Algemeen© berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. De volgende zijn de namen d!er Boerenleiders die voorgoed uit Z. Afrika zijn verbannenBotha, ge wezen landdrost van Pretoria, de vektcometl.en Botha, Hugo. Niéuw- houdt, Duplessis, de kapiteins Oli vier, Koos, Kruger, de adjudant Van dar Linde. Kolonel Wilson heeft 50 man van het bij Edanburg gevangen geno men commando van Koch naar Bloemfontein gezonden en dezen zijn daar aangekomen met vele za dels. geweren en wat ammunitie. De laatste zal wel grootemdeels ver schoten zijn geworden vóór de En- gelschen hun fjegenstandeis kon den gevangen .nemen. Als 'een merkwaardigheid) van beteekenis vermeldt betaal fdie tele gram, d'at voor het eerst sedert 14 maanden nu de mailtrein weer bij nacht loopt. Dit is dan ook wel^ be langrijkals 't waar is. Want indien de sDOorwegdienst nu zoo veilig is, waarom lijdt men dan te Bloemfontein gebrek, gelijk een Engelsch telegram ons eergisteren nog verzekerd heeft dat het geval is Kitchener's verkenners hebben, bij Kroonstad gevochten met een: bende Boeren, die probeerden vee, dat ten zuiden der stad: graasde, weg te voeren. Een der verkenners sneuvelde, maar de poging der Boe ren werd verijdeld. Het ministerie van oorlog te Lon den' laat bekend maken dat 't uit Kaapstad, van den commandant der verbindingslijnen, het volgen de bericht ontvangen heeft Alle officieren en minderen die als vermist of gevangen opgegeven waren, bij Bloedrivier, 17 Septem ber. zijn bij hun regimenten terur gekeerd, met uitzondering van (volgen de namen van niegeiu min deren.) Alle officieren en minderen, den 19en September (vermeld in het telegram van den 22en.) te Vlak- Jfontcin'in de Oranjerivierkolonie vermist, zijn vrijgelaten. (De nar men der vijf officieren worden vermeld.) Recruten voor de Beisjoeaansch© jagers, die als lijfwacht voor Lord Methuen dienst moeten doen: in de districten Marl co, Lichtenburg en Rustenburg, zijn dezer dagen aan- gewoivein in Bcelawajo en andere deelen van Rhodesië (Blanken of ■zwarten De soldij bedraagt shillings daags. De „Globe"' bevat den tekst van. de contra-proclamatie, door gene raal LH. de la Rey, in antwoord op Kitchener's proclamatie van. 7 Augustus, den 16en van dezelfde maand uit het district Lichtenburg aan de commando's rondgezonden. Kolonel Morgan heeft don den om trek van alle belangrijke garnizoen, plaatsen in Transvaal landerijen laten bebouwen. De oogst daarvan blijkt buitengewoon- overvloedig te zijn. zoodat de troepen over een ruim voldoende hoeveelheid groen ten beschikken. Reriter seint uit Pretoria dd. ~7 September In den laatsten tijd worden: meer en meer vergunningen gegeven om naar den Rand terug te keeretn. Er is alle reden om te verwachten, dat er weldra maatregelen zullen genomen worden voor een meer al- gemeenen terugkeer. Een tweede Duitsch bataljon is, van China terug. Vrijdag te Wee- nen aangekomen. Het is warm ont vangen De vlag is in den: Hof-burg geplaatst in tegenwoordigheid van dien Keizer, die warm door de- me nigte is toegejuicht. Hij reikte tal van decoratiën uit aan de Duitsch© officieren. Thans is geconstateerd dat men te Napels wel degelijk met d)e> bui lenpest te doen beeft. De ontwikkeling dezer industrie in. een tijdperk van omstreeks 40 jaren verduidelijkte spreker door de beschrij ving in bijzonderheden van drie mo menten: 1850 60, eenige jaren daarna en 1808. In de jaren 1S501860 werd, om het Noord-Hollandsch kanaal op diepte te houden, gebruikt een baggerwerktuig. dat uitwendig niet heel veel anders ge leek dan een rechthoekig getimmerte op een vaartuig geplaatst en waarin paarden de beweegkracht leverden. De capaciteit van dit werktuig gaf al leen resultaat in een zandigen bodem. Eenige jaren had men liet reeds ge bracht tot een kleine baggermachine met een capaciteit van 20 a 25 kubieke meter per uur. Het neerstorten van de specie uit de loodrecht gaande emmers op een stortplank, die telkens moest, worden weggewipt om den emmer door tocht te geven, deed den arbeid slechts langzaam vorderen. Ook hierbij echter motest nog gebruik worden gemaakt van het aparte transportschuitje. Voor de geheele bediening was noodig een totaal van negen man. Een groot voor deel bij enkele jaren terug was reeds, dat deze machine zich zijwaarts en vooruit kon bewegen, zoodat een gelijk vlak kon worden bewerkt, terwijl het eerstgenoemde werktuig slechts ge schikt was om op eene afwisselende diepte evenwijdige groeven van. een. bepaalde lengte te maken. Een groot contrast, daarmede vormt de inrichting van de „Alexander Bet- ticher", de in 1898 in opdracht van de Russische Regeering door de werf Conrad" vervaardigde stoombagger machine. Niet alleen in afmeting, voor komen en comfort voor de bemanning onderscheidt deze machine zich hoogst gunstig, maar ook vooral door de tech nische eigenschappen, waaraan het vol deed en die zich kort aldus laten sa menvatten Het kan langs boord liggende vaar tuigen beladen; het kan den opgedol- van grond storten in zijn eigen laad ruim, ofde lading naar zee voeren, of brengen naar een pomp, die de specie naar den wal perst: deze pomp kan ook, als de grond daartoe geschikt is. de specie direct opzuigen en deze in het laadruim voeren of naar den wal per sen: het aantal voor de bediening be- noodigde personen bedraagt niet meer dan tien; in vergelijking met vorig werktuig is met dien éénen man meel de opbrengst twintigmaal meer. Vervolgens sprak de heer Holst over de toepassing der mechanische beweeg kracht op de wijze van baggermachi nes in hefc veenbedrijf en voor het win nen van edele metalen uit rivierbed dingen en terreinen waar voldoende grondwater aanwezig is om het werken met baggermachines mogelijk te ma ken. Spreker eindigde zijne zeer interes sante en duidelijke voordracht met nog eenige afzonderlijke behandeling van de pomp als baggerwerktuig, lei dende tot de zuigers, van de elevateurs en de exeavateurs. Primo October wordt de Prentenka- mer aan onze Bureaux, Kamnersingel 70, opgeheven omdat wij het vertrek voor andere doeleinden noodig hebben. Onderricht in levende talen Het Institut de Langues Vivantes" Koningstraat 37a alhier, maakt in een advertentie, opgenomen in dit. num mer onzer courant, bekend dat Woens dag a.s. openbare proeflessen zullen plaats hebben, in Fransch, Engelsch, en Duitsch, en Dinsdag a.s. in het Spaansch. De uren zijn er nader m opgegeven. Er bestaat gelegenheid zoowel voor onderricht in de klasse, als om metho de- en conversatieles thuis te krijgen. De Gymnastiek- cn Schermvereeni- ging „Concordia" alhier, zal morgen (Zondag) een wandeltocht maken naar Velsen, IJmuiden, Wijk aan Zee, Be verwijk. enz. en niet, zooals in dit. blad is vermeld, naar Haemstedc, Haarlem mermeer, enz. Om verschillende rede nen heeft het bestuur van laatstge noemde route afgezien. Stadsnieuws Haarlem, 28 Sept. 1901. Koninklijke instituut voor Ingenieurs. De Vrijdag door de vakafdeeling voor scheeps- en werktuigbouw te Haarlem gehouden vergadering was goed be zocht. ondanks den buitengewonen dag waarop zij werd gehouden. De keuze van den dag stond in verband met het afloopen van de „de Ruyter" Zaterdag te Rotterdam, en niet werk zaamheden op de werf „Conrad", waar aan na afloop der vc-rgadering een be zoek werd gebracht. Van de huishoudelijke werkzaamhe den is ditmaal niets anders te vermel den, dan dat de beer Schim van der Loeff zich de op hem uitgebrachte keuze tot bestuurslid had laten welge vallen; dat op het gebied dezer vakaf deeling een aantal werken zijn aan gekocht voor de bibliotheek van het Instituut, waarvoor de afdeeling f 200 had beschikbaar gesteld; en dat de re keningen verantwoording van den penningmeester werd goedgekeurd. Alvorens bet onderwerp aan de orde werd gesteld, waarvoor deze vergade ring hoofdzakelijk was belegd, had nog eene korte discussie plaats over de in de vorige vergadering door den lieer Versteegli gehouden voordracht over „Onderzcesche booten", aan welke dis cussie deelnamen de lieeren Hudig, voorzitter. Cop, Doyer, van Gelder en Duyvis. De heer Versteegh was door bezigheden in het buitenland verhin derd tegenwoordig te zijn. „Baggermachines" was het eigenlij ke onderwerp voor deze vergadering, waarover de beer Holst zou spreken. Met voldoening kon hij dit doen. waar deze industrie in Nederland verkeert in den vollen bloei der jeugd en in het buitenland reeds lang zeer de aandacht trekt. De heer J. J. Groot, komt in een nummer van „Het Volk" op tegen de wijze, waarop in dat blad verslag is gegeven van laatst gehouden gemeen teraadszitting alhier. Wij komen, in dien de plaatsruimte dit gedoogt, hier im een volgend nummer op terug. De liberale kiesvereeniging Voor uitgang te Bolsward heeft mr. Ph. de Kanter alhier candidaat gesteld voor de Tweede Kamer. In liet douchebadhuis zijn in de af- geloopen week 578 baden genomen. In liet Museum van Kunstnijverheid zijn Zondag dé Moderne kajnerinricli- tingon te bezichtigen. In het trapportaal zijn. tevens de Chineesche muurschilderingen ten toongesteld1. Eene tentoonstelling van Vlaamsche kunstnijverheid is in voorbereiding. Hedenmiddag om 2 uur heeft de Overveensche Voetbalvereeniging zich voor het eerstgemeten met haar Heem- steedsche zuster. Stukken van den Gemeente raad. B. en W. stellen voor eem on.tr werp-besluit van herziening van d'e tegenwoordige inrichting vani het bureau van gemeentewerken. Daarna wordlt bepaaldl I. De leiding van en het toezicht op den geheelen dienst van die open bare werken dier gemeente, wordt opgedragen aan den architect over die werken en gebouwen dier meenfe, en aan den architect wor den toegevoegdeen bouwkundig ingenieur, vier opzichters eni een schrijver. De jaarwedden worden geregeld als volgt a. die- van den architect op ƒ3500 (thans 3000 b. die van den bouwkundigen in genieur op 2000. c. die van de opzichters op 1100 tot 1300 met bepaling dat de jaar wedden van d'e thans ini dienst zijnd'e opzichters zullen bedragen; voor L. Rijneveld, 1300.(thans ƒ23 per week); D. Verlaan, liOO.(thans 19 per week H. van der Roest, 1100, (thans 19 per week H. J. Zuurendoink, 1100, (thans 19 per week d'. die van. d'en schrijver 800. tot 1000, met bepaling dlat de jaar wedde van den thans in dienst zijn eten schrijver (c. D. Antonisse) zaJ bedragen 1000.(thans 19 per week). II. Het toezicht op het bouwen en op woningtoestanden, voortvloei ende uit d'e wet of gemeentelijke verordeningen), wordt opgedragen: aan ©enen hoofd1-opzichter ovex' de bouwpolilis. Aan genoemden hoofdopzichter worden toegevoegd; a. drie opzichters b. een schrijver. De jaarwedden worden geregeld als volgt a. die van den hoofdopzichter op 2500.— (thans 2200.— plus 300 voor het toezicht op den Hout en de1 plantsoenen) b. dio van de opzichters voor de bouwpolitiie op 1100.voor ieder, (thans 1000. c. die voor d'e-n opzichter voor: het woningond-erzoek op 936. (gelijk aan het tegenwoordige week loon ad 18. d- die van den schrijver op 780 (thans 676.). III. 't-Toezicht over den Hout en de plantsoenen op te dragen aan ©enten ambtenaar met den tited van „advi seur voor den Hout en de plantsoe nen." Aan genoemden adviseur worden toegevoegd a. een opzichter voor het dage- lijksch toezicht; b. een voorman-bloemist (thans J. van Deventer, met den titel van plantsoen-wachter in liet Kenau- park) c. een voorman-bosch wachter (thans J. W. Kollerie, met den titel van voorwerker bij de plantsoenen). De jaarwedden worden geregeld als volgt a. diie van den adviseur op 1000; b. die van den opzichter op ƒ900; c. die van de voorlui op 700 voor ieder (d. i. voor J- W. Kollerie 50.meer dan tot dusver.) IV. Te bepalen, dat de architect over die werken en gebouwen dier gemeente, de bouwkundige inge nieur, de hoofd-opzichter over de- bouw-politie en de adviseur voor den Hout en de plantsoenen zulten worden benoemd door den Raad uit eene d'oor B. en W. in te dienen- aanbeveling., terwijl de benoeming der verder hiervorien sub. I, II en III bedoelde opzichters, schrijvers en voorlui zal geschieden- dioor B. en W. Tapijt of kleed. In verband met het ingezonden stuk van den heer Peyra, schrijft men ons nog: Volgens de verklaring van een be kend deskundige te dezer stede zijn tapijten: gespijkerde vloerkléeden, die de geheele oppervlakte van een ver trek bedekken en gewoonlijk éénmaal per jaar worden opgenomen om. schoongemaakt te worden. Karpetten: losse dek- of overkleeden, d.ie in den regel één of meermalen per week worden uitgeslagen. Bij de a.s. winterdienstregeling is thans ook trein no. 9 (Amsterdam Haarlem) in het buurtverkeer opge nomen. Door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is verklaard, dat A. F. Tikkel, niet eervol ontslagen onderwij zer aan eene openbare lagere school te Edam, de bevoegdheid tot het geven van onderwijs heeft verloren. Gevonden voorwerpen. Een zwarte taxhond Een koortsthermometer. Een ring met 4 sleutels. Een rozenkrans. Een wit bokje. Een portemonnaie met geld. Twee sleutels. Een trekhond. Een geelharige hond. Door het- bestuur van de afdeelingen Haarlem en Amsterdam van den Bond an Nederlandsclie Onderwijzers is be sloten een provinciale beweging voor Noord-Holland, ter verkrijging van goede salarisregelingen voor de on derwijzers op touw te zetten. In verband daarmede wordt op Za terdag 5 Oct- te Alkmaar een voorloo- pige vergadering van afgevaardigden van de verschillende onderwiizersver- eenigingen in deze provincie gehouden. Een provinciale meeting ligt in het plan. Deze zal waarschijnlijk te Haar lem worden gehouden. Heden (Zondac) heeft de loting plaats regelende de beurt van optreden der verschillende Zangvereenigingen die deelnemen aan den Zangwedstrijd door Crescendo uitgeschreven. Vrijdagavond jl. vergaderde de Feestcommissie met heeren leden van het Eere Comité. De heer Mr. Th. de Haan Hugen- holtz heeft het Z.E.G. aangeboden Eere-Voorzitterschap voor de feesten welwillend aanvaard. Rip. Daartoe uitgenoodigö hebben we Vrijdag-avond de repetitie voor kooi en solisten bijgewoond van de operet te „Rip" van Planquette, die door het Haarlemsch Operette-gezelschap einde October zal worden opgevoerd. Het spreekt van zelf dat men bij eeri dergelijke repetitie niet meer dan een j zeer vage totaal-Indruk krijgt, die na tuurlijk door aankleeding wanneer de operette voor 't voetlicht wordt ge bracht en door spel nog heel wat gewijzigd zal kunnen worden. We kunnen nu alleen constateeren dat we ons verbaasd hebben over de groote vorderingen, die het koor in den zeer korten oefeningstïjd heeft ge maakt en dat we met bewondering de frissche, forsche, krachtige koren en de lievo muziek als b.v. in het geesten koor hebben gehoord. In alle drie bedrijven heeft men fraaie koren, maar vooral de finale van liet eind van het derde bedrijf, en het reeds genoemde geestenkoor wer den verrukkelijk mooi gezongen. Ook wat wij van de solisten (de da mes Bieiice, Wilhelm: en Lozin en de heeren Van Brummelen, Eekhof en Godefroij) te hooren kregen was nobele kunst, o.a. de coupletten van Rip, die welbekende melodie waarop de woorden; 't Is een niets. Een vluchtig iets, 't Is een blonde lok, Door de wind bewogen, etc. kwam het mooie geluid van den heer Van Brummelen goed tot zijn' recht, terwijl het duet in het eerste bedrijf gezongen door de heer Van Brummelen en mej. Bierlee buitengewoon lief was. En zoo zouden we nog tal van mooie momenten kunnen noemen. Het geheel heeft nu reeds op ons den indruk gemaakt, dat de muziek van Planquette door de leden van Haarlemsch Operette-gezelschap zal worden uitgevoerd, zoodat het een rijk genot zal wezen er naar te luisteren, dat men vaak in extaze zal komen over de mooie muziek en de heerlijke wijze waarop die gezongen wordt. De heer J. de Nobel leidt met het van hem bekende, bezielende vuur, dat zangeressen en zangers aansteekt, dat lien met liefde vervult voor 't muziek werk, dat ze beoefenen en aan den zang de noodige glped en warmte verleent. De opvoering van „Rip" zal weer een belangrijk kunst-evenement in on ze stad zijn, en zoo mogelijk nog staan boven die van „Franchemont." Bultman, mr. F. R. Crommelin, C. van der Bout, J. M. Neomagus. H. F. Wis boom van Giessendam; tot directeur: de heer Ed. de Lanoy. De hengstenkeuringen tot toekenning der subsidiën en premiên van rijk en provincie, zullen alhier gehouden wor den 11 November, te Beverwijk 13 No vember a.s. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft bepaald dat de bij de keu ring en herkeuring in Noord-IIolland goedgekeurde hengsten zullen worden voorzien van de letters N. H., in te branden op den linkervoorhoef, 1 1/2 c.M. onder den kroonrand. Over veen. Gisteren nacht is er ingebroken tn de villa van den heer Speelman in 't Bloemendaalsche park. De dief w^rd door twee politieagenten gepakt en in verzekerde bewaring genomen. In hem heeft- men een gevaarlijk sujet te pak ken, want de verschillende diefstallen in den laatsten tijd bedreven te O/er- veen en Bloemendaal worden hem toe geschreven. Ook is hij bij de politie geen onbekende. Heemstede. De verlichting van eenige lantaarns door acetyleen-gas zal plaats hebben op 7, 8 en 9 October a.s., daarvoor zijn aangewezen de lantaarns staande tus- schen het Raadhuis en IJzeren brug. Bennebroek. Reeds lang heeft men. met spanning den definitieven datum verwacht waar op 't landgoed de Rartenkamp in het openhaar zou worden geveild. Thans is de datum van verkoop van het alom en lang bekende buitenverblijf met de boerderij Rusthof en de arbeiderswo ningen Eensgezind bepaald op 16 Oc tober a.s. in het hotel Scholten in Haarlem. Het departement Bennebroek en om streken. der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft alhier een reeks van jaren bestaan. 16 October a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat het departe ment werd opgericht met 22 leden. Velsen. De heer B. B. Arlman, onderwij zer aan de O. L. school te IJmuiden, heeft als zoodanig zijn ontslag aange vraagd wegens benoeming van onder wijzer, te Amsterdam. Haarlemmermeer. De St. Ct. bevat de statuten der Naam looze Vennoote. Aalsmeersche Bank- vereeniging te Aalsmeer. Doel: a. het koopen en verkoopen van effecten en van wissels op het binnen- en buitenland, het in casseer en van wissels en ander handelspapier; b. den handel in coupons en vreemde geldspeciën, hetzij voor eigen rekening hetzij voor rekening van derden; c. het ontvangen van gelden a depo sito en in rekeningcourant; d. het voeren van administratiën en agenturen; e. het verleenen van crediet onder persoonlijken of zakelijken waarborg; f. 't geven van voorschotten op effec ten en ander roerend onderpand g. het deelnemen in syndicaten, emis- siën en aandeelen of obligatiën-kapi- talen van nog op te richten maatschap pijen, en het negotieeren van leenin gen; h. het in bewax-ing nemen van waar den, en i. alle handelingen die geacht kunnen worden te behooren tot de uitoefening van het bankiers- en kassiersbëdrijf in den ruim sten zin. Het verleenen van blanco kredieten wordt niet in den werkkring der ven nootschap opgenomen. Duur: De vennootschap wordt opge richt voor den tijd van 50 jaren, aan vangende op den dag waarop de ver plichte storting van 50 pCt. op de ge plaatste eerste serie van het maatschap pelijk kapitaal zal zijn geschied. Kapitaal: f 250.000 verdeeld in 500 aandeelen. f 500. Voor de eerste maal worden benoemd tot commissarissen de heeren: H. F. Beverwijk. De nieuw benoemde burgemeester van Wijk aan Zee en Duin, de heer II. H. del Court, van Krimpen, werd 27 dezer door den raad in zijn ambt beves tigd. Een der raadsleden zeide daar bij dat^ hoewel de keuze der regeering niet 416 der ingezetenen was, hij toch hoopte wanneer de heer d. C. zich niet door invloeden buiten den raad liet bebeerschen, met den benoemde in eendracht en tot heil der gemeente samen te werken. Tot onderwijzeres aan de o. 1. school te Wijk aan Zee en Duin, vacature- mej. Jansen, werd benoemd mej. M. J. Til, te Haarlem. De tijdens de harddraverij alhier gehouden collecte voor de Boeren vrouwen en kinderen in de kampen in Zuid-Afrika, heeft ongeveer 40 op gebracht. Houtrak en Polanen. De heer F. A. Melchior hoopt 22 Oc tober a.s. den dag te herdenken, waar- o pliij voor 25 jaar zich alhier vestig de als geneeskundige. Een ruim 2-jarig kind van den spoorarbeider Starreveld' is Vrijdag middag onder een zwaar beladen wa gen geraakt en zoodanig verminkt., dat bet na enkele uren overleed. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Goede Nieuwstijding uit Ny yerdaL De heer Harmeling te Nijvardal (Overijssel) deelt ons mat groote blijdschap 't volgende mede Mijne dochter was lijdende aan bloedarmoede:, zware hoofdpijn en hartkloppingen, hoegenaamd geen eetlust en een tegenzin in alles. Wij hoorden dikwijls d'oor onze buren met zooveel roem over uwe Pink Pillen spreken, d'at wij tot het ge bruik ook overgingen, en wij be treuren zulks niet, want na 't ge bruik van een'ige d'oozen, is mijno dochter een geheel ander meinsch geworden. Zij heeft eene gezonde kleur terug gekregen,, heeft geen hoofdpijn meer en eet met smaak. Mijn geluk is niet te beschrijven en zal uw reddend middel een. ieder tien zeerste aanbevelen. Dusdanig waren de bijzonderhe den die de heer Harmelimg ons me dedeelde. Het is zeker dat de Pink Pillen, d'i© ontegenzeggelijk de bes te hersteller van het bloed), de krachtigste versterker' dlea' sp-ieren zijnde bloedarmoede bij zijn doch ter hebben doen verdwijneneven eens zijn vele personen genezen door hun geregeld gebruik van bleekzucht, neurasthenie, rheuma- tiek en heup jicht, kortom: alle: ziek ten, voorkomende uit een armi of slecht bloed. Prijs f'1.75 de doos: f9per (3 doozen. Verkrijgbaar bij J. H. 1. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depotbouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending te gen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Kaar - lem en omstreken bij: Wed. W. PLAATZER v. r>. HULL, Droge rijen, 28 Jansstraat. Wacht U evenwel voor de na maaksels, verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den Heer Snabilié te Rotterdam of bij de depóthou ders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoopen goed- koopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te bedriegen. Onze verslaggever ver nam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er in- geloopen zijn, en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nage maakte Pink Pillen ondervonden hadden, onnoodig te zeggen dat de ze personen spoedig, met het ge bruik der echte Pinkpillen, weder zijn begonnen. Het namaaksel der Pink Pillen heeft nog nooit iemand genezen. Hiernevens Af beelding der doos |!rWiHxs Vh met de echte Pink fê|$§ Pillen. ruggekaei'd de heer A. van Eer die, die ruim 6 jaar geleden naar Trans, vaal vertrok. Hij vocht gedJurendle langen tijd met- de Boeren meer, maar werd krijgsgevangen genen men en naar Geylon gezonden, waar 6 maanden verbleef. Op een schrijven van zijn vadler aan minis ter Chamberlain zoo meldt onze berichtgeveir volgde- zijn las la- tóng. Als d'at zoo is, kan de heer Cham berlain nog vele brieven verwach ten- Tegen vaische bankbiljetten. Om echte van vaische bankbiljetten te onderscheiden, wordt het volgende middel aan de hand gedaan. Wanneer men twee echter bankbiljetten door een stereoscoop beziet, smelten beider figuren ineen, omdat zij van dezelfde plaat afkomstig zijn. Legt men daar entegen twee biljetten naast elkaar die niet met dezelfde plaat vervaardigd zijn, dan dekken zich de figuren mei meer nauwkeurig, daar zelfs het vol inaaktste namaaksel verschillende af. wijkingen in de teekening der getalbt der letters en der figuren zal aan.v.j; zen. In de sterioseoop zijn die afwijkin gen duidelijk zichtbaar en daarom is het voldoende een valsch bankbiljet met een echt samen door een stereos coop te bezien: de geringste afwijking der teekening bewijst de valschheid. Deze zeer eenvoudige proef is in elk kantoor en ten allen tijde uit te voe ren. Tot directeur-geneesheer van> „Hooghullen" in de plaats van dr. Reitema, dlie bedankt heeft, is - naar de „Ass. Ct." verneemt be* ruoiemd' dr. Posthumus, te Groninr gen. Academische Examens. Aan de Universiteit van Amsterdam is met. gunstig gevolg afgelegd: het candidaats-examen in de rechten door de h.h. Chr. P. van Eeghen en J. C. van Oven; het caaididaats-examen in de geneeskunde door de h.h. J. G. Sleeswijk en S. Wartena, en het 2e natuurkundig examen door den heer A. J. Veldhuis. Sport en Wedstrijden. feilen. De America-Cup. De eerste wedstrijd) tussohen1 da Amerikaansche „Columbia" en die Engelscbe „Shamrock II" is oinigel- d'ig vertelaard, dlaar die vastgestel de tijd van 51 uur overschreden) werd. Paard en. Courses te Woestduin. Winners van Amateur: K a p i t e i n-p r ij s: Diamant, reser- ve stal-de Mol. O verst e-p r ij s: Eddallah, reserve stal de Mol. Luitenant-prijs: Stal Hobokon. Ritmeester-prijs: Stal-Mr. Ast- ley, reserve Stal-Meyners. M a j o o r-p r ij s: Stal-Mr. AstJey. re serve stal-Mayners. Gen er aal-prijs: Palikare, reser- ve Poulton. Burgerlijke Stand. Binnenland. Pest. De minister van Binnenlandsche Za ken; Overwegende, dat, volgens ingeko men ambtsbericht, de pest te Napels voorkomt; Gelet op de wet vtui 28 Maart 1877 (Stbl. no. 35), laatstelijk gewijzigd bij de wet van S April 1893 (Stbl. no. 63); Heeft goedgevonden: lo. Napels besmet te verklaren we gens pest; 2o. het aantal dagen, bedoeld in het eei'ste lid van art.. 8 van bovengenoem de wet, te bepalen op tien. St.Ct, Vrijz.-Democr. Bond. In verband met- het bericht dat mr. Veegens als medewerker van het „Volksblad" zal optreden, deelt nxen ixxede dat het plan, met Januari e.k. een partijorgaan als dagblad te doen verschijnen, door liet bestuur van den Vrijz. Dem. Bond ernstig wordt over wogen. Niet onwaarschijnlijk is het dat het „Volksblad" daartoe in han den dier partij overgaat. Tc Winschoten is Donderdag te- Bevallen 26 Sept. M. die Jagep— van Vloten, d. 27. A. Dinger—Bus, d. 28. R. J. Borst-van, Rijen,, z. 27. S. van LoevesijnMeijer, z. T. P. c. KoenekcopDreijer, z-'b. J. van ReetScheuten, z. 28. A. Jonker— IJff, d. Overleden 27 Sepf. E. de Roo— Koppeax, 31 j.. Parklaan. 26. A. Z wane veld, 1 m. z.. Voort i nas Raat. BLOEMENDAAL. Getrouwd: Th. B. Rooijakkers en C, C. Hoogenstein. Bevallen: M. S. de Roo van Aider- v&ltDiemont, z. F. Koopman Meij ex-, z. Overleden: F. J. Fc-rnantzen. 64 j., F. B. van Elden. 42 j.. A. I.. van der Mijle, 4? P. van Hilten„47 j.. allen op Meerenherg. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: L. Breedveld en A. Korthals. D. W. Breedijk en M. Stroo- mer. L. Dol exx M. W. IIoucoop. Getrouwd: M. Vonk en T. v. Ooyeu. C. J. Bongers en F. Slot. J. v. Keixlen en A. S. Avis. T. J. Schoenmaker en M. Bakker. Bevallen: C. HazekamnImmink d. P. W. Vermeer—v. Asch z. A. Nieuw koopLuigbeek d. M. J. Doets^—Bax d. M. SpreeuwPo-lak z. II. M. Schrama v. Gxieken d. J. GrooteboerKoppe naal z. M. P. Langeveldv. B'olie- men d. Ovexieden: A. J. v. cl. Hoofd 6 w. M. G. Baars 7 w. M. A. Duivervoordeii 3 j. BEVERWIJK. Ondertrouwd: J. C. van Eek en C. C. Sühven. Getrouwd: D. Langeveld en J. Los. Bevallen: C. Ml de Goedev. Hedel z. K. Bruiinsv. Zijl d. Overleden: P. J. Korsman 2 mnd. Gemengd Nieuws. De prentbriefkaarten. Men schrijft uit Compiègne, dat da Czaar formeel last heeft gegeven tij dens zijn verblijf aldaar om alle px-ent- briefkaarten, met de teekening van Willette en liet dichterlijk beroep om bemiddeling in den Zuid-Afrkaanschen oorlog, te verzamelen en ze hem dan te doen geworden. Ook de briefkaar ten, die na het vertrek van het Russi sche keizerpaar aangekomen zijn of nog aankomen, zullen den Czaar op zijn uitdrukkelijk verlangen naar Rusland) worden nagezonden. De zenders van bedoelde kaarten kunnen in zooverre dus voldoening koesteren over hun manifestatie ten gunste van den vrede. Turksche toestanden. Evenals Czaar Alexander II, als Car- not,a Is Canovas del Castillo, als de keizerin van Oostenrijk, als koning Humbert, als all'e hoofden van regee ringen, die vemxooixl zijn, is voor do Turken ook Mc. Kinley een natuurlij-

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2