PREDIKBEURTEN Reusachtige Boerenoverwinning. Oproeping-. ces onzer Prijsraadsels, en schreef er ook een uit. Wie raadt er mee? Gevonden voorwerpen. Een knipmes; een dreveleen gouden kind er-oorbeleen kip een pak waschgoedeen knipmes een kindterpamtoffeleen school- tajsch waarini twee boekeneen handwagen. Als een groote bijzonderheid wordt ons medegedeeld dat door Heeremans van Velsen nog doperwten aan de groentenmarkt zijn gebracht. Ze wer den opgekocht door L. Verkooy wonen de in de Pieter Kiesstraat. Gisterenavond omstreeks zes uur ge raakten paard en wagen van den krui denier Roozekrans in de' Bakenesser- gracht, doordat de voerman voor een. wagen wilde uitwijken. R. zelf had het geluk er nog bijtijds af te springen. Met eenige hulp gelukte het R. het paard en den wagen weder uit de gracht te halen. Vele kruidenieswaren gingen 1 verloren. Een rijtuig van den heer O. te Heem stede reed bij het uitwijken voor de tram op de Groote Houtbrug tegen een tweewieligen handwagen welke be schadigd werd. De heer O. vergoedde de schade. Vrijdagmiddag brandde een houten schuurtje in het Wilhelminapark ge heel af; vermoedelijke oorzaak is het vuurtjes maken der jongens. Spuit 10, de slangen- en ladderwagen der poli tie waren weldra aanwezig. Spoedig werd dan ook het vuur gebluscht. Hedenmorgen werd door den archi tect S. J. W. Mons alhier aanbesteed: Het bouwen van twee woonhuizen na bij de halte der Electrische Tram te Zandvoort. Ingekomen waren 8 biljet ten. Laagste inschrijver bleek te zijn de heer J. v. d. Bogaardl alhier voor 1 8200 zang vereeniging ..Ons Genoegen" een uitvo.ering gaf. In de bovenzaal van hotel no. 1 ver zamelden zich de leden der sociëteit de Toekomst met hun dames, om onder elkander het 25-jarig bestaan van IJ- mniden te vieren. Het was bet bestuur der sociëteit ge lukt hiertoe de welwillende medewer king te verkrijgen van do dames N. en M.van Ooy (viool en piano), de heeren P. van Ooy, (zang) G. van Gasteren declamator en het kwartet Loreley al len van Haarlem. Een keurig programma werd door de dames en heeren ten gehoore ge bracht en het luid applaus dat hun na elk nummer ten deel viel was voor hen een sireelend bewijs dat hun lied, spel of voordracht de algemeene goedkeu ring mocht wegdragen. Met een gezel lig bal werd deze avond gesloten. Haarlemmermeer. De gemeente Haarlemmermeer begint, langzamerhand in te zien, dat het nood zakelijk wordt hare ambtenaren te verzekeren, om op gevorderden leeftijd een pensioen te ontvangen. Reeds 2 harer ambtenaren, heeft de gemeente uit eigen middelen een flink pensroen gegeven, en 3 weduwen ontvangen een jaarlijksche ondersteuning. Sloten. Op de tweede najaarsveemarkt wa ren een 100 runderen aangevoerd; de handel ging vlug tegen flinke prijzen Half weer. Onder leiding van een paar dames hebben zich thans alhier een tiental meisjes bereid verklaard om eene col lecte te houden voor die vrouwen en kinderen in de kampen van Transvaal Be verwrik. Door den lieer W. J. Leefkens alhier is ontslag genomen als lid van de commissie van toezicht op de Rijks- Tuinbouw-wintercursus. Door de architecten H. A. Reus en J. A. van Straaten werd hedenmorgen in hotel Scholten alhier aanbesteed: Het bouwen van drie Villa's in het Haarlemmerhoutpark. Ingekomen waren 12 biljetten. Laagste inschrijver bleek te zijn de heer J. Kok te Utrecht voor f 24579. Uit de Omstreken. Heemstede. Jan ter Horst., werkzaam aan het pompstation der Amsterdamsche waterleiding aan d)e Leidsche vaart onder deze Gemeeate, heeft het on geluk gehad bij het stellen eener machine in een spijker te trappen, waardoor hij zich zoodanig bezeer de dat hij vooreerst tot werken on geschikt is; hij is tegen ongeluk ken vereekeird1. Bennebroek. Er doet zich op de Beek alhier een geval van roodvonk voor. De gehouden collecte op Donderdag 31 October in de Ned. Herv. Kerk alhier ten bate der Gustaaf-Adolf vereeniging beliep ruim f 25. In het kerkzakje is een gulden gevon den gewikkeld in papier waarop de be stemming n.l. de vrouwenkampen van Z. A. vermeld stond. Bij ds. J. A. Gerth van Wijk is f 10 bezorgd voor dat doel, terwijl op an dere wijze nog f 37 is bijeengebracht. Hillegom. Door de afd. van het Alg. Nederl. Werklieden verbond is een adres van sympathie gezonden met den boycot van Engeland. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand October ingelegd f 3582,60; terug betaald f 3050.94. Het laatste door dit. kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1180. Naar we uit goede bron vernemen zal er een brievenbus geplaatst worden aan de Ceres" van den ringdijk, ten behoeve van de bewoners aan den dijk. Velgen. Men schrijft ons: Onder de personen welke nog in le ven zijn. in deze gemeente en de ope ning bijwoonden van 't Noordzee-Ka- naal op den 1 November 1876 door wij len zijne Koning Willem III (welke aan de spoorbrug met den trein uitstapte, en begroet werd door een groote me nigte), behooren de heer J. C. Ensche dé. oud-burgemeester en de gemeente veldwachter G. B. A. Woltering Eerstgenoemde begroette Z. M. den Koning op Velser grondgebied en hield daai'bij een hartelijke toespraak welke door den Koning minzaam werd beant- weord. Beiden Burgemeester en veld wachter werden door den Koning uit- genoodigd met de stoomboot de Stad Breda den tocht buiten de pieren mede te maken, waaraan zij gaarne volde den. IJmuiden. Vrijdagavond hield de Harmonie- vereeniging „Concordia" een geimpro- viseerden optocht met lantaarnlicht door de straten: gevolgd door een steeds aangroeiende volksmenigte begaf men al spelende naar het Willemplein, waai den zich bij de nieuwe pomp opstelde en nog eenige nummers ten beste gaf- Het gezelschap ging daarna naar de concertzaal van café Cycloop waar het Jn vereeniging met de tooneelvereeni ging „Vriendenkring" en de dames- I Aangezien de O. L. school reeds over bevolkt is, zullen daar voorloopig geen nieuwe leerlingen worden toegelaten, hoewel de inschrijving reeds heeft plaats gehad. In verband daarmede, omdat de leerlingen der hoogste af- deeling nu niet vertrekken, is ook op de Fröbelschool plaatsgebrek en kun nen de ingeschreven leerlingen ook daar niet worden toegelaten. Het wordt hoog tijd dat aan dien toestand een einde komt. Door den heer E. de Boer, onderwij zer aan de O. L. school, is eervol ont slag aangevraagd' tegen 1 Januari 1902 wegens vertrek naar elders. Binnenland. Alg. Ned. Bond van Mineraal- waterlabrikanten en Bierhandelaren. Onder presidium van den heer C. Visser uit Groningen had dd. 31 October II. te Amsterdam eene Al gemeene Vergadering plaats. Vertegenwoordigd waren d'e aan gesloten vereenigingen uit Alk maar, Amsterdam, Haarlem, Lei den, Middelburg en Vlissingen en Utrecht. Mediegedeeld werd' dat nog ver een! gingen waren opgericht te Gro ningen en Hilversum, welke zich hij den Bond zullen aansluiten. Door 't bestuur werd1 eene wijzi ging in de statuten voorgesteld noo- dig door het niet verleenen der Kon. bewilliging op de oorspronke lijke, welke mot algemeene stem men werd aangenomen. Wegens vertrek naar :t buiten land van den heer B. M. Wolff, werd in diens plaats als le secre taris benoemd de heer J. A. Aukes, van Haarlem, terwijl als nieuw be stuurlid gekozen werd de heer J. Regenr te Leiden. Na nog eenige huishoudelijke za ken behandeld te hebben, besloot men., met groote meerderheid van stemmen tot het onder eigen be heer, uitgeven van een vakblad, hetgeen men zich voorstelt, met po. Januari a.s. geregeld om de 14 da gen te doen verschijnen. Als plaats voor de volgende Bonds vergadering werd Utrecht aange wezen. De boycot. De afgevaardigden van het Hol- landsche comité hebben Donderdag middag te Marseille met het inter nationale dokwerkers-syndicaat in die stad geconfereerd. Besloten weid een krachtige propaganda te voeren in alle zuidelijke havens van Frankrijk; een onder-comité werd tot dit doel opgericht. Den zelfden avoncf vertrokken de gede legeerden weer naar Amsterdam. Rechtszaken. Noëls van Wageningen. De gevangenhouding van W. P. Noëls van Wagemingen, is voor de vierde maal met dertig dagen ver lengd. Sporten Wedstrijden. Luchtscheepvaart. Donderdagavond om 6 uur kon digde een kanonschot gelost op den E if feitoren het einde aan van den vasigesteld'en tijd voor d'en wed strijd om den, prij-s Daufsch. Daar geen nieuwe concurrent zich heeft aangemeld1 is de heer Santos Du- mont de eenige geweest die het krachtstuk om per ballon rond den Eiffel toren te zweven volbracht heeft, en zal hem ongetwijfeld Maandag a.s. door het comité van de „Aero-dub" de overwinning worden toegekend'. Leger en Vloot. Aan die Koninklijke militaire aca demie werden, in de jaren 184(P- 1852, portretten in potlood getée- kend van de cadetten, voordat zij die inrichting verlieten om t-ot of ficier te worden benoemd. Deze collectie portretten is niet meer compleet, en na 1852 niet ver der aangevuld. Daardoor heeft zij voor do academie weinig of geen waarde meer. De portretten kun nen daarentegen voor de personen, welke zij voorstellen, of voor hun- nie familie eene bijzondere waarde hebben. Daarom heeft de minister van oorlog, op voorstel van den gouverneur der Koninklijke mili taire academie, goedgevonden., dat deze portretten aan de belangheb benden kunnen worden afgegeven. Zij die m-eenem aanspraak te kun nen maken, op eenig portret en dit wenschem te ontvangen, kunnen daarvan bij gefrankeerden brief kennis geven aan den gouverneur der academie, onder aanduiding van de redenen, welke hen, boven andere familieleden, in aanmerking doen komen voor het bezit van het door hen aangevraagde portret. Voor kosten van toezending moet het bedrag van 15 cents in postze gels zijn ingesloten. Wetenschap. Het Papier-electrographique, De electriciteit schijnt thans ook aangewezen om een geheelen omkeer te brengen in de wijze van drukken. Een Engelsch ingenieur Green toch heeft een soort papier samengesteld, waardoor het mogelijk is, niet alleen de drukpersen en letters te ontgaan, doch bovendien ook den drukinkt. Zijn uitvinding bestaat in een door hem genoemd electrographisch papier, waarvan de samenstelling alsnog ge heim is, en geheel verschilt van die van het gebruikelijke papier. Dit pa pier, dat gemakkelijk ontbonden wordt door de werking van den electrischen stroom, zal niet duurder zijn dan het gewone papier, terwijl het bovendien niet geglaceerd behoeft te worden. Aangezien drukinkt overbodig is, ver vallen volgens Green's systeem even eens de thans gebezigde cylinders of inktrollen. Voor de bewerking ver bindt hij den rotatiecylinder of de ge wone thans gebruikelijke pers met de positieve pool van een dynamo of een accumulatorenbatterij, terwijl tege lijkertijd de negatieve pool in verbin ding staat met den cylinder of het platform, waarop het papier ligt. De stroom gaat dus nu door het papier en wel alleen op die plaatsen, waar dit in contract is met de metaalop pervlakte, gevormd door de relief ge plaatste letters. Hierdoor ondergaat het electregraphisch papier een che misch ontbindingsproces, dat het alleen zwart maakt op de contact plaatsen, waardoor de letterteekens te voorschijn worden geroepen. Dit systeem moet goedkooper zijn dan het tegenwoordige en de resul taten schijnen, voor zoover daarmede o. a. in Amerika proeven zijn geno men, opmerkelijk goed te zijn. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. M. de R. I Verzoeke de vriendelijkheid te hebben onderstaande te plaatsen in antwoord op het stukje van den heer H. G. A. Jansen c.i Tel eu rgestelde verwachti ngen kunnen iemand' wrevelig maken, dat is te begrijpen en het is even zeer verklaarbaar dat men de oor zaak daarvan gaat opsporen, doch die wijze waarop d'it gedaan moet worden schijnt den. heer Jansen c. s. minder duidelijk te zijn. Door het doen van ongegronde verwijten aan hen, wier medewer king hij wenscht, komt hij niet verder, vooral niet op de wijze zco- als Z.Ed'. die maakt en waarlegen ondergetekenden, evenzeer in het openbaar, protest moeten aanteeke- nen. Zij komen op tegen den blaam, geworpen op hun ijverigen en be kwamen directeur, den heer A. J. Meij.ermk de vele jaren, die hij aan het hoofd hunner vereenigin gen heeft gestaan, de wijze waarop hij d'e oefeningen leidt, d'en bloei waarin die vereenigingen verkee- ren, getuige b. v. het ledenaantal van Concordia, de zorgen en. moei te door he m diaara an besteed, zijn alle zoovele bewijzen, die van het tegendeel spreken. De gastvrijhed van den heer Meijerink is bekend, voor elkeen staat de deur der inrichting wijd open, wat niet wegneemt, dat het recht moet blijven bestaan, hem te weigeren, die door onwaardige houdingen die aanspraak d'aarop verliest. Zou de heer Jansen, wanneer hij voor het niet stagen,, redenen wil vinden, die ook elders moeten zoe- noeg met iedereen besproken en is voor hot verkrijgen der medewer king van de verschillende vereeni- gingen, wel den goeden weg inge slagen. laat de heer Jansen dit eens onderzoeken allicht komt hij dian tot eene andiere conclusie en heeft hij niet noodig anderen in het openbaar te grieven, om daardoor een, antwoord uit te lokken, dat op minnelijke wijze te verkrijgen zal zijn. Ondier dankzegging voor de op name dezer regelen teekenen wij met achting Namens de vereenigingen: CONCORDIA. P. Brussé. KRACHT DOOR OEFENING. J. P. v. Gasteren, ONDER ONS, J. J. Galjart. Vervolg Nieuwstijdingen. Zware brand. Heden nacht omstreeks half twee waren twee werklieden van den heer B. E. N. Volckers, houtdraaier in per ceel Bloemstraat 161 te Amsterdam, in de achter het perceel gevestigde werkplaats bezig, toen zij plotseling in het voorgedeelte vlammen en rook zagen. De heer Volckers zelf was omstreeks 12 uur van huis gegaan, nadat hij zijne tapperij, die in het voorhuis van perceel 161^ wordt gehouden, behalve zijne inricÈting voor houtbewerking, had gesloten, om eenige vrienden te bezoeken. Hij had zijn werklieden denoodige bevelen gegeven over het werk dat af moest gemaakt worden. Deze werklieden, den brand ziende, konden voor uit het perceel niet meer vluchten, maar liepen op het achter gelegen erf, waar de werkplaats is, geen gevaar voorloopig. Zij wisten echter dat twee kinderen van den heer Volckers in de woning in gevaar ver keerden en de flinke mannen aarzel den geen oogenblik om, trots 'tvuur, dat zeer fel toe was genomen, deze kinderen, een jongen van 5 en een meisje van 4 jaar te redden. Zoo fel woedden toen de vlammen, gevoed door de hoeveelheid spiritua liën in de tapperij, dat de werklieden met de kinderen over een afdak zich moesten in veiligheid stellen. Toen de brandweer aankwam, stond zij voor een ware vuurzee, maar dank zij den niet genoeg te waardeeren Vechtkranen, konden de aangerukte manschappen onder bevel van den hoofdbrandmeester Nieuwenhuis reeds dadelijk uitbreiding van den brand voorkomen. Onder leiding van den heer Meier, commandant van de brandweer, die eveneens op het terrein was, werd met tal van Vechtstrelen zonder hulp van de aangerukte stoomspuiten het vuur gebluscht. De tapperij en twee achtervertrek ben, alsook een gedeelte van de eerste verdieping, bewoond door de familie Yded, brandden geheel uii. Acad. Examens. Leiden Geslaagd voor hot doc toraal examen in de rechten de heeren D. J. Jomigeneel en J. J. Bergs ma. UtrechtCand. Rechten de heer H. K. Roessingh. Honing Edwards kwaal. Omtrent den gezondheidstoestand van koning Edward VII van Engeland nog eenige bijzonderheden: „Gedurende veie jaren is de koning behandeld door dr. E. H. Sieveking, een der grootste larynx-kenners op de wereld. Bij de troonsbestijging van den koning heeft sir Felix Semon, de bekend'e keelspecialist, zijn geval be handeld. „Sedert heeft Z. M. niet minder dan drie operaties in de keel ondergaan. Den koning is de raad gegeven, niet te rooken en zoo min mogelijk te spre ken. Het ware doel bij het jongste be zoek aan Fredensborg in Denemarken was, sommige bekende Fransche, Duit- sche ten Oostenrijksche heelmeesters te plegen. „De hov.elinfe*n beweren, dat het uitgroeisel in de keel geen kwaadaar dig karakter heeft, maar het konink lijke gezin weet maar al te wel, dat 's konings stem steeds zwakker (dof fer) wordt. Niemand waagt het zulke dingen te vertellen: hij zou zijn post er bij inschieten. „Het uitwas in de kMMes konings was allereerst wat de medici noemen een papilloma op den Imkerstemband. Dat uitwas heeft men drie malen ver wijderd. Op een nacht verleden week riep de koning om hulp in zijn bed. Toen men bij hem kwam, was zijn ademhaling moeilijk. Onmiddellijk moest hij een operatie ondergaan, tengevolge waar van hij verlichting kreeg. Dogh de me dici gelooven niet, dat die verlichting duurzaam kan zijn; want sinds heeft het epithelium (oppervlies) een kan kerachtig gezwel vertoond en ernstige complicaties worden gevreesd." De Londensche correspondent van de „Matin" beweert gemachtigd te zijn deze onrustbarende berichten tegen te spreken. Dt koning is alleen een beetje verkouden, dat ieder sterveling in Engeland tegenwoordig ia Maar de „Matin" is. zacht uitgedrukt, niet altijd geheel vertrouwbaar. Wat precies de waarheid is, zal men voorloopig wel niet hoorefn. De toebe reidselen voor de kroningsfeesten wor den voortgezet en de koning laat alle bestellingen uitvoeren om gqgn arg waan te wekken. Maai- de hovelingen en de bedienden die alles weten vra- gen: „zal hij het wel beleven?" Burgerlijke Stand. Bevallen: i Nov. G. M. v.Waard-' Dreijer,, z. A. den RoutingHollan der, z. Overleden1 Nov. P. J. Bos Westendorp, 28 j., Gr. Houtstraat. W. J. Snoeks, 15 d. z., Papentoren- vest. N. E. Stikker, 18 j., K. Be- BENNEBROEK. Bevallen: A. van Wonderen geb. Bie renbroodspot z. ZANDVOORT. OndertrouwdA. Molenaar en A Koning. L. v. Deursenj en J. M. Duivenvoorden. Bevallen T. PaapKecrkman z. C. Zwemmervan Duivenbo- de<n, d. HAARLEMMERMEER. Getrouwd: P. Treur en S. M. Dekker. K. W. Lamboo en E. Blom. Bevallen: P. RoodenburgVerkuyl z. A. LingbeekCokart d. A. Hozee Camfferman z. M. Jeliersev. Steijn z. T. SackVissers z. L. M. Verburgv. GiJst z. J. WijtoliekJansen d. N. v. d. Werff—Molema z. L. de WitCre- mer d. C. OuwerkerkOverbeek d. S. Tienstra—de Reus z. A. Camfferman Stander z. B. Smits—Schrama z. N. AL KaslanderSchoonrok z. M. Vaan- derigde Vos z. A. Kraak—v. Dijk z. A v. ScheppingenSpierings z. G. Molenaarv. Leeuwen d,. Overleden: J. Jansen 3 j. D. Witte 56 j. G. Spruitenburg 23 d. BEVERWIJK. Ondertrouwd: J. J. H. Reemer (uit Haarlem) en M. J. Brinkhorst, A. F lor is en M. Nagel, wed. C. J. Rijke, J. H. Nijhuis te Leiden en J. Spanjaard!. Getrouwd J. Evers, wedr. A. M. E. Gehle em M. C. Cuiper®, wed. R. Wiggers. Bevallen B. HagenReitsma, z. G. Zoon'Steeman, d. M. Vellema- Huhl, d. Overleden M. Zoon, 2 dagen. L. Wolagen, geh. met M. Roemer, 41 jaar. ken, is het plan wel grondig ge- gijnestraat. 31 Oct. C. Bosmanv Exter, 70 j., Fabriciusstraat. 1 Nov. A. Droog, 4 m. z., Minderbroeder straat, Telegrammen. LONDEN, 2 Nov. (R. O.) Kitche ner seint uit Pretoria, d.d. 1 dezer, dat 1000 Boeren de achterhoede van Benson op 32 KM. ten N.-W. van Bethel bij Berkenlaagte(T.) heb ben aangevallen en zware verlie zen toegebracht. Benson, stierf aan zijne wonden. Een nader telegram van Kitche ner meldt, d'at kolonel Darter, die tot ontzet kwam opdagen, bij het krieken van den dag, Benson's colonne zonder hinder bereikte Hij rapporteert, dat er behalve Benson 8 officieren zijn gedood en 13 ge wond, 58 manschappen sneuvelden en 156 werden gekwetst. Twee ka nonnen vielen in handen der Boe ren, maar Kitchener gelooft, dat ze later heroverd werden. Het gevecht moet bijna man tegen man geweest zijn. Er werd hardnekkig gestre den. De vijand leed zware verlie zen. FRANKRIJK EN TURKIJE. PARIJS, 2 Nov. (R. O.) Volgens een telegram uit Konstantinopel aan de „Matin", heeft de Sultan op alle punten de eischen van Frankrijk ingewilligd!. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St Bavo. Zondag die gelezen© H. H. Missen met onderrichting te 6 1/2 en 9 uur; te half 11 uur de Hoogmis met predicatie. De Catechismus te 1, 1 1/2 en 2 1/4 uur. 's Avonds te 7 uur Lof, predikatie en Rozenli. Maandag te 7 uur vergadering der leden van het Broed, tot lafenis der Gel. Zielen, Lof, Rozenh. en predikatie. Dinsdag en Donderdag te 7 uur Lof en Rozenh. tot lafenis der Gel. Zielen. Woensdag en Vrijdag te 7 uur Oefe ning van den H. Kruisweg tot lafenis der Gel. Zielen. Woensdag van 6 tot 7 uur gelegen heid om te hichten. Donderdag, feest van den H. Wille- brordus. verplichting om H. Mis te hooren. De H. H. Missen te half 7, 9 en half 11 uur. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, de stille H. H. Missen, met onderrichting te 7 en half 9, te half 11 de Hoogmis en Predekatie. Te 3 uur het Rozenhoedje en te half 7 het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria, voor de bekeering der zondaars, met Conferentie. Maandag, Dinsdag, Woensdag, Don derdag en Vrijdag te 7 uur het Lof. Donderdag, feest van den H. Willi- brordus. Beschermheilige van het Bis dom Haarlem, verplichting van Mis- hooren. De H. H. Missen als op Zondag Zaterdag te 6 uur Lof en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de H. H. Missen en de Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antoniua van Padua. Zondag t half 6, 7 en half 9 uur de gelezen H.H. Missen, te half 11 de Hoogmis. Na de Hoogmis verpachting van eenige mannen- en vrouwenplaat- stn. 's Namiddags te half 4 de Vespers. Dinsdag ie 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Pa dua. s Avonds te 7 uur Lof en Verga dering der Broederschap van den H. Antonius. Donderdag, feestdag van den H. Wil- librordus, verplichting van Mishoo- ren. de H. H. Missen als op de Zonda gen. 's Avonds te 7 uur Lof en Rozen hoedje. Vrijdag te 8 uur gezongen Requiem- Mis voor de ovcrl. leden der Broeder schap van den II. Kruisweg, 's Avonds te 7 uur het Lof. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag te half 6, 7, half 9 en half 11 uur de H. H. Missen. Te half 5 tiende en laatste Jubilé-bezoek der H. Fami lie. Des avonds te 7 uur Lof. Maandag en volgende dagen dezer wtek te 7 uur Lof voor de Overledenen. Dinsdag 8 uur cez H. Mis bij de 25 jarige ambtsvervulling van den koster der kerk. Donderdag, feest van den II. Willi- brordus, verplichting om Mis te hoo ren. CN. H. Ct.) op ZONDAG 3 November 190J Santpoort. Voorm. 10 ure, Ds. Kutsch Lojenga, IJ mui den. Voorm. 10 ure en 's avonds 6 ure, Wesseldijk. Apostolische Zendinggemeente, Voorm. 10 ure. Zandvoort. Voorm. 10 uur. Hulsman, Doopsbedicning. 's Nam. 6 1/2 ure, Dezelfde. Officieele Berichten. BURGEMEESTER EN WETHOD- DERS van Haarlem, Doen te weten, dat bij hunne be schikking van 29 October jl. aan J. H. Schous vergunning is verleend: tot uitbreiding van zijne Smederij in het perceel aan die Warmoes straat No. 12. Haarlem, i Nov. 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd: BOREEL. De Secretaris, J. W. VAN BILDERBEEK, L. B. Advertentiën. mXB S Den 15 November a.s. hopen onze Geliefde Ouders PAULUS CORNELUS MEIJERS en HENDRIKA JOHANNA MARIA DEELEN, hun 25jarige Echt vereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Haarlem, 3 November 1901. Waldeck Pyrmontstr. No. 23. j Den 17n November hopen N onze geliefde Ouders J. W. VAN ZETTEN en p M. VERMEULEN, hun 25-jarige Echtvereeniging |j te herdenkeD. p Hun dankbare Kinderen, I| Haarlem, Nov. 1901. VVYVY S SC YYvif -vv"w< SYVY VWÏï? Getrouwd: F. W. MOLENAAR en H. S. HOONING, die, ook namens wederzijdsche familiën, hartelijk dank betuigen voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder vonden. Bloemend aal, 31 Oct. 1931. Ieder, die iets verschuldigd is aan, ot iets te vorderen heelt van de nalatenschap van den Heer HENDRIK WILLEM BRAKEL, bewoond hebbende te Haarlem, aan de Brouwersvaart No. 128 en aldaar overleden den 25 October 1901, wordt verzocht daarvan opgave te doen vóór den 20 November a.s. ten kantore van den Notaris U. J. K. VERSFELT te Haarlem, Jansstraat 59. Belan «rijke te VELSEN. De beide Najaarskoemarkten zul len alhier gehouden worden op Zaterdag den 9en en 23en Novem ber e.k. Velsen, den 24en Oct. 1901. Burgemeester en Wethouders van Velsen, J. C. A. WEERTS. De Secretaris, Th. J. WIJNOLDY DANIELS. Spaarkas Vereeniging „Des Werkmansvriend". Afrekening boekjaar 19001901. De gewone jaarlijksche afreke ning zal plaatshebben op Maandag 4 November voor de Leden die betalen Bardidsestraat hoek Palm straat. Voor de nummers 1—500 op Dinsdag 5, van 501—1100 op Woensdag 6 November, voor de Leden die betalen Oranjestraat hoek Leidschevaart. Voor de nummers 1500 op Donderdag 7, van 501 en hooger op Vrijdag 8 November,voor Leden die betalen i.ange Heercnvest, telkens 's avonds van 710 uur. Het Bestuur P. ROSENBERG, Secretaris.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2