Lijders aan vallende ziekte. Sterfgeval Msj. Mary I. Fleischmann, Men wordt verzocht "berichten en anders zins in het vervolg niet meer te zenden aan het per soonlijk adres van een onzer redac tieleden, maar te adresseeren aan de Redactie van Haarlem's Dag blad Met speciale mededeelingen, als ingezonden stakken en derge lijke, gelieve men zich te richten tot de Hoofd Redactie. De gebouwen Bethesda, Sarepta en Silo te Haarlem en Zoar, Salem en Eben-Haézer te Heemstede zijn bij al len welbekend, evenals de zoo bekla genswaardige bewoners dier stichtin gen van ,,de Christelijke Vereeniging voor lijders van vallende ziekte." 's Zondags-middags ziet nien vaak da mannelijke verpleegden onder toe zicht van Broeders wandelen door den Hout en dan vervult ons niet alleen een diep medelijden met die ongeluk- kigen, maar ook dankbare waardee ring voor de ~oede verpleging, die zij in genoemde Inrichtingen ondervinden. De directeur, de heer J. L. Zegers, heeft over het afgeloopen jaar ean ver slag geschreven, dat als keurig uitge voerd boekje is rondgezonden. Aan dat verslag ontleenen wij een en ander. Do periodieke aftredende bestuurs leden werden herkozen en in de plaats van wijlen Dr. A. E. van Ho ij en werd gekozen Ds. G. J. A. Jonker, alhier. Aan den geneeskundigen dienst bin nen de Stichtingen werd eenige uit breiding gegeven door de benoeming van een tweeden geneesheer, Dr. M. Colenbrander, arts te Heemstede, voor de behandeling der mannelijke ver pleegden, terwijl Dr. J. Timmer voort ging zich te wijden aan de behandeling der vrouwelijke patiënten en ook voor de gestichten te Heemstede Psychia trisch adviseur blijft. Met dankbaar heid wordt gewaagd van de uitnemen de lessen in anatomie en ziekteleer door beide geneesheeren aan de Zusters en Broeders gegeven. Aanwezig waren op 31 Maart 124 mannelijke, 130 vrouwelijke totaal 254 verpleegden, dit is 42 hooger dan een jaar te voren. Het totaal der gedurende het laatste jaar onder de verpleegden waargeno men toevallen en duizelingen levert de volgende getallen op: zware toe vallen 6372 man., 4315 vrouw., totaal 10687 patiënten; lichte toevallen 424 man., 905 vrouw., te zaaien 1329 pa- tienten; duizelingen 8702 man.. 4 vrouw., te zamen 1298 patiënten. Het totaal verpleegd&gen bedroeg voor de vrouw, patiënten 41566, voor de man. 42751, samen 84317. Het verslag gewaagt met ingenomen heid van de weekvergaderingen, van de gevierde jaarfeesten en van de boottochten met de bevolking der Haar- lemsche Stichting naar Pui-merend en nxet die te Heemstede naar den huizs Guntersteyn te Breukelen. „Over het geheel, zegt de directeur, kunnen wij niet genoeg waardeeren den goeden toon en den vriendschap pen j ken geest, die onder onze kranken worden gevonden. Ieder, die den aard van hunne krankheid kent, kan eenigs- zins weten hoe licht de harmonie ver broken, de vrede verstoord wordt. Wij weten voor hoe groot een gedeelte wij, naast den invloed van het Evangelie, de goede onderlinge gezindheid heb ben te danken aan hen, die voortdu rend onder onze kranken leven en hen verplegen." Aan de stichtingen zijn thans werk zaam: 1 besturende zuster. 10 ingeze- gend'e -zusters, 12 proefzusters, 5 zus ters in den voorproef tij dl, te zamen 2É 6n 1 besturende broeder, 22 ingezegen de broeders, 31 proefbroeders en 5 broe ders in den voorproeftijd, te zamen 58. In h.^t geheel zijn nu onder de broe ders gediplomeerd: Voor Ziekenverple ging alleen 3; Krankzinnigenverple ging alleen 7; beide Verplegingen 8; Godsdienstonderwijzer alleen 2; Gods dienstonderwijzer en Ziekenverpleging 4 en Godsdienstonderwijzer en beide Verplegingen 2. Het medisch overzicht, samengesteld door Dr. J. Timmer en Dr. M. Colen brander maakt melding van een pa tient, die als milicien werd ingedeeld, en toen, nadat hij te Meer en Bosch zeer langen tijd geheel vrij van toeval len was geweest, onder den invloed van het voor hem weinig geschikte mi litaire leven, betrekkelijk spoedig op nieuw een toeval kreeg, waarna hij als ongeschikt voor den militairen dienst werd ontslagen. Ten slotte brengen de doktoren een woord van dank aan de collega's van G enderen Stort, Waller Zeper en Jes- surun, die op hun speciaal genees kundig gebied steeds zeer welwillend hebben geadviseerd, en ook aan de collega's Goedkoop, Krol en Peereboom en den heerTBölger, tandarts, voor dö hulpvaardigheid'door hen bij voorko mende gelegenheden betoond. De rekening van ontvangst en uit gaaf maakt melding van een nadeelig saldo van f 4049.31s. Door een voor schot van 15.000 kon het nadeelig saldo van f 19,945.615, waarmede de re kening begon, tot genoemd.bedrag wor den teruggebracht Achter aan het verslag is voor be- langstellenden een prospectus gevoegd. De operette „Rip". Men meldt ons: Zondag 1 Sept. jl. zijn onder leiding van den heer J. de Nobel in den foyer van den schouwburg de koor-repeti ties begonnen voor de operette „Rip van Planquette. Aangezien deze eer ste bijeenkomst meer als een introduc tie werd beschouwd, werd eerst aan de repetitie van Zondag 8 Sept. d.a.v. een meer officieel karakter gegeven. Te twee uur, toen alle solisten en koorleden tegenwoordig waren, werd door den vice-voorzitter, den heer C. Janzen, in groote trekken geschilderd het ontstaan en voortbestaan van het Haarlemsch Operette-Gezelschap. Voorlezing werd gehouden van die artikelen van het reglement, waarin aan koorleden werd bekend gemaakt hunne rechten en verplichtingen. Met genoegen constateerde spreker dat niemand na de eerste introductie was weggebleven. Hij maakte bekend dat alleen de beste krachten uit de vroegere koren waren aangezocht, zoodat het koor van de uitvoering van Rip de keurtroep zal zijn van het koor Franchimont, nog aanmerkelijk ver sterkt door goede Haarlemsche zange ressen en zangers. Aangezien er goed moet worden gerepeteerd, werd hun verzocht, zoo min mogelijk te verzui men, daar in't begin van het seizoen de eerste uitvoering zal plaats hebben. De solopartijen zijn in uitstekende handen. Wanneer de uitvoering zal beant woorden aan den indruk, dien we van de eerste repetitie kregfen, verzekert dit den Haarlemschen ingezetenen veel genot. Daarna gaf de directeur in breede lijnen een overzicht van den inhoud, waarnaar met aandacht werd geluis terd. Binnenkort zullen uitvoerige berich ten gegeven worden. Deze repetitie werd o.m. ook bxjge woond door eenige heeren van het Eere-Comité. Stadsnieuws Haarlem, 10 Sept. 1901. De heer C. van der Peet heeft in het perceel Jansstraat 16, een nieuwe, vlecschhouwerij geopend. Het inwen dige voldoet aan alle eischen, die men aan een dergelijke zaak mag stellen en het mooie front is een sieraad' voor de Jansstraat. Vorst Bismarck en zijne echtgenoote bezochten heden het Stedelijk Museum op het Raadhuis. Bij vonnis van da Aur. Rechtbank alhier dd. 10 September 1901 is C. J. Kramer, scheepsbevrachter te Zaandam verklaard in staat van faillissement. Rechter-comm. Jhr. mr, R. de Mar ces van S windleren. De heer Jhr. Mr. E. H. E. Tedin van Berkhout, is heden ter terecht zitting der Arr. Rechtbank alhier beëedigd als Advocaat en Procu reur b_ij die Rechtbank. Vereeniging van Postduiven liefheb bers „De Luchtgids". goedgekeurd bij Kon. Besluit den 26 Juli 1901. Zondag j.l. hield deze vereeniging haar laatste wedvlucht voor jonge dui ven in dit seizoen van Hengelo. Door de goede zorgen van den stationchef aldaar werden de duiven te 8.20 in vrijheid gesteld en bereikten hunne hokken als volgt: 1. J. Broekhof. 10 u. 9 m. 2s.. 2. P. Scheelings, 10 u. 25 m. lis., 3. S. van Bragt. 10 u. 25 m. 18 s.. 4. G. Zomer dijk, 10 u. 25 m. 21 s., 5. C. van Meurs, 10 u. 25 m. 26 s. Ie prijs voor de 2 eerstgetoonden J. Broekhof, 2e prijs voor de 3 eerstge toonden S. van Bragt. Een bronzen medaille, uitgeloofd oor de aangewezen eerstgetoonde duif werd behaald door den heer J. Broek hof. In het café van den heer Vanüiessen Jan Gij zenvaart, zal op 12 September a.s. ter gelegenheid van het dan aldaar te vieren Koninginnefeest muziek in den tuin zijn en volksspelen enz. ge houden worden. Jubilée. Den len October zal het 20 jaar leden zijn, dat de heer A. M. Verkerk bij. het politiewezen in dienst trad. Wie den kranigen, ijverigen politie man, den slimmen rechercheur, den detective in optima forma kent, weet wat hij gedurende dit 20-jarig tijdvak voor de politie is geweest, wat onschat bare diensten hij aan de justitie heeft bewezen. Hij was vooral in den tijd toen hij als rechercheur werk zaam was met recht de schrik der inbrekers en dieven. Meermalen zijn door zijn vernuft en helder doorzicht in de zaken daders van diefstallen op gespoord, welke in den beginne onuit- vindhaar schenen. Thans is de ijverige politieman de laatste jaren als bode aan het Paleis van Justitie en tevens als onbezoldigd rijksveldwachter werkzaam. Evenwel is hij nog met hart en ziel politieman en meermalen kunnen wij constatee- ren hoeveel liefde hij nog voor het po litievak koestert, met hoeveel genoegen hij nog aan zijn rechercheurstijd te rugdenkt. En dan. wanneer hij daar over eens begint te spreken, dan kan hij je verhalen doen, ademloos boeiend, die uren lang duren. Dan glinsteren zijn oogen, dan leeft hij nog eens in zijn glorietijd, dan is het of hij weer aan het snuffelen en zoe ken is. Men moet hem hooren vertellen hoe bv. na moeielijkheden, door geslepen heid tegenover geslepenheid te stel len, een inbreker door hem werd op gespoord, of hoe hij gestolen bank biljetten terugvond, door het blad van een tafel af te schroeven omdat hij vermoedde dat 't wel eens kon zitten in een holte daaronder. Een andere maal trachtten de daders den politie man te misleiden door heel eenvou dige middelen te gebruiken, maar Verkerk liet zich niet beet nemen, en weldra begreep hij dat de sleutel an het geheim was, het omkeeren van sen eenvoudig bloempotje, dat voor liet venster stond. Ook bij den laatsten inbraak bij Verbruggen, kwamen wij toevallig den oud-rechercheur tegen en onze eerste vraag vjas natuurlijk: „Wel, Verkerk, wat denk je van dat zaakje?" En meteen klonk het met be slistheid: „Dat moeten die en die ge daan hebben." En werkelijk eenige dagen later was de door de Heemsteed- sche politie gearresteerde een der door Verkerk genoemde personen, terwijl het geen twijfel laat, of de toen ont snapte was de ander, die door den re chercheur werd aangeduid. Dergelijke staaltjes getuigen van het goede in zicht, dat de oud-rechercheur in poli tiezaken heeft ,en wij spreken dan ook volgaarne den wensch uit dat de zil veren medaille, die hem zal worden overhandigd, nog tal van jaren zijne borst moge versieren;^it hij nog veie jaren moge gespaard oiiiven in 't be lang van politie en justitie; want wij twijfelen geenszins, dat, mocht zich hier ter stede weer eens eene belang rijke zaak voordoen, Verkerk zijn speurderstalenten wel weder in dienst der Justitie zal stellen. En dan wee de daders! welke door de Vereeniging tot verhoo ging van 's Lands Weerbaarheid „Voor Vaderland en Koning", ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan op 4 Octo ber 1901, zullen gegeven worden op 21, 22, 23, 28, 29 en 30 September en de Scherm wedstrijden op 5 en 6 October. De schietwedstrijden zullen gehou den worden op militaire banexx onder Overveen. Afstand 300 M. De schermwedstrijden zullen afhou den worden op 5 en 6 October. De jury voor de schermwedstrijden is samen gesteld uit de heeren C. H. Smets, 1ste Luitenant Koloniale Reserve; L. van Humbeek, Prof. d'Escrime. Joh. G. Martin, A. J. Meijerink, W. van den Eijnde, leeraren in gymnastiek erx schermen, S. J. E. Paulen, serg. maj. schutterij en J. D. C. W. Butgault. 2e luit. plaatselijk adjudant. Wat den schietwedstrijd betreft, er wordt, uitsluitend geschoten met gewe ren M. 95 en rijksmunitie op de schijf „Breda" (telling 412) afstand 300 M. De rangschikking der seriën geschiedt: a. in den korpswedstrijd, alsmede in den personeelan wedstrijd: 1. Naar de meeste treffers. 2. Naar het hoogste aantal punten. 3. Naar het grootste product van het hoogste en laagste schot. Is alles gelijk dan beslist het lot. In den korpswedstrijd worden de 25 schoten voor een serie berekend. b. In den wedstrijd vrije baan. 1. Naar de meeste treffers. 2. Naar het hoogste aantal punten. 3. Naar de steunserién. Is alles gelijk, dan beslist het lot De leden der feestvierende vereeni ging nemen aan den wedstrijd geen deel. De uitreiking der prijzen heeft plaats op 6 October in de sociëteit Ver eeniging des avonds te 8 uur. De schermwedstrijden vangen Zater dag 5 October des voormiddags te 9 uur aan; in de volgende orde. Personeel. Degen, Sabel en Geweer tot 's namiddags 5 uur, vervolgens om 7 uur, Korpswedstrijd op Degen, Sabel en Geweer. Daarna zoo noodig voort zetting van den personeelen wedstrijd. Zondag 6. October 9 uur, voortzetting personeele wedstrijden: 's middags 2 uur. Colonne wedstrijden; *s avonds 8 uur uitreiking der prijzen, gevolgd door bal. De uitgeloofde prijzen be staan voor iedere afdeeling uit 1 verg. zilv., 1 groote zilv. en een zilv. medaille Ten slotte spreekt de feestgevende vereeniging den wensch uit. dat velen zich geroepen zullen voelen, door deel neming het welslagen dezer wedstrij den te doen bevorderen. Gevonden, voorwerpen. een bloedkoralen kinderarmband. Nu de staking geëindigd is, zal he den de politiepost worden opgeheven. Door Burgemeester en Wethouders is heden de levering van gasbuizen en hulpstukken voor liet buizennet ge gund aan de Société Anonyme des Hauts Fourneaux et fonderis de Pont- &-Mousson. Heamstede. De linnengoederen ontvreemd: uit een der buitenverblijven in den Hout, zijn bij opkoopers te Haarlem in be slag genomen. Aan dr. M. Colenbrander, arts, is vergunning verleend, om voor veertien dagen de gemeente te verlaten, om een buitenlandsch reisje te maken. De praktijk zal worden waargenomen door dir. Mes, arts, thans verblijf hou dend.' te Haarlem. Haarlemmermeer. Naar men verneemt bestaat alhier het plan om 1 Juli 1902 feestelijk te her denken. Op 1 Juli 1852 hoorde men al om in den lande „het Meer is droog". Negen en dertig maanden lang, heb ben 3 stoommachines gewerkt, om de kom leeg te pompen, 14004032 pompsla gen zijn er gedaan, elke slag verwerkte ongeveer 66 kub. M. water, zoodat in die maanden de enorme hoeveelheid van 831.839.501 kub. M. water naar buiten werd geworpen. En in die 39 maanden heeft de Lijn den slechts 5, de Qruquius 21/2 en de Leeghwater slechts 1 maand stil gestaan, om de noodige herstellingen te ondergaan. Over de 34 ingeschrevenen voor de Nationale Militie, lichting 1902, zal Vrijdag 11 October a.s. te Haarlem in den Doelen, de loting plaats hebben. Als een groot bewijs voor den voor uitgang ran Zandvoort kan worden medegedeeld, dat ten postkantore al hier het verkochte getal 1 cents post zegels gedurende de maanden Juni. Juli en Augustus 1900 respectievelijk bedroeg 34ÖÖ, 6600 en 4800, totaal 14.800, terwijl in die zelfde maanden over dit jaar respectievelijk verkocht werden 10.200, 20.400 en 21.400, totaal 52.000, alzoo een vooruitgang van 37.200 stuks. kon De Vries met gemak verorberen, eveneens een heel bos schar met wat zouten haring en een lang wittebrood. Te Haarlem werd hij uit een hotel weggegooid, nadat hij, de ontbijttafel had schoon gegeten en weigerde te be talen, omdat hem nog niet wat brood jes wei-den verstrekt. Op een socië teit aldaar legde hij dusdanige proe ven van bekwaamheid in Ket eten af, dat de toeschouwers het „beestachtig" vonden. Aangekomen badgasten. De Bordes, Hilversum, Villa Berthalda. Mevr. Vlaming. Amsterdam, Burge meester Engelhertsstraat, 4 p. Mevr. Kaan. Scheomda, Kerkstraat, no. 10 2 pers. Meg. M. Heilkema, Oosterwijtwerd, Kerkstraat 9. Vorst II. v. Bismarck, Grand Hotel. 3p Fam. R. W. J. C. van der Wale Bake. 4 pers .Mej. B. S. B. Schultz, 2 p. M. Pauw. B. Figée allen van Amsterdam in Pension OuisianaL Vervolg Nieuwstijdingen. In geen jaren is de oogst in Haarlem mermeer, zoo vroeg, zoo zonder gebre ken en zoo overvloedig binnengehaald, als dit jaar. De schuren zijn gevuld en men hoort van den landbouwer slechts een roep: „het is een voordeelig jaar". De uitkomst bij het dorschen over treft dan ook verre de verwachting. Men begint reeds spoedig met het rooien der bieten, die overal gunstig te velde staan. Velsea. De heer K. Atteman, ambtenaar bij de af deeling financiën te Amsterdam, is benoemd tot adjuct-commies alhier, op een voorloopige jaarwedde van ƒ500. De dag der loting, der ingeschreve nen dezer gemeente, voor de lichting iyU2, is bepaald op 16 October e. k., des morgens 8 1/2 ure in de Rijks-Nor maalschool alhier. Zaadvoort. Bij Burgemeester en Wethouders is ingediend een bouwplan voor 4 woon huizen aan do Haltestraat tusschen den Kostverloren straatweg en villa Maximiliaan, gelegen bij de halte van den spoorweg. Alhier zijn aangekomen en afge stapt aan het Grand Hotel de Vorst en Vorstin Herbert von Bismarck. De lijkschouwing, in het militair hospitaal te Amersfoort gehouden, heeft aangetoond, dat Heinricli Wil helm Weber (de kermisreiziger van wiens dood na drinkgelag en vechtpar tij. we gisteren melding maakten) niet veroorzaakt is door een beroerte, doch dat hem de borstkas is ingeslagen en daarbij het hart zoodanig verwond, dat de dood wel moest volgen. De Duitsche en Hollandsche kermis reiziger zijn dan ook beiden in arrest gehouden. Protest-betooging. Te^ Alkmaar bestaat het voornemen op 15 Sept. een grootsche betooging te houden als protest tegen de onmensche- Üjke proclamatie van lord Kitchener. Een vermakelijk voorval had verleden week te Drongelen (Nbr.) plaats. Een zoontje, dat reeds zoolang met een hond.1 had geredlen, wenseh- te voor verandering wel eens een ezel, en maakte dezen wensch aan zijn vader bekend. Deze was niet genegen aan dix hooge verlangen van' zijn zoontje te voldoen, en gaf hem dan ook te verstaan maar evenals vroeger met zijn trouw beest te blijven rijden. De jongen liet zich niet ontmoe digen- en dreigde, 'ais vader zijn verlangen, een ezel. niet inwillig de, hij zich onmiddellijk zou gaan verdrinken. De vader zei„ga je gang mijn jongen." En om ziin woord' gestand' te dloen, liep de deugniet wieg en wierp zich werkelijk ini 't water. De vader had hein beloerd en was ini een oogwenk op de plaats des onbeils om zijn stijfhoofdige-n zoon te redden- Toen hij hem in diezen toestand zag. was alle. schuld1 ver geten, en vader bood hulp. Maar o weievader bui gt te ver en valt voorover naast hiean' in 't water. Nu verscheen een derde op 't fjoo- nieelmoeder de vrouw had in een oogwenk den nijpenden toestand van man en zoonlief overschouwd, en als een pijl uit d'en boog snelde zij' heen. met de beste voornlemens bezield1, beiden spoedig op 't droge ta hebben e-n jaweldra lag moeder er ook bij in 't Msscihe nat. dus vader, moeder, zoon in 't bad* en dat alles omdat het zoontje niet direct zijn zinnetje had gekregen. Tableau I Spoedig kwam er hulp opdagen en werden de drie zwemmers op 't droge gebracht en kwamen nog met den schrik en een nat pak vrij. Het bestuur der sociaal-democrati sche partij heeft de heeren Gorter, Melchers, Tak, Troelstra en Vliegen benoemd tot leden der commissie tot onderzoek der agrarische kwestie. Een weddenschap. Maandagmorgen zei de 17-jarige werkjongen P. de Waard uit Dordrecht te Zwijndrecht tot eenige makkers: „waaronder gewed dat ik van hier naar Dordt en terug zwem." „Om een kan jenever!', zeiden de anderen. De weddingschap werd aanvaard en De W. begaf zich te water. Van Zwijn- drecht naar Dordrecht ging 't goed, op den terugweg van daar naar Zwijn drecht echter begon hij, onder den Zwijndrechtschen wal gekomen, fe zinken. Stellig zou hij verdronken zijn, indien niet twee personen, te Zwijn drecht aan den wal staande, te water gesprongen waren en hem gegrepen hadden. Bewusteloos werd De Waard op den wal gehaald en daar zoolang geslagen, totdat hij weer bij bewust zijn kwam. Hij is toen van Zwijndrecht naar Dordt gebracht. Een illusie minder 1 In een der Bredasche bladen werd dezen dagen melding gemaakt van het feit, dat een groot aantal stadgenooten tot de treurige ontdekking waren ge komen, dat het water uit do gemeente lijke waterleiding zeer onzuiver was en een onaangenamen petroleum-achti- gen stank had. Als men het water eeni- gen tijd liet staan, vertoonde zich aan de oppervlakte een vetachtige zwarte massa, die allesbehalve reukeloos was. Het denkbeeld werd geopperd, dat zich misschien een rijke petroleumlaag nabij de prise d'eau te Dorst bevond. Wat blijkt echter? Er was gewerkt aan de machinerieën te Dorst en bij de re- paratiën gebruik gemaakt van pak- kings, waaraan petroleum was ge weest. De onzuiverheid van het leiding water had zich echter, zeer eigenaardig niet verdeeld over alle deelen van het buizennet, doch zich slechts langs en kele gedeelten een weg ^ebaand, zoo dat zelfs de meesten der aangeslotenen niets gemerkt hebben van het ongeval. Alzoo ook niet van de in de lucht hangende petroleum-aandeelen. Al weer een illusie minder! Loterij -zwendel. In het „N. v. d. D." komt de mede- deeling voor, dat door de Rijks- cn Ge meentepolitie te Sniilde beslag is ge legd op de loten van een landhouwlo- terij, en dat proces-verbaal is opge maakt tegen den verkooper van loten, J. C. Helling, makelaar te Watergraafs meer. „Voor Vaderland en Koning" Heden ontvingen wij het keurig be werkte programma en reglement van den Natioifalen. Schietwedstrijd en van den Nationalen Schermwedstrijd, Zaterdag jl. is da vierde en laatste ploeg, bestaande uit 25 kinderen van de Haarlemsche vacantiekolonie, het zg. „Haarlemsche Kinderhuis"' na een verblijf van drie weken alhier, huis waarts gekeerd. Door de politie alhier is Zondag jl. tegen den bestuurder van een auto mobiel proces verbaal opgemaakt we gens het harden* rijden, dan volgens de politieverordening geoorlood is. Zondag jl. Is tegen den lieer J. K., onderwijzer te Amsterdam, proces verbaal opgemaakt, wegens liet jagen in de duinen, zonder in het bezit te zijn van een jachtacte. De vreter. Uit Schagen wordt aan de „Alkm. Ct" geschreven: Alhier is overleden aan vliegende te ring de vroeger bij zeker deel des volks wijd bekende Isa&c de Vries, bij genaamd „de vreter". In zijn jonge jaren kon hij ongelooflijke hoeveelhe den voedsel tot zich nemen, zóó zelfs, dat hij eens eenigen tijd aan een spe cialiteiten-theater te Amsterdam werd verbonden, ten einde het publiek te vergasten op het gezicht van een- onverzadclijken veelvraat. Lang duurde zijn engagement niet, want deze specialiteit was inderdaad „te duur voor den kost." Een rauwe roode kool met een zesponder brood plus een heele worst met 50 pruimen beDe Witte van Citters, 81 j-, Den Haag. Getrouwd: B. J. Karskens en E. H. M. WesseJingh. Bevallen: 10 Sept. R. van Niel—van der Werff, z. 9. M. H. Aldersvan Corstanje, d. F. van Aalst—van Veen, -* E. H. van den NouwlandPootjes, G. ZwaanswijkKuiper, d. T. da HeerKuiper, d. Overleden: 9 Sept. E. Gaarkeuken, m. Doelstraat. 8. J. P. C. Klesser, 9 m. Regulierstraat. Het stoomschip Soembing, van Rot terdam naar Java, arriveerde 8 Sept. te Southampton. Het stoomschip Malang. van Rotter dam naar Java, arriveerde 8 Sept. ta Padang. Het stoomschip Koningin Wilhelmi- na arriveerde 8 Sept. van Batavia te Amsterdam. Vryz.-Democr. Bond- Door het bestuur van den Vrijzinnig- Democratischen Bond is, ter vervan ging van mr. E. A. Smidt. dip als zoo- nig bedankt had. gekozen mr. A. Ker- dijk. Den heer Smidt werd de functie van vice-voorzitter opgedragen. Verdronken. Een paar soldaten, oppassers aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda, die Zondagmiddag aan de Haagpoort in de stadssingels (oude vestinggrachten) in een ijzeren giekje aan het roeien waren, hebben een zeer ongelukkige vaarpartij gehad. Geen honderd M. verder kantelde de giek om. De eene oppasser kon zich nog redden, de andere verdween in de diepte en werd, een half uurtje later, met de dreg, levenloos opgehaald. Alle moeite om liet leven weder op te wekken bleef vruchteloos. Ook het giekje is veronge lukt en zal vermoedelijk, onder water, met den stroom zijn medegevoerd.. Nederl. Bankbakkers- vereeniging. Het hoofdbestuur van d'e Nedierl. Banketbakkers-vereeniging' heeft aan „alle in Nedierlandi gevestigde öodLega's" eon circulaire gezondien, waarin uiteengezet worden d:e hoofdbezwaren, die deze vereeni ging meent t n moeten Webben tegen het d'oor minister Lely ingediende gewijzigde ontwerp op Arbeids- en rusttijden'. In die circulaire Worden met na me art. 1 ,2, 4 en 8 van het gewij zigd! ontwerp genoemd! als schade lijk voor het bedrijf, tot organisa tie der banketbakkers opgewekt en opgeroepen tot eene vergadering. Mijnheer de Redacteur! Met verbazing lees ik in het stukje „Een drankwetovertreding," in uw nummer van 6 September, dat de heer Alleman voor den kantonrechter heeft verklaard dat ik die drankwetovertre ding zou hebben aangegeven. In uw verslag toch staat: „De kost baas van Bots had toen, volgens be klaagde, gemeend, dat deze bij hem dronken was geworden en op die giou den de zaak aangegeven." .-•? verklaar daarentegen nadrukke lijk, M. de R. dat ik inet deze zaak niets uitstaande heb, en dat het m de verste verte niet bij mij op is kc- komen om Alleman wegens overtreding van de drankwet aan te geven. De houding van dien man voor do rechtbank zal de weldenkende lezers reeds hebben doen vermoeden, dat ook deze bewering van hem gelogen is. zoodat ik eigenlijk over het geheele geval had kunnen zwijgen, ware het niet, dat toch nog eenigen vermoeden dat ik de zaak heb aangegeven, en ;k dezer dagen dikwijls in onaangenaam heden kwam. Om deze reden meen ik tegen de ver klaring van den heer Alleman te moe ten opkomen. Met dank voor de opname, ÜEd. dw. dn., C. J. A. RAVELLI, Jacobij nestra at 20. Paarden. Meeting te Woestduin. Voor de meeting te Woestduin op Zondag 15 September zijn de volgende paarden ingeschreven: a. Draverijen. C u r a c a o-p r ij s, handicap voor Ned. paarden. Ceres, Schabernack, Controleur, Swaska II, Dobrina, D. D. Graaf Adolf II, de Luitenant, Florence C, Avenir, Polkan, Jonge Yoël, Nella, Ducaat Sur in am e-prij s, handicap. Cle- rimond, Hirye, Graaf Adolf II, Mo quette, Bellwood, Sierra. Spofford, Isabelle, Dobrina, Redburr, Abdul Ameer, Anselor. b. Rennen. Java-prijs, vlakke baan, 1600 M. Berthus, Billiton, Curacao, Alarm n, Edel, Malcadjick, Regina. S u m a t r a-p r ij s, verkoops-wedren vlakke baan, 2700 M. Frisson, Ange los, Parsimony, Netta, Hobart, Laura Bell II, Mioclie ex Mels, Polikare. C e 1 e b e s-p r ij s. vlakke baan, 1600 M. Frisson, Berline. Argadeen, Che cky. Holmes Chapel,Dame Constance, Single String, Poulton, Valcour, Ta- gus, Cher Amour, Mioche ex Mels, Rack Rent, Werda, Polikare. B o r n e o-p r ij sverkoopshorden ren, 3100 M. Chapter, Antelope, Parsi mony, Guardsman, Héritière, Mona- mena, Poulton, Zelhus, Wallington, Polly Morgan, Polikare. Familieberichten. Bevallen: 7 Sept. Merens— Carbasius. z.. Arnhem; 8. II. G. Hoogenkatnp— Hagedoorn,, d., Hilversum; C. Beisen- herzVisser ,d.. Amst.; 9. A. G. v. d. WeerdZwart, z., Amst. J. M. P. van der WeerdJansen, z. Amst. Overleden: 6 Sept. H. G. Parker Verkouteren. 43 j.. Kreuz a/. Ostbahn; J. A. Versluis, 59 j., Amst.; 7. S. Th. Wolff de Beer—Kaufoiann. 35 j., Hil versum; L. van Crevcld, 49 j., Veenen- daal; T. J. Stephanus Buisman, 85 j Gheel (België); 8. Wed. J. M. Janszen— Van der Ley, 76j., Amst.; E. W. Sas sen, 55 j., Bussum; 9. C. H. des Tom Burgerlijke Stand. Stoomvaartberichten. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Fan ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven Nagekomen Advertentiën. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ons betoond bij het overlijden onzer geliefde Zuster en Behuwdzusler, Mejuffrouw A. M. W. POORTMAN, betuigen wij onzen hartelijken dank. W. M. J. KERKHOFF POORTMAN, H. C. F. KERKHOFF. E. M. A. POORTMAN. E. G. J. POORTMAN. Haarlem, 10 September 1901. van den echtgenoot of broodwinnor brengt in menig gezin in wel ken stand ook groot geldelijk verlies, althans als de dood onver wacht komt. Het is daarom niet alleen vol doende om te zorgen begrafenis kosten te dekken, maar bovendien moet aan het gezin direct een som ineens worden uitgekeerd; evenredig aan de inkomsten kan men de jaarl. premie vaststellen, die ook in termijnen voldaan kun nen worden. Iemand, oud 85 jaar, betaalt jaarl. f 2.61 premie voor elke f 100 bij zijn overlijden na te laten. Verzekering van klein of groot kapitaal kan menig gezin, in wel ken stand ook geplaatst, sparen om van weldadigheid af te hangen. Berekening wordt verstrekt na op gave van juisten leeftijd, ook voor kapitaal dat de verzekerde zelf kan ontvangen op vast te stellen leef tijd of Dij zijn overlijden „direct" aan zijn erven uit te betalen, tevens voor stadie-, uitzet-, wed.- pensioen, lijfrente ot pensioen „en bloc" voor ondergeschikten. Inspectrice Nationale Levens verzekering-Bank. Opgericht in 1863 te Rotterdam. Haarlem, 4 Barteljorisstraat. MARKTNIEÜW8. Artikelen. Aangevoerd. Verkocht. Prij9 Boter 121 K.G. 121 K.G. 1.20—1.30 Biggen 79 st. 79 st S.12.50 Schrammen 51 st. 51 st 15.23.50 Aard. 217 II.L. 200 ILL. 1.90-3.— Appelen 140 ILL. 119 ILL. 5.—10.— Pecren 260 II.L. 200 II.L. 5.—30.— Officieele Berichten. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem, doen te weten, dat bij hunne beschikking van 5 Sep tember jl. aan lo. II. Delmonte ver gunning is verleend tot oprichting van eene lompenbewaarplaats in het pdrceel aan do Rozenprieelstraat No. 9; 2o. Aan II. S. de Jong vergunning is verleend tot oprichting van eene lompenbewaarplaats in het perceel aan de Zoetestraat No. 16. Haarlem, 10 September 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd: BOREEL, De Secretaris, PIJNACKER,

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3