Stadsnieuws Haarlem, 5 Sept. 1901. Kazerne-me dent. Tar voorziening in dein garniizoems- d'ieaist gedurende den tij dj dat het bataljon. Infanterie aan die manoeu vres bij Zeist deelneemt, is hier een detachement uit Zeist gelegerd. Met het oog op mogelijke onregel matigheden tijdens die. werksta king, is den militair en gelast dies avonds in de kazerne- te blijven. Dit scheen niet naar den zin van een achttal landverdedigers te zijn, tem minste zij begonnen te> moppe ren. gingen tot handtastelijkheden over, wierpen verschillende ruiten der kazerne in. en beschadigden de waterleiding. Direct is een on derzoek ingesteld en werden 8 man schappen in arrest gesteld. Naar wij vernemen moet het gebeurde m'eer aan een kwajongensstreek en aan baldadigheid doen denken dan aan een oproer. Evenwel zullen die militairen hun- straf niet ontgaan. We hiebben, daartoe uitgemoo- digd, ook een bezoek gebracht bij <Jon Directeur van het ..Institut de langues vivantes", in de Koning straat 37 en gezien' dat ook daar de talon worden onderwezen volgens de Berlitz-methode. Deze methode hebben we reeds in ons nummer van 2 September uitvoerig besproken, zoodat we dlaanop thans niet behoeven terug te komen. De heer Oerteaux vertelde ons, dat ook bij hem de talen warden onderwezen door leeraren der res pectieve nationaliteiten eau dat zijn leeraren gediplomeerd zijn. Zane wedstrijd „Crescendo". Door de dames van* de werkende leden is aan Crescendo aangeboden een zilveren lauwertak om te die nen ais eerste eerepnjs voor den a. s. wedstrijd. Deze lauwertak belooft een waar kunstwerk te worden en wordt vervaardigd in de kunstateliers van de firma Janssen Go. alhier.. Gymnasium. Na herexamen zijn toegelaten, tot d'e 1ste klasse W. H. O. König, tot de 3de klasse Ina B. Wilïekes Mac Donald. H. B. F. Westerouen van Moetenen Aleida C. P. Muller, tot de- 4e klasse C. A. H. Gerke eni J. A. van Thiol, voor de 6© B. H. K. Bat- •tónk. Toe-latings-examen Voor de lste kl. een- oandidaat ■diie niet toegelaten. is, voor de 4de klasse één oandidaat die in de 3e toegelaten is, nl. F. Miendtes de Leon., vcor de 5e klasse dlrie can didates waarvan 1 afgewezen, 2 toegelaten tot de 4de klasse, nl. P. J. Krook en J. Jongejans. Don eersten Dinsdag in September vergadert steeds de gemeenteraad dat is bij wijze van uitzondering. An ders wordt de Raadsvergadering steeds op Woensdag gehouden. Deze ongewo ne dag heeft den Nabetrachter giste ren parten gespeeld. De aandachtige lezer zal echter reeds de fout welwil lend verbeterd hebben. Kinderfeesten. Wij ontvingen van de vereeniging tot het vieren van den Koninginnedag in het Westerkwartier te Haarlem, het programma van de kinderfeesten, wel ke zullen gehouden worden ter her denking van den dag der Inhuldiging van H. M. Koningin Wilhelmina, op Vrijdag 6 September 1901. Dtt programma luidt als volgt: 1. Kinderfeesten in de Sociëteit Ver. eeniging". Opstellen van de ntocht des morgens ten 9 uur op het Leidscheplein, daarna rondgang met muziek door het kwar tier en vervolgens door: Wilhelmina- straat, Zijlvest, Zijlstraat, Gr. Markt, Begijnestraat, naar de Sociëteit „Ver eeniging", waar de kinderen zullen worden bezig gehouden met spelen om prijzen tot des middags ongev. 3 uur. Gedurende deze spelen zullen de kinderen worden onthaald. 2. Gezellige bijeenkomst ih het Bron- gebouw, des avonds 8 uur. Programma. 1. Orchest van den heer Schouten, alhier. 2. Bankbreuk, Kom. Voordracht. 3. Gymnastiek. 4. Art. 161 van het Burgerlijk Wet boek, Kom. Voordracht. 5. Meisjesgroep, Bogenrijen. 6. Tooneel „Door moeder geholpen", le bedrijf. Pauze. 7. Tooneel, door moeder geholpen", Be bedrijf. 8. Schermen. 9. Mop de Visscher, Kom. Voordracht 10. Gymnastiek. 11. Pink Pillen. Kom. Voordracht. 12. Meisjesgroep. Het tooneelspel wordt gegeven door de welwillende medewerking van de leden van de vereeniging Onder Ons" (afdeeling Tooneel). met gewaardeerde medewerking van de dames mej. Berg mans en mej. v. d. Horst. De komische voordrachten zullen der welwillende leiding van den heer heer A. M. Vrugt. terwijl de nummers Gymnastiek, Schermen en Meisjes- groepen zullen worden uitgevoerd on- dr welwillende leiding van den heer W. v. d. Eijndé. Avond-gracht. Achter de zware boomenrijen droom en d'e st .ijf-deftige hu izen aan de avondgracht. Grauwe steenmassa's, in loomen dommel als doode dingen zwaar en kil tegen elkaar staand'. Zie plek ken hun lichtramen hier en daar breed-uit en werpen het blonde lichtrvierkariit in 't glactzwarbe wa tervlak van de grachten. Tusschen d'e boomen gloeien de lantaarns, d'ie hun schaduwen als wijduit.gespreide armen op de straatsleemen vlekken en gouden Lichtstreepen. breed-uitloopend! op het water kleuren. Ratelende en zoemende- geluiden, breken de groote zw^'^ilte van het stil wegdïroomend stukje stads leven. Trams en wagens en kar ren, die over de bruggen heen en weer ratelen, vreemd, onontleed- baar zoem-geluid van door elkaar klinkende praatstemmen. Brutaal storen die geluiden de intimiteit van de stille gracht, waar weinig voeten gaan-, waar geen ge luiden opklinken uit de grijze slui mering. Af en toe. rruet gapingen van tijd slentert een paartje steep-stappend en schuurt schuif el-geluiden uit de straatsteenen. Haastig gaat nu en dan een- over d'e gracht van brug tot brug, klept nu en dan een deur open en lijnt een breed'e streep gezellig licht uit de corridor. Maar alles blijft verder stil op die gracht, die wegdroomt in- die echo der zwatelende stadsgeluiden, die wegdroomt in het vage wimd'gespeel door de hooge kruinen der boomen. v. d. B. Het Vaderland tretroTiw. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin is aan de we duwen van overleden leden der Ned. vereeniging van Oud-strijders „Het Vaderland Getrouw," gevestigd te Haarlem, een extra-gift, bestaande in aardappelen, vet, vleesch en steenkolen uitgereikt. De milicien M. W. Dels, die bij zijn korps als ongeschikt voor den dienst werd afgekeurd, is gisteren, bij eene herkeuring voor Gedeputeerde Staten alhier, door dat college opnieuw voor den dienst goedgekeurd. Op Vrijdag den 6en September a.s. zullen weder eenige Iotelingen, in ver vanging van afgekeurden, bij de mili tie worden ingelijfd. Noorderkwartier. Woensdag was het feest in het Noor derkwartier. De feestelijkheden in den namiddag hebben we reeds geboek staafd, zoodat ons alleen de voortzet ting van het feest, in den avond, te vermelden valt. Een lange kring lampions en vet potjes bracht door een kleurig, blij licht vroolijkheid en vriendelijkheid en gezelligheid aan. Er was een mu ziektent geplaatst, waarin zich de mu ziekvereniging „Wilhelmina" deed hooren en o. a. de vaderlandsche lie deren speelde. Het was een mooie avond, zoodat er een overtalrijk publiek was opgegaan om van de feestviering in het Noor derkwartier getuige te zijn. Een drarkwst-overtred'ng. Voor het Kantongerecht had zich gisteren te verantwoorden de heer P. A. Alleman, kastelein van het gebouw den R. K. Volk9b., wegens het zon der vergunning in genoemde lokaliteit toedienen van sterken drank. Toen wij ter terechtzitting kwamen, was men juist bezig met het verhoor van den heer Schouten, bediende van den heer Alleman. Deze getuige gaf een geheel andere verklaring dan hij voor de politie blijkens het proces-ver baal had afgelegd en verklaarde dit door te beweren, dat hij aan zenuw toevallen lijdt en dus niet wist wat hij zei, bij het proces-verbaal. Het O. M. schorste hierop de zitting en gaf bevel tot onmiddellijke inhech tenisneming van Schouten, die, ver dacht van meineed, daarvoor zou wor den vervolgd. Op hét hooren hiervan begon hij te roepen en liet hij zich, in een zenuwtoeval op den grond vallen. Eenigen tijd later kwam hij weer binnen, zei, dat hij zich bedacht had, dat het hem niet kón schelen of zijn baas hem ontsloeg, én dat hij beken nen zou; Hetgeen hij toen verklaarde, gaf. met de verklaringen van getuige Bots en het proces-verbaal den ambtenaar van het O. M. aanleiding het feit als vaststaand te beschouwen. Het O. M. keurde de houding van Alleman ten zeerste af, en eischte de strengste straf f 60.en betreurde hef. een niet nog strengere straf te kunnen eischen. De heer A. verdedigde zich met te zeggen, dat hij madera had geschon ken en geen sterken drank. Bots en zijn knecht Schouten waren, aldus ver klaarde hij, den ganschen dag in Am sterdam geweest en beiden aangescho ten bij hem gekomen. Hij had toen Schouten sterken drank gegeven en Bots, omdat die dronken was, madera. De kostbaas van Bots had toen. vol gens beklaagde, gemeend dat deze bij hem dronken was geworden en op die gronden de zaak aangegeven. Staking aan de lichtfabrieken Deed gisteren in enkele bladen een bericht de ronde, diat de werk staking aan de gemeente-Iichtfabrie- ken te Haarlem als geëindigd kon worden beschouwd en de werklie den) die weder aan den arbeid wal den gaan, zich Donderdag-morgen konden aanmelden, wij nebben ge constateerd dat dit bericht niet juist is. Wel is d'e werkstaking aan 't verloopen- doch van 't in dienst nemen der stakers is nog geen spra ke. Toen wij dan ook hedenmorgen te 12 uur naar het terrein der licht fabrieken gingen, zagen wij, wat wij iederem dlag konden opmerken, het door die politie afgezet terrein en daarvoor een twaalftal stakers, nog steeds wachtende op de dingen die komen zouden. Dus van het werk te hervatten, va9 geen spra ke tot op d'it oogenblik. Wel is na eene gisterenavond gehouden hei-me vergadering die leider der staking de Vroede. naar Amster dam vertrokken, doch wij verna men dat hij weder terug zou ko men. De St. Ct." bevat de statuten der Neder!andsche vereeniging van oud- strijders der land- en zeemacht uit de tropische gewesten Het vader land getrouw", te Haarlem. Duur: De vereeniging is aangegaan voor een tijdvak van 29 aehtereen- volvonde jaren, te rekenen van den datum van oprichting, zijndie 17 April 1901. D oei I. Toewijding aan het Nederland- sche Vorstenhuis en het vaderland, door in de uren dies gevaars hare leden te stellen ter beschikking van het vaderland. II. De geboortedagen' van die te den van het Vorstenhuis op waar dige wijze te gedenken. III. Het behartigen der stoffelij ke en de<r maatschappelijke belan gen der leden en citer weduwen en weezen van overleden leden, door te trachten gelden bijleen' te bren gen. ten einde in geval van ziekte of tegenspoed stoffelijk te steunen en aan de weduwen jaarlüks eene uitkeertng te verzekeren. IV. Het in bijieenkomst onderhou den van den krijgsmansgeest en de kameraadschap, door het houden van lezingen en vooidrachten. V. Het doen van geldelijke uvtr keeringen aan weduwen, en wiee zen van overleden leden. VI. Het ondersteunen van zieke of behoeftige leden. VII. De leden, in geval van over lijden. op militaire wijze te begra ven en elkander behulpzaam to- zijn bi» het verkrijgen een,er betrekking of kostwinning. Het bestuur bestaat uit 7 le den. zijndeeen voorzitter, een le- secretaris. een 1 o-penn i ngmeesterj een 2e-seoretariseen 2e-peunitag- mieester en 2 commissarissen. De le luit-adj. Duburg, van het le reg. inf. is np zijn verzoek overge plaatst bij liet 4e reg. inf. en onder ont heffing van zijne functie als adjudant, ingedeeld bij het bataljon, te Haarlem in garnizoen. De 2e luit. Rijk, van het 3e bat. 4e reg. inf. is bij kon. besluit benoemd tot le luit, en blijft in zijnen nieuwen rang alhier in garnizoen. Arrondissements- Recht bank te Haarlem. Zitting van Donderdag 5 Sept.. verkiezings-vechTpartij. In den avond van 14 Juni 1.1. na de verkiezing van den beer Passtoors tot lid der Tweede Kamer in bet district Beverwijk, was het daar zeer rumoerig zoo zelfs dat de politie handgemeen geraakte. Zoo bad voor de Ilaarlomsche Rechtbank zich heden terzake van mis handeling van Jansen en Frank, te verantwoorden Andries Schelvis. Het O. M. vorderde 1 maand gevangenis straf en toezegging van de civiele eisch van 48. De verdediger mr. F. A. Bijvoet wees öp het gunstig verleden van den be klaagde en was van oordeel, dat, in aanmerking genomen den verhitten toestand waarin de Wijk aan Zee on Dulners zich. bevonden en de omstan digheid, dat ook de anderen waar schijnlijk hebben geprovoceerd, bracht dit als verzachtende omstandigheden aan, pleitte lichtere straf, en drong er vooral op aan dat van de civiele eisch veel zou afgaan. Daarna stonden terecht Simon en Andries Sschelvis, beschuldigd van mishandeling van den onbezoldigd rijksveldwachter S. Bol. De beklaagden ontkenden beslist de juistheid van het proces-verbaal waar in o.a. stond dat zij den veldwachter met een schop zouden hebben gesla gen en ontkenden o.a. en schop in hun bezit te hebben gehad. Het O. M. de feiten bewezen achten de, doch aannemende dat Simon Bol op dat oogenblik niet was in de recht matige uitoefening van zijn bediening, overwoog dat de mishandeling zeer ernstig is geweest en dat het verleden, vooral van Simon Schelvis zeer ongun stig is geweest. Simon Schelvis is reeds meermalen, Andries eenmaal wegens mishandeling veroordeeld. Het O. M. vordert 6 en 2 maanden ge v angeni s straf. De verdediger Mr. F. A. Bijvoet was van oordeel dat het overtuigend bewijs hier ten eenenmale ontbreekt. De verdediger keurt het ten zeerste af dat de ambtenaar van het O. Al. zich vooral beroept op het ambtseedig p i*o ces-verba al van Bol, waar nl. de beklaagden verklaren, dat Bol zelf de aan leidende oorzaak is geweest, terwijl Bol bovendien niet in de uitoefening van zijn beroep was. De verdediger betwijfelde de juist heid van het proces-verbaal en de ge tuigenverklaringen en vooral de weife ling der getuigen betreffende de vraag of en wanneer de beklaagden in het bezit van een schop waren. Voor pleiter staat het vast dat h*t overtuigend bewijs niet geleverd is en hij dringt ten krachtigste op vrijspraak aan. G. Mulder en C. W. J. de Bruin, resp. 19 en 13 jaar oud en wonende te 's Gra- venhage en Rotterdam stonden terecht voor het feit dat zij te Lisse te zamen en in vereeniging bij een winkelier ster diefstal van geld en chocolade hadden gepleegd. Een derde, ook ge dagvaard. was niet opgekomen. De jongste jongen verklaarde dat hii ge handeld had op aanstoken van jon gens. De ambtenaar van het O. M. requi- reerde aannemende dat beiden met oordeel des onderscheids hebben ge handeld resp. 6 weken en 14 dagen ge vangenisstraf. De verdediger mr. 't Hooft, vergeleek de jongen met weeke klei, die nog fefatsoeneerd moet worden en hoopte at men de klei niet te hard mocht aanpakken,, zoodat die in brokken op den grond valt. De preventieve hechtenis bevreemdt pleiter zeer. Spreker vond het feit vooral voor den jongsten bekl. het stelen van wat chocolade, niet van dien aard dat zulks preventieve hechtenis motiveert. Pleiter betwistte dat de diefstal ge kwalificeerd kon worden als in ver eeniging gepleegd. Van te voren be raamd plan of gemeenschappelijk over leg bleek niet. Er is slechts van enkel voudige diefstal sprake, terwijl de dagvaarding van diefstal in vereeni ging spreekt. Pleiter concludeert dus tot ontslag van rechtsvervolging en onmiddellijk in vrijheid stelling. De rechtbank in raadkamer verga derd, besloot tot onmiddellijke in vrij heidstelling van De Bruin en bepaalde de uitspraak op heden over 8 dagen. He mstede. Van de 58 ingeschrevenen voor de militie, lichting 1902, hebben 27 reden tot vrijstelling opgegeven, en wel 4 wegens lichaamsgebreken, 6 wegens te zijn eenige wettige zoon en 17 wegens broederdienst. j. Zwarten, wonende aan den Bin nenweg alhier, kwam Dinsdag tot de ontdekking dat 16 zijner kuikens, waar schijnlijk door een hond. waren ver scheurd. Woensdagnacht omstreeks twaalf uur is uit een sloot aan den Rijks straatweg alhier opgehaald een vtouw genaamd Hendrika Pelster. geboren in Duitschland thans verblijf houdende in het Logement de Schoolsteeg te Haarlem. Door de politie is zij naar het Gesticht Meer en Bosch vervoerd waar ze liefderijk werd opgenomen en verpleegd. Bennebroek. D© oudjes van de Van Yerschuer- Brants-stichting zijn peedis 2 maal aangenaam verrast en wel eenmaal op den verjaardag vaan Koningin Wilhelmina door een versnapering hun door d'en burgemeester aange boden en nu weder op 3 Septem ber toen mej. Willink ter gelegen heid van haar geboortedatum de bewoners der stichting flink be dacht. Het inschrijvingsregister d!e<r na tionale militie voor de lichting 1902 heeft sedert de eerste sluiting in Januari geen veranderingen onder gaan zood'at het getal ingeschreven op 7 is gebleven. Hillegom. Gemeenteraadsvergadering van Dinsdagavond 3 September. 1. De nieuw inkomende leden, de heeren J. Balvers en J. Guldemond worden door den secretaris binnenge leid en leggen in handen van den voor zitter de gebruikelijke eeden af, waar op de plechtige installatie paats heeft. De Voorz. wenscht de niewbenoem- den geluk met het vertrouwen, dat de burgerij in hen gesteld heeft en hoopt dat zij langen tijd de belangen der ge meente mogen behartigen. Vervolgens leggen de herbenoem de leden, de heeren K. van Bour- gondiën en Th. Lommerse de ge bruikelijke eeden af, waarna de Voorz. ook hen geluk wenscht met het in hen gestelde vertrouwen. Ingek. stukken: onder meer: een bericht van den heer C. Nakken, on derwijzer te Velp, waarin hij meldt, 1 October a.s. in functie te kunnen treden; 2. Als wethouder wordt gekozen de heer V. Bourgondiën; 3. Als Ambtenaar van den Burgerl. Stand wordt gekozen de heer V. Bour gondiën; 4. De voorloopige vaststelling van do gemeenterekening over 1900 is door da Commissie in orde bevonden en wordt met algemeene stemmen goed gekeurd. 5. Aanbieding gemeentebegrooting 1902; bedraagt f 36425.41 en zal bij de leden circuleeren. 6. Opmerkingen van Ged. Staten op de verordening tot heffing van den H. Omslag. Ged. Staten wenschen: Onbelastbaar inkomen van f 500 op f 400; een opklimming van f 50 voor de eerste 18 klassen; een opklimming van 1100 voor de 19a tot de 44e klasse; daar boven voor elke f 200 een nieuwe klasse. Door den Raad was vastgesteld &en opklimming van f 100. De heer GuWemond wenscht wat de f 400 betreft, niet met Ged. Staten mee te gaan. Daarop stelt deze voor f 450 als aanvang te nemen;; dit wordt ver worpen mei 9 tegen 2 stemmen. 7. Regeling branden van de lan taarns: Er wordt besloten dat de lantaarns van 1 Augustus tot 1 Mei zullen bran den. Sloten. Het tweejarig dochtertje van den veehouder v. rl is in een sloot bij de woning verdronken. Wethoudersbenoemingen. SCHOTEN: G. E. A. Teeuwen en W. van Schie (herk.). SLOTEN: J. J. Rijnierse (herk.). ASSENDELFTJb. Al Kzn. en C. Tzn. IJff. WESTZAAN: Ch. Grootes Mzn. KROMMENIE: J. van Wermesker- ken. Aand. Zuid-Hollandsche Hypotheek bank 200 pet. Aand. Mijnbouw-Maatschappij .,Ka- hajan" 125 pet. Oblig. Noord-Zuid-Holl. Stoomtram- Mij. HaarlemLeiden 100 3/8 pet. Aand. Brood- en Meelfabriek te s- Hage 35 pet. Oblig. Machine-, Rijwiel- en Auto- mobielenfabriek Simplex" 70 pet- Volgens het „Weekblad van de Com- missiebank" te Amsterdam zijn in de week geëindigd 3 September, door tusschenkomst dier bank verhandeld de volgende minder courante fondsen: 3 1/2 oblig. Provincie Zuid-Hol land 97 3/4 VVinstaand. Koninklijke Paketvaart- Maatschappij 600. ^Pr-'~"d- Algemeene Consignatie- bank 22ö. Aand. Nederl. Bouw-Mij f 242.50. Aand. Cultuur-Mij. „Kayoe Enak" 28 Aand. Billiton-Mij. le rubriek 2030. Aand. Paleis voor Volksvlijt 10 5 oblig. Mij. tot Expl. van C. G. Rommenhöller's koolzuur en zuurstof- werken 99 4 1/2 oblig. Baumwollspinnerei „Germauia" 70 Aand. Kon. Stoomweverij te Nijver- dal 150 Aand. Mij. tot ExpL van graansilo's en pakhuizen 75 Aand. Nederlandsch-Amerikaansche Land-Mij., 3e serie volgestort 97 1/2 Aand. Noord-Brabant Duitsche Spoor 13 1/2 Als nieuw ingekomen wijzigingen van vraag en aanbod in genoemd weekblad vermelden wij de volgen de fondsen. Gevraagd. Aand. Nederl. Stoomlijstenfabriek van de heeren De Gorter en Co.. offerte. Aand. Pharmaceutische Handelsver- eenigingen 130 Aand. Maastrichtsche Hypotheek bank 132 10Aand. Exploratie-Mij. „Rumenië" 4 oblig. 'g Gravenb. Med.-mecha nisch Zander-instituut 85 Aand. Ned. Grootboek-bank 110 Opr.-Aand. Singkep-Tin-Mij. 95 Oblig. Nederl. Fabriek van werktui gen en spoorweg-materieel 98 Aangeboden. Opr.-aand. Algemeene Consignatie- bank f 225. Aand. Noord-Brab. Bank 12 1/2 Cultuur-Mij. „Esperanza" 80 Aand. Billiton-Mij. le rubriek f 2035. Aand. Mijnhouw-Mij. „Gorontalo" 15 Aand. Mij. tot Expl. van Limburg- sche Steenkolenmijnen 150 Aand. Noord-Nederlandsche Beet wortelsuikerfabriek 120 4 1/2 oblig. Baumvvolfspinnerei „Ger- mania" 75 4 oblig. Pletterij Enthoven 97 Aand. Mij. tot Expl. van de „De La- val Stoomturbine" 107 Aand. Twentsche Chemicaliën Han dels-vennootschap bod. Aand. Ned. Mij. voor kunstmatige oesterteelt, ex-winst-aand. A. cum div. 61 Aand. Mij. tot Expl. van waterlei dingen in Nederland 92 De Commissiebank te Amsterdam zal in den loop der maand September eene effectenveiling houden. Zij verzoekt opgaven van inzendingen ten spoedig- ste aan haar te richten. Beurs. Volgens het „Weekblad voor Incou rante Fondsen" zijn door de heeren Broekman eu Honders verhandeld: Aand. Overijsselsche Kanalisatie- (pref.) 25 pet. -AandL Amsterdamsche Galerij-Mij. 41 1/2 pCt. Oblig. Boek- en kunstdrukk. *h. Roelofzen, Hübner v. Santen 98 3/4 Aand. Crediet-Vereeniging 112 1/2 AaEd. Mij. tot Expl. van Brai.;s Doelen Hotel 80 pet. Aand. Groninger Waterleiding 140 Oblig. Haagsciie Mij. van Onroeren de Goederen 95 pet. Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. De koetsiers van de postkarren te Amsterdam, die de posten van het hoofdkantoor naar het centraal-sta- tion vice-versa rijden, hebben nog steeds diensten van 15 tot 20 uur daags, waar afgaat des morgens en des mid- dags, twee keer, drie kwartier schaft tijd. De dag van 15 uur is hun kortste dienst. Zij moeten eiken morgen ten 3.45 of wel vijf uur 's morgens aan den stal zijn, en gaan op zijn vroegst des avonds om 10 uur naar huis. Om beur ten doen zij dienst tot 11.30 's avonds of 1 uur 's nachts. Om de vijf weken een vrije Zondag. Verlof is hun onbekend, tenzli zij een plaatsvervanger stellen voor eigen re kening. Het loon bedraagt per week f 12, bij ziekte wordt dat niet uitbetaald. Ver zekering bij ongelukken bestaat niet, evenzoo staat het met pensioen. Zij zijn in dienst van een particulier die bij inschrijving dat vervoer heeft aangenomen. (Volksblad). Burgerlijke Stand. Lijst van brieven en briefkaarten, verzonden door het Postkantoor Haar lem gedurende de tweedo helft van Augustus 1901, wolko niet aan de ge adresseerden konden worden uitge reikt Binnenland. A. Brieven. Mej. den Dupont» mej. G. Kleinsma, C. E. v. d. Bilt, Amsterdam; J. v. He- mert, Arnhem; J. Duin. Beverwijk; mevr. Berkhout— Baptist, Gulpen; Mej. Post, Haarlem; Mej. Meyer, Haar lem; de Graaf, Krommenie; Mej. C. Schreuder, Leiden; Wed. D. Lamrner- se. Leiderdorp; G. B. v. Baak, Kaar den; M. Buis, Opmeer: E. K. Hoogen- boom, Oud-Beierland; W. v. Wijnsber- gen, E. A. Cousijnse, Prins. Gebr. Martens, mej. D.Steinveld. Verkerk. D. H. v. Bergen v. d. Grijp, mej C. Halter, D. de Haan, allen Rotterdam; Heeremans te Santpoort; mej. J. Bakx Scheveningen; Koch id.; W. v. Voorst, T G II. Reitsmn, M. v Aken, allen Utrecht; G. Nieboer, Zaandam; J. v d. Meije, Zandvoort; E. v. Vliot, Zeven haven. B. Briefkaarten. Y mulder J Hoogland. A. J. v. Ga- .j Lask, G. W. helting. mej. R. v. Faas- ffV j,V" Kronenburg, mej. Jacobs, .G°dfr Meijer, mej. C. Huisman, mej. G. Romijn, L. de Groot, mei R Hersman, J. Klink, J. v. Kuijl, J. Sar- toentjen?, A. Willem se allen Amster dam, J. Badings, Arnhem, C. v. d. Hucht, L. Scheltema> mej. M. Ledder. mevr. Bekkers allen den Haa^ mei M. Brouwer, J. Brouwer. Deerns' Wed! Strooker, A. de Winter. D. het Hoen, N. Baaijens allen Haarlean, mej. J. C. Klugt Hilversum, Wed. J. v. Zweden Iersek^ mej, J. Kruiswijk Overveen, mej. D. N. Elink Schuurman, mej. L. Emmerik beiden Rotterdam. H. Klaas- sen Roermond, mej. L. Bitmer?? Wor- merveer. Buitenland. A. Brieven. Lucien Hauthier Anderme, Beekcrs Bremen. J. Springvelt en E. v. Veen Co.. Brussel, mej. N. Smit. Cleef, J v. Leeuwen, Dusseldorf, H. H. Wonder- gemv. d. Broecke. Freudenstadt. E. L. Hagen, dr. Reepmaker, Iiarzburg, mej. M. Kok, London, Th. Hart de Ruyter, Madioen, C. Hof, Malang, B. van MarwijkKoog, Neuhausen. mad. de Brederode, Paris, Lili Hasendever, Reinscheid, mej. Low, Trier. B. Briefkaarten. Willy Lahekohr, Coin, mej. M. Defu. ve? Friedrichsroda, L. Gruijter. Ham burg, M. Eikelenboom, Honnef, mej. J. Lolof, Königswinter, Joh. Hart, Mül- heim, J. Appelboom. Varsorvie L. H. Grivel. Wiesbaden, J. M. Perketing?'?? Frau Vanther Getrouwd: 5 Sept. J. F. Hen driks en A. H. M. Ubbens. G. A. Diependa&l en A. van Tel. Mr. A. Moeais en E. J. M. Wagwer. J. van der Burg en M. T. Koelink. Bevallen. 4 Sept. A. FustiLut- fcikhuizen, z. G. H. RuijfrokHart man, z. E. C. VendoornBon- gore. d. Overleden3 Sept. G. F. Hoogxy land, 4 m. z., Boereeteeg. 4. M. P. Bijnsdorp, 22 m. d.. Morinnesteeg. 367e Staatsloterij. Donderdag 5 Sept. 4e Klasse, 4e Lijst. Ns. 11932 en 13233 ieder f 400. No. 8681, f 100. Prijzen van f 65. 27234104973 7673111201489119298 722 34285445 81301126616226 19653 89236945503 831111377163-619753 1034 380 L 5509 8825117331658819900 127940035664 S972117391685720016 133940405915 9103120371771521267 136840555931 9178132031809820277 156641206323 9338133011827020342 17884512650110022134271830220646 I9ï5 4590 656110132138121844120960 26124 997224102091401418846 265348107441106221473818908 3114 4937 7451108441474919116 MARKTNIfcUWS. Artikelen. Aangev. Verkocht. Prijs. Aardapp. 165 HL. 165 HL. 2—3.00. Appelen 83 HL. 62 HL. 3—8.00. Peren 207 HL. 1S1 HL. f 3.5018.— Ileereb. 1715 m. 1G00 m. f 0.401.30. Snijb. 211 m. 211 m. 0.30—2.00. POSTERIJEN. Officieele Berichten. De. BURGEMEESTER van, Haar lem, brengt bi i deze ter kennis van de ingezeteniejn diezer Gemeente, dat de op d'en 30en Aug. jl. execu toir verklaarde voljaars kohieren) Nos. 3 en 4 op de bedlrijfs belasting dëzer Gemeente, dienst 1901/1902, op heden aan den ontvanger der di recte belastingen zijn ter hand ge steld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldi gen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem., 5 Sept.. 1901. Do Burgemeester voornoemd, BOREEL. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem, Doen fce weten, dat bij hunne lie schikking van 4 September jl. aan M. Schoolmeester vergunning is verleend tot uitbreiding van eene inrichting bot het vervaardigen van witte goederen in bef. perceel aan do Anithontesbraat No." 10, door bij plaatsing van een. gasmotor in een gebouwtje in den tuin van het per ceel aan het Spaarnie No. 57. Haarlemi, 5 Sept. 1901 Burgemeester en Wethouders voornoemd: BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. Advertentlën. Getrouwd: G. W. GROENEVELD en PAULINE J. HALLO. fÜm,]sSept.J901. De Heer en Mevrouw G. \V- GROENEVELDHallo betuigen» ook namens wederzijdsche familie» hunnen hartelijken dank voor de belangstelling, bij hun Huwelijk ondervonden. Voor de vele vriendelijke blijken van deelneming, ons be toond bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, den Heer P. LANGEBAERD. be tuigen wij bij deze onzen harte lijken dank. J. LANGEBAERD— Houttuïn G. W. BLOEM ENDAAL. W. F. BLOEM EN DAAL. Wormerveer, 5 Sept. 1901. Eenige en algemeene dankbe tuiging. Voor de vele vriendelijke blij* ken van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onzen ge liefden Broeder en Behuwd broe der, den Heer P. LANGEBAERD, betuigen wij bij deze onzen har telijken dank. T. DEKKER—Langebaf.rd L. DEKKER Kz. Haarlem, 5 Sept 1901. Eenige en algemeene dankbe tuiging.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3