NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. I9e Jaargang Zaterdag 26 October 1901. No. 5622 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door hét geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02}f Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37^ de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIËN Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaataraimte. Bq Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turf mar Kt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 123. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangèr§ Q» L. DAUBE Co. JOHN F. JONE§a Suec., Parijs 31Faubourg Montfóggjre. -IML- IJVjT6m— —igjSfcjl Haarlem's Dagblad Tan 26 Oct. bevat o.a.: Kolossale overwinningen, Uit het Noorden van het oorlogster rein De doodenkampen, De boycot Hardrijderijen voor 't Kantonge recht, Stukken van den Gemeen teraad. Politiek Overzicht. Er zijn weer 'n paar kolossale(!) overwinningen door de Engelschen behaald. Men oord'eede Commandant Marais' spoor word den 13ein dezer maand ontdekt op ongeveer 40 K.M. van Sutherland (z.w. Kaapkolonie, ten noorden van Matjesfontein.) Hij had tien ande re rebellen bij zich. Denzelfden avond wier den er bereden districts troepen afgezonden en deze omsin gelden de hoeve, waar het minia tuur-commando overnachtt'e. Bij het aanbreken; van dien dag ontdek ten de Boeren de Engelsche troepen en begonnen onmiddellijk tie vu ren. Een der opstandelingen sneu velde en acht werden gevangen ge nomen. Marais zelf had juist voor de komst der Engelschean met een strijdmakker de hoeve> verlaten. Een te-legram uit Gradlock meldt dat kolonel Lu kin de Boeren onder van de Venter Maandag te Stein- krans, nabij Bethesda (n.w. van Graaff Rei het) verrast heeft. Eén Boer sneuvelde en twaalf werden gevangen gemaakt. De Emgelschen maakten voorts 21 paarden, en twee muilezels buit, terwijl zij 21 paar den en tien muilen doodschoten. Bijna nog interessanter dan 't bo venstaande is die volgende brief aan d'e ..Daily Mail". Daarin wordt o. m. gezegd! „De gevangenneming van Loiter had1 meer dan voorbijgaande betee- kenis, daar zijn commando een zeer schadelijke en gevaarlijke bende uitmaakte. Wij keuren hier zeer sterk de uiterst alarmeerende be richten over den staat van zaken1 in de Kaapkolonie af. Er zijn maar heel weinig boven de 2000 gewa pende Boeren in de kolonie (waar onder natuurlijk de rebellen zijn begrepen), verdeeld in negentien commando's. Een tegenslag als de overrompeling van Lovat's verken ners zal misschien enkele recruten uit de klasse der arme blanken voor de Boeren opleveren., maar men- schen van eeniiige positie of die wat bezitten sluiten zich niet aan. French' taak is moeilijk, maar hij is de aangewezen man er voor. Al les wat wij noodig hebben is meer bereden manschappen van een slag, waarop men zich kan verlaten geen rauwe, hulpetooze jongens die. behalve voor de Boeren, de kleeren nog niet waard zijn, die zij dragen. Kitchener's aanwezigheid hier is een bestiering. Zijn nooit ge schokte standvastigheid is schitte rend. Als hij een bevel geeft, dan is niet alleen ieder overtuigd, dat het een werkje is. dat inderdaad noodzakelijk is, doch ook, dat het maar niet zoo eens eventjes weer veranderd of herroepen wordt." Dat heeft d)e opperbevelhebber wel getoond door zijn tactiek van moor den en rooven, nu hij de vrije hand heeft. Wat de Daily Mail"-man zegt over het getal der rebellen in d'e Kaapkolonie, kunnen wij- schou derophalend voorbijgaan. 8 10.000 zal dichter bij d'e waarheid zijn. Ook uit het noorden komen weer tijdingen. Een telegram uit Vrijheid dd. 22 October meldt dat Botha klaarblijkelijk tot staan is gebracht; hij is, naar thans gemeld wordt, te Pietersdorp. Een groot aantal Boe ren is verborgen in de Wimburg- bosschen, en hebben veel kans door de eoilcun.es van Walter Kitchener omsingeld te worden. Eerstdaags komt nu waarschijn lijk de tijding dat de Boeren dloor het Britsche cordon zijn gebroken. Dat is meer gebeurd. Kitchener seinde Woensdag uit Pretoria, dat twee kanonnen van de 69e batterij Royal field artillerie, die bij Scheapersniek door de Boe ren waren veroverd, teruggenomen zijn door de colonne van kolonel Campbell, die in de nabijheid van Slangapies opereert. H o e de Engelschen die stukken genomen hebben, wordt niet ge zegd. Roemrijke wapenfeiten vallen dus vermoedelijk niet te vermelden. Buitenlandsch Nieuws. De dooden-kampen. De „New Age" schrijft over „den moord der onnoozel'e kindienen" in de concentratiekampen „De heer Brodrick heeft in 't La gerhuis gezerd, dat deze kinderen en de moeders geen gevangenen waren, d'at zij konden heengaan als zij wilden. Zeker willen zij dat, en zelfs nu nog hebben zij vrienden die hen willen ep kunnen opnemen. Waarom laat men hen dlan niet ver trekken, ware het slechts opdat wij onze handen van die vreeselijke verantwoordelijkheid zouden kun nen schoonwasschen? Waarom onze edelmoedigheid niet volkomiener gemaakt door een wapenstilstand van een. week voor te stellen, om al d'e bewoners der kampen over te brengen naar Natal en de Kaapkolo nie? Waarom dringen de kerkge nootschappen die het denkbeeld afwijzen dat deze kinderen moeten sterven opdat het Britsche Rijk op gebouwd kan worden er niet op aan dat de kampen ontruimd wor den? Waarom verheffen de moe ders in Engeland' haar stemmen niet, ,die toch hun eigen grieven zoo goed weten te uiten Is het mo gelijk, dat de edelmoedige Britsche natie er onverschillig voor blijft dat die kinderen sterven In de kampen wordt het volgen de geslacht van de Boeren gedood. Sir Charles Coote, een held uit den Ierschen oorlog van 1641, lachte er om als zijn soldaten zuigelingen aan de bajonet regen dan werd er wat minder ongedierte groot, zei hij. Kan het mogelijk zijn dat het zelfde denkbeeld (natuurlijk in be- tamelijker vorm uitgedrukt) aan onze maatregelen ten grondslag ligt Ieder kind d'at sterft is een toe komstige vijand minder. Van dat standpunt beschouwd worden die kampen mensclilievende instellin gen, en zelfs de Vredesbond kan ze goedkeuren een toekomstige oor log wordt er immers door verme den Mevr. de la Rey, de echtgenoote van den generaal, vertoeft thans te Pretoria. Negen, maanden lang is deze krasse oude dame er in geslaagd d'e Engelschen te ontwijken met niets als een paar wagens (zegt een dezer diagen ontvangen brief uit Pretoria), zon der tent, zich steeds verschuilende in die bergen of in de bosschen,. Ein delijk werd zij door den vijand ge vangen genomen en in een vrou wenkamp gezet, maar kort daarna kreeg zij verlof om te Pretoria bij haar dochter tie gaan wonen, waar zij sedert verblijf houdt. Buller's ongenade. Er is, naar We verwachtten, een ware storm opgestoken tegen de Britsche reigeeriug oveir het ontslag van BulierWieil beeft de „Westmin ster Gazette" aangeraden de zaak maar te laten, rusten, doch 't publiek en de bladen schijnen zich daar- miee niet te kunnen vereemigon. De openbare meaning is voor Sir Red- vers en iedereen hoopt dat hij het gouvernement zal antwoorden. Ook in 't leger heeft 't geval groote op schudding verwekt. Onder d'e officieren wordt ver schillend gesproken over de l>ehan- d'eling van Buiier, maar onder de minderen in rang wordt ze eenstemmig afgekeurd. De in on genade gevallen man wordt nu in meer bladen verdedigd, en hij wordt overstelpt mot telegrammen van, sympathie, die van alle kanten komen. Algemeen heerscht de over tuiging d'at Buller wraak zal ne men. De „Daily News", thans ge heel op zijn hand, brengt in herin nering dat Buller eigenlijk tegen zijn zin n'aar Zuid-Afrika gezon den. is. De Minister van Oorlog, St. John Brodrick, wordt vani verschillende zijden getart om af te treden eni dè meening der kiezers te vragen1. Algemeene berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. Terwijl de Britannia en de Li- niar op weg naar Engeland1 zijn het- resp. 627 en 349 zieken en ge- wonden, is de Dunera, ook een hos pitaalschip, te Plymouth aangeko men met 18 officieren en 276 man. Hiervan was een gedeelte zoo vali de. dat zij te Plymouth aan land konden gaan de rest gaat naar Netley. De meesten lijden aan dy senterie en tyfus. Er zijn deze maand heel wat troe pen naar Zuid-Afrika verscheept, maar het fetal der door ziekte of verwonding buiten gevecht gestel den blijft aardig in den pas. De ge zonden versterkingen zijn mis schien juist voldoende om de gateau te stoppen, die door Boerenkogels en door ziekte in de Engelsche ge lederen geboord worden. Te Woolwich is in het Konink lijk Arsenaal een groote hoeveel heid van de Boeren buitgemaakt oorlogstuig aangekomen. De ammu nitie is voor een deel voor kanonnen van, aanzienlijk kaliber bestemd waarschijnlijk worden bommen der Long Toms bedoeld' en zal te Woolwich verschoten worden om de eigenschappen er van na te kum nen gaan. Van welke kanonnen zul len de proefnemers voor dit onder zoek zich bedienen Het Engelsche comité voor het zenden van„kleederen aan de Boe renvrouwen en kinderen doet op nieuw een beroep op zijn landgo- noot'en, die met de on/geluklugen sympathise eren, om giften; in geld of in goederen. Sedert November van het vorig jaar heeft do com missie -83 balen; en kisten kleede ren naar Kaapstad verzonden, die naar gelang er gelegenheid! was naar de kampen zijn verzonden. Uit Pretoria Wordt gemeld, dat kolonel Colenbnainder met Kitche ner's Fighting Scouts 42 Boeren ge vangen genomen heeft op de wes telijke hellingen van do Zoutpans- bergen. Weer zijn 1000 paarden voor de EnlgelschO troepen in ZuidLAfrika te Orleans ingescheept, op do Hy- daspes. De verliezenlijst vermeldteen luitenant en 2 minderen gekwetst bij Vaalkop op 17 Oct., eon luite nant en een mindere gekwetst, Hie-ilkrans 21 Oct., een luitenant ge wond bij Sterkwater O. Vr. 17 Oct., 2 zwaar gewonden bij Leliefanitein 16 en 19 Oct., een gewonde ten z. van Edenburg 18 Oct., een gewonde bij Snijmanspost 19 Oct., een ge wonde bij Klerksdorp 20 Oct. De „Exchange Telegraph" ver neemt uit Brussel Men zegt hier, en het schijnt waar te zijn, dat jhr. van der Hoeven, particulier secretaris van president Ivruger (sic.) met een geheime zen ding naar Petersburg vertrokken is. het departement Haarlem van de Ned. Maat*, ter bevord. van Nijverheid, is eenigszin.s veranderd. Hij zal nu zijn: „Industrieele oorlogen in. Amerika." Tot klerk ton kantore van den ge meente ontvanger alhier is niet ingang van 1 November e.k. benoemd S. We ber te Zandvoort. Naar men verneemt, zal de nieuwe gevangenis Zaterdagmiddag door de leden van den Gemeenteraad in oogen- sckouw worden genomen. Stadsnieuws Haarlem, 25 Oct. 1901. De titel van de voordracht, die de heer Tutein Noltheuius zal houden in Arrondissements-Rechtbank. Zitting van 24 Oct. 1901. (Vervolg.) H. H. M. van Dungen te Haarlem mermeer hoorde ter zake beleediging en mishandeling 1 maand gevangenis straf tegen zich eischen. Klaas Geugjes te Zaandam had zich te verantwoorden wegens diefstal van eenden iten nadeele van S. en J. Schoen en J. de Boer. In deze zaak speelde de onbekende verkooper weder een groote rol. De eenden, die Schoen en do Boer voor de hunne herkend hadden, had bekl. op de markt te Purmerend ge kocht en deze dieren daarna zijn her- kenningsmerk gegeven, van daar dat zij ook een ander merk, ter terecht zitting bleek dat dit het merk dor ge tuigen was hadden. De sub. off. v. Justitie vond dit zoo toevallig, dat hij weinig waarde hecht te aan di't verhaal, temeer daar bekl. niet den verkooper kon opgeven en vor derde met het oog op beklaagde's on gunstig verleden 1 jaar gevangenis straf. Simon Keff en J. Koomen, beiden te Zaandam hadtien zich schuldig ge maakt aan diefstal van plankeu, om door verkoop daarvan to trachten in het onderhoud van hun gezin te voor zien. Daar de houding van beklaagden ter terechtzitting zeer gunstig was en bei den volmondig bekenden, vorderde het O. M. slechts 3 weken gevangenisstraf tegen ieder. Uitspraken. I. II. H. M. van Dungen, horlogema ker te Haarlemmermeer, eenv. beleed, ambt. in functie 2dagen gev. straf. 2. J. S. Endlicli, vleeschhouwer zon der bekende woon- of verblijfplaats feit als voren bij verstek 14 dagen gev straf. 3. J. Graman, tuinier te Velsen, feit als voren een week gev. straf. 4. P. Lakeman, landbouwer te Jisp, feit als voren en bedreiging bij verstek f 15 boete of 10 dagen hechtenis. 5. W. Koper, arbeider te Zandvoort, wederspannigheid 5 dagen gev. straf. 6. D. üraijer, arbeider te Zandvoort, wederspannigheid een week gev. straf. 7. L. Dekker, beleediging ambt. in functie bij verstek een week gev. straf. 8. D. Schipper, loswerkman te Zaan dam, eenv. beleed, ambt. in functie en mishandeling 3 weken gev. straf. 9. J. Kolvers, schippersknecht te Zaandam, wederspannigheid en brieed. ambt. in functie een week gov. straf. 10. P. Aafjes, werkman te Wormer- veer, opzettelijke vernieling 2 dagen gev. straf. 11. M. Jaspersc, arbeider te Velsen, mishandeling hij verstek 2 dagen gev. straf met vrijspraak in het meerdere. 12. A. Scholten. vrachtrijder te Lei- muiden. verduistering vrijgesproken. 13. P. J. Roest, drukker te Haarlem, 2 dagen gev. straf. 14. A. P. Zuurendonk en II. W. van Zomeren de le leerlingteekenaar, de 2e bakkersknecht, ieder f 10 boete of 10 dagen hechtenis. 15. J. II. Draijer. stucadoor te Haar lem, wederspannigheid 2 dagen gev. straf. 16. C. van Roode, W. van der Meij, J. Klinkenberg, J. P. van Eginond, ar beiders, de 4e te Bennebroek de overige te Hillegom, mishandeling ieder 14 da gen gev. straf. 17. II. de Graaf, werkman te Bloe- inendaal, beleed, ambt. in functie 2 dagen gev. straf. 18. C. Veldhuis, arbeider te Heems kerk mishandeling ambtenaar in functie f 5 l>oete of 5 dagen hechtenis. 19. J, C. van Tol, smidsknecht en S. de Graaf, stoker, beiden te Lcimuiden, strooperij door meer dan 2 personen bij verstek ieder 2 dagen gev. straf. 20. T. Weeteling verl. vrouw van M. Oudhuizen te Zaandam diefstal een jaar gov. straf. 21. J. Brouwer te Alkmaar; 22. J. Hoorn te Amsterdam; 23. P. Hartog te Zaandam; 24. W. Visscher te Alkmaar; 25. C. Breginan te Alkmaar, allen schippers. 21, 22, *23 en 24 ieder f 15 boete of 3 dagen hechtenis, 25. drie boeten van 15 of 3 dagen hechteuïs voor elke boete, allen ter zake van har der varen don noodig is om te sturen, als schippers van een stoomboot. Uit de Omstreken. Heemstede. Zekere W. H. op de Glip alhier, die dezer dagen, gerechtelijk uit zijne wo ning zou werden gezet, heeft hij 't ver laten dier woning, uit wraak, al de vensterruiten verbrijzeld; op vfrrzoek van den eigenaar is tegen hem proces verbaal opgemaakt. De bleekers dienstbode R. Nagelhout heeft het ongeluk gehad hij het door halen van waschgoed met de rechter hand tusschen den riem van deblauw- sebnolen te geraken waardoor de pink zwaar werd gekneusd, en zij vooreerst buiten staat is tot werken. Zij is tegen ongelukken verzekerd. Li880. De St. Ct. bevat do statuten dor ver- eeniging: -„Schiet- en Weerbaarhcids- vereeniging", afd. Lisse van Volksweer baarheid, te Lisse. De vereeniging is aangegaan voor den tijd van 29 jaar. te rekenen van den dag der oprichting, zijnde 23 April 1901. Zij stelt zich ten doel Lands weer baarheid te verhoogen, en tracht dit doel te hereiken door liet houden van oefeningen in den wapenhandel en in het schieten, waardoor zij goede schut ters zal trachten te vormen. Deze oefeningen zullen geschfeden zoo mogelijk, met do geweren hij het leger in gebruik, met de flobertbuks en. met de revolver. Zaïxdvoort. Met ingang van 1 November e. k. zal het intercommunale rijkstelephoonbu reau alhier op Zon- en feestdagen ge sloten zijn. IJmuiden. Bij suppletoire Begrooting van Wa terstaat is uitgetrokkenvoor onderhoud Feuilleton. Het geheim van den Senator. Naar het Duilsch van F. ARNEFELDT. 38) Lamprecht en John vertrokken. Toen de deur zich achter hen ge sloten had. wendde hij zich om near de schrijftafel waarboven een groo-1 te fotografie van zijn gestorven vrouw hing, vouwde de handen en mompeldeEthel, waarom m-oest gij mij nu verlaten? Wacht maar, weldra zal ik bij je zijn. ZEVENTIENDE HOOFDSTUK. Op een prachtigen Septemberdag had er in d'e Mariënkirohe te Lü- beck een groote plechtigheid plaats. John Langenbruch en Frits Herr- liph veerden gelijktijdig hun brui den naar het altaar. Mao verwonderde ch er over bij dergelijke gelegenheden zijn er altijd zaken waarover de nieuws gierige en spraakmakende gemeen te zich verwondert dat men niet met het sluiten der huwelijken ge wacht had totdat de rouwtijd1 voor bij was om dan een schitterende bruiloft te kunnen geven1. En men verwonderde zich er tevens over dat de huwelijken toch kerkelijk werden ingezegend hetgeen onder dergelijke omstandigheden anders in huis placht te geschieden. Gelukkig waren er onder de tal rijke opgekomen belangstellenden en nieuwsgierigen, die de zich ver wonderende menschen op hun vra gen een bevredigend antwoord kon den geven. De dubbele bruiloft had moeten worden bespoedigd als Langen bruch nog getuige wilde zijn van de huwelijksinzegening van zijn zoon en dochter. Zonder eigenlijk ziek te zijn, namen zijn krachten van dag tot dag meer af en nie mand, allerminst hij zelf verheel de 'liet zich, dat hij niet snelle schredien grafwaarts ging. Na zijn invrijheidstelling was er sprake van geweest, dat hij met Jo hanna en de tweelingen voor eeni- ge maanden naar het Zuiden zou gaan. Hij had zich daartegen ech ter verzet, en dringend verzocht, hem toch gedurende de kleine spanne tijds, die hem nog te leven overbleef, in zijn gewone omgeving te doen door breingen, in de nabij heid van de grafheuvel, die het stoffelijk overschot van zijn dier bare vrouw bevatte en. hem niet van zijn kinderen te scheiden en men had' hem zijn wil gegeven. Hij heeft gelijk, dat hij niet het aantal van hen, die in de Rivie ra en in andere Zuidelijke herstel lingsoorden en badplaatsen stenen, wil vermeerderen, had Otto tot Frits en John gezegd, laten wij hier nog voor hem doen wat wij kunnen. Olivia, die deze uitspraak van haar man had' gestoord, noemde dit het beste recept dat Otto nog ooit had voorgeschreven. Langenbruch had den zomer voor het grootste gedeelte in zijn prach tigen tuin. in het lommerrijke pri eel op een rustbed doorgebracht, had aan den arm van zijn zoon en schoonzoon wandelingen in de om geving gemaakt e-n zoo dikwijls als het weder en zijn krachten het veroorloofden, het graf van zijn dierbare Ethel bezocht. In zijn kantoor had hij geen voet meer gezet, en slechte in zooverre belangstelling in zaken aan den dag gelegd, dat hij niets dan lof had voor de wijze waarop John gedu rende zijn afwezigheid 23e had ge dreven. Zonder aarzelen had hij dan ook het plan, waarmee senator Lamprecht eindelijk te voorschijn was gekomen, goedgekeurd de fir ma Langenbruch zou nl. liquidee ren of beter, geheel in het oude huis Lamprecht Zoon opgaan. Ja, heit is goed zoo, had hij te gen den senator gezegd, het is beter dat d'e naam Langenbruch uit de handelswereld verdwijn© en als John hem ook in het privaatleven met dien van Lamprecht wil ver wisselen, dan heb ik daar ook niets tegen, maar wacht daarmee totdat ik dood ben. Hij sprak weinig over de zaken, nad'at hii die in handen van Lamprecht en John had over gegeven en Frits Herrlich als rechts bijstand had bestemd en gaf gewil lig, zonder veel om inlichtingen te vragen, de vereischte onderteeke- ningen. Slechts eenmaal was het biina tot een ernstige twist gekomen tus schen hem en John, toen de laatste weigerde een gelijk deel als de zus ters van het vermogen zijns vaders te aanvaarden. De zieke gevoelde zich daardoor diep gekrenkt. Ein delijk had John toegegeven en hem onder eode moeten verzekeren, dat hij na zijn dood zich aan Langen- bruch's laateten wil zou houden. Daarmee nog niet. tevreden, had hij zich dezelfde, verzekering door Frits Herrlich laten geven, die den ouden man dagelijks eenige uren gezel schap hield en van wion. hij zeer veel was gaan houden. Hij kon zich nu maar in het geheel niet begrij pen, hoe hij dezen degelijken t e- minnenswaard'igen jongen man ooit de hand van zijn dochter had kun nen weigeren en daarvoor kwam hij ook openlijk tegen Frite er. diens vader, Gottfried Herrlich, uit. Want met den ouden mr. schoonmaker was hij ook goed vriend geworden Gottfried Herrlich kwam des Zon dagsavonds alleen of in gezelschap van zijn vrouw, die dan terwijl hij met Langenbruch gesprekken voer de over de stedelijke aangelegen heden of de politiek, zich met Jo hanna onderhield. Beide konden goed met elkaar over weg, hetgeen volstrekt geen verwondering be hoeft te baren, daar hun gesprek zich altijd om één onderwerp con centreerde en dat washun Frits. Ook anders was het huis in de Loui- sastraat bijna nooit zonder gasten. De oude vrienden en zelfs minder goede kennissen achtten zich ver plicht den zwaar beproefden man van hun achting en deelname le doen blijken het meest dikwijls kwamen natuurlijk senator Lam precht met vrouw en kinderen. De ze en de Herrlich's vormden den familiekring, in welks midden Lan genbruch kalm en zondek smart den dood afwachtte. Toen de zomer ten einde liep, was het voor allen1 duidelijk dat met het korten van de dagen ook de zon zijms levens op het punt stond ondor te gaan men besloot daarom de dubbele bruiloft in alle stilte t© vieren. Van een huwelijks inzegening in huis hadden de bei de moeders echter niets willen we ten. Op dit punt stemden de vrouw van don senator 011 die van den schoenmaker volkomen overeen. Zij waren indertijd beid'en in do Mariënkirche vetrouwd en zouden

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1