IJmuiden. Op het laatsi van het jaar is men hi eer weer druk aan liet bouwen be gonnen. Aan de noordzijde van het kanaal is men met 30 woningen be zig, maar in de plaats zelf zijin er nu nog minstens evenveel in aan bouw. Haarlemmermeer. Op de weekmarkt van 23 October 1901 te Hoofddorp waren aangevoerd: 32 koeien. 7 vaarzen en 18 biggen. De heer G. Oorthuis, cand. t© Rot terdam. heeft voor 't beroep naar de Herv. Gemeente te Kagen bedankt. Sloten. Vrijdagmiddag en -avond' was de afdeeling Osdorp dezer gemeente in opschudding, üe burgemeester, ver gezeld van twee doktoren en twee veldwachters stelde n.l. ter plaatse een onderzoek in naar een vermoedelijk geval van kindermoord; dit onderzoek bracht aan het licht dat zekere E. H. haar kind vermoedelijk door verstikking had gedood en dat haar broeder P. het lijkje had begraven. Dit is opgegraven en P. H. is gear resteerd. Men verzoekt ons te melden dat bij den voetbalwedstrijd HaarlemH. F. C. op a. s. Zondag alle maatregelen zijn genomen om een. herhaling der wanordelijke tooneelen, van den vu- rigen keer te voorkomen. Het terrein is voorzien van cene afrastering terwijl ook de Rijksveldwacht op het terrein aanwezig zal zijn ter bewaring van de orde. De kamp tusschen de beide Haar- lemsche clubs is altijd geducht. Ook Stol zal weer in Haarlem's gelederen medestrijden. Als het weer dus medewerkt zijn alle factoren voor een mooien wedstrijd daar. B i n-n e n 1 a n d. Naar aanleiding van den voorgeno men boycot der Engelsche schepen stelt een inzender in de Arnh. CL voor ook de Engelsche woorden, en in de eerste plaats het woord boycot, te boy cotten. Naar men verneemt stelt de nieuw opgetreden minister van waterstaat een onderzoek in naai' de toestanden des betreffende den visscherij te IJmuiden. Heden zou een sub-commissie, uit het College voor de Zeevisscherijen, zich te dien einde naar IJmuiden be geven. Onhoudbare toestand. Uit Reek bij Nijmegen meldt men: De bewoners van cle Nederlandsche zijde van den straatweg naar het Prui sische dorpje Wyler hebben het nog steeds hard te verantwoorden. Slechts tweemaal 's weeks wordjt hun op vaste uren gegund, hun karren met wasch- goed (bijna allen zijn bleekers) langs den op Pruisisch gebied gelegen straat weg thuis te brengen, natuurlijk onder strenge controle der Pruisische doua nen. Winkelwaren en brood moeten nog steeds over weilanden en greppels op Holandsch grondgebied achterom wor den binnengebracht. Daar deze toe stand op den duur onhoudbaar is, zal waarschijnlijk van staatswege aan de achterzijde der huizen een parade 1 weg op Nederlandsch gebied door onteige ning worden tot stand gebracht. S. L. Voor het S(oeialistisch) L(eesgezel schap) te Amsterdam, zal a.s. Maandag de heer W. H. Vliegen optreden, met het onderwerp „De stand der sociaal democratie in eenige landen van Euro pa." Naar vernomen wordjt is men. bij het ministerie van binnenlandsche zaken bezig aan de voorbereiding van pene welige verzekering tegen de geldelijke gevolgen van ziekte, bevallen en over lijden (begrafenisposten). Eon nieuw theater te Amsterdam. Eindelijk, zegt het N. v. d, D., heeft de zaak van den onooglijken hoek op het RembrancNsplein haai- beslag ge kregen. Op de plaats waar nu de klei ne huizen met soms nog kleinere ne ringen staan, en op het onbebouwde voorterrein tot aan de rooilijn van het café De Kroon en het meubelmagazijn Van Herpen, sticht de Amsterdameche Exploitatie-Maatschappij een „Thea tre Rembrandt", dat ondanks veel ruimte voor het- verkeer, gangen, uit gangen enz. toch een 1500 bezoekers zal kunnen bevatten. 't Zal een théatre varié in den trant van de tegenwoordige exploita tie van den Circus Carré wezen en onder leiding staan van den heer Le- win, vroeger aan dien circus en ook elders in die richting werkzaam. Met den bouw naar de plannen van den architect Breman hoopt men zoo veel voortgang te 'maken, dat in Sep tember van het volgend jaar de voor stellingen beginnen. AcacL examens. Utrecht. Bevorderd' tot doctor in de rechtswetenschap op proefschrift „Uitzetting van vreemdelingen in ver band met het volkenrecht", de heer A. J. L. Calkoen, geboren te Utrecht. Utrecht. Doet, Rechtswetenschap de heer W. Michiels van Kessenich. Be vorderd tot SemS-arts die heeren L.M. Stijns en S. P. Timmers. Uit de Arbeiderswereld BUITENLAND. Volgens de laatste berichten zal het dan nu toch weer wel algemeene werk staking worden onder de mijnwerkers, in Frankrijk. Alleen heeft het bestuur van den mijnwerkersbond absolute geheimhouding opgelegd over den da tum vanbegin. De algemeene werksta king zal als een bom uit de lucht moe ten vallen. Leger en Vloot. Er zullen binnenkort nieuwe proe ven met eene gewijzigde uniform voor de inf. bij het 8e reg. inf. worden geno men. Sport en Wedstrijden. Voetbal- Door het toestreden van de vereeni- gingen Gelria te Velp. D. V. C. te Doe- tinchem en Robur et Velocitos te Apel doorn, kwant in afdeeling II een derde klas competitie t'ot stand. Beke rxcedsti ij den. De lotirug- voor die wedstrijden om dien Holdtent-beker had eten vol- gemeten ui tslag Noord. R. A. P.P. W., Amsterdam. VolhardingU. D., Amsterdam. QuickA. V. V. II, Amsterdam. H. F. C.Vitesse, Haarlem. Haarlem- Achilles Assen, Haarlem. Oranje St. Voorwaarts, Haarlem. Ajax— Swift A., Leiden. Swift H.A. V. V. I, Den Haag. 't GooiQuick, Amersfoort. Go-AheadE. D. O., Wageniinigem. Zuid!. H. B. S.Ceilierditas, Den Haag. Quick H.—D. S. V. V., Den Haag. ConcordiaVolh. R., Deilftt. Sparta- H. V. V. I, Rotterdam. Rapidlitas Wilhelmina, Rotterd. Olympia R. H. V. V. II, RotterdamSatumus- Unritas, Rotterdam. N. O. A. D. Ach idles R., Breda. Viot. B.—Quick N., den Bosch. Olympia M.D. F. C., Md-dlcMburg. ten gehoore zullen worden gebracht en dat niemand minder dan Zalsman en Louis Zimmerman, de onlangs van zijn zware ziekte herstelde eerste con certmeester van het concertgebouw te Amsterdam, zullen optreden. Zimmer man is te Amsterdam door publiek en criüek bij zijn wedér-optreden uitbun dig toegejuicht Hier volge het programma: 1. Volkslied: (opgedragen aan Volks weerbaarheid door J. B. Schepers), (koor), van Hetnri Vink. 2. a. Sommernacht (zang) van W. Landlré. b. Grupps aus d-em Tartarus (zang), van F. Schubert. c. Schone Wiege Meiner Leiden (zang), van R. Schumann. 3. Concert, in G-moll viool), van Max Bruch. 4. Requiem, Benedictus et Sanctus (koor), van H. Zöllner. 5. Deus nostra Spas (koor) van L. F. Brandts Buys. 6. a. Romance in G-dur (viool), van L. van Beethoven. b. Mazurka (viool), van Louis Zim merman n. 7. a. Biterolf (zang), van Hugo Wolff b. Serenata (zang) van Enrico Bossi. c. In 't Woud (zang) van Ph. Loots. 8. De Rots in Zee (koor) van R. Hoi. Gavondtm voorworpen. Een zwart koralen halsketting miet zal veren sluiting; een R. K. kerkboekeen paarsche hand schoen; een haarkam een gele dog; een gouden oorbelletje een sleutel; een leesboek een' fox terrier. Vervolg Stadsnieuws. In de eerste dagen, van Novem ber aal een algemeene vergadering van leden der Sociëteit „Vereeni- ging" worden belegd, met het oog ftp wijziging van het huishoudelijk reglement. Huisïi ud- en Industrieschool We namen hedenmorgen een kijkje in een der zalen van het „Bronge bouw'" waar zijn tentoongesteld de on afgehaalde prijzen van de dezen zomer gehouden poppententoonstedlïng ten bate der nieuw te bouwen Huishoud en Industrieschool. Men moet weten dat de vereeniging een leening uit schrijft van f 50.UÜÜ op aandoelen van 1000 en 500 en rentelooze aandeelen van f 500 en f 200. En dit geld moet er beslist zijn, wil men aan den bouw kunnen denken. Reeds is f 10.000 volteekend en heb ben vele invloedrijke mannen hun steun toegezegd, terwijl met verwij zing naar het subsidie door den raad destijds aan de ambachtschool ver strekt aan den gemeenteraad een bijdrage in de oprichtingskosten van f 10.000 gevraagd wordt. Maar groote steun van partjeulieren is zeer noodig, en daarom doet het Bestuur een be roep op de stadgenooten. Behalve de overgebleven fraaie prij zen van de poppententoonstelling wa ren er nog twee zaken geëxposeerd, die wel de aandacht waard zijn, nl. 't werk der leerlingen van de kuip- en naai cursus, (teekeningen, papieren patronen en vervaardigde jurkjes, ondergoede ren etc.) die blijk geven van degelijk onderricht en dan valt er ook te zien teekening en plannen van die Huis houd- en Industrieschool die m de Schneevoogtstraat zal verrijzen. Het zal, blijkens de (teekening een fraai, kloek gebouw worden, met drie verdiepingen voor en vier achter. De eerste verdieping zal bevatten de keukens (op het noorden gelegen, aan de voorkant van het gebouw) wascn-, spreek- en kleedkamers en provisie kamer. Achter aan het gebouw is een bergplaats voor brandstoffen, die re gelrecht in de bergplaats kunnen wor den aangevoerd. Aan de achterzijde is ook dte ingang voor alle kindertjes voor de crèche. Voor die kinderen is een groote speelkamer en daarnaast een vertrék met gelegenheid tot plaatsing voor twintig bedjes. Bovenden een groote speelplaats en een met glas over dekte waranda. Op de tweede verdieping bevindt zich een groote zaal voor teeken- en ander onderwijs, waarin ook lezingen worden gehouden. Op d'eze verdieping is ook een slaap kamer voor do kinderen der creche, die 's middags een uur moeten slapen. Op de derde verdieping ten slotte bevinden zich leerzalen, eet- en huis houdkamers voor het internaat, en een kamer voor de onderwijzeressen, terwijl men dan voorts nog heeft een wasch- strijk- en mangelkamer van 5.10 M. bij 13.50 M-, slaapkamers en een badkamer. De school, die thans 218 leerlingen telt kan onmogelijk toe met de thans bestaande ruimte, terwijl ook het on derwijs bemoeilijkt wordit door de om standigheid, dat de school thans in twee verschillende gebouwen gehuis vest is. Voor alle mogelijke cursussen kun nen thans nog leerlingen geplaatst worden. Hedenmiddag schrikte in die Kant penstraat) een paaind) voor een tilbu ry waarin die beerien) C. Persoon en B. van Opzeelamd' gezeten waren, en dieed een zijsprong met gevolg dat het dier in een dier vensterrui ten van het- perceel Kampenstraat 23 terecht kwam. welke ruit nar tuurriijk verbrijzeld werd, terwijl het paard een hevig bloedtende, groote womcfe bekwam. Vrijdlagmiiddiag geraakte een 4 jarig jongentje spetende- in 't waiter bij die Houtmarkt en werdl dloor een 14-jarige jongen- geredl, die ge kleed te water sprong. Zang en "Vriendschap. Dinsdag a.9. zal de Koninklijke Lie- dertafel „Zang en Vriendschap" alhier een concert geven in de Sociëteit „Ver eeniging," het eerste concert na d'e be haalde hooge onderscheiding in Keu len. Een groote attractie zal wel zijn, dat de koornummers, waarmede de Liedertaiel den Keizerprijs behaaldë, Als een bijzonderheid wordt ons me degedeeld, dat door D. Groenendaal, wonende aan de Breestraat alhier, nog een partijtje suiker-peulen aan de groentenmarkt zijn gebracht. In het douchebadhuis 2ijn in de af- gelooepn week 451 baden genomen. Naar wij vernemen komt villa „Do- ra" aan den Zïjlweg, hoek Zijlsingel, in de maand December in veiling. De tuin zal waarschijnlijk voor bouwter rein gebruikt worden, met dien ver stande, dat de rooilijn meer binnen waarts wordt verplaatst, in het ver lengde der andere huizen. De ingang van den Zijlweg zal dus aanmerkelijk verbreed-worden. Jammer, dat. ook hier alweder huizen komen; als d'e tuin wat beter wordt onderhouden dan in den laatsten tijd, bv. door het aanleg gen van bloembedden enz., zou deze hoek een der schoonste punten van de stad kunnen zijn. Wij zullen echter maar niet voor den tijd klagen, doch afwachten wat er mee gebeurt. Vereeniging voor verbetering van vrouwenkloedmg. Onderafdeeling Haarlem. Men schrijft ons: In het voorjaar van 1901 opgericht, mag d-e jonge afdeeling zich in groo- ten bloei verheugen. In weinige maanden steeg het leden tal van 15 tot plus m. 100. Van ver scheidene kanten mocht z<e sympathie ondervinden, waaronder ze niet het minst waardeert die van de zijde van sommige onzer* medici. Met vreugdle aanvaardde zij het aan bod van den heer M. Jessurun, arts alhier, tot het houden van een lezing over: „Hygiène in verband met de vrouwenkleeding", die gehouden zal worden a.s. Dinsdag, den 29en Octo ber, 's avonds te half negen urn* in de bovenzaal van het Nutsgebouw, Zijl straat 48. Zij twijfelt niet, of de medewerking van zóó bevoegde zijde zal het stre ven der vereeniging ten goede komen en hoopt dat vele belangstellenden, ten blijke hunner instemming, tegenwoor dig zullen zijn. Rechtszaken. Niet rooken. Voor eten Utreohtschen kanton rechter stond- Vrijdag terecht eten Ingezetene u't Rotterdam, teeraar a/m eeoe Rijks H. B. school ergens hieir te landle, beklaagd (Jen 14 Seip- tember jl. te hebben gerookt in een spoorweg-coupé, waarin dii-t niet was toegestaan. Befcl. d'ie zelf ven schenen was, zei de dal i-n dial com partiment eene aankomdligtimg hing, bepalende dat daar gerookt mocht wordenj, tenzij ©en deal medereizi gers zich daartegen verzette en er voor dezen geen plaats in een niet rook coupé was. Nu had' geen me dereiziger bezwaar tegen zijn roo ken gehad, want. er zat slechte een EngeJschman i-n het compartiment hij zijn binnentreden en die rookte zelf een pijp. Bekl. beschouwde daarom het mondeling verbod' van; den conducteur, later nog gevolgd door het ophangen van een los bord1- je met het opschrift „niet rooken", als een daad van willekeur, die al leen ten doel had den Engefecfcnwm alleen te laten reizen. Van. die mee ning wanen ook de andere nog in stappende reizigers en daarom bleef hij doorrook en. De conducteur van de Hall. spoorweg-mii. die bekl. bekeurd had, ontkende ten. stelligste de be doeling gehad te hebben en ver klaarde dat er de aankondiging stond, dat er in deze coupé (van een harmonicawagen) met toestem ming van de medereizigers mocht gerookt worden-, indien er in de rook afdeeling geen plaats meer was. Dit' laatste was nu wel het gevat en daarom had de beid. moeten ge hoorzamen aan het verbod van den, conducteur die om de veie klachten speciaal van zijne directie in last heeft op dat roo-ken te letten. Het O. M. was van meaning <M eon beschaafd en ontwikkeld' man als beklaagde aan het verbod' had moeten gehoorzamen,, en e-isohte 3, subs. 1 diag hechtenis. De kantonrechter zat de volgende week uitspraak doen en inmiddels onderzoeken hoe de- aankondiging in de h'arman'icawagons de-r H. S. M. luidt. Letteren en Kunst. Bij den uitgever W. H. J. Dicke te Amsterdam zijn uitgekomen een zes tal mooie prentbriefkaarten, geteekend door Jan Bleys, die tot onderwerp hebben de feesten ter eere van Ko ninginnedag te Amsterdam. Hij geeft een tooneeltje in de Kal- v er straat, en op den Dam, een schetsje „Naar de parade", voorts teekeninget- jes „Op het feestterrein". „De lucht ballon en „De Iichtstoet" Deze artistieke prentbriefkaarten zijn buitengewoon goed geslaagd, vooral de geestige teekeningen „In de Kalverstraat" en „Op den Dam". Met de manie van prentbriefkaarten moeten we nu eenmaal meedoen. We kunnen 't. niet helpen dat we de duis tere, verwijtende blikken onzer lieve schoonen niet verdragen kunnen, wan neer we ons behoorlijk cijns van dit artikel niet hebben betaald. Te meer te waardeeren valt het dus, indien we, modegril-dienaren die we zijn. bij onze medeplichtigheid de ver zamelwoede te helpen bevorderen, als verzachtende omstandigheid kunnen pleiten dat we tevens de kunst die nen. Zooals gezegd, deze visies van Am sterdam als joolstad zijn heel geestig op papier geworpen en wel goed gere produceerd. Met wat brutale en gedurfde krabbels heeft Bleys de visie die hij van de feestdagen had, uitgebeeld. Inderdaad artistiek werk. De briefkaarten zullen hun weg wel vinden. Evenals na de vorige verkiezingen, heeft de firma Nijgh en Van Ditmar te Rotterdam, ook thans weder het werkje, getiteld „Onze Afgevaardig den", samengesteld. Het bevat de portretten van bijna alle leden van de Eerste en Tweede Kamer. Bij ieder portret is eene bio-: graphie gevoegd; en er is zorg gedragen voor een zeer mooie reproductie der portretten. De firma Holkema en Warendorf te Amsterdam, geeft een bundel schetsen uit van Justus van Maurik, getiteld „Toen ik nog jong was", en bevattende: Mijn Toren (Inleiding). „Het Wa ter". de Hannekemaaiers en nog wat. Melk. Het Fort van Sjakoo. De Mormonen in Amsterdam. De man uit de Ark. Het Hol. In den Engelenbak. De Duvelshoek. Iets van Gerrit Kraai. Vermakelijkheden. Mijn herinneringen aan L. J. Velt- man. Een uurtje bij Judels. In de Ooievaar. In 't Rattennest, Deze uitgaaf is geïllustreerd door Johan Braakensiek, J. Linse, Karei Verbrugge, H. Beyer Jr. en anderen. Elk beschaafd! mensch heeft tegen woordig een encyclopedie noodig; men ziet geen dagblad in of men leest na men van personen en zaken, waarvoor de verklarende uitdrukking van een encyclopedie noodig is. Het was daarom een goed denk beeld van de uilgevers-maatschappij „Vivat" te Amsterdam om een popu laire. goedkoope en wetenschappelijke encyclopedie uit te geven, die zeer rijk geïllustreerd is. Deze encyclopedie zal slechts f 0.50 per aflevering van 5 vel druks kosten. Thans is aflevering 19 verschenen, en het moet gezegd worden, dat redactie zoowel als uitgevers van deze nationale encyclopedie een standaardwerk mak ken. Uitvoerige artikelen over allerlei takken van wetenschap en kunst treft men er in aan. Duidelijk van expli catie als deze lexikon is, geeft zij een schat van kennis, die door het in beeld gebrachte nog wordt verduidelijkt. Een belangrijk werk als deze ency clopedie kan ook niet anders dan veel sympathie wekken bij het publiek en bijzonder goed gaan, wat dan ook ten zeerste gewenscht is. Wij ontvingen een proefnummer van het tijdschrift van de vereeniging „Het Nederlandsch Zeewezen". Het bestuur zegt in een artikel „Wat wij willen": Alhoewel het zonderling klinkt dat in een land als het onze, door alles zoo nauw aan de zee verbonden, waar duizenden en duizenden hun verleden, hun bestaan en hun toekomst gevon den hebben t-n vinden zullen op het water of bij de vele takken van han del en nijverheid, die daarmede ten nauwste verband houden, zijn'er even zoovele honderdduizenden die van de ze voor ons land zoo belangrijke le vensvoorwaarde weinig of geen begrip hebben. Bij hen allen, ouden en jongen, mannen en vrouwen, willen wij die be langstelling wekken, omdat een ieder in de gelegenheid kan zijn of komen om aan de ontwikkeling van ons zee wezen een stoot in de goede richting t© geven. Wij willen dat doel bereiken door op populaire wijze mededeelingen te geven over alles wat niet de zee ver band houdt, hoe onze schepen ge maakt worden, waarheen zij gaan, welke schatten zij vervoeren, op wel ke wijze onze mannen daar hun levens taak volbrengen, wat er voor hen ge daan wordt bij ziekte en tegenspoed, hoe hun werken en verdiensten be loond worden, alles zoowel hier als in de landen van over-zee. En niet het minst zullen wij trachten uit het verleden leering te putten voor de toekomst, om daardoor het geloof aan de mogelijkheid van de handha ving van ons onafhankelijk en onge-- schonden volksbestaan te versterken, en waar noodig dat geloof te doen her winnen. En waar krtiek van het bestaande Jr» dezen kring niet kan leiden tof. ver betering, zullen wij ons daarvan ont houden. „Alle hens op!" Alle krachten van ons volk vereenigd om te ontwikkelen en voort te stuwen in de richting waar van, naar onze heilige overtuiging, de toekomst van ons vaderland voor een groot deel zal afhangen 1 Vermijden zullen wij alles wat ver deelt.. Daarom alle politieke of godsdien stige geschillen uit den weg ge-gaan, en uitsluitend de nationale zaak voor oogen gehouden, verbonden aan de kracht gevende, frissche zee! En dan wellicht na vele jaren stellen wij ons voor. dat handel en scheepvaart, ruimer vlucht zullen ne men, dat de visscherij, die zoo bij uit stek nationale factor van ons volksbe- bestaan, tot grooter bloei zal geraken, en de jongeren onder ons zullen be grijpen hoe ruim het veld is dat voor hen open ligt wanneer zij hun werk kracht, aan de zee willen verbinden. En aan allen willen wij de overtui ging. het kostbare geloof schenken, dat onze nationaliteit, niet verloren behoeft te gaan in de wellicht van buiten komende stormen, zoolang onze mannen den levensweg kiezen, die vroeger „de Ruyter's" vormde, en ze ook thans weder zal voortbrengen wannéér het vaderland hen noodig heeft, mits in vredestijd de voorberei dingen getroffen zijn, waartoe zoowel de personeele als de materieel© kracht van het land in staat stellen, en zon der welke ook een De Ruyter machte loos zou geweest zijn." Op 29 October zal in „De Brakke Grond" te Amsterdam weer een be langrijke veiling plaats vinden van schilderijen, onder directie van de fir ma C. T. Roos Co., te Amsterdam, vormende de nalatenschap van wijlen den heer P. G. van Schermbeek en mevr. wed. B. J. ten Kloster. In den geïllustreerd en catalogus ko men o. a. de namen van Louis Apol, Arntzenius, Artz, Bakker Korff, Bis schop. David Bles, Blommers. De Bock. Bosboom, Breitner, Ten Kate, Du Chattel. Eerelman. Haverman, Jo zef Israels, Koekkoek, de Marissen, Mauve, v. d. Meer, Mesdag, Henriëtte Ronner, Van de San de Bakhuyzen, Stortenbeker, Toorop en Jan Veth. De catalogus is verlucht met mooie reproducties van enkele meesterwer ken, die in deze belangrijke auctie on der den hamer zullen worden ge bracht. Naar men verneemt, zal mr. W. A. Paap eerlang ophouden de rechtsge leerde praktijk uit te oefenen om zich geheel aan letterkundige werkzaam heden te wijden. In verband daarmee zal hij zich voor geruim en tijd in het buitenland vestigen. Gottfried Mann, wiens gezondheids toestand zeer goed blijft, heeft thans twee bedrijven van. zijn opera Melae- nis geheel voltooid. Binnenkort, verschijnen van hem, be halve de Pier-marsch, een lied Aan den woudzoom, gedicht van Frans Basfciaans, en vier kleine klavierstuk- ken. INGEZONDEN MEDEDEE LINGEN. 80 cents per regel. La Médecine Nouvelle. (De Nieuwe Geneeskunde). (Orgaan der Vitalistische Méthode) wordt gratis gedurende twee maan den aan een ieder toegezonden die er aanvrage om doet aan de Hee ren Doctoren PÉRADON en DU MAS, 19 Rue de Lisbonne (Parijs). Het Vitalisme is de vluchtige hernieuwer van het cellen weefsel met de intégrale levenskracht te herstellen, geneest het alle chro nische aandoeningen en wel de ernstigste en wanhopigste: zonder niet eene inwendige behandeling, noch leefregel. Het geeft verlichting van af de eerste minuut der verplegingen. Er is geene ziekte die aan de ge nezende en zachte werking van het Vitalisme weerstand biedt De »Médecine Nouvelle® lezen, dan overtuigt men zich van de macht dezer wondervolle uitwen dige methode die behandelt en geneest door correspondentie. De uitleggingsbrochure in alle telen wordt gratis en franco op iedere aanvrage toegezonden. Gemengd Nieuws. De hond in do brandkast. Dezer dagen verscheen bij die Duiteche Rijksbank te Berlijn eeoi koopman uit Landsberg, die de ver scheurde overblijfselen van bank- bijeüten tot een totaal bedlr'ag van 10.000 mark overlegde en er nieuwe biljetten tot een totaal bedlrag van zoek kon voldlaan würdletni, omdat de nummers en merken der biljet ten ongeschonden waren. Een hondje van den. koopman was, naar d'e man vertelde, per on geluk in de ijzeren brandkast opge sloten, die daar de koopman 8 da gen op reis ging, gedurende dien tijd niet werd geopend. Bij zijn terugkomst vond de koopman den hond dood ini de kast. Het dier' had, d'oor honger gepijnigd, de bankbil jetten voor het grootste gedeelte opgegeten. Onder den sneltrein. Te Landegem, nabij de Belgisch- Nederlandsche grens, zag de baan wachter F. Marlens, terwijl hij op post sitond en een sneltrein van Gent in aantocht was, zijn tweeja rig dochtertje eensklaps naar en tusschen de rails loopen. Terstond snelde hij er heen om haar te red den, doch beiden werden door d'e locomotief gegrepen en gedood. De man laat een vrouw mot nog vijf jonge kinderen achter. Een overleden „Koning". Te Kopenhagen overleed die heer Karl Frieidrich Tietgenbekend' koopman en groot philanfhroop, die o.a. uit eigen middelen de Mar meren Kerk heeft laten bouwen. De overledene was een van die rijkste menschcn in Europa. Van behoeftige ouders afkomstig, werd hij in Engeland opgevoed, doch maakte in Denemarken carrière eu verwierf den bijnaam van den Ko ning der Baltische eilanden. Een millioen gestolen. De kassier en dé boekhouder der Merchants' National Bank te Lo well, in den Amerikaanschen Staat Massachusetts, zijn verdwenen met medeneming van een bedrag van een millioen dollars. Hun vrouwen' hebben intusschen met die directie der Bank een. schikking getroffen1, volgens welke zij 800.000 dollars hebben gestort, waarvoor haar echtgenooten straffeloosheid wordt gewaarborgd. Voeding voor schoolkinderen noodig. De schoolraad van Londen heeft eenigen tijd geleden een. commis sie benoemd, die moest onderzon ken, of bet waar is, dlait een aan-' zrienlijk aantal kindienen naar de Lagere school gezonden worden, zonder te hebben, ontbeten, en met het vrij zekere vooruitzicht, ook geen middagmaal tie zullen krijgen'. De commissie verklaart thans in haar rapport, dat ongeveer 30.000 Londenschc kinderen in die om standigheden! verkeeren. Nu. zijn schoolcant/ines ingesteld, waar kos teloos maaltijden tie verkrijgen zijin. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag de gelezene H. H. Missen met onderrichting te half 7 en 9 uur; te half 11 uur de Hoogmis met predi katie. De Catechismus te 1, half 2 -*n kwart over 2 uur. 's Avonds te 7 uur Lof, predikatie en Rozenhoedje. Maandag te 7 uur Lof en Rozenh. tot lafenis der Gel. Zielen. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, de stille H. II. Missen, met onderrichting te 7 en half 9, te half 11 de Hoogmis en Predikatie. Te 3 uur het Rozenhoedje en te half 7 het Lof ter eere van het II. en O. Hart van Maria, voor de bekeering der zon daars, met conferentie. Maandag, Dinsdag. Woensdag en Donderdag na de H. Mis van half 10 uitstelling van het Allerheiligste. Daarna het Rozenhoedje met de voor geschreven gebeden. Parochiekerk van den II. Antonius van Padua. Zondag te half 6, 7 en half 9 uur de gelezen H. H. Missen, te half 11 de Hoogmis, 's Namiddags onderrichting en voorbereiding tot hot H. Vormsel, te uur voor de jongens, te half 5 voor de meisjes. Te half 4 Vespers en Ro zenhoedje. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag te half 6, 7, half 9 en half 11 uur de H.H. Missen Te half 5 ne gende Jubilé- bezoek der H. Familie. Des avonds te 7 uur Lof. De Rozenkrans enz. zal deze week gebeden worden des morgens na de H. Mig van 8 uur. Maandag- en Woensdagavond te 7 uur het Lof. (N. H. Ct.) Telegrammen. MILNER's WENSCHEN. PIETER MARITZBURG, 25 Oct. (R. O.) Lard Mii'lrueir hield een rede voering waarin hij zaidte ,,Wij wienscbew eetn vreedzaam., wedva rend, vooruitgaand' ZuidLAfrika, één groote gcmieenschap ondier Brit- schie vlagmaar wij moeten, er niet op rekenen, dat d!it spoedig- zal ge beuren. „De beste en wijste kan miet bui ten dien girooten dieugdiliet gedluld) hiermede meen ik echter niet een huTpelooze berusting:, imdlieo die za ken slecht gaan." Burgerlijke Stand. Bevallen: 26 Oct. J. M. v. Leeuwen- Bergman, d.; 24. H. S. de JongHesse, z.; 26. A. J. VisserMuller, d.; M. e! Rijbroek—v. d. Werff, d. Overleden: 25. C. Renckens, 88 j., M. v. Heemskei'ckstraat E .C. Cateau v. Rosevelt, 30 j., Hazep. laan; L. Smits, 14 m., z., Wester Boogaard straat; 26. A. Wensing, 48 j., Kl. Heiligland; 25. M. Frangois, 34 j., Doelstraat; E. Pv v. Kooten. 1 m., z., idem. BLOEMENDAAL. Ondertrouwd: J. Klugt en A. M. Karstens. Bevallen: A. C. van VelsenKiene z. W. v. d. Hulstvan Rijn d. Overleden: M. A. Mooren 56 j Mee- renherg. P. Boendermaker 33 j. id. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: Ph. L. Heil en D. W. Hekket. Bevallen: G. StijnrnanPeperkoorn, d. M. G. van der Horstvan der Wei den, z. Overleden: M. Spek, 17 dagen. J. N. Staais, 2 maanden. ZANDVOORT. Bevallen: T. PaapKerkman, z. HAARLEMMERLIED E EN SPAARN WOUDE. Bevallen C. van LieshoutBlom d. G. v. d. WateringLucas d. G. van de Berg d. Overleden: L. Pimmelaarvan der Werf 51 j. VELSEN. Ondertrouwd:: M. Dijkhuizen en T. Jonger ling. J. van der Meij en J. H. Vei'zijlberg. C». B. van der Wensch en C. Balm, C- Gouda en A. Zwaan. Getrouwd: G. Stark en G. Visman. H. Ni j man en A. M. Dingerdis. J. Vas- lenhouw en K. Schol. Bevallen: A. KoperPaap, d. F. ten Broekevan Ilouwelingen d. J. Gee- versvan Wachendorff van Rijn z. J. van VeldeHofman z. M. Zwart— Stam, z. H. VriendMeijer, z. A. Ol denburgMetselaar d. M. J. Kraak— Hoon z. D. BlokJansen z. J. Boer Bakker d. Overleden: P. Heeremans, 12 d. P. E. Ivooijmans, 80 J.. A. J. Hekkelman 63 j.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2