DOHOMEY Aanbesteding Te Huur gevraagd: TE HEER. TE IIH R Verloren: Aanbesteding. II Millioen 202,000 Mark Colporteur. Gevraagd Samuel Heckscher senr,, .Do boycov. D© voorloopige commissie, die het plan heeft opgevat om na 31 Dcc. geen Britsch© schepen meer te lossen of te laden, bericht thans, dat haar bij lion- deiden bewijzen van sympathie toe vloeien, en dat zij in een vergadering Zaterdagavond gehouden het vóór en tegen nogmaals heeft overwogen. Het resultaat was: „doorzetten met alle energie di© in hen is". Tevens bericht Ie commissie: ,.Er wordt gewerkt". Een zonderlinge vrouw. Men schrijft ons uit Wormerveer: Onlangs meldden we, dat een vrouw, de wed. De Vries genaamd, ,of zooaW haar werkelijke naam is Geeske Fokkama. afkomstig uit Olde- ouwerd. gemeente Doniawerstal, in het zuiden van Friesland, het kon. pa leis wilde hinnéndring-en om Hare Ma jesteit te spreken over een erfenis; dat die vrouw naar den Haag was vertrok ken na eenigcn tijd te Wormerveer! hij haar dochter, de vrouw van C. M., te hebben gelogeerd. Door den schoon zoon waren pogingen aangewend om die vrouw uit het gesticht terug te krijgen al waar zij was opgenomen, n.l. in Endegeest bij Leiden. Die po gingen zijn riet gunstigen uitslag be kroond. C. M. heeft nl. van den ge neesheer-directeur bericht ontvangen, dat deze er geen bezwaar tegen heeft, dat de wed. l)e Vries het gesticht gaat verlaten. Wenschelijk is het evenwel, dat hij haar persoonlijk komt afhalen, aangezien hij (de directeur-genees heer) haar niet in staat acht zelfstan dig in de maatschappij op te treden. In de dagbladen zijn verschillende berichten omtrent die bewuste vrouw opgenomen. Daarom geven wij hier de juiste namen nog eens op. Een goede vangst. Donderdagmiddag kreeg de Amster- damsche recherche er d© lucht van dat drie bij die politie ongunstig bekend staande mannen, trouwe bezoekers van den zgn- ..Kuil van Moeke" aan de Nieuwmarkt, en luisterende naar de namen van ..Jantje van Leeuwar den,'" „Heintje Lawaai" en „Arie'' naar Purmerend waren vertrokken. Te Purmerend is het kermis en aan gezien de commissaris van politie van de Oudiebrugsteeg, de heer Fündter, wel begreep, dat het drietal te Pur merend waarschijnlijk wat anders in 't zin had dan kermis houden, stelde hij den burgemeester dier gemeente van het bezoek in kennis. Daar wer den dc mannen door de politie nage gaan, doch 's avonds keerden zij naar Amsterdam terug. Later bleek echter dat ze, voor de Purmerendsche poli tie van hun verblijf daar ter plaatse was verwittigd, reeds hun slag hadden geslagen, want aangifte werd gedaan dat uit een schip, liggende in het Ka naal, een aantal kleinodiën waren ge stolen, terwijl de schipper met de zij nen naar de kermis was. De burge on eest er van Purmerend deed toen den commissaris Fündter opgave van hetgeen ontvreemd was en gisteroch tend liet deze de mannen opsporen en aan het bureau Oudebrugsteeg bren gen. Een hunner ging nog aan den haal, doch werd' toch door de politi net behulp van' een burger gegrepen. Aan de Oudebrug-stecg werden de drie mannen aan een scherp verhoor onderworpen en gefouilleerd. Op hen werden een aantal sleutels en loopérs gevonden. Aanvankelijk ontkenden zij alles; doch een grooit bewijs tegen hen was dat Moeke uit d'e kuil" bij haal ver hoor beken di© dat zij gisterochtend van een der drie mannen ceoi meer schuimen sigarenpijpje had gekocht, dat bleek te behooren tot de voorwer pen, uit het schip Ito Purmerend ont vreemd. Na het opmaken van het pro- ces-verbaal werden d'e drie „vrienden" gelijk boven gezegd, naar Purmerend gebracht, vanwaar zij door den bur gemeester wel ter beschikking zullen worden gesteld van den officier van justitie te Haarlem. Aangezien de drie mannen bij de Amsterdamsche politie goede beken den waren, heeft de commissaris Fündter onze stad voorloopig van een minder gewenscht drietal bevrijd. rende de geheele bende over 't terrein. De scheidsrechter dreigde zelfs den wedstrijd te schorsen met het oog op de onhebbelijke houding der toeschou wers. Een betere regeling zij Haarlem" in 't vervolg dringend aanbevolen. Deze toestand is op den duur onhoudbaar. II. B. S.—H .F C. Men schrijft ons uit den Haag: H. F. C. heeft het er vrij treurig af gebracht tegen H. B. S. van hier. Aan beide zijden werd vreeselijk gemod derd en de geheele wedstrijd was ui termate vervelend. De Haarlemmers kwamen zelden over de helft, en als ze 't deden waren ze vrij ongevaarlijk. De Hagenaars za ten telkens op hun doel-en alleen slecht schieten was de oorzaak, dat er ntet niAier gedoelpunt werd. Toch kwam de bal nog driemaal in 't net van H. F. C. terecht, zoodat met de rust de stand 4O was. Daarna kwamen de blauwwitten af j en, toe was los. doch zonder resultaat. H. B. S. maakte er nog twee bij en won dus teil slotte welverdiend met 6-0. RAPIDITAS—R. A. P. De Amsterdammers waren Zondag te Rotterdam niet gelukkig. Hun spel was vrij slecht, evenals dat van Rapi- ditas. Met de rust was de stand 00. Daarna wisten de Rotterdammers den hal tweemaal in R. A. P.'s net te wer ken en wonnen dus met 20. Velocitas sloeg Ajax met 40. Verdere uitslagen: 2e klasse el: A. V. V.—Olyrapia (R.) 5—3. Sparta (R.)-^-Quick (A.) 10. Swift (H.)Volharding (A.) 09. 3e klasse B.: Vooruitgang (A.)Kemiemerland (H.) 2—0. HAARL. V. B. Ie klasce: OranjeH. F. C. Ill 50 wegens 't niet aanwezig zijn van ballen 2é klasse: Kennemerland IIH. F. C. V. 5—0. Wegens plaatsgebrek geven wij T verslag der courses te Bergen morgen. Vervolg Stadsnieuws. Sport en Wedstrijden. Voetbal. Naar het „Sportblad;" meldt Haarlem mafc Paschen naar Ham burg om de Altonaer Fussballchib v. 1893 aldaar te bestrijden. Ver der schijnt het dat H. V. V.'s tour naar Engeland met Kerstmis niet doorgaat, H. B. S.' plannen daartoe schijnen goede kans van slagen hebben. De&e laatste vereeniigïng speelt den return-wedstrijd tegen de Beerschot F. C. in Januari te Ant werpen, terwijl zij mogelijk 24 No vember te 's-Gravenhage die Leopold F. C., uit Brussel zal ontmoeten. HAARLEMH. V. V. Onvolledige elftallen, slecht spel en weinig animo, ziedaar in korte trek ken de indruk die men kreeg hij het aanschouwen vau bovengenoemd en wedstrijd. Haarlem zonder Stol. van den BeTg en Kremer. H. V. V. ook met een paar invallers. Scheidsrechter de heer Dijxhoorn. In 't begin was het spel vrijwel dee ld. Haarlem ietwat zwakker, wat de voorhoede betreft, doch vrij goed in de verdediging. Vooral Herinanules was uitstekend. Na een kwartier van ontzettend knoeien bezorgt Hupkes door een tam schot aan de Hagenaars de leiding. Eenmaal de eerste bal tus- echen de palen krijgen (te gasten cr pleizier in en achtereenvolgens mag de Haarlemsche doelverdediger nog driemaal het leder uit 't net visschen. Stand met de rust 40. Na de pauze blijft, de wedstrijd even saai en onbelangrijk. Een der spelers van Haarlem maakt het vijfde doel punt voor H. V. V. dat er met geregel de tussclienpoozen nog drie aan toe voegt en aldus wint met 80. Een stand 6—2 had beter de verhouding van krachten weergegeven. De spep qualiteit was aan beide zijden 2e klas se. Bij de Haarlemmers waren AL de Koek en de doelman het beste. Pen- Bink ook goed. Van H. V. V. waren ïeltes en Hupkes de eenigen die wer kelijk mooi speelden. Overigens vie len de kampioenen ons zeer tegen. Het buitenpubliek was zeer onhebbelijk en 6choid de Hagenaars op een zeer laffe manier uit. Op een gegeven oogenblik «-©rden alle schuttingen verbroken en I Werkstaking? Hedenmorgen kwam het gerucht tot ons van werkstaking aan den bouw der nieuwe roomsen-katholieke kerk aan het Kleverpark. Er werd zelfs ge waagd van een vechtpartij. Toen we aan het terrein kwamen merkten we echter niets bijzonders. Groepjes mannen kwamen van het werk, waar alles stil lei omdat het schaftuur was. We begaven ons naar de directie keet om inlichtingen. Daar werd ons verzekerd dat er van een eigenlijke staking geen sprake was. Er zijn on- veer veertien opperlieden aan het werk. Zij hebben de vorige week met overwerk mede gemiddeld 26 1/2 cent per uur gemaakt tegen het tarief van f 2.25 per duizend steenen en eischten nu een vast uurloon van 25 ets. per uur plus 1.50 overgeld in de week. Toen gezegd werd dat aan dezen eisch niet kon worden voldaan legde een vijftal arbeiders den arbeid neer, terwijl de overigen wenschten door te werken. Er ontstond hierdoor een vechtpartij, waarbij de politie te pas moest komen, doch die niet ernslig ge noemd mag worden. Voor zoovea- de mededeeling van de directie. Een groepje opperlieden die druk te redeneeren stonden spraken we aan, doch die gaven ons op de meest on welwillende wijze te kennen dat ze' ons niets mededeelden. Morgen zou er wel iets van in de kranten vérmeid worden, zeiden ze met profetischen geest. Afgescheiden van dit incident heeft zich een ander ongeval voorgedaan. Een steensjouwer, die met zijn kar voor het terrein stond te lossen, was aangereden, door de E. N. E. T., waar door den disselboom van den wagen met kracht tegen de borst van den werkman aankwam, zoodat deze zich naar het Gesticht Johannes de Deo heeft begeven. Wegens openbare dronkenschap zijn 2 personen in bewaring gestold. Door een bewoonster van de Oude Groenmarkt is eene klacht, ingediend dat 's nachts eenige personen op haar straatdeur hebben gebonsd, die deur met een valschen sleutel hebben ge opend cn opengeworpen, waarna zij hard wegliepen. De wandelaars d'ie Zondagmid dag den Kleiine>n Houtweg passeer den werden daar op een, griezelig schouwspel onthaald. Tegenover het woonhuis van den lieer Krelage was nl. dbor de electrische tram een groote hond overreden. Over een groote lengte waren de rails rood gekleurd', en plassen bloed duidden aan hoe verschrikkelijk de verwondingen waren geweest. Maai er was nog meer. Men had nJ. niet eens de moeite genomen om het ca daver te verwijderen of 't te over dekken. met een zak, een krant of iets dergelijks. De twee bloedige helften, want het arme dier was middien door gereden, waren een voudig tenzijde geworpen. Was het niet de plicht van den wagenvoer- der geweest, althans d)e politie ken nis te geven van het ongeval? Nu hoorden wij troepjes kinderen op merkingen maken over het grieze lig schouwspel, dat zeker niet op voedend zal hebben gewerkt. Naar wij vememer zal d'e hieer W. Koning, opzichter-machinist al hier aan het station der H. IJ. S. M. dien lst'en Januari door verge- vorderden. leeftijd' dien dienst met pensioen verlaten. Schouwburg. Na ons feuilleton behoeven, we over d'e stukken, waarin Goquelin cadet hier is opgetreden niets meer te zeggen. Rest alleen met die vertooning te signaleeren. En, om maar dadelijk met die deur in liet huis te vallen, de ver tolking is subliem geweest. Men zal zich herinneren dat we Tairtufe een onreëele figuur heb ben genoemd), gechargeerd en met te dikke kleuren neergezet. En het is nu de zeer groote ar tistieke verdienste van dien beroem den Coquelm geweest deze onreëe le figuur echt menschelijk, vol krachtig leven te hebben uitgebeeld. Hij beeft de femelarij, het hui chelachtig mom van vroomheid en den daaronder kwalijk verborgen wereldzin, verrukkelijk vertolkt, zoocEat zijn creatie een zeldzaam kunstgenot geworden as. In „Les preeieuses ridicules' waarin hij den knecht speelde, die de zotte dames aan den spot prijs geeft, was hij prachtig. En alles van hem was subliem. Zijn luchtig-dartel spel, zijn prachtige kteedij en rijke fantasie, zijn grime, deden verrukkelijk en brachten ieder onder d'e betoov» ring van zijn geestig talent. Ook zijn monologen werden met onverdeelde aandacht gehoord'. Er is onbedaarlijk gelachen, om den tintelenden geest en fijnen hu mor waarmede Coquelin hier Mo lière vertoond heeft. Gevonden voorwerpen. een beursje met geld, een paternos ter, een armband met gouden sluiting, een broek, een zilveren horloge, een hond, een zwart hondje, 2 toegangs kaarten Steenmans-concert, een zwarte hond, een zwart wollen doek. een wiel van een kar, een wit-linnen kinderwa genkleedje. Specialiteiten van allerlei sla?. Zondagavond in „De Kroon." Speciale menschen, van het genus ordinaris geheel verscheiden, óp en vóór het podium. Op 't podium een juffrouw van don ker uitzicht, die hare vier kruisjes al beet heeft en met grooite schuchterheid liedjes zingt, waar billijkerwijze „tou- jours l'amour" in voorkomt. De juffrouw is door de clubjes speci- aal-Zondagavondmenschen, die in groepjes gezelligjes zitten te bieren in den rook die in een lichten nevel neer hangt. met groote blijmoedigheid en gemoedelijke teekenen van bijval ont vangen. De speciale juffrouw toont zich daar naar behooren dankbaar voor en zingt haar lied met teederheid van aandoen lijke trillers en lievigheid van gebaar. Dat is te veel voor het ontvankelijk gemoed van 'n vroolijk en zachtaardig man. dio aan z'n zooveelste biertje met welbehagen bezig is. Z'n kleine loeroogjas zwemmen van zielsontroering, zijn geest spartelt en en sprankelt zooals ie zich verkneukelt en uiting gevend aan hetgeen hom be weegt, zingt hij mee, lustig mee dien deinenden cadans van het licht rhyt- misch liedje. De directeur, tusschenbeiden tredend sterk in zijn gevoel van plichtsvervul ling verbiedt den man; ernstig, waar dig, kalm, bezadigd, zooals deis direc teurs is. Stom verwonderd blikt de man, dc gemoedelijke, lichtelijk aangeschoten man z'n mentor aan. „Nee maar, wat zeg je me daar van"... zegt liij niet, maar dat denkt hij, natuurlijk. De directeur herhaalt zijn waarschu- wing. Stil zijn... anders... zaal uitzetten. En, teer en lief, met een liefheid vf n vlinderke dat bloemeke kust zegt de man dau: „Maar ze is toch ook zoo lief." De juffrouw is weer heengegaan en andere specialiteiten znn gekomen; een dwarreling van menschen die iets speciaals kunnen doen, aangegaapt door die speciaal gekomen waren, spe- aal aangetuigd. De lieer Mulder had goede speciali teiten meegebracht Het duo Henri en Sophie, die de En- gelschen, Cjamberlain, Rhodes, Ja- meson en de rest geweldig op z'n kop gaf, Kruger verheerlijkte mitsgaders do Koningin en daarbij heel geestige platen vertoonde onder den zang had een uitbundig succes en moest dikwijls eenige oogenblikken zwijgen omdat bet applaudissement alles overstemde. De heer Henri Hartog, Hol. Karak terkomiek; mej. Clara Morré Holland- sche soubrette, the Washington's mu sical, mannelijke en vrouwelijke clowns en voorts uitnemende acroba tiek vormden in hoofdzaak het zeer onderhoudende programma dat blijk baar algemeen in den smaak viel. den in de lui ster-stilte: „nummer ne gen, dat heb ik toch opgegeven." Hevig ontkennend schudden pianist cn violist. Gestampvoet van de artiste, dat 't wèl waar is van nummer negen. Ze krijgt een muziekboek, bladert zoekt aelf, en daarna geht's los. De juffrouw heeft haar lied gezon gen oen halve toon lager of hooger in prettige afwisseling begeleid door dc meermalen genoemde nu hevig tjinge- lende, strijkende en klaroenende mu ziek. Bedankt met klapjes weder bedankt met lonkjes en lachjes. Toegift Scherm blijft omhoog, echanteusc huppelt naar voren met. bloemenmand. Muziek zwijgt nu geenszins, laat ge luiden hooren als boven ©enigszins omschreven. Nu zwijgt juffrouw, die met een blik waarin een wereld van minachting naar de zwaar werkende muzikanten staart Toeteretoe, laraterata.. „Bloemenlied, slap»n jullie", sirt d'e chanteuse, nu innig, hevig boos. Publiek lacht; juffrouw lacht ook: Wij begrijpen mekaar En dan het bloemenlied. de zang. niet onverdienstelijk; schuchtertjes nu (te muziek, die eindelijk wel een beetje in de war was Wat overigens de artisten betreft de heer Castri heeft ook een uitstekend gezelschap geëngageerd, dat heel veel afwisseling biedt en de menschen aan genaam bezig houdt De specialiteiten van Castri rijn heel goed. V De Heer en Mevrouw DIN GERBos, bedanken voor de vele blijken van belangstelling onder vonden bij de geboorte van hunne Dochter. Bezoeken worden bij voorkeur afgewacht Donderdag 24 October van 27 —47 uur. Haarlem, 21 October 1901. Een Heer vraagt gemeubileerde KAMER met Pension. Brieven met prijs opgaaf onder no. 152 aanGROENE- V ELD's Centr.-Adv. Bureau, Zijl straat 71. Burgerlijke Stand. Bevallen: 19 Oct. J. Stemler— Wrlganhof, d. 20. P. Lamp—Dir ken, d". J. W. Dekkerde Graaf, M. Janssen—v. d. Bogaerde, d. 19. E. A. Duijs—de Wilde, z. H. Mi chelde Boer, z. M. D. S. Opdam OHeni, d. 20. A. M. Rijjieveld) Rijneveld, z. 19. J. Gieger—Kloos- ter, z. H. J. Lode-Koster, z. J. M. Smitv. Brecferode, d. 20. M. B. HennekeJansen, z. J. C. v. Bil- derbeek—Verkoren, z. 2i. J. J. Mis setSenné, d. Overleden20 Oct.. A. Bosch, 84 j-, Jansstraat. 21. A. Smits—de Goeij'en, 37 j., Wagen weg-. KERKNIEUWS. Hdt speciaaJst van de specialiteiten van allerlei slag in de „Vereenig'ng" waren de muzikanten. Bijvoorbeeld: Belletje luidt, scherm op. Muziek zwijgt Muziek zwijgt Scherm blijft omhoog, chanteuse gerepte leegheid. Muziek zwijgt Zwijgt de muziek.. Bestipt de ongerepte leegheid van tooneel bovenbedoeld. Een zw art kopje komt om de coulis- jes kijken, donkere oogen boren door de leegte, vdn de coulissen óver het too neel, ndér de muziek. Kathedrale Kerk St. Bavo. Dinsdag zal Zijne Doorl. Hoogw. de Bisschop het H. Vormsel toedienen. Parochiekerk van den H. Antoniua van Padua. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur Lof en Vergadering dei' Broederschap van den H. Anto nius. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. De Rozenkrans enz. zal deze week gebeden worden des morgens na de II. Mis van 8 uur. De Vormelingen kunnen de H. Com munie ontvangen Woensdag onder cte 11. Mis van 7 uur of Donderdag onder de H. Mis van 6 uur. Voor de vorme lingen zal er gelegenheid zijn tot biechten Dinsdag van 3 tot 8 uur, Woensdag van 3 tot 9 uur. A.s. Don derdag moeten de mannen en jongens in de kc-rk aanwezig zijn des morgens te kwartier voor 9 uur, de vrouwen en meisjes des namiddags te kwartier voor 1 uur. Spekstraat Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 40 uur. Deze week: Het land en z(jn bevolking. Toegangsprijzen voor Volwasse nen 20 cent, voor Militairen be neden den rang van Oificier en kinderen 10 cent. Abonnements- Kaarten voor 10 bezoeken i 1,50 voor Kinderen 75 cent. Een Duitsche dame zoekt bij nette lieden tegen 1 Nov. een goed gemeubileerde Kamei met goed Pension. Fr. br. onder no. 4051 met volk opg. van stand en cond. bureau van dit blad. Tegen Mei 4902 in de omstre ken van Haarlem, een kleine Tilla met btal. Brieven of opgave indee ling huis, ligging, prijs enz., No. 4050, bureau van dit blad. Eene bovenwoning 350 per iaar, eene benedenwoning ƒ275 per jaar. Te bevragen bij T. C. NIEP- HAUS, Nassaulaau. het ruime perceel Klein© Houtstraat 14. zeer geschikt voor kantoor met bergplaatsen, of Winkelhuis. Te bevragen Kampersingel 70. Burgemeester en Wethouders van Haarlem zullen op Dinsdag 29 October 1901, des namiddags ten 4 ure, ten Raad huize der ge meente in het openbaar aan besteden De levering van stroo? haver, paar- denboonen en mais, tot 31 October 1902, benoodigd voor de paarden van den rei nigingsdienst- De voorwaarden van aanbeste ding zijn ter inzage nedergelegd ter gemeente-secretarie (7e aldee- ling); gedrukte exemplaren dier voorwaarden zijn tegen betaling i 0.25 per stuk aldaar te verkrijgen. Zaterdag 49 October, tusscheo 25 uur, een Bankbiljet Tan f40. Tegen belooning terug te bezorgen bij GEBR. v. BREDERODE, Gr Markt. Hoofdprijs ev. 500,000 Mark. De prijzen ztfn door den Staat gegarandeerd, (N. H. Ct.) Telegrammen. 'S PAUSEN TOESTAND. PARIJS, 21 Oct. (R. O.) Da „Ma. tm ontving een telegram uit Ro me, dat d'e Paus een slechten nacht doorbracht, tengevolge van een sto ring dër werking van de ingewan den. Hij nam wel eenig voedsel maar men is niet gerust. MARKTNIEÜWS r» J u J Haarlem, 21 Oct. 1901. up de heden gehouden graan- an zaadmarkt alhier, waren aangevoerd 111 HL. Rogge, f 4.90; 40 HL. Duiven- boonen f 7.60; 160 HL. Paardenboo- nen f 6.62. Advertentlën. Geboren: ALBERTINA CATHARINA WIL- HELMINA, dochter van J. LAMP. N. LAMP—Dirken. Haarlem, 20 Oct. '04. Eenige kennisgeving. Op Donderdag den 24sfcen Octo ber 1901, des namidiags te 3 ure, zal door den Architect W. F. DOE- GLAS namens zijnen principaal in het café »Löwenbrau« v. d. He er A. HOOGVELD, Gr. Houtstr. 29a alhier, worden aanbesteed: Het boawen van een Winkel huis met 2 bovenwoningen benevens Bergplaats, even eens met bovenwoning, op een terrein, gelegen aan hot Begijnhof, kadastraal be kend onder sectie D No. 7356 te Haarlem. Bestek en teekening zijn ad ƒ1,50 per stel verkrijgbaar aan het kan toor van den Architect, Kleine Houtstraat No. 53 te Haarlem, waar tevens alle mogelijke inlich tingen daaromtrent zijn te bekomen. Plaatselijke aanwijzing zal wor den gehouden op Dinsdag den 22en October a. s., des namiddags ten 3 ure. Men bietfe het geluk de hand. Uituoodlging tot deelneming in de kansen, van de door den Staat Ham burg gewaarborgde groote Geldloterij, waarin zeker gewonnen moeten worden. De prezen van deze veel voor deel biedende Geldloterij, die volgens het plan slechts 118.000 loten bevat, zijn de volgende De hoogste prijs is eventueel 500.000 Mark. Premie van 300.000 Mark Als Couranten ombrenger ineen der vlak bij Haarlem gelegen bui tengemeenten wordt gevraagd een flink, sterk Persoon, welbespraakt en ijverig, tegen goed loon en goede vooruitzichten bij gebleken feschiktheia. Adres Bureau van it Blad. Geboren CAREL WILLEM, Zoon van J. W. VAN BILDERBEEK en J. C. VAN BILDERBEEK— Verkoren. Haarlem, 20 October 4904. Muaiek zwijgt. Roept het zwarte kopje: Begint het haast?" Publiek lacht. Muziek zwijgt maar muzikanten scharrelen in muziekboeken. Eensklaps, driftig met kleine trip pelpasjes van zenuwachtigheid is zwart chanteusetjc naar voren getre den vlak bij de muziek, stampvoet e;i fluistert nijdig, scherp te onderschei- Heden overleed tot mijne diepe droefheid mijn geliefde Echtgenoote ALBERTHA DE GOEIJEN. JAN SMITS Gzn. Haarlem, 24 Oct. 4904. Aan allen, die mij ter gelegen heid van mijn 12$-jarig- Priester feest blijken van belangstelling heb ben gegeven, mijn hartelijken en welgemeenden dank. Pater H. J. VAN OSCH. O. M. Haarlem. 18 Oct. 1901. Tegen vast salaris en provisie ge vraagd een COLPORTEUR, tevens geneigd in de morgenuren eenig werk als Kantoorlooper te ver richten. Brieven aan het Adv.-Bureau, Spaarne 3. een TWEEDE MEISJE, van 's morgens half acht tot's middags vier uur. Loon 4.Zich aan te melden Nieuwe Gracht33, 's avonds tusschen 8 en 9 uur. Bij R. K. menschen kunnen knappe Commensaals geplaatst worden. Korte Begijne- nestraat no. 30, hoek Bakenessergr. Twee nette Commensaals gevraagd, in een stil gezin. Adres Saenredamstraat 42. 1 prijs 1 2 prijzen 1 prfis 1 a A 2 prjjzen 1 prijs i l i>. 16 pryzen 56 n 102 156 4 612 1030 20 77 36053 h 200.000 100,000 75.000 70.000 65.000 60,000 55 000 50.000 40,000 30.000 20.000 10.000 5.000 3.000 2,000 1,500 1.000 300 250 200 169 k 150.148,115.100, k 78, 45. 21 totaal 59,010 prijzen. De Hoofdprijs in de le klasse bedraagt Mark 50.000, stijgt in de 2e kl. tot M. 55000, in de 3e tot M. 60.000, in de 4e tot M. 65,000, in de 5e tot M. 70.000, in de 6e tot M. 75.000, in de 7e tot M. 200 000 en met de premie van M. 300.000 event, tot Mark 500.000. Voor de eerste prystrekking, die officieel op den 31n OCT. e.k. is vastgesteld, kost een geheel origineel lot slechts Gold. 8.50. een half origineel lot slechts Guld. 1.75 en kwart origineel lot slechts Gnld. 0.90. De inleggelden voor de vol gende klassen zoowel als de juiste lyst der prijzen worden aangegeven in het officieele trek kingsplan voorzien van het Wa pen van den Staat, welk plan ik op aanvrage gratis verzend. Iedere deelnemer in de loterij ontvangt ongevraagd onmiddel lijk na de plaats gehad hebbende trekking de officieele trekkings- lyst. De uitbetaling en ver zending van de prijzen geschiedt door mij direkt en prompt aan de winners en onder ae strengste geheimhouding. VB* Iedere Bestelling kan men eenvoudig per postwissel opgeven, ook tegen rem bours. SW Men wende zich dos met de aanvraag om toezending van loten voor de spoedig plaats hebbende trekking zoo spoedig mogelijk oi uiterlijk tot 31 Oct. e. k. met vertrouwen tot Bankier en Wisselkantoor in Hamburg, Duitachland.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3