Een Brawl OpiÈer Een neltii Jon» 1IS IET TUIN DIENSTBODE, Keukenmeid, Machineteekenen TE KOOPT Bloed vergift' sic g. Een bewoner van Erve (België) liep dezer dagen over een weide, toen hij kwam bij een zwerm vliegen, die zich te goed deden aan het kreng van een hond. Een der insecten stak den man in de hand. die bijna aanstonds op zwol. Geneeskundige hulp werd inge roepen. De gelieele arm moest worden afgezet, maar het was al te laat. Het bloed was vergiftigd en de ongelukkltre bezweek na drie dagen van smartelijk lijden. Een drama. Zekere heer, Francesco Cardone. was voor een paar dagen getrouwd met; rnej. Carmela Nardi, op zijn huwe-i lïjbsreis naar Casavolturno; zij deden een uitstapje op een der bergen en mad. Cardone wilde bloemen plukken, struikelde en dreigde in een afgrond te vallen, zij bleef echter met baar rok ken aan een grooten boomtak hangen. De heer Cardone snelde toe om haar te redden, maar viel zelf in den af grond- Men haalde dsn ongelukkige op en bracht hem naar het ziekenhuis te Napels, waar hij kort daarna stierf. Mad. Cardone is sedert het vreeselijk ongeluk zinneloos. Stadsnieuws Haarlem, 4 Sept. 1901. De 2e luitenant der infanterie J. C. Rijk. alhier in garnizoen, is bevorderd tot le luitenant. Benoemd tot tijdelijke leerares in de Fransche taal aarj de Hoogere Burger school voor meisjes te 's Gravenhage mej. L. Vos alhier. Belanghebbenden worden verwezen naar de in dit nummer voorkomende annonce der afd. Haarlem van de ,.Ne- derl. Vereen, van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden" betreffende de ope ning van cursussen. Blijkens achterstaande advertentie zal te Zandvoorl een liefdadigheids- concert worden gegeven op Zaterdag 7 September a.s. Dit concert is ten voordeele van A. vander Mije, Haltestraat, Zandvoort, door wiens flink gedrag op Donderdag 8 Augustus 1.1. een kind van 5 jaar, dat verdwaald was, 14 mijlen van Zandvoort in de omgeving van Noord- wijk werd opgespoord en aan de ou ders teruggebracht. Daar de beloo ning ,die hij daarvoor ontving, uiterst gering is en geenszins den moeitevollen tocht loont, hebben bovengenoemde musici besloten een liefdadigheids- concert voor hem te geven, dat wij dan ook hopen dat druk bezocht zal wor den, opdat de. kranige redder eene welverdiende belooning ontvangt. Gevonden voorwerpen, een portemonnaie met geld en een sleutel, twee portemonnaies met geld, twee sleutels aan een touwtje, een cou ponboekje met tramkaartjes Haar lemZandvoort, een witte zak. Gisteren viel spelende een 3-jarig kind aan den Oudeweg in het water. Het werd door een buurvrouw en een metselaar gered en bijgebracht. Het kind stond onder toezicht van een 11- jarig meisje. E. N. E. T. Het vervoer op de lijnen der E. N. E. T. en het bedrag der bruto-ontvang- sten gedurende de maand Augustus waren als volgt: Lijn HaarlemZandvoort. Aantal vervoerde passagiers 95263, bruto ontvangsten 17934.70. Hetzelfde tijdvak des vorigen jaars 80467 passagiers, bruto ontvangsten 13747.525. Lijn HaarlemCeintuurbaan. Aan tal vervoerde passagiers 119532, bruto-ontvangsten 4967.80. Hetzelfde tijdvak des vorigen jaars 97222 passagiers, bruto ontvangsten 5503.05. Lijn HaarlemBloemendaal. Aantal vervoerde passagiers 46163, bruto ontvangsten f 5003.30. Noorderkwartier. In het Noorderkwartier was het he den feest, in hoofdzaak voor de jeugd; van vele woningen wapperde de drie kleur lustig in den stijven wind. Om 8 uur reeds werd liet. vaandel der vereeni- ging ..Koninginnedag" van de woning van den beer Ockhuysen in de Ostade- straat gehaald, waarna men zich begaf naar het feestterrein aan de Klever laan. waar de keurig met "oranje ge tooide kinderen reeds aanwezig waren. Daar werd nu de stoet geformeerd en omstreeks half tien in optocht door het kwartier gemarcheerd. In den stoet, welke door een muziek korps werd voorafgegaan, trokken vooral de aandacht 2 smaakvol versier de wagens door paarden getrokken en voorstellende een hulde aan de Ko ningin en Sneeuwwitje. Na een omme gang door het kwartier vertrok de aar dige stoet weder naar het feestterrein, waar de kinderspelen een aanvang na men en de kleinen ruimschoots werden onthaald. Dat zij genoegen hadden kon men wel aan de blijde, vroolijke kindergezichten zien. Omstreeks 5 uur zal de prijsuitreiking plaats hebben; en is voor ieder kind een mooi aandenken beschikbaar gesteld. Heden-avond wordt het Frans-Hals plein a giorno verlicht en zal door de muziekvéreeniging Wilhelmina een concert worden gegeven. Het bestuur der Vereeniging ..Ko ninginnedag" heeft alle eer van zijn werk en kan overtuigd zijn de jeugd in Haarlem's Noorderkwartier een hoogst aangenamen dag te hebben bezorgd. In ons gemieenteraadsvea-slag is aan 't einde uitgevallen de zin, mej. A. H. J. Stelte, werd benoemd. Kantongerecht. Zitting van 4 Sept. De heer Bar-net Lyon, directeur van de E. N. E. T. had zich voor hiet kantongerecht te veiranitwcoiidie.ni ter zake dat hij aan die Korte Kte- vemlaan >eenige palen in den. grond) had doen slaan zonder de daartoe vereischte vergunning van het ge meentebestuur van Bloemendaal. De hoer Barnet Lycea die het feit bekende, meende dat de toestem-1 miing van den erfpacMhouder vol doende was. Het O. M. ^fees er op dat. al was het ook zeJfs eigen grond, de toestem mi tvan het go- meenteheetuur noodig was en eisch- te 3.boete subs. 3 diagen hech tenis. Een jongen hoorde wegens het ingooien van een ruit 1 tegen zich eischen en twee „andere jongens wegens zwemmen op een plaats niet als openbare zwemplaats aan gewezen 0.50 sub. i dlag. Iets ernstivor was het feit van een knaap J. Steenbakker, die kruis bessen had weggenomen en een verkeerden naam opgegeven. De knaap had berouw. Het O. M. e is c.h- te 3 en 5 te vervangen door 3 en 10 dagen hechtenis. De kantonrech ter wees op het tea- terechtzitting gebleken berouw, prees hert. zeer dait de vader den jongen gezonden had en beloofde zooveel mogelijk mildte j raf. Tegen N. Wernke Jr., die mee geholpen had bii de kwajongens streek werd 1 of 1 dag gevorderd. A. J. Rehorst stond terecht om dat hij op veirboden tijden zonder vergunning met een geweer in ja gende houding was gevonden op een we-iland van dien" heer Water schoot van der Gracht. Beklaagde ontkende de feiten uit het pipees-ver haaldoch het O. M. achtte het feit genoegzaam bewe zen en vorderde twee geldboeten van 4.en vernieling van het geweer. Uitspraken J. M. v. d. M. te 's Gravenhage we gens arbeidswet overtr. tot 2 maal 10 of 2 maal 8 d. h.; M. W. te Haarlem, wegens Drankwet overtr. vrijgespro ken; F. D. te Beverwijk wegens spoor- wet overtr. id.;C. v. O. te Amsterdam id. f 1 of 1 d. k.; C. V. z. b. w. id. 2 of 2 d. h.; A. H. L. O. te Amsterdam id. f 4 of 1 d. h.; W. G. V. te Haarlem id. f 0.50 of ld. h.; P. J. T. te Amster dam wegens Wapenwet overtr. 4 of 4 d. h.; D. V. te Veisen wegens Jacht wet overtr. f 10 of 4 d. h.J. F. R. te Haarlem wegens een voetpad berijden z. noodzaak 0.50 of 1 d. h.; Th. H. te Bloemendaal id. 1 of 1 d. li.J. A. W. te Heemstede id.; J. II. te Amsterdam wegens rijden met e. rijwiel z. licht f 0.50 of 1 d. h.; D. V. id.; J. B. te Haar lem id.; P. H. id.; J. A. v. d. S. te Sas- senheim id.; Jkr. M. J. Th. v. d. P. te Haarlem id.; J. J. H. te Haarlem we gens onbev. over een anders grond loo- pen vrijgesproken; A. J. B. te id. 1 of 1 d. h.; J. A. v. H. te id. id.; W. P. B. te id. id.; J. E. te IJmuiden id f 15 of 3 d. li.; A. d. K. te id. id. 2 of 2 d. li.J. J. K. te id. id. 1 of 1 d. h.; B. Z. te id. id. f 0.50 of 1 d. h.; P. P. v. B. te Haar- lemmerliede wegens stiooperij vrijge sproken; J. K. ie Vijfhuizen wegens een trekd. onbeh. laten staan f 1 of 1 d. h.; J. D. te Velsen wegens verwek ken v. rumoer 2 of 2 d. li.H. Z. te Velsen id. Verwekken van rumoer: W. B., te Velsen, 2 of 2 d. li.; P. v. Z., id. id.; J. G. V., te Haarlem, 3 of 3 d. li. Wegens straatschenderij A. v. d. M., te Zandvoort. f 2 of 2 d. li.; P. v. A., te Haarlem, 1 of 1 d. k.; G. K. W., id. id.; N. v. Z., id. id.; G. J. D., id. id.; C. B., id., vrijgesproken. J. H., te Haarlem, vrijgesproken; J. II. D., id., wegens zich niet op de eer ste vordering der politie uit een tap perij verwijderen, f 1 of 1 d. h.; H. A. S., id.,wegens bloemgewassen van bloemen berooven, f 0.50 of 1 d. h.; D. v. V., id., wegens over de grasperken loopen, id.; G. J. K., te Zandvoort, rij den met een rijwiel zonder licht, id.; H. S. H. B., id. id. id.; D. I).. te Haar lem. wegens op den openbaren weg in een boom klimmen, id.; G. H. G., id. id., vrijgesproken; H. C., te Rotter dam. wegens op verboden tijd een kar pet uitslaan, 1 of 1 d. h.; A. C., id. id. id.; C. S., te Koog a/d. Zaan wegens! met een rijwiel op een trottoir rijden, f 1 of 1 d. b.; M. H., tellaarlem, we gens met een handwagen op een trot toir rijden, f 0.50 of 1 d. h.; J. K., te Haarlem, id.; G. IJ,, z. v. w.. 1 of 1 d. h.; J. I-, te Amsterdam, wgens te Zandvoort ongeoorloofd venten, 0.50 if 1 d. h.; B. S., id. id. id.; B. J. W. te Amsterdam, wegens rijden met een rijwiel in verboden richting in de Kerkstraat, f 1 of 1 d. h.; W. M.4 id. id. id.; A. B., te Heemstede, id. id.; D. de K, id. id. id.; J. K., te Zandvoort. we gens den strandweg berijden, f 0.50 of 1 d. k.; S. S., te Heemstede,, wegens als bestuurder van een hondenwagen als hij in beweging is zich daarop be vinden, vrijgesproken; Th. II. P., te Haarlem, wegens dronkenschap, ge pleegd bij le herhaling, 3 d. h. Wegens dronkenschap: H. K. te Wijk a. Zee en Duin 2 maal f 1 of 2 maal 2 d. h.H. v. d. S. te Heem stede f 1 of 2 d. h.; A. S. te id. id.; A. Th. v. O. te Haarlem 1 of 1 d. li.; J. L. te id. id.; Th. B. te id. f 1 of 2 d. h.; J. O. te id. 2 of 2 d. k.; W. G. te Be verwijk 1 of 2 d. h.; J. L. H. te Vel sen f 2 of 2 d. h. II. d. O. te Bloemen daal f 1 of 1 d. h.D. W. H. D. te Haar lem id.; J. C. K. te id. id.: S. L. te Rotterdam id.: A. v. E. te Haarlem id.; C. A. V. te :d. f 1 of 2 dL h.; E. H. S. te id. id.; E. B. te id. 1 1 of 1 d. h.: A. J. v. H. te id. id.; N. V. te Spaaradam f 2 of 2 d. h.; C. v. B. te Velsen 1 of 2 d. k; J. F. v. B. te Bloemendaal f 1 of 2 d. h.; G. M. v. d. H. te Haarlem id.C. H. N. L. te id. id.J. d. G. te id. 1 of 2 d. h.: J. H. te Uitgeest f 1 of 1 d. li.P. J. te Haarlem 2 of 2 d. h. W. L. R. te id. 1 of 1 d. h.; E. D zwervende f 1 of 2 d. h.; J. H. A. L. te Haarlem f 2 of 2 d. h.M. K. te id. f 1 of 1 d. h.; Heemstede. In de Dinsdagavon3 gehouden Raadsvergadering had de beèediging en installatie der nieuw benoemde raadsleden, de heeren A. v. d. Horst, II. H. Hoeker en A. II. van Wickevoort Crommelin plaats, waarna de voorzit ter hen allen geluk wenschte met het vertrouwen in hen gesteld door de burgerij, daarbij den wensch uitspre kende, dat zij tal van jaren de belan gen der gemeente mogen behartigen Tot wethouder van den Burg. Stand werd benoemd de hper A. v. d. Horst Tot leden der finantieele commissie warden benoemd de heeren J. v. d. Berg, W. C. Pr ei j de, Jhr. J. B. van Merlen. Tot leden der commisie voor de plantsoenen werden benoemd de hee ren J. v. d. Berg en W. C. Preijde. Van Gedep. Staten was teiug ont vangen bet goedgekeurde. Raadsbe sluit betreffende liet onderhands aan besteden van het ledigen van asch- en vuilnisbakken en het op diepte houden der vaarten. Hsnne broek. Openbare vergadering van Ö-'Ciii naad der gemtenaie Re<n- ruebrocuv up Dinsdag 3 Sep tember lüui, s avonds li u. Voorzitter d'e beer P. N. van Doonuiick, burgemeester. tegenwoordig de heeren J. H. Wenoholt, H. v. d. Vossen, G. Stam. S. Koozen, J. Th. Keijdon. en W. van Lieron. Afwezig de heer A. J. E. vam It- bersum. Na opening der vergadering le zing en goedkeuring dier naturen waait overgegaan >bot de instal latie der mouw verkozen raadsle den de hoeren J. H. Vvontholt. H. v. d. Vossen en J. Th. Reijdon. De heer H. v. d. Vossen deed' den voorgeschreven eed bij Grond- en Gemeentewet bepaald, terwijl de heeren J. li. Wenthoit en J. F. Re ij- dun de bij die wetten bepaalde be lofte aflegden. Na deze plechtigheid, wenschte dc voorzitter de nieuwverkozenien geluk, heette hen wolkom:, en uit te den wensch dat :t samenwerken in het belang der gemeente met evenveel ijver en eensgezindheid1 als vroeger moge geschieden, ge denkende het spreekwoord..Een dracht maakt macht." Overgaande toi het verkiezen van 2 We'Lhöodeirs omdafde- heeren J. H. Wcnthoit en H. v. d. Vossen als raadsleden waren afgetreden, bleek bij opening dier stembriefjes, dat de heeiren J. H. Wentholt eai H. v. d. Vossen elk 5 stemmieai op zich hadden vereenigd terwijl de heer G. Stam 2 stemmen verwierf. De h.v-en Wentholt en v. d. Vos sen alzoo benoemd, verklaarden op een desbetreffende vraag van den voorzitter, de benoeming te aan vaarden. Ook nu sprak de voorzit ter eeutige welwillende w-oord!em, wijzende op het groote gewicht dat er voor eene genteenme in is gele gen, dat daar. waar een bestuur homogeen werkt, hierin weinig verandering karnt, redenen waarom er roden tot blijdschap was om de heeren herbenoemd te zien. Aan de ordd was thans d'e benoe ming vaai een,' ambtenaar v. d1. Bur gert. Stand', wegens het aftreden van den heer J. 11. Wentholt. Blij kens de stembrief jes verkreeg de beer V ontholt 5 stemmen en de heer J. F. Reijdon 1 stem. De heer W'enitholt alzoo benoemd verklaart de benoeming aan te ne men. Bij bei die verkiezingen vormden de heer W. v. Li erop em G. Stam. het stembureau. Heit laatste punt der agenda is de regeling van de jaarwedden van den oodieirwijzer en onderwijzeres in verband met de wet van 24 Ju ni 1901 Si. 187. Op voorstel van B. en W. wondt het salaris van den heer S. D. Kohier, onderwijzer en mej. B. Kuiit, onderwijzeres, met ingang van 1 Januari 1902 respec tievelijk gebracht op 700 en f 550 en zulks met algeraeeme stemmen Alvorens d'e vergadering werd gesloten, bracht de heer Wentholt ook mede namens zijn collega's een woord van d'ank aan den, voorzit ter voor de tot hun gerichte woor den, en een dank aan de vergade ring voor het betoonde vertrouwen. Hierna ging d'e vergadering uit een. Het bestuur ddr hier bestaande Chr. Zangvereeniging beeft de be scherming daarover aan den, heer P. N. van Doorminck. burgemeester dezer gemeente aangeboden, we li ke door Z.EdelAchtb. welwillend is aanvaard, zoodat hij als be- schermlieer dier Chr. Zangvereeni ging ..Benniebroek" zal optreden. Hilleerom. Door de heeren M. Veldhuijsen van Zanten en Zn. en Hagedoorn en Co. al hier is aanbesteed het bouwen van een brug met gemetselde landhoofden en vleugel muren over de Zanderijvaart aldaar onder beheer van den architect J. London te Haarlem. Ingekomen waren 9 biljetten. Laag ste inschrijver de heer H. L. v. Zeïjl te Zandvoort voor 3390. Zar.d voort. Bij B. en W. is ter goedkeuring ingedieiiü,--,. plan voor de verbou wing van het peiceel aan de Kerk- slraa; No. 11. Het electrisch licht kon in den vooravond van Dinsdag alhier niet branden, doordat -tusscben IJmui- dêin en Zandvoort een houten paal in brand geraakt is, waardoor is onbekend. Tegen acht uur was de stroom weder in orde. In de Dinsd'agavond gehouden openbare raadsvergadering, waar bij da heer C. Draijer afwezig was, wetrden na opening der vergadert ng door de«n voorzitter den heer J. Beeckman. burgemeester, de notu len der vorige vergadering gelezen en, góed-gekeurd. Daarna werden de nieuwe Leden J. Bakkenhoven. J. van den Bos, J. van Duivenbod'e, M. Koning. E. Schaap en. F. Zwaan door den se cretaris binnengeleid en legden in handen van den voorzitter die bij de wet gevorderde eeden af, waar na zij door Z.E.A. geluk gewenscht werden met hunne benoeming. De nieuwe leden namen daarop op de. voor hen bestemde zetels p aats. Vervolgens werd geloot on der de 4 nieuwe leden der aanvul ling^ verkiezing omtrent het jaar hunner aftreding. De uitslag was dat de beier J. Bakkenhoven moet aftreden in 1905, de heeren J. van Duivenboden en E. Schaap in 1907 en de heer F. Zwaan in 1903. Aóin de orde was die benoeming van een- Wethouder. Na gehouden stemmingen en her stemming tusscben de heeren D. Dnehuijzen en M. Koning werd laatstgenoemde benoemd met 5 stemmen. De heer Driehuijzen ver kreeg 3 stemmen. De heer Koning hield cBe benoe ming in beraad. Daarna wend mededfeelimg ge daan dat was ingekomen een schrij ven van den heer J. Paap, nopens het ruilen van grond aan het Gast- buispledn. Besloten werd dai schrijven aan te houden tot eene volgende ver- gaderinsr. Een verzoek van den hear H. J. Schol te- en 10 anderen om alhier op veirschillieaid'e plaatsen urinoirs te plaatsen werd eveneens aangehou den lot eene vols-ende vergadering. De heer Slagveld vroeg dem voor zitter inlichtingen omtrent het plaatsen van eene onderwijzeres aan d'e school aan het. Westpledn. De voorzitter antwoordde, dat zulks maar tivféfiik eeschied was om dat de nieuwe onderwijzer nog niet benoemd' is. Na nog eenige besprekingen werd de vergadering gesloten. Haarlem merited a en Spaam woude. In <Je Dinsdag gehouden raadsver gadering werden de 4nieuwe raadsle den gekozen wegens uitbreiding van het zielental der gemeente en de 2, ge kozen in de periodieke vacature be- eedigd en geïnstalleerd. Tot wethouder werd benoemd de heer D. Viïesekoop, tot ambtenaar van den burgerlijken stand de heer C. Hartgerink. Goedgekeurd werden de rekeningen der armbesturen over 1900 en de be- grooting van het burgerlijk armbe stuur voor 1902, terwijl ten slotte ter aanvulling van het rooster van aftre ding eene loting plaats had om de ja ren van aftreding der 4 raadsleden, gekozen in de aanvullingsverkiezing, te bepalen. VeRe Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente Velsen op Dinsdag 3 Sept. 1901 voorin. 11 uur. 1. De heeren J. R. Wüste, K. J. C. del Court v$n Krimpen, L. Uitendaal, J. C. van Vendeioo, L. il. Philips. J. van Splunter en M. J. Schuitenmaker, nieuw benoemde en herbenoemde le den van den Gemeenteraad alhier, zijn allen geïnstalleerd geworden. 2. Ingekomen stukken. Een verzoek van eenige personen om onderzoek naar het drinkwater te doen instellen. Tot wethouder is herbenoemd de heer L. Uitendaal met 13 stemmen, ook is hij benoemd als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 4. Door den Raad is besloten het personeel der secretarie zal worden uitgebreid met een adjunct-commies, voorloopig op eene jaarwedde van f5UÜ 5. Door den Raad is vastgesteld de gemeenterekening, de rekening van het schaal-armbestuur. van liet R. C. armbestuur en van de gecontracteerde wegen allen over 1900. Van de gemeenterekening waren de ontvangsten 68.557.26s, uitg. /"67.969.60. voordeeüg slot 587.66'. Van hec schaalarmbestuur, ontvang sten f 4837.31', uitgaven J 6282.79, na- deelig slot f 1445.47'. Van het R- C. armbestuur, ontvang sten f 5802.33'. uitgaven f 6019.48, na- deelig slot 217.14'. Van de gecontracteerde wegen, ont vangsten f 6148.88'. uitgaven 4989.33», voordeelig slot f 1159.55. 6. Aan den Raad is aangeboden de Gemeente begrooting, die van het Schaalarmbestuur, van het R. C. arm bestuur en van de gecontracteerde we gen. De som der gemeentebegrooting is f 74833.07'. van het Schaalarmbestuur f 5621.98, van het R. C. armbestuur f 5465.50, van de gecontracteerde we gen f 2059.50. 7. Aan den heer A. Bertling is ver gunning verleend, om den weg naar Duinlust te verleggen, en overname van de bestaande houten brug, mits tegen storting van een bedrag door B. en W. te bepalen, na een deskundig onderzoek, evenwel onder voorwaarde dat de bestaande weg naai* het hotel Duinlust zal komen te vervallen, de vijver zal worden gedempt, en het om liggend terrein zal worden bestemd voor villabouw. 8. De regeling van de jaarwedden van het onderwijzend personeel heeft de Raad aan zich gehouden om zich berekeningen ie laten verstrekken. 9. Aan de secretarissen der commis- siën tot wering van schoolverzuim, te IJlenden, Velsen en Santpoort, is een bezoldiging gegeven van 25. en aan de leden 50 voor presentiegeld. 10. Mej. G. Fraam te Santpoort, is met ingang van 1 October 1901 be noemd tot kantoorhoudster van de telefoon aldaar op eene jaarwedde van f 140. op voorwaarde dat zij zelfs voor eene plaatsvervangster zorge. 11. Aan mej. A. Rab is met ingang van 1 Nov. a.s. eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de o.l. school te Santpoort. 12. Het verzoek van B. Sluiter en D. v. d. Kolk te Beverwijk, om uitwegen te mogen maken over de Schouwbeek nabij Driehuis, is in handen van B. en W. gesteld. 13. De aanbieding van een monumen. tale pomp met electrische lantaarn voor het. Willemsplein te IJmuiden is aangenomen. 14. Tot minnelijken verkoop van een gedeelte van de wegen voor verlegging van den spoorweg HaarlemUitgeest is niet overgegaan, omdat onbekend is of anderen ook eigendomsrechten kunnen doen gelden. 15. De Raad heeft besloten, tot aan koop van het voetpad langs de zuid zijde van den Stationsweg alhier voor f 800, met kostelooze overname van dien weg, en hei voetpad aan de noord zijde, breedte 1.50 M. voor f 1.— per vierk. Meter, op voorwaarde dat mijnh. van Tuijll het recht behoud van hoo rnen planten en rooien en dat op dien weg geen tram mag rijden. 16. De keuze, welke electrische kroon er voor de Raadszaal zal worden gekocht, is aan B. en W. overgelaten. 17. De comnv.ssiën voor den najaar- schouw over dc wateren zijn aange wezen. 18. Tot lid der commissie in zake de steiger aan de noordzijde van liet noordzeekanaal, is benoemd de heer J. C. Vendeioo. en tot lid der pensioen commissie, voor de gemeente-ambte naren en beambten de heer M. J. Schuitenmaker. H aarleramormeer. Gemeenteraad 1. Beëediging der Raadsleden. 2. De heer H. F. Bultman wordt be noemd als wethouder. 3. Tot leden der finantieele commis sie worden benoemd de heeren B. Biesheuvel, J. v. Zyverden en F. L. Faas. 4. Tot leden van de commissie voor de gemeentewerken de heeren Evelein, C. Bos en P. de Breuk. 5. De gemeenterekening van 1900 wordt vastgesteld, sluitende met een batig saldo van f 4387.62 1/2. Idem van het Burgerlijk Armbestuur saldo 2. 72 1/2. 1. Een verzoek van de hoofden der scholen om twee maal s jaars school- behoeften aan te besteden wordt af wijzend beschikt en besloten dat op den ouden voet te doen. 8. Met de gemeente Leimuiden is overeenkomst getroffen betreffende het schoolgaan van kinderen uit deze gemeente 15 per jaar. 9. Eenige ingekomen stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. 10. Kennisgeving dat de heer De Jong bedankt als lid van den Raad. Door den heer G. Kooijrnan alhier is aanbesteed het bouwen van een woonhuis met wagenmakerij. Laagste inschrijver voor timmer- en schilder werk bleek te zijn de heer M. van Dam alhier voor f 1550 en voor metselwerk de heer D. Roos alhier voor f 1176. 3G7e Staatsloterij. Woensdag S Sept. 4e Klasse, 3e Lijst. No. 4711. jóuUO. No. 4932, 12000. No. 4240, 11ÖU0. Ns. 8211 en 3729 ieder 1000. Nr. 19257 400. Ns. 790 en 15223 ieder 200. Ns. 4502, 5090 en 5785 ieder 100. Prijzen VRn f 65. 2624975101 S4981231515CN818165 12225195122 850112 6615090I81S3 14.252551 8 866 124431509718191 149 2 34 5252 87461249315124 le243 160254»52/5 87531249915130 18245 190255UÖ277 877o 1259S 15224 1821 232 25655350 8855126691 -291 18261 269 257z 5 ,76 8996127021529518291 29826025420 9114127301541218296 308 2669 5421 91o41273315434 18322 32227365552 921612741154361840s 415 27515637 92801275615448 18417 420 2772 5690 U33U1z7631545418467 42329535714 93701-605 5551 18480 43380645745 938612Ö081561518567 5123U695583 938812944156^818 87 55931426039 939/130231566018648 566 S3U2 6060 939213054157121 -681 572 3353 6094 943013069 15764 18725 60534U96112 9551130871538918727 61234426161 9615130:01689118751 65234586194 9674 3106159091876 632 35346195 9678131131 95018768 704 35580212 9700132131697218784 727 356U 6226 9816132161699918.842 75136626231 99361331» 16' 10418X66 816 „5716351 997133931604818891 822 35:6 6440 9977134251614519082 8323615 6488 luOl 113434 llil 6519091 838 3757 6550 lulOi 134681628519143 9o03769 657510176134711628619158 9613770669810219134761635419236 90838436^02102331349x16395192-1 9883880661210299135551644619 89 1038398566581035613581 1645419292 1 66 4033 6714103841358616461193411 X2254U7S680010388 1360316 0619373 124140816-4810529136511658619418 130641026934 1 59 '186641668819-148 133141066981 105981366616703 1 450 1350 4153 7"0310654 l .6761678519558 1 82 41791040106921369016x5919576 14)14 367' SS 10.81137791702419602 14i742107131107581)88117065196S1 14454226 716410796159041712019788 14614228 721010S69139191720919937 14714247737910 471392S172D719936 1487 425:. 7484 11036139o217326 20013 14914337743411080140751711220015 16694340 ,557 U116Hll9174972üu35 1676 4304 7. 68112391420.817524 20u-5 1730 43817582II33014243 1 542 201O4 1798439170Ö311369143911754420119 1808445x7680 11434145001760320122 181544737718115091455 1760620245 18584498779311653145511766020352 1907 4541780UH6641461017687 20371 2036 4559780 11684 :4641 1768820471 205» 45627x4211792146461769 20519 209646027858119061469017707 2060X 2113460679231.951147671772920721 2 68 46227964 119791478217765 20725 21744705 798812044147831778420778 21944720800612202147991784020796 2206 472481311-220814X211796020823 2218 4844916012215148291797020898 2354 4914 8184 1223614-5818U48 20935 2406 4917 8270122e8149211-03920957 248149268182122871 03618110 2490 5019 8477121061504218149 Laatste Berichten. Birnurn en Bailey hebben onder de vroede vaderen van Watergraafsmeer al twist en twee dracht gebracht. Dinsdagmiddag werd het gemeentebestuur door uir. Coninck Westenberg er over aangevallen dat het. zich de te heffen belastin- maar' voor f 600 had laten afkoopen. An ders was er veel meer te verdienen ge weest, Reken maar eens 5 pCt. van de ontvangsten! B. en W. verdedigden zich met de bewering dat een half ei beter dan een leege dop was. Ze hadden zelfs nog f 100 meer gekregen dan aanvankelijk br-dongen werd en bovendien in dien tijd kenden zij Barnum en Bailey nog niet in hun grootheid. Voor een gemeentebestuur van Wa- torgraafsmcer zeer vergeeflijk. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 4 Sopt. T. C. Misdom en G. W. F. Schrik; W. J. Nederkoorn en A. P. M. Bijvoet; II. F. van Paradijs en C. .1. de Groot; P. C. Zee en J. E. de C.raaff; J. Bakker en H. C. Hekker; C. Adelaar en A. W. Jurriens. Getrouwd: 4 Sept. H. van Bilderbeek en E. Smit. J. Dijkstra en J- Kooij rnan: II. D. Klaevemann en J. v. d. Lingen; J. Schaap en M. C. Schaap; H. Koeman en A. Brugman; P. \V Dickmann en C. Sleeman. Bevallen: 3 Sept. M. A. de Vries Fokken*, d.: 1. E. H. J. C. Bon—Zwart, z.; 4. H. M. HulsbergenFabel.d.; 2. E. JansenVerhoeven, d.: 3. G. C. KuikenFaase, d.: 4. J. B. Janse— Smelter, z Overleden: 3 Sept. A. Senderman, 6F> j.. M. van Heemskeerkstraat; W. Koppen. 1 m.. z.. Zoetestraat. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavo-kerk alhier, op Donderdag 5 Sept. 1901. des namid dags van 2 tot 3 uur door den heer W EZERMAN. PROGRAMMA. I. Preludium en Fuga. J. S. Bach 2. Adagio. Beethoven. 3. Sonate. Krausse a. Allegro moderato. b. Adagio. 4. Choral uit Meistersin- ger. _R. Wagner 5. Aria uit Paulus.Mendelssohn MAtt TNI>U Wa. Haarlem, 4 Sept. 1901. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 28 stapels, te zaxnen 3778 kazen 6946 Kg. Prijzen 27.50— 15.- Haarlem 4 Sept. 1901. .Op de heden gehouden veemarkt zijn aangevoerd 5 Koeien, prijs f 225 150; 18 N. Kalveren 17—/ 8; 52 Scha- 15; 37 Lam meren /_15-^/ Advertentiën. Bij deze betuig ik mijn har- telijken dank voor de langdurige en liefderijke verpleging door mijne vrouw gedurende bare ziekte on dervonden, in de Maria-Stichting Kamperlaan te Haarlem. PETRUS LAMMERS. Heemstede, Kerklaan. Gevraagd tegen November eer (linke nette waarvan goede getuigen kunnen genomen worden. Loon f 100. AdresStaten Bolwerk 20. Mevrouw TEDING VAN BERK HOUT, Dreef 30, verlangt met 1 November een bekwame P. G., genegen eenig huiswerk te verrichten, 's Avonds aan te mel den. Gevraag-d Een net Dagmeisje, niet onder de 16 jaar. Adres: Kleine Houtstraat 81. Eene Leerares, met acte middel baar Engelsch. zag nog gaarne eenige uren besteed tot het geven van Privaat-, Conversatie- of Extra-Lessen, of tot opleiding voor lager acte Engelsch en Eindexamen II. B. S. Condities en lesuren nader te regelen. Brieven 'franco onder No. 4547 Bureau Haarl. Dagblad. en aanverwante vakken. Privaatles aangeboden, billijke conditiën. Br. fr. onder No. 4561 bureau van dit blad. en een Opzichter-Teekenaar gevraagd, om dadelijk in dienst te treden. Franco bl ieven met opgave van referentiën onder letier B. bij den Boekhandelaar H. N. MUL Kruisstraat 25. Haarlem. die in 't Kruideniersvak wenscht opgeleid te worden, kan geplaatst worden bij N. P. GROEN, Zijl straat 42. TE K03P. Leidscheatraat 25. Een volledige Bakkerij-Inven taris. Te zien Zijlstraat 29.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3