Te Ier sewaasö In Duizend Vreezen, De Dochter van Madame Angot. Gevraagd Gevraagd TE HUUR. Een Damesrijwiel, Te Koop: Sporten Wedstrijden. Voetbal. De kwestie over den wedstrijd Rapi- ditasHaarlem wordt ingewikkelder. Reeds is meegedeeld, dat de aanvrage om ongeldjgverklaring het bondsbe- fituur te laat heeft bereikt. Maar nu blijkt dat Haarlem den brief tijdig verzond, doch dat hij door onverklaar bare vertraging te laat in handen van den bondssecretaris gekomen is en nu is het een groote vraag of Haarlem hiervoor aansprakelijk gesteld kan worden. Vervolg Stadsnieuws. Tijdlems het kcurte, dtoch hevige onwedler, dial zich gisterou boven onze stad ontlastte, sl oog dien blik sem in. het perceel aan die Rozen- prieelstraat No. 38rood. Gelnkikiig werden geen ongelukken veroor zaakt. Alleen schroeide het papie ren plafond. De bewoonster kwam met den schrik vrij. „De Tien." Op de Woensdagavond gehouden jaarvergadering van de vrijwulige- hrandweervereeniging „de Tien wer den tot leden van het bestuur gekozen de heeren J. A. v. d. Berg, voorzitter, P. A. v. d. Most van Spijk, vice-voor- zitter. P. A. Leupen. secretaris. H. Mar tin, penningmeester, en G. A. c. van Dobben. 2e secretaris. Vrije- en orde-oeleningen Van 16 tot 23 Oct. lijn geslaafd de volgende mannelijke candidaten: R B Barkhaus, Amsterdam; J. Boor, Hilversum; G. F. Clausing, N. M.Hey- ligers, beiden Amersfoort; J. T. broe- newoud Amsterdam; B. J. de Jong, Tessel; G. Ph. Selman, Haarlem; K. B Seybel Helder; W. J. Speller, Am sterdam; P. J. Teeling. Wormerveer, en K. Veenus, te Velsen. 23 October. Van de 6 mannelijke can didaten slaagden H. Beekman. Apel doorn; W. v. d. Berg, Haarlem; G. Boon Amsterdam; G. C. A. de Braai J. M. Bylo, beiden te Haarlem, en W. M. Claasen, Amsterdam. Gevonden voorwerpen. Een. glas van een rijwiellantaairn; een stempeleen Ulmerdogeen donkergrijze hond!een1 stempel een klein geel hondjeeen bruine glacé-handschoen. De verbouwing van het Vinoeai- tius huis in die Zoebestraat is thans voltooid en het perceel aan de Nieu we Groenmarkt aan, de vereeniging gelegateerd door wijten Mevr. de wed-.W. M. van Bemmel, heeft van binnen eene geheele verandering ondergaan. Op 1, 2 en 3 Novem ber e.k. zal voor genoodigden de gelegenheid wordlen gegeven om een en ander te komen bezichtigen. Bij een in aanbouw zijnd perceel aan den Schoterwag is de metselaar K. v. d. Weegh van den steiger gevallen. Zwaar gekwetst werd hij door dr. Peereboom verbonden en daarna na het St. Elisabethsgasthuis vervoerd. Arrondissements- Recht bank te Haarlem. Zitting van 24 Oct. 1901. Heden had zich voor de rechtbank te Haarlem te verantwoorden de 75-ja- rige Albeit Grauwebnan visscher en werkman te Haarlemmerl. en Spaarn- woude. Hem was ten laste gelegd dief stal van 7 vischfuiken ten nadeele van H. Visser. De bekl. werd ontdekt door de eigenaar, die een zijner netten iu diens schuitje zag liggen. Beklaagde beweerde de netten te hebben gekocht van P. Bodemeijer en C. J. Koelemeijer Deze verklaarden evenwel dat de ter terechtzitting aanwezige netten niet dezelfde waren als die zij hadden ver kocht aan Grauwelman. De officier van justitie achtte niette genstaande de ontkentenis van bekl. het bewijs voldoende geleverd en re- quireerde met het oog op het ernstige van het misdrijf 6 maanden gevange- nisiraf. De tweede beklaagde was Hendrik van Hooff te Haarlem, die zich had te verantwoorden ter zake van diefstal van een koperen kraan uit de in aan bouw zijnde Jarrrfabriek in, den nachit van 30 op 31 Mei ,toen hij daar dte wacht had gebonden. Bekl. ontkende diefstal te hebben ge pleegd, wel had hij de koperen kraan, welke zich in een boterhamzakje be vond, op den Spaarndammerweg ge vonden, nadat daar even te voren twee werklieden hadden gelegen. Zijn gehee le verzuim bestond dus in 't niet depo- neeren van een gevonden voorwerp bij de poliitie. Het O. M. er op wijzende dat het niet- deponceren van gevonden voorwerpen, ook diefstal is; dat bekl. gewaakt heeft in die nabijheid der plaats, vanwaar het vporwerp werd vermist, dat het voorwerp in bekl. bezit werd gevonden, zonder dat hij de hei-komst er van kon opgeven, achtte liet bewijs voldoende geleverd en vorderde 1 maand gevan genisstraf. De verdediger Mr. F. A. Bijvoet deel de geenszins de meening van het O. M. inzake heit niet-deponeeren van gevon den voorwerpen. Mocht het O. M. dit feit strafbaar rekenen, dain moest het als verduistering worden gequalifi- ceerd, welk feit hem evenwel niet in de dagvaarding is ten laste gelegd, waarop dus geene veroordeeling kan volgen. Geenszins had pl. verder de overtuiging, dat hier diefstal was ge pleegd, wellce ook door niemand werd bewezen. Na gewezen te hebben op beklaagde's gunstig verleden, vroeg pl. vrijspraak. Uitspraak over 8 dagen. Tegen J. de Graaf te Haarlem, die op 27 Aug. hl. een mandje snijboonen voor W. Boterbloem naar de Vincen- tius-Vereeniging zou brengen, doch in plaats daarvan de sniiboonen voor f 0.60 verkocht aan Jansen, werd 6 we ken gevangenisstraf gevorderd. L. v. d. Weijden tc Haarlem had, terwijl hij bij den groentehandelaar de Boer in dienst was. aan de Maria-Stich- ting f 1 rabarber-stelen verkocht en dit geld ton eige bate' aangewend. Wegens verduistering werd 5 dagen gevange nisstraf gevorderd. Kantongerecht. Uitspraken. H. d. B. te Wijk a. Zee en Duin we gens onbev. over een anders grond loo- pen tot 2 of 2 d. h. L. L. te Velsen id. id. f 5 of 3. d. h. G. D. te Wijk a. Zee en Duin id. ad. 1 of 1 d. h. H. D. te Haarlem wegens onb. in de maand Sep tember op eenig weiland loopen tot f 0.50 sub. 1 d. h. C. d. L. te Halfweg wegens op den weg een trekd. onbe heerd laten staan 1 of 1 d. h. W. v. N. te Heemstede wegens verwekken van rumoer tot 10 of 3 d. h. D. M. te Haarlem id. id. f 2 of 2 d. h, J. V. te id. id 3 of 3 d. h. C. M. te id. id. f 2 of 2 d. h. G. K. to Zandvoort wegens le dronkenschap en 2e verwekken van ru moer f en ƒ3 of 1 d. en 3 d. h. H. H. n. te Haarlem wegens straatschenderij 0.50 of 1 d. h. J. H. R. te Bennebroek id. 2 of 2 dagen h. J. J. v. Z. te Haar lem id. 0.50 of 1 d. h. D. v. A. te id. id. f 3 of 2 d. h. W. H. C. H. te id. 1 of 1 d. h. C. H. K. te id. 3 of 2 d. h. M. v. E. te id id. 1 of 1 d. li.P. A. J. te Overveen wegens in Noox-d-Holland in een weg graven en te Bloemen daal pa len in een weg doen aanbrengen vrij gesproken. G. K. te Haarlem wegens rijden met een rijw. zonder licht tot 2 maal f 0.50 sub. 2 maal 1 d. h. R. G. te IJmuiden wegens rijden met een hond zonder muilkorf tot 1 of 1 d^ h. J. W. v. L. te Hïllegom wegens een voetpad berijden zonder noodzaak tot 0.50 of 1 d. b. P. W. te Haarlem we gens in verboden richting rijden 1 of 1 d. h. W. L. W. te id. wegens op straat vuurwerk afsteken 0.50 of 1 d. h. J. K. te id. wegens met een handwagen op een trottoir rijden id. id. H. G. V. te id. wegens met een rijwiel op een openbaar voetpad komen tot 1 of 1 d. h. J. v. d. B. te Zandvoort wegens met een wagen zonder licht rij dien id. id. J. v. E. te Beverwijk wegens met een voertuig zonder licht rijden id. E. M. te id. wegens met een breeder lading rijden dan 3 M. tot 1 of 1 d. h. J. W. te Heemskerk wegens op verboden tijd privaatvuil vervoeren vrijgesproken. P. K. te Zandvoort wegens op verboden tijd de Kerkstraat te Zandvoort berij den tort 1 subsidiair 1 dag hechtenis. J. T. te Haarlem, wegens zonder ver gunning koopwaren venten tot f 0.50 of 1 dag hechtenis; C. de W. te Zand voort wegens in de Burgemeester En- gelbertstraat voor het hotel d'Oranje aan de Kerkstraat berijden; en 2e den strandweg op verboden tijd met een hit berijden tot 2 maal 1 of 2 maal 1 dag hechtenis; C. K. te Zandvoort wegens in staat van dronkenschap de orde verstoren tot 1 of 1 dag h. Wegens dronkenschap B. J. v. d. B. te Haarlem tot 1 of 1 dag hechtenis; J. A. v. D. te id. toit 2 of 4 d. hecht.; J. E. H. te Sloten tot icLP. die B. te Haarlem tot id.; M. S. ta id. tot 1 of 1 d. h.; H. te D. te Overveen tot id.; D. S. te Heemstede tot 2 of 2 d. h.; C. J. L. B. te 's-Gra- venhage tot id.; H. de B. te Haarlem tot id. C. de G. te Beverwijk tot id.; A. II. K. te Haarlem tot 1 of 2 d. h. F. S. te IJmuiden tot id.; D. v. W. te Haarlem tot 1 of 1 d. h.; J. J. te Zandvoort tot id.; P. S. te Vogelen zang tot id.; J. G. te Amsterdam tot 1 of 2 d'. h.; G. v. d. B. te Haarlem tot 2 of 2 d. lx.; J. v. W. onbekend tot 1 of 1 dag hechtenis. Tuinbouw en Plantkunde. Woensdagavond werd in „Weten en Werken" eene vergadering gehou den door de afd. Haarlem van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde. Na lezing der notulen en mededee- ling dei' ingekomen stukken kwam aan de orde het verslag van den afgevaar digde ter algemeene vergadering, waarvoor naar het vakblad verwezen werd. Behandeld werden nu de winter- bijeenkomsten. Bij dit punt werd breedvoerig gediscussieerd over het Tuinbouwblad en besloten dat in een winterbijeenkomst dit punt zal wor den besproken. De heer Cuneus zal driemaal in een winterbij eenkomst optreden. De onderlinge tentoonstellingen zul len ook in de toekomst gehouden wor den. De heer H. van Veldhuijzen een certificaat eerste klas voor bloemen en een certificaat tweede klas voor planten chrysanthemums, en de heer Blankesteyn voor zijn inzending chrysanthemums een dankbetuiging. De derde bondsavond, vanwege den Haarlemschen Kegelbond zal plaats hebben op Zaterdag 26 October a.s. op de kegelbanen van café Brin.kmn.Tm, Weder zijn tal van fraaie prijzen be schikbaar gesteld. gecomplimenteerd!. In. zee# harte-' lijke bewoordingen wenschte die heer de Bruijn in bijzijn van. het personeel den jubilaris geluk, en den nadruk opleggende, dat Blaas zijn werk 25 jaar had verricht, vlug, goed, met overleg en voor zichtigheid. Na een luid „lang leve Blaas" te hebben aangeheven., Werd hem een mahoniehouten kastje en tafel, beneve'ins een prachtige met nikkel versierde kachel aangebo den. namens heit personeel. Hierna sprak de heer Schoole- man. onderchef, den jubilaris toe in woorden, die getuigden van groo te sympathie voor Blaas. Daarna werd Blaas naar huis getreden en ontving daar de Inspecteur en de onder-Inspecteur der Maatschappij. Eerstgenoemde sprak met een zeer kort dloch blijkbaar welgemeend woord, den jubilaris zijn korte wenschen toe, overhandigde hem o.a. een enveloppe met inhoud. Verschillende industrieelen, kooplieden en verdere ingezetenen, wenschten dit feest ook niet onop- merkt te laten voorbijgaan.. Namens dezen werd1 Blaas gecom plimenteerd1 bij monde van. den heer v. d. Kamp. Als bewijs dat de diensten van Blaas ook door hen op prijs worden gesteld, overhandigde de spr. hem eene porteanonnaie met inhoud. Blaas bedainkte allen hier op. diep bewogen.. Voorzeker is deze dag voor hem tot een omvergetelijken gemaakt. Vanwege het Ministerie van Wa terstaat, Handel en Nijverheid w>erd heden aan het gebouw van het Provinciaal bestuur alhier aan besteed Het voortzetten van. den aanleg van een bestraat paardenpad in den weg van Alkmaar naar Nieuwe- diep, behoorende tot die groote Rijkswegen in de provincie Noord- Holland. Van de 6 hiervoor ingekomen in- schrijvingsbiljetten was dat van G. Blom, te Schoort, het laagst voor f 1487.—. Gisteravond te acht uur vergaderden in de b'ovenzaal van de Sociëteit „De Kroon" de leden van de vereeniging Archimedes tot heft houden van een le den vergadering. Een nieuw bestuur werd gekozen daar het oude aan de beurt van aftreden was. Tot president werd gekozen in plaats van den heer S. Reinalda, welke de vereeniging was gaan verlaten, die heer A. de Zwart. De heeren Lammersma secretaris, Vol- kers penningmeester werden herkozen. Door het bedanken van de heeren Bruin en Klabou moesten nog 2 plaajtsen wor den aangevuld welke bezet werden door de h.h. G. A. v. Maane en P. v. de Gevel. Te half elf werd de vergade ring gesloten. Naar wte vertnemlan is er zeer veel gegeven voor die collecte vam het sub-comitë „Alomaria". Het juiste bedrag kan ons nog niet wordlen medegedeeld. Jubilé. Heden wais het voor den1 rangeer der der H. IJ. S. M., den beer J. W. Blaas feest. Hij. herdacht nl. zijn 25-jardge dienstvervulling bij de H, IJ. S. M. In het smaakvol versierde arbeidersl'okaal, waar een 6child prijkte met de woorden „Hulde aan J. W. Blaas, bij zijne 25-jarige dienstvervulling aan de H. IJ. S. M.", en waar in zand zeer keurig waren geschreven, de woorden „Welkom onze kameraad", werd de jubilaris na met een rijtuig vain zijne woning te zijn afgehaald, door den hc-er cle Bruijn, stationschef. Door den architect A. J. W. Moos, alhier is aanbesteed Het bouwen van een villa in het. Wilhelm inapark Ingekomen waren 9 biljetten. Laagste inschrijver bleek te zijn die heer B. Hagen, alhier voor 12.740. Op de steen bevonden zich rood op grijs de woorden: Vener. A dm. Pater Fr. Stph. v. d. Burgt Ord. F. Fr. min. t Prov. Germ. Infcn. Min. Prov. Die XXIV Oct. M. C. M. I. Pastoor Royakkers hield) nog een korte toespraak, waarin hij o.a. de aanwezigen hartelijk dankte voor de groote belangstelling in en liefde voor de tot standkoming de<r nieuwe Kerk. Spreker sprak den wensch uit, dat de Kerk na deze eerste steenlegging zoo spoedig mogelijk en zonder onge lukken moge worden opgetrokken. Hij smeekte over den bouw God's zegen af en bad den aanwezigen Gods zegen toe. Hebt. ge nu nog verlangen of liefde zelf een steentje te leggen dan wordt u daarvoor gaarne gelegenheid gege ven en incrien het steentje soms te zwaar is om uit dien zak te halen, dan zal ik het in de pastorie gaarne in ont vangst nemen, aldus besloot spreker. Met deze toespraak en het slot der geestelijke wijding was de plechtigheid afgeloopen. Een esrste stesalegging. Hedenmorgen heeft de plechtige eerste-steen-legging plaats gehad van de Nieuwe Kerk in het Kleverpark. De plechtigheid begon met een mis in de kerk van den H. Antonius van Padua, opgedragen aan den zeereerw heer P. A. F. Roijakkers. geassisteerd, door de kapelaans, de weleei-w. heeren C. Hermans, H. J. van Osch en R. Neefjes. Na deze H. Mis werd te elf uur de plechtigheid voortgezet op het terrein van de Nieuwe Kerk, waar de plech tigheid veiTicht werd door den hoog- eerw. pater Stephan v. d. Burgt, pro vinciaal van de orde der Minderbroe ders van de Nederl. Provinciën, bij gestaan door pastoor Roijakkers en andere geestelijken. Het gansch© teiTein was met vlagge- doek versierd en circa 800 menschen verkregen toegang. De eigenlijke steenlegging had plaats op een hoog podium, waartoe ook een heel talrijk publiek toegang had, dat zich schaarde rondom het priesterkoor dat zich om de plaats der steenlegging gegroepeerd; had. Het truweel werd den hoogeérw. pa ter Provinciaal overhandigd., die de steenlegging verrichtte, waarna de oorkonde, in, het latijn, werd voorgele zen, in de bus gesloten en in den steen gelegd en vervolgens in de opening gesloten. De oorkonde luidt in het latijn al dus: Anno Domini M. C. M. I die 24 Oc- tobiis. Pontificatus vigesinio quarto Sanctissimi in Christo Patris ac Do- mini L e o n i s P. P. XIH, quarto felicis Regiminis Wilhelminae Neerlan- diae Reginae, pastorale munere fun- gente Venerando admedum Patre fr. Petro Antonio Francisco Ro ij akkers. Ordinis Fratrum Mi- norum, Provinciae Germaniae Infe- rioris filio, in nomine Sanctissimae et individuae Trinitatis, sab invocatione Beatae Mariae semper Virginis, me- ritisque Bealri Patris nostri Fran- cisci, Sancti Antonii Patavini, Parochi. alis Ecclesiae Patroni, omniumque Sanctorum intercedentibus, auctori- tate Reverendissimi ac Illiistrissimi Domini Caspar is Josephi Ma- rini Bottemanne, Episcopi Har- lemensis, primarium hujus succursalis Ecclesiae, in honorem S. S. Cordis Jesu aedificandae, lapidem posuit Re- verendus Admodum Pater fr. Stepha- nus in sacculo Petrus van de Burgt, Ordinis Minorum, Provinciae Germa niae Inferioris Minister Provincialis. In 't Hollandsch vertaald ongeveer aldus: Den 24sten October vain het jaar 1901, in het 24ste jaar van het Pontificaat van Z. H. Leo XIII, het 4q van onze koningin H. M. Wilhedmina dier Ne derlanden. het pastoorschap uitge oefend door pater fr. Petrus Antonius Franciscus Roijakkers. van de orde dar paters Minderbroeders in de Ne derl. provinciën, in den naam van de Allerheiligste en Onverdeelbare Drie vuldigheid, onder aanroeping van de AlUdrheiligsto MaagcC Maria, en van onzen H. Vader Franciscus, van den H. Antonius en van alle Heiligen. xnSl welwillende volmacht van Z. D. H. Mgr. C. M. Bottemanne. is de eerste steen gelegd van deze bijkerk toegewijd aan het H. Hart van Jesus, door den hoogeerw. pater fr. Steph. P. van de Burgt. provinciaal van de Orde dei- Minderbroeders over de Nederl. pro vinciën. Dait de zegen des Hemels op den bouw ruste, en de kerk voorspoedig, zonder ongelukken, naar eisch x-ol- tooid worde, en de vrijgevige stadge- nooten, bijzonder de pai-ocliianen dier St. Antoniuskerk met hun geestelijken Herder, vele jaren het genoegen sma ken Gode ter eer dezen tempel gebouwd te hebben. Hesmstade. Woensdagavond had alhier in het Wapen van Heemstede eene algemee ne vergadering plaats van de afdee- iing Heemstede en Bennebroek der vereeniging Volksweerbaarheid. Door den voorzitter, den heer W. Adriani. werd deze vergadering met een woord van welkom geopend. Na het voorlezen der notulen van de vo rige vergadering door den heer Kohier, doet de voorzitter mededeeling om trent de bemoeiingen van het bestuur tot het verkrijgen van gelden voor een op te richten schietbaan. Deze pogin gen zijn echter niet geslaagd, waarom het voorstel wordt gedaan die af deeling te ontbinden. In beginsel wordt dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen- In een later te houden vergadering zal beslist worden hoe te handelen met de in kas zijnde gelden. De beroepen predikant ds. A. J. Th. Jonker, te Dordrecht, bij de Ned. Hexw. Gemeente alhier, heeft bedankt. Uit een schuur staandie op 't erf vam Mevr. d!e wed. Verkerk, zijn twee heeren fietsen ontvreemd. Bennebroek Den 26en October a.s. zal het vijf tig jaa/r geleden zijn dat alhier eene afd. dér Maatschappij tot Nut v. h. Algemeen werd opgericht. Sedert dien is het departement steedis zoo veel het maar vermag nuttig werk zaam en al zijn er ook oogenblikken geweest dat hei dreigde te zullen worden opgeheven, steeds bleef hei bij een angstig moment, en werd het bestaan op nieuw verzekerd. Zeer is het te hopen dat het nog tal van jaren, al is het dan op be scheiden voet-, heilzaam alhier moge werken. Op Dinsdlag 5 November houdt de afd. eene bijeenkomst met daim es en zal de heer L. Jansen Fzn. uit Haarlem, eenige nummers voordragen. Het plan bestaat dat de Chr. Zangvereeniging „Bennebroek" op 31 October eenige nummers zal uit voeren1 in die Ned'. Hervormde kerk alhier. Sloten. Gekozen tot bestuurslid van den Bin. nenpolder de heer K. de Boer, te Niewe Amstel. Velsen. meest afgelegen Alpen-dalen, tot aan de gletsjers en het hemelhooge geberg te vindt m«n de fabrieken- Daar komt een zeer uitgebreide huis-indus trie bij, vooral het zijde-weven en het borduren. Een verder onderscheid ligt in de nauw© verbinding van de nijver- heidheid met den landbouw. De meeste werklieden bebouwen na afloop vam hun werk een stuk grond, want m vele gemeenten vindt men nog nog gemeen telijke akkers ter beschikking van de burgers. Deze verbinding van indus trie met landbouw is voor de arbeiders beweging ongunstig, want daardoor hebben de werklieden het beter, en zoo lang zij het ook maar eenigszins kun nen uithouden, zijn de Zwitsersche ar beiders de tevredenste wezens ter we reld. De organisatie moet nu zooveel mo- gelijk d© propaganda ten goede ko men. Tot nu bestond de sociaal-de mocratische partij uit individueele le den. maar in 't vervolg wordt de Grütli-vereeniging de kem van de partij, waarbij de kantonnale groe pen en vereenigingen en de plaatee- lijke werkliedenbonden zich moeten aansluiten. Dan zal Zwitserland heb ben een sociaal-democratische partij ter behartiging van de algemeene po litiek, een Gewerkschaftsbundl, die zich bezig houdt met de social© aangele genheden, en een organisatie zooals die van de Duitsche werklïeden-veree- nigingen en van de Duitsche socialis ten. Het aantal sociaal-democraten in de gemeenteraden en kantonnale ra den neemt gestadig toe; in de Bonds vergadering is het sinds eenigen tijd onveranderd, maar in de kantonnale regeeringen zitten nu drie sociaal-de mocraten. waaronder een gewezen brievenbestelleren voorts is er onder meer een sociaal-democratische kan tonnale regeerings-president (onze commissaris der Koningin.) Het Comité fédéral der Fransche mijnwerkers besloot een schrijven te richten aan de Regeering, en besloot tevens met 4 tegen 2 stemmen en 1 onthouding, de afkondiging der werk staking uit te. stellen. De vergadering van het Comité fédé ral eindigde te half elf Woensdag avond, nadat een motie was aangeno men, waarin wordt goedgekeurd de toepassing van het besluit van het Congres van Lens, luidende dat dt autonome federatie door alle mogelij ke middelen de algemeene werks:a king zal steunen. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Ardjoeno vertrok 23 Oct. van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Bali, van Bataria naar Amsterdam, vertrok 22 Oct. van Padang. Het stoomschip Ambon, van New- York naar de Straits en Palembang arriveerde 23 Oct. te Penang. Het stoomschip Amsterdam, van de Holland—Amerika Lijn, van New- York naar Rotterdam, vertrok 23 Oct. des voorm. 9 uur 15 min, van Bou logne. Rurgerlijke Stand. De ruine van Brederode is geduren de het 3e kwartaal van dit jaar bezocht door 5992 personen. Beverwijk. Alhier zal zeer waarschijnlijk een parochiale school worden gebouwd, voor deze plaats, Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk. De overbevolking der openbare school alhier en het daarmede in verband staande weigeren van kinderen uit Wijk aan Zee en Duin, zoomede de plannen tot bouw eener openbare school in deze gemeente, zouden hier door wellicht wijziging ondergaan. Haarlemmermeer. Door het Gemeentebestuur alhier is aanbesteed! De levering van Steenkolen, Co kes en Antbraciet, ten behoeve van de scholen en het Raadhuis gedu rende den winter 19011902. De levering werd' gegund als volgtVoor die scholen W. Bier- haus, Haarlemmermeer, Gruis f 1.04, Stukken 1.35; voor het Raadhuis, H. Wamsbeker, Haarlem mermeer, Cokes 0.79, Stukken f 1.19, en Anthraciet 1.83. Vervolgens werd door het Ge meentebestuur aanbesteed: De levering van schrijf- en; bu reaubehoeften en het drukwerk, voor de Gemeente-Secretarie, gedu rende 1901. Ingekomen waren 5 biljetten. De levering is gegund aan den heer T. J. H. Eggeretein te Lei den voor 322.20. Ondertrouwd: 24 Oct. J. J. van Meeuwen en F. A. H. Mittweg. G. J. H. v. Musscher en W. M.^Hoo- geveen. A. Ploeg en E. van Beem. Getrouwd124 Oot. Mr. Y. A. Schuller tot Peursum en W. G. Lieftinck. A. Kolderie en G. Vink. Bevallen 23 Oct. M. T er horst-— Klaasen, d. 22. C. J. B. G. Bijvoet Walraven, z. 24. A. Dortmundi— de Mooij, d. 23. Avan ZijpKui per, z. P. BerendesBouwman, d. A. E. HoogstratenPost, d'. 24. M. Mijksenaar—v. d. Meij, z. N. Met selaarv. Nordend. Overleden23 Oct. T. SohiuuiN mam, 4 j. Kamperliaan. HAAKLEMSCKE Schouwburg - Maatschappij. Telefoon 579. Vrijdag 25 Oct. 1901, Buitengewone Tooneeboorfitelling door de Yereenigde Tooneelisten uit Amsterdam, onder artistieke leiding van Mevr. ANNA RÖSSING—Sablairolles Biijspel in drie Bedrijven, van GRANGÉ en THIBOUST. gevolgd door Hanneken Leckertant, Oud-Hollandsche Klucht met pro loog, speelt in 1541. Balcon f2.Stalles f 1.75, lste Loge fl.50, Parterre fl.25, 2de Loge fl.Gaanderij f0.40. Aanvang S uur Amsterdamsch LYRISCH TOONEEL. Maandag 28 Oct. 1901. Operette in 3 bedrijven van CHAR LES LECOCQ. Met medewerking van de Dames BUUERMAN v. DIJK, ANT. SOHNS en HEIL BRON en de Heeren ENGELEN, GROOT VELD en ALEXANDERS. Balkon f 2.Stalles 1.75, lste Loge f 1.50, Parterre f 4.25, 2de Loge f 1.Gaanderij ƒ0.50. Aanvang S nur. Diegene die een En- gelsche 4-tands Mestvork van mij geleend heeft, (gemerkt C. Rn.) wordt beleefd verzocht die terug te brengen bij C. RU1JSENAARS, Heemstede. Twee of drie nette Dienstboden- Waschjes. Adres: Zuiderstraat No.lOrood. Een DAGMEISJE, niet beneden 1(5 jaar, tot 1 uur. Adres No. 466(5 bureau van dit blad. Er biedt zich aan met November een net Burgermeisje in een winkel, P. G., liefst in Haarlem. Brieven onder No. 4665 bureau van dit blad. Een net Meisje biedt zich aan als Winkeljuffrouw. Is reeds in dusdanige betrek king werkzaam geweest. Br. onder No. 4663 bui', van dit blad. Voor het Kostuumvak kunnen gratis een paar nette Leer lingen geplaatst worden. AdresKamperstraat 4rood. Een nette Burgervrouw vraagt beleefd WASCHGOED aan huis. Br. onder No. 4661 bur. van dit blad. Telegrammen. Uit de Arbeiderswereld BUITENLAND. Er heeft een belangrijke verande ring plaats gehad in de organisatie van. de arbeiders in Zwitserland. De bekende sociaal-democraat Robert Seidl, uit Zurich, heeft daaromtrent Dinsdagavond te Berlijn eenige mede- deelingen gedaan. Hij zette uiteen, dat Zwitserland een nijverheidsstaat is en wel van eenige beteekenis op de wereldmarkt Zijn industrie onder scheidt zich zeer kenmerkend van die van Duitschland, Frankrijk en Enge land. Zij is toch niet beperkt tot be- jaalde districten, maar verspreid over het geheele land. omdat zij is een nij verheid waarvan de machines door water worden gedreven. Zelfs in del TOERUSTINGEN DER BOEREN(?) PARIJS, 24 Oct. (R. O.) De „Rap pel" bevat een telegram uit Lou- renso Marquez meddiemcie, dat de Boeren groote bestelHnigeai van ka nonnen d'edem van veerschillende Europeesche fabrikantendaaron- d'eir bevindt zich ook een Ewgeilsche firma. Het sohijmt dat de Boeren een krachtige actie willen hervatten, en te dien einde een sterke artille rie willen aanschaffen. DE WERKSTAKING. PARIJS, 24 Oct. (R. O.) De bla den mi&lden d'at verschillende ba taljons en escadrons, in garnizoen te Parijs en in de provincie, ver trokken zijn of zullen, vertrekken naar Monceau-les Minés. Eene bovenwoning f 350 per jaar, eene benedenwoning ƒ275 per jaar. Te bevragen bij T. C. NiEP- HAUS, Nassaulaan. CORRESPONDENTIE. Den heer B. Wanneer gij de persoon lijk© grofheden uit uw ingezonden stuk schrapt en u bepaalt tot de zaak. kun nen wij het opnemen. Anders ligt het ter uwer beschikking. REDACTIE. Advertentiën. De Heer en Mevrouw F. A. BIJVOET—Walraven geven ken nis van de geboorte van een Zoon. Haarlem, 22 Oct. 4901. Eenige en algemeene kennisge ving. V Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond bij het overlijden van onzen Broeder en Behuwdbroeder, den Heer JOHAN FREDR1K VON GLAHN, betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank. G. SCHUTTE J.Fzn. A. M.SCHUTTE-yon Glahn. M VON GLAHN. J. F. VON GLAHN—Schutte. Haarlem. 24 Oct. 4901. Expediteur - Corresponded gevraagd bekend met de moderne talen eD kantoorwerkzaamheden. Eigenhandig geschreven brieven met aanbiedingen te richten aan de Eerste Ned. Pulp- en Jamfa- briek. Directie: CORNs SIPKES, Haarlem. een rnim Winkelhuis op netten stand. Brieven met prijsopgave onder letter K., boekhandel HÖ- VEKER WORMSER, Kalver- straat 154, Amsterdam TE HUUR: op de Bakenessergracht No. 94, een Boven- en Benedenhuis, thans ingericht voor Beeldh. en Schil- ders-ateliers, te bevragen aldaar. Ter overname: (rambleré) Adres: Wilhelminastraat 11. Voor weinig geld een goed onder houden vierkante Kachel. Te zien: Parkstraat 4zwart (KINDERMEEL.) ▲lom verkrijgbaar. Receptenboek gratis.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3