flinke Jongen Winkeljuffrouw Gevraagd Ter overname aangeboden; In den Haag- won „H. B. S." van „Cel'eritas"" Rotterdam met 70 en Quick" van den Haag verloor van D. S. V. V. te Delft met 3—1. KENNEMERLAND—II. F. C. III. Voor de le klasse H. V. B. speelden gisteren bovengenoemde clubs. Kennemerland, welke wel de meer dere was, vertoonde zeer slecht spel, en wist slechts met 21 te winnen. Het spel van H. F. C. was uitste kend. Letteren en Kunst. Ned. bouwwerken. Door het hoofdbestuur van de Maatschappij tot Bevordering d_er Bouwkunst is aan. H. M. de Ko ningin een adres verzonden, waar in instemming wordt betuigd met heit verzoek döor het bestuur van den Ne.d. Oudheidkundigen Bond lot H. M. gericht, tem einde t-e be vorderen, dat van Staatswege eene commissie worde benoemd voor het inventariseeren en beschrijven der belangrijke Ned'e.rlandschc bouwwerken Het bestuur voegt daaraan hel verzoek toe-, dat een permanente commissie worde ingesteld, wier taak het. zijn zal de uit te voeren herstellingswerken aan Nederland- sche monumenten voor te schrij ven en te leiden. Rechtszaken. De aanvaring. Naar .men verneemt heeft kapitein Mijnsma. die door Rechtbank en Hof schuldig is verklaard aan de noodlot tige aanvaring op den Amstel te Am- sterdam, hooger beroep aangeteekend. Vervolg Stadsnieuws. Schouwburg. Tooncelgezelschap van Eijsden. Ons Schouwburgbestuur heeft er slag van afwisseling te brengen, waar die noodig is. Gisterenavond een blijspel, eene heilzame oase in den woestijn van draken, waarin de Zondagavonden gewoonlijk rond dolen. ,,In den Gemeenteraad" is een tamelijk makke kluchtgoed gespeeld geeft zij echter aardige o ogen blikken en het publiek dat, aangetrokken door dem goeden naam van het gezelschap, in breede rij.en den Schouwburg vulde, heeft zich kostelijk geamuseerd. De heer Poolman gaf een verma kelijk type van een pijpver- huurder, terwijl die heer Nico de Jong, met waar komisch talent, den genree niteb ode Ham pel uitbeeldde. Er is over het algemeen wel wat veel gechargeerd het publiek, dat d'es Zondagavonds gaarne wat dooi de vingers ziet, heeft er zich niet minder om vermaakt en met dank baarheid genoten wat de vertolkers, met groote gulheid, op de vertoo ning toegaven. Jan Ongeluk. Woensdagavond zullen we in den Schouwburg „Jan Ongeluk" kun nen zien spelen. „Jan Ongeluk", het allergeestigste blijspel van Blu- menthal en K ad el berg. D>it is een stuk zoo van het begin tot het eind eemig-leuk en grappig, dat aldoor een onbedaarlijk lachen door de zaal davert. Het is een stuk van moeilijk n'a te vertellen allerzotste verwikkeling en allerguitigste moppen, daarbij volkomen onschuldig. In één woord een stuk d'at men eigenlijk voor zijn gezondheid moest gaan zien, zoowel physiek als psyhisch, want lachen is voor het lichaam zoo goed als voedsel en een1 wandeling in mooi herfstweer, en voor den geest ook, omdat het alle muizenissen opzij zet en de zwartgalligheid op lost als een slak door zout wordt ge absorbeerd. Zakkenrollerij. Toen hedenmorgen een eieren boer aan een stalletje aan de Boter markt inkoopen stond te doen, gaf de verkooper hem door een oog- knipje te kennen, dat er onraad was. De boer begreep dat en, onmid dellijk naar zijn portemonnaie voe lend, bemerkte hij een hand in zijn zak. Hij wilde den zakkenroller vast houden, doch werd door drie schur ken. den dief en zijn maats, neer geslagen, waarop deze het hazen pad kozen. Gisteren werd door het kader der d.d. schutterij als slot van de zomer- scliietoefeningen, een kleine wedstrijd gehouden. Na met veel lust elkander te hebben bekampt, traden als prijs- winners uit den strijd: Sergeant P ierter se, le pr.; sergt.- maj. A. J. E. Paulen, 2e pr.; korporaal Knape, 3e pr.; Korporaal Knape 4e pr.; sergt..-maj. A. Wensing, 5e pr.; fourier P. J. v. d. Zon. 5e pr. Extra Rozenwedstrijd: le pr. fourier Bouman; 2e pr. korporaal Huisink- veld; 3e pr. Sergt.-maj. A. Wensing; 4e pr. fourier. P. J. v. d. Zon; 5e pr. serg.-maj. W. J. Reiningh. Wij hebben eens geïnformeerd naar eventueele plannen, die men zou kun nen hebben met de gronden, waarop de gasfabriek de Imperial is gebouwd, zoodra die fabriek ons gas niet meer eal leveren. Men weet dat de gronden op een zeer klein gedeelte na gemeentegrond zijn. Aangezien echter tot einde 1902 toe de Imperial nog gas levert, en dan nog een jaar tijd heeft met het afbreken der fabrieksgebouwen heeft men thans betreffende de toekomstige bestem ming van dien grond nog geen plan nen. In de Groote Kerk heeft -Zondag ds. Veen bij gelegenheid van de avond godsdienstoefening in zijn leerrede het •feit -.van zijn vijf-en-twin/tigjarige ambtsvervulling herdacht en daarbij collega's, kerkelijke colleges en der gemeente zijn dank gebracht voor den steun en de goede gezindheid, die hij in dat tijdperk heeft mogen onder vinden. De gemeente zong hem na afloop staande toe Psalm 135 3. De Burgemeester heeft aan de raadsleden een aanvulling der agenda voor de zitting van a.s. Woensdag ge zonden, waarbij als punt llbis op de agenda is geplaatst: Voorstel B. en W. overplaatsing hoofd school B naar de Zesde Tusschcnschool (gedrukt stuk no. 319.) Een onzer lezers schrijft ons het navolgende: BOYCOT. Als een eigenaardig staaltje van Boeren-gezindheid diene het volgende: Een opgeschoten jongen moest een nieuw halfhempje koopeu en bij zich zelf overwegende dat een halfhempje van Engelsch model om zijn Boerge- zinde hals niet op zijn plaats was, ging hij er op uit. Aan den winke lier werd den vraag gesteld „of dit Engelsch fabrikaat, was", waarop ver scheiden winkeliers, in de meening dat hij dit verlangde, met ,,ja, dit is 't nieuwste Engelsch model" antwoor- waarop hij zeide: „dan moet ik 't juist niet hebben, alle beetjes helpen", de winkels verliet, tot hij eindelijk in onzen winkel ten antwoord kreeg: „Dit is Duitsch fabrikaat", en zegevierend aftrok met het Duitsche halfhempje, in 't zalig bewustzijn den Engelschen handel afbreuk gedaau te hebben. Het Isolement van Haarlem Van bevoegde zijde vemeerait de N. C., dat de plannen voor een nieuw sta tion te Haarlem bij den Raad van Toe zicht in onderzoek zijn en dat het con tract tusschen de gemeente Haarlem en de „Holl. Electr. Spmij." te sluiten (waarbij de eerste een belangrijke sub sidie geeft) in bewerking is. Het blad schrijft verder: Wat de lijn door de Haarlemmer meer betreft, de H. E. S. heeft daarvoor concessie in 1898 aangevraagd en zal deze zeker gestand doen. Daaarbij zul len de treinen, d'ie Haarlem nu passee- ren zonder daar stil te houden, en die het lokaal verkeer niet alleen van Amsterdam naar Haarlem, maar ook dat van de tusschen Haarlem en Lei den gelegen plaatsen, van Zandvoort, van Noord-Halland naar Haarlem bemoeilijken, niet meer over Haarlem gaan. Deze zoogenaamde snijlijn kan en zal tevens dienstbaar zijn aan het locale verkeer van de Haarlemmermeer, om dat zij uitmaakt de kortste verbinding van de Haarlemmermeer met Amster dam en Leiden en indien uit die lijn zijlijnen worden getrokken in de rich ting van Haarlem en Aalsmeer, zal' zij met deze kunnen vormen een spoor wegnet, dat voldoet aan die behoeften van de Haarlemmermeer en haar om geving-, en waarbij de belangen van Haarlem gebaat worden. De vrees is dus geheel ongegrond, dat Haarlem door de zoogenaamde snijlijn in „een uithoek van het wereld verkeer" zal komen. De verbinding van geheel Noord-Holland en Fries land Zuidwaarts ligt over die stad. Op het oogenblik loopen reeds de directe treinen van Rotterdam, en Enkhuizen- Friesland over Haarlem. Maar al ware het anders, wat zal Haarlem er aan hebben, dat de treinen, die het we reldverkeer dienen, de stad, zooals thans het geval is, bleven voorbij atoonien? Integendeel levert de toe stand, gelijk die nu is, het nadeel op, dat Haarlem's buurtverkeer er dloor geschaad1 wordt, en van het buurtver keer moet de gemeente het hebben. Verkeer naai- de gemeente te trekken moet het streven zijn, en dit wordt in geenen deele verhinderd door de tot standkoming van een kortere verbin ding van Amsterdam met Leiden. Wat de „afsnijding van het snel- treinverkeer" betreft, is het. dunkt ons, duidelijk dat daarvan voor een zoo belangrijke stad als Haarlem geen sprake kan zijn en dat zij dus ook in dat opzicht van de nieuwe snijlijn geen gevaar heeft te duchten. In den afgeloopen nacht heeft het gevroren als in,een Decembernacht; de vaarten en de omgeving en alle sloten, ja zelfs het Spaarne op enkele plaat sen waren met ijs bedekt Tot lid van den militieraad alhier, is benoemd luit.-kol. Van Steenhardt Carré tot plaatsvervanger kapt. Che- riex. Zooals men weet bestaat er nog steeds een quaestie over het eigen domsrecht van den walkant, gelegen tegenover enkele woningen aan de Koudenhorn, eene quaestie, die waar schijnlijk niet anders zou zijn op te lossen als door een lang proces. Daar de gemeente deze gronde met het oog op het bouwen van de nieuwe brug thans noodig heeft, heeft zij blijkbaar eene minnelijke schikking willen treffen, althans de heer Stolp heeft aan de eigenaars der woningen aangeboden den grond over te nemen voor f 2,50 per M* voor zoover deze recht op den grond hebben, en bin nenkort zal dan ook wel een desbe treffend voorstel den Raad bereiken. Gevonden voorwerpen. een zwartzijden taschje waarin eene portemonnaie met geld en tramkaart jes, een bruinharige jachthond, een zwarte kip. een grijs-vilten dameshoed met zwart ïint, een wollen hand schoen, een sleutel, een r.-k. kerkboek, een grijze tasch, een zilveren kinder- oorbelletje, een zweep, een heiligen beeldje in een doosje, een zwartharige hond en een trekhond Gisterenmiddag viel een kind, wo nende in de Reguliersstraat spelende in de Leidsche Vaart, waaruit het door een man, wonende in de Haas straat werd gered. Twee jongens die speelden, de een op 't Sofiaplein, de andere aan 't Spaarne hingen hunne jasjes aan hek ken. Toen 't spel was afgeloopen wa ren die ren de kleedingstukken verdwe nen. Later werd een der jasjes terug bezorgd door iemand die het gevon den had. Zondag was de laatste feestavond der afdeeling Haarlem van den Ned. R. K. Volksbond. Wederom was de zaal flink bezet en amuseerde een ieder zich uitstekend. De slagersgezellen konden gist? retn weder genieten van hun wel verdiende Zondagsrust. Van i Nov. tot 1 Mei zullen de vleeschhouwers .hunne winkels sluiten. Te wen- schen is het dat het publiek in deze zijne medewerking niet zal ont- houden. Uit de Omstreken. Heemstede. In een gezin aan de Kamplg^n is een geval van roodvonk geconstateerd. Zand voort. Tegen Dinsdag 5 November 1901, des namiddags te 7 ure, is eene openbare raadsvergadering belegd. De onder werpen ter behandeling luiden: Ingekomen stukken en mededeelin- gen; Schenking grond; Stratenplan nen; verkoop grond; ruiling grond; verlichting gemeente-gebouwen; voor stellen van de heeren M. Koning c. s. en F. Zwaan nopens het toelaten van schoolkinderen; brug Kostverlorenweg; gratificatie rijksveldwachter. Gisteren voormiddag had een kind van H. B. het ongeluk spelende met den mond te vallen in eert punt, van een hek, zoodanig, dat die ouder liet oog weder door de wang ging. Dadelijk moest geneeskundige hulp verleend worden. Halfweg. Zondagavond ontstond door het om vallen van een petroleumlampje op zolder, brand in de woning van L. F. de Mooij, alhier; de brandspuit was spoedig aanwezig en stuitte de verdere voortgang; verschillende voorwerpen en kleedingstukken, zijn verbrand, ter wijl de waterschade aanzienlijk is. Ook het dak dier woning (het huis behoort aan den heer M. Sterk, te Haarlem) is gedeeltedijk verbrand. Vervolg Nieuwstijdingen. Israèlit'ECli Sanatorium. Door de Israëlitische geestelijkheid hier te lande is ruim 13,000 bijeen gebracht voor de oprichting eener Israëlitische afdeeling aan het Sana torium te Ilellendoorn. Zij acht met dit bedrag haar doel bereikt. Ook voor het Sanatorium te Oranje-Nas- sau-Oord is men in onderhandeling om een Israëlitische afdeeling daar aan te verbinden. (Arnh. Ct.) Verzekering van zeevissohers. Naar de „N. C." verneemt, wordt aan het ministerie van binnenland- sche zaken nog steeds hard gewerkt aan de voorbereiding van een wets ontwerp tot wettelijke verzekering van zeevisscliers, tegen overlijden en on gelukken, waarmede onder het vorig ministerie een aanvang was gemaakt. De kabinetswisseling heeft daarop geen invloed gehad. De groote moeielijkheid moet be staan in het verkrijgen van betrouw bare statistieken nopens de ongeluk ken, die niet den dood tengevolge hebben. De gehoorde deskundigen hebben uit den aard der zaak weinig onder cijfers te brengen inlichtingen hier over te geven. Voorts vreezen zij, dat de schippers over 't algemeen er niet toe te krijgen zullen zijn, zelf bij te dragen in de premie. Het schijnt dus vast te staan, dat de kosten der verplichte verzekering zullen gedragen worden door reeders en Staat. Dr. G. C. van Tienhoven t Een treffend verlies heeft de maat schappij en de medische wetenschap geleden door het overlijden Zondag ochtend van dr. G. C. van Tienhoven, lijfarts van H. M. de Koningin en lid van den Gemeenteraad te 's-Gra- venhage. In Den Haag heeft de overledene een groot deel van zijn leven doorge- gebracht en er een hoogst nuttigen werkkring gevonden gedurende vele jaren aan het Gemeente-Ziekenhuis. De boycot. De Amsterdamsche afgevaardigden voor de boycotbeweging zijn te Mar seille aangekomen, waar zij een ver- gaderinhebben gehouden met het arbeiderssyndicaat der haven-, dok en entrepot-arbeiders. Met algemeene stemmen is de volgende motie aange nomen „De kadearbeiders van Marseille, ten einde bet dappere Boerenvolk te hulp te komen, dat het slachtoffer is van Engelsche tyrannie, besluiten met al gemeene stemmen, zich aau te sluiten bij de beweging der Amsterdamsche dokwerkers, en een levendige propa ganda te maken onder hun kameraden in de kustplaatsen, met het doel een einde te maken aan een heilloozen oorlog, die een volk, dat aller sympa thie verdient, ten onder brengt," Het komt wel terecht. De secretaris der Ned. Zuid-Afr. Vereeniging schrijft: Het verontrustende bericht, dat eene groote zending goederen voor de vrou wenkampen in Zuid-Afrika hare be stemming niet heeft bereikt en veel meer gediend heeft oiu de verkeerde personen te helpen, evenals het bericht daft geldzendingen ginds door de blan ken niet worden uitbetaald, zal menig een afschrikken gaven voor die doel einden beschikbaar te stellen. De Ne-1 derlandsche Zuid-Afrikaansche Ver eeniging kan slechts bevestigen wat de heer Emous namens het Christelijk Na tionaal Boeren-Comité in het midden heeft gebrachjt om de gemoederen ge rust te stellen. Omdat alle gelden door de Nederlandsche Zuid-Afrikaansche Vereeniging op geheel veilige wijze aan de Bijstandsfonds Comité'ste Pretoria en te Bloemfontein worden overge maakt en van daar uit geheel meft me deweken en onder controle der mili taire autoriteiten aan de verschillende concentratiekampen worden verdeeld, wordt tevens vermeden, dat eene on gelijke verdeeling plaats heeft, welk gevaar steeds blijft bestaan, wanneer van hier direct aan bepaalde personen gelden worden gezonden, op grond van mededeelingen per brief van die per sonen, welke vele weken vroeger ge schreven zijn. Zoo kan het voorkomen dat sedert deze mededeelingen gedaan zijn. de toestanden geheel zijn veran- derd. zelfs de personen niet meer ter plaatse en soms de kampen opgeheven on met andere vereenigd zijn. Het nut der vaste centrale commissies in Pre toria en Bloemfontein komt daarbij duidelijk uit. Uit Schwerin wordt van 1 Novem ber aan de Red. gemeld: Hedenavond woondeu koningin Em ma, hertog Johann Albrecht en zijne familie, die van het slot Wiligrad waren overgekomen, in het hofthea ter de voorstelling bij van het blijspel Flachsman als Erzieher. De schouwburg was ter eere van de Koningin feestelijk verlicht. De vorstelijke personen waren gezeten in de kleine zijloge en in de pauze gebruikten zij ln de vorstelijke foyer de thee. Prov- Salaris-meeting te Aikm ar. Zondagmiddag werd in de Harmonie te Alkmaar epne meeting van onder wijzers en belangstellenden gehouden, uitge>chrev< n door het Prov.-Comité van de salaris-beweging in Noord- Holland. Zij had ten doel kracht bij te zetten aan de wenschen der geza menlijke onderwijzers, zooals zij die in een adres aan Ged. Staten hebben uitgesproken. PI. m. 250 aanwezigen gaven blijken van hunne belangstelling. Eerste spreker was de heer F. L. Ossendorp uit Amsterdam, tweede de heer G. II. v. Daalen, h. d. s. te As sendelft. Wegens plaatsgebrek bepalen wij er ons toe, mee te deelen dat ten slotte de volgende motie met algemeene stemmen werd aangenomen. De vergadering, bijgewoond door 60 afgevaardigden van 43 onderwijzers- vereenigingen en dus veidegenwoor- nigende 2500') onderwijzers, gehoord de besprekingen over: aan welke minimum-eischen moeten de salarisverordeningen in deze provincie voldoen spreekt als haar overtuiging uit, dat in het belang van het onderwijs! geen verordeningen mogen worden goedgekeurd, waarbij het aanvangs salaris minder bedraagt dan 600 voor onderwijzers en f850 voor hoofden van scholen; indien zij geen bepalin gen bevatten waardoor den onder wijzers en hoofden van scholen een aantal verhoogingen gewaar borgd iswanneer bij het toe kennen der verhoogingen de dienst jaren in andere gemeenten door gebracht, niet medetellenen wan neer bij het bepalen der tegemoetko ming in de woninghuur geen reke ning wordt gehouden met de plaatse lijke woninghuren. en wanneer die woninghuur niet wordt toegekend aan weduwnaars. Van de 3400 N.-H. onderwijzers. De loting te Dkkum. Men meldt aan de Leeuw. Ct. Bij de loting voor de nationale militie in de gemeente Dokkum, voor de lichting 1902, heeft zich een niet alledaagsch geval voorgedaan. Toen de loting afgeloopen was meldde zich een jongeling bij den militie-com missaris of burgemeester aan en gaf te kennen, dat hij nog geen nummer had getrokken, niettegenstaande er evenveel nummer in het glas gedaan en er ook uitgetrokken waren als er namen op de alphab. lijstvoorkwamen. Narr ons is medegedeeld moet het geval aldus zijn: De jongen, die zich na de loting bij de autoriteiten vervoegde, is wer kelijk in 1882 geboren en had zich te Dokkum alwaar zijn voogd woont voor de nat. militie moeten laten inschrijven. De aangifte moet in Januari geschied zijn door diens broeder, ofschoon de miliiiewet dien plicht legt op de schouders van vader, moeder, voogd of den jongeling zelf. Evenwel schijnt hij niet voor de militie te zijn ingeschreven, zoodat feitelijk éénfongeling te weinig aan de loting heeft deelgenomen. Wij vernemen, dai eenige jongelingen in deze omstandigheid een reden meenen gevonden te hebben om be zwaren tegen de plaats gehad heb bende loting in te brengen. Men verwacht, echter eeD naloting, omdat deze loting geheel overeen komstig het betrekkelijke inschrij vingsregister en de alph. naamlijft heeft plaats gehad. Telegrammen. EEN WAAR WOORD. LONDEN, 4 Nov. (R. O.) De cor respondent van de „Daily Mail" ie Pretoria schrijft dd. 12 October aan zijn blad Noch de afkondiging der krijgswet in de Kaapkolonie noch strengere maatregelen bij de behan deling van „verraders" zullen in staat blijken een einde te maken aan den oorlog, die slechts op één manier kan worden beëindigd, na melijk door geleidelijk afmatten der commando's en door de gere gelde maandeJijksche gevangenne mingen en verliezen. Het zou dwaas zijn te denken, dat de jongste successen alleen in staat zullen zijn den oorlog spoedi ger Le beëindigen dan wij verwacht ten. De oorlog zal nog een jaar of iets langer duren, en zelfs dan zal de toestand! van het land niet toe laten dat in de eerstvolgende twee jaren veel troepen worden naar huis gezonden. Er zijn hier tal van Hertzogs, Brands en Kritzingers die. zoo De Wet wordt gevangen genomen, zijn plaats zullen inne men; en in hun verlangen hun recht op hun nieuwe positie te rechtvaardigen zullen zij nieuw le ven weten in te blazen aan d'e com mando's door de energie hunner operaties. Op deze gronden raadt de con respondent aan. niiet te optimistisch te zijn, maar liever geduld te heb ben BIJ BAKEN LAAG TE. LONDEN, 4 Nov. (R. O.) Do „Daily Telegraph" verneemt uit Pretoria, dat majoor Wools Samp son er in slaagde, het convooi en de wagens der geheele colonne bin nen te brengen. De Boeren zetten, den aanval tel kens weder doorzij vuurden van achter goede dekkingen en loop graven op het haastig geformeerde kamp. De beide kanonnen der En gelschen stondien 500 yards van het kamp in de open. lucht, tusschen de bei die tegenover elkander staande strijdmachten in; de Boeren wa ren echter niet in de gelegenheid ze weg te halen.. Kolonel Barter hielp bij zijn aan komst mede de Boeren te verdrij ven. De Boeren, die gehoopt hadden de geheele colonne gevangen te ne men. zetten den strijd voort, totd-t kolonel Barter aankwam. Andere colonnes rukten op om de Boer on te achtervolgen.. De Engelschen maakten vele gevangenen. LONDEN, 4 Nov. (R. O.) De „Mor ning Post" verneemt nog uit Pre toria, dat majoor Wools Sampson het convooi verzamelde onder den heuvelrand. Dit was zeer moeilijk, en het was onder deze beweging, dat d'e meeste Engelsche verliezen voorkwamen!. De Boeren waren veel sterker dan de Engelschen. Hunne verlie zen waren ook grooter. De eerste aanval werd gedaan in een verblindende regenvlaag. Geen man heeft zich overgegeven. Het was een tweede Itaila. Burgerlijke Stand. Bevallen: 1 Nov. J. C. SmitsRoe- bers, d. 2, J. FrijnTraksel z. A. M. FiscaliniTraksel, z. G. de Vries Groot, d. E. HosNieuwenhuizen z. M. M. v. d. WeidenMaas, d. 3. L. C. HoogersBeelen, d. C. II. W. Steenr kenDekker, d. W. L. de Zaaijerv. Eek, S. M. EekhofMartini z. 4. A. M. VisserBronkhorst, 2 d. Overleden: 2 Nov. A. H. Nessen, 2 j. d„ Zuiderstraat.. 3. II. E. J. Dijkhoff, 2 j., z. Wald. Pyrmstr. 2. P. H. Nieu- huizen 21 d., z. Kampersrtraat. Leger en Vloot. Naar wij vernemen zal den inspec teur van het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting te Amster dam, den kapt. ter zee tit. H. Hare- maker, met 1 Jan. eervol ontslag uit den dienst worden verleend onder toe kenning van pensioen. („Vad.") Op 16 October jl. herdacht te Smyrna dr. A. B. K. von Eichstorff, oud-offl- van gezondheid der Kon. Ned. Marine, zijn 40-jarig jubileum als geneesheer van het Nederlandsche hospitaal aldaar. Te dier gelegenheid benoemde onze Koningin hem tot officier in de orde van Oranje-Nassau. MARKTJMIhU WS. Haarlem, 4 Nov. 1901. Op de heden gehouden graan- en Zaadmarkt werden aangevoerd: 120 HL. Rogge, prijs f 4.90; 80 HL. Haver, pr. f 3.5Ó; 35 HL. Paardenboonen, pr. f 6.62; 60 HL. Bruine boonen, hoogste pr. f 6.60, laagste pr. f 6.25. Artikelen. Aangev. Verk. Prijs. Boter 127 KG. 127 KG. 1.30—1.40. Biggen 72 st. 72 st. f 8.11.50. Schrammen 39 st. 39 st. I 13.18.00. Aardap. 473 HL. 411 1IL. f 1.50—2.50. Appelen 193 HL. 151 HL. f 5 16.00. Peren 138 HL. 121 HL. f 5—72.00. Familieberichten. Getrouwd: 31 Oct. F. van der Wijk en V. Bendien. Amst. 1 Nov. A. F. A. Hoog en M. C. W. van der Hout. Sema- rang. Bevallen: 30 Oct, G. E. Oldings Schneider z. I. M. Jung—Spijker z. Leiden. M. BriegoosBakker z. Amst. (Verbeterd bericht. W. Janssen—Wel ling d. Amst, E. A. HinseRieman d. Delft. Overleden: 30 Oct. T. C. Lasthuïjzen 74 j. Amst. C. J. W. M. van Lommei j. d. Den Haag. Faillissementen. Uitgesproken: Amsterdam, 30 October. Hendrik Gunt Ier, vleeschhouwer. te Amster dam. Rechter-commissaris mr. J. De king Dura. Haarlem 29 October. A. van Splun- ter, bouwman, te Zaandam, Rechter commissaris jhr. mr. 11. de Marees van Swinderen. Frans Heinrich Voss, manufuc- tuurliaudelaar en winkelier, te Ilille- goin. Rechter-commissaris jhr. mr. R. de Marees van Swinderen. M. Kistenmker, aannemer, te IJmuiden. Rechter-commissaris jhr. mr. R. de Marees van Swinderen. Winschoten, 30 October. Pieter I.eut- scher, timmerman, te Wildenank. Rechter-commissaris mr. F. J. Camp- huis. Opgeheven: F. W. Riess, hotel- en koffiehuis- houder, te 's Gravenhage. Geëindigd: II. ITaavekosl Ilzn., timmerman ie Amsterdam; R. Sevcnstern, te 's-Her- togenbosch; H. A. van Soldt, bouwon- dernemer te 's-Gravenhage. Beurs. Overzicht Effectenhandel. Het was deze week in hoofdzaak een bestendiging van de reeds gerui- men tijd heerschende lustelooze stem ming ter beurze, waarbij zoowel om zetten als koersvariatien binnen zeer enge grenzen bleven beperkt. Een van do weinige uitzonderingen hierop waren de waarden der Peru vian Corporation, die bij steeds stij gende koersen op flinke omzetten kon den roemen. In verband hiermede waren ook de overige Midden- en Zuid-Amerikaan- sche fondsen hooger in prij^ Onze Nationale fondsen waren aan den flauwen kant. tengevolge van de hoogere prolongatie-rente, de overige beleggingswaarden als Oostenrijkers, Russen, enz., nagenoeg onveranderd. labaks- en petroleuimvaarden zon der veel animo, terwijl Indische Mijn- bou w-maatschappij en als Pagoeat. Singkap, Soemalata de week met een willige stemming besluiten. Amerikaansclie sporen afwisselend iets hooger of iets lager, totdat op he den de richting ingevolge de heden morgen van New-York ontvangen koer sen. weer beslist ten gunste der hausse schijnt te gaan. Het extra-divi dend op de Pennsylvania aandeelen en de nog steeds zeer gunstige spoor wegontvangsten schijnen de kansen weder iets ten gunste te doen keeren. _Prolongatie 4—5 Ad verten tiën Heden overleed onze ge liefde Vader en Behuwd vader WIGBOLI) BALTHAZAR >VEIDNEB, in den ouderdom van bijna 87 jaar. M. E. v. d. ELST— Weidner. J. v. d. ELST Jr. Haarlem, 3 Nov. 11)01. Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht. Onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder Dr. G. P. VAN TIENHOVEN, is lieden te 's-Gravenhage overleden. Mr. ti. VAN TIENHOVEN. A. S. M. VANTJENdOVEN- Hacke. Haarlem, 3 Nov. 1901. Eenige en algemeene ken nisgeving. Dankbetuiging. Ondergeteekenden beti igen bij deze hunnen bartel ij ken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van ons innig geliefd Dochtertje ALIDA HEN- DR1KA NESSEN, oud ruim 2 jaar en 7 maanden. CHR. J. H. NESSEN. M. R. NESSEN. geb. v. Broek. Haarlem, 2 Nov. 4901. Onze Brievenbussen. Brieven op Advertentlën kunnen worde A geworpen in onze vier eigen Brievenbussan t weten; Groote Houtstraat No. HO aan het huis vaa den heer B. Laugeveld bij lietProveniershuis. Anegang, hoek Groote Houtstraat, aau het huis van den heer F. Hellingman. Kruisweg 41 hoek Heercnslraataanden wia kei van den heer A. C. A. vanHemertenaa-.i onze Bureaux, KnmpersiDgel No. 70 vlak hij de Turfmarkt. DE ADMINISTRATIE. extern, kan terstond geplaatst wor den. A. WEILL, Gr. Houtstraat 48. Z. B. Spasme 2rond. Een flink Dagmeisje en eene Leerling, eenigszins met het yak Dameshoeden bekend. AdresSchoterweg 56. In de wijnkooperij van W. JA GER GERLINGS firma J. H. En schedé, Spaarne 86, wordt een gevraagd. Schoenmakersjongen gevraagd, bekend met het vak» goed loon en vast werk. GiGENGACK, N.Groenmarkt?. Een Huis van de Coöperatieve Öouwvereeniging Vooruitgaan*. Fabriciusstraat No. 21

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3