Colporteurs Beurs. JOHANNES KLIMBÏE, Onze Brievenbussen. De 2 Juffrouwen Machinenaaisters Winkeljuffrouw, DIENSTBODE ze door het zeewater zijn verrast. Men herkende er het Friesche veeslag in. Harlingen De Donderdag gehouden verkiezing voor de Tweede Kamer in het district Harlingen. noodig geworden nadat een vorige verkiezing was nietig verklaard, omdat de burgemeester ten onrechte ean lijst geweigerd had, waarop de candidatuur-Zeilmaker werd gesteld, heeft tot uitslag gehad, dat wederom is gekozen de heer mr. J. Schokking (antirev.), ditmaal met 2923 stemmen. De heer De Kanter (lib.) verkreeg 1235. de heer Zeilmaker (Volkspartij) 823 stemmen. Veeleischend. In een der bladen kwam de volgende advertentie voor: „Een jonge man is, tengevolge van een jarenlang consequent doorgevoer de onthouding van het weerzinwek kend banale gezelschapsleven, onzer- vooze maatschappij, in een toestand van isolement geraakt, die hem even onhoudbaar is geworden. Hoewel met tegenzin dit middel aanwendend, gaat hij er toe over te beproeven langs den weg der publiciteit tot de eenig nor male en gewenschte oplossing te ge raken en datgene te ontdekken, waar van de verschijning in den engen Icriug van het dagelijksch verkeer hem met den dag hopeloozer toeschijnt eene onafhankelijke jonge vrouw; van mistige litterair- artistieke levensrich ting, eene die het lijden en streven van •lezen tijd begrijpend en deelend met de intuite van een fijnen en hóógwil lenden geest, tevens een ideaal van per soonlijk levensgeluk stelt in een mooie en harmonische bevrediging van eigen warm en rijk-vrouwelijk temperament. Uiterlijk droomt hij haai* als eene blonde, bloeiende persoonlijkheid van slanke gratie en hooge distinctie. Wel licht dat ook zulk eene, in fiere afzon dering, het lot van schrijver dezer dieelt en het door hem begeerde con tact zoekt, als onmisbaren factor van een waarachtige en vruchtbare ont plooiing van eigen jong en rijk leven, cr niet in willende berusten, dat dit in zijn vrijen en zelfbewusten opbloei zou worden verkracht door absurde conventies van een ontaarde samenle ving. Zou zij dan, bekrompenheid en vooroordeel trotseerend, er in toestem men met steller dezes kennis te maken, in de verwachting dat dit, bij weder zij dsche sympathie, tot een ernstige verbintenis zou kunnen leiden, zoo wende zij zich tot hem met vrijmoedig heid en vertrouwen. Zijn ridderlijk eerewoord waarborgt in alle opzichten de strengste discretie. Dames, die hem de eer mochten aandoen op deze wijze met hem in relatie te trecten, wordt echter uitdrukkelijk verzocht haar leef tijd daarbij met juistheid te vermelden, terwijl ook alleen duidelijk ondertea- kende brieven als serieus zullen wor den beschouwd. Ten slotte, ter voor koming van misverstand of teleurstel ling: Meisjes, die gewoon zijn van zoogen. „huwelijksadvertenties" nota te nemen, of die op „een goede partij" azen, worden verzocht hierop niet te reflectaeren. Tot deze categorie is mij ne openbaarmaking allerminst ge richt!" Rechtszaken. Doodslag. Donderdag werd voor de rechtbank te Utrecht behandeld de zaak van Ge rard Vial te Amersfoort, beklaagd van doodslag op den huzaar J. Seiffers, in den nacht van 16 op 17 Juni. Eisch 15 jaar. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft gehandhaafd die beschikking der arrondissements-rechtbank te Dord recht, waarbij de commissaris van po litie aldaar naar de terechtzitting dier rechtbank is verwezen ter zake belee- diging van een paar politiebeambten aldaar, werkzaam in de rechtmatige uitoefening hunner bediening. Majesteitsschennis Voor de Haagsche rechtbank had zich Donderdag wederom te verant woorden een bekend colporteur en straatredenaar wegens beleediging van H. M. de Koningin en Prins Hendrik der Nederlanden. De man zou op 6 luni en 1 Augustus op de Markt te Delft iu eene toespaak tot het publiek ergerlijke uitdrukkingen gebezigd hebben tegenover Hare Majesteit en Harer Majesteits gemaal. De beklaagde ontkende de geïncrimineerde woorden gebezigd te hebben en beweerde een zuiver staatkundige rede te hebben gehouden. Hij wenschte „zijn speech" ook voor de rechtbank te houden, ten einde aan te toonen dat de door hem gebruikte woorden, in het verband zij ner rede, niet beleedigend zijn. De president meende dit niet te kunnen toestaan; wel werd aan bekl. vergund zijn rede over te leggen. Subst.-off. van justitie mr. Van Geuns stelde zich in de eerste plaats de vraag of de ten laste gelegde be- leedigende woorden voor H. M. de Ko ningin en een lid der koninklijke fa milie inderdaad door beklaagde gebe zigd zijn. Deze vraag meende de amb tenaar van het O. M. bevestigend te moeten beantwoorden. Immers de twee politie-beambten die proces-ver baal hebben opgemaakt, hebben zeer goed geluisterd, want zij zijn naar de Markt te Delft gegaan om goed te luis teren, wetende dat de man die daar redevoeringen hield, zich dikwijls zeer scherp uitliet. De beambten heb ben de geïncrimineerde woorden uit dien mond van beklaagde opgeteeken i, en dadelijk proces-verbaal opgemaakt en niet gelijk beklaagde beweert nadat in de Delftsche Courant de aan dacht op de zaak was gevestigd. Daar om kent het O. M. in dit geval zeer veel kracht toe aan het proces-verbaal, opgemaakt door een hoofdinspecteur en een brigadier. Voor een andere op vatting van de woorden door bekl. ge- bezigd is geene mogelijkheid en dus neemt het O. M. aan dat zij juist zijn. Hierna wees de ambtenaar cr op, dat men hier in ons land eene groote mate van vrijheid geniet bij het houden van redevoeringen, zoowel staatkundige als andere; zóóveel vrijheid dat sommi gen zelfs van meening zijn dat die te ver gaat. In ons land1 wordt alle ge legenheid gegeven om te trachten door het machtige woord sociaal-economi sche toestanden te verbeteren, de da den der regeering te bespreken, te cri tiseeren. Dit weet bekl. zelf het beste; dat heeft hij en zijne geestverwanten meermalen ondervonden: maar men moet zorg dragen daarbij buiten de strafwet te blijven; dat heeft bekl naar het oordeel van het O. M. niet gedaan. Hier heeft hij art. Ill W. v. S. overtreden, de eerbied tegenover de Koningin en een lid van het Vorstelijk huis is door hem geschonden, en alles wat strekken kan om dien eerbied te schenden, is beleedigend. Ieder is vrij om de Koningin en den Prins-gemaal eerbetoon te onthouden, maar het is verboden iets te doen wavrdoor gema nifesteerd wordt tegen den eerbied, der Koningin of een lid van het Ko ninklijk Huis verschuldigd. Het O. M. vindt de woorden door beklaagde ge bruikt, in hooge mate grievend, kren kend en beleedigend, en daar bekl. zich kort geleden aan een soortgelijk misdrijf heeft schuldig gemaekt, ver diende hij een niet geringe straf. We gens opzettelijke beleediging van H. M. de Koningin, tweemaal gepleegd en wegens beleediging van een lid van het koninklijk huis (den Prins der Ne derlanden) tweemaal gepleegd, vorder de het O. M. de veroordeeling van den bekl. tot 6 maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 8 Valsche bankbiljetten. De Amsterdamsche rechtbank zetio Donderdag de behandeling voort der zaak tegen Bruggink, Hauwert en Ros- ker, beklaagd van vervaardiging en uitgifte van valsche bankbiljetten van 40. Gehoord werd getuige Bax. houder van een sigarenwinkel in de Plantage- Middellaan, hij wien Rasker een biljet wisselde, hetgeen uitliep op zijne ar restatie. Bax wist uit de kranten, dat er val sche biljetten van 40 in omloop wa ren. Het bij hem aangeboden bankje was in petroleum gedrenkt en met een vergrootglas ontwaarde Bax, dat de strafbepaling niet gedrukt, doch met de hand bijgeschreven was. Rasker had vroeger ©ens zijn diensten bij Box aangeboden en was daar overigens reeds min of meer bekend, zoodat Bax voldoende aanwijzing voor zijne op sporing kon geven. Uit de bekentenis van Hauwert, op nieuw ondervraagd, bleek, dat. te Rot terdam op éénen dag een kleine 600 aan valsch papier werd geplaatst. Met dezen buit kwamen Hauwert en Ras ker met een dei* laatste avondtreinen te Amsterdam terug. Schlette wachtte hen op en op diens atelier werd 't geld verdeeld, Hauwert en Rasker kregen 125, maar stonden daarvan 5 af voor Bruggink, die van Schlette buitendien f 50 zou krijgen voor het afdrukken, Schlette heeft per slot van rekeniug slechts f 25 aan Bruggink gegeven, die er dus het aller slechts is afgekomen en echter nu als eerste beschuldigde in de bank der beklaagden zit. Voorts kwam nog uit, dat Hauwert zijn mede plichtige bedroog en heimelijk twee bil jetten van f 40 achterhield. Tusschen Hauwert en Rasker was de zaak aldus beklonken, dat Rasker den voorraad biljetten in den zak zou houden en Hauwert er telkens een zou uitgeven. Op die wijze zou Hauwert, werd! liij gesnapt, nimmer in het bezit van meer dan één biljet, bevonden worden en hij dus gemakkelijk kunnen voorwenden, dat hij het biljet van een ander had ontvangen en niet wist dat het valsch was. Zooals gewoonlijk onder valsche munters, droegen de heeren mooiere namen en titels, dan waarop zij aan spraak konden maken. Hauwert noem de zich jonkheer Hauwert van Kitsingh en Schlette poseerde als zee-officier. Te Utrecht zijn slechts drie biljetten uitgegeven; Rasker dorst niet meer; de Utrechtsche winkeliers schenen hem wantrouwend geworden te zijn. Bij het eindverhoor zeide Bruggink. door zijne afhankelijkheid van Schlet te tot het kwaad vervallen te zijn. Bekl. had vroeger de ellende van werkloosheid gekend; een deel zijner have stond nog in de bank van leening. Hij was bij Schlette iu dienst, maar kreeg dikwerf zijn loon niet, omdat de zaken slecht gingen. Schlette beloofde hem toen, dat Bruggink niets anders zou hebben te doen dan de biljetten af drukken; overigens zou hij buiten al les blijven. Door armoede en afhanke lijkheid is Bruggink toen voor aan drang en verzoeking bezweken. Mr. Regoüt, ambtenaar O. M. eisch- te tegen Bruggink en Hauwert 5 jaren gevangenisstraf en tegen Rasker 31/2 jaar. Koloniën. De nieuwe Goeverneur. Heit s.s. „Paramaribo", waarmede jhr. De Jong van Beek en Donk naar Curagao is gebracht, keerde aldus „Onze West" Donderdag-namiddag hier terug. De „Paramaribo" had een zeer voor spoedige reis. Het bleek weder, dat het schip gemakkelijk de gemiddelde vaartsnelheid van de booten van den Kon. W.-Ind. Mail kan loopen. Na Dinsdag van Paramaribo ver trokken te zijn. arriveerde de boot Don- ï'M-dag te Thinidad, waar de heer De Jong van Beek en Donk de gast van den Engelschen gouverneur was en met d!e meeste onderscheiding behan deld werd. Een drietal dagen verbleef men in Trinidad, waarna de ..Paramaribo" koers zette naar 't eiland Curacao, hetwelk 11 September bereikt werd. Een groote volksmenigte was «laar op de been. om 't binnenkomen van de „Paramaribo" hij te wonen. Saluut schoten weerklonken, vlaggen wapper den, muziekcorpsen lieten zich hoo- ren. Garnizoen en schutterij hadden zich op de kade opgesteld. Op den rit van boord' naar het Gou vernementsgebouw werd de Gouver neur door de volksmenigte op kaden en straten hartelijk toegejuicht. Kort na aankomst had een audiëntie plaats ten Gouvernementshuize, al waar autoriteiten en particulieren wer den voorgesteld. Daarna geschiedde de overname van het bestuur der ko lonie in plechtige zilting van den Ko lonialen Raad. Ook op den rit van 't Gouvernementshotel naar den Kol. Raad weerklonken allerwege toejui chingen. Na een kort verblijf verliet de „Pa ramaribo" het eiland, om, na op Tri nidad prof. Went en de dames Ton- ckens weder aan boord te hebben ge nomen. Donderdagnamiddag in onze haven terug te zijn. Letteren en Kunst. Bij de firma Erven F. Bohn (Haar lem) ligt ter perse, om in *t begin van November te verschijnen: de 21e, ge- illustreerde, druk van „Hildebrand's Camera Obscura", die in groot formaat en in een halflederen band het licht zal zien. Het portret van den 87-jari- gen dichter, prof. Beets, heeft de heer Haverman voor deze uitgaaf op steen geteekend. (N. v. d. B.) Naar het „Centrum" verneemt, kan de oprichting van het reeds aangekon digde „Katholiek Sociaal Weekblad" vrijwel als verzekerd worden be schouwd. Het nieuwe orgaan zal ver schijnen tegen 1 Januari, onder redac tie van mr. P. J. M. Aalberse te Lei den. Een aantal deskundigen heeft aan het weekblad medewerking toege zegd. Gemengd Nieuws. De Dreyfuszaak. Jozef Reinach heeft zijn zomer door gebracht aan de voltooiing van zijn geschiedenis d'er Dreyfuszaak, en het tweede deel afgemaakt, dat tot titel zal dragen „Esterhazy en Henry". Ge durende zijn arbeid ontving dlei schrij ver te St. Germain een aantal aanbie dingen van stukken op de zaak betrek king hebbende, (waarschijnlijk wel van Esterhazy?) die die bewerker ech ter als valsch ter zijde legde. Het derde deel zal handelen over de schriftvervalschers. Sa eeuw. Niet alleen wordt zware sneeuwval bericht uit de Alpen en Pyreneën, zoo dat enkele tandradspoorwegen den dienst hebben moeten staken, maar ook in Luik en Zuid-Limburg, in den omtrek van Vielsalm en Grand-Hal- leux, hebben de eerste vlokken gewar reld. Bloedwraak Sedert den burgeroorlog bestaat er tusschen d.e familie Morgan in den Amerikaanschen staat Virginia en de familie Chadwell in den staat Tennes see een veete, die reeds herhaaldelijk tot bloedige botsingen heeft geleid. De zer dagen kwam liet weer tot een tref fen te Big Baptist Springs in de bergen op de grens van Tennessee. In het ge heel werden 4 personen gedood, 2 aan iedere zijde, en vier gewond. Tot dus ver zijn in het geheel in de 36 jaar dat de veete bestaat 30 Morgans en 40 Cbadwells gedood. De schulden van koning Milan. Over dingen, waarover zich koning Milan zelf bij zijn leven weinig zorgen gemaakt heeft, zijn schulden, breken zich lang na zijn dood zijn vrienden en vijanden in Servië het hoofd. Den dag dat onverwachts te Belgrado de tijding van den dood aankwam, vroeg iedereen zich af Wat zal er met zijn schulden gedaan worden? Want wijlen de ex-koning was daar vrijwel mee gezegend. Nog in 't jaar 1896 ontving de toenmalige Servische regeering mededeeling, dat de vader van den jeugdigen koning van Servië iu Parijs niet minder dan acht millioen francs schuldig gebleven was. Nu wilden booze tougen wel beweren, dat een deel van dit bedrag gedurende de alleenheerschappij van Milan in Ser vië afgedragen werd. Langzamerhand ging ook de moo ning veld winnen, dat keizer Frans Jozef, op wiens kosten, naar men weet, Milans begrafenis plaats had', de schul den betaald zou hebben, maai* nu in den laatsten tijd duiken weer meer de geruchten op van een schuld ter grootte van 5 millfoen en andere bedragen, door wijlen den koning onbetaald ach tergelaten. De schuldeischers zouden op een geschikte gelegenheid loeren om Alexander I gerechterlijk aan te spreken voor de schulden, van zijn vader. Het erfdeel was echter niet groot en bestaat slechts uit de inrichting van zijn woonhuis, die in het uiterste geval een waarde van 80100.000 fres. kan bezitten. Milan's schulden doen aldus in den laatsten tijd de meesi lugubere spoken rondzwerven. Men schijnt zich echter in de omgeving van den koning daarover niet al te warm te maken. Vervolg Stadsnieuws. Gevonden voorwerpen. Een. sleutel; een portemonnaie met geldeen paardeel ekeneen lorgneteen geetlharige hond een fLesschenbaktwee honden. Een fietser reed met een fiets zonder luidkldnkend waarschu- wingsteeken en werd bekeurd. Tot concerge van hel gebouw „We ten en Werken" is benoemd de heer J. F. Kroonenburg, alhier. De heer G. P. Utermöhlen, arts al hier. is benoemd tot officier van ge zondheid 2e klasse bij het leger in Ned. Indië. Op Woensdag 16 dezer zal voor den Kantonrechter alhier een spoorweg ambtenaar terechtstaan wegens over treding van het algemeen Spoorweg reglement (te lange sluiting van de barrière in den Jansweg.) Een nieuw vaandel. Het nieuwe vaandel van de Gymna stiek- en schermvereeniging Wilhelm i- na-Garde, zal van heden af gedurende eenige dagen in het sigarenmagazijn van den heer B. Langeveld ter bezich tiging worden gesteld. Schouwburg. Wegens plotselinge ernstige ziekte van Mounet Sully gaat de voorstelling van heden avond niet door. De kunstenaar heeft echter uitdruk kelijk verklaard zoodra hij hersteld is naar Holland te zullen terugkomen, zoodat het geen afstel maar uitstel is. De dhtum van optreden van den beroemden Fransehen acteur Coc- quelin cadet in onzen Haartemschen Schouwburg is thans vastgest op 18 October, zoodat we bannen Haarlem's muren en speciaal die van Haarlem's theater weer een an dere ceJebrtte-it zullen! kunnen hul digen. Woorden van aanbeveling zijn overbodig. Cocquelin's faam gaat hem vooruit waar hij ook heentrekt. Aan den heer G. P. J. Beccari is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als tweede commandant van het korps brandblusschers onder dankbetuiging voor de vele aan de gemeente bewezen diensten. Arrondissements- Recht bank te Haarlem. Uitspraken. Zitting van Donderdag 10 October 1901. 1. P. Baars, arbeider te Velsen, zaak beschadiging bij verstek 7 dagen gev. straf. 2. J. Tjepjes, blikwerker te Kromme nie, mishandeling 10 dagen gev. straf. 3. J. van Bruggen, loswerkman te Haarlem, opzettelijke vernieling 10 dagen gev. straf. 4. F. Hofsté, loswerkman te Haar lem, eenv. beleediging en mishande ling 8 boete of 4 dagen hechtenis. 5. J. Tromp en W. Tjalsma, werk lieden te Haarlemmerliede en Spaarn- woude,wederspannigheid en mishande ling ambtenaar, de le 3 weken gev. straf de 2e vrijgesproken. 6. J. Koreman en S. Blankemeijer, werklieden te Zaandam, eenv. belee diging f 5 boete of 3 dagen hechtenis. 7. J. de Groot, schipper en visscher te IJmuiden, appèl kantongerecht Haarlem niet nemen van maatregelen om' schade te voorkomen op zee. In Hooger beroep vrijgesproken. 8. P. F. van Koningsbruggen, winke lier te Haarlem, appèl kantongerecht Haarlem drukwerk in voorraad hebben in een vorm van bankpapier vrijge sproken. 9. L. J. Huyg, arbeider te Hillegom, mishandeling ambtenaar in functie 2 dagen gev. straf. 10. J. G. Clausing, loodgieter te Haar lem, diefstal met oord. des ond. 2 da gen gev. straf. 11. H. H. Peters, zonder beroep te Haarlem, als voren ontslagen van rechtsvervolging met last tot plaatsing in een Rijksopvoedingsgesticht tot 13- jarigen leeftijd. 12. H. Smink, timmerman te Haar lem, diefstal 3 weken gev. straf. 13. L. Turk, tuinier te Alkemad'e, eenv. beleediging bij verstek 3 boete of 3 dagen hechtenis. 14. H. van der Schoot-, slager en A. Snellens, kapper, beiden te Heemstede mishandeling van een dier vrijgespro ken. Heemstede. Ter secretarie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een pakje waarin 'n heerenpantalon, op straat gevonden. Woensdagavond tusschen 8 en 9 uur is het meisje D. wonende onder Zand- voort, ter hoogte van het viaduct van de E. N. E. Trammaatschappij aan de Leidsche vaart onder deze Gemeen te aangehouden door een persoon met knevel. Voor een paar weken geleden werden op die zelfde plaats twee meisjes las tig gevallen. De gemeenteveldwachter S. als toen toevallig aldaar aanwezig zijnde zette den dader na doch zonder gevolg, Woensdagavond slaagde men daarin evenmin. De op 23 Sept. 11. gehouden Uni- colieote voor de school met den bij bel heeft opgebracht, met een nog nagekomen gift f 323. Bennebroek. Woensdag vergaderde alhier het bestuur dier afd. Benniebroek-Heem- stede v. d. Volksweerbaarheid. Daar te vergeefsch is getracht om een voldoende som bijeen te krij gen voor oprichting en instandhou ding van een schietbaan-, is besloten dit in een algemeenie vergadering, te houden 23 October te Heemstedes aan die leden mede te deelen. Beverwijk. Door eenige ingezetenen alhier wor den pogingen in 't werk gesteld bij de directie der Holl. Spoor tot verkrij ging van een trein die aansluit op den eersten trein naar Purmerend van Uitgeest uit. Van de 27 ingeschrevenen voor de Nationale Militie der gemeente Wijk aan Zee en Duin zijn er 5 die aanspraak maken op vrijstelling wegens broeder- dienst. terwijl een dienstplichtige zich reeds in werkelijken dienst bevindt. Op Woensdag 16 Oct. a.s. 's namid dags te 2 uur zal alhier een kindervoor stelling worden gegeven door het Kin der Tooneelgezelschap „De jeugdige Tooneelisten' onder leiding van den heer C. Lageman. Opgevoerd' zal wor den het blijspel „Tom Sawyer." Door den gemeenteraad van Wijk aan Zee en Duin is besloten over te gaan tot rioleering van een gedeelte der Arendsweg. waaraan groote be hoefte bestaat. De aanbesteding daar van zal gehouden worden op Woens dag 16 dezer 's namiddags 1 uur ten Raadhuize. Haarlemmermeer. Een boerenplaats aan de Hoofdvaart te Haarlemmermeer, groot 20 H.A. bouw- en weiland, heeft in publieke veiling opgebracht f 16,400. Kooper de heer W. Verwoert, alhier. Op d'e heden gehouden Graan- en Zaadmarkt werden aangevoerd Witte tarwe 6.60—7.15. Zo mer ristarwe 6.256.70. Rogge 4.65—/ 5. Haver 6-50—/ 7. Che- valiergerst 4.805.25. Winier- gerst 4.154.50. Zomergenot f 3.70f 4.10. Duivenboonen 7. 7.50 Paardenboonen 6.506.75. Bruine Boonen 6.507.25. Groe ne erwten 8.voetstoots 8.50 op kook. Karweizaad 10.7511 Geel mosterdzaad 10.f 10.60. Vervolg Nieuwstijdingen. Academische Examens. Utrecht. Cand. Theologie 2: mej. M. M. v. Hettinga Tromp. Leiden. Geslaagd voor het eerste na tuurkundig examen de heer J. W. van Hamersfeld; voor het propaedeutiscli examen geneeskunde de heer L. J. Visser. Groningen. Het candidaats-examen in de Nederl. letteren is met goed ge volg afgelegd door den heer F. Kloos terman. Faillissementen. Uitgesproken: 's Gravenhage, 4 Oct J. H. Reynders, koopman. Rechter-commissaris mr. A. E. Crookewit. 8 Oct. G. A. Otto. Rechter-com missaris mr. H. van Rees. Assen, 8 Oct. H. Hooiveld, winkelier te Annerveen. Rechter-commissaris mr. H. J. Westra. Rotterdam, 9 Oct. J. F. Martinot, koopman en winkelier aldaar. Rech ter-commissaris mr. P. Polvliet. Firma H. Kind Co. aldaar en hare leden H. P. C. Kind en G. J. Schalkwijk, aldaar. Rechter-commis saris jhr. m r. J. L. W. C. von Wei Ier. Opgeheven werd het faillissement van C. M. Wessel, commissionair al daar. Burgerlijke Stand. Bevallen 11 Oct. W. van Leeu wen— Hamamii, d'. 10. M. C. Lewis- Sferijbos, z. 9. P. v. Wijngaarden v. Opzeeland, z. 10. G. v. Weer komWeijers, z. 9. G. J. Montau- baniv. Lu ijken', d. Overleden10 Oct. J. Klimbïe, 48 j., Nassauiaan. N. Sdkmam, 9 m. z.. Krom. CORRESPONDENTIE. Correspondent V. Uwe opmerking is volkomen juist. Dergelijke berichten zijn de moeite van opneming niet waard. Een schiaaklief hebber wenscht zich bij een schaakvereniging aan te sluiten 'en wieet niet tot wien hij zich wenden moet. Zoover ons be kend is zijn hier ter stede twee schaakvereenigingen, Haairlemsohe Schaakvereniging", waarvan do heer H. Fokker, Kleine Houtweg 41, secretaris is. en „Haarliemsch Schaakgezelschap", secretaris do heer D. J. Tork, Maarten van Heemskerkstraat 39. Weet een1 on zer lezers meer dergelijke vereeni gingen REDACTIE. Als nieuw ingekomen wijzigingen van vraag en aanbod in het „Week blad van de Commissiebank" vermel den wij de volgende fondsen: Gevraagd: Aand. Willemspark Bouwonderne ming f 605. Aand. Cultuur-Mij. Langsee, offerte. Aand. Cultuur-Mij. Petjanga&n, of ferte. Aand. Mij. tot Expl. v. Limb, steen kolenmijnen 125 Aand. Concertgebouw te Amsterdam 65 Aand. Deli-Courant 60 Aand. Boek- en Kunstdr. v/h. Mou- ton Co. 35 Aand. Mij. tot Expl. v. Koolzuurfahr. in Engeland 20 Aand. B. Stoomspinn. Twenthe 15%. Oblig. Ned. fabriek van werkt, en spoorw.-mat. 98 1/2 Aand. Nederl. Biscuitfabriek 15 Aand. Assurantie-Mij. tegen Brand schade „de Nederlanden" 1845 300. Aand. Nederl. Lloyd 35 Aand. Oost-Ind. Zee- en Brand-as- sur. Mij. 15 Aangeboden: W. Aand. Konink. Paketvaart-Mij. f 590. W. Aand. Overtoom, Mij. van Bouw- terr. f 350. W. Aand. Nederl.-Am erik. Stoomv. Mij. f 95. Aand. Delftsche Bank 145 Aand. Willemspark Bouwonderne ming f 630. Aand. Nationaal Grondbezit, bod. Aand. Cultuur-Mij. Kayoe Enak 27 1/2 Oblig. Cultuur-Mij. Pantjoer Sarie 50 Aand. Soelingan Tabak-Mij. 23 Aand. Kina-Mij. Telaga Patenga 95 Aand. Deli-Courant 82 Oblig. Boek-, Courant- en Steendr. v/h. G. J. Thieme 94 Aand. Boek- en Kunstdr. v/h. Mou- ton Co. 40 Aand. Delftsche Gist- en Spin fabriek 15 Oblig. Baumwoll-spinnerei Germa- nia 75 Oblig. Nederl. fabr. van Werkt, en Spoorw.-mat. 99 1/2 Aand. Mantij. Hotel Keizer Karei te Nijmegen bod. Aand. 'e Gravenh. Hyp. Bank Seri© B. 91 Aand. 's Gravenh. Hyp.-Bank, vol gestort 109 Aand. Levensverzekering-Mij. Am- hem bod. Aand. Oost-Indisch© Zee- en Brand- Assur. Maatij. 20 Aand. Eerste Samarongsclie Zee- e» Brand-assur.-Mij. 80 367e Staatsloterij. Vrijdag 11 October. 5e Klasse. 17e Lijst. No. 8393 /70 met premie van f 3000. Prijzen van t 70.—. 126 3847 944310292 1443518937 1017 6606 9656 1036015179 19562 19017679 10540 16763 19198508 1187517052 Op onderstaande nummers zijn geen prijzen gevallen 15420458606883 94271117619214 2S6 4277 5S90 7093 98851203419436 57644755926 7133 9898134S1 19T25 616 4506 6020 71671018213S4319743 1S05 4737 6107 7462102321423419954 2196 4751 6271781910611 14366 21X114 33814965 6353 78691072514-561 20879 3542509863148388 1080114965 3 985112 6516 83501090215091 3830 5137 6769 890810986 17850 3948 5422 6861 9> 9S10994 18734 4148 5615 6878 94211113719181 Advertentlën. Heden overleed plotseling te Baarn, onze Zuster en Be huwdzuster Mevrouw VISSER—GERRITSEN. E. HENGEVELD— Gerritsen. M. J. HENGEVELLt Gjzn. Haarlem, 10 Oct. 1901. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lij den, onze innig geliefde Echt genoot en zorgzame Vader, de Heer in den ouderdom van ruim 48 jaren. Wed. J. KLIMBIE-Bot. J. J. KLIMBÏE, W. A. KLIMBÏE. A. H. KLIMBÏE. Haarlem, 10 Oct. 1901. Bij deze betuig ik mijnhar- teüjken dank aan allen die mij op '1 October bewijzen van belang stelling hebben toegezonden. IMM1NK Burgemeester van Bloemendaal. Brieven op Advertentièn kunnen worden geworpen in onze vier eigen liricvenbusseu e weten: Groote Houtetrnat No. 140 aan liet huis van den heer B. Langeveld bij hetProveniersbuis. Anegang, hoek Groote Houtstraat, aau het huis van den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 hoekHeerenstrantaanden wiu kei van den heer A. C. A. vanHeiuertcnaan onze Bureaux, Kampersingel No. 70 vlak b() de Turihiarkt. DE ADMINISTRATIE. die Donderdag bij LEEMANS, Krocht 12, Speentjes en Flesschen kochten en bij vergissing een 2'/, ets. voor een 10 stuk betaalden, worden in hun belang aange maand, dit te komen ruilen. Op de Ateliers van de Stoom-Con- fectiefabriek x>Hollandia«, kunnen geplaatst worden, hoog loon. Aan gezien met stoom wordt gewerkt is het voor de werksters zoo na- deelige machinetrappen overbodig. Aanbiedingen in persoon, Spaarne No. 57. en een MEISJE ter opleiding ge vraagd bij J. A. VERMEER, Gr. Houtstraat 14. Gevraagd een flinke van den P. G. Zich in persoon te vervoegen 's avonds 6—9, Kinder- huisvest 7. Rotterdamsclie Wasch-, Glans- en Strijk inrichting, van Mej. M. VAN GUNSTEREN voorheen Mej. M. Rijbroek, be veelt zich minzaam aan, Barre- voetstraat 9rood boven de nieuwe Katoenbaai. gevraagdtegen vast ioon en provisie. Adres' Bureau van dit Blad.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3