NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 19e Jaargang Donderdag 7 November ino\ No HAARLEMS DAQBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent geveBtigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nnmmers0.02J£ Geïllustreerd Zondagsblad, yoor Haarlem, per 3 maanden0.37^ de omstreken en franco per post 0.45 ADVERTENTIEN Van 15 regels 50 Ote.; iedere regel meer 10 Ots. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentien Tan 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaux: Gebouw Het Spaame, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 1IÏ3. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. DirecteurJ. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Adrertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangèr§Q. L, DAÜBE <k Co. JOHN F. JONESj Suec., Parijs 31w* Faubourg Montmoztre, Tij Dit nummer bestaat uit zes bladzijden. Haarlem's Dagblad Tan 7 Nov. bevat o.a. Kitchener over het gevecht by Bakenlaagte, Wat de militaire medewerker der „Westminster Gazette" ervan zegt, Frankrijk en Turkije, De rede van Hicks- Beach, De plannen van Botha, Een halve week Wereldgeschiedenis, Prov. Staten van Noord-Holland. Asphalt in Haarlem, Gemeente raad. Of'fïcieele Berichten. BURGEMEESTER EN WETHOU- DEUS van Haarlem, Doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van de voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur, tot 19 November e.k. 's namiddags tea 1 ure. ter gemeente-secretarie (7e afdeeling) ter visie is nedergelegd, het ingeko men verzoekschrift van lo. de naamlooze venoótschap „Koe- 1 it", voorheen Brummer en Co., om definitieve vergunning tot oprichting van eene imidenzouterij in het perceel aan de Gasthuisstraat no. 7, en 2o, P. de Jong E. Voiets om ver gunning tot oprichting van eene in lichting voor machinale houtbewer king, waarbij als beweegkracht een gasmotor zal worden gebezigd, in een te stichten gebouw achter de perceelen aan de Berckheijdestraat no. 5 en 7, ea dat op dear veertiendien. dag na he den. zijnde 19 November e.k., en wel des namiddags ten 1 ure op het Raad huis der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het gemeentebestuur of een of meer zijner leden bezwaren tegen het oprichten dier inrichtingen In te bren gen. Haarlem, 5 November 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd: BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER. van dien 31 sten een zwak vuur, maar deden geen. nieuwen aanval op he>fc kamp. De verliezen van de Boeren waren ongetwijfeld zwaai', maar er is nog geen juiste schat ting vaai op te geven. Ik verneem dat commandant Opperman sneu velde en Chris Botha gewond werd. De Boeren hebben, naar gemeld wordt, onze gewonden slecht be handeld. Men ziet het. zelden was een nederlaag zoo volkomen. Uit het re laas blijkt dam ook dat de aanval bestuurd is met een zeldzaam be leid. Wat de Boeren wilden heb ben zij bereikt. De laffe beschuldi ging van Kitchener dat de vijand de kanonnen wegvoerde onder bescherming der Engelsche ambu lance, is tastbare onzin. De Boeren hebben de kanonnen óf meteen weggehaald, toen ze te rugtrokken na Benson's achterhoe de te hebben vernietigd, óf de Brit- sche hoofdmacht heeft een wanho- huis verlangen en den oorlog moe de zijn, wordt niets gedaan. De officieren zijn even uitgeput als die, soldaten. Waarom zijn kampen ert kazernes in Engeland niet vod man schappen, die geoefend worden, voor velddienst ter aflossing hummer ka meradien. aan het front? Waarom worden er te Alderehot en te Salis bury Plain geen groote troepen yeomen gedrild? De schrijver meent, d'at het ge heele optreden dier Boeren met d'e officieel© raming van hun aantal op 10.000 in tegenspraak is. Hij somt dan d'e tallooze moeilijkheden op, waarmede het Engelsche leger te kampen heeft en eindigt rmet op de krachtigste wijze aan te dringen op het zenden van versche bereden troepen en steeds meer bataljons yeomanry, die terdege geoefend zijn niet alleen in fotogtrafeeren, steenkooldragen en corveeën en zonder dat Laid Kitchener's al of niet er om vragen er aan te pas pige poging gedaan om de stukken kom't. De tegenwoordige politiek terug te nemen., waarop de vijand', va'n werkeloosheid zal Engeland in ten einde niet noodeloos menschen- zwaren last brengen als het die niet Politiek Overzicht. Eindelijk heeft Lord Kitchener zich verwaardigd meer licht te ver spreiden over het gevecht bij Ba ken laagte. Zondag wist de opper bevelhebber er nog zoo goed als niets van, d'och Maandag! was hij volkomen ingelicht en seinde er dan ook lustig op los. Ziehier wat hij ons vertelt Benson's colonne verliet haar kamp ten N. van Bethal den. 30sten October met het aanbreken van den dag en nikte op Brugspruit aan. Er werd bericht ontvangen dat de Boe ren Bakenlaagte bezet hielden, waar de Engelschen voornemens waren hun kamp op te slaan. Het was nat en. stormachtig weer. De Boeren werden gemakkelijk op een afstand gehouden gedurende den marsch. Bakenlaagte werd om een uur 's middags bezet. De achter hoede met twee kanonnen, gemas keerd door een, eskadron ruiterij, weid opgesteld' binnen schotsaf stand van het Boerenkamp. Een aantal van de Boeren op één flank en de achterhoede werd afgeslagen.. Terwijl de ruiterij terugkeerde, maakten de Boeren een omsingelende beweging, onder dekking van het golvende terrein, en vielen een bergrug aan, waar d'e kanonnen waren geplaatst. Tengevolge van een hevige» slag regen en hagelstorm, werd deze aanval ongemerkt uitgevoerd tot de Boeren een randje bereikten op korten afstand van de kanonnen, vanwaar zij het geleide err de paarden van d'e ka nonnen neerschoten. Ko lonel Benson en Overste Guinness werden beiden neergeschoten bij de ka nonnen. Wegens een galijktijdi- gerc aanval op het kamp zelf kon geen krachtige hulp worden gezon den- naar d'e stelling op den rand. De Boeren waren niet bij machte de kanonnen weg te halen, tot d!e Engelsche ambulance uittrok. On der haar dekking voerden de Boe ren de stukken weg. Zij trokken toen weg tot op verren afstand, on derhielden gedurende den nacht levens in d'e waagschaal te stellen., zich er toe bepaalde, de hoofdmacht op behoorlijken afstand te houden. En daarop heeft waarschijnlijk d'e Engelsche bevelhebber zijn toe vlucht genomen tot een middel dat door collega's van hem in dezen oorlog reeds meer met succes is toe gepast. Hij zand zijni ambulance uit om de gewonden op te zoeken, maar liet achter haar en onder haar bedekking een. detachement vol gen. dat de kanonnen moest terug- breoigen. Toen de Boeren dezen hun welbekenden truc gewaar wer den, waren zij den Engelschen voor en voerden d'e kanonnen weg. Zij trokken nu af, vermoedelijk op het bericht van de nadering van kolonel Barter, maar droegen zorg zich door een ,,zwak vuur" gedu rende. den nacht voor achtervolging te vrijwaren. De tirade over het mishandelen der Engelsche gewonden, kan men laten voor hetgeen- ze is eon leu gen. De geheele handelwijze der Boeren in dezen oorlog is ons een waarborg, dat zij de gek wetsteT om - mies geen leed gedaan zullen heb ben. Zou het andersom ook altijd zoo zijn? Wie weten wel beter. Deskundigen in Engeland zien wel degel i ik in d'at die ramp die Benison's colonne heeft getroffen, van groot gewicht is. De militaire briefschrijver van d'e „Westminster Gazette" is van oordeel, dat het dwaasheid zoude zijn het feit te willen verbergen, dat bei laatste oorlogsnieuws uit Zuid-Afrika hei Engelsche volk den ernst van d'en militairen toestand sterk heeft doen gevoelen. Op zich zelf zoude de ramp, die Benson's colonne getroffen heeft, d'en mili tairen toestand' niet zoo ernstig ma ken, als hij overigens gezond was. Maar Benson's ongeluk is een aan wijzing van wat men nog meer te verwachten heeft, een openbaring van de onbeduidendheid van den Engelschen inlichtingendienst, een schok voor de zelfvoldaanheid der autoriteiteai en heeft als zoodanig ernstige gevolgen. Als de Engelsche Reg. ooit een mooie gelegenheid had om een meer gezonden staat van zaken in 't leven te roepen, dan is het nu, want het verbitterde, ver ontruste, verbijsterde Engelsche volk zal elk teeken van krachtig op treden welkom heeten. Maar volgt de regeering den ouden weg en be proeft zij het gewicht der jongste nederlagen te verkleinen, dan zal het volk weldra weer in zijn ge wonen- staat van lethargie geraken en de oorlog eindeloos voortsmeu- len. Het wordt hoog tijd, vervolgt de schrijver, d'at het publiek begrijpt dat het Engelsche leger in Zuid-Afri ka nog sneller uitgeput raakt dan de Boerentroepen. De versterkin gen die elke week gezonden wor den, zijn nauw voldoende om d'e verliezen door sneuvelen, verwon ding en zieken goed te maken. Voor aflossing der afgewerkte troepen, wier energie is uitgeput, die naar zonder verwijl laat varen. Meer troepen, jawel, dat is de gewone eisch, die reeds door dui zenden gesteld' is. Maar waar de mannetjes vandaan te halen? Dat is niet erg duidelijk, Buitenlandsch Nieuws. De rede van Hicks Beacli. In den loop van. zijn rede wees Hicks-Beoch er nog op, dat twee cavalerie-regi meuten den 19 en ter versterking van Kitchener's strijd macht uitgezonden worden daan mede worden dus geen andere troe pen afgelost. Hij voegde er bij dat in, den loop van de-ze maand nog 1200 geoefende ruiters naar Zuid- Afrika gezondieai zouden worden ter aflossing van andere troepen. Mochten 12.000 man vereiseht wor den', dan zou men 12.000 zendien; de regeering had demi plicht, aan d'e eischen van. den vertrouwden opperbevelhebber tegemoet te ko men,. en zij zou dien plicht vervul len. Ten aanzien van de concentratie kampen zeidie Hicks-Beach niet te begrijpen hoe een maatregel, zoo buitengemeen memschlievend be doeld, zoo scheef voorgesteld kon worden. De regeering betreurde het ook, dat de sterfte in de kampen zoo groot was, en overlegde op dit oogenblik met d'e overheidsperso nen in Zuid-Afrika of in den toe stand en de ligging der kampen wijzigingen gebracht kondien wor den, tengevolge waan-an wellicht die sterfte zou verminderen. De regeering was evenals vroe ger bereid, vrede te sluiten, maar dat moest ov eervolle wijze geschie den zij zou daartoe voor geen op- Alsremeeno berichten DE OORLOG LN ZUID-AFRIKA. De zoogenaamde Regeering van do zoogenaamde Oranjerivier- Kolonie heeft 180.000 morgen land aan weerszijden van. den.1 spoorweg gekocht met het doel daar veefok kerijen te stichten. Van elke 2000 morgen zullen er 50 bestemd zijn voor bebossching. Kleine veeboer derijen zijn reeds gesticht en trots den armzaligen toestand, waarin de dieren zich bevinden tengevolge van inenting tegen da runderpest en longziekte, zijn de gefokte kal veren gezond. De boerderijen in de districten Bloemfontein, Maroka en Thaba 'Nohu hebben uitmunten de. oogsten, de zwaarste sinds 1885. De kaffers in het district Thaba 'Nchu hebben over de 10.000 acres beploegd. De „Bloemfontein Gazette" be vat de namen van alle burgers, die in. de afgeloopen week den eed' van getrouwheid aan Engeland hebben afgelegd. In het district Bloemfon tein waren dat 100in Kroonstad 42 en in Vred'efort 4. Met de Bavarian gaan den 7den 103 onderofficieren en minderen van het 4de bataljon Royal Fusi liers naar ZuidLAfrika. Het „Berliner Tageblatt" heeft een telegram ui.t Warschau, dat door een firma aldaar met de En gelsche regeering een contract is gesloten voor de levering van 20.000 paarden voor de Engelsche cavalerie. Een aantal is reeds afge leverd. Verschillende mij nb ©stuurde rs zijn te Barber ton (Z. A R.) teruggekeerd met het doel om d9 mijnen, in orde te maken voor hervatting van het werk zoodra de gelegenheid zich daartoe aanbiedt. De mijnen zijn over :t alge meen betrekkelijk onbeschadigd ge bleven. Men verwacht geen moeilijk heid in het verkrijgen van voldoende arbeidskrachten. Uit Durban verneemt de ..Standard" dat 1000 krijgsgevangen Boeren, daar ingescheept zijn, bestemd voor Bom bay. Driehonderd, man der koninklijke artillerie zullen van Halifax (Nieuw- Schotland) deze maand naar Zuid- Afrika worden gezonden. Zij nemen zes maxims mede en zullen vervangen worden door een detachement van Bermuda. Hot geheele Royal Canadian Regi ment heeft vrijwillig dienst genomen voor Zuid-Afrika. Kitchener seint nog uit Pretoria on der dagteekening van 4 November: French meldt van den 2ea dat hij ope reert. tegen Fouché, Mijburgh en Wes- sels. wier strijdmacht ongeveer vier honderd man telt, waarvan enkelen ongewapend zijn; zij staat tusschen Barkley-Oost en Rhodes. Overigens d'e geheele Kaapkolonie vrij van Boe ren. Alleen zwei-ven ten oosten van de westelijke spoorlijn twee afdeelm- i' n, met de woorden Deutsclies Reich. Reuter seint uit Petersburg. d.d1. 5 Nov.: De hier gevestigde particuliere correspondent van Wolff's bureau heeft van bevoegde zijde machtiging ontvangen voor de verklaring, dat liet bericht in de Londensche bladen, van een op verleden Donderdag plaats ge had hebbenden moordaanslag op den plaatselijken commandant Kleigel, ge heel van grond ontbloot is. De Duitsche Keizer heeft naar aan leiding van den terugkeer van het ex peditiekorps uit China een legerorder uitgevaardigd, waarin hij dat korps zijn vollen warmen dank betuigt en zegt: „Heit korps heeft de verwachtin gen, waarmede het door mij werd uit gezonden, verwezenlijkt en aan den ouden roem van de Duitsche wanens nieuwe eer toegevoegd. De burgemeestersverkiezimg te New- York is in vollen gang. De uitslag van 970 districten toont, aan dat Low de anti-Tammany-candi- daat 171,628 stemmen heeft gekregen. Shephard de man van Tammany, 150.756. De democratische kranten er kennen dat Low's verkiezing met ren groote meerderheid verzekerd is. terecht staan en is in verband hier mede naar het huis van bewaring overgebracht - - i_ j i weswujws spoorlijn twee aiaeenn- offenngen terugdeinzen, en zij had gen Yan twintig of dertig Boeren elk hef vast© vertrouwen dat de dag zou aanbreken waarop ZuidJ-Afrika een even groote steun zou zijn voor het rijk als Australië en Canada het thans waren. Frankrijk en Turkije. Uit Konstantinopel wordt aan de Temps" gemeld Bapst, de Fran- schie raad) van legatie, heeft een Tewfik-pasja een gebiedende nota overhandigd, inhoudende dat de Fransche regeering, ten gevolge van de ultstellerijien van de Poirte, voor de hervatting van de diploma tieke betrekkingen de wettelijke erkenning eisch te van de Fransche scholenweldadigheidsi nst'ellingen en godsdienstige inrichtingen, en de onverwijlde uitvaardiging van firmans betreffende den wederop bouw of het herstel van de inrich tingen die gedurende de troebelen van 1894 en 1896 verwoest zijn verder d'e erkenning van d'en pa triarch Chalbien. De nota voegt er bij dat. in geval Turkije weer met uitstel begint, de regeering nog an dere eischen te berde zal brengen. De Fransche regeering beeft, tele grafisch bericht ontvangen dat de divisie oorlogsschepen te Mitylene (Aziatisch Turkije, het oude Les bos) is aangekomen. doelloos rond. French heeft twee cl lonnes tegen hen uitgezonden. Van der Venter en Botha zijn met 130 man, na van dichtbij vervolgd te zijn dor, twee colonnes, den spoorweg te Vic toria-West overgestoken, voorttrek kende in westelijke richting. Zij heb ben vele paarden verloren. Dr. Krause is weer voor den rechter verschenen. Daar het openbaar minis terie zijn stukken nog niet gereed had, is de verdere behandeling van Krau- se's zaak opnieuw uitgesteld. De correspondent van die „Petit Bleu" in Den Haag loochent for meel het bericht in Engelsche bla den dat de- vertegenwoordigers van de Zuid-Afrikaansche Republiek en den Vrijstaat in samensprekingen die in Nederland zouden gehouden zijn. besloten hebben maatregelen van weerwraak te nemen tegen de Engelsche officieren die gevangen worden gemaakt. ALLERLEI. De „Reichsanzeiger" bevat den tekst eener overeenkomst, door het postbc- stuur van het Duitsche Rijk en dat van Wurtemberg gesloten, waarbij J met 1 April 1902 voor het gezamenlijke gebied' van beide postbesturen dezelf de postzegels uitgegeven zullen De plannen van Botha. In de „Neue Freie Presse" is weer een brief opgenomen van haren cor respondent uit Pretoria van den 20en September, waarin deze de plannen van Botha bij het hervatten van den veldtocht beschrijft en drie dan ook sinds dien ten uitvoer gelegd zijm. Bo tha die toen gelegerd was in den hoek tusschen Natal, Swaziland en Zoeloe- land, wilde van daar uit Natal en de Delagoalijn bedreigen. Hoewel zich bewust van het gevaar om in die smalle strook lands afgesneden, te wor den, rekende Botha op die bergachtige streek en de vele rivieren, die ean ver volging moeilijk, een ontsnappen daar entegen makkelijk maken. Verder wordt door die stelling Natel bedreigd en dwingt hij Kitchener om het Wes ten van troepen te ontblooten, waar door de commando's van Beijers en de la Rey lucht krijgen. Aan een voort rukken in Natal denkt Botha niet, daartoe is hij te zwak. Dit plan is, zooals men weet, ten uit voer gebracht. Aan de Wet is een andere rol toe gedacht, Deze heeft met de Boeren uit den Vrijstaat in de streek tusschen Senekal en Bethlehem overwinterd en voortdurend strooptochten in Natal gedaan om zich van voorraad te voor zien, waarmede de vraag beantwoord is waar de Wet zit. Geen twijfel, zegt de correspondent, of men zal spoedig wat van hem hooren. Of hij tegelijk met Botha in Natal zal vallen, kan de correspondent niet met zekerheid zeg gen. Dat zal van de omstandigheden afhangen. De Engelschen beginnen nu hun fout van te weinig waarde ge hecht te hebben aan den opstand in da Kaapkolonie, in te zien. Maar het zal hun niet veel helpen. Do heele oorlog is door de vele fouten dm* Engelschen verknoeid, het blijft broddelwerk. De Boeren zien met moed de toe komst tegemoet. Hun beste bondgenoot is de tijd, want met elke maand dat zij volhouden, vermindert het Engel sche leger in aantal. Daarentegen worden de gelederen der Boeren steeds met nieuwe strijders aangevuld. De wreedheid van Kitch01verdrijft.de Afri- kaanders in de armen van de Boeren. Alle consideraties hebben een einde genomen, sinds men de menschen die voor hun vaderland strijden, mei galg en strop straft. En niet alleen Boeren zijn het die uit verbittering en afschuw voor dergelijke praktijken naar den vijand overloopen. ook buitenlanders, en vooral Hollanders en Duitschers. Kitchener zal in dit derde oorlogs jaar niet alleen met een sterker, maar ook met een strijdlustiger vijand dan vroeger te doen hebben. Vraagt men om Boer tegenwoordig hoe lang de oorlog wel duren zal, dan antwoordt hij u doodkalm: dat dit een zaak is die die Engelschen aangaat; hemzelf is dfit onverschillig. De miliciens der lichting 1901 van het bataillon infanterie, alhier in gar nizoen. zullen 11a 15 November as. in twee ploegen onder de wapen ep blijven en wel de eerste ploeg van 15 Nov. 1901 tot 29 Maart 190*2, de tweeds 1902* Van 29 Maa, t t0t U Au«l,stus De loting voor de nationale militie der gemeente Sloten is door Gedepu teerde Staten op grond van onregel matigheid vernietigd. Mist in de stad. Mist in de stad, A heel vroeg van morgen, zoodat het scheen alsof de dag niet komen mocht. Eindelijk drong het licht toch door de dikke wolken, maar het bleet schemerig van witten damp. Mist, overal mist. In den Houten de plantsoenen waar je de flauwe boomfiguren zag als bij- na-uitgevvischte houtskoolfiguren, mi^ in de straten waar je eenzaam was, in weerwil van hot gewone verkeer, om- uat je mot verder menschen kon ziec dan op vier, vijf pas afstand. Mist, die d'e neuzen en ooren rood- maakte, de handen deed verstoppen in de jaszakken. Mist waar tegen wreve lig werd gek eiken door menschen drie zoo'11 ingrijpen in hun gelijke dage- lijksche leven maar half van pas von den, mist ook die d'e kinderen deed juichen, omdat zij ea* door moeder zoo zorgelijk tegen gewaarschuwd waren, en het gevaar zoo pleizierig vonden. Mist eindelijk ook hoog in de lucht, waar je de zon zag staan, al.s een maan in haar nA-dagen, of als 'n bleek, heel materieel Edammer kaasje.Totöe zon hooger steeg, do stralen krachti ger werden, de gele punt matzllver werd, en eindelijk stralend blinkend goud. De. dampen werden verguld en dreven weg voor het Groote Licht, dat de koude stad kwam, verwarmen. Bij Kon.. Besl. is goedgekeurd hei tar.ief dier Algemeen© Ncord-Hol- landscbe Maatschappij van Levens» yeraekering te Haarlem. „Netto jaarpnemiën ter verzekering van een kapitaal van 100, uit te koe ren, na een bepaald' aantal jaren of bij voorave rl ij dien.. Stukken van den Gemeente raad. B. en W. hebben er bij nadere over weging bezwaren tegen, aan het voor stel om den onderwijzer J. W. de Ko ning, met ingang van 16 October jl. te ontslaan, terugwerkende kracht te ver- leenen. Daarom doen zij een nieuw voorstel waarbij die terugwerkende kracht vervalt. Vrije- en orde-oeleningen Geëxamineerd 5 Nov. 6 vrouwelijke candidatpn. Geslaagd die dames: J. Couvée; W. M. ten Bouwhuijs en L. Bronkhorst. allen Amsterdam, A. Dek ker te Hoorn. Uit de Omstreken. Stadsnieuws. Haarlem, 6 Nov. 1901. De milicien M. van het bataillon in fanterie, alhier garnizoen, beschuldigd or-1 van desertie, zal voor den krijgsraad Heemstede. Naar wij vernemen, is door den heer N. Vas Visser wederom grond aangek och L van de voormalige bui- lenpkals „de Hartekamp" alhier. Dinsdagmiddag was'de heer A. H. GrommeJin op den Wagenweg alhier bezig, een jong paard' te lee- ren rij dien toen een wagen met sbroo passeerde. Het paard schrikte en kwam in een sloot berecht. Geluk kig was er bij,na geen water in, zood'at alles bijzonder goedi afliep. Hillegom. In de laatste raadsvergadering al hier w?rd het aanvangssalaris der on derwijzers bepaald op 550. Otn reden dit altijd f 600 geweest is, hebben de onderwijzers een adres aan Ged. Sta ten gezonden met verzoek, d3e rege ling niet goed te keuren. Velsen. l)e bestuursvergadering van de af deeling Velsen, van het Witte Kruis, zal plaats hebben op 18 November as. om 8 uur des avonds ten gemeentehuize alhier en de ledenvergadering 21 Nov. a.s. des avonds om 8 uur in de bove> zaal van café Cycloop te Umuiden.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1