Rookworst i*}; Haarden, Kachels, Kolendregers, Vuurschermen enz. PREDIKBEURTEN FirmaHeenk&WefersBettink Claassen Beuns, J. M. SCHMIDT, Kruisstraat 18. Voorschotbank, Zijlstraat 97, (Magazijn: „De Gouden Bril"). T. A. DONNEE, Mecklenburg-Schwerinsche Siaatsloterij. in groote verscheidenheid voorhan den bij de BERICHT. Kleine Houtstraat 28. Bermebroek. Voorna. 10 uur, J. A. Gerth v. Wijck Jr Collecte voor de kerk, .heemstede. Voorm. 10 ure, Kamstra. Pred. to Heemskerk. Spaacndam. Voorm. 10 ure, Baljon. Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Doopsbediening. Hollandsche gevestigd te Haarlem, Jansweg 42. De Bank verstrekt gelden tot elk bedrag (minimum 5Ü0 gulden) on der persoonlijken of zakelijken waarborg en het sluiten van een polis van Levensverzekering van gelijk bedrag. INGEZONDEN MEDEDEE» LINGEN. 30 cents per regeL Noodlottige gevolgen der influenza Men kan zich iederen dag overtui gen. door talrijke voorbeelden en ern stige ongevallen dat dte gevolgen van zekere ernstige ziekten dikwijls gevaar lijker zijn dan de ziekte zelf. De zie ke is na de crisis uiterst verzwakt, het bloed heeft zich verarmd, het heeft zij ne roode bloedlichaampjes verloren en de bloedarmoede staat voor de deur. De heer P. Verdonk te Kruiningen (provincie Zeeland)) schrijft ons: Ik was geheel verzwakt door de Influen za. ik leed veel aan borst- en rugge- pijn en had. geen eetlust meer, alstoen nam ik mijn toevlucht tot de Pink Pil len van Dr. Williams en ben door het gebruik van zes doosjes geheel gene zen, en ik acht dus de waarde Uwer Pink Pillen boven alle andere genees middelen. Verder verhaalde hij aan onzen ver slaggever dat do eetlust niet meer be stond. de spijsvertering was slecnt, kortademig bij die geringste krachtsin spanning, 's nachf, veel zweeten en he vige hoofdpijnen maakten mij het le- De heer P. VERDONK. volgens portret. ven tot last. Zoodra ik met de Pink Pillen begonnen was kwam de eetlust van lieverlede terug. Zij die lijden en zwak zijn hebben ongelijk de Pink Pillen niet te gebrui ken. De bloedarmoede volgende op eene ernstige ziekte is om zoo te zeggen een ongeluk en moet natuurlijk gemakke lijker genezen worden dan de oor spronkelijke bloedarmoede. En de Pink Pillen hebben echter talrijke ge nezingen dezer laatste teweeg gebracht door het verzwakte en arme bloed te herstellen en te verrijken en zijn daar door zelf zeer werkdadig tegen de bleekzucht, neurasthénie, zenuwpij nen .steken in die zijde en algemeene zwakte bij man en vrouw. Prijs fl.75 de doos: f9per doozen. Verkrijgbaar bij J. H. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending te gen postwissel. üokecht verkrijgbaar voor Haar - lem en omstreken bijWed. W. PLAATZER v. d. HÜLL, Droge rijen, 28 Jansstraat. Spoil en jtien. Zeilen. America-Cup. Bij een interview aan boord van het stoomschip die Celtic zeide sir Thomas Lipton, ten minste volgens een telegram uit Queenstown, d'at hij het volgende jaar wed'er naai de American Cup hoopt te. dingen en vermoedelijk met die Shamrock II die niet verkocht wordt. De laatst gehouden wedstrijd was zoo span nend en het verschil zoo uiterst ge ring, dat sir Thomas alle hoop heeft een volgend maal te winnen. Vol gens hem was er geen verschil van meening aan boord' -eo was de har monie van da bemanning uitmun tend. Letteren en Kunst. Louis Bouwmeester. Er heeft zich een commissie gevormd om aan Louis Bouwmeester, als Neer- land's grootste tooneelspeler een hul deblijk aan te bieden, op 19 December a.s., als hij zijn 40jarig jubileum viert. plotseling op en wendde zich af, de gebalde vuist tegen het voorhoofd gedrukt, alsof hij onder de herin nering zou bezwijken. Paula zat er stom er bleek bij., zij gewoelde d'at tegenover zulk een vreeselijk noodlot elk woord van troost machteloos zou zijn. Het zwijgen duurde lang, einde lijk keerde Berneck zich om. Hij was zijne stem nu weder meester, maar men kon zien hoe veel moeite hij meest doen om zij ne kalmte te bewaren. Wat daarna gebeurde, daar van weet ik niet veel meer, zeide hij op den vroegeren doffen toon. Ik weet al'leem dat Dahlien, d'e vader, mij die buks uit de hand rukte toen ik zijn: zoom wilde volgen en dat men mij dag en nacht bewaakte. Eene zware ziekte hielp mij de eerste weken en maanden doorkomen, en toen ik. weder tot be zinning kwam en voor het leven ontwaakte moest ik uit Auenfeld ■weg. Ik ging reizen om in d!eai vreemde te vergeten of ten minste het bestaan te Leeren verdragen. Ik heb dat jaren lang beproefd en do halve wereld' doorkruisdi, maar de herinnering bleef mij bij en De heer B. Blok, die Vrijdag zijn 40-jarig feest vierde als overzicht- schriiver in de Tweede Kamer voor de dagbladpers, is naar wij in een deel onzer oplage reeds mede deelden benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De versierselen werden hem per soonlijk overhandigd! door minis ter Kuyper, als eere-voorzitter van den Ned. .Journalistenkring" die daarbij zeide, steeds liefde voor de pers te blijven gevoelen en er op wees, döt do Nederlandsc-he pers niet is een yellow press", doch een Oranje-pers." De Haagsche Jou malisten vereeni- ging bood haar lid eetn prachtvol geschenk aan. Gemengd Nieuws. Elec*rï?ch licht in esn kerk Een belangstellend lezer schrijft ons: Naar aanleiding van uw bericht in het nummer van Woensdag „Elec- trisch licht in een kerk", kan ik u m©- dedeeden, dat deze verlichting reeds eenige jaren in. toepassing is gebracht in de r.-k. kerk aan den Singel te Am sterdam (Krijtberg). Zooals u ziet is 't dus niets nieuws, en blijkt hieruit wederom de zeer ,ware" waarheid van het „Leitmotif" in uw artikel 50 jaar geleden, nl. „dat er niets nieuws onder de zon (in casu het electrisch licht) is! Nog kan ik u meedeelen dat het zeer voldoet daar te plaatse en men er op uit is nog meer r.-k. kerker. ..Mus te verlichten. Over8troomiDgen op Sicilië Er hebben op bet eiland Sicilië zware overstroomingen plaats ge had' te Spaletta zijn 4 menschen omgekomen en 10 gewond, te Giro- mandri zijn 7 personen, verdronken. Er is aanzienlijke schade aange richt te Paigliano eói Massafra zijn eenige huiizen ingestort. Door een ontploffing van ether zijn in een fabriek van fotografische artikelen te Lyon 5 personen ernstig, 10 licht gewond. Een belangrijke diefstal. Den 25sten Juni jl. hield zich de Fransche gravin Chandon de Briail- les op hare doorreis korten tijd op aan het spoorwegstation te Stuttgart. Zij had eene zwart lederen tasch 1 ij zich, waarin een prachtige goude ring met een hartvormige robijn, sa men ongeveer 10.000 francs waard, een zilveren cachet, een portefeuille en een elegant dagboek geborgen waren. Toen zij weer in den trein wilde stap pen, was da tasch met, inhoud ver dwenen. In den laatsten tijd eerst is in deze zaak licht gekomen. Op 20 September blijkt een als een gevaarlijke inter nationale gauwdief bekend staande Hongaar. Bono Kohlmann, den ring met robijn verkocht te hebben voor 120 francs aan een horlogemaker te Zü- rich; deze verkocht hem weer aan een juwelier te Zurich voor 550 francs, die hem aan een koopman te Nizza voor 800 francs van de hand deed; vandaar kwam de ring in het begin van Octo ber naar Parijs bij een koopman in edelgesteenten, die hem voor 3000 fres. kocht en hem weer voor 8000 francs verkocht aan een grooten juwelier te Parijs. Bij nader onderzoek ontdekte deze dat het dezelfde robijn was, die Ifij aan de gravin Chandon de Briail- les verkocht had. De ring werd in be slag genomen en de Zuricher politie ontdekte nu spoedig ook de leerea tasch, het zilveren cachet en het dag boek, waaruit de dief alle geschreven bladen had gescheurd en dat hij op nieuw had laten inbinden. Tasch, ze gel en boek had hij daarna voor 30 francs aan een ingezetene van Zu< ich verkocht. De dief is nog niet gevat. Een gestolen viool. Deze week is te Keulen, een dief in de val gelloopem dJoondlait hij het gastol ene te koop aanbood aan deneigenaar. Hij had Zater dag door inbraak in een muziek handel te Hannover o.a. zich van een kostbare oude viool meester ge maakt. Zondag kwam hij met dit voorwerp te Keulen, en bood het te koop aan een vioolhandelaar uit Frankfort die zich daar toevallig bevond. Deze herkende in de viool een. die hij. zelf aan den collega te Hannover in commissie had gezon- werd zelfs met dien tijd nog erger. Ik heb ook beproefd naar Auen feld terug te gaan, maar ik kon het daar in het geheel niet uithouden. Ik geloof dat ik krankzinnig zou geworden zijn op die plaats waar Hans begraven lag Toen greep ik naai- het laatste middel. Ik verkocht mijn erfdeel, maakte mij geheel van het vader land los en ging naar dit „verban ningsoord" zooals mijne tanto het noemt. Zij heeft wei gelijk, maar ik vond hier wat ik noodig had werk. dat mij bijna niet tot bezin ning Iaat komen. Het is geen ge makkelijke taak dit Restovicz naar behooren. to ontginnen. Het is een voortdurend strijden met die. natuur en met den grond. In onis vaderland wordt elke aangewende moeite be loond, hier moet ik eerst alles voor mijn doel geschikt maken, voor ik het gebruiken kan. En d'en zelfden strijd moet ik dag en nacht voeren met mijne onderhoorigen die in mij de vreemdeling haten en waar mede- ik mij toch moet behelpen. Zij moeiten altijd' weder op nieuw tob gehoorzaamheid worden ge- dwongon. Dat vordert van. geest en lichaam de grootste inspanning. den en telegraph eerde daarheen om inlichtingen, terwijl hij den aanbieder aan de praat hield. Toen het antwoord kwam de viool was gestolen, liet hij den dief aanhou den. Vijf dagen zonder eten. Het Duitsche panitserschip „Graf Waldersee" heeft Donderdagmor gen te Cherbourg aangebracht 2 matrozen, van een visscheirsvaairtuig, d'ie bij New Foundland waren op gepikt. De matrozen hadden hun schip verlaten om netten, te gaan halen., maar in dien mist waren zij verdwaald en 5 dagen bleven zij zonder eten, zonder coimpas, rond zwalken in een bootje. Ten laatste werden zij opgemerkt door het Duiitsohe panitserschip, dat de uitgeputte mannen aan. boord nam en waar zij liefderijk werden verpleegd. Een collecte, aan boord voor hen gehouden, bracht f 400 op- De stad der Rozen. Nieuw-Orleans. de hoofdstad van Lousiana, bekend als „de Parel van 't Zuiden", mag ook aanspraak maken op den eeretitel van „de Stad der Ro zen." Ik geloof niet, dat er ter werell oen tweede plaats bestaat, waar rozen in zoo groote menigte., in zulk een aantal verscheidenheden, zoo schoon en vol komen worden aangetroffen als in Louisiana, met zijn heerlijk klimaat. In een tuin daar ter stede staat een struik van de Noisette-roos „Général Lamarque", welke takken een lengte hebben van circa 24 meter. Nabij den grond heeft de stam 28 centimeter in doorsnede en ofschoon deze struik eerst vóór omstreeks 17 jaar geplant werd, overdekt zij toch reeds een groo te veranda van alle kanten; haar tal rijk zoowel opgaande als nederwaarts hangend'© takken versieren met ontel bare prachtvolle, in trossen voreenig- de roomkleurige witte bloemen, de ge- heele veranda. Het is vooral te Nieuw-Orleans, dat de onvolprezen theeroos „Maréchal NieT' zich eerst recht te huis gevoelt; zij ontwikkelt zich hier zoo heerlijk, dat vreemdelingen uit de Noordelijke Staten afkomstig vol bewondering en in opgetogenheid het schouwspel gade slaan. In de Noordelijke Staten bezit men deze roos ook; wel wordt, zij er veel aangekweekt; maar welk een on derscheid bestaat er in dit opzicht! Ginds zwak en schrompelig groeiende, als 't ware een teringachtig bestaan voortsleepende, hier oogenschïjnlijk bijna in 't wild zich weelderig ontwik kelende. haar krachtvolle takken naar alle kanten uitbreidende en met een stam zoo dik als die van een flinken boom. Haar bloemen staan ten getale van zes stuks en meer bij elkander in trossen vereenigd en aangezien elke bloem afzonderlijk wel de grootte van een theeschoteltje beTeikt, brengt zoo danige roseboom als wel te begrijpen is. een zeer karakteristieke uitwerking teweeg. Zonder overdrijving mag wor den beweerd, dat hier ter plaatse alle rozen en voornamelijk de theerozen veel welriekendfer zijn dan elders; een enkele theeroos „Meréchal Niel" is in derdaad voldoende, om een geheel ver trek met haar liefelijke geuren te vei*- vullen. De rozen te Nieuw-Orleans groeien er in zulk een groote menigte en bloeien er zoo overvloedig, dat men ze bijna overal om niet kan bekomen. Zij behoeven nooit tegen de koude be schut te worden, integendeel, zij staan liet ganse he jaar door in de open lucht, ja, zelfs op onderscheiden plaat sen bloeien zij niet minder weelderig dan des zomers, den ganschen winter door. In de tuinen vóór en achter de huizen treft men hoofdzakelijk rozen aan in honderden verscheidenheden. Indien deze gedurende het schoone jaargetijde alle in vollen bloei prijken, dan bieden zij een schouwspel aan. waarvan de indruk nimmer uit het ge heugen wordt gewischt. (Sempervirens). Burgerlijke Stand. BLOEMENDAAL. Ondertrouwd: S. van Hoek en, W. E. Hessels. Getrouwd: J. W. Bijvoet en E. J. M. Eldering. F. W. Moolenaar en H. S. Hooning. Bevallen: S. A. J. L. Gravinne van Randwijck geb. baronesse Taets van Amerongen, d. A. M. BoelenHetem, z. W. M. Snelvan Opzeeland; d. Overleden: C. van Santen, 44 j., Mee- renberg. diait laat mij "-©en tijd tot dienken. en peinzen en 's avonds ben ik dJan ook zoo vermoeid d'at de slaap zich niet laat wachten'. Zulk een zwaar werk heb ik nog jaren in het voor uitzicht en dat is voorioopig vol doende. Zij hadden geen van tweeën: be merkt dat die.duisternis steeds meer en meer inviel. Aan den hemel be gonnen reeds de eerste sterren zacht te flikkeren en de bergen em bos- schen verdwenen in de scheme ring. Over het meer lag nog de wit te, warrelende dauw diie langzaam al hooger en hooger steeg als wilde zij alles overstroomen, Nu weet u het 1 eindigde Ber neck diep opademend. Is u nu nog altijd bang voor mij Paula antwoordde niet, zij was ook opgestaan en stak plotseling beide handen naar hem1 uit, eene zwijgende, maar bijna hartstochte lijke bede om vergiffenis. Berneck begreep haar, zijne han den sloten, zich vast om de hare. En vergeet n.u ook maar de dwaasheid waarvoor ik immers reeds geboet heb toen ik gisteren luisterde, zeidle hij ernstig en be daard. Ik heb aan geen huwc- HEEMSTEDE. Ondertrouwd: G. Rhee en M. G. Mi- latz. Bevallen: M. van Straten—Brouwer, d.; II. WillemseEickhorn. z.; E. M. PrinsTijssen, z.; A. H. Warmerdam Burger, d. Overleden: W. A. Visser, 32 jaar. VELSEN. Ondertrouwd: P. Brands en E. Dale- boudt; J. Heeremans en C. Turkenburg; J. van den Berg en G. J. B. M. Feije; M. van 't Hoff en P- D. Post. Getrouwd: H. Mulder en W. A. Ver zijl; A. Donkersloot en M. Swart. Bevallen: P. Daleboudt—Vooijs, z.; J. WettingKoedooder. z.; A. G. SchmidtKohier, z.; 'D. van der Plas Keur. z.; A. Alders—De Graaf, z.; P. H. SchermerWassenaar, d. Overleden: A. A. Bakker. 1, j.; L. van Hage. 6 4j.; M. J. Braam, 20 m.; J. B. Witteman, 23 j. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARN- WOUDE. Getrouwd: P. Koene en P.Spanjaart. Bevallen: E. CornelissenPaape, d. A. <le MolHooggraaf, z. SCHOTEN. Bevallen: M. C. VerverZandbergen, d1.; G. RamSteiger, z. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 5 Nov. 1901, des namid dags van 12 uur, door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Fantasie op: Ein feste Burg" G. Fink. 2. Andante uit de Sonate pathétique Beethoven. 3. Sonate No. 2 Mendelssohn. a. Grave^ Adagio. b. Allegro maestoso. c. Fuga. 4. No. 4 uit de 3e Sympho- nie Schumann. 5. Hallelujah Handel. op ZOfiflAG 3 November 1901 te HAARLEM. Groote Kerk. Voorm. 10 ure, Barbas. 's Nam. 2 ure. Dezelfde. Doopsbediening. 's Avonds 6 ure, Veen. Herdenking zij nor vijf-en-twintig ja^ rige ambtsbediening. Nieuwe Kerk. rm. 10 ure, Van Lennep. Janskerk. Voorm. 10 ure, Swaan. Bakenesserkerk. Voorm. 10 ure, Van Paassen. Eglise Wallonne. 10 heures du matin, Mr. Muller. Sainte-Cène. a a Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, J. Gispen v. Overschie. 's Avonds 5 1/2 ure, Dezelfde. Woensdagavond 8 uux-, W. llingnalda Dankuur voor 't gewas. Ridderstraat. Voorm. 10 ure. Ringnalda. 's Avonds 6 uur, Ringnalda, Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Craandijk. Emer. Pred. Doopsbediening. 's Avonds 7 ure, Jo de Vries, Voorbereiding. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 uur, de Blocq v. Scheltinga Ev. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Poolman. Namiddag 1 ure, Zondagschool (Nas sau laan). 's Avonds 6 1/2 ure, Werape. Avondmaal. Het gezang zal worden begeleid en afgewisseld door het Luth. Zangkoor. Jaarlijksche collecte voor het Lief dadigheidsfonds. Rem ons tr. Gereformeerden. Voorm. 10 ure. Ds. Haentjens. Gem, van Gedoopte Christenen. Schachelstraat No. 6. Vooxm. 10 ure, Avondmaalsviering, 's Nam. 12 1/2 ure. Zondagschool, 's Avonds 6 uur, Onderlinge Verg. 's Avonds 8 ure, Evangelische sa menkomst. Dinsdagsa.vonds 8 1/2 ure. Bidstond. Chr. Gereformeerde Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 uur en Namidd. 5 1/2 uur. Schotel. Woensdagavond 8 ure. Schotel, Dankuur voor 't gewas. Kleine DorcasBrouwersvaart 112. Zondagavond 7 ure, Evangelie-ver kondiging met voorbidding voor zie ken, Innemee. Donderdagavond 8 uur, C. R. van Leeuwen. lijk gedacht want ik wist dat voor mij geen geluk, geen lief die was weggelegd. Toen kwam mij.nie tanr te met u en toen heb ik in weerwi l van al lies een dtroom van geluk gedroomd. Hij was kort ge noeg, toen volgdie het ontwaken Ik maak er u geen veirwijt van., Paiula. Met uwe zonnige jeugd en vjüodïjkh'eid1 was ook niet vereenig- baar lief d'e te gevoelen voor een man zooals ik, maar ik wil ten minste eenie plaats in uwe herin nering innemen. Daarom verbelde ik u, wat ik nog aan niemand heb gezegd en Liet u een blik slaan op d'at enkelie uur d'at over mijn, le ven: besliste. Kom, latera wij nu heengaan. Het wordt needs dionker, wij moeten .naar huis. Zij namen dien boschw.eg die reeds geheel in duisternis was ge huld, maar er werd verder geen woord gesproken,. Uirich ging voor uit en boog van tijd tot tijd die tak ken op zijde die het pad versperden Maar hij bood: haar niet den arm en zijne jonge gezellin bad! ook in derdaad geen steun noodig. Zij steeg vlug en zeker naar boven en toch was haar het hart zoo zwaar, als werd het door een zware last Advertentiën. Kassiers. Commissionairs in Effecten en Assurantiën HAAELEH. Op 11 c i e n. AMSTERDAM. Groote specialiteit in goed geslepen BRILLEN, LORGNETTEN enz. Spreekdag in Haarlem, des Dins dags, ten huize van den Heer A. WEILL, Groote Houtstraat 48. («elderselie KL Houtstraat 62. Depót te Haarlem bq: l>. VEEN Co. en J. VAN GULIK. gedrukt. Zij had immers zooeven een blik geslagen In de ziel van den man dien zij zoo lang voor koud en hard en hoogmoedig had gehou den. Nu wist zij dat hij een wond bij zich droeg dito nog altijd bloed de en die zij, had kunnen genezen. Hij beminde haar immers, hoe diep en hartstochtelijk,, d'at had zijn blik en zijn stem verraden toen hij van, dien droom van geluk sprak. Paula kon bij de herinne ring aan die woorden eene lichte siddering niet onderdrukken. Het. was haar te moedie alsof zij die klok had gehoord die volgens de oude legende onder in die zwijgende diepte' rustte, haar vol en krachtig had hoonem klinken als smieekende om verlossing en zij had' te ver geefs gesmeekt. De volgende dagen verliepen, in Restovicz op die gewone wijze. Me vrouw Aimers wachtte er zich voor aan haar neef te verPadten wat zij tegen zijn wil had lea- sprake ge bracht, want Uirich was wellicht d'e een.igste persoon in de wereld tegen wien zij oipzag. Maar ook te gen Paula roerde zij de kwestie met geen enkel woord aan. Zij wil- Hoofdprijs event.500000 Mark Verder 300.000, 200 000, 100.000, 80.000, 70.000, 3 X 60 000. 2 X 50 000, 40.000, 8 X 30.000, 20.000, 15 000, 8 X 10.000, 10 X 5000. 105 X 3000, 5 X 2000,5 X 1500, 105 X 1000 enz. worden ge trokken in 6 klassen. Voor de 12 November plaats hebbende eerste trekking bie den wij aan loten f 14.40. loten f 7 20. 1L loten f 3.60. */g loten f 1.80. tegen rembours of vooruitbe taling en gelieve men ons de bestellingen omgaande te doen to komen. Het bedrag voor de overige klassen is hetzelfde. Officiëele trekkingslijsten en hernieuvvingsloten worden zonder aanvrage elke keer na de trekkking verzonden. Ieder besteller ontvangt het ambtelijke plan. LOUIS LOESER Co Bankiershuis en Hoofdcollec-, teuren. (Grootste firma alhier). Schwerin in Mecklenburg J de haar tijd laten om „verstandig" te worden en het zoo in het oog vallend stille en gedrukte van het jonge meisje versterkte haar in hare opvatting d'at het er al toe ge komen was. Zij vermoedde niet dat Uirich van het gesprek getuige was geweest, noch dlat hij zelf met Paula had gesproken. Onder andere omstandigheden zou de trotsche vrouw deze verbin tenis van baar neef met eene arme wees. de "-«ezels chaps j u f f rou w van zijne tante, hoogst ongepast heb ben gevonden en sterk hebben te gengewerkt. Zij had) in vroegeren tijd heel andere, zoor hoogvliegen de plannen voor hem gekoesterd Maar zooals de zaken nu eenmaal stonden hield' zij het voor een ge luk als hij nog tot een huwelijk kon besluiten. Voor die jonge dia mes uit haar kring die „aanspra ken konden maken" zou de rijk dom van d'en minnaar zeker zeer welkom zijn geweest, maar geen enkele zou zich mei hem in die een,: zaamheid van Restovicz willen be graven en zijne sombere eigenaar digheden voor lief nemen. (Wordt vervolgd.) 3BE JUL J&L ILd 252 M. Ontvangen nieuwe MAINZER ZUURKOOL a 5 cent het pond. GROENTEN IN BLIK merk »Molen«, 1 ponds blik a 17 ct., 2 ponds blik a 30 ct., 6 ponds blik a. 60 ct. ROLMOPS 7 ct. per stuk, per ilesch 6 ct. per stuk. WESTLANBSCHE BLAUWE DRUIVEN, a 20 ct. de 5 ons enz. Fijne GEMARINEERDE HARING, 6 ct. per stuk, per flesch 5 ct. per stuk. Spoedt U dus naar het goedkoope adres Aanbevelend, II. DE VRIEi.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6