NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen. Dagblad, in Haarlem en Omstreken. Het Inter-Oceaniscli Kanaal. 19e Jaargang Donderdag 10 October 1901. No. ö608 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maandenL20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maandenm L65 Afzonderlijke nummers0.02£f Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37 de omstreken en franco per post V 0.45 Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. ADVERTENTIEN Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cta. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prqs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0 .15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 123. Intercommunale aansluiting. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertent! j en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad -verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité EtrangèreQ. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESj §ucc., Parijs 31W« Faubourg MoiilmgjJre. Dit nummer bestaat uit zes bladzijden. Haarlem's Dagblad ran 10 Oct. bevat o.a.: De wekelijksche waschlijst van Kitchener, De Kaapsche corres pondent van de „Daily Mail" over den toestand, Een redevoering van Roberts, Dr. Kranse, Het Inter- Ocoaniscli kanaal, De dood van den Emir van Afghanistan, Een Open Brief van President Roosevelt, Een halve week Wereldgeschiede nis. Koninginnedag op Ceylon, Valsche bankbiljetten, Theosofie, Tooneel. Politiek Overzicht. In zijn weke 1 ij ksch wasch- 1 ij s t j e betreurt Kitchener het dat d:e krijgsverrichtingen aan de Na- talsche grens eeniigen omgunstigen invloed uitgeoefend hebben op het aantal gevangenen in. die afgeloopen week elders door die bewegelijke Britsche colonnes gemaakt. De co lonnes vermeldlen50 Boeren, ge dood 26 gewond), 244 gevangen ge nomen. 00 die zich overgegeven hebben buitgemaakt 111 geweren, 3070 patronen, 66 wagens, 640 paar den, 5220 stuks vee. Generaal Kitchener's colonne is den 6en in gevecht geweest op 24 K. M. ten noordoosten van Vrij heid de vijand trachtte noord waarts op te rukken. Generaal Ha- rnilton was in gevecht bij den In hak zati-berg. Generaals Feather- stonhaugh en M'ethuen rukten tegen d'e la Bey en Kemp op, wier com mando's uiteengespat zijn sedert zij Kekewich' aanvielen. Kekewich is van zijn wonden hersteld en aan vaardt den Sen zijn bevel weder. In de Kaapkolonie is Mybuirgh's commando verspreid tengevolge van. de jongste krijgsverrichtingen. In het noordoosten bevinden Fou- ché en Wessels zich op de zuidelij ke hellingen van de Drakensbergen; Smuts is noordwaarts gedreven en bevindt zich bij Barrington Schee pers is bij Ockertsknaal. Alle com mando's worden op den voet ge volgd door Britsche colonnesbij na dagelijks hebben er schermutse lingen "laats. To t zoover wat de opperbevelheb ber seint. De uiteengespatte" com mando's van de la Rey en Kemp zullen zich wel weer vereenigen, zoodra zij het oogenhlik daartoe gunstig zien. evenals dat van My- bu.rgh spoedig genoeg weer bij el kaar zal zijn. Command'ant Scheepers moet zwaar ziek zijn, hetgeen, zijn ont- snapr>in«r te paard na den aanval van Kavenagh op 4 Oct- bij Adens- kraal des te bewonderenswaardiger maakt. Den 3en October zond Schee pers een boodschapper met een witte vlag naar Ladysmith (het l Kaapkolonische natuurlijk) om een dokter. Commandant Pretorius, die doei deliik gewond is in een gevecht bij Sterkstroom (oost K. K.). is volgens een telegram uit Middelburg over leden. De Boeren zonden om een ambulance ten einde zijn lijk naar Middelburg te doen brengen. Ongeveer 180 Boeren, deel uitma kende van Theron's commando, hebben Heidelberg in het zuiden der Kaapkolonie aangevallen. Vijf tig republikeinen joegen in galop over de brug in de hoofdstraat van het stadje, terwijl de rest van den oever der rivier bleef vuren. De verdedigers ten getale van 25 man, beantwoordden het vuur uit hun. fort van zandzakken op het dak van. het hotel. Na twee uur vechtens trokken de Boeren met achterlating van een doodeüjk gewonde teru; Wat zij medenamen blijkt niiet. In een brief van den Kaapschen correspondent dier „Daily Mail" wordt gezegd Als men de telegrammen leest, welke de militairen goedvinden in Kaapstad openbaar te maken, zou men bijna denken., dat de Boeren rondvliegen door de kolonie, zich verschuilen in de bergpassen of over de rivieren springen met En- gelsche colonnes in volle vaart ach ter hen aan. Niets van dat alles. Een regeeringsambtenaar, die ge- van,gene van Scheepers is geweest, vertelt dat deze commandant be slist niet meer dan 3 tot 4 uur diaags marcheert. Gedurende den tijd, dat deze ambtenaar bij het commando was. werd hij gedwongen, te loopeni als gevangene en hij had nooit die minste moeite om de bereden man nen bij te houden.. De Boeren trek ken door het land en halen voed sel en recruten op naar mate zij voortrnarcheeiren. maar van iets dat op een „vervolging" lijkt, althans wat een gewoon mensch daaronder verstaat, is geen sprake. De „Daily Mai 1''-berichtgever is van meenin^ dat 5000 man ondier aanvoering van Kaapkolonisten het land' zonder veel moeite zouden kunnen schoonvegen. Dat zou dan zeker op dezelfde „afdoende" manier gebeuren, als het reeds zoo dikwijls is geschied Sir Gordon Sprigg, Sir James Rose-Innes en Frost zijn uit Preto ria naar de Kaapkolonie terugge keerd. Hun besprekingen met Mi.l- ner hadden, volgens een telegram in de „Express", betrekking op de toekomstige grenzen der nieuwe koloniën- Reuter daarentegen meent dat de besprekingen de a 1 g e m e e- ne verdediging der Kaap kolonie hebben betroffen. Waarschijnlijk zijn de be eren ook van oord eel dat daartoe wel wat meer dan 5000 man vereischt wordt. Ook de Engelsche regeering is blijkbaar vam meening. dat het aan- tal soldaten lang niet voldoende is, I ze heeft tenminste maatregelen ge troffen dat tot den 30en dezer nog n-e-en schepen met ver sterkingen naar de Kaap zul len vertrekken. De „Tagus" heeft Maandag aan boord' genomen een compagnie bereden infanterie sterk 144 man, manschappen van den ge neeskundigen dienst ten getiate van 100 en 50 speciaal aangeworven be ambten van de National Telephone Company, die in Zuid-Afrika zullen worden gebruikt bij den militairen telefoondienst. Verder zijn 151 hoef smeden met de „Ta'gus" medege- gaan. Dat het verlangen naar vrede sterk is in Engeland, blijkt wel uit de toespraak die Lord Roberts ge houden heeft bij de uitreiking van ooriogs-medailles aan soldaten te Liverpool. Roberts zeide, te wen- schen dat de oorlog uit ware. Allo pogingen werden in het werk ge steld om een eind' aan diem strijd) te maken. Elk verzoek van Kitche ner, in wien men onvoorwaarde lijk' vertrouwen stelde, om man schappen., paarden of voorraden was onverwijld toegestaan. Dit zou zoo voortgaan, zoolang de oorlog duurde. De redenaar vergat er bij te voe gen en zoo lane de voorraad strekt. Het is immers zeetr waarschijn lijk dat die zeeir spoedig uitgeput zal zijn. Buitenlandsch Nieuws. Een omsingelende beweging. De „Daily Express" schrijft: Er is weinig nieuws uit Zuid- Afrika. Niet dat er niets te vermel den valt, maar, zooals altijd wan neer een groote slag ophanden is, laat de pers censor zich gelden. In weerwil van het uitblijven van telegrafisch nieuws, vernemen wij diat belangrijke krijgsverrichtingen aan den gan°- zijn in het gebied van Transvaal dat zich uitstrekt van Vrijheid maar het Westen tot die grens van Zoeloe-land. Het plan is een omsingelende beweging uit te voeren, om Botha's leger in te slui ten, zooals gedaan werd met Cron- jé te Paard'enberg en met generaal Prinsloo in het district Brandwater. bekken. Ettelijke colonnes zijn aan het werk en het aanitail generaals diat hun aanvoert is een bewijs diat men veel verwacht van hun op treden. Oe neraal Lyttleton voert het opperbe vel. terwijl de generaalsWalter Kik c-hener. Bruoe-Hamilton en Dairtnell en kolonel Campbell aan het hoofd van troepen staan die deel nemen aan de gecombineerde beweging. Dr. Krause is in Bow-street opnieuw voor ge weest om terecht te staan wegens hoogverraad en opruim? tot moord. De ambtenaar van het openbaar ministerie zeide dat Krause, bij de overgave van Johannesburg, van Roberts een wapenstilstand van 24 uren verkreeg, ondier voorgeven dat zoodoende een gevecht in die straten vermeden kon worden. Maar hij gebruikte dien tijd om de macht van Transvaal te veraterken, door 180.000 pd. st. uit Johannesburg naar Pretoria weg te zenden. Het O. M- voerde getuigenissen aan om te bewijzen dat Krause in verstand houding was met Rroeksma, die onlangs wegens verraad is terecht gesteld. Door toedoen van Ivrause werden verder in Europeesche en Engelsche kranten mededeelingen opgenomen over de werkelijke stemming onder het publiek, en de ze kranten werden opgezonden om het verzet van de burgers aan te wakkeren, in de hoop dat een vreemde mogendheid tusschenbei de zou komen. Het O. M. trachtte verder aan te toonen. dat die beschul digde in brieven aan Broeksma het plan opperde om Douglas Foster, den Engelsche rechtsgeleerde die aan Roberts' staf was toegevoegd, neer te schieten, tegen wien Krau se een wrok voedde. Eindelijk werd een brochure vertoond waarin de burgers de raad werd gegeven hun eed te breken en verraders den ko gel te geven. Blijkens een nadere verklaring van het O. M. zijn in Broeksma's huis brieven in beslag genomen, aantoonende dat Krause herhaalde lijk aan Broeksma schreef, en voor stelde om Forster dood te schieten of on andere wijze uit den weg te ruimen, om diat hij zeer compromit- teeremde dingen wist. De zaak van Krause is, in afwach ting van de ontvangst van nieuwe stukken, een week verdaagd. De dood van den Emir van Afghanistan. Verschillende Engelsche bladen hebben artikels gewijd aan het over lijden van ckenEmir vanAfghanistan vooral ook met het oog op de be trekking van dit rijk tot Rusland en G ro ot- Rr i ttanm i De ministerieele bladen doen als of zii gerustgesteld zijn door de be palingen die Abdur-Rahman voor zijn dood gemaakt heeft, en door het karakter van den troonsopvol ger, die een: verstandig, flink, en alleszins voor de regeering geschikt vorst heet te zijn, die zeker de voet stappen van zijn vader zal drukken. Wat Rusland betreft beweert de ministerieele pers, niet te gelooven dat Rusland van de crisis gebruik zou maken in zijn eigen belang, al leen reedis omdat Rusland dat niet zou kunnen doen het heeft zijn handen vol in Mantsjoerije en bin nenslands. Bovendien heeft de re geering te Petersburg herhaaldelijk en met nadruk verzekerd dat zij zich gebonden achtte door d'e belof- ta die zij in 1873 aflegde, toen zij verklaarde dat Afghanistan buiten den Russischen invloedskring in Midden-Azië lag. De liberale pers is echter niet zoo gerust. Zoo zegt de „Daily News" in een hoofdartikel dat de toestand in Afghanistan niet van dien aard is. dat troepen uit Ind'ië niaa/r Zuid- Afrika gezonden kunnen warden. De correspondent van do „Stan dard" te Odessa seint dat do Russi sche minister van oorlog, Koenapot- kin. een inspectiereis gaat onderne men door Midden-Azië, en dat de minister daar veel waarde aan hecht. Ook acht men m politieke en militaire kringen in Rusland die beschikkingen, door Koerapotkin in Azië getroffen thans voltooid. De Russische strijdmacht, in Midden Azië saamgetrokken, moet een ge duchte sterkte hebbenalleen in Koesj zouden 40.000 man liggen. Alatemeene berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. De „Daily Mail" verneemt uit Piotermaritzburg dat eon deputatie uit het parlement van Natal den pre mier zal verzoeken, den minister voorde naturellen zaken, Moor, zijn ontslag te go ven, werons diens ver schil van meening ten aanzioni van do crisis. Mocht de premier weige ren, dan zijn de ontevredenen voor nemens, een motie van wantrou wen tegen de regeering in te die non. Kekewich herstelt snol van de wonden, die hij bij Moedwil heeft opgedaan, volgens een' Reuber-be»- richt. Het voorstel, om 500 Boerenkrijgs- ge van genen te laten werken aan de nieuwe marine werk en te Simons- stad, is opgegeven wegens de be zwarende voorwaarden der aanne mers. Er zijn nabij Kaapstad nu 1500 gevangenen, waarvan 50 mili tairen dienst verrichten. CHINA. Het hof is den 6en van Singan-foe ongebroken en in de richting van Kai-femg getrokken. Li Hoeng Tsjang is beier. Reuter seint uit Madrid dd. 8 October: Volgens de Lissabonsche bladen, zijn teekemen van bandeloosheid waargenomen bij een regiment voet volk. De kolonel is onverwijld door den mi nister van oorlog naar Lis sabon ontboden. Op de muren van de kazerne waren oproerige plak katen aangeslagen. Men heeft de soldaten hun patronen afgenomen. De Belgische Kamer, in buiten gewone zitting vergaderd, heeft een aanvang gemaakt met die behande ling van het wetsontwerp op de mi litaire reorganisatie en van de voor stellen uit den boezem van liet par lement over dezelfde zaak. Groote manifestaties hebben te Fiume (Hongarije) plaats gehad op den daig der verkiezingen. De troe pen kwamen tusschenbeide en ver spreidden d'e manifestanten!. 124 ar restaties hadden pLaats. 77 perso nen zijn in arrest gehouden. Een agent, werd ernstig gewond. De or de is nu hersteld. De „Daily Chronicle" heeft ge wichtige tijdingen uit Washington ontvangen. (Men zie ook onder telegrammen in ons vorig nummer.) De regeeringen van Engeland en de V. S. van Noord-Amerika zouden een nieuwe overeenkomt gesloten hebben betreffende het kanaal door M idden-Ameri ka. De volgende hoofdpunten worden medegedeeld De Vereenigde Staten hebben het uitsluitende recht, een interocea- nisoh kanaal te- graven. Het kanaal wordt voor alle natiën gelijkelijk opengesteld. In lijd van oorlog wordt het kanaal aan do Vereenig-, de Staten overgelaten. Hel bericht krijgt grooter waar schijnlijkheid' daar ook de „New- York Herald" uit Washington ver neemt, dat May en Pauncefote in de volgende maand een'nieuw ver drag ter zake van een in ter ocea nisch kanaal zullen onderteekenen. Dit tractaat, hetwelk in de plaats- komt van een. verdrag ook dbor de hoeren Iiay en Pauncefote opge maakt, maar door dear Senaat dier V. S. niet geaccepteerd,, v-ervangt het C-laytan-Bulwer tractaat dat sedert ruim 50 jaar Amerika bindt ten aanzien van een kanaal door de landengte. Het zal dus niet ondien stig zijn eenige woorden aan laatst genoemd verdrag te wijden. Bij het Clayton-Bulwer tractaat van 1850 verbonden de V. S. en En geland zich, geen grondgebied in M idden-Ameri ka in bezit te nemen-, noch uitsluitend gezag te oefenen over een interoceanisch kanaal in dat deel van de wereld. De twee mogendheden zouden hun bescher ming, volgens overeengekomen be palingen, over zulk een kanaal uit strekken. Zonder het -nadrukkelijk te bepalen1, gaat het verdrag toch uit van de onderstelling, dat het kanaal geen staatsonderneming zou zijn. De voorstanders, in den laatster» tijd in Amerika steeds talrijker ge- v/brden van een door den Staat ge graven kanaal, wenschten natuur lijk het Clayton-Bulw-er verdrag, als een struikelblok, uit den weg te ruimen. Men durfde echter maar niet zoo het oude tractaat te ver breken. Er werden dus onderhan delingen met Engeland gevoerd, en er werd een schikking getroffen. Maar toen het op bekrachtigingen TOONEEL:. Koning Oedipus van Sophocles. Vrijdagavond zal ons in den Schouw burg eon groot kunstgenot wachten. Het gezelschap van de Comédie Fran- Caise met den beroemden Mounet Sul ly zal de Fransche vertaling van So phocles' Grieksch treurspel, zal „Oedi- pe Roi", vertoonen. Mounet Sully is een hoog begenadigd kunstenaar. Hij moet de-trieste figuur van den koning Oedipus vertolken zóó dat men ademloos naar hem luistert, dat men diep onder den indruk komt van d'it onbegrijpelijk machtig talent Overal heeft zijn vertolking van den Koning Oedipus stampvolle zalen en een storm van toejuichingen verwekt Ter orienteering zij hier een en an der omtrent Sophocles en zijn kunst in 't algemeen en omtrent den Koning Oedipus in herinnering gebracht. Sophocles werd in 496 vóór Chr. ge boren op het gebied van Colonus in Attica, en ontving daar een zorgvul dige opvoeding. Al snoedig bleek zijn talent voor het J treurspel, waarop hij zich met ijver toelegde en waarmede hij in 468 in den strijd tegen den dertig jaar ouderen Aeschylus de eerepalm der overwin ning verwierf. Men weet dat de Grieken wedstrijden hielden in tooneeJspcl, zang. dans en dat hij, die uit zulk een strijdperk der eere als glorieuse overwinnaar te voor. schijn trad, belauward en geëerd werd en even hoog werd gesteld als de veld heer. die met roem uit den slag terug keerde. Van het oogenhlik af aan, dat aan Sophocles in een tooneelwedstrijd bo ven Aeschylus de eerste prijs werd toe gekend, van dat oogenhlik viel aan den nog jongen dramaturg steeds de eerste of althans de tweede prijs ten deel en zelfs schonk, in 441 toen zijn „Antigoaie" ten gelioore werd gebracht, de bevolking, die in verrukking was gebracht, hem behalve den eersten prijs de betrekking van veldheer naast Pericles in den strijd tegen Samos. Sophocles heeft in het Grieksche treurspel wijzigingen van beteekenis gebracht. Hij brak met de tetralogie (waarbij drie drama's eigenlijk één geheel der handeling vormden) en trok de stof aldus tot één drama samen. Ook gaf hij aan zijn oersonen karakterteeke-1 nïng, had z'n eigen visie van het men- schelijk hart en beeldde die uit, zoo dat zijn dramatis personnae niet meer alleen de wiliooze werktuigen van een onbegrijpelijk noodlot werden, doch. hoewel dit bleef domineeren. ook daar naast het relief hunner eigenaardige persoonlijkheid en verhoudings-wijze tegenover dat onwankelbare noodlot, door de Goden beschoren, bewaard bleef. En door het laten optreden van een derde persoon, wat vóór hem niet gebruikelijk was, bracht hij in de dialoog ook veel meer teckening en boeiende verscheidenheid', terwijl hij al den luister van zijn machtig, dich terlijk talent neerlegde in zijn koren, die heerlijk zijn van geluid en stree- lend van zoete ziels-muziek. Zijn bekendste drama's zijn wel „Oe dipus in Colonus," „Antigone" en „Ko ning Oedipus", die allen betrekking hebben op de bekonde Grieksche sage, welke we hier evon in herinnering Wil lem brengen. Oedipus. Koning van Thebc, was de zoon van Koning Laius en van Jocaste. Wegens een orakel, voorspellende, dat hij zijn vader dooden en zijn moeder huwen zou, werd hij als kind op den Cithaeron te vondeling gelegd, maar door een herder van Polybus, Koning van Athene, opgenomen en groot ge-1 bracht. Toen hij een krachtif jonge ling was geworden, begaf hij zich naar Thebe, doodde op den weg derwaarts zijn vader, zonder hem te kennen en loste het raadsel op van de vreeselijke Sphinx. Die Sphinx is voor Thebe ge plaatst en geeft een raadsel op aan elk, dde haar voorbij gaat Wie het raadsel niet oplost, wordt verslonden. Aan Oedipus heeft ze gevraagd': „Wie loopt 's morgens vroeg op vier voeten, 's middags op twee, en 's avonds op drie?", waarop hij snedig antwoordt: de mensch als kind, man en grijsaard. De Sphinx, overwonnen, stortte zich van de rots, Oedipus werd. omdat hij de stad van de Sphinx bevrijd had, Ko ning en huwde Jocaste. Zoo was de voorspelling van het ora. kei in vervulling gegaan en had hij zijn vader vermoord en zijn moeder gehuwd', die hem twee zonen Eteocles en Polynices en twee dochters, Anti gone en Ismene, geschonken liad. Maar, de straf voor Oed'ipus euvelda den kan volgens de Grieksche go denleer ook niet uitblijven. De pest teisterde de stad en het drama dat a.s. Vrijdag wordt opgevoerd, begint met de weeklachten en beraadslagingen over die kwelling en straf der goden. Een wijs man heeft gezegd, dat de moordenaar van Laius gevonden inoet worden en gestraft, dat do goden niet eer verzoend zullen zijn. Kreon, Oedipus' zwager heeft den blinden ziener Teiresias laten komen om diens oordeel te vernemem. Teire sias wil eerst niet spreken, maar zin speelt. daartoe gedrongen, np Oedipus' misdaad. De koning ontsteekt daar over hevig in toorn, wil van dit oor deel niets weten en beschuldigt zij a zwager Kreon van den moord op Laius. Maar van nu af aan kwelt Oedipus een nameloozc angst voor het het vree- selijke. dat hij voorgevoelt. Ook hem was voorspeld dat zijn vader dooden zou en zijn moeder huwon. Wanneer nu de doodstijding van Polybos komt, aan wiens hof hij was opgevoed en dien hij voor zijn vader hield is hij een weinig gerust gesteld, doch zijn angstkweliingen keeren spoedig weer, totdat totdat lnj de vreeselijke waarheid stuk voor stuk verneemt, en dan zich de oogen uit steekt, waarna hij, door Antigone Le- geleid en gesteund, het land verlaat. Wij kunnen ons moeilijk indenken in een gedachtengang als in deze Griek- sche treurspelen gedramatiseerd. De goden, die nu eenmaal den mensch te verderven besloten bobben en den ondergang van don held bewer ken om voor ons onbegrijpelijke rede nen, dit is een dramatisch gegsvrn, waartegenover we heel zonderling- ongewoon staan, dat we niet begrijpen kunnen en waar we niet mee sympa- thisceren. Maar we voelen intens het tragi.ichs der heldenfiguur, en de groote diama- tische kracht, die van zijn ondergang uitgaat schokt ons. doet ons de gan- sclie verwikkeling met gespannen aan dacht volgen. En juist van een groot kuns'onasr als Mounet Sully moet de OeJipus- figuur en zijn smart, wanneer de volle waarheid hem hekend is en hij zijn snijdend wee, wee, uitgilt, wanneer hij in razende droefheid zich liet licht der oogen benomen heeft, diep aan grijpend zijn. Uit algemeen, litterair oogpunt heeft een opvoering van het Grieksch treur spel ontegenzeggelijk groote waarde. Men zal zich nog herinneren Bouw meesters creatie van Koning Oedipus en kan nu vergelijken. V. d B.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1