Beurs. Angstige oogenblikken Eert vreeselijke strijd tusschen moe derliefde en plicht had dezer dagen een Spaansclie baanwachtster te voe ren. Haar wachthuisje staat een paar mijlen van het station Pina. omringd door weiden en akkers. Een zware storm had onlangs huisgehouden, een wolkbreuk was gevolgd en het land geleek een zee. Het water over stroomde den spoorweg, een dam brak, de rails zakten weg, zoodat de snel trein. die ieder oogenblik verwacht werd. zeker zou ontsporen en veron gelukken, als niet bijtijds gewaar schuwd werd. Het huisje der vrouw- was echter ook overstroomd, het wa ter kwam in haar kamer steeds hooger en zij wist niet, hoe ze haar kinderen voor verdrinken moest behoeden. Daar hoorde ze plotseling in de verte het schelle gefluit van den naderenden trein. Hij zou verloren zijn, als ze niet snel het waarschuwend signaal gaf. Maar haar kleine kinderen in gevaar! Die waren ook door den dood» bedreigd! Een vreeselijke strijd was het, dien zij voerde. Ze hoorde bul ten het naderkomen van dien trein, binnen het gehuil van hare kinderen en ze dacht aan de honderden men- schen. die in gevaar waren; haar plicht overwon. Vlug trok ze haar jongste kind hoog op het kussen in bed, aan den rand waarvan het wai ter reeds reikte, zette de andere kin deren op stoelen op de tafel, beval ze in de bescherming van de Heilige Maagd aan en snelde naar buiten. Met moeite vond zij den weg door den stroom tot den vernielden dam. Daar gekomen gaf zij het signaal, ze slin gerde een roode lantaarn boven haar hoofd. De machinist zag het teeken On het gelukte hem bijtijds te stoppen. Toen zij haar plicht gedaan had, hol de de arme vrouw naar huis terug. Gelukkig waren haar kinderen onge deerd. Een vette buit. De bekende bankier, baron Hirscli, is nu al eenige jaren dood, maar nog altijd 'schijnt de belasting op de nala tenschap, die gro o-ten deels in de En- gelsche schaltkist valt, niet betaald te zijn. Die belasting bedraagt niet min der dan 1,200,000 pond; sterling of 14,400.000 gulden. Van deze kolossale som moet f 8.400.000 betaald worden voor het grondbezit en f 6.000.000 voor legaten. Thans is die belasting gestort bij een gtoote bankinstelling te Lon- jdjecn. Luchtschip. Te Tullnerbach, Beneden-Oostenrijk is weder eens een nieuw luchtschip ge probeevd. Het is inderdaad een schip van alluminium, waarin een motor staat, die de beweegkracht levert en tevens een paar reusachtige vleugels in beweging brengt. De uitvinder, Kress genaamd, een 60-jarig man, laat. zijn schip eerst drijven op het water, zet dan de groote schroefbladen in be weging, die boven het schip uitsteken en beweert dat, wanneer deze zekere snelheid hebben, het schip zich vanzelf in de lucht zal verheffen en drijven rp die automatisch bewogen wieken. Zoo is het bij die proefneming dan ook ge gaan. Het schip kwam een paar voeten boven, het water uit. Maar toen kwam er een windstoot, die 't heele geval ta water wierp, gebroken, waar het Zonk met den uitvinder. Deze werd er meer dood dan levend uitgehaald. Hij ligt in het ziekenhuis, zijn uitvin ding in acht vademen water. Vervolg Stadsnieuws. Stukken van den Gemeente raad. Ten einde te kunnen voorzien in de vacature, ontstaan aan de opleidings school voor jongens tot het M. en H. onderwijs bieden B. en "W. de volgen de voordracht aan: 1. J. Westenberg, te Haarlem, jaarw. f 650.werkzaam aan de opleidings school voor meisjes tot het middelbaar onderwijs. 2. T. Messchaert, te Haarlem, jaarw. 525.— werkzaam aan de vierde Tus- schenschool. 3. A. de Geus, te 's Gravendeel, jaarw. 1 600.(heeft reeds meer dan vier ja ren klassikaal onderwijs gegeven.) Mej. J. de Wit vraagt met 1 Nov. a.s. ontslag uit hare betrekking als gemeente-verloskundige. Bij de behandeling van post 168 van de begrooting voor 't jaar 1900, de eerste waarbij bij tegenwoordig was, werd door den heer Groot het denk beeld geopperd, dat de gemeente zelve voor hare rekening zou nemen de ver zekering tegen brandschade van alles, wat de gemeente-huishouding betrof. En ofschoon toen wel bezwaren ge noemd werden, kwam het hem toch voor, er geen ernstig verzet scheen te duchten van de zijde van het D. B., in- iien deze zaak nader onder de oogen werd gezien. Verschillende omstandigheden werk te er toe mede, om, niettegenstaande het denkbeeld van een gemeentelijke assurantie geen oogenblik werd losge laten. eerst thans met een definitief voorstel bij den Raad te komen. Uit een onderzoek is hem gebleken, dat, zoo zelfs den Raad er niet toe kon besluiten, direct eigen verzekering ter hand te nemen, het in 't belang zou zijn van de Gemeente-financiën. indien be sloten werd alle gemeentegebouwen en goederen, zoodra dit door afloopen der thans bestaande contracten kon geschieden, bij de ..Onderl. Br.-Vereen. v. d. gem. Haarlem." te doen inschrij ven, hetgeen (om nu niet in details te treden) toch voor de gemeente een Jaarlijksche premiebesparyng van min stens een paar honderd gulden zou geven. Maar er is nog een grooter voordeel aan verbonden, zegt hij in een desbe treffend adres aan den Raad. Indien de gemeente Haarlem besloot, haar gebouwen enz. té verzekeren bij de „Onderl. Brandwaarborg-Vereen, v. d. gem. Haarlem", zou dit er ongetwij feld doen bijdragen, dat zeer vele bur gers zich verzekerden bij deze Vereeni- ging, wat wederom het voordeel zou medebrengen, dat bij omzetting van deze Onderl. Brandwaarborg-Vereen, liet aantal deelnemers direct zeer be langrijk zou zijn. Op die wijze zouflen z. i. nog bestaande bezwaren van zei ven wegvallen. Wanneer wij in het oog houden, hoe de gemeente zich naar alle zijden gaat uitbreiden, is de veronderstelling niet gewaagd, dat, binnen korter of langer Lijd een vast brandweercorps noodza kelijk zal zijn. En wien komen in hoofd zaak de uitgaven daarvoor ten goede? De verschillende assurantic-maatij. die dividend en kunnen uitkeeren aan hare aandeelhouders ten koste van de be lastingbetalende burgers. Ook daarom is het noodzakelijk dat de gemeente haar eigen assurantiefonds heeft, op dat de voordeelen van een goede brand weer, haar zelve weer ten goed© komen. Hij stelt daarom aan den Raad voor, B. en W. uit te noodigen: lo. een onderzoek te willen instellen naar de mogelijkheid van eigen brand verzekering en zich daartoe in verbin ding te stellen met het Bestuur der „Onderl. Brandwaarborg-Ver. voor de gemeente Haarlem."; 2o. zoo spoedig mogelijk op te zeg gen alle verbintenissen met verschil lende assurantie-maatschappijen; 3o. te zijner tijd de gemeente-gebou wen, meubelen enz. te verzekeren bij de „Onderl. Brandwaarborg Ver. voor de gemeente Haarlem," 4o. alle nog te stichten gebouwen enz. te verzekeren bij de ..Onderlinge Brandwaarborg-Ver. voor de gemeente Haarlem." B. en W. stellen voor: eene Com missie te benoemen van vijf leden, ten einde de uitvoerbaarheid en de wen- schelijkheid van eene gemeentelijke brandverzekering te overwegen, met uitnoodiging de slotsom harer over wegingen aan den Ra act mede te dec- len. B. en W. bieden ter vaststelling aan het tarief van den onderstand voor 1902, gelijk dit door het Burgerlijk Armbestuur is ontworpen. Wandeltocht. Gisteren, Zondagmorgen te 7 1/4 uur verzamelden zich een 25-tal gymnas ten, leden van de C. en S. Vereeniging „Onder Ons", bestaande uit personeel van de Haarl. Machinefabriek, onder leiding van hun directeur, den heer A. J. Meijerink, om een wandeltocht te aanvaarden in de omstreken van Haar lem. Het weer was verrukkelijk schoon en in opgewekten marsch ging het naar Santpoort, door Bloemendaal naar Overveen, waar het ontbijt werd ge bruikt. Verder ging de tocht naar Aer- denhout. Vogelenzang en Bennebroek, om van Heemstede naar Haarlem te rug te keer en. De aangifte voor deelneming aan d'e Rijkskeuring van hengsten in de pro vincie Noord-Holland moet minstens 3 weken vóór cle keuring geschieden, aan den secretaris der provinciale re- gelings-commissie, den heer W. Teengs, te Allernaar. De keuringen worden gehouden op 11 Nov. a. s. te Hoofddorp (Haarlem mermeer), op 12 Nov. e. k. te Schagen en op 13 Nov. a. s. te Beverwijk- Schouwburg. De koerier van Lyon. Het gezelschap W. Hart gaf gisteren avond eene welgeslaagde vertolking van „De(n) Koerier van Lyon". Het boeiende drama, met zijn hartomroe- rende verwikkelingen, maakte op de vele toeschouwers grooten indruk. De vertooning was heel goed; de spelers werden na elk bedrijf levendig toege juicht. „Generaal Joubert.8 Zondag had de wedstrijd om de gra- denmedaille plaats. Deze werd gewon nen door den heer J. H. Bonarius te Overveen, die haar met een prachtige serie behaalde. Spoorweg-ambtenaren. De Haarlemsc-he vereend ging van Spoorweg-ambtenaren,, .hadi Zater dag-avond op die bovenzaal der So ciëteit „Vereeniging" een gezellige bijeenkomst georganiseerd, een voordrachtavond, waarop de beer Henri dJa Vries», lid van: da Nedieav lan.dschie toonaelvereeiniging zijn ta lenten1 in het declameerem zou too- nen. En hij heeft ze getoond, met eene buitengewone gemakkelijk heid en groote zeggingskracht de clameerde hij achtereenvolgens „Een man», die geeuwt»; een' Vrij bil jet, een Vlaamsch Kiezer, Het knap pe kind en Feeststemming". Zoowel door den aardi gen inhoud als door de leuke wijze van, voor dragen, kwamen da stukjes uitste kend tot .hun recht en vermocht' d'e hieer de Vries na ieder nummer een luid applaus te verwierven.Na afloop van dit programma wend met het bal, onder leading van den h!eer Joh. Martin, een aanvang gemaakt en bleef mem nog geruimen tijdi zeer genoeglijk bijeen. Gevonden voorwerpen. Een ^ebrand ijzeren dames re montoir-horloge een1 zwaarte does hond een puckhondje een zwart en witharig hondje. Een 9-jarig meisje is in de War moesstraat Zaterdag door eten» jon gen een rijksdaalder uit eene por- temomnaie ontfutseld. Op d)e Turfmarkt viel een 7-jarig meisje e® werd' door een paard en wagen overreden. Ze bekwam1 slechts een, lichte schram aan het linker been'. Zaterdagnacht werd een bewoner van de Barendzestraat uit den' Kam persingel gehaald'. In dronkenschap was hij daarin geloopen. Gisterenavond werd een dronken jongen uit de Breestraat opgebracht naar het bureau, waarbij het aan wezige publiek de politie zeer tegen werkte, zoodat de agenten, van hun sabels gebruik hebben gemaakt. Een inspecteur, die ter hulp kwam, meest eveneens van zijn sabel ge bruik maken. De dronkaard zal worden vervolgd wegens dronken schap, verzet en ordeverstoring. Het programma van het concert dJoor het strijkorchest van Haarlemsch muziekkorps op Woensdag 16 October in het Brongebouw belooft rijk aan afwisseling te zijn. Mejuffrouw Cla- sina van Starrenburg, gediplomeerd zangeres van het Conservatorium te Amsterdam, zal zich doen hooren in het aria van Gabriel uit de Schöpfung van Haydn, en twee Hollandsche en een Fransch lied, de heer Ch. Kriens Jr., violist, in het concert van Men delssohn en de Zigeunerweissen van Sarasate. De heer Kriens zal in langen tijd alhier zich niet meer doen hooren, einde der maand vertrekt hij naar New-Orleans, en maakt verder een Toumée door Amerika. Het orchest zal onder meer ten gehoore brengen de ouverture Leonore van Beethoven, La Voix d'es cloches, v. Luigini, en een walz van Tschaikowsky. Voorzeker dus een aangename avond voor dö mu ziekliefhebbers. Zaterdag-nacht had op de Boter markt een vechtpartij plaats, waarbij één der vechtersbazen leelijk werd toe getakeld. De dader werd gearresteerd. Onder de Friezen te Haarlem gaat een lijst rond. Het bestuur van 't Frysk Selskip „Gysbert Japicx" vond het gewenscht den 80-jarigen Waling Dijkstra, die vroeger jaren zoo meni- gen avond door zijn kout heeft opge- vróolijkt wie kent niet, al as het maar van hooren zeggen, zijn Whi ter jounenocht" (winteravond-genoe gen)? den blijmoedigen dichter op hun beurt een genoeglijken winter avond te bezorgen. Mochten er »nog zijn, die daaraan mee wenschen te dioen, zij zenden hun gaven maar aan den voorzitter Dr. J. B. Schepers (Nassaustraat 20). Ook de kleinste zal welkom zijn. Hedenmiddag werd alhier door het Bestuur van den Haarlemmermeerpol- der aanbesteed: Het verdiepen van den Vennepertocht tusschen den Nieuwer- kerkertocht en den Ytocht. Ingekomen waren 5 biljetten. Het laagst werd ingeschreven door den heer J. Gniekspoor te Haarlemmermeer voor 1203. Door den architect J. H. Welsenaar alhier is aanbesteed: Het bouwen van een winkelhuis met bovenwoning in de Wouwermanstraat. Ingekomen waren 8 biljetten. Laag ste inschrijver bleek te zijn de heer W. H. Neuteboom alhier 5874. Weer een inbraak. De dievenbende', die tegenwoor dig onze stad tot hert; t'ertrein van, ha re werkzaamheden, .schijnt te heb ben uitgezocht, begint hoe langer hoe brutaler op te treden. De dief stal met inbraak, die hedennacht m die woning van den heer A. J. van den? Vlerk Jr., hiorloger, in de- Korte B'egij,nestraat heeft, pl'aat® gehad, ge tuigt daarvan. Na dloor e'en poort, die op de B'aikenleeserigmoht uit komt, zich toegang tie hebben ver schaft op het erf vani rniej. Bilder- beek, zijn de dieven want het moeten bepaald met het oog op het brutale stukje twee of meer perso nen geweest zijnover een 4 M. hoogen muur, diie hei erf van Van der Vlerk afscheidt, geklommen door gebruik te maken vaan een haak met touw en verder van hot droognek der vrouw des huizes. Na aldus op het plaatsje te zijn aange komen, hebben zij door middel van in brand gestoken papier het ruit doen springen, vervolgens de es- pagnol'etten omgedraaid en zich toe gang tot de keuken verschaft, waar na zij door een gang in dien winkel zijn gekomen. Als men nagaat dat het echtpaar in de a,chtefr dien win kel gelegen kamer slaapt, dat de die ven, doordat er licht in die kamer brandde hen konden zien», en dat in een tweede kamertje, dat de die ven "epasseerd hebben een. anders zeer waaksch handje aanwezig was, dan begrijpt» men» hoe brutaal de daders te werk zijn gagajanIn den winkel aangekomen moeten de die ven het licht althans volgens de bure.n, dli'e om 1 uur licht gezien hebben, zij hiebben. aangestoken, en Vervolgens hebben zij, 73 gouden en zilveren horloges. 24 gouden rin gen en 1 gouden ketting ontvreemd- Daarna hebben zij getracht de woning door de voordeur te verla ten. tenminste de knip was ver schoven», doch daar zij blijkbaar gden sleutels hadden, die op het slot pasteni, hebben zij zich genood zaakt gezien lamigs denizelfden weg als zij gekomen waren, terug te gaan. De politie doet ijverig onderzoek. De bestolene was tegen inbraak ver zekerd bij de Ned Lloyd, Verzeker rings Maatschappij. Specialiteiten-gezelschap. Het specialiteiten-gezelschap onder directie van den heer Johan Castri, dat. Zondagavond in de sociëteit „Ver eeniging" is opgetreden, voldeed zeer goed. De clou van den avond was natuur lijk het optreden van Herr Rednallos, den uitbreker-koning, die vastgebon den door verschillende mensehen uit het publiek kettingen en sloten ver brak alsof het zijden koordjes waren. Overigens was het een zeer variee- rend programma, met veel gymnastiek en acrobatiek en met. een goed duettis- tenpaar. Na Arbeid Kunst. Dit fanfarecorps, bestaande uit werk lieden der Haarleinsche Katoenmaat schappij onder directie van den heer J. Blad toonde Zaterdagavond in een uitvoering van het „Brongebouw" dat na vermoeienden arbeid de kunst nog met vrucht beoefend kan worden. Het met zorg gekozen programma werd uitstekend uitgevoerd. De heeren J. W. Groeneveldt, J. Janse en H. v. Nimwegen, die welwillend hun mede werking verleenden en voordrachten ten beste gaven, oogstten veel en wel verdiend succes. In de zaal was een bus aanwezig voor geldelijke bijdragen voor de vrouwenkampen in Zuid-Afrika, waar in tevens 10 pet. der ontvangst gestort werd. Heemstede. Als een groote zeldzaamheid wordt- ons gemeld, dat op de boerderij, be woond door den heer A. v. d. Linden, Zaterdag nog een eendvogel met der tien kuikens voor den dag is geko men. Zeker een gevolg van het fraaie weder. Tegen Woensdag 16 October a. s., des avonds 8 uur zijn wederom drie ouders van leerplichtige kinderen op geroepen om voor de commissie tot wering van schoolverzuim te verschij nen- Door J. A. Corsten, vrachtrijder al hier, is Maandagmorgen in deze ge meente een gouden medaillon gevon den en voor de rechthebbende terug te bekomen. Zondagavond had aJliier in de NedL Hervormde kerk eene openbare samen komst plaats van wege de Nederland- sche Zend in gs Vereeniging afd. Heem stede. Gezongen werd Gezang 38 3. Hierna trad op als spreker de heer J. L. Zegers, directeur van Meer en Bosch, tot tekst kiezende, unit het Evan gelie van Johannes 9 39, waaruit een boeiende verstaanbare rede werd ge houden over het Christendom on der de Soedanezen. Met alle aandacht werd spreker gevolgd, en werd deze leerzame avond met dankgebed en het zingen van. Gez. 63 het laatste vers ge sloten. Bennebroek Van die 7 lofeliegen dezer gemieanr te hebben ©r 3 rede mem» tot vrijstel ling en wel 2 als eeniige wettige zoon en 1 door broed eerdienst, te weben N. H. v. dl. Werff, W. Wub- be en A, v. di. Aardweg. Hillegom. Binnenkort zal döor het Gemeente bestuur worden aanbesteed: Het ver bouwen en vergrooten van liet Post en Telegraafkantoor met Directeurs woning alhier. IJmuiden. De slagers zullen hder opnieuw eens een poging wagen om Zondags rust te verkrijgen volgens berioM, inj hum wankels, opgehangen, zulten zij van.1 15 October tot 1 Mlei hun» winkels op Zondag sluiten. Van de Katwijker bomschuit „Twee Gezusters" KW 70, die hier binnengekomen is, was op zee de groote mast gebroken. De beman ning had daarna het bovenstuk van den gebroken mast weer zoo wetten» te plaatsen, dat men er zoo goed' mogelijk mee zeilen kon. Vervolg Nieuwstijdingen. Academische Examens. Leiden. Geslaagd voor het eerste natuurkundig examen de heer J. A. Dei Koningvoor het proipaedeu- tisch examen geneeskunde d'e heer M. P. Kingma Beitjes. Groningen. De volgende examens 'zijn met goeden uitslag afgelegd: het voorbereidend voor de godge leerdheid door d'en heer H. G. Can- negieber Wz. en J. Groeruewold't prop. med. ex am,en cum laudie door den heer D. Huizinga. Een aanvaring. Ten gevolge van» dien mist had gisteravond op bet IJ eene aanva- ni- - plaats, die gelukkig goed is af- geloopen, maar ernstige gevolgen had kunnen hebben. De stoomboot „Mercunius" komende van IJmui den1 werd op de hoogte van' de Houthaven aan» stuurboordzijde aangevaren door de van Amsterdiam komende boot „Stad Zaandam". De „Mercurius" kreeg averij, bestaan de uit een vrij groot s-at, gelukkig boven den waterspiegel-. Fantasten ol leugenaars. In de „Figaro" weer eenige onware anecdoten betreffende onze Koningin. De schrijver verhaalt o.a., hoe d»i Koningin, als 9-jarig meisje, op een kasteel in dé Ardennen logeerde en daar gemeenzaam omging met kinde ren van allerlei stand. „Een boeren jongen sopte daar zijn snede bruin brood in bet kopjo koffie der erfgena me van den troon der Nederlanden. Hij morste een paar druppels op haar wit kleedje. „Pas op", zei de jonge vorstin, „het is nog pas nieuw." Voorts verhaalt de schrijver, hoe hij de jonge koningin eenige jaren latei- terugzag te Veere, waar zij. in Zeeuw- sche kleederdracht, met geestdrift werd ontvangen. De burgemeester, ..een oud© visscher, die zich blijkbaar niet thuis gevoelde in zijn rok" begon tea toespraak voor teïezen. maar hij bleef 9teken. „Toen viel de jonge koningin ontroerd den grijsaard om den hals en kuSte hem op de beide wangen", een daad van hartelijkheid, die een storm van geestdrift verwekte en allen deed schreien en lachen tegelijk. Bij de inhuldigingsplechtigheid in de „Newe Kerke" ie 's Gravenhage, zoo verzekert de schrijver, werden al leen journalisten en geboren Neder landers toegelaten, al waren zij uit de heffe des volks. Om daarlm tegenwoor dig .te zijn, vermomde hij zich in. hei pak van een grondwerker, dat hij in bet hotel „Vieux Doelen" leende; fn lord Roseberv woonde de plechtigheid bij in het pak van een metselaar! Een walvischvaarder in den storm. Te New Bedford, in, den Amerikaan- schen staat Massassuchets, is in. ont redderden staat binnengeloopen de Engelsche walvischvaarder „Ka thleen". De bemanning. 30 koppen sterk, was uitgeput en had 3 dagen zonder eten of drinken in de bezaans mast gezeten, doordat 't schip in een hevigen orkaan lekgeslagen was en halfvol water stond. De kapitein vertelde, dat het schip op de walvischjacht was in September ten zuidoosten van Barbados, toen plotseling een orkaan opstak die het den ondergang nabij bracht. Geweldi- stortzeeën beukten het schip, vul- i het ruim, overstroomden de hut ten en vernielden de levensmiddelen. De boegspriet en de groote mast wer den weggeslagen en hingen over één zijde in een chaotische massa en dreigden ieder oogenblik gaten in het schip te slaan. Om het schip te bewaren gingen ee nige matrozen met gevaar van. hun 1&- ven vrijwillig er op nit en kapten d'e masten weg na eenige uren van har den arbeid. Het schip kwam er echter niet door in zijn normalen stand te rug en toen de orkaan op zijn hevigst was en de stortzeeën alles op het dek hadden weggespoeld, was de beman ning genoodzaakt in den. bezaansmast te klimmen. Drie dagen en drie nachten zaten zij daar, verkleumd van koude, zon der voedsel en zonder drinken». Een matroos probeerde in het voor- ruim te kruipen, waar levensmiddelen waren geborgen. Een stortzee sloeg hem overboord. Hij slaagde er in een plank te grijpen, die bij het schip rond dreef en werd na een uur tijdens een oogenblik kalmte door zijn makkers aan boord gehaald. Toen de wind was gaan liggen, zeil de men zoo goed en zoo kwaad: als het ging, naar die kust en kwam uitgeput te New-Belford. aan. Faillissementen. Vernietigd: Amsterdam, 2 Oct., het vonnis van 20 September, waarbij J. B. Timmermans, winkelier in schoenen, is verklaard in staat van faillissement. Uitgesproken: 's Hertogenbosch, 11 Oct., J. Trim- bach, schoenfabrikant te Waalwijk. Rechter-commissaris mr. Wesseling. 5 Oct. A. R. Wiegand. koopman te Werkendam. Rechter-commissaris mr. Suyling. Amsterdam, 10 Oct., B. Hennevelt, handelaar in wijn en gedistilleerd. Rechter-commissaris mr. T. Henny. 's Gravenhage, 11 October, H. Ver- mey, caféhouder en reiziger te Stomp- wijk. Rechter-commissaris jhr. mr. R. O. van Holthe tot Echten. Geëindigd: L. Hakkert. leerhandelaar, wonende te 's Grevelduin-Cappelle, magazijn houdende te Waalwijk. W. Wories, Amsterdam. M. Vos, bloembollenhandelaar te Sassenheim. Opgeheven: A. Bindels, Amsterdam. J. van 't Zelfde, winkelknecht te Voorburg. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden slukkengeplaatst of niet geplaatst wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven Aan de Redactie van Haarlem's Dagblad. Zeer zeker zal U het niet vermeld vinden in het politierapport, alhoewel het volgende bij de politie is aangege ven. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur, ging mijn dochtertje een bood schap doen; haar porteraonnaie be vatte een gulden. Ze had eeoi mandje bij zich. Terwijl het kind stond te kijken voor een winkel in de Anegang, komt er een jongen van omstreeks 15 h. 16 jaar naar haar toe en zegt met' een cent tusschen zijn vingers, „meisje, je hebt geld verloren". „Wel neen, dat kan niet," zegt heit kind. Ze haalt haar beursje uit den zak en meteen wordt dit door dén jongen afgenomen. „Kijk zegt hij tegen het kind, ..ie hebt hem wel verloren," -en meteen deed hij de cent in de portemonnaie, met een vracht papier erbij, maar intusscheu was de gulden er uit verdwenen. Ter wijl mijn dochtertje haai- portemon naie nakeek, was de roover verdwenen In de hoop, dat U door uw dagblad het publiek met de onveiligheid in kennis zult stellen, achjt ik mijn schrij ven voldoende beloond. Hoogachtend', D. v. d. HEIDE, Frankestraat 39. De geachte inzender zal ter andere plaatse bemerken, dat dit geval, zon de rnaamsvermelding. in het politie rapport staat vermeld. REDACTIE. Burgerlijke Stand. Bevallen: 11 Oct. A. M, C. Halter Hijnsbergen d. 12. A. ElffersVerha gen 2 z. 13. A. M. A. Paardehaar— Stiggelbout d. A. Vlielandvan Duin d. W. Wiedijkde Hamer d. S. Muit- sterman—»v. Hulst d. M. WoltersRo.' dink d. R. v. d. Werff—Jansen z. M.l C. Joren—Kooijman z. 14. A. M. Lange-1 veldWeesing z. M. M. C. v. d. Kroft v. d. Ven z. Overleden: 11 Oct. A. C. Kerkhofl 83 j. Kampersingel. 12 T. de Bruin 1 m. z. de Clercqstraat. Telegrammen. OORLOGSNIEUWS. LONDEN, 14 Oat. (R. O.) De „TL- mes" verneemt uit Dundee, van 9: October, dat de» hevige regens tijdie-! lijk de verblinding tusscheai; de Edi=-' gelsehie cokxnnes gestoord! hebben en zooals men vreesde is dia Boeren- strijdimiacht weggesmolten, dioor te; pogen in» kleine groepjes te ont-i snarroen. Den ilegi October werd' uit Dun dee aan de „Times" gemeld', öaV men uit dien trek van.' wagens met voorraden die sedert eenigen tijd; in dirt, district plaats heeft, afleidt, dat Botha voornemens is zijn troe pen' van alles te voorzien,, voordat hij het bosch van Fomgola verlaat. Naar gemeld wordt heeft Hans Botha een klein commando van 40 man bijeengebracht in de nabijheid van Standerton hij verzocht hum zich te voegen bij Louis Botha, die' tengevolge van den slechten toe stand van zijn paarden niet in staat was weg te komen. Het troepje ver liet dlerizelfdlen avond die 9treek. COMMANDANT SCHEEPERS. LONDEN, 14 Oct. (R. O.) De „Standlard" verneemt, uiit Kaapstad,1 dat Scheenere is overgebracht naar het hospitaal be Matjesfomteamhij is zeer ziek en lijdt aan ingewand^- ontsteking. CORRESPONDENTIE. Den heer Z. Onze lezers zijn met de bijzonderheden van dc door u bespro ken zaak niet op de hoogte, waarom opname van uw uitgebreid ingezonden stuk voor ons blad niet gewenscht is. Ook willen wij in ons blad geen aan vallen van derdén opnemen, tegen de Redactie der „Stads-Ediltie." Tracht liever nogmaals in dat blad een kalm en redelijk gesteld ingezonden stukje geplaatst te krijgen. REDACTIE. MARKTNIEUWS. 14 Oct. 1901. Op die hedieu gehouden Graan- em Zaadmarkt werdleu aangevoerd 110 H.L. witte Tarwe, pr. 6.85. 130 H. L. Haver, pr. 3.50. 41 H.L. Garst, pr. f 5.20. 60 H- L. Groene Erwten, pr. 8. KERKNIEUWS. Parochiekerk van den H. Joseph. Zaterdag, te half 9 de II. Mis voor de bekeering der zondaars ïn die kapel van het Miraculeuse Maria-beeld. In deze week de H.H. Missen en dö Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Dinsdag te 8 uur gezongen II. Mig voor de levende en overl. leden der. Broederschap van den H. Antonius van Padua. Na de H. Mis van half 10 Rozen* hoedje. 's Avonds te 7 uur Lof. Predikatie en vergadering der broederschap van den II. Antonius. Vrijdag te 8 uur gezongen II. Mis. Gedurende de week dagelijks uit gezonderd 's Zaterdags 's avonds te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Zaterdag, feestdag van den II. Pe trus van Alcantura, Belijder der Orde van den H. Franciscus. volle aflaat. Na de H. Mis van half 10 Rozen hoedje. N. H. Ct. Overzicht Effectenhandel. Hoewel liet koersverloop van de fond- senmarkt zich aanvankelijk niet gun stig liet aanzien, kwam Vrijdag jl. daarin een plotselinge ommekeer, uit gaande van New-York, waar opnieuw plannen tot combinatie van spoorweg- belangen een niet onaanzienlijke ver heffing te weeg brachten en de markt uit hare lusteloosheid opschrikte, liet divident op de gewone aandeeJen At chison Topeka werd vastgesteld op 2 per half jaar, zoodat dit fonds dat voor eenige jaren nauwelijks het aanzien waardig werd gekeurd, thans belooft 4 rente 's jaars te zullen geven. Hoe lang dit zal worden volgehouden zal de tijd leeren. Er zijn er. dJie hierom trent niet al te optimistisch denken on geeft trouwens het verleden der Arne- rikaansche spoorwegpolitiek, wel aan leiding om al dat moois met eenige reserve aan te nemen. Niettemin schijnt de toestand in Amerika op eco nomisch gebied nog zeer gunstig te zijn en blijkt zulks uit de nog steeds stijgende spoorwegontvangston. liet wordt evenwel steeds moeielijker, zich aan voorspellingen omtrent het, toe komstig koersverloop te wagen. De tijd zal leeren, wie gelijk hebben; zij, die in de verheffing van de laatste da gen slechts een voorbode zien van do voorspelde krachtige najaarshausse, of zij, die meenen, dat het nu al mooi genoeg is en een spoedige herhaling van de reeds dikwijls ondervonden groote teleurstellingen tegemoet zien. Het overige deel der cffectenmarkt bleef deze week in zijne onbeduidend heid volharden en bleven de omzetten in bijna alle soorten beneden het mid delmatige. Geld op prolongatie 34

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3