J. fl. lil, TAFELWATER, Een bond Kt bot Ia lei Geieeiteraafl. H.J.raier!eerfz. BrÉMeii Bripts, P. BAGGERMAN Glasassurantie mm 2. Geld beschikbaar. Dankbetuiging. Winkelmeisje. Tweede meisje, Demoiselle Suisse. TE HUUR. XE HUUR. Voorloopige Aankondiging. Taxateurvan roer, goederen. 6. HONING ZOON, Haagsche Spekslagerij. Bloedarmoede. J. HOFLAND. 4 J- VOLLEBREGT, HOLLANDIA-BRON te Haarlem. Kleine Houtstraat 7. VAN DIESEN KEftftEBMN, Koninklijke Glasfabriek. Vervolg Stadsnieuws. Gedurende de maand October jl. is het stedelijk museum van schilderijen en oudheden op het Raadhuis bezocht door 280 personen tegen betaling en door 233 personen zonder betaling. Op 21 November a.s. deis morgens 11 uur zal door den Commissaris der Koningin in Noord-Holland ter provin ciale griffie alhier worden aanbesteed het onderhoud van de Heldersche zee wering gedurende de jaren 1902, 1903 en 1904. Raming f 8000 per jaar. Gevonden voorwerpen. Een duimstok een wiibonite pa trijshond'een geile pukhorudlzak ken aardappelen. Eenige jongens hebben die balda digheid gehad) om iru de kajuit van een pakschuit een kachel aan te steken. Door het gemeentebestuur is die levering van Stroo voor d'e paar den van den reinigingsdienst ge gund aan K. Jansen te Haaiiem- miemmeer en van Haver, Paarden- boonien en Mais aan de firma Gnip- pelinig Vetrkleij alhier. De Berlitz-Bchoci. De lezing door de®, directeur der Berlitz-school gehouden, werd druk bezocht. Met onverdeelde belangstel ling werd Spreker, die d)e litteratuur van 1880—1900 tot onderwerp gekozen had, gevolgd. Na eerst de moeilijkhe den. geschetst te hebben, verbonden aan de beschrijving van eene periode, waar men nog midden in leeft, gat Spr. ons eene uitlegging, waarom hij dit nieuwe tijdperk met 1880 laat aanvan gen. Voor dien tijd toch was er door den invloed van den Fransch-Duitschen oorlog en dtoor de schrijvers die hunne stof in Egypte en Hellas zochten, sterk achtera i-tgegaan. De Marlitt-lektuur en en het „höhere Töchter" dilettantisme hadden geen ge ringe schuld daaraan. Na 1880 keert mem. weer tot de echte Duitsche litteratuur terug, men zoekt zijn stof meer en meer op sociaal en locaal gebied. Richard Wagner, de dichter-compo- nist en Fr. Nietzsche treden op den voorgrond, de eerste is voor de muziek echter van nog grootere beteekams dan voor de litteratuur; door de ge weldige „Übermensch theorie" is 't dat Nietzsche de aandacht trekt. Wat 't tooneel betreft, vervolgt Spreker, was Wildbruch de eerste die het vaderland weer tot stof zijner wer ken kiest. Sudermann, Fulda, Max Halbe e. a. volgen dit voorbeeld. Na afloop gaf de Spaansche leer een proefles in zijn landstaal, de les werd met gToote aandacht gevolgd'. Eigenaardig is 't aanspreken en ant woorden in een taal waar men totaal niets van af weet. Werkelijk schijnt dit eene methode te zijn om spoedig een taal te leer en spreken. Velen kan, ik raden een volgende maal deze leerzame lezingen te gaan bijwonen. TESOR. Collecte voor de Boerenvrouwen kinderen gehouden den 24 October l.L Nagekomen giften: Tusschenschool 2.34 1/2. N. N. f 2, N. N. 2.50 Bewaar school Smedestraat f 3.55 N. N. f 2.50, N. N. 0.50, N. N. 0.11, R. K. school Ged. Oude Gracht 5.97, N. f 1, Jubile um heer Blaas f 1.30, Cavalerie kazer ne f 13.96 1/2, N. N. f 10, N. N. f 1 col lecte personeel Bus Spaarne Ï2.60, N. N. 2, bus geplaatst in het gym nastieklokaal van de Rijkskweek- en Leerschool 10. Totaal f 71.34. Gecol lecteerd 20 October door J. B. f 2.75. Errata: In een der vorige vermelde lijsten van giften staat abusievelijk mej. K. dit moet zijn mej. U. opbrengst bruiloftpartijtje f 3. In plaats van den heer J. A. J. Nol- thenius, inspecteur van politie alhier, die bedankt heeft, is als correspon dent afd. Haarlem van den Algemeen Ned. Politiebond, is dtoor het hoofdbe stuur van dien bond benoemd de heer A. Verlaan, adjunct-inspecteur van politie alhier. Vervoer der gevangenen In den afgeloopan nacht zijn de ge vangenen van liet Huis van Bewa ring in de Tuchthuisstraat alhier over gebracht naar de nieuwe gevangenis aan den Harmenjansweg. Het eerst het transport militairen onder militair geleide, terwijl de straat aan het oude huis van bewaring zoo wel als aan de nieuwe gevangenis door militairen was afgezet. Na dit transport werden de overi gen overgebracht, nu onder geleide van rijkspolitie, terwijl de stedelijke politie voor de noodige afzetting zorg de. Er zijn elf ritten gedaan, telkens van vier man, terwijl enkele gevangenen, wier tijd juist heden om was, uit het oudle huis ontslagen zijn. Tot. vijf uur toe duurde het vervoer, waarbij alles stipt ordelijk en rustig ja toegegaan. Heden herdacht de ambtenaar bij de plaatselijke directe belastingen, do heer G. Jager Hz. den dag waarop hij vóór 25 jaar in dienst der gemeente trad. De heer Van Lennep, gemeente ontvanger. wenschte den jubilaris har telijk geluk en bood hem, ook namens zijne ambtenaren en anderen ten raad- huize eonige fraaie geschenken aan. De ambtenaren gave® door hunne te genwoordigheid blijk van hunne be langstelling in 't feest van den ijveri- gen ambtenaar. Het Noordzeekanaal te IJmuiden bestaat i/<i eeuw. Heden is het 25-jarig 1) es taan van het N'oordzeelkanaall te IJmuidten op eenigszins feestelijke wijze gevierd. Van de openbare gebouwen, van de ©ude en nieuwe haven en van vele wo ningen wapperde lustig de driekleur in den stijven Oostenwind: een helder vroolijk najaarszonnetje gaf aan het geheel een feestelijke® aanblik. Wat ons opviel was dat van de vis- schershaven en den Rijksvischafslag niet het. idlundoek woei. Omstreeks 11 urn* kwam de Bur gemeester van Velsen, de heer A. C. Weert s, vergezeld' van den wethouder van den Berg den secretaris Wijnoldy Daniels; en mevrouw Bloem te IJmui- cLen aan. waar zij werden opgewacht door den heer Mr. A. J. E. A. Bik, pre- sidenlt-commiissaris der Kanaalmaat schappij IJmuiden. Te ruim 12 uur na dat nog waren gearriveerd de Hoofd ingenieur der Rijks-waterstaat Kem- pers en den ingenieur Van Noort, werd ten aanschouw© van zee rvele belang stellenden, w. o. nog mevrouw Bik, Dr. Harteniroth en niet te vergeten de gepensioneerde loods G. Schol, die het eerste schip „De Rembrandt" binnen loodste, de monumentale pomp op het Willemsplein onthuld. De heer Bik sprak daarbij ongeveer de volgende rede uit: Vandaag vóór 25 jaren kwamen de Noordzeesluizen gereed; de waterweg van Amsterdam naar de Noordzee was tot stand gebracht. Amsterdam jubel de, feestredenen werden uitgesproken en een der feestredenaars zei de toen: „Wij hebben alom vruchtbaar land en water en moge dit voor een klein ge deelte der weilandgronden niet juist zijn geweest, voorzeker is het van toe passing geweest op de visschershaven, wel'ke gegraven is in de duinen en wel ke rijpe vruchten heeft gedragen. Voor zeker heeft IJmuiden aan die haven hare ontwikkeling te danken. Toch zou IJmuiiden niet geworden zijn wat het nu is, als. niet de stoere visscher- en vletterlieden de haven hadden weten te benutte®. Daarnaast is gekomen, de handelsgeest van tal van nijveren; e® de tact en het overleg van reeders en visschers, die zich op het bedrijf toeleg de®. Ziedaar nog een factor, die aan leiding gaf, dat IJmuiden is geworden, wat 't is. Maar nog zou IJmuiden niet zoover gekomen zijn, waarneer niet een Kanaalmaatschappij haar plicht had gedaan en met het gemeentebestuur had gemaakt, wat het behoort te zijn. Gaarne herdacht spr. dan ook de goede harmonie die steeds tusschen beide be sturen had bestaan. Met die woorden en in die bedoeling wist de maatschap pij niet beter te doen als een pomp met electrische verlichting aan de ge meente ten geschenke te geven. Jam mer dat de pomp nog niet aan de wa terleiding verbonden is, zeide spr., maar in zekeren zin was spr. blijde, omdat nu liet water door eenige krachtsinspanning moet verkregen worden. En IJmuiden moet ook bloeien en groeien door krachtsinspanning. Met den wensch uit te spreken dat steeds die beste harmonie moge bleven bestaan tusschen de Kanaalmaatschap pij en het gemeentebestuur, bood spr. de pomp aan, vertrouwende dat de Burgemeester deze voor IJmuftd'envs burgerij wenschte te aanvaarden. (Ap plaus.! De burgemeester daarop het woord nemende, zeide o.m. dat het hem' zeer aangenaam was, dat d'e Raad het D. Bestuur had gemachtigd de pomp te aanvaarden, die een sieraad voor het plein was. En hiermede was de plech tigheid afgeloopen en vereenigde men zich aan een dejeuner in hotel Nom- mer Een. De Minister van Waterstaat en de Commissaris der Koningin die ook waren gmoodigd, hadden bedankt wegens het bijwonen van een diner, te geven door den heer Hendriks, voorzitter dea- Kamer van Koophandel te Amsterdam. De pomp te beschrijven is voox-ze- ker overbodig, daar deze jaren lang op de Groenmarkt over het Postkantoor heeft gestaan en nu geheel in een nieuw kleed is gestoken. Daarenboven is er1 een nieuwe standaard met 4 armen, dragende 4 gloeilichten van 25 kaars sterkte opgezet. De kinderen hadden heden middag feen school; doch van verdere open- are feestelijkheden geen sprake. Des avonds zal van die Sociëteit Toekomst" een feestelijke bijeenkomst plaats hebbe® in hotel „Nommer Een." Een keurig programma is voor deze gelegenheid samengesteld. De dames en M. van Ooij (viool, piano); de hee- ren P. van Ooij (zang); G. van Gaste ren (declamator), alsmede het kwartet „Loreley". allen van Haarlem, hebben» hunne welwillende medewerking toe- De Raad) stemt met het laats te voorstel in, en dienovereenkomstig deelt de voorzatter mede dat het saldo als eerste post op de begroo ting bedraagt f 666.99£. Het bednag d'eir opcenten op de grond- en persomeeLe belasting en •dier gebouwde en ongebouwde ei'gemdomirneni is met ongeveer ƒ35 vermeerderd terwijl d)e post vergoe ding van heb rijk volgens art. 45 der onderwijswet met 180 is ver meerderd. Évenzoo die post terug gaaf ve/rplegingskosiem krankzinni gen, dlie ook op 180 is uitgetrok ken. Het bedrag der ontvangsten werd daarna met algemeen© stemmen goedgekeurd! tot een bedrag van 9174.41. Overgaande tot de uitgaven wor den eveneens de gewijzigde posten behandeld. Jaarwedden onderwijzers zijn verhoogd met 100. Als nieuwe post komt voor kosbem-commissie tot wering van schoolverzuim tot 50.—. Post verpleging krankamnagen verhoogd met 180. Post rente van geldbeenling is verminderd met ruim 34. Met algemeene stemmen- worden daarna de uitgaven vastgesteld tot eene som van f 9174.41 en ailzoo de begrooting over 1902 in. zijn geheel goedgekeurd'. Het 2e en laatste punt dea1 agenda is het voorstel van B. en W. tot het doen van eenige af- en over schrijvingen dienst 1901 tot een be drag van 256, waartoe de Raad met algemeen1© stemmen besluit. Bij de gebruikelijke rondvraag informeert de heer Reyd'o® naar den stand van zaken aangaande de dukdalven. De voorzatter deelt mede dat hij blijkens informatie heeft vernomen dat d'e koeben ruim 350 zouden belioopen. Spreker vindt dit bedrag te ingrijpend voor de gemeente- financiën temeer daar het hier niet het) algemeen belang geldt. Na eenige besprekingen bepaalt men er zich voorloopig toe, dat de be langhebbenden de handen ineen zouden slaan en zoo mogelijk een georganiseerd plan den Raad1 zou den voorleggen, waarna de Raad ma kennisgeving zou kunnen ham- d ellen. Niets meer te behandelen zijn de sluit de voorzitter de vergade ring. Zandvoort. Bij B. en W. is wederom ingediend een bouwplan voor twee villa's aan de Groote Krocht nabij de Electrische tram. De verkooping van strandvonder! j- goedere®, heden alhier rrehoudeii, heeft opgebracht de som van 598.70. Haarlemmermeer. Op d» weekmarkt te Hoofddorp van 31 October 1901 waren aangevoerd 35 koeien en 2 graskalveren. In hotel Cycloop zal heden avond een muziekuitvoering worden gege ven, welke tegen entrée toegankelijk is. Te® slotte vernielden wij als eigen aardigheid, dat de „Rembrandt", het eerste schip dat van de haven gebruik maakte, juist weder heden-middag binnenkwam, en dat het door P. Smit, die het schip toen begeleidde als vlet- term an, ook nu weder naar Amster dam werd) opgebracht. De firma Halverhout Zwart vier de mede haar 25-jarig beslaan te IJmui den. De „Zeepost" gaf heden een extra nummer uit, bevattende twee gezich ten op IJmuiden, in de jaren 1876 en 1901, een afbeelding van de nieuwste sluis, en een grafische voorstelling van het aantal aangekomen zeeschepen, tijdens de openstelling van het kanaal. Donderdagavond werd! im het Ev. Luifch. kerkgebouw die Jteirdenkimg van den hervorminjgtsdiajg gevierd. Het Evanjgel'i sch-Lutherech Zang koor bracht, enkele nummers ten gehoone, terwijl door d)e predikan ten Ds. Poolman en Ds. Wempe toespraken werden gehouden. Uit de Omstreken. Bennebroek Openbare vergadering van dien Raad' dier Gemeente Bennebroek op Donderdag- Si October 1901, des na middags ten 8 uur. Voorzitter d'e heer P. N. v. Door- niinck, Burgemeester. Tegenwoordig die heer en: G. Staan, H. v. d. Vossen, W. van Lie- rop, J. F. ReycDotn, S. Roozen. Afwezig mot kennisgeving de heeren: J. H. Wetnthoilit en A. J. E. Baron van Iittersum De notulen wordJem gelezen goedgekeurd waarna de voorzitter voorstelt om over te gaan tot de behandeling van de begrooting dienst 1902. Spr. wijst ear de ver gadering op dat de begrooting geen noemenswaardige veranderingen, lueeft. ondergaan en stelt de vraag of de lieden het. stuk, antikelsgewijr zie WiiLten behajndleiliem of dut de voorkeur wordt gegeven aan liet nagaan van die posten welke gewij zigd zijn. Sport en Wedstrijden. Hockey en Bandy. I® het „American Hotel" te Amster dam werd Donderdagavond door den „Nederlandsche® Hockey en Bandy- Bond" een algemeene vergadering ge houden waarin door den secretaris, den heer N. A. M. van Ake®, het jaar verslag uitgebracht werd. De bestuursleden, de heeren Ch. v. d. Pol, voorzitter, A. Diemer Kool, \i- ce-voorzitter, N. A. M. van Aken, secr.- penningmeester, (besloten was beide ambten in één persoon te vereenigen), J. C. Coops, 2e secretaris, T. Chabot en Abspoel, commissarissen, werden herkozen. Burgerlijke Stand. Be-vailleai 31 Oct. M. Somiers— v. d'. Schinkel, z. M. Bootsv. 01 denmark, d!. M. L. Duisterhof—Hen driks, z. Overleden 30 Oct. J. v. Emsse- len. 75 j., M. v. Heemskerkstraat. 1 Nov. H. J. v. Beek, 8 j., Dubbe le B-uuri. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. M. die R. I Sta mij toe te antwoorden, op het ingezonden stukjie van dien heer H. G. A. Jansen, in uw bladl van gis terenavond. Voor d'e welwillende opname mijn dank. De aanval tot mij persoonlijk ge richt onder de bewoordingen,.Was hij ongerust dat cLie oefeningen voor hem te ingewikkeld zouden wordlen of vreeede hij die drukte die zoo'ii wedstrijd' teweegbrengt", zal ik niet panieer.en, hij is te on waardig. Wat ik den beer Jansen volmoiv dig toegeef is dat ik tegenover de besturen van mijne vereend gangen de wensch (eene bedreiging was absoluut onnoodig) te kennen heb gegeven niet mede te dingen, aan den voorgenomen stedieJijken wed strijd- evenwel beslist niet om de uitschrijvende veroeniging „Rato" te treffen, die vereeniging is mij volkomen onbekend, dloch omdat ik mijne vereenjgingen be hoog acht om hen met e-nkete veroem- gingen hier ter stede in contact te brengen, daarvoor heb ik mijne go- gronde redenen1, welke dan ook door de vereend gingen „Goncoidia", „Kracht dtoor Oefening", „Willen is kunnen" en „Ondier ons" volko men zijn gerespecteerd. Wenscht inzender ze nog te ver nemen zijn mijn spreekuren 23 en 89 uur. A. J. MEIJERINK. Telegrammen. POTSDAM, 31 Ooi. {R. O.) De erfprinses van Wied is gisteravond bevallen van een zoon. FRANKRIJK EN TURKIJE. PARIJS, 1 Nov. (R. O.) De bla den gelooven dat de divisie van ad miraal Gaillard inderdaad orders had met het oog op een vlootdemon- steatie en, alleen tegenorders heeft gekregen ten gevolge van telegram men u-it Konstentinopel die de in williging der Eranscbe easchen door den Sultan berichten'. PEST. LONDEN, 1 Nov. (R. O.) Officieel wordt gemeld dat vier bedienden van het Central Hotel te Glasgow in d)e vorige week in het ziekenhuis zijn gebracht als lijdende aan pest. Een van hen is Zaterdag gestorven. Het hotel is gesloten. Advertentie». V Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder betuigen wij onzen dank. Uit aller naam A. VERNOUT. Ondergeteekenden, allen leerlin gen der Eerste Haarlemsche Mode- Academie, kunnen bij het verlaten van den cursus niet nalaten aan de leerares Mej. A. van Ommeren Smit, openlijk hun dank (e betui gen voor het uitstekende onderwijs hun gegeven, hetwelk hun in staat stelt na een onderricht van slechts 8 weken, de elegantste dames-en kindercostumes, zoowel voor ande ren als voor zich zelf, geheel zelf standig te vervaardigen. Zij bevelen deze vakschool dan ook ten zeerste aan. Hoogachtend Mej. A. SLEGERS, Zand voort( Bad). W. H. DE RIJK, Heemstede. A. v. d. WERF, Bloemendaal. S. VISSER, Haarlem. B. HAZEN KAMP, B. v. d. AAR, t> C. v HALEM, D Haarlem, 1 Nov. 1901. Wordt gevraagd in een Grutters- winkel een net Winkelmeisje. Adres No. 4682, bur, v. d. blad. Er biedt zich aan een burger lijk R. K. oud 16 jaar. Br. No. 4683 b. v/d bl. Inrichting voor het man gelen en wasschen. Wed. v. d. BERG. Wouwermaustraat 60. parlant l'Allemand et le Hol landais désire donnt r des le mons de franpais a de jeunes demoiselles, dft être placée comme gouvernante (interne) dans une bonne familie. Lettres sous A. N. 22, Bu reau de ce journal. Ter overname aangeboden: Bierbottelarij en IJshandel en complete CAFÉ-INYENTARIS, van het Café „de Kony lisberg'* te Heemstede. Te bevragen aldaar. Ter overname aangeboden; wegens aanschaffing van eene zwaardere, een goed onderhouden GASMOTOR, l'/4 paarden kracht, Rennesfabricaat, liggend. In werking te zien bij J.A. BOOM firma W. H. Woest, Klein Heiligland 6. Eene bovenwoning 350 per jaar, eene benedenwoning/275 per jaar. Te bevragen bij T. C. NIEP- HAUS, Nassaulaan. Benedenwoning met tuin f3,00 p. w. Wouwermanstraat 15. Te bevr. Kinderhuissingel 25a. TE KOOP: Sint Bernhard, zuiver Zwitsersch type, geb. 25 Junij.l. uit hoog bekroonde ouders* Prijs zeer billijk. Adres Groote Houtstraat 147. (Particulier Kapitaal) voor le en 2e Hypotheek. Ook met en zonder borg. aan vertrouwbare personen. Billijke condiën. Brieven »Hollandia«, Singel 281, Amster dam, postzegel voor antwoord in sluiten. HAARLEMSCHE Schouwburg - Maatschappij. Telefoon 579. Het Rotterdamsch Tooneelge zeischap. Dir.P. D. VAN EIJSDEN. Zondag 3 November. 4de voorstelling v/h Abonnement. Blijspel in 5 Bedrijven van G. VON MOSER. (Sueces van den dag). Aanvang 7'/, nar precies. Balkon f 2.Stalles f 1 75, le Loge fl.50, Parterre fl.2e Loge f0.75, Gaanderij f0.30. Abonnement 12 kaarten: Balkon 121.—, Stalles f 18.—le Loge f15.Parterre f12.2e Loge f9. M. N. BEETS, Notaris te Haar lem, zal op nader aan te kondigen dag in de maand December 1901 in publieke veiling brengenhet Heerenhuis genaamd »ViliaDora« met omliggend terrein, staande en gelegen te Haarlem aan den Zijl- weg. hoek Zijlsingel, in zestien Perceelen en Combinatiën. De rooilijn van de op die Per ceelen te bouwen Huizen is bereids door het Gemeentebestuur vastge steld. Notitiën dier Perceelen, bene vens informatiën zijn te bekomen ten Kantore van voornoemden Notaris aan de Groote Houtstraat nummer 112 te Haarlem. Architect, MAKELAAR. Kantoor: JACOBI.TNESTRAAT 1. Stookt Stookt ~%m een gemakkelijke, goedkoope en zindelijke brandstof, per 100 Kilo afgehaald aan het Magazijn Kok- steeg 3 11 20, aan huis bezorgd f 1.30. Men zij s.v.p. attent dat men de goede en bekende Merken bestelt, daar dezelve het voordee- ligst in de brand en koolhoudend zijn. Aanbevelend, Parklaan 76. Telefoon 230. Aangesloten werden: Tel. No. 677. Brake, B. G. ter, Wilhelmina- straat 30 668. Enschedé, J. W., Plein 8. 680. Heins, J. A., Zadelmaker eb StoffeerderLange Marga- rethastraat 38. 679. Hin, C., in Handschoenen.Kou- sen etc., Parklaan 73. 700. Hommerich, A. J., Schoenen en LaarzenmagazijnZijl straat 79 672. Huet, Dr. W. G,, Arts, Kenau straat 9. 671. Inpijn, J., in Automobielen en Rijwielen Groote Houtstr. 111. 676. Keijzer, C.Vleeschhouwer Kruisweg 62. 673. Oever, Dr. A. E. ten, Arts, Lange Veerstraat 3. 674. Oosterman Lomans, Zeep- ziederij «de Kroon», Hout markt 1921. 665. Paanakker, A. T., Kleine Hout- weg 7. 678. Plantenga, Ds., Oranjekade 23. 683. Reinders Co., Magazijn van Kristal, Porcelein, Aardewerk Groote Markt 29rood. 669. Schönhuth, C. W., firma J.A. Haas Zn., Anegang 32. 681. Slagmulder, J., Villa »Pieve Tesino«, Haarlemmerhoutpark Heemstede. 682. Sweerts, A. C„ Varkensslach ter, Zijl weg. 670. Sybrandi, Mevr., Ripperda- park 26. 675. Zuithof Zn., B., Oranjestraat. GROOTE MARKT 6. Specialiteit in Fijne Haagsche Leverworst, Rolpens, Hoofdkaast Zult, Rookworst, enz. Aanbevelend, J. TISSEN. Staal-Pastilles zijn het beste en goedkoopste geneesmiddel tegen Bloedarmoede en Bleekzucht. Eet- lustopwekkend en versterkend. Prijs per tlacon a 100 stuks 0.40 per 500 1.20, per 1000 2.—. Verkrijgbaar bij J. J. Göppinger, Groote Houtstraat 147, Haarlem. per 5 Ons Heele geboorde Appelen f Ü,2c Schijfjes 0.22 Appelen (mooi blank) /"0,20 0.24 Abrikozen 0,28 0,34 Appelen »0.14 0,16 Blauwe rozijnen 0,15 0.20 Perziken 0,22 Pruimedanten 0,20 Pruimen »0,08 0,10 Groot rozij n (met pit) 0,24 0,12 0.15 Rozijnen (zonder pit) 0,24 0.18 0,12 0,15 Nieuwe Gember 0,25 Nieuwe krenten 0,18 Amandelen 0,40 Sucade 0,22 Vijgen /0 07 0,10 0,20 Op verlangen wordt drie maal per week gehoord en bezorgd. Aanbevelend, Spaarnwouderstraat 61. if) "5 Prima Goudsche- Leidscho- en p Edammer Kaa<*. 0 Edammer Kruid-Kaasje 2 Room-Kaisje8. A, Room- en Melkboter der V Konink.-Conféderatie. a Yersche Hoenderpark Eieren. Smedestraat 1. DRINKT uit de Verkrijgbaar op heele en halve flesschen, bij tegen lage premlën?

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3