A. M. RANDOE, Manui! Magazijn van Gastoestellen. Filiaal: ZANETOOST, stal iaa bet Graal Hotel. mmmm mmmm g? Voor slechts een kwartje, 3S Meubel- en Timmerfabriek Gierstraat 22. J. VOLLEBREGT, REINE CLAUDE-JAM. Luxe Stalhouderij en Uitspanning. RIJPAARDEN, HITTEN EN PANTERS. C. J. VAN DEN BERG, Haarlem. Haarternsche Gasfabriek. ~W estesteeg. Smedestraat, Fijne Echte EDAMMER KAASJES. Roomkaasjes. Eerste Nederlandsche Fulp- en Jamfabriek 1 ponds-, 2 ponds- en 3 ponds-Potten. Edammer Graskaasjes tylarie Antoinette hier heerschten. Al leen. 't eerste en 't tweede Keizerrijk hebben op alles him stempel gedrukt- Men gaat door zalen, ingericht door Percier en Fontaine, droog, correct-, met een faux-air van het oude Rome. De vertrekken, onder Napoleon III ingericht, zijn een getrouwe afspiege- ing van den loszinnigen, maar daarom volstrekt niet artistieken geest, die aan zijn lof heerschte. Wanneer men al de banale luxe van dien tiid ziet, gaat men vergelijkingen maken. De periode van Lodewijk XV was misschien nog loszinniger dan die van Napoleon III. Maar in de 18e eeuw werd de frivoliteit ab het ware gewijd door de hooge kunstuitingen, waartoe zij de aanlei ding gaf. Zulk een wijding heeft in de 19e eeuw geheel ontbroken. Toch be vorderden de Keizer en ook de Keizerin op hun manier de kunst- Vooral Viol- let-le-Duc was bij hen in de gratie, doch meer als hoveling, archeoloog, raison neur en Manusje-van-alles", dan als artiest. En er zat in Viollet niet de noodige oorspronkelijkheid om een Napoleon III-stijl te scheppen, zooals Oppenoord den Louis XV-siijl gemaakt had. Zorg voor do tanden. De zorg voor de tanden, vooral ge wichtig bij minder bevoorrechten, wordt algemeen meer en meer ter har te genomen. In de Zwitsersche fabrieks stad Olten hebben de vereeniging voor vakantiekoloniën en een aanta.1 onder wijzers der volksschool de verzorging van het gebit ingevoerd hij de aan hun zorg toevertrouwden. Vóór het vertrek naar de vacantiekolonie werd reeds sedert eenigen tijd aan de kinderen uiteengezet de groote beteekenis van eene goede reiniging van de tanden en den mond, en dan werd aan elk een tandenborstel en een doosje tandpoe der medegegeven. De leider der kolo nie voerde nu ook in zijne school het toezicht op de tanden zijner leerlingen in en haalde een arts over om zijne collega's in dat opzicht te onderrich ten. En nu is het reeds op een aantal scholen ingevoerd. Een of tweemaal 's weeks zien de onderwijzers naar den toestand der tanden van de kinderen; zij die in armoedige omstandigheden verkeeren krijgen van een vereeniging kosteloos tandenborstels en tandpoe der. Een belangstellende heeft daar voor 100 kilo fijn krijt creschonken, dat door bijvoeging van vioolwortel en pe permunt in een goed tandpoeder wordt veranderd. Ook hebben verscheiden artsen zich bereid verklaard bii arme schoolkinderen, die hun door de on derwijzers gezonden worden, kosteloos de tanden te zuiveren m te plombee ren. Deze zaak is gewichtig genoeg om ook bij ons te worden nagevolgd. Gruwelijke vondst. Te Parijs, in de rue de Chatillon, heeft men in een koffer het lijk van een man gevonden. Den 23en Augustus jl. hield in den morgen een rijtuig stil voor de rue Chatillon no, 60, te Malakoff. Een vrouw van ongeveer veertig ja ren stapte uit en ging een winkel bin nen, Waarop geschreven stond: „Pak huizen te huur." Zij zeide bloemenkoopvrouw in de Halles te zijn, en daarom een pakhuis te willen huren. Men ging een over eenkomst aan, maar spoedig hokte het met de huur. Toen daarop een onderzoek in het pakhuis werd inge steld, vond men den koffer met het lijk. Het maken van wijn. Weet men wel, wie eigenlijk den wijn maakt? Het heet, dat de men- schen dit dóen en dan van druiven, kersen, aalbessen, pruimen, appels, peren en andere zoete vruchten. Maar dat is niet de waarheid. De wijn, d. i. de alcohol in den wijn, en zonder alcohol is het immers geen wijn wordt niet gemaakt door de menschen maar door zekere heel kleine wezentjes, door de gistzwammetjes. Ieder heeft die gistzwammetjes wel eens gezien. Waarzoo dan, hooren we vragen. Zaagt ge niet dikwijls op pruimen, kersen, druiven etc. zoo'n zeker waas- je, dat men er met den vinger kon af wrijven? Vooral op blauwe pruimen en blauwen druiven ziet men dat waasje heel duidelijk. Welnu, dat waasje be staat uit millioenen maal millioenen kleine gistzwammetjes, en deze zijn het, die van suiker in de vruchten den alcohol maken. Welzeker: alle alcohol ontstaat uit suiker. Bij 't maken van brandewijn en jenever uit suiker, die ontstaan is uit het zetmeel van koren en aardap pelen. Zoo zou men dan, wanneer men er gist bij deed, van enkel gewone suiker ook alcohol kunnen maken? Dat zou niet gaan. Want die gist zwammetjes, die van suiker alcohol maken, telen onderwijl sterk voort., en anders zou het niet gaan. Niet maar een stuk of wat gistzwammetjes kan men te werk stellen, om eene belang rijke hoevelheid suiker tot alcohol om te zetten; er moet daarbij een ontelbaar zich steeds vermeerderend leger aan wezig zijn. Zich steeds vermeerderend leger van gistzwammetjes? Welzeker anders gaat het niet. En nu kan die vermeerdering niet plaats hebben, wanneer er voor de steeds nieuw ontstane wezentjes geen passend voedsel is. Suiker alleen nu is geen passend voedsel; daar moet nog iets bij: eenige eiwitstof, eenige mi nerale zouten etc. Andere telen ze niet voort. Dat noodige eiwit en die zouten bevinden zich nu wel in het sap van druiven, koren, peren etc. en daarom kan het daarin aangaan. Maar als men nu eens geen gist zwammetjes genoeg meent te hebben in bet gistende vocht? Welnu, dan koopt men die; gewone gist, die men ook gebruikt om bet meel He doen rijzen, daar zitten ze in over vloed in. Wie echter sap heeft van druiven, kersen, frambozen etc. etc., op alle welke vruchten dat straks be sproken waasje voorkomt, die heeft de zwammetjes daarvan genoeg in zijn vruchtensap. Maar die b.v. wijn wil maken van berkensap, dat ook suiker houdend is, en van welke suiker ook alcohol kan worden gemaakt, die doet goed, wat gist in dat sap aan te bren gen. ^V'at velen, zelfs zij, die alcohol be reiden, niet weten, is toch waar: alle gist is oorspronkelijk afkomstig van het. waasje, dat op vele vruchten voor komt. En dan ook: van suiker alleen kunnen de gistzwammetjes niet leven en voorttelen. In de toekomst zal men nog wel beginnen, om alcohol te ma ken, of beter, te laten maken van sui kersap. maar waarin men de noodige eiwitstoffen en zouten, die bepaald noodig zijn voor de voortteling der gistzwammetjes, in oplosbaren toe stand en in genoegzame mate heeft aangebracht. De petrclemn-produetie der geheels wereld. Tegenwoordig worden op onze aerd- bodem ongeveer 138 millioen vaten petroleum per jaar geproduceerd, of 378,000 vaten per dag. Bij de petro- leum-produceerende landen staat Rus land bovenaan met 68,000,000 vaten; daarna volgen de Vereen. Staten met 58,000,000; Nederl.-Indië met 3,000,000; Oostenrijk-Hongarije met 2,500,000, en Rumenië met 2,000,000 vaten. De ove rige 5,000,000 vaten worden verkregen uit 8 verschillende landen en voor het grootste gedeelte in de landen van herkomst zelf verbruikt, zoodat zij op de wereldmarkt niet van invloed zijn. De Japansche olievelden trekken te genwoordig in hooge mate de aan dacht, hoofdzakelijk met het oog op de verwachtingen, welke men daarvan in de toekomst heeft. Op het oogen- blik toch is de opbrengst nog niet van veel belang, aangezien Japan slechts 1,000,000 vaten produceert. Van de productie der Vereenigde Staten ad 58,000,000 vaten, komen 53,000,000 of 92 pet. uit de staten Ohio, West-Virginia, Pennsylvania, India na en New-York; Californië levert 4 millioen, Corsicana (Texas) bijna 1 millioen, terwijl de rest in Colorado, Cansas, Kentucky en Wyoming wordt geproduceerd. De totale productie der Vereenigde Staten sedert het jaar 1859, toen de eerste bron werd aangeboord, heeft een hoogte bereikt van meer dan 1,000,000,000 vaten, een waarde verte genwoordigende van ongeveer 1200 millioen. De jaarlijksche productie is voortdurend en snel gestegen. Zij bedroeg in het jaar 1860 nog slechts 500.000 vaten, in 1870 reeds 5.260.745 vaten, steeg vervolgens in 1880 tot 26.286.123 vaten, in 1890 tot 45.823.572 vaten en in 1900 tot 58.000.000 vaten. Van de olie, welke in de Oostelijke Staten geproduceerd wordt, verbruikt het binnenland 31.000.000 vaten, ter wijl 22.000.000 vaten werden uitge voerd. De uitvoer van residu en petro leum voor verhitting, is van 3300 va ten in 1895 tot 513.000 vaten in 1899 ge stegen. Van de totale productie der Oostelijke Staten levert de Standard Oil Cy. 60.000 vaten per dag of 22.7X10.000 va ten per jaar, een waarde vertegewoor- digende van 24.000.000 dollars, het vat tegen den gemiddelden prijs van 1.10 dollar berekend- De maatschap pij koopt van de onafhankelijke pro ducenten meer dan 85 pCt van de pro ductie op, zoodat zij over ongeveer 48 millioen vaten per jaar beschikt. 15 jaar gemarteld. Door de politie te Palermo is een vreeselijke misdaad ontdekt. Tengevol ge van een aangifte begaven zich dezer dagen een commissasis van politie. kans om 500 Gulden te winnen. Alom franco na ontvangst van Postwissel of Zegels a 25 Cents zend ik EEN Nummer, uit te wijzen door de 5de Klas der thans trekkende 367ste Staatsloterij (reeds uitgegeven nummers worden niet uitgegeven), kans gevende op de volgende prijsverdeeling 1 prijs f 100.000 4 vette Koeien of f 500. 1 prijs f 50.000. 1 Paard of f 200. 1 premie f 30 000. 1 Boerenwagen of f 150. 1 prijs f 25.000. 1 Heeren- of Damesfiets of f 100. 2 prijzen f 20.000 elk 1 Gouden Remontoir met Gouden Ketting f 15. i prijs f 15.000. 1 Naaimachine of f 40. 1 prijs f 10.000. 1 groote Spiegel met Kroon of f 25. 1 prijs f 5000. 1 fijn geslepen Spiegel of f 15. 1 premie f 3000. 6 rieten Stoelen of f 12. 1 prijs f 2000. 1 Zilveren Remontoir of f 10. 3 prijzen f 1500 elk 1 20-els Karpet of f 8. 55 prijzen f 1000 elk 1 Harmonika of f 4. 65 prijzen f 400 elk 1 Reuzenwekker of f3. 70 prijzen f 200 elk 1 rood Tafelkleed of f 2.50. Dus 214 Geldprijzen. De trekking begint 16 September 1901. 6 LOTEN YOOR 5. A. H. VAN DAM, Boekhandel, Culemborg. Gevestigd te HAARLEM. TELEFOONNUMMER 5. VERHURING VAI3 DIRECTEUR: in alle stijlen. In de Magazijnen der Gasfabriek zijn steeds voorradig de beste soorten van Gashaarden, Badkachels, Gaskomforen en Keukenfornui zen, tegen de laagst mogelijke prijzen, die zoowel in koop als in buur verkrijgbaar zijn. Tevens wordt herinnerd, dat de prijs voor gasgebruik tot ver warming of industrieele doeleinden 7 Cent per kub. meter bedraagt, terwijl verdere inlichtingen gaarne zullen worden verstrekt. over» de Bar»teljor>issti>aat. Prima Ctondsclie Kaas. Echte Leidsclie Kaas. ROOM- en MELKBOTER der Koninklijke Confédératie. TELEFHOOIf 556. Alom verkrijgbaar in dwaas die ik ben I In dien eenigszins gespannen toestand bracht heit schellen van den brievenbesteller hun wat aflei ding. Maar toen Forrester een br.ief van Marthas hand uit de bus haal de. werd hij bleek. Hij zag in zijne levendige verbeelding al een dood gezicht, dat op een snellen stroom naar zoe dreef. Dit dwaze vrees ont roerde fiem zoozeer, dat hij op een stoel moest neervallen, voor hij kon beproeven haren brief te lezeni. Zijne vrees werd terstond! ver dreven. Maar de brief was toch al lesbehalve voldoende. Zij gaf niei eens haar adres op. „Beste Ralph. Gij en mevrouw Rushton hebt zooveel steun aan el kander. dat ik besloten heb eens wat vacantie te nemen. Zooals je weet, kamt Aaltje pas de andere week terug. Maar Saidie zal voor loop i v beter met vrouw Bullock överweg kunnen, want Aailtjé beeft baar sympathieën en antipathieën. „Nu je bevrijd zij.t van het proza mijner tegenwoordigheid, zal je ge dicht, daar ben ik zeker van, ver wonderlijk snel vorderen'. Maar verdiep er ie niet zoozeer in. dat je vergeet tijdig bier te bestellen, want het vaatje zal niet langer kun nen strekken dan tot Dinsdag op zijn laatst. Martha. P.S. Er woont een goede wasch- vrouw Reaminster Terrace No. 12. Zij rekent 4 stuivers voor gen over hemd. Dus moet je wat omzichti ger zijn met je linnengoed." De brief viel hem als een ijspegel uit de handmaar hij las hem nog eens over, om te zien of zaj ook een wenk gaf, dat zij terug zou komen. En de herinnering aan die dwaze kus brandde hem op het geweten. Toen zag hij Saddle somber aan. Martha is weg. Zij beeft mij verlaten'. Dat was een weinig overdreven. Maar hij was een ernstig schrijver en zag de dingen van hun tragi- schen kant. Saidie. wier levensbe schouwing geschoeid was op de leest van een roman m drie deel en, kwam naar hem toe met droevige verbazing op het gelaat en vol deel neming. Goede hem'el, Saidie 1 weeit je dan niet, dat er voor een vrouw als Martha maar één man in dia gehee- le wereld is naar echtgenoot vier agenten en vier karabinlers naar een huis in de Maqueda-straat, be woond! door do rentenierster Serafina Calderone en haar gezin. Daar vond men in een vertrek, waar toe lucht en licht geen toegang had den, een menschelijk wezen, Giovan ia Alessi genaamd, 39 jaar oud cn een nicht van mevrouw Calderone. De ongelukkige.was reeds 15 jaar in dai vertrek opgesloten. Zij zat in een hoek van haar gevangenis, bedekt mrt on gedierte en gekleed in stinkende Ion - pen, en was niet in staat te staan Haar lichaam was één groote wond en zij gaf geen antwoord op de ham gedane vragen-. De vrouw schijnt ki ank zinnig. Zij ,}s naar een hospitaal ge bracht, terwijl mevrouw Calderone, j haai* twee zusters en haar twee nich ten zijn gearresteerd. De Bascetoep; Deze dagen werd in verschillende bladen medegedeeld, dat vele Afrikaan- drs, thans in Amsterdam vertoevende, weldra zouden vertrekken naar Du itsch-West-Af rika. Ter informatie heeft de ..Standaard" zich daarop begeven naar het „Afri- kaansch Tehuis", de stichting van het Christelijk Nationaal Boeren-comité, en naar de vermelde reisplannen ge vraagd. Onze vrienden meldden ons, zoo ver telt nu 't blad, dat zij van dezen „trek" naar Duitsch West-Afrika niets afwis ten; het bericht was niet op hen van toepassing. Trouwens, de menschen waren met goeden moed en blijde hoop bezield. Zij waren vooral nieuwsgierig om te weten, wat er aan was van dien be weerden inval van Basoetoekaffer9 in den Vrijstaat. Denkt ge, dat ze reden hebben om de Boeren te bestrijden? vroegen wij. Wel neen, die is er niet. Dus zouden ze vechten tegen den Brit? Ik denk zoo. Een paar maanden voor het uitbreken van den oorlog vroeg een Basoetoeopperh'oofd verlof om door den Vrijstaat te trekken, naar den omtrek van Kimberley. Hij wilde zich wreken op de Engelschen, die eenige Basoetoes hadden gedood. President Steyn ech ter raadde aan om niet te trekken, hij zou die zaakjwel voor de kaffers recht maken. Dan is er nog een andere reden. De Engelschen heffen van de kaffers een zeer hooge hutbelasting, die de Basoetoes niet willen betalen. De oor log brak uit, en de Engelschen lieten de zaak rusten. Doch de kaffers begrij pen, dat als de Engelschen de Boeren overwinnen, de kaffers dan aan die hutbelasting moeten gelooven. Als ik maar eerst weet, voegde de spreker er bij, of de Basoetoes een Engelsch- man gedood hebben, dan ben ik tevre den. „Dat zal voor mij de mooiste muziek wees, als ik van een Basoetoe-opstand hoor," zei een ander. Zouden de kaffers dan veel kracht ontwikkelen? Wel, de Basoetoenatie is de dapper ste kaffernatie, werd ons geantwoord. Als zij vechten, staan zij te-gelijk met duizenden in het veld; zij vreezen voor niets. Op den dag zullen de Engelschen geen Basoetoe zien, maar des nachts overvallen zij die kampen; en geen Brit ontkomt levend aan hun handen. Als de Basoetoes tegen de Engelschen gaan vechten, moeten de rooiers" de zee in; daar zijn ze mors-af. Daarbij komt, dat de Basoetoes de beste paarden hehBen. 't Komt er trou wens niet op aan, welk paard ze berij den; ze kunnen met ieder paardlerecht. Als we maar eens zeker konden weten, of ze werkelijk een Engelsehman heb ben gedood; dan waren we klaar; geen enkele blijft er dan over. Maar zift ge niet bevreesd, vroegen wij, dat de Basoetoes in de vrouwen kampen gruwelijk zullen moorden? O, neen, werd met groote stelligheid geantwoord. Een Basoetoe doet vrouw noch kind kwaad. Dat zou schande voor hom wezen. In 1867, in den oorlog tus- sclien de Vrij staters en de Basoetoes, wondde een Basoetoe per ongeluk een Boerenvrouw. Het opperhoofd der Ba soetoes bood zijn verontschuldiging aan en bracht 50 heesten voor de vrouw- bij wijze van schadevergoeding. We waren eenigszins gerustgesteld. Mochten die vrouwenkampen, dach ten we, onder Basoetoes staan en niet onder Britten. Toch hopen we niet, dat de Basoe toes zeiven een handje gaan helpen. Het schijnt trouwens niet meer noodig. om de Engelschen er onder te krijgen; die zinken aL Zij hadden mi zoo eene geheels week voortgeleefd!. Maar mevrouw Rusbton's koffers stonden gepalet in de gang om naar het station ge bracht te worden, en als ooit twee zusterzielen elkander hartgrondig leerden haten, dan waren het de twee, waarvan hier sprake is. Als eene echte vrouw kreèg zij medelijdien met hem, toen zij zag höe diep ellendig hij was, en zijn avondeten was eene fliauwo herin nering aan betere dagen. Den vol genden morgen glimlachte zij zelfs tegen hem, toen zij. een klein post pakketje naast zijn bord legde want zij herkenden beiden dé hand van Martha. Het pakje bevatte een doosje met niets er in dan een frissche roze- knop. Maar dat eigenaardig vredes voorstel van Martha bracht hem een nevel voor de cogern. Altijd, als zij gekibbeld hadden', was zij de eerste geweest cm het weer goed! t'e maken. God zegene haar! Uit het postmerk bleek hem, dat Martha, als zij gebrek leed, althans een liefelijk plekje daarvoor had gekozen1. Mevrouw komt binnen) oen week thuis zen hji tot. Aaltic die Een hoogst merkwaar» dig geneesmiddel dat op snelle wijze de «er» Bos^ene Eevennkrach» ten aan mannen terug geeft» Een gratis monster» pakje wordt per post aan een ieder verzon den die er om schrijft Gratis monsterpakjes van een hoogst merkwaardig geneesmiddel worden per post verzonden aan een ieder die er om schrijft aan de »State Medical Institute.® Zoo vele mannen die gedurende jaren op lichamelijk en moreel gebied geworsteld hebben, zijn genezen geworden, zoodat het Instituut besloten heeft gratis monsterpak jes te verzenden aan een ieder die er om schrijft. Het is een huismiddel en alle mannen lij dende aan zwakte, te vroegtijdig verlies der krachten, ruggezwakte of uittering kunnen thans te huis genezen worden. Het geneesmiddel bezit de eigen schap eene aangename warmte te weeg te brengen, rechtstreeks toegepast wordend geeft het kracht en ontwikkeling. Het geneest alle ongesteldheden en het heeft steeds op volkomene wijze in alle ge vallen geslaagd. Op uwe aanvrage om een gratis monsterpakje ge richt aan het State Medical In stitute 7004 Elektron Building. Ft. WAYNE, Ind., V. S. v. N. Amerika, zal men het U terstond zenden. Het Instituut wenscht het grootst aantal mannen te be reiken, die niet in staat zijn hun huis te verlaten om zich te ver plegen en het gratis monsterpakje zal hun veroorloven te doen zien hoe gemakkelijk het is genezen te worden als men het ware ge neesmiddel aanwendt. Het Insti tuut maakt geene uitzonderingen. Elke man die het vraagt zal een gratis monster ontvangen, zorg vuldig verpakt als een gewoon pakje, zoodat de persoon die het ontvangt geene publiciteit of on aangenaamheden te vreezen heeft. De lezers worden verzocht zonder dralen te schrijven. Men wete dat een brief naar Amerika voorzien moet worden met een postzegel van 121/, cent. Schrijft U naam zeer duidelijk en geeft U kompleet adres, opdat er geene vergissing in de afzending kan voorkomen. itü Prachtige, Fijne yerkrijgbaar, bij T. A. lïomsée, gL Eontatraat 6a. nu met ijver aan het werk ging om als een goedje engel het verloren paradijs te herstellen. Hij nam nu ook eens vacantie en ging naar Martha. In bet kleine plaatsje, waar zij was behoefde hij niet naar haar te vragen. Hij wist wel waar zij te vinden was en hij vond haar wel dra zitten op een lief plekje, met een boek in d'e hand, maar niet le zend. Toen hij stil wat naderbij kwam, zag hij terstond, dat er geen sprake wals van gebrek lijden. Integendeel, zij zag er bijzonder goed uit en droeg haar eenvoudig kleedje met een meisjesachtige co- quetterie, die haar zeer aardig stond. Door <Je rust en stilte, Waar aan zij zoozeer behoefte had gehad, was haar gelaat zacht"en Joalm ge worden en het trof hem, dat eene vrouw met zulk een, gezioht wel in staat moest zijn, helder te denken. Maar hij was niet gekomên om zulke bespiegelingen to houdten. Hij ging de heuvelhelling af, naar haar toe. Zjj zag op, toen zij; zijne voet stappen hoorde. Martha Lieveling In drie boekdieelen had! hii! zich niet duideliiker kunnen, uitdruk ken- Zij begreep die paar woorden volkomen. Ik ben zoo blij, Ralph. Ik be gon zoo naar huis té verlangen. Toen nu alles weer goed was tus- schen hen beiden, vroeg Mj! haar ronduit, hoe zij aan het noodige geld was gekomen. Zij liet hem met een blosje van echte nederigheid een artikel in een tijdschrift zieai, waaronder hii. na het snel te heb ben doorloopen, haren naam las. Heb jij d'at geschreven vroeg h;; ernstig. Zij knikte, stralend van onschul dige bhjdbchap en trots. -Ja, met jouw vulpen'. Geen wonder d'at een van de punten be dorven was, Ralph. En hoe gaat het met het epos? Meen je de idylle, Martha; Die hieb ik verbrand. Zij schreide bijna;, id vollen ernst. O Ralph I Dat mooie begin t Hö9 heb je 't kunnen doem? Hij zag haar flink in de oogen. Ik houd mij voortaan aan het proza. Er is iets in de atmosfeer vanidyllen., dat mij, tot een zelfzuchtigen hond maakt. Zoo had eene week, doorgebracht met de reine eenvoudige Saidie en de schoonmaakster, hem nog meer goed gedaan dan zij had verwacht. Maar zijn gevoel van vernedering hinderde haar zeer. Het was leelijk vjyi je het te verbranden. Zoo'n aardig begin Onzin, lieve 1 Alleen reeds doordat je van aardig' spreekt, is het al veroordeeld1. Poëzie moet» meer dan „aardig" zijn of niets. Maar je moet weten en ik weet het ook, dat er meer kracht en leven is. in dit artikel van jou, dan ooit in een vers van mij zal wezen. Ik ben zeer trotsch op mijn vrouwtje. Ik heb niet al het geld opge maakt, riep zij levendig. Ik wil de ook nog een nieuwen looper er voor koopen.. En Ralph, heb je mijn bloemen water gegeven Tweemaal per dag. verzeker de hij haar met vuur cn zij straal de van voldoening, al was zij: wei een beetje bang. dat hij ze door overgroote mildheid zou hebben: bedorven, EINDE.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6