NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIEN De Czaar in Frankrijk. Moordaanslag op Mc Kinley. 19e Jaargang Donderdag 12 September 1901 No. 5584 HAARLEM'S DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maandenL20 iSggfflL Van 1—5 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden-„ 1.30 ÊtïJGroote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 ||rgjReclames 30 Cent per regeL Afzonderlijke nummers0.02}£ Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden 0.37J£ Telefoonnummor der Redactie 600. Tolofoonnnmmer der Administratie 123* de omBtreken en franco per post0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen i Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad -verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère (jr. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESj §ucc., Parijs 3IW» Faubourg Monlmatftre. Dit nummer bestaat uit zes bladzijden. Haarlem's Dagblad van 12 Sept. bevat o.a.: Het fiasco van Kitchener's pro clamatie, Een en ander over Botha, de Wet, Kritzinger en Scheepers, Moordaanslag op Mc Kinley, Een halve vreek Wereldgeschiedenis, Iets over het trekken der vogels, Barnnm en Bailey, Kamer van Koophandel en Fabrieken, Tuin bouw. Men wordt verzocht 'berichten en anders zins in het vervolg niet meer te zenden aau het per soonlek adres van een onzer redac tieleden, maar te adresseeren aan de Redactie van Haarlem's Dag blad Met speciale mededeelingen, als ingezonden stukken en derge lijke, gelieve men zich te richten tot de Hoofd Redactie. Politiek Overzicht. Dat de proclamatie van Kitche ner fiasco- maakt, wordlt meer ee meer duidtelijk.Vcrtoonm dledYans- v-aalsohe Boeren weinig mei-ging om aan- Kitchener's proclamatie ge hoor te geven, die Vrjjatlateirs doen het evenmin. De- correspondent van die- Daily News'" te Bloemfontein ver'zekert, dat, terwijl eir nog slechts weinige dagen overblijven om dia uitwerking der proclamatie te be- oordeelen, er tot nu- to© geen aan wijzingen van een. al gemeen© over gave zijn geweest. Dei Engelsche colonne's op marsch kunnen geen verschil ontdek ken in dia manie/r, waarop de Boeren tegenstand bie den. Wel beweert de Morning Post" dat de voornaamste Boe-ren als command'ant en veldkornet ontslag nemen om aldus do striaf, in Kit chener's proclamatie tegen hen bi- zonderlijk bedreigd, te ontgaan, maar dat zijn natuurlijk slechts praatjes voor de vaak, die dienen moeten om d'e waarheid te verbloe men. Volgens hetzelfde blad staat commandant-generaal Louis Botha met enkele volgelingen" ergens in 't district Ermelo (Zuid-Afrikaan- sclie Republ.) „Men" zegt, dat hij zich gaarne zoude overgeven als hij zijn regeerimig en president Sley 11 daar maar, toe kon overha len.-, omdat hij niet graag wil, dat men naderhand zal zeggen, dat hij verantwoordelijk was voor de ein de! ijke ineenstorting van heit Boe- renverzet. Die „men" is zeker die redactie van de Morning Post." De. Daily News"-correspondent te Bloemfontein houdt zich bezig met Botha's ambtgenoot in den O. V. S., met generaal De Wet. Hij zegt, dat De Wet zich 18 Aug. te Lindley ophield, maar sedert dien tijd verstrooide groepjes burgers ten zuiden van Seri ©kal bijeen brengt. Hij heeft van 6 tot 800 man bij zich, twee K-ruppkanonnen en een maxim. Maar dit geschut ver traagt altijd de bewegingen der Boeren, geeft altijd duidelijk hun spoor en hun stellingen aan en heeft hun meestal meer kwaad dan goed gedaan. Toch zouden de Engelscheau wat graag die kanonnen hebbent Reuter deelt med'e, cFai De Wet beproeft bij Atiwal-Noord door te breken naar de Kaapkolonie, maar blijkbaar een gevecht vermijden wil. En Bennet Burleigh verklaart ten slotto, ..dat Steyn en De Wet nog aan 't rondloopen zijn, zoo zij zich niet verstoppen." De heldere logica in dit bericht doet de deur toe bij al dit fraais. Ook van Kritzinger hcooren we weer wat. Deze is na de Kaapkolo nie verlaten te hebben er in- ge slaagd den spoorweg over te ste ken en moet zich nu bevinden in 'de buurt van Helvetia. ,,Men" (al weer) zegt dat zijne ..vlucht" oor-, zaak is van zekere wrijving, tus- schen hem en De Wet. De eigenlijke sterkte der Boeren in den Vrijstaat is, volgens een be richt uit Bloemfontein de driehoek tusschen Frankofrt, Lindll'ey en Bethlehem. Van hier uit trekken geregeld troenies Boeren naar het dal van de Oaledonrivier om te pogen de Kaapkolonie te bereiken. De veiligheid die daar heerscht moet voor de Engelschen ook veel te wenschen overlaten-. Een© schit terende- illustratie hiervan geeft het verhaal van d'e wijze waarop Zuid- Afrika's Hooge Commissaris, Lord Milnie-r of Capetown,, reist. Zander eenig ceremonieel leies: als een dief in den- nacht is die voorzichtige satraap, die goede re denen heeft om niet met de Boeren in persoonlij E-e aanraking te ko men. in het begin dleivvorige week uit Kaapstad vertrokken. De, route werd strikt geheim gehouden. Hij begaf zich te Kaapstad stilletjes aan boord van het oorlogsschip Gi braltar naar Oosit-Londen en spoor de vandaar even stilletjes naar Bloemfontein. Welk een reisje dat voor -den kranigen eereburger van de City van Londen is "geweest vooral in de buurt van Queenstown, Dordrecht, enz. waar heb wemelt van die afschuwelij,ke Hollandsch© rebellen laat zich denken. Met open oogen in het holle van dien macht op zulk een reis tei moeten liggen nadenken over Engelanid's grootheid en Enge,land's macht 1 Een weinig opbeuring hebben die Britten waarlijk wel moodi.g, daar op grijpen ze elke gelegenbSid met beiidle handen' aan, en laten ze zoo gauw oii'et weer los. Zoo gaat heb ook met de gev-angeninemiinig v-am Lotter's commando. Een telegram vertelt dat dit Za terdagavond door Graaff Reimet kwam,. De gewonden lagen op twee open wagensde ougekwetsten volgden te voet vlak er achter. On d'er de gevangenen bevonden zich 2 rebellen uit Graaff Reinet. Lot- ter zelf lag op een, der wagens, waaruit men mag opmaken dat hij ook gewond is. De Daily Mail" zegt, da't sedert de overgave nog negen gewonde Boeren gestorven zijn, waardoor het aantal doodem 21 wordt volgens het blad. Bennet Burleigh meent -met zijne gewone brutaliteit, im een draad- bericht uit Pretoria aan de „Daily Telegraph", d'at de vernietiging van Letter's commando zeer heugelijk is, daar zij het einde van den oorlog zal verhaasten. Alleen Scheepers, d/e door majoor Bealson's" colonne vervolgd wordt, blijft nog over om de Kaapkolonie te teisteren, maar er zijn ten hoogste S00 rebellen daar fn het- veld en in d'e bergen. De- corresnondent ziet ons waar lijk n-u voor wat al te goedgeloovig aan. Wij weten het echter wel be ter. Dr. Krause, zooals de lezers we ten,. beschuldigd van spionnage, verscheen Maandag weder voor den rechter in Bowstreerb. De pro- secutie- deed nog een aanklacht en wel van aanhitsing tot moord c p grond' van een nieuw rechterlijk bevel in Transvaal uitgegeven, wa'arvan do Engelsche regeering telegrafisch verwittigd werd op 3 dezer. De verklaringen, die de be schuldigingen van hoogverraad en aanhitsing tot moord steunen, wor den tegen het einde van deze maand verwacht-. De vervoeging vroeg verlenginv der hechtenis tot deze stukken ontvangen waren. Sir Ge orge Lewis wees op de zonderli ng heid der procedure, waarbij beve len! tot in hechtenisneming werden uitgevaardigd in Transvaal voor vergrijpen, die in Engeland begaan waren. De prosecutie beloofde, dat volledige inlichtingen over den'aard d'e-r beschuldigingen aan den verde diger zouden worden- ter hand ge steld. De rechter stond de gevraagde verlenging der hechtenis toe. Dat kan nog ëfen belangrijk pro- oesje geven. Buitenlandsch Nieuws. Frankrijk en Turkije. Naar aanleiding van het bericht dat Frankrijk voornemens is een drietal eilanden in d'e Middelland- sclie Zee, die onder Turksch be stuur staan, te bezetten, geeft de „New York Herald" een interview van haar Berlijnschen corresponr dent met een diplomaat over deze kwestie. Hij verklaarde dat men niet verrast zou zijn in de politie ke wereld,, wanneer Frankrijk dat voornemen aan den dag legde en uitvoerde, Frankrijk, dat wil zeg gen Delcassé en Constaos, heeft het kade neon fl-ict met opzei tot het uiterste gebracht, om gelegenheid te hebben een doel te bereiken, dat- het zich sedert langen tijd' voor oogen gesteld heeft. Hei wil na.- medijk op de-n weg naar Syrië zich een steunpunt verzekeren in eieni- ge haven-stations in die Middelland- sche Zee. Syrië is altijd het -eind doel van de Fransche politiek in den Levant geweest -en de-ze gele genheid' zal aangegrepen worden om nader tot dat doel te komen." Een onderhoud d'at een, der Fran sche schuldeischers Tijbini met dien groot-vizier heeft gehad, h-eeft een volkomen bevredigenden uitslag ge had. De Turksche regeering stemt e,r -in toe, aan Tub-ini 162.000 Turk sche pondetn uit te betalen. De Czaar bij de manoeuvres te Dantzig. Heit Russische keizerlijke jacht Standaard, ds o-m kwart over twee ën mei Keii-z. Nik-olaas van Kopenha gen naar Dantzig in zee gegaan. D-e- forten en de op reede liggende Deensche en vreemde oorlogssche pen losten bij het vertrek saluut schoten;. In een artikel -over de manoeu vres bij Dantzig zegt de „Norddleut- sche Allg. Ztg." De hartelijk© om gang tusschen beide Keizers be wijst dat zij besloten zijn-, aan de politieke vriendschap die van ouds her tusschen de huizen Hohenzol- lern en Romano en, iussch-en Dui-tschlan-d en. Rusland bestaat, niet te laten tornen- Bülow en Lamsd'orf mogen elkander bij hun samenkomst begroeten als mede werkers aan een beleid dat zij-, in den dienst van hun souvereimen en met de overtuiging dlat d'e belan gen van hun landen veelszins ge lijksoortig en in geen enkel opzicht onvereenigbaar zijn, tot versterking van de waarborgen, voor de-n vrede van Europa zullen voortzetten. Dit beleid brengt niet me© dat men de oogen sluit voor vroegere of aan staande moeielijkhedënhet ont leent aan deze slechts de verplich ting tot grooter voorzichtigheid1 en bezonnenheid en houdt vast aan het vertrouwen dat, welken loop de ge schiedenis ook moge nemen, in de wijde wereld' d'e hoopvolle wegen van de Duitsche en Russische toe komst nergens tegen elkander in behoeven te loopen. Met warme sympathie heften wrj keizer Nikc- laas welkom in Duitsche wateren. Deze hartelijke gezindheid moeten wij gevoelen voor een vorst die, l>e- schikkende over de lotsbestemming van vele volken, zijn roem er in zoekt om een vredevorst en een plechtanker der menschelijkheid) te zijn. Aan hem heeft Europa groo- tendeels te danken dat de politie ke omstandigheden in de wereld ons veroorloven na de samenkomst bij Dantzig. die in overeenstem ming is met de bedoelingen van weerskanten, den Russischen mo narch ook op zijne verdere reis on ze oprechte wenschen, mee te ge ven. Algemeene beriohteri. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. Volgens een Router-telegram, zijn er op het oogenhlik tusschen de 400 <m 500 Boeren in de districten Beth lehem en Senekal. Zij zijn zeer hitter, daar zij onder den recht- srteekschen invloed van president Steyn en De Wet staan. Uit d'e- verl-iezenlijst Te Grik was tart is den 7 en Sept. een man zoek geraakt en een ge sneuveld'; bij 'd'e Wagendrift zijn dien 4en Sept. een officier en een mindere gewond'; te Klerksdorp zijn tusschen 2 en 7 Sept. 2 man ge sneuveld en 4 gewond. Lord Kitchener heeft last gege ven, om aan d'e- mannen- in de vluch telingen kampen gereedschappen en grondstoffen te verstrekken, opdat zij zich kunnen bezig houden met leerlooien, schrijlnw-erken enz. Wat zij gemaakt hebben zal te hunnen bate verkocht worden. Ki'tch-eneir meldt uit Pretoria van den 9en'Sedert den- 29steax Aug. hebben zeven colonnes met de vol gende goed© uitkomsten geopei- reerdigesneuveld) 67 Boeren, ge wond- 67, 3S4 gevangen: genomen 163 hebben zich overgegevenbuit gemaakt 179 geweren, 62.211 pa-tra nen, 371 wagens, 3400 paarden,9000 stuks vee en andere voorraad. Het hoogverraadshof te Kirnber- ley heeft Maandag den Holland- schen predikant Ackerman veroor deeld' tot (hoeveel?) jaren gevange nisstraf en- een boete van 250 pd. st., subsi'dair zes maanden langer gevangenisstraf. P-erold- predikant van Warre,nton, kreeg 18 maanden eini gen boete van 500 pdl. st., subsi- da ir nog een jaair gevangenisstraf. Vierhonderd vergunningen voor Johannesburg zijn aan uitgeweke nen in: verschillende s,treken valn de Kaapkolonie uitgereikt. Men verneemt dat er binnenkort op zijn minst weer duizend zullen uitge geven worden. Prins Tsjden zal, volgens den Brussel schen correspondent van d'e „Standard1", tusschen 20 en 25 de zei* eenige dagen vertoeven te- Brus sel en daarna naar Londen vertrek ken en Reuter seint dat d'e prins een bezoek zal brengen aan Parijs. Dat komt overeen met vroeger ver- molde berichten. Men zou daaruit opmaken dat de jeugdige prins de opdracht heeft, het nuttige met het onaangename te paren. Men begrijpt dat na den aanslag op Mc Kinley de Franschen ban ger dan ooit zijn- geworden- voor de veiligheid hunner aanstaande gas ten-. Nooit schrijft de Temps" zijn er zulke maatregelen genomen, als nu voor het bezoek van den Czaar. Niet alleen dat alle werklie den en werkvrouwen, in het Paleis gebruikt, gefotografeerd- zijn, maar naar elk hunner is een onderzoek ingesteld ze mogen het paleis niet in of ze moeten hun kaart met foto toonen. Hetzelfde geldt van de koks. lakeien enz. En dan 'all de hoeken en' gangen in het paleis Ze zijn alle doorsnuf feld en nog eens doorsnuffeld'. De Czaar zal slapen op een para debed van Napoleon I, een- erg hard! bed. bericht d'e Temps", in weer wil van d'e drie matrassen. Napo leon prefereerde dan ook zijn veld bed Ook krijgt de Czaar Napo leon's badkuip. De President schijnt langzaam in beterschap toe te nemen. Dr. Mac Burney heeft zich nog eens uitgelaten over zijn toestand. Indien er gevaar was voor appendicitis, zeide hij o. a., zou de gekwetste pijn voelen in dat gedeelte van zijn lichaam. Geen van beide is 't geval en ontsteking van het wormachtige aanhangsel van den blinden darm is dus niet te vreezen. De President wordt met rauwe eieren en whisky per rectum gevoed. Daar de slaap over het algemeen goed is gelooft men niet aan het gevaar van buikvliesontsteking. Maandag heeft de President om cou ranten gevraagd. Men spreekt het ge rucht tegen, dat het moeielijk zou zijn, hem te beletten te praten. Nu en dan moet hij over verschillende zaken ge sproken hebben, die hij zich voorstelt te doen. Het bulletin van Dinsdagochtend ne gen uur zegt dat de toestand dien mor gen naar de meening van de dokters, bij uitstek bevredigend was. Indien er geen complicaties bij komen, mag spoe dig herstel verwacht worden. Pols 104, temperatuur 99.8 gr. (37.G gr. C.), ademhaling 26. De temperatuur is op genomen in den mond. De chirurg Park zeide dat Mac Kinley goed geslapen had en opgeruimd zelfs praatlustig was, toen hij wakker werd- Hij heeft nog geen voedsel binnengekregen langs den natuurlijken weg. Een bulletin van 's middags tien mi nuten voor half vier behelst: Geen ver. andering sedert het gunstige bulletin van hedenochtend. Pols 100 tempera tuur 100 gr., ademhaling 28. De „Tribune" heeft een telegram ont vangen uit Silver City in het territo rium Nieuw-Mexico, meldende dat An tonio Meggio. een anarchist, te Santa Rita in hechtenis is genomen. Meggio moet onlangs voorspeld hebben dat Mac Kinley voor den eersten Septem ber vermoord zou worden. Keizer Wil helm zou daarna aan de beurt komen. Hij voegde er bij dat er in de. Vereie- nigde Staten ten minste 100.000 anar chisten waren. De geheime politie moet nu een sa^ menzwering op het spoor zijn te Cin cinnati. De. correspondent van de „Herald" te Buffalo verzekert, dat d'e politie op het punt staat, een grooten slag te slaan onder anarchisten, die allen verdacht worden van medeplichtigheid aan de moordaanslagen op Mac Kin- ley" en andere hoofden van Staten. Men denkt dat zij onder leiding van Emma Goldman gehandeld hebben. Een ba rer bloedverwanten moet belangrijke inlichtingen verschaft hebben, en er zijn aanduidingen dat de samenzwe ring, ten minste gedeeltelijk, te Buffa lo en te Kopenhagen op touw is gezet. Juffrouw Goldman is in hechtenis genomen. Zij wordt beschuldigd met de andere in hechtenis genomen anarchisten sa- mengepannen te hebben om den pre sident te vermoorden. De ..Daily News" bevat de verkla ring die Czolgosz voor het po.litie-bu- reau heeft afgelegd en onderteekend. Czolgosz is 29 jaar oud. Zijne ouders zijn Polen, die zich 42 jaar geleden in de Vereenigde Staten hebben geves tigd. Nadat hij de lagere school te De troit had doorloopen. is hij naar Cle veland vertrokken, waar hij werk ge vonden heeft. Vijf jaar geleden heeft hij zich bij de anarchisten aangesloten. ..Ik was verbitterd, omdat het geluk mij nooit eens toelachte. Dat ver vulde mij met nijd en afgunst. Maar het verlangen, om iemand te dooden kreeg ik pas. toen ik een lezing had bijgewoond van miss Emma Goldman, dié mij warm maakte voor haar stelre gel dat alle regeerders afgemaakt moes ten worden. „Toen begreep ik dat ook ik wat doen moest voor de zaak, die ik lief had. „Acht dagen geleden las ik in de couranten.dat president Mc Kinle^ een bezoek aan de tentoonstelling zou bren gen. Ik vertrok toen naar Cleveland, maar zonder nog precies te weten, wat ik zou doen. Tweemaal per dag be zocht ik de tentoonstelling en kwam eerst verleden Dinsdag tot het besluit den president te dooden. ..Ik kocht een revolver, laadde die en stak ze bjj mij. ,Toen stekte ik mil Dinsdagavond op, op een 'plaats waar de president voorbij moest komen. ïk trachtte hem te bereiken, maar de politie belette het mij. „Iets later bevond Ik mij vlak bij hem, doch hij werd zóó goed bewaakt, dat ik niet durfde schiaïen, uit vrees dat ik gegrepen zou worden voor ik mijn doel bereikt had. ..Woensdag kwam tk weer. en luis terde naar zijn redevoering, doch kon hem niet zoo dicht naderen dat ik ze ker kon zijn hem te treffen. Eindelijk' was ik, Vrijdag, de eerste om den mu ziektempel te bereiken. Mijn revolver was in een zakdoek cewikkeld omdat ik meende dan minder kans te hebben om gevat te worden. Toen de presi dent vlak tegenover me stond, schoot ik twee kogels af, door den zakdoek heen. Ik zou nog eens geschoten heb ben, maar werd door een slag in mijn gezicht op den grond geworpen. Toen viel iedereen me aan en ik dacht dat ik vermoord! zou worden." Czolgosz beweert geen medeplichtt- gen te hebben. Volgens een andere lezing moet de moordenaar verklaard hebben don moordaanslag op Mc. Kinley met eeni ge vrienden besproken te hebben De geïllustreerde bladen van New- York geven het portret van Czolgosz. Hij moet op Bresci gelijken. Stadsnieuws Haarlem, 11 Sept. 1901. Voor een goed doel. Naar ons bericht wordt zal er op den en „September e.k. in de boven zaal der Sociëteit Vereeniging een zeer merkwaardige tentoonstelling plaats hebben n.l. van voorwerpen van hout en been. gemaakt door de krijgsgevan genen op St. Helena. Deze voorwerpen zijn door hen afgestaan aan onzen stad- ww?» den heer F' C- Versélewel de MHamer, om te worden verkocht ten voordeele van hot fonds van Ds. van Broekhuijzen. Zij bestaan in penhou ders. broches, ringen, gcheima en an dere doosjes, gymnastiseerende bavi anen, gevlochten mandjes, modellen van verschillende boerenwagens, kar ren enz. enz. te veel om te noemen De entrée is bepaald op f 0.25 per persoon. W'j bevelen gaarne deze tentoonstel ling bij het publiek aan, opdat daar door een ruim bedrag aan het boven genoemd, fonds mag ten goede komen en de heer de Witt Hamer voldoening mag hebben van het vele werk dat hij zich voor het goede doel getroost. Tot eere-voorzitter van de muziek- vereeniging „Harmonie" alhier direc teur de heer C. A. N. Bernhardt, he- sehermvrouw mevrouw Visser van Ha- zerswoudevan Merlen, is benoemd de heer J. J. Zeewoldt alhier, die deze be- noeming bereidwillig beeft aangeno men, en zulks tengevolge van het be danken van den heer H. N. van Beek. H. N. van Beek. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Eerst heden ontvingen wij het ver slag der op 3 September alhier ge houden vergadering van de Kamer van Koophandel. Tegenwoordig waren de heeren nir. Joh. Enschedé, J. Sabelis, J. J. Ker- bert, E. J. Westerveld, H. T. Pelten- burg, J. J. F. Beynes en A. de Clercq. Verschillende missives waren inge komen, o. a. een missive van den mi nister van W. H. en N. betreffende den invoer van koffie in Frankrijk en een schrijven van de Nederlandsche Ka mer van Koophandel te Londen d.d. 27 Augustus, waarbij, naar aanleiding van mededeelingen door deze Kamer gedaan omtrent de ontvreemdingen van voorwerpen uit gesloten kisten van den heer Schoolmeester alhier, en de zich daarbij aansluitende soortge lijke klachten van den fruit- en den vleeschhandel uit Londen zelf, de hulp van deze Kamer wordt ingeroepen en verzocht wordt, ook dezerzijds een na der onderzoek in te stellen naar euvel daden. die op de plaats van verzen ding en gedurende het vervoer moch ten zijn voorgekomen. Uit het schrijven blijkt, dat de Ned. Kamer te Londen deze gewichtige zaak met dep meesten ijver ter harte neemt De vergadering besloot haar in dez-en zooveel mogelijk bij te staan. Te dien einde noodigt zij belang hebbenden dringend uit, haar ten spoedigste mededeeling te doen van gevallen, die zich mochten hebben voorgedaan van vermissing van goe deren hij verzending, hetzij binnen hetzij buitenslands. De Kamer besloot, gunstig te advl- seeren op een voorstel van B. en W.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1