Leger en Vloot. Oud-Onderofficieren. De Eerste Ned. Bond van Oud-On derofficieren van Land-, Zeemacht en Koloniën hield Zondag te Nijmegen in het hotel ,,IIof van Braband" zijn 7© jaarlijksche alg. vergadering. De afgevaardigde van de afd. Am sterdam, benevens tal van leden, "wer den bij aankomst, ontvangen door het bestuur van de afd. Nijmegen. Te 1 uur opende de voorzitter, de heer J. A. van der Ham, met een har telijk welkom de vergadering. De Bondssecretaris, de heer J. L. Muller, gaf een verslag over de werkzaamhe den van het verloopen jaar. Het bleek dat de sterkte van den Bond was als volgt: Eerevoorz. 2, eere-leden 3. bescherm- heeren 4, beschermvrouwen 2, d na- te ure 88, donatrices 22, leden 139, pui tengewone leden 50, verspreide leden 3, verspreide buitengewone leden 5, totaal 318. Uit het verslag van den penning meester van het ondersteuningsfonds den heer M. S Matzen, bleek, dat de linancieele toestand van genoemd fonds steeds vooruitgaande is. Aan ondersteuning werd verstrekt 205. Aan één wed. werd f 60 uitgekeerd. Het voordeelige saldo bedroeg op EO Juli 1901 3278. Daarna werd overgegaan tot statu ten wijziging. Alle desbetreffende voorstellen wer den aangenomen. Het bedrag dat bij ziekte of werke loosheid aan leden zal worden uitge reikt, werd bepaald op f 5 per weax gedurende 8 weken. Het bedrag, dat bij overlijden de weduwen van een lid of buitenge woon lid (actief dienend onderofficier! zal uitgekeerd worden, werd •asstge- eteld voor weduwen van een lid f 90, en van een buitengewoon lid f 45. Als plaats voor de volgende Alg- Vergadering werd Amsterdam aange wezen. Zaterdag zijn bij het koloniaal werf depot beëedigd en in functie gesteld de nieuw benoemde officieren herkom stig van de Kon. Mil. Academie. 41 van het wapen der infanterie, 3 van de cavalerie, 8 van de artillerie en 2 van de genie. Aan den geëmployeerde de Boer, van het mil. hospitaal te Arnaein. is de zilveren medaille voor 24 jarige» trouwen dienst uitgereikt. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaaist wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven Mijnheer de Redacteur. Beleefd vraag ik een plaatsje in uw veelgelezen blad voor het volgende. Bij voorbaat mijn dank. In het verslag van de vergadering Van den Heemsteedschen gemeenteraad lees ik, dat door B. en W. onderhands is aanbesteed het ledigen der vuilnis bakken en het uitbaggeren van de vaarten, nu vraag ik mij af is dit wel in het belang der belastingbetalende gemeentenaren? Mijn inziens is dit niet bet geval, daar het mij bekend is dat bij een publieke aanbesteding het veel goedkooper gedaan zoude worden, om reden dat er nog al vele liefhebbers voor zouden zijn. Ook noem ik het een zonderling mo tief van B. en W.. dat zij daarbij aan voerden dat bij een publieke aanbeste ding het werk niet behoorlijk zou ge daan worden. Ik neem de vrijheid B. en W. te verwijzen naar het onder houden, en opsteken den lantaarns, dat is dit jaar ook publiek aanbesteed, en daar valt toch niets op te zeggen, ik meen dat het nog beter is dan het vorige jaar. Ik hoop dan ook dat B. en W. in 't vervolg bij het uitbesteden van gemeentewerken dat publiek laten doen. Heemstede. J. J. Heer Redacteur vergun mij eene klei ne plaatsruimte in uw veelgelezen dag blad. Bij mijne intrede in Haarlem heeft zeer mijne aandacht getrokken het zoo opzichtig kleeden der wees kinderen en ouden van dagen alhier. Waarvoor is dat en welke redenen be staan er, om deze toch al ongelukki- gen zoo ten toon te stellen?!! Het ware wenschelijk, dat de Regenten van dit college inzagen, gelijk al reeds op zoo vele plaatsen het geval is (wanneer zulks gebiedend noodzakelijk is) om de verpleegden van een klein teekentje te voorzien, door bijv. zooals dit in Arn hem en Deventer geschiedt, met een zeer kleine W. op den mouw van den bovenarm te plaatsen. Ik wensch M. d. R. dat deze zoo on begrijpelijke gewoonte veranderd mo ge worden. Ze grenst aan het mid- deleeuwsche. Dankzeggend voor uw afgestane plaatsruimte noem ik mij Hoogachtend, Ued. dw. dnr. J. KLOEZEMAN. Haarlem, 18 Aug. 1901. Mijnheer de Redacteur I 't Zij ons vergund naar aanlei ding van het Ingezonden" van col lega X. het volgendie op te merken: ie. Of het bestuur van de afdlee- ïing Haarlem van dien B. v. N. O. het recht had', het nadere adres aan die ledlen van den Raad te zenden, is een zaak. waarover alleen de ïiedeni hebben te oordeeLen, niet de buitlenetaande heer X. Overigens zij medegedeeld;, dat hel bestuur volmacht had alles te doen wat 't in verband met 't adres noodii v achtteen opgemerkt, dat het bestuur in zijn nader adres ge heel is uitgegaan van de- grondsla gen zooals die in het eerste zijn aangegeven. 2e. Over het aanvangssalaris heb ben wij het onze uitvoerig genoeg gezegd. Wij cotnateifceeren a. het beslist onvoldoende er van wat alleen reeds motief genoeg is tot verhooging b. het hoogere in' andere gemeen ten in en buiten ons land. c. de omstandigheid, dat de on derwijzer van dii't salairis moet le ven. wat bij vele andere rm' 1 :a ren. o. a. bij belastingen en r rijiew, dikwijls niet het daar z" zoo mogelijk aan --aid worden in de plaatsen, waar hun ouders wonen. De studiekosten zijn trouwens voor die ambtenaren veelal geringer dan voor de onder wijzers. 3e. Wij bestreden het bezit van aoten als «rrondslag van sa- larieering. Wij meanen, ctat die Bond in de eerste plaats de vereenigiing is ge weest, die gestreden heeft voor be tere opleiding die de slechte krach tig bestreden heeft, diie er steeds voor geijverd heeft, dat alle kennis voor dien onderwijzer ncodig, bij de opleiding zal worden betrokken. Indien de maxima ove rigens voldoende waren, zou van onzen kant minder be zwaar gemaakt worden tegen be looning vaai afzonderlijke acten. Wel kamen wij er tegen ar» dat men door die acten. alleen het maximum kan doen naderen tot een eenigszïns behoorlijk. 4e. Wij hebben ons niet verzet tegen het. maximum voor de onder wijzers-plaats vervangende hoofden. Wi' schreven integendeel ..Moge het maximum der onder wijzers-plaatsvervangende hoofden, het door ons °"ew.enschte belangrijk naderen, de daardoor te voorschijn geroepen onbillijkheid kan slechts weggenomen, worden, wanneer de maxima der overige onderwijzers verhoogd warden." Het bestuur van de afd. heeft zich dus van het verwijt, onedel spel gespeeld te hebben, niets aan te trekken. Ten slotte de opmerking, dat, waar wij van onzen kant steeds openliik zijn opgetreden, het ons zeer aangenaam zou zijn geweest, indien onze collega's ook hadden kunnen besluiten, datgene wat zij tegenover onze uiteenzettingen meenden te moeten stellen, met hun. naam te onderbeiekenen. Wij meen'en dat althans in zulke aangelegenheden, waar niemand •iets bij te verliezen) heeft, anonimi teit allerminst aanbeveling ver dient. Namens het bestuur van de afd. Haarlem van den Bond vani NederlOnder wijzers, JAC. JANSEN, Voorzitter. A. KLOK Cz., Ie Secretaris. Vervolg Stadsnieuws. Lampiontocht. Langzamerhand begint er meer ani mo te komen voor den lampiontocht op Vrijdag 30 Aug. e.k. Van vele zijden ontvangt de com missie medewerking. Niet onvermeld mag blijven de steun die de commissie mocht ontvangen van den heer M. Bln- ger, die door het beschikbaar stellen van verschillende voorwerpen van vo rige optochten de deelname zeer ver gemakkelijkt. Ook als naar gewoonte werd de voor raad costumes, welke de heer Prent steeds zoo belangeloos afstond thans ook weder ter beschikking gesteld. Vrijdag 23 Augustus, 's avonds 9 uur, zal in het „Brongebouw" een ver gadering plaats hebben van vereeni- gingen en personen, die zich voor deel name aan den lampion-intocht hebben opgegeven. Vanwege de commissie is een circulaire met vragen verspreid, die voor een geregelden gang van za ken nauwkeurig en vóór 23 dezer aan den heer J. R. Prent, Groote Hout straat 82 ingevuld moeten worden toe gezonden. Zij. die gaarne tot het wel slagen willen medewerken, worden ten zeerste uitgenoodigd aan het verzoek der commissie te voldoen. De vragen luiden aldus: A. Hoe groot is ongeveer het getal deelnemers van uw Bond, Vereeni- ging, Club of Kring? B. Zullen de deelnemers gecostu- meerd of niet gecostumeerd deelne men? C. Worden door u banieren, trans paranten of andere grooter lichtge vende voorwerpen medegevoerd? D. Hoe neemt u deel, met feestwa- gen, rijtuig, rijwiel of te voet? E. Welke bijzondere'mededeelingen, de wijze van deelname betreffende, hebt u der commissie te doen? F. Welke inlichtingen wenscht u te ontvangen. Stakers. In de groote zaal der Sociëteit „de Kroon" werd: Maandagavond wederom, cerne vergadering gehou den. uitgeschreven door het comi té van stakers. De zaal was matig bezet. Als spreker trad op Jacobs. In een breedvoerig betoog schetste deze het groote solidariteitsgevoel, dat d'e arbeiders bezitten en waarin de grootste kracht dier stakers zit alleen daardoor kunnen, zij een krachtige® tegenstand) bieden, die nu reeds meer d'an 4 weken duurt. Al loopem ook im Amsterdam ver scheidene oeerlieden werkeloos rond zij zullen, er niet aan denken hier ter stede het werk van hunne kameraden te gaan overnemen. Door een» krachtige organisatie zijn de loonen te Amsterdam' ook reeds aanmerkelijk opgevoerd:, en zoo moet het hier ter stede ook gaan; de arbeiders van wie allen arbeid uitgaat moeten pal staan te gen de macht van. het kam taal. Ver der wees spr. er op hoe men ook steeds moet trachten de vrouw vóór den strijd' te winnen, want zij is ene zeer groote kracht voor de organisatie. Tevens oritiseereïe spr. do verschillende berichten/ in den laaf sten tijd in de bladen voorgeko men en zeidie dat zoowel d'e pers als de politie in dienst der bour geoisie waren/, waarvan de laatste berichten over de werkstaking ge tuigden. Wat de staking betreft, heden morgen had met dén Burgemees ter een onderhoud plaats, die de zaak zal onderzoeken en zal trach ten eene minnelijke schikking té verkrijgen. Volgens spr. moet de Burgemeester zich geheel op het standpunt der stakers plaatsen en voor hunne easohen zijn. Want waar hier particulieren 23 cent be talen. daar de plicht van dien Burgemeester, d'at h;" zorgt dat- de gemeente voortaan ook 23 cent be taalt. Doet diit «niet. dian ver zuimt hij zijn plicht. De gemeente kan zorgen, dat het loon. dat d'e particulieren betalen, ook door haar wordt betaald. Met eene krachtige opwekking om ini den. strijd te vol harden, besloot sur. ziin toegejuich te rede. Vervolgens kreeg de heer A. M. R,eens het woord. Ook die ze viel de Haarlemsch'e pers aan en beweende dat <le bladen in handen wanen van de kanitailisten eau door kapitalisten, werden geredigeerd en derhalve tegen de arbeidtere wa ren. Verder zeidie spr. dat in deze klasse niaatschappii een. klasse- strijd' moeit eestreden wordende on bevoorrechte klasse heeft recht op meer genot kan een mensch- wiaardiig bestaan easchen. En. daar voor moet worden gestredenge streden toidat een betere toestand is ontstaan. Ten laatste schetste sr>r. het verschil tusschen .een bezit ter en een proletariër en wekte aan het slot allen or> om in deai strijd, te volharden. Bij vonnissen van de Arrondisse- ments Rechtbank alhier, dd. 20 Augus tus 1901. zijn in staat van failissement verklaard: 1. Pieter Eibe Wolter, kastelein en logementhouder te Purmerend. Rechter-commissaris Mr. Loser ant Vermeer. 2. Pieter ter Haak, broodbakker te Zaandam. Rechter-commissaris als voren. 3. A. M. de Jong en M. C. de Jong, firma Gez. de Jong, winkeliersters te Beverwijk. Rechter-commissaris als voren. Het Hoofd der school te Oude Wete ring, G. J. B. Bontje, die door de Rechtbank alhier is veroordeeld we gens mishandeling van 2 aan zijne zorg toevertrouwde kinderen is heden tegen dit vonnis in appèl gegaan. De officier van Justitie kwam mede in appèl (eisch was 10 maanden gev. straf.) Heden had de Gerechtelijke verkoop plaats van het Rijnschip met stoomver- mogen, genaamd „Helvetia," ter te rechtzitting van de Rechtbank alhier. Het schip werd toegewezen voor 17500 aan den procureur Mr. de Haan HU- genlioltz voor de firma H. H. v. Wave- ren te Hillegom. Arrondissements- Recht bank te Haarlem. Terechtzitting van 20 Aug. 1901. J. van den Heuvel, arbeider te Osch, (gedetineerd) bedelarij, 3 dagen hech tenis en 7 maanden plaatsing in eene Rijkswerkinrichting. Gevonden voorwerpen. Een ring met sleutels. Een sleutel. Een zilveren armband. Een kinderzak, waarin verschillende voorwerpen. Maandagavond omstreeks half tien ontstond aan de Gasthuisvest een be gin van brand, doordat kinderen met een brandende lampion in bed speel den. Het bed verbrandde!; dóór de vrouw des huizes werd het vuur met eenige emmers water gebluscht. Maandag sloeg in de Groote Hout straat een paard voor een wagen ge spannen, op hol. Spoedig werd het evenwel tot staan gebracht. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Bij den schietwedstrijd van Claudius Civilis te Amsterdam behaalden in den korpswedstrijd de Nederl. Bond v. Oud-Onderofficieren alhier 226 punten, en Generaal van Merkn 221 punten. Hoogste was Wilhelmina van Leeu warden met 251 punten. Laagste Bat. Schutterij van Delft met 192 punten. De heer R. Tutein Nolthenius alhier zal op het XXVIe Nederlandsch Taai en Letterkundig Congres te Nijmegen, een voordracht houden over het Ne derlandsch in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. Bij den boekhandelaar G. W. Groe- neveld. Zijl-straat 71 is geëxposeerd een portret van het Kamerlid voor Be verwijk. den heer Passtoors, in pein- ture Offenberg. Hedenmiddag werd door den Garni- zoens-Commandant alhier aanbesteed: De levering van brandstoffen voor het tijdvak van 1 Oct 1901 tot en met 30 Sept. 1902. Ingeschreven werd als volgt: A. Zwitser, steenkolen 1.10, gekl. cokes f 0.65, lange turf 0.55 en vuurmakers f 0.20. J. Bellaard, steenkolen f 1.35, gekl. cokes f 0.80, lange turf 0.70, vuurma kers 0.25. F. Perquin, steenkolen f 1.15, gekl. cokes f 0.73, lange turf f 0.70, vuurma kers f 0.25, alles per H.L., 100 KG. of 100 stuk-s. Alle inschrijvers wonen te Haarlem. Voorloopig gegund aan A. Zwitser. Blosmendaal. Bij de te Amsterdam behouden schietwedstrijd, uitgeschreven door Claudius Civilus. werd door de ver- eeniging „Bloemendaal Commando" 235 punten geschoten. Jammer echter, dat door een misschot de vereeniging waarschijnlijk niet voor een prijs in aanmerking zal komen, daar eerst tref fers en daarna de punten gerekend worden. HeemBtede. Zondagmidda- ontstond alhier ach ter het woonhuis van den heer H. N. Vosse een begin van brand, die echter (foor de spoedige hulp der buren wel dra werd gebluscht, zoodat de schade zich alleen bepaalde tot het schroeien der verf en het stuk springen van een paar ruiten. Zandvoort. Voor een stampvolle zaal werd Vrij dagavond in het Kurhaus het reeds eenigen tijd te voren aangekondigde weldadigheids-concert gegeven door eenige jeugdige kunstbeoefenaars, n.l. jongejuffrouw Betsy Belinfante (pia no), de jonge heeren Léon Samehtini (viool) en Philip Abas (violoncel) en mejuffrouw Annie Sieuwe (zang) ter wijl mevrouw J. MosselBelinfante het accompagnement op zich had ge nomen. Mocht er in dit seizoen een avond zijn geweest, waarop men kunstgenot kon smaken, voorzeker was het deze. Al waren onze verwachtingen hoog gespannen, we werden niet teleurge steld. Betsy Belinfante heeft een lieve voordacht, en belooft wat voor de toe komst Leon Samehtini bezit, hoe jeugdig ook, reeds veel virtuositeit en Philips Abas wist een schoonen, zan- gerigen toon aan zijn instrument te ontlokken. Ook mej. Annie Sieuwe wist door haar schoone heldere so- praanstem buitengewoon te bekoren. Zondag was het bezoek aan onze badplaats weder verbazend groot. Dui- zende menschen kwamen met de ver schillende reisgelegenheden, het strand was levendig en gezellig en de stoelenverhuurders maakten goede zaken. Ook werden vele baden geno men en menigeen vermaakte zich met een rijtoertje op een poney of ezeL Des avonds werd in den tuin van het café restaurant Hoogveld een concert gege ven door het Brusselsche kwartet, on der leiding van den heer Minnemeis ter. Evenals de vorige keer had mej. Cesariaiel veel succes met hare cou pletten. Gedurende deze week zal het gezel schap iederen avond optreden. Ook in het café Germania had een concert plaats door het Amsterdam- sche symphonie-orkest. dat uitstekend voldeed. Het terras was eivol en me nigeen moest in de zaal eene plaats zoeken. Door het groote succes, dat de heer Wolff heeft, zal heden avond weder een concert aldaar gegeven worden. Zondag namiddlag had alhier een ongeluk plaats, dat onder de gegeven omstandigheden buitengewoon goed ie afgeloopen. De fam. H. K. uit Half weg reed ongeveer half zeven met een Utrechtsch wagentje, bespannen met een poney, door de Kerkstraat om naar huis te gaan. Het paard sloeg bij het afrijden op hol en wel met zoo'n vaart, dat aan het tot stilstaan bren gen geen sprake was. In de groote Krocht stootte het rijtuig legen een paal, waardoor het lemoen brak, het paard met een gedeelte daarvan er van door ging, de wagen omver viel en de passagiers er uit geslingerd wer den, die verschillende verwondingen, die gelukkig niet ernstig waren, be kwamen. Dadelijk werd hun bij dr. Gerke geneeskundige hulp verleend. Het paard werd in de Swaluëstraat na door Tram-, Willem- en Haltestraat gehold te hebben, tot staan gebracht. Het rijtuig werd hevig beschadigd en het paard had eene verwonding aan een been. Het is een groot wonder, dat geen meerdere ongelukken hebben plaats gehad, daar de weg. waarlangs het onheil plaats had, bezaaid was met voetgangera Santpoort. Geslaagd voor het examen Fransch (L. O.) de heer C. E. Coppée alhier. Haarlemmerlied e en Spaarnwoude. Naar wij vernemen is het maken van wegen in de gemeente Haarlem- merlieden en Spaarnwoude, welk werk onlangs door de genie te Haar lem werd aanbesteed, opgedragerTaïln den heer J. v. d. Braak, te Apeldoorn, die voor dit werk niet de laagste in schrijver was. Haarlemmermeer. Tijdens de militaire oefeningen is ook de toren der R. K. kerk te Hoofd dorp in gebruik genomen, om als ob servatiepost dienst te doen. De toren is telcphonisch verbonden met de overige posten. Door de Landbouw-vereeniging al hier ia de levering van kunstmeststof fen opgedragen aan den heer J. F. Morra te Alkmaar, en wel 127,000 KG. Thoma6phosphaat a 16 maal 18 voor 2.38; 11,000 KG. Superphosphaat a 14 voor 2.71 en 3800 KG kaïniet 12.4 voor 2.17* per 100 KG. Binnenkort zal door voornoemde vereeniging eene belangrijke partij lijnkoeken en lijnmeel worden aange kocht. Vervolg Nieuwstijdingen. De zilveren Voetbal. Thans zijn verschenen de voorwaar den en bepalingen betreffende boven staande competitie-wedstrijd. De wedstrijden worden jaarlijks te Rotterdam gespeeld op een Zondag in September en indien het aantal inge schreven clubs zulks noodzakelijk rnaakt ook des Zaterdags te voren. Reeds thans was de belangstelling zoo groot dat al dadelijk twee dagen in be slag genomen moeten worden (21 en 22 Sept.). Tot deelneming aan die wedstrijden zijn gerechtigd: a. Nederlandsche vereenigincen die in het voorafgaande seizoen in de eerste klasse competities hebben medegedon gen. b. De kampioenen der Nederlandsche tweede klasse competities. c. In het buitenland gevestigde Ver- eenigingen van Amateurs. De wedstrijden zullen gespeeld wor den volgens de regelen van den Ne- derlandschen Voetbalbond. De speler die ditmaal voor een club uitkomt zal in het komende seizoen vnor geen andere vereeniging in de Nederlandsche competities mogen uit komen. Verder zullen ook alle straffen, dis- qualificaties enz. door den Ned. Voet balbond over personen of vereenigin- gen uitgesproken door de commissie óok voor deze wedstrijden gehandhaafd worden. De aanmelding voor de deelneming moet op daarvoor bestemde formulie ren vóór of op 1 September geschieden bij den secretaris den heer Joh. J. Meijer, Houttuin 25, Rotterdam. In ge val een vereeniging, die heeft inge schreven, niet aan de competitie deel neemt, is zij voor het volgend jaar uit gesloten. De winnende vereeniging in de laat ste ronde ontvangt den zilveren voet bal voor 'én jaar in eigendom en is verplicht dezen voor 1 Aug. van het volgende jaar weder ongeschonden bij de commissie in te leveren. Zij is ver der gehouden de brand-, transport- en inbraak-verzekering daarop te dekken voor de volle waarde van 600. Elk jaar wordt aan de winnende ver eeniging een gouden herinneringsme daille geschonken. De zilveren voetbal wordt het eigen dom van de Vereeniging die drie jaren achtereen of vijfmaal in het geheel heeft overwonnen. Het beoogen van eenig geldelijk voor deel is bij deze wedstrijden geheel uit gesloten; de nette opbrenerst zal geheel en uitsluitend worden besteed in het belang van het voetbalspel. De commissie bestaat uit de H.H. Jac. Murly, voorzitter, C. W. van Hasselt, J. L. F. de Meyere en Joh. J. Meyer, secretaris, aan wie een bondsbestuur- der wordt toegevoegd. Muziekuitvoering. 32e Muziekuitvoering, op Woensdag 21 Aug., des avonds te 8 ure in den Hout, door het Haarlemsch Muziek korps. Dir. luit-kapelraeester C. P. W. KR I ENS. 1. Marscli aus „Athalia" Mendels sohn. 2. Ouverture „Don Juan" Mozart. 3. Valse de l'opéra „Le Roi de Lahore" Massenet. 4. Grande fantaisie de l'opé ra A,Guillaume Tell" Rossini. 5. Ouver ture de Concert Massenet. 6. „Carmen Sylva". Walzer Ivanovici. 7. Fackel- tanz aus der Oper „Landfriede" Brull. 8. Second Potpourri Clement. POSTERIJEN. Lijst van brieven en briefkaarten ver zonden door het Postkantoor Haar lem gedurende de le helft van de maand Augustus 1901, welke niet aan hun adres konden worden uit gereikt. BINNENLAND, Brieven. E. Botsen, Aug de Wildt, Mej. Geij- des, H. v. Cittert, Wijngraad, C. Hirsch feld, Wed. Bosch, Mej. G. Bronkhorst, C. v. Amstel A. v. d. Berk, allen Am sterdam; J. Stove, Beverwijk; Arnold, Delft; No. C 254, W. Viegge, G. Foor, allen Haarlem; M. W..H. Smid, Heem stede; P. Sardenoje, Maastricht; K. v. d. Sluijs, Uitgeest; L. Basten, Utrecht; Mej. Jansje Bos, Wormerveer; Kuhr- stoks, Zandvoort; Mevr. Schellwald, Zwolle; G. Mossen, Briefkaarten. Mej. R. Hersman, Mej. v. Gaast, Mej. J. Bakker. Mevr. Stans. Mej. Hoo. gerwerf, Mej. M. Holzee, Mej. D. Hol-, kema, v. d. Heuvel, J. J. van Leeuwen, J. Dekker, Mej. M. Chrlspijn, D. Bak ker, v. Krimpen, John ter Oever, J. de Lugt, Wed. J. Bouwer, Mr. Ronk, Wed. J. Bouwer, Mej. E. Roos, Wed. Albas; A. v. Otterloo. C. Fuhrloge, W. Hus- man, allen Amsterdam; de Boer, Be verwijk; H. J. Nieweger. den Haag; Mej. G. Perreijn, den Haag; F. Hoven, Groningen; W. Eggers. Groningen: Mej. A. Riesselman, Mej. C. M. v. Thiel W. Faber, Mevr. v. Wesseling. Mevr. B. Dwars, C. de Graaff, M. Koeken, allen Haarlem; J. Stauerhoff. Heem stede; M. Pels. den Helder; Lotgerink. Hengelo. Mej. v. d. Heiden, Leiden; J, Dijkstein, Leiden; J. Reimeringer. Nunspeet; Houlooze, Oostzaan; Mej. A. Mirandolle. Rijswijk; Notman, Ut recht; Mej. H. Groot, Wijkeroog; E. Eikelens, Wijkzee; Mej. G. de Jong. Zeist: J. B. Kwestro, Wed. de Graaf, 117 BUITENLAND. Brieven. P. H. Veldhuijsen. Alfred; L. Hij mans. Arosa: J. Lugt. Brannsweij. Mevr. J. Korthals. Altes Columbo; J. A. Missel. Esmigerloh; A. v. d. Bak. Eikholtz; Huijdecoper. Londen: M. P. F. Damatry, Molure Marienbad: Mej. W. Watering. Mentouc; Mej. J. Kong, Newgate: Mej. C. v. Turnhout, Pon- tresina; Jhr. W. Hartsen, Santiago; D. v. Kampen, Kerkerade. Burgerlijke Stand. Getrouwd: 20 Aug. H. H. M. Peeper- korn en A. M. E. van Lunenburg. R. G. Rijkens en A. S. J. van Slooten. Bevallen: 19 Aug. H. van Deventer van den Klinkenberg, z. 20. C. F. Ter metsHijnsbergen, z. 19. N. Driessen- de Bruin, d. Overleden: 19 Aug. A. Bronkhorst, 47 j.. Burgwal. L. Bouscholten. 74 j.. Wilhelminastraat. 367e Staatsloterij. Dinsdag 20 Aug. 3e Klasse, 2e Lijst. Nr. 1952 25000. Nr. 11678 2000. Nr. 16463 f 1500. Ns. 16508 en 11265 ieder 1000. Nr. 6289 f 400. Nr. 156 f 200. Ns. 4953, 6665, 13430, 13643 en 19297 jeder f 100. Prijzen van f 45. 7433706626 963312418155S31S46B 87 3377 6680 964412445158311-566 180 3395 6692 9679124981563418618 18634926726 06-9125271564118645 23135076750 974012542 15715 18661 23635445789 975.512643 1.5741 1-678 25035516838 9770126321579718722 28735856849 98011264415SS51-733 37636416907 9831126881689018-30 46236426918 995412707159U618SS8 53537866956 99581273216'2216887 695 8829 71231'015127661600118868 63541/00718910029128121604318876 6634070719610184128581605S1SS28 7034091 73151027012S8416164 189..H 734 4101736910328129161617416945 785 4110 73631/1407129181625919011 8284125738210497129651634019016 834 4227 7463111.508129691644419196 837 42437543 10509130421644919199 879 4258 7550105121311016531192U 1117 4.67 764910555131401657519215 114643157699 10628131901653519336 1168 4348 770210673132601662019349 129045307708 10676133121663219358 129!4-46771510703133211663019371 13004975772010803 133651663119384 18015053 778310804133661664819395 140560557821108091338916678 19412 1418516378861081313540166- '9 134 15055164 788910S7313559167049157 1527 5229 797810907 135971674319603 15315246807810956136011674819713 15375294 809511021136521681219-24 161553318132I10221378016S4G19851 16725361821211053137951688919877 182353928278 i 1079137981694". 19.-84 191.- 5 >93 83441H.9513-3717015 19910 1975540083581111/138831702919933 2044 5481 8366 112511390917049199S0 20755530838311306139751718-20023 2087 5580 8407113221398117367 20049 2139559884301138714054173'7 20u61 21425642S492 11400 /40611746620070 2161566585051/506 1416017498 0144 2164571-854111527141841750920184 2197 5723 85491156914192175110261 2244 6845 8561 USS31417017533 20288 22485 67 856911676142781757820346 22576873 S6;41169814394176S2 0 62 23 >26"14858711705 14477 176342u389 2533 6016 8698117361467217653 20394 2618 6U23 87411738 1468017654 '20435 2621603.880711741147111772620496 26666040882311793147-241773220654 26666142-93511797 1476717777 20586 27736197 8938118281478117706 20610 2887620389561186714,9117807 20645 2955 6306 9025 118831 191/317-37 20076 29816339 9100 119541649417879 20683 30016375 H10612031 160271790520708 3-066396/1113 1203515039 179092 709 301464209170120651515617924 20747 3130444 917612096 1.516317937 20899 31.56650892881216016194 17979 '20936 3209650911377 12177152 318003 20951 3230662694 1121381528S18011 333- 6574 9434123591529218124 33576 119691123711534618137 3867 66249610124021550818406 Telegrammen. DE TRANSVAALSCHE SCHULDEN. LONDEN, 20 Aug. (R. O.) De „Times" meJ<dlt, diat die Regoeiring aan die houders van Transvaalsche schuld mededeelt, dat. zij de twee laatstvervallen coat pons der Trans- vaal sche leening van 1892 zal beta len maar niet do coupon d'ie in Ju li 1900 vervallen is. toen d'e Trans vaal nog niet geannexeerd was en. dus nog een zelfstandig bestaan had. MARKTWIKÜWS. Haarlem, 19 Aug. 1901. Artikelen. Aangev. Verkocht. Prijs. Boter 167 KG. 167 KG. f 1.10—f 1.20 Biggen 4 9st. 49 st. f 8.50—/ 11.50 Schrammen 32 st. 32 st. 11.50ƒ21.50 Aardappelen 460 HL. 400 HL. ƒ1.90—f 3 Appelen 82 HL. 73 HL. f 510.00 Peren 462 IIL. 400 HL. f 3.75—ƒ20.00 Advertentiën. Getrouwd: R. G. RIJKENS en A. S. J. VAN SLOOTEN. De Heeren Mevrouw RIJKENS- van Slooten betuigen, mede na mens wederzijdsche families, hun nen dank voor de bewijzen van belangstelling bij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Haarlem, 20 Aug. 1901. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een lang. «iuiig doch geduldig lijden, meermalen gesterkt door de H. H Sacramenten, onze ge liefde Zuster en Behuwdzus ter, Mejuffrouw ANNA MARIA WILIIELMINA POORTMAN, in den ouderdom van 23 jaren. W. M. J, KERKHOFF Poortman. H. C. F. KERKHOFF. E. M. A. POORTMAN. E. G. J. POORTMAN. Haarlem, 18 Aug. 1901. Zijlstraat 87. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3