PREDIKBEURTEN schrift van good zedelijk gvd ra" noch van een bewijs, dat ec-n alsvoren be doelde acte van bekwaamheid en ge tuigschrift door burgemeester en wet houders van Wildervank waren gezien en in orde bevonden. De eisch van het O. M. is 3 boeten van 25 of 3 gevangenisstraffen van 5 dagen. 't Hoefde niet meer. Voor de rechtbank te Groningen stond Zondag terecht G. J. M., kalk brander. wonende te Leek. Beklaagde, die wethouder is der gemeente Leek en agent der Bataafsche brandwaar borgmaatschappij te 's-Gravenhage, Staat terecht wegens overtreding van art, 159 W. v. S. In den nacht van 14 Juli is er brand ontstaan in de woning van de wed. j?ruim te Diepswal, gemeente Leek. Des morgens te 6 uur is men begon nen te spuiten en na ruim een half uur water te hebben gegeven, kwam beklaagde zeggen: ..Schei maar uit niet spuiten, *t geeft toch. niets. Ik zal dat zaakje wel opknappen." Men is toen met spuiten opgehouden, hoewel feitelijk de brand nog niet uit was. Eisch 6 weken gevangenisstraf. Diefstal. Op den 12en Augustus vervoegde zich een keurig gekleeds dame de gescheiden vrouw van een notaris bij den notaris Hoorn te Amsterdam, om over zaken te spreken. Zij wilde een hypotheek nemen, van 15.000. De heer Hoorn moest tijdens het gesprek even een of ander stuk gaan halen, en toen hij terug kwam, was de dame verdwenen, terwijl een bank biljet van f 60 vermist werd. Deze dame stond Vrijdag terecht voor de Amslerdamsche Rechtbank, beklaagd van diefstal. Zij was recidi- viste en reeds driemalen veroordeeld wegens diefstal, ééns tot anderhalf jaar gevangenisstraf. Het O. M. requireerde een gevange nisstraf voor den tijd van 1 jaar en 6 maanden. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. SO coats per regel. Uit de Arbeiders wereld BINNENLAND. De conducteurs der H. IJ. S. M. heb ben een adres aan de administratie ge richt om verkooging van loon, naar aanleiding van het geringer worden der kans op promotie tot hoofd-conduc- teur. BUITENLAND. Door den oorlog in Zuid-Afrika is het aantal werkloozen in Londen aan merkelijk gestegen. Aan het kantoor voor werkverschaffing van het Leger des Heils verzochten gedurende de af- geloopen maand 622 inenschen om werk. Vooral goud- en zilversmeden, Juweliers en. kleerenmakers schijnen veel door den oorlog geleden te heb ben. Leger en Vloot. Naar aanleiding van een bericht bii ons ingekomen dat de manoeu vres in Limburg niet zouden door gaan., hebben wij ter bevoegder plaatse geïnformeerd en vernomen dat de manoeuvres wel door gaan: vriendelijk. Mij ook, sprak Sc-hwendy, echter onder dirt voorbehoud, dat ik u niet eerder verwacht, dan na de feestdagen. Tot zoo lang ligt bij ons de boel overhoop en is mijn vrouw alleen baas. Zoo is hel bij ons ook, riepen alle hoeren in koor. Lachend' ver liet men sam'en het Casino en al leen of in groepjes werden de ver schillende wegen naar de respec tieve woningen ingeslagen. TWEEDE HOOFDSTUK. Senator Lamprecht had van zijn fraaie op de Geibelplatz gelegen woning, een gedeelte der cere te étage afgestaan aan zijn, vcor ecu half jaar. met de dochter van een hooggeplaatst rijksambtenaar uit Göltingen gehuwden zoon. Deze had blijk gegeven een goeden, smaak te bezitten, door zijn meu belen zoo te kiezen, dat zij in over eenstemming waren, met den stij.I waarin het oude patriciërhuis was opgetrokken zonder daarbij uit het oog ie verliezen de ©ischen, die de Jjijdsomsfandigheden wat betreft alleen nemen daaraan niet deel es- cadrons uit Roermond' wegens het heerechen ter typhus aldaar. Zij worden door andere vervangen. (Hbld.) Onderwijs. Salaris van onderwijzeressen Ge teek end door meer dan 450 on derwijzeressen- der openbare lage re scholen is een adres gezonden aan d'en Gemeenteraad van. Amster dam waarin, naar aanleiding de:r voorstellen betreffende de salarisre geling van onderwijzers en onder wijzeressen wordt verzocht io. alle onderwijzeressen in het bezit der hoofdakte, die den 23-ja- rigen leeftijd1 hebben bereikt, vol komen gelijk te stellen met haar mannelijke collega's 2o. de onderwijzeressen, nu in functie, niet in het, bezit zijnde van de hoofdakte, in de overgangsbe palingen te doen doelen voor de on derwijzers zonder hoofdakte. Brieven uit Berlijn. Van onzen Berlijnschm corresp Prins Tejoen als tosrigt. Berlijn, 12—IX—'01. Het riant gelegen hotel Bellevue aan den Postdamer Plate in het centrum van het rijke Westen, schijnt bij voorkeur door voorname, exotische gasten bezGcht te worden. Eenige maanden geleden hield hier het Marokkaansche gezantschap verblijf en nu waaien van het hoo- ge gebouw twee gele standaard- viavven met den kli mm enden draak van het heraelsche rijk. Zoo- lans- d'e bloedrood© vlag van Marok ko op hei dak van het hotel wap perde, werd de ingang van het ge bouw streng bewaakt, opdat geen onbevoegden zouden binnentre den. Nu het officieele gedeelte v.an zijn reis volbracht is, geniet de keizerlijke prins van zijn „vacan- tie." Beide partijen zuilen, blij zijn, dat de zoogenaamde boebedoening goed1 en wel achter den rug is, wel ke vóór- en na zooveel lachilusb heeft opvewekt. Men zal zich voortaan wei twee maal bedenken, vóór men weer dergelijke edsohen stelt aan Ooster- sche volken,, wier zeden en begrip pen zoo lijnrecht tegenover de on ze staan. Voor de kornet van heb C'hiniee- sche gezantschap waren» in een voorname villa in de» Grosse Qiveral- lee van den Tiergarbeni een groot aantal vertrekken in gereedheid! gebracht, welke de prins echter niet betrokken heeft. Men zegt, dat hij weigerde zijn intrek in de Villa te nemen, omdat hij- het met zijn waardigheid niet overeen kon bren gen als broeder van den Chinee- schen Keizer, onder hetzelfde dak te wonen met dien gezant van Ja pan», die een étage Van' de villa in huur heeft. Heel waarschijnlijk is deze reden niet. Hoe zou l)ij het anders met zijn waardigheid over een kunnen brengen, aan een hotel de voorkeur te geven, dat toch nog wel andere personen herbergt d)an een gezant. Of wilde men niet samenwonen met den gezant van heb gehate Ja pan? Welk een machtige gewaarwor dingen moeten Tsjoen op een rit door een moderne wereldstad be stormen. waar alles nieuw is voor hem 1 Tot nu toe luid hij evenals zijn keizerlijke broeder geheel af gescheiden van de buitenwereld, vrijwel als 'n gevangene, geleefd. Met het volk was hij nog nimmer in aanraking gekomen. Van- het volle, rijke leven had hij natuur lijk in zijn volkomen afzondering geen flauw begrip. En nu staat hij plotseling midden in die bran ding van bet Berlijmsche leven zijn rijtuig laveert evenals andere equipages in de overvolle straten tusschen electrische tram, omni bussen. vrachtwagens en voetgan gers. Van uit zijn vensters in liet hotel heeft hij het gezicht op een van de drukste pleinen van de stad, een brandpunt van het verkeer, waarover uit vijf verschillende straten zich een edndelooze stroom van voertuigen van, allerlei aard en van voetgangers beweegt. comfort en de geriefelijkheden, meebrachten. Hij had daarbij echter buiten den waard gerekend, of in dit ge val buiten de waardin. Olivia Bel ling. de jonge vrouw van dr. Lamp recht. had trots haar jeugd een veel te sterk uitgesproken karakter, om alles in den stijl te houdenook behoorde het in zekeren zin tot) haar levensvoorwaarden, al was het niet eiken dag. dan. toch min stens eens per week, aan haar uiterlijke verschijning zoowel als aan haar omgeving verandering aan te brengen,. Zoo had dan, ook de woning gedurende do weinige maanden dat het jonge paar er be zit van genomen had, reeds meni ge verandering ondergaan,. Het m'eest was dit. het geval mot db ka mer, waarin de jonge vrouw bij voorkeur de uren doorbracht als haar echtgenoot beroepshalve af wezig was. Oorspronkelijk was de kamer in Duitschen renaissancestijl gemeu beld nu echter bevondeni zich ook reeds tusschen de met resi da-kleu rige gobelinstof, waarop bloemen- guirlandes gewerkt, overtrokken canapé's en fauteuils, sierliik ver-! En het is nu druk in de stad). Het ruwe weer van de laa'ste we ken heeft grooto opruiming gehou den onder de bewoners van hotels en pensions aan het strand zoowel als in de bergen. Men begon weer te verlangen naar hei gezellig© stadsleven, d'al men voor de war me zomersche weken, ontvlucht was. Alle treinen brengen Som- merfrischler terug, die na het lan ge verblijf buiten, noodlig allerlei inkoopen moeten doen in de druk ke winkelstraten. Alle schouwbur gen en variétés van- diverse soort zijn weer geopend. „Men" is weer thuis. De winlercampagno kan be ginnen. De Berlijner is gewend) aan vreemde gasten en zal hen niet las tig vallen, naloopen of uitjouwen, zooals bij ons nog al eens het geval 's- Er komen hi or jaarlijks zooveel Oosterlingen in hun veelkleurig© gewaden, dat het publiek ter nau- wernood notitie van hen neemt. Doch voor prins Tsjoen on zijn ge volg wordt een uil zondering ge maakt, ofschoon Chineozen lang niet zeldzaam zijn in Berlijn en men hen dikwiils in concert of schouwburg aantreft. De belangstelling voor Tsjoen laat zich verklaren. Men had in d'en laatsten tijd zooveel over den bcete- prins in de bladen gelezen, dat de nieuwsgierigheid was opgewekt en men den broeder van den Chi- neesehen Keizer gaarne mot eigen oogen wilde zien. Hiertoe is gele genheid te over, daar de prins zich den korten iijdJ van zijn verblijf ten nutte maakt, om allerlei be zienswaardigheden in oogenschouw te nemen, dubbel bezienswaardig voor hem, die voor hel eerst met helWestersche leven kennis maakt. Met klein gevolg en vergezeld van een Europeeschen tolk en Lwe-a hooge Duitsche officieren,, dia d'en veldtocht in China hebben meege>- maakt, is hij den heelen dag en route. Voor dJeze tochten maakt hij gebruik van een fraaie landJaue-r, van binnen met kanariegele zijde bekleed en op de portieren en lan taarns van het keizerlijke Chinee- sche drakemvapen voorzien. Op clen bok naast den koetsier zit een jager in gala met wuiveuden gelen vederbos. Tsjoen doet niet onder voor ,,S. M." die ook steedfe uit rijdt met een jager mit Federbusch. Of de prins de velerlei indrukken zal kunnen verwerken en nader hand! al do bezienswa&rdfighiedc.m uit elkaar zal kunnen houden, is niet waarschijnlijk. Nu is hiji in het mausoleum, dan in het raadhuis, vervolgens weer in het panopticum, van d'aar weer naar dien 'zcölogi- schiein Garten en zoo voort. Men, Met hem ook het grooto Warenbaus Wertheim in oogenschouw nemen, waarover hij zeer verbaasd' scheen te zijn. Op konden' afstand volgde het pu bliek door al de zalen. Vooraan liep een dame met ©eni lief blond kleini meisje, diat bijzonder zijn aandacht scheen te trekken. Hij Was op het punt naar het kind' toe te gaan en» het een hand itle geven., maar d!e etikietite, verbood het ze ker, tem minste hij' trok d!e hand weer terug. Op één middag twee groote museums te bezoeken1 schijnt voor hom geen bezwaar te zijn. Gisteren door die, Königgrateen Stras se' gaande, voorbij het Museum für Völkerkunde, zag ik voor die trappen van het hoofdportaal, wel ke met ©en looper bedekt waren, een groot aantal menschen wach ten. Tsjoen., was in aantocht. Het duurde ook niet lang, of de rijtui gen kwamen uit de Prinz-Albrechts- Strasse aanrijden, waar aan het Kumstgewerbe museum ©en bezoek was gebracht. Naast de groote Duit sche officieren en sommige Chinee- zen van het gevolg, waaronder er enkelen waren met echt© galgen tronies, maakte het tenger© prinsje den indruk van ©en schuchter jong meisje. Op zijn dikke vilten zolen, trip pelde hij naast d'en nieuwen ge zant, die ook al niet groot was van postuur, het bordes op naar de deur van het museum, waar hij, door het bestuur werd ontvangen. De om standers keken nieuwsgierig toe, doch slechts enkelen namen d'en hoed» af. Op het hoofd met het Klei- ae bruin getinte en glad getrokken guide stoelen op verschillende wij zen bekleed. De zware overgordij nen hadden plaats moeten maken voor lichte witte geborduurde gor dijnen. De blec-k-groen© kleur van het met goudlij sten omrande be hangsel, verdween bijna geheel on der de daartegen aangebrachte waaiers, draperieën, schilderij an, porseleinen borden en étagères met allerlei snuisterijen, enz. Vreemd staken bij al deze moderns dingen de oorspronkelijk daar aan wezig zijnde, ©n nog niet verwij derd© koperetsen naar oud-Itali- aansche meesters, af- Trots deze „artistieke wanorde" zag het vertrek er gezellig uiit. In de diepe vensternisse.n stond een menigte schoone, good verzorgde bladplanten, terwijl diaar tusschem vergulde kooien hingen, waarin kleine gevederde zangers, die steeds hun welluidend gekweel de den hoor en, als d'e kunstvaardige wingers van Olivia zich over de toetsen van haar prachtige piano bewogen. De muziekstukken, di© op een daarnaast staanden muziek-stan- daard lagen, waren meestal wer ken van bedendiaagseh© musici en gc-zichtje van eon sterk Mongoolsch type. rustte ©an kapje met breeden gouden rand!, waarvan,' een lange zijden kwast afhing, vuurrood van kleur. In zijn verder© kleedij on derscheidde hij zich weinig van zijn gevolg. Allen droegen veelkleu rige rokken ©n losse jakjes met lan ge mouwen van zware zijde. Bin nen enkele dagen vertrekt Tsjoen naar Danzig, waar hij op uïtooo- diging van d'en Keizer bij de ma noeuvres zal tegenwoordig ziin- Hij zal dan ook met het militaire Duitschland kennis maken. K. Gemengd Nieuws. Schipbreuk op de kust. liet stoomschip „Leon", dat een pas sagiers- on goederendienst onderhield tusschen Brest, Calais en Duinkerken is tusschen Cornaz-Haix en Manglas aan de Bietonsche kust, op slechts 200 meter afstand van den vuurtoren van Lawdunwez gezonken. De ..Leon" was Zondag van Boulogne naar Brest ver trokken en liep in een dikken mist, waardoor men zich aan boord in de kustlichten vergiste, op een rots, 24 der opvarenden zijn gered; twee ma trozen en twee passagiers, een vader en zijn zoontje van 10 jaar. verdronken. De geredden, onder wie zich de ka pitein bevindt, zijn te Brest, aangeko men. De kapitein verhaalde, dat net schip binnen 5 5 6 minuten is gezon ken. De opvarenden redden zich in booten en op planken. Voortdurend spoelen vaten op de kust aam Lijken zijn nog niet gevonden. De „Leon" had 500 ton koopwaren voor Brest aan boord. Brutale inbraak. In den nacht van Zondag op Maan dag is ingebroken in een wisselkan toor te Lemberg De dieven hebben den inbraak gepleegd van den kelder van een aangrenzend hotel uit. Zij braken een geheel keldergewelf weg en kwa men zoo in bet kantoor. Hier verbra ken zij sloten en stalen bankbiljetten, gouden munten en effecten tot een to tale waarde van 80.000 kronen. Juwee- len, die bij de bank verpand waren, lieten zij liggen. Het heet, dat de po litie de daders op het spoor is. Prins Tsjoen en de „Klad- dsradatsck." De „Kladderadatsch" schrijft het volgende: Welke middelen zijn toegepast om prins Tsjoen over te halen door te reizen? Sommigen zeggen, dat men hem de verzekering heeft gegeven, dat hij niet voor den krijgsraad te Gum- binnen gebracht zou worden, wat een zeer kalmeerende uitwerking op hem gehad heeft; anderen gdooven, dat hem de orde van de Kroon IV klasse is aangeboden. Volgens een'derde lezing heeft men hem beloofd, het boete-bedrijf niet te photographeeren, maar al deze lezin gen zijn onjuist. Bij den prins gaf bet bericht den doorslag, dat graaf Wal- dersee naar Bazel zou komeca en een politieke rede voor hem zou houden. Onmiddellijk na deze bedreiging lijt Tsjoen zijn koffer pakken. Ketelon tploflmg. Te Nantes is de ketel van een stoom- molen gesprongen, met het ongelukkig gevolg, dat de eigenaar der fabriek Moriceau en twee stokers gedood zijn. De Parjjsche moord. De daderes van den Parijschen moord in Malakof heeft zich Dinsdag, op bet oogenblik, dat een rechercheur zich van liaar meester wilde maken, in het hotel, waar zij verblijf hield, van liet leven beroofd. Zij trachtte eveneens haar kind te dooden, doch had daartoe geen tijd meer, zoodat dit slechts een niet gevaarlijke verwon ding bekwam. Mij aoD geluk. Ten gevolge eener ontploffing van mijngas werden twintig mijnwerkers, die werkzaam waren in de Llanbra- dach-kolenmijnen te Caerphilly, acht mijl van Cardiff, in een der beneden gangen opgesloten. Men trachtte da delijk de ongelukkigen te verlossen en vijf kon men boven brengen, onge deerd, maar ziek ten gevolge van het ingeademde mijngas. Het reddings werk moest toen opgebroken worden, daar -een instorting bet voortwerken tijdelijk onmogelijk maakte. ofschoon op haar boekenhanger ook de klassieken niet ontbraken!, hield Olivia bij voorkeur van die produc ten der nieuwere litteratuur. Zij was -eheel en al een kind van' haar tijd en in het oude patriciër-huis niet in all'e opzichten op haar plaats. Op het uur. dat haar man in het Casino deelnam aan de debatten over den dood© uit het Lauerbosch, bevond Olivia zich in deze kamer. Zij droeg een lichtgrijze met flu weel gegarneerde japon, die haar zeer goed! kleedde. Olivia was niet alleen. Tegenover haar, aan een in de nabijheid! van een nieuwmodische kachel staan de tafel, die met kluwens garen en allerlei naaigereedschap bedekt was. zat een slank meisje, gekleed in een eenvoudige, maar onberispe lijk zittende japon van een donker blauwe wollen stof. Haar weelde rig, prachtig haar van een zeld zaam schoone, blonde kleur, was aan de slapen naar achteren ge kamd en in een zwaren knoop op gebonden. Beide d'ames waren bezig aan een handwerkje, waaraan zij bij het schijnsel van een op de tafel Complot tegcm Chamberlain. Te Clerkenwell heeft een Fransch- man, Faugeron genaamd, voor don politierechter verschijnende wegens manslag, een verhaal opgedischt over een complot, dat beraamd' zou ziju om Chamberlain te vermoorden. Jung (de verslagen©) wilde hem overhalen den minister met een dolk te dooden, en bood hem geld aan om zich in een be hoorlijk pak te steken; toen Faugeron weigerde, maande de andere hem aan tot betaling van een oude schuld, en daarop ontstond een twist, waarin Faugeron Jung, uit zelfverdediging doodsloeg. Het heele verhaal lijkt echter wel goed gevonden, maar niet waarschijn lijk. Wetenschap. Poilock-prija. Op de groote tentoonstelling voor het Zeewezen, thans te Havre gehou den, is, zooals reeds vroeger werd me degedeeld, ook eene afdeeling geopend ter mededinging naar den zoogenaam- den Anthonie Pollock-prijs, groot 100,000 frs. voor het doelmaiigst inge richte reddingsvaartuig. Onder de 328 deelnemers in deze afdeeling zijn niet minder dan 17 Nederlanders d. i. ruim 5 pet. In alphabetische orde zijn het de heeren: W. Adriani, te Haarlem; H. de Bosch, te Amsterdam: P. Botke. te Oldeboorn; P. E. L. Dey, te 's Graven- hage; F. G. Eifrinck, te We esperkar spel; II. de Groot, te Nieuwe Pekela; C. F. H. Jungeling. te Leiden; J. Scha- delée, te Goederee; J. P. Schuttevaer, te Rotterdam; J. Ton, te Haarlemmer meer; J. C. F. de Vos, te Rotterdam; U. Wierda, te 's Gravenhage en F. Zeil maker, te Hoorn. Onder de Nederlandsche inzendin- gen maakt die van den heer Mulió. te Leiden, naar men mededeelt, een bij zonder goed figuur. Hebben de an dere inzenders slechts teekeningen en modellen ingezonden, het vaartuig van den heer M. heeft de natuurlijke grootte. Land- en Tuinbouw. Het „Handelsblad, van Antwerpen" meldt dat aan het station te Weelde het valies van een vee-koopman in be slag is genomen, omdat het tien fles- schen tuberculine bevatte, afkomstig uit het- instituut Pasteur te Parijs. Deze stof mag men. niet bij zich. voeren of gebruiken zonder vergunning van den Belgischen minister van landbouw. Men vermoedt dat sommige verkoo- pers die vee in Nederland koopen, de dieren, inspuiten voor ze in quaran taine te stellen. Op die wijze zou de inspuiting door den veearts zonder uitwerking blijven, O It GE L BE S PELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdac 17 Sept. 1901, des namid dags van 12 uur, door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Toccate J. S. Bach. 2. Elévation. A. Guilmant. 3. Sonate No. 6 Mendelssohn. a. Koraalvariatiën. b. Fuga. c. Finale. 4. Adagio uit 't Vioolconcert L. Spohr. 5. Aria Fr. Schubert. Burgerlijke Stand. BLOEMENDAAL. Bevallen: C. A. AmmerlaanOlies z. HAARLEMMERLIED E EN SPAARN- WOUDE. Bevallen: A. SchuitenmakerBak ker, dochter. Overleden: P J.. Holleman, 79 j., E. E. van der Maat, d., 1 j. SPAARNDAM. BevallenN. KraaijerGroot. G. A. VeldtVink, z. Muziekuitvoering. 40e Muziekuitvoering, op Zondag 15 Sept. 1901, des nam. te 2 1/2 uur, door het Haarl. Muziekkorps. Dir. luit.-ka pelmeester C. P. W. Kriens. 1. „Semprefidelis", Marschvan Sousa. 2. Ouverture „Cosi fan Tutti" van Mozart. 3. „Lustige Brüder," Walzer, van Voll- stedt. 4. Potpourri de l'opérette ,,La petite Mademoiselle," van Lecocq. 5. Ouverture „La Muette de Portici", van Auber. 6. Valse Rapide, van Cieutat. 7. Fantaisie de l'opéra „Le Muletier de Tolfcde" van Auber. staande lamp zoo ijverig voorLwerk- ten, dat zij het gesprek reeds se dert eenigen tijd hadden gestaakt. Het zou geheel stil in het vertrek geweest ziin. als men. niet door de openstaande deur het luide tikken van de in het nevenvertrek ge plaatste pendule had gehoord of de eerue vogel voor, de andere na zijn steun had verheven. Plotseling stond Olivia op, maak te een sprong alsof zij als een vogel de vleugels wilde uitspreidien om weg te vliegen, hield haar hand werkje in de hoogte, zwaaide er als met een kleine vlag me© hoon en weer en riep in de handen klap pend op triomfantelijk©!! toon uit: Victorie, Victorie Het tegenover haar zittend!© meis je ontwaakte als uit een droom vóór zij echter iets kon zeggen, babbeldie Olivia reeds voort, Mijn werk is afNu zendi ik hot nog heden naar Demel. En hij kan geen uitvlucht maken, want hij heeft mij beloofd den sigarenkoker nog vóór Kerstmis gereed te zullen maken als hij het borduurwerk vóór morgen ontving. Zij liep naar de deur waar de knop van een electrische schel was Familieberichten. Gehuwd: 10 Sept. E. G. W. Houwe- ling met J. A. Joosteu. Leeuwarden. 11. H. A. Remme met P. Sabel Zaan dam. Bevallen: 9. Sept. ScliefferMeyer, z., Semarang. 10. Rombouts—van deD Bosch, z., Harlingen. Overleden: G. J. Wiarda, 27 j.. St.- Petersburg. 9 Sept. C. Smits, jm., 3 m., Amsterdam. 9. E. II. Loomao, 71 j., Amsterdam. 10. Jongste kindje van E. W. v. Somoren Grove, 1 j., Zand'voort. 10. H. ten Cate Hoedemaker, 71 j., De Steeg. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Ardjoeno. van Rot terdam naar Java, passeerde 11 Sept. Suez. Het stoomschip Soembing, van Rot terdam naar Java, passeerde 11 Sept. Oucssant. Het stoomschip.Isis, met da Indische, Chinaesche en Australische mails, ver trok 10 Sept. van Port Said naai* Brin- disi. Faillissementen. Utrecht, 6 September. Do nalaten schap van Th. F. Mijnders, in leven gasfitter, te Utrecht. Rechter-commis- saris: jhr. mr. H. M. J. van Asch van Wijck. Amsterdam, 9 September. I. Blitz, diamantklover en koopman in diamant. Rechter-commissaris mr. R. L. Schol ten. Geëindigd: M. Vollebregt, teNieuwveen; L. Vogt bierhuishoudster, te 's Gravenhage; F. W. Wagner; J. P. Heis. op ZONDAG 15 September 1901 to HAARLEM. Groote Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. van der Dussen, pred. te Amsterdam, 's Avonds 6 uur, Knottenbelt. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Jonker. Janskerk. Voorm. 10 ure, Swaan. Bakenesserkerk. (Voor de kinderen). Voorm. 10 ure, Van Paassen. Eglise Wallonne. 10 heures du matin, Mr. Muller. Collecte pour les églises et perso. nes nécessiteuses. Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 uu£ de» heer D. Hoek, cand. a/d. TheoL School te Kampen, 's Avonds 5 1/2 uur, Dezelfde. Ridderstraat. Voorm. 10 ure, Ringnalda. 's Avonds 6 uur, - Ringnalda, Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 uur, Jo. de Vries. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 uur, de Blocq v. Scheltinga Ev. Luther sche Kerk. Voorm. 10 ure, Wempe. Namiddag 1 ure, Zondagschool (Nas- saulaan). Remonstr. Gereformeerden. Voorm. 10 uur. Intrede Dr. A. H. Haentjens, ingeleid! door Dr. B. TidCr man Jz., Emer. Predikant. Gem. van Gedoopte Christenen. KL Heiligland No. 8. Voorm. 10 ux-e, Onderlinge Verg. 's Nam. 12 1/2 ure, Zondagschool, 's Avonds 6 ure, Doopsbediening. Dinsdagsavonds 8 1/2 ure, Bidstond. Chr.Gereformeerde Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 uur enNamidd. 5 1/2 uur. Schotel. Eennebroek. Voorm. 10 uur, J. A. Gerth v. Wijck Jr HeemstecLö. Voorm. 10 ure, Vau Lennep. Pred. te Haarlem. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Baljon. Houtrijk en Polanen. .Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Umuiden. Voorm. 10 ure en 's avonds 6 ure, Wesseldijk. Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond voorm. 10 uur in hotel Nommer Een, Prof. Braining van Amsterdam. Apostolische Zendinggemeente, .Voorm. 10 ure. Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga aangebracht, drukte er op, ging naar de tafel terug en sprak tot haar kalm voortwerkend© vriendin: Daarvan komt jou de verdienste toe, Johanna. De aangesprokene hief het fijne;, smalle gezichtje -met het lage voor- hoofdi, rechten neus, bleek-rood'en mond en eenigszins lange kin op en vroeg, d'e groote blauwe oogen naar Olivia opslaande met zachte welluidende stem: Mij.ni ver dienste Ja zekerlacht© de kleine diok- tersvrouw, terwijl haar oogcni vanj voldoening schitterden. Als gij: hier van middag niet gekomen/ waart om mij gezelschap te hou den, dan zou ik niet het geduld' ge had hebben, om bij het werk te blijven. Zoo, ik dacht andere, dat het voor je man bestemd was, schert ste Johanna. De jonge vrouw slaakte een zucht, die comisoh klonk. Ach ja 't is om hem ie helpen aan een voor werp waaraan hij wèl behoefte heeft. Ik geloof dat hij reeds een half dozijn sigarenkokers bezit. fWordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6