieden nog levend, maar zwaar gewond uit de tunnel gehaald. Moeilijkheden, die se journa list ondervindt. Een Amerikaanse!) dagblad geeft en kele grappige staaltjes van de moei lijkheden die een journalist ondervindt om zTi lezers tevreden te stellen. Het schrijft: „Een dagblad uitgeven is een erg pleizierig werk naar men zal zien. Als het te veel politiek bevat leest niemand het, als 't te wenig bevat eveneens? niemand. Als de artikelen lang zijn vindt men ze onverteerbaar. Zijn ze te kort, dan worden ze onbe. teekenend geacht. Als de letter te klein is verklaart men ze niet. te kunnen lezen, is ze te -groot dan valt er, naai' men zegt Méts te lezen. Als het te legrammen publiceert worden die voor leugens gehouden, als het ze niet pu bliceert dan wordt beweerd dat ze worden achtergehouden wegens poli tieke redenen. Als 't zich met stedelijke aangele genheden bezighoudt, wanen de bewo ners van 't platteland zich veronacht zaamd: als 't zich beijvert voor platte- landsbelangen, zijn de stedelingen in hun oogen verongelijkt Als het een9 een „mop" tapt, zegt men dat die zouteloos is; doet het 't niet. dan wordt 't een blad voor „zuur. lingen" geacht. Als het artikelen geeft die vrouwen interesseeren zijn de mannen ontevre den en vice versa. En zoo gaat het voort. Een ieder kan er uit zijn persoonlijke herinneringen en opvattingen nog wel wat bijvoegen. Fien oplichter. Te Parijs is een Nederlander gear resteerd, die voorgeeft dagbladcorres pondent iifTransvaal te zijn. Hij wordt beschuldigd van valschheid in ge schrifte en gebruikmaking daarvan. Te Marseille had hij kennis aange knoopt met een Nederlandsche' familie 'aan wie hij zich had voorgesteld on der den naam Wade. Het hoofd des gezins had hij wijsgemaakt, geheim agent van do Transvaalsche regeering te zijn eu in opdracht te hebben, in Europa oorlogsbehoeften te koopen en die naai- Transvaal te zenden. De pseudo-agent legde papieren over. die onderteekend waren met de namen van bekende hooggeplaatste Trans vaalsche ambtenaren, o.a, van dr. Leyds. De zegels droegen er toe bij de- papieren een authentiek aanzien te ge ven. Op zekeren dag stelde Wade de fa milie in quaestie voor, voor zijn rriie- ning, zaken te doen, die aanzienlijke winsten moesten afwerpen en slaagde er in, een groote som geld van zijn nieuwe vrienden los te krijgen. Ook vroeg hij de dochter des iiuizes (cn huwelijk, waarvoor hij toestemming verkreeg en het huwelijk zou 'n Ji il 1.1. worden volt.ro.kken. Even voor den bepaalden datum verdween Wade plot seling. Deze dagen werd hij, na lang zoeken, gearresteerd aan het gare du Nord te Parijs, op het oogenhlik, dat hij uit Londen aankwam, Wade heeft ook een bewoner van Antwerpen opgelicht voor 25.000 fr. Een paard als speurhond De „Bast'er Nachr." verhaalt het volgende Dé belastimgambtenare n to Milaan betrapten een man op 't heimelijk vervoer van niet verac- c-ijnsd gedistilleerd, dat in een kar was geladen. Hij weigerde de her komst op te geven. Een der amb tenaren wist deze echter op vernuf tige wijze te ontdekken met be hulp van het paard d'at mede was aangehouden. Hij liet het dier des nachts los en volgde het. Eerst Liep het paard eenige' stappen heen en weder, met den- kop links eo rechts zoekende. Toon liep het in een be- aaide rich ling langzaam verder Wanneer de heenen niet biljart gespeeld hadden, teekent de ,,N. Ct." hierbij aan. waren zij nog goedkooper uitfc geweest en haddien zij tegelijk meer het decorum bo waard. Een straf. Uit Koewacht schrijft men nog aan do „Midd. CL" in verband met den dood van den smokkelaar N.: Door hei \erplaatsen van den briga, dier V. d. V. der douanen te Moerbe- ke, die bij een smokkeipartij den vee- smokkelaar J. N. door een geweer schot doodelijk trof, zijn de gemoede ren aldaar, de woouplaais van den getroffene, wat tot rust gekomen. V. d. V. zelf zal ook volstrekt geen spijt gevoeld hebben, toen hij Woensdag die gemeente verlaten kon. Elk mensch was over den geplcegdon moord ver ontwaardigd, de smokkelaars, gewoon niet veel praatjes over iets te maken, maar direct hun slag te slaan, hadden iets voor hem in petto. Reeds in het begin der vorige week stapten eenigen hunner doodbedaard in, V.'s woning, en zouden hem natuurlijk onmiddel lijk rekenschap hebben gevraagdJ over zijn gepleegden daad. Gelukkig was v. d. V. niet tehuis auders was hem ongetwijfeld een zware lichamelijke tuchtiging toegediend. Zijne vrouw liet men ongemoeid; de verbittering tegen haar echtgenoot moet wel groot zijn, daar .geen enkel voerman in de gemeente zich met zijn verhuisboedel belasten wilde. Als zijn nieuwe woonplaats is hem aangewe zen Oudeman (bij Watervliet). Dit is voor v. d. V. alles behalve een bevor dering. zelfs geen gewone verplaatsing, maar te beschouwen als een straf. En het schijnt, dat hii een bestraf fing wel degelijk verdiend heeft De smokkelaar N. was op twee plaatsen door eon kogel getroffen; een was in het achterhoofd gedrongen, en verliet door de hersenen aan de voorzijde het hoofd; de tweede was an de rechterzij- de geschoten en in de longen terecht gekomen. hoogstwaarschijnlijk zal de eerste kogel den onmiddellijken dood hebben veroorzaakt In elk geval is door het geneeskundig onderzoek uit gemaakt, dat de twee kogels de achter zijde van N's lichaam zijn binnenge drongen, dus terwijl hij op d© vlucht was. Vandaar de niet gewone verplaat sing van V. de V. Voor deze zaak moet hij zich ook nog voor de rechtbank verantwoorden, waarschijnlijk loopt dit evenwel ouder gewoonte mei een sisser af. Wetenschap. Bestrijding der tuberculose. De „Times" verneemt, dlat de EnigeLsche regeeringi een commissie zal beda-sten met het instellen van eert onderzoek naar de beste mid- deilen om de tuberculose te bestrij den. Letteren en Kunst. Tolstoï. Toüstoï moet weer geheel hersteld zijn. Hij schrijft van 's morgens tot 's middags en maakt dan lange wandelingen. Zijn werk over het arbeiders vraagstuk heeft hii thans voltooid en het getiteld; ..Het eenige mid del." Hiet bericht in dei bladen ver spreid, dat d" 'tiaaf een, bJ ij spel in drie bedrijven onderbanden heelt., is. naar eert correspondent van die Irudls pend'anoe'mededeelt, vati allien, grond ontbloot. Rechtszaken. Een Van H&ll-zaakje. Voor bet 2© kantongerecht te Am sterdam werd Maandag een begin ge maakt met de behandeling van een geding Hamburger contra Van Hall. Eerstgenoemde beweert bij de jongste verkiezing, toen mr. F. A. van Hall candidaat was gesteld voor het lid maatschap der Tweede Kamer, van dezen heer d© opdracht te hebben ge kregen kiezers naar de stembus te bren gen en uit dien hoofde f 65.50 te heb ben te vorderen voor kosten. Ter zitting waren opgekomen mr. F. A. v. Hall, de heer W. F. K Roemer, als borg gedagvaard, en voor Ham- bnrger de heer L. de Vries, practizijn. lijk on opgewekt genoeg uit. maar zijn woorden logenstraften de uit drukking van zijn gelaat. Niet zon der weemoedige verbazing vroeg Wratislaw zichzelf af, waarom zijn vriend die wed maan het andere eind van die wereld was .gereisd, om op die j acht üe» gaan. zich thans dit genoegen vrijwillig- ontzegde. Toen zij aan tafel gingen, had Wratislaw gelegenheid. Lewie nauwkeuriger op te nemen. Zijn oogen stonden dof en treurig; zijn opgewondenheid van daarstraks was verdwenen en dioor een zeke re lusteloosheid vervangenHij vroeg naar de laatste politieke nieuwtjes en naar hetgeen al zoo in 't Hoogerhuis behandeld' werd, maar zonder belangstelling. Toen, Wratislaw hem op zijn beurt on dervroeg omtrent zijn doen en la ten. had hij geen zweem van dat enthousiasme, waarmee hij anders over sporfcaangelegenheden placht te spreken. Zijn antwoorden waren kort -eo onvolledig. Later, in zijn eigen heiligdom, waar de gordijnen waren neerge»- laten en het haardvuur heldor vlamde, werd hij weer meer zich zelf. Het was ook bijna onmogelijk, somber en droefgeestig gestemd te zijn in die prettige, gezellige ka mer, met haar eikenhouten be schotten. haar wapentropeeën en tal van souvenirs aan zijn reizen. Wratislaw vleide zich in een leunstoel neer, strekte zijn be enen lang uit en tuurde met half geslo ten oogen naar de blauwe rook wolkjes. die uit zijn pijp omhoog kronkelden. Hij voelde zich zoo recht genoegelijk en vergat tijdelijk het eigenlijke doel van zijn komst. Het was Lewie in eigen persoon, die hem aan Beauregard's opdracht herinnerde. Ik was al half em half van plan, om eens naar-Londen over te wip pen, sprak Haystoun. Ik verval hier tot melancholie. Ik verlangde zoo naar je opbeurend' gezelschap. Dan mag ik wel het toeval ze genen, dat mij vanavond hierheen heeft gevoerd antwoordde Tommy. Maar waarom ben. je zoo saai on somber gestemd'? Lk heb je altijd gehouden voor iemand, d)ie aan zichzelf genoeg bad en zich nooit verveelde. Zoo iemand ben; ik in 't geheel niet. zeide hii bitter. Nooit heb ik mijn eigen onbeduidendheid zoo helder beseft als nu. Aha I prevelde Wratislaw, zich overeind richtend. Ben je ver liefd? Heb je bijgeval ini d'e een of andere krant al het engagement van Alice Wishart gelezen? Ik lees nooit kranten. Maar ik heb er wel ovcir hooren spreken. Ik m'een mij ook te herinneren, d'at ik Stocks gefeliciteerd, heb. Ze had met mij moeten trou wen. sprak Lewie op den toon der dienste wanhoop. Ik durf er een eed op doen, dat zij mij liefhad. Al leen mijn krankzinnige dwaasheid heeft mij van haar gescheiden. Dwaasheid? herhaalde Wratis law "Jimdacbendi, Het is maai*, zooals j'e het belieft te noemen. Ik ben hier gekomen, om eens met je te praten. Lewie. Of zie je daar misschien tegen op? Dar. niet. maar het zal niets helpen. Ik heb al een maand tegen mijzelf gepreekt, maar zonder eenig resultaat. Weet je, wat ik ben. Tommy? Ik ben er heel benieuwd naar, dat eens uit ;e eigen: mond te hoo ren. verklaarde de ander. Een lafaard Een flauwerd, die dadelijk uit elk regiment zou worden weggejaagd'. Dat's onzin, sprak Wratislaw. Aan physieken moed zou het je nooit ontbreken. Je zoudt tienmaal achter elkaar het Viotoria-kruis krijgen, als het maar zoo dikwijls gegeven w.erdl. Neon, een Lafaard ben je niet. Je bent heel wat an ders. Nu was het Lewie's beurt tot vragen Wat dan Een dwaasEen goeie, beste kerel, met een massa benijdens waardige talenten en eigenschap pen, maar niettemin een dwaas. En juist daarom ben ik hier gekomen. Daar wik eens met je over praten. Lewie leunde in zijn stoel ach terover en staarde in dien vuur gloed. Ik weet al, wat je zeggen wilt, prevelde hij somher. Ik heb daarvan in mijn binnenste al eon vaag besef. Maar ik wil het toch graag in woorden hooren. En hij klemde zijn lippen, stijf op elkan der als iemand, d'ie pijn lijdt. Het is moeilijk, zeide Wratis law1, verduiveld moeilijk, maar ik zal het probeer en. Hij klopte de asch uit zijn pijp en leunde mot zijn ellebogen op zijn knieën. Wat zou jij voor jezelf Wel het hoogste geluk achten. Lewie? den straatweg op. naar een dorpje, waar het. een zijweg insloeg en voor een verwijderd gelegen huis bleef stilstaan. De ambtenaar was na tuurlijk meegeloopen ©n voerde het paard naar clie stad: terug. Den volgendein oc-htend' werd een inval gedaan in genoemd huis en in de rd-n ad daar werd een geheime distilleerderij, ontdekt. Hevige brand. In het dorp Stanitschnaja Slohoda, in het Russische gouvernement Jam- bow, zijn 14 boerenerven afgebrand. Vier personen kwamen in de vlammen om. Ongeluk in de lucht. Tijdens proefnemingen met een luchtballon te Bedarieux is de ballon op een hoogte van 20 nieter ontploft. De luchtvaarder, kapitein Villarejut, viel pp een dak en bekwam ernstige verwondingen. Vreoselijke slachting. Tnsschen de bewoners van twee dor pen in Zuid-Rusland bestond sedert eenigen tijd een veete over een stuk land. waarop van beide zijden eigen domsrechten geldig werden gemaakt. r dagen kwam het tot een botsing. 800 personen namen aan den strijd deel. oio twee uren duurde en waarbij van Lierlei wapenen gebruik werd ge maakt. 40 personen werden gedood en 126 gewond. Drama op zee. Op ongeveer een halven mijl afstand van. de Bretonsclie kust bij Saint-Quay- Portrieux is Zondagmiddag een zeil boot, waarin acht personen een toch tje op zee maakten, omgeslagen. Niet tegenstaande onmiddellijk pogingen tot redding werden aangewend, zijn alle opvarenden verdronken. Een ongeluksvogel van den eersten rang is mej. Frieda Tkoma, een Beiersclie onderwijzeres. In haar zomervacantie ondernam zij een, reisje naar Oberammergau; zij viel en brak een duim. Dit belette haar niet een Alpentocht te onderne men en Alpenbloemen te willen pluk ken. Maar met het ongelukkig gevolg dat zij van een berg stortte en twee ribben brak. Zij werd, zoodra haar toestand het toeliet, naar het dorp ee- bracht waar haar ouders wonen. Nau welijks was zij daar aangekomen of de bliksem sloeg in het huis en trof haar zoo dat zij aan één zijde verlamd werd. Onuitspreekbare benaming. De inwoners van de stad Webster in Massachusets (V.-S.) zijn opgeroepen om met gemeenschappelijk overleg een gemakkelijker naam te vinden voor een meer, in de nabijheid der stad ge- leger, dan Chargoggagogmancho- gagoggagunggamang. Zoo heette het meer tot nu toe. Maar zelfs voor Yankee-spraakwerktuigen werd zulk een polysyllabicum te kras. Versehrikkelij k ebrand. Uit Kristiania wordt gemeld dat de stad Farsnnd voor het grootste gedeel te vernield is door brand. De kerk, het postkantoor, de bank en verscheiden scholen zijn een prooi der vlammen geworden. Twaalf- of deiüenhonderd menschen zijn van hun dak beroofd. Dueltussehen een kolonel met eei korporaal. Kolonel Oscar Dillman in garnizoen te Presburg, gaf dezer dagen den kor poraal Haxlinger een oorveeg, toen deze zich schuldig maakte „aan in subordinatie door wourtten gedurende de oefening." De korporaal zond zijn getuigen aan den kolonel. De kolonel bracht de zaak voor een raad van eer, welke be sliste dat de hoofdofficier de uitdaging van den korporaal niet behoefde aan te nemen. Nochtans stemde kolonel Dillmann in het duel toe; hij koos als wapen de revolver. De korporaal kreeg een schot door 't hoofd en bleef op de plaats dood. Een geweldig onweer beeft Maandagnacht over Oost- en C enitraal-Zwi'taeinlanidi gewoed en richtte veel sohadJe aan. In bet meer van Zürich werdén kleine bootjes bii dozijnen tegen Het gevoel van iets te kunnen, luidde het antwoorddat zonder aarzelen gegeven word. Precies Maar wat te kunnen? Iets heel gewoons, d'at de .eerste die beste ook kan?... Dat natuurlijk niet 1 Het moet iets zijn, dlat in ons opwekt het bemoedigend, verhef fend besef van eigen kracht en ons de goedkeuring schenkt van ons eigen hart. Groote mannen voelen dit altijd en minder groote nu en dan. in de beste oogenblikken van hun leven. In deize wereld moeten een bepaald' aantal dingen gedaan worden-, door jou, door mij, door anderen. Misschien mislukt het ons maar dlat doet er niet toe. Misschien schieben wij er het le ven bij in maar dat komt er nog minder op aan. Als wij onzen plicht trouw vervullen, en dat we ten.. hebben wij allo reden, om God te danken en onvermoeid voort te gaan met ons wenk. Dat noem ik geluk. Ik ook. Lewie staarde een. oogenhlik in het vuuir. Wmatisliaw boog zich naar hem toe en Legde vriendschappelijk zijn hand op zijn schouder. Ik moet een hoogst pijnlijk onderwerp aanroeren, ouwe jon den oever stukgeslagen. Op het VierwoiwMedtenmeer sloeg een boot. om en verdronken! 4 personen. Op het mieer van Constanz verdronk eeni moeder en haar kind'. Gewel dige waterhozen, vlogen oven het oppervlak der meren.. Telefconlei- dingem weiden (Doorgeslagen en en kele lokaalsporen' moesten het ver keer staken.. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Lawoe, van Rotter dam naar Java, vertrok 13 Aug. van Southampton. Het stoomschip Memnon, van Java en Madras naar Amsterdam, vertrok 12 Aug. van Port Said. Het stoomschip Telamon vertrok 11 Aug. van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Amsterdam, van de HollandAmerika-liju, van New-York naar Rotterdam, passeerde 13 Aug. des nam. 3 uur 40 min. Prawlepoint. Beurs. Volgens het „Weekblad voor Incou rante Fondsen" zijn door de heeren Broekman Honders verhandeld: Aand. Amsterd. Galerij-Mij. 41 1/2 pet. Aand. Crediet-vereeniging 112 pet. Aand. Nederl. Drukkerij voorh. Jan L. C. Kotting Co. (pref.) 85 pet. Aand. Northwestern Pacific Hyp. Bank 55 pet. Aand. Oostersche Hyp. Bank (prei) 75 pet. Aand. West-Java Kina-Cultuur-mij. 58 pet Aand. Gooische Stoomtram 36 pet Aand. Utrechtsche Brood en Meel fabriek 125 pet. Oblig. Warasdin Golubovec Lokaal- Spoorweg 97 1/2 pet. Opr.-bew. Oranje-Nassau Hyp. Bank 100. Opr. bew. Singkep-Tin-Maatschappij 95. Volgens het „Weekblad van de Com- missiebank' 'te Amsterdam zijn in de week-, geëindigd 13 Augustus, door tusschenkomst dier bank verhandeld de volgende minder courante fondsen: Aand. Bouwonderneming „Willems park f 500. Aand. Cultuur-Mij. „Kayoe Enak" 30 pet. Aand. Mijnbouw Maatij. Totok 60 pet Aand. Nederlandsch-Indische Mijn- bouw-Maatij. 120 pet. Aand. gew. Stoomspinnerij „Twen- the" 15 pet. Aand. gew. Zuid-Holland sch Koffie huis te Rotterdam 14 pet. Aand. Stoomvaart-Maatij. „Amster dam 85 pet. Aand. Rotterdamsche Tramweg-Mij. 195 pet. Aand. Oranje-Nassau Levensverze kering 32 1/2 pet. Aand. Derde Nederlandsche herver zekert ng-Maatij. 90 pet. Aand. Tweede id. id. 90 pet. Als nieuw ingekomen wijziging van vraag en aanbod in het Weekblad van de Commissiebarik vermelden wij de volgende fondsen: Gevraagd: Aand. Noord-Brabantsche Bank 10 pet. Aand. Haagsche Broodfabriek of ferte. Aand. Assur.-Maatij. tegen brand schade „de Nederlanden" van 1845 f 300. Aangeboden: 3 oblig. Polder Schouwen 75 pet Aand. Noord-Brabantsche Bank 16 pet. Aand. Mij. Buiten-Amstel 47 pet. Aand. Gledagan Pantjoer Koffie-cult. Mij. bod. Aand. Passoeroeansche Koffie-Cult- Mij. bod. Aand. Petong Lembak-Mij. t. e. v. h land bod. Aand'. Koetei Exploratie-Mij. 95 pet. Oblig. Electra, Mij. v. Electr. sta tions bod. Aand. Exploratie-Mij. Rumenië 75 pet. Aand. Haarlemsche Tramway-Mij. 87 pet. Aand. Algemeene Brandwaarborg- Mij. bod. Aand. Assur.-Maatij. tegen brand schade „de Nederlanden" van 1845 310. Aand. Levensverzeiferingbank Am. sterdam bod. Oblig. Ver. tot Christ. Verzorging van krankzinnigen en zenuwlijders 96 pet gen.. Ik zou het je graag willen be sparen., maar dat gaat niet. Je hebt. vrees ik. net als bij de ver kiezingen, ook weer je eigen kans vergooid ioi eeni andere aangelegen heid van veel hooger belang, of schoon het wel een. beetje vreemd klinkt, wanneer een oud vrijer als ik, zóó spreekt. Je h.ebt val komen gelijk, stem de Lewie neerslachtig toe. De Nemesis van je geslacht, heeft ja te pakken gekregen. De kwaal, waaraan, jij lijdt is erfelijk in je familie. Je moet aangepord worden.. Je hebt een wikkel noo dig. die je tot handelen drijft. Een oorlog zou dit kunnen doen:, als je mil itair waart. Een religieuse geest drift zou cok uitstekend voor je zijn, maar daar ben je niet vatbaar voor. Ik heb echter iets anders voor je (Wordt vervolgt.)

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6