Magazijn van Gastoestellen. Eng. en Belg. Anthraciet, Filiaal: ZAHDVOORT, slal van bet Graai Hotel H. HOENDERDOS, Haarlemsche Gasfabriek. Bekroond met 23 Gouden Medailles. RUIK 60000 IN GEBRUIK. ADR. KOLLER VAN OS, Luxe Stalhouderij eu Uitspanning. RIJPAARDEN, HITTEN EN PANIERS. C. J. VAN DEN BERG, Haarlem. voorgesteld. De een meende dat het een huis was die in de wond werd gesto ken om deze inwendig te verlichten; een ander hield de zaak voor een Uit land erspraat je." Prof. K. herinnerde zich toen, wat hij in Constantinopel had ervaren, toen hij daar tijdens den oorlog met Griekenland de gewonden behandelde. Eerst wilde geen Muze - man in de „duivelskamer". zooals zij de zaal noemden waar het toestel stond. Prof. K. deed toen een beroep op het ..ecregevoel" van een A-lba- neesch onderofficier. Dat hielp, maar de man kwam eerst binnen nadat hij met vergunning van den hooeleeraar twee manschappen met geladen gewe ren aan de deur had laten post vatten, met bevel den doctor dood te schieten als hem wat kwaads geschiedde. Toen hij weldra bemerkte boe onschuldig en tevens wonderbaarlijk de zaak was. riep hij uit: „een groot arts zijt gij! Allah zegene u eu uwe wijze moeder! Ik kan mijn beenderen zien, als lag ik in het graf!" En een uur later, na dat hij de „duivelskamer" had verlo ten, wilden alle Turksche soldaten die in het gasthuis verpleegd werden, het wonder zien, en niemand wilde zich la ten opereeren als hij niet eerst voor het toestel was geweest. Zoo naief, zegt prof. K waren de Boeren niet. Geen enkel maakte eenig bezwaar tegen het toestel. Ook in dit opzicht, gelijk in vele andere, waren zij heel lieve patiënten. Werd hun ge zegd dat een groote operatie noodig was, dan waren zij bijna altijd ter stond daartoe bereid, met de woorden: „U weet het beter dan ik dokter; daar voor hebt u gestudeerd." Aardig is ook het verhaal van prof. K., hoe hij aan de electrische kracht kwam die hij voor het prachtige toe stel noodig had, dat hem uit Berlijn was meegegeven. Te Jaeobsdal was geen electriciteit te krijgen; de naaste bron lag op zeven dagreizen afstand. „Er bleef niets anders over dan te „commandeeren". d.i. in de oorlogs taal: nemen waar men krijgen kan. Zulk een „commando" kreeg een jon ge electrician, de zoon van den post meester-generaal Van Alphen uit Pre toria, die zich bij het Roode Kruis had aangesloten en uitmuntende diensten heeft bewezen. Isaac van Alphen toog met een grooten cominandobrief naar Johannesburg, commandeerde in een mijn een petroleummotor van vier paardckracht, commandeerde in een andere mijn een dynamo, commaa- deerde te Pretoria een goede hoeveel heid petroleum, en commandeerde in Bloemfontein eenige ossenwagens. Daarop laadde hij al wat hij gecom mandeerd had en kwam aldus triom fantelijk te Jaeobsdal terug. Terstond werd het Röntgen-kabinet ingericht, de accumulator geladen, en zoo zag het binnenland van Afrika voor 't eerst de stralen van onzen grooten natuur kundige." Een.merkwaardig uithang bord. In de rue Fabert te Parijs vindt men een café met een merkwaardig uit hangbord, waarvan het opschrift als volgt luidt: TRANSVAALSCH RESTAURANT, American Lunch room, Uitstekende Engelsche roastbeef. Van alle markten thuis! Voor derechtbank te Ant werpen- Mieke Pijpekop heeft te Antwer- pen'nen gardevil uitgescholden voor magere schelvisch en wordt daarvoor door het tribunaal van „sumpel po- lies" tot tien fr. boete veroordeeld. Dat kan ekkik niet betaolen, zegt Mieke Pijpekop. Gij zijt toch getrouwd? Jao. Wat verdient uw man? Niks, mijnheer de zuze. Hij is ziek. Wat doet hij? Ja, maar als hij gezond is? Dan hee 't gee werk, mijnheer. Maar vrouwken, gij verstaat mij niet. Wat is zijn stiel? Wel, hij zukt werk. gij, wat doedde gij? Ik wacht tot as hem er vindt. Hoe leeft gij dan? Zoo'lijk we kunnen, gelijk de rat ten. Ja, maar van wat? Wel van 't een en 't andier. —Daar zult ge niet vet van worden! Hebt gij kinderen? Zes Wat doen die? Die zijn dood. Hier kreeg de rechter het QP de nuwen .en deed Mieke Pijpekop buiten smijten. Een fakkel-visck. In sommige rivieren van Britsch- Noord-Amerika, zUgt „Pisciculiura" komt een soort, van stinkvisch voor, die zoo rijk is aan olie (of vet en traan), dat hij in gedroogde© toe stand als kaars of fakkel kan wor- dien gebruikt. Zulk een gedroogde visch wordt, als men licht noodig heeft, met den staart naar boven in een. klomp leem gestoken of in een gespleten stuk hout vastgeklemd. Wanneer men hem aansteekt, brandt hij' da delijk en gestadig, terwijl zijn licht sterker is dan van een vetkaars. Het liefst gebruikt men den stink- visch als fakkel in de open lucht, omdat men dan geen last beeft van den dikken rook, dien hij ver spreidt De visch wordt om zijn lichtge vende eigenschappen op zoo hoogen prijs geschat dat de bewoners van de streken waar hij gevangen wordt, daarmede een voordleeligen ruilhandel drijven met de bewoners van' minder begunstigde streken'. In zekere tijden van het jaar zwemt de stinkvisch uit die zee in ontzaglijke hoeveelheden de rivie ren op en wordt dan gemakkelijk gevangen in fuiken van mandwerk. Gedurende de twee of dkiie we ken, waarin dte vangst plaats heeft, dient hij als voedingsmiddel. De olie wordt tot velerlei doeleinden gebruikt, maar voornamelijk als geneesmiddel. Voor aandoeningen der longen is die olie een even heil zaam, maar veel smakelijker mid del dan levertraan. Een diamant van 21/smillioen De groote diamant „Prins Edward van York", één der mooiste edelstee- nen op aarde, zal niet bij de kroning van Koning Edward VII in diens Kroon schitteren, zooals men gehoopt had. Hij is door een Amerikaan^he diamantenhand'elaar voor 2 1/2 mil- lioen gulden gekocht en zal dezer da gen naar New-York gebracht werden. De steen werd in 1894 in Zuid-Afrika gevonden. Nadat hij te Amsterdam door de knapste werklieden geslepen was, kreeg men een brillant ter grootte van een perzikpit, die 60 1/2 karaat woog. Hij is fonkelend' wit en schit tert prachtig. De steen is zóó mees terlijk geslepen ,dat hij een peervor mige massa geconcentreerd licht lijkt. De deskundigen stemmen hierin over een, dat hij een der schoonste diaman ten op aarde is. Eenige dagen geleden vormden eeni- ge Londensche heeren het plan, den steen door een openbare inschrijving te koopen en hem den koning ten ge ven hij diens kroning. Mr. Jeanne, de vertegenwoordiger van de Ameri- kaansclie diamantfirma H. Smitham Co., bood echter meer, door 2 1/2 mill aan contanten te beloven en hij kreeg den steen. Mr. Jeanne zal den diamant zelf naar New-York brengen. De in voerrechten zullen een hoog bedrag vertegenwoordigen. Het is niet bekend geworden of de steen op bestelling ge kocht is, maar een gerucht wil, dat verscheidene New-Yorksche millio- nairs .onder wie Morgan, Astor en Vanderbilt aanleiding hebben gegeven tot den koop. Enkele cijfers en jaartallen inzake spoorwegen. In het jaar 1825 trok voor het eerst een locomotief een met personen ge- vulden trein van wagens over ijzeren rails. Frankrijk stelde zijn eersten spoorweg open in 1828; Engeland in 1830, Duitschland 1835; Nederland 1839; Britsch-Indië in 1849; Australië in 1854, Egypte 1856. Amerika had zijn eersten spoorweg reeds in 1829. Hoe snel het ging met de toeneming blijkt ook hieruit, dat er in 1832 in 't geheel 332 kilometer spoorweg bestond; in 1840 bezat de heele wereld er 8641 KM.; in 1850 was 40000 het getal, ge klommen in 1860 tot 110.000 KM.; in 1870 tot 370.000 KM.; in 1890 tot 610.000 KM. en in 1900 tot 800.000 KM. Ameri ka neemt van dit laatstgenoemde getal voor zich alleen de helft; dan volgt Europa met 285.000: Azië met 60.000; Afrika en Australië elk met 21.000 KM. Wat de dichtheid van het spoorweg net aangaat, uitgedrukt door de ver houding tusschen de lengte der rails en de oppervlakte van het land, heeft België met 21 KM. spoorweg op 100 vierk. KM. oppervlakte den voorrang. Dan volgen Groot-Brittannië cn Ier land met 11; Duitschland met 9.3; Ne derland en Zwitserland met 9; Frank rijk met 7.9 KM. spoorweg op de 100 vierk. KM. Zoo berekend, komen «e Vereenigde Staten met hun 310.000 KM. er nog slecht af, daar bij hen dat ver- houdingscijfer slechts 3,9 bedraagt; in Europeesch Rusland is het zelfs maar 0.9 en in Noorwegen 0.6. De noordelijkste spoorweg der aarde is in Zweden en overschrijdt den pool cirkel. Het is de lijn van Lulea aan de Bothnische golf naar de ijzergroeven van Gellivara. die. in 1S94 geopend is en nu nog 292 KM. verder noordelijk tot bij Ofoten aan de Noorsche kust zal worden verlengd. Het plan bestaat ook. dezen noordelijken spoorweg naar Uleaborg in Finland voort te zetten en zoo te doen aansluiten bij h:-t Russische spoorwegnet. In Rusland zelf liggen nu spoorwegrails tot Archangel, welk -, lijn sedert 1898 open is, maai- zij blijft binnen den poolcirkel. Ook de nu in aanleg zijnde spoorweg in Aljaska, van de kust naar Dawson, de hoofdstad van 't Klondike goudland, zal de breedte van de lijnen naar Uleaborg en Gellivara niet bereiken, maar die laat ste liggen dan ook in het door den Golfstroom zoo begunstigde deel van Scandinavië, waar op zoo hooge breed te de havens aan de Westkust 's winters vrij blijven van ijs. De zuidelijkste spoorweglijnen der aarde zijn te vinden op Tasmanië, N.- Zeeland en in Zuid-Amerika. Het dichtst bij de Zuidpool ligt de lijn In- vercalgill en Campbelltown aan de ui terste, zuidelijke punt van Niêuw-Zee- land; maar zij is veel verder van ds Zuidpool verwijderd dau de hierboven- genoemde lijnen van de Noordpool. De langste spoorwegtunnel is, zoo lang de Simplontunnel met 18.7 KM. nog niet gereed is, die van den Sint- Gotkard met 15 KM. De hoogste spoor- wegiijn in Europa bezit Zwitserland in de lijn van Zermatt naar den Gor- ner Grat, 3018 M., maar die zal weldra door den Jungfrau-spoorweg in hoog te overtroffen zijn. In Amerika klimmen hier eai daar de treinen veel hooger. Mexico heeft een spoorweg, die bij Salazar een hoog te van 3041 M. bereikt. De bergspoor van Denver en Rio Grande haalt op de Tennspits 3119 M. en op de Free- mountspiek 3443 M. De trans-andische spoorweg, die over de Cordillera's in Zuid-Amerika is aangelegd en die met behulp van tandraderen werkt, haalt in Cumbra 390 M. De spoorlijn Anto- fagastaBolivia heeft bij Ascatan een hoogte boven de zee van 3956 M. Ook daarmee is de grens nog niet bereikt. In Bolivia klimt de spoorweg, die naar de ertsgroeven van Palacayo leidt tot 4152 M.; de lijn in Zuid-Peru haalt bü Portez del Cruzera, in de buurt van het Titicacamieer, een hoogte van 4 70 M. en 't record van de hoogte houdt de spoorweg van Callao naar Oroya in Peru, die in den tunnel van Galera een hoogte bereikt van 4774 M., dus slechts 46 M. onder den top van den Mont-Blanc blijft. (Op den Uitkijk). Prins Tsjoen en de ridder orden. Bij gelegenheid van zijn wat gefor ceerd bezoek aan Berlijn, heeft prins Tsjoen, de Chineesche boetgezant, een enorme uitdeeling van decoraties ge houden. Men moet wel gelooven. dat de teekenen der ijdelheid aan de boor den van de Spree evenals aan die van de Seine, zeer begeerd worden. De zaak zou op zich zelf niets bijzonders zijn. indien zich onder de nieuw-ge- ridderden niet twee leerlingen van een Berlijnsche School bevonden. Op zekeren dag werd de prins uit- genoodigd te komen dineeren bij een hoogen ambtenaar van het rijk. Toen de maaltijd aigeloopen was, stelde de ambtenaar aan den Prins zijn zoon voor en een kameraad van dezen, bei den leerlingen uit de tweede klasse. Niet wetend wat hij zeggen moest te gen deze twee ridders van de liniaal, tastte de prins in zijn zak, visch te er een pakket decoraties uit op en gaf er een aan ieder der leerlingen. Het merkwaardigste van de geschie denis is. dat de papa's van deze twee „veelbelovenden" aan de keizerlijke kanselarij machtiging gevraagd heb ben om hun telgen deze decoraties te laten dragen! Een hardvochtige zoon. Van een weergalooze gemoedsverhar ding heeft te Berlijn de 16-jarige werk man Otto Gernert blijk gegeven, toen hij terecht stond wegens schriftverval- sching. De beschuldigde werd in Febr. jl. onder den naam Voigt voor diefstal tot 9 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Later bleek dat hij niet Voigt, maar Gernert heette en hij be reids tweemaal onder een valschen naam was gestraft geworden. Voor den rechter hield de beschuldigde zoo hardnekkig vol, dat zijn moeder en zuster werden ontboden, om hem ie herkennen. Eerst werd de bejaarde moeder gehoord. „Is de beschuldigde daar uw zoon?' vroeg de rechter. „Ze ker, dat is mijn zoon Otto," luidde het antwoord. Voorzitter: „Kunt gij u niet vergissen?" Getuige: „Mijn edelacht bare, ik zal mijn kind toch wel ken nen!" Rechter: „Besch., is dat uw moeder?" Besch. (brutaal): „Och wat, ik ken die vrouw niet". Getui ge: „Maar Otto, is dat nu mogelijk?. Je moet op het achterhoofd een kale plek hebben ter groote van een mark stuk". Rechter: „Keer ie eens om. beschuldigde!" De haarlooze plek was aanwezig. Rechter: „Wat zegt gij nu, beschuldigde?" Besch.: „ik kan hoogstens verbaasd staan." Rechter: „Schaamt ge u dan niet in uw zwarte ziel, om uw moeder te ver loochenen?" Getuige verhaalt alsdan, dat zij we duwe was. in Maagdenburg woonde en negen kinderen had, van welke deze de eenige slecht oppassende was. Se dert vier jaren was hij van haar weg gegaan en had zij hem niet terugge zien. Eenzelfde tooneel speelde zich met de zuster af. Nadat de beschuldigde tot 1 jaar gevangenisstraf was veroor deeld, liet hij zich wegvoeren zonder zijn schreiende bloedverwanten ook maai* een Jjlik te gunnen. Het instituut Pasteur in 1900 Gedurende het jaar 1900 zijn aan hei Instituut Pasteur, te Parijs, 1420 personen tegen hondsdolheid inge ënt. Daarvan zijn. er elf aam die ziekte overleden; zes hunner stier ven minden dan veertien diagen na afloop van de behandeling en. één gedurende deze. Geen van deze ze ven wardlt gerekend onder de. be handelden mat. omgun&i/igen uitslag; want uit proeven, met honden ge nomen, mag men afleiden, dat van personen, die binnen veertien da gen na de behandeling sterven, de zenuw-centra door het gif zijn aan getast geworden, vóór dat het tegen gif zijn uitwerking kon doen. Derhalve is de uitslag deze: behandelde personen.1413, overleden 4, sterfte op de 100 0.28. Het sterftecijfer schommelt sedert 1891 om deze relatieve waaide, ten minste, wanneer men de ongunsti ge jaren 1893 (0.36%), 1894 (0.50%) en 1897 (0-39 uitzondert. Overzicht Effectenhandel. Met de zaken aan de beurs wil bet tegenwoordig niet recht vlotten. In plaats van de verlevendiging, die vol gens sommigen bij het eindigen der vacantien zou intreden, is de markt lusteloos, en ongeanimeerd, terwijl de omzetten vrij onbelangrijk blijven. Zelfs die in de Amerikaansche Spoor wegen zijn van betrekkelijk weinig be- teekenis en zal slechts een flink initi atief, van New-York uitgaande, daar in verbetering kunnen brengen. De koersnoteeringen wijzen niet veel ver andering aan bij die van 8 dagen ge- den. De aand. Kansas City Southernwa ren evenwel beslist flauw op een ge rucht dat deze Maatschappij Income- bonds zou uitgeven, hetgeen, evenwel van de zijde da- Directie werd tegen gesproken. Een gedeeltelijk herstel vond heden plaats. De aand. Atchison Topeka daarentegen waren nog al ge vraagd op de verwachting, dat een di vidend van 2 zou worden geannon ceerd. De overige waarden meest iets lager Hoilandsche en buitenl. Staatsfond sen hielden zich goed op prijs, Koloni-1 ale waarden, als steeds geruimen tijd het geval is, bleven verlaten. Petrols- umwaarden to on en met eenige meer deren handel over het algemeen achter uitgang in koers aan. Prolongatie 31/23 3/4. Faillissementen. Vernietigd: Het vonnis van de rechtbank te Maas tricht, d.d. 5 September, waarbij M. Boorens, wed. van J. Schiepers, te Gronsveld, verklaard is in staat van faillissement. Uitgesproken: Amsterdam, 4 October, J. J. Romijn, broodbakker en winkelier. Rechter commissaris mr. J. Deking Dura. beeft begaan riep zij handenwrin gend uit. Jij ook, jij ook? Ik kan het niet gelooven en wil het niet gelooven sprak. John op har tstoch tel ijken toon, maar wat vermag mijtn wil tegenover de verpletterende bewijzen tegen hem. De vondst in zijn schrijftafel, de portefeuille met geld, het horloge met ketting, die ringen Houd op, houd op! smeekte zi|. Jij kunt het reeds niet aanhoo- ïen, dat ik al deze bewijsstukken noem en ik moest er bij staan en mede'aanzien, dat deze voorw erpen ituk voor stuk uit vaders schrijfta fel te voorschijn kwamen. Mocht mij ook een lang leven weggelegd rijn en voorspoed, dan zal de her innering aan dit oogenblik voor mij BteecCs een druppel balsem in den' beker des geluksriep hij uit, niet in staat zich langer te bebeerschen. Het verschrikkelijkste oogenblik was echter, toen de kmoopen, tie voor schijn kwamen, van welke elk af zonderlijk mij op schellen toon scheen toe te roepenDe man, dien je lief hebt rehad, als niemand' anders, die je het leven heeft ge schonken. wiens naam je draagt., die je heeft opgevoed en je ten' voor beeld is geweest, is een moorde naar I Deze onzalige doodshoofden... Een half onderdrukte jammer kreet dleedl hem ophouden en gaf Johanna en hem aanleiding om zich verschrikt om te keemem, Zonder dat beiden, het gemerkt hadden wa ren de tweelingen de kamer bin nengeslopen en hadden, elkander omklemd houdend!, in eien hoek van de kamer toegeluisterd. De kleinie mieisjes zagen er in hun zwarte rouwkleedJerem bleek en schuchter uit; de uitdrukking van jeugdigen, overmoed, kinderlij ke vroolijkhiedd en' zorgeloosheid op hun gelaat was verdwenenzij ge voelden zich. ofschoon Johanna alLe mogelijke zorg aan hen besteedde, zeer verlaten, terwijl daarbij bij Renate nog het schuldbewustzijn hot zijne deed.. Zij was immers reed's verstandig genoog om alles wat .er in de laatste dagen geschied was, te begrijpen en zich duidelijk voor te stellen, welk een. noodlotti ge rol zij in. deze tragedie had ge speeld, waarvan het huis harer ouders het tooneel was geweest. Haar scherp waarnemingsvermogen had' haar ook doen apmierken dlat haar oudere zuster en broeder een I onwi lliekeuri gen. wrok tegen haar nauwelijks wisten te onderdruk ken en dat dit ook het geval was bij de weinige vriendendie nog aan huis kwamen.. Angstig ging ziji zooveel mogelijk allen uit den weg en) half tegen, haar wil was zij door Josephine mee in de kamier getrokken'. Josephine riep dan. ook uit Beknor dJe arme R'emate toch niet langer. Wilt ge dan, dat zij ook sterft evenals moeder Verschrikt snelden John -en Jo hanna op de meisjes toe en vroegen tegelijk Maar wie beknort haar dan? JeluiJelui 1 riep Josephine uit, terwijl Renate haar gelaat met de handen bedekte en hevig snikte. O, die afschuwelijke knoopen En die ellendige Wilson of hoe hij: zich anders mag noemenIk wou dot hij op zijn tocht van Amerika naar hier in zee gevallen was en verdronken' I Johanna wees haar met zachte woorden op haar on menschli even- den wensch doch John dacht bij zichzelf, dat daaraan niet veel ver beurd zou zijn geweest. Het is slecht, zeer slecht van, Yestesteeg. In de Magazijnen der Gasfabriek zijn steeds voorradig de beste soorten van Gashaarden, Badkachels, Gaskomforen en Keukenfornui zen, tegen de laagst mogelijke prijzen, die zoowel in koop als in huur verkrijgbaar zijn. Tevens wordt herinnerd, dat de prijs voor gasgebruik tot ver warming of industrieele doeleinden 7 Cent per kuo. meter bedraagt iarwiil verdere inlichtingen gaarne zullen worden verstrekt. De goedkoopste Uitstapjes in het van oudsher zoo schoone Ken- nemer land zijn die per Stoom tram Haarlem Schoten—SantpoortVelsen BeverwijkNoorddorp—Heemskerk- Castricum- LimmenHeiloAlkmaar. Vertrek van het Kennemerplein 6.15, 7.40, 9.38, 10.55, 12.49, 2.04, 4.45, 6.41, 7.57, 9,57 en 11,25 (Amsterdamsche Tijd). Dienstregelingen gratis verkrijgbaar bij de conducteurs en goederenagenten. Lieidscheplein 17-19. LEVERT PRIMA KWALITEIT tegen concuppeenende prijzen. IS DE Beste en Sterkste ter wereld. Elke letter een afzon derlijke toets. s Nooit dansend of on gelijk schrift. De fraaiste en fijnste letter afdrukken. - Hoofd-Agenten Wijnhaven 73, Rotterdam. De machine wordt gratis op zicht gezonden. Groote sorteering bevestigd te IIAAIEL15.fi. TELEFOONNUMMER 5. VERHURING VAN DIRECTEUR: mij geweest, d'at ik tegen heit ver bod' van. vadl&r in toch van die knoo pen gesproken heb, snikte Renaite, handien wringend, maar ik was zoo verschrikt, toen ik bet doods hoofd bij Wilson zag, diat ik >er in 't geheel niet meer aan dacht. De slechte man heeft de porte- monnaie 'met opzet laten vallen, op dat d'e knoop er uit zou rollen, en wij hem zouden zien, beweerde Josephine. John en Johanna keken elkaar veelbeteekend aan, daarna boog de laatste z.ich tot Renate, die zich thans wanhopig over den grond rondwenteldeovea* en haar gelaat streelend, sorak zü op medelijd'en- den toon Arm kind, je ongehoor zaamheid is streng gestraft gewor den Jelui kunt niet meer van mij houden, geen mensch kan1 mij meer liefhebben jammerde het kleine meisje.. Het is mijn schuld, dat zij vader hebben gevangen geno men - - dat John en Caecilie niet kunnen trouwen, en diat moeder gestorven is. Ach, ik wenschte, dat ik ook dood' was en naast mijn moe der on het kerkhof lag. Renate Renate Hoe kunt ge- zoo spreken! Josephine sloeg bij deze woorden haar handen om den hals van haar zusje. Zonder jou kan ik ook niet leven, als jij sterft, sterf ik ook. Het beste is toch dat je bei dien bij ons blijft, liet zich achter hen een welluidende stem hooreaa, wel ke een uitwerking ten goede had op alle aanwezigen Frits Berrlioh was de kamer bin- nongetredJen zander dat men het ge luid van zijn voetstappen, die ge dempt werden door het zachte ta pijt, dat in de kamer lag, had ge hoord'. Hij reikte John en Johanna de hand en. vroeg Wat is er met de meisj.es aan de hand? Je weeit het immers, dlie onge lukkige geschiedenis met die knoo pen, sprak Johanna. De Amerikaan diende beve derd en gelyncht te worden, dat hij zich van zulke middelen, bediende om liet leven Van het kind te ver giftigen., sprak Herrlich fluisterend tot John en Johanna, terwijl hij luid' zeide't Is wol niet heel mooi, Wat j'e gedaan hebt, maar zoo zwaar zullen we het je toch niet aanrekenen Renate- Je Vader' schenkt j'e vergiffenis, ik ben juist bij hem geweest. Alle vier stieten* een kreet van verrassing uit. 't Was .echter maar even en* in 't bijzijn van, den' president dier rechtbank, die het onderzoek zelf wil leiden. Hoe is het met hem Hoe ziet h;: ier uit? Mag niemand van onis hem bezoeken? vroegen drie stem men tegelijk. Alleen Renate zweeg. Neon, hij wil het liever niet, en, nu gedurende de instructie zou het ook hoogst moeilijk worden toe gestaan, sprak Herrlich zonder ant woord op d'e eerste vragen te geven. Ik heb hem slechts meegedeeld, d'at jelui mij hebt opgedragen om zijn verdediging te voeren fWordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6