Mjjtsiwraq. Jan Ongeluk, Reis door den Harz. Echtscheiding. Een nette Jongen TE KOOP: Volgn. 64. JAARWEDDEN AMBTENAREN TER SECRETARIE. De heer MODOO wil niet zeggen dat voor het passeeren van sommige amb tenaren geen gegronde redenen zijn geweest. Doch zou het ter bevordering van den goeden geest niet wensehelijk zijn dat hen mededeelingen werd ge daan van de redenen, waarvan ze ge passeerd werden. Spreker wijst op de bevordering der klerken Grillis en Kramer. Spreker wenscht dat in den vervolge rekening zal worden gehouden met het aantal dienstjaren, en dat. wanneer ambtena ren voor verhooging niet in aanmer king komt, hun ten minste mededee- ling van de redenen gedaan wordt De VOORZITTER zegt dat het voor de hand ligt dat diegene, die het best werken, het meest geholpen worden. De heer HUGENHOLTZ zegt dat art. 7 betreffende de rang en salarissen van ambtenaren ter gemeente-secreta rie niet altijd in alle deelen gevolgd wordt. Spreker dringt ook aan op me- dedeeli/ng van redenen wanneer ge= passeerd wordt aan ambtenaren. De spperleur moet zich dan verantwoor den, daardoor zou de tevredenheid die op het oogenblik heerscht, terugkee- raa. De VOORZITTER stelt voor dat de regeling bij B. en W. in het algemeen berust. Spreker meent dat het Dage- lijksch Bestuur altijd zooveel moge lijk getracht heeft art. 7 toe te passen en kan zich niet begrijpen, welke amb- te naar gepasseerd zou zijn. De VOOR ZITTER zegt dat B. en W. niet zóó zijn om maar zonder te zeggen daarin faalt erii ambtenaren te passeeren. De heer MODOO zegt dat waar on der de ambtenaar ter secretarie meer en meer een g-eest van ontevredenheid heerscht, hij meent in het openbaar te moeten wijzen op de grieven en blilft er bij dat bij bevordering B. en W. zich moeten laten voorlichten door hoofd-ambtenaren en redenen van pas seeren mededeelen. De VOORZITTER zegt va den kwa den geest van ontevredenheid nooit iets te hebben bemerkt en zou zich zeer verplicht achten wanneer hem namen genoemd worden. Neen, mijnheer, daar kom Ik niet in, zegt de heer Hofland. De heer MODOO vraagt voor de der de maal het woord. De VOORZITTER stelt voor dit te verleen en. De heer v. d. KAMP en SPOOR ma ken bezwaar. Het voorstel va.n den burgemeester wordt aangenomen met 8 stemmen te gen. De heer MODOO zegt nu dat wan neer hij verklaard te spreken uit naam der ambtenaren men toch wel zal ge- looven dat hij dit niet uit zijn duim zuigt. Wat namen noemen betreft, daaromtrent heeft spreker èens leer geld betaald. De heer HUGENHOLTZ vraagt voor de derde maal het woord doch maakt hiervan geen voorsteL De heer HOFLAND zegt er is ge sproken over den rechtstoestand van ambtenaren. Is het waar. dat een amb tenaar ter verantwoording is geroe pen voor een ongeteekend stukje in de Plaatselijke bladen. (Ongecorrigeerd). De zitting duurt voort. Hedenavond is het ver volg van dit verslag nog te verkrijgen aan onder staande adressen: De heeren H. N. MUL, Kruisstraat 25. D. J. v. d. WILK, Gr. Houtstraat 94. B. DE MINK, Spaarnwouöerstr. 73. L. Th. SWAALF, Berckhevdestr. 17. J. UILENBURG. Oranjestraat 17. Aan onze Bureaux, Kampersingel 70. Vervolg Stadsnieuws. Rip van Robert Planqnette. Tengevolge van dte late toezen ding dier toegangskaart was die heer Philip Loots verhinderd) deze op voering bij te women. Een. onzer vrienden', tot oordeelen bevoegd, schrijft ons daarover nu het vol gende: Het was een. stout denkbeeld van het Haarlemsch Operette-gezelschap om „Rip" tie willen opvoeren; dit wisten allen, die „Rip" elders van niet-diilettanten gezien, en gehoond hebben, en was het daarom, dat wij met zekere nieuwsgierigheid S c-hou wb urgwaarts gingen, om te zien hoe ae 't e.r af zouden brengen. Niet zonder spanning wachtten wij op de dingen die komen, zou den, terwijl wij luisterden naar die Ouverture, die ons een voorproefje geeft van de muziek, die wij te hooren zulten, krijgen. Terstond hij liet opgaan van het scherm worden we aangenaam ge stemd. De eerste indruk, waarop 't dikwijls zoo aankomt, was al zeer gunstig. Een lief tafereeltje los gegroe peerd kregen we te zien, en een krachtig mannen- en vrouwenkoor te hooren. Den gebeden avond bleven de koren hun frisschen, beschaafden en helderen klank behouden hoe dikwijls hebben we dat anders ge hooid 1 Vooral het z.g. laniaamiied klonk allerliefst. Opgewekt werd gezon gen. lot 't laatste. Wij hebben, de zangers bewonderd, die gedurende de spookscème met vooruitgestoken arm onvermoeid, het dikwijls her haald ..Slaap, slaap, arme Rip'' aanhieven. Mien z-ong met- animo, dit kan ze ker ook van de solisten gezegd wor den. Allen een woond van lof voor de juiste opvatting van hun rol. In de eerste plaats zeker den heer Van Brummelem. die den titelrol vervulde. Hij deed dit op uitsteken de wijze. Hoewel gegrimeerd her kenden we hem terstond en herin- zuiver hoogst sympathiek baryton- de Marskramer, van 't vorig sei zoen. Evenals toen wist hij het publiek te pakken met zijn in alle tonen zu i v ere hoogst sy m path i ek bary ton- geluid. Met zijn lievelingslied ,,'k Houd' van een lui leven" en zijn: „Hoort mij* nu aan, o blonde cherubijnen", als hij met de kinderen zingt en telkens weer opnieuw steelt hij hel hart van. het publiek. Niet weinig werkt er toe miee zijn tooneelroutiine, die hem de moeilijkheden van passages als bij de geestverschijning gemak kelijk doet overwinnen. Ook als oude Rip in zijn typisch oostuum was hij onverbeterlijk. Dapper werd hij ter zijde gestaan door Mejuffrouw Bierlee, als Nel ly, later als groot geworden Lowna. Voor ons is zij geen onbekende. Sedert haar vorig optreden in Franchemont, hebben wij aan haar gewonnen. Met genoegen luisterden wij naar deze sopraan, die de hoogste tonen met gemak voortbrengt. Alleen zouden we zeggen kan ze zich niet op nog iets duidelijker uitspraak toeleggen Burgemeester Detnrich (die heer Eckhoff) zagen we met genoegen voor het eerst optreden hij is een verdienstelijke bas als acteur kwijt hij zich goed van zijn hiejr en daar ondankbare rol. De rollen van Kate, Jaointhe, Nick Vedder en Ichabod waren in beste handen. Dit was 't komische gedeelte. Werkelijk grappige too- neelew kregen we te zien en o. m. waren de duetten over het sukke lende menschdom kostelijk. Zij brachten eene aangename afwisse ling in 't geheel. Evenzoo de dans, die op elegante wijze een Mar tin waardig uitgevoerd werd. He4 orkest begeleidde verdienste lijk niet te hard en is een woord van lof hier zeker niet mis plaatst. Frisch waren de costumes, met zorg gekozen uit dear tijdi waarin het stuk speelt. Fantastisch, het de coratief en de dikwijls var toerende lichteffecten op die spookgestalte®. We kenden onze goeie komedie te nauwemood, met al zijn toomeel- machinatiën' en inderdaad fraaie décors. Allés liep vlot van stapel niets haperde de regie was in handen van den heer Prent, bijgestaan door den hr. Prat, die veel bijdroe gen tot het slagen van die uitvoe ring. Want geslaagd is zij zieker. Hulde aan den wakkeren directeur de Nobel, die weder getoond1 heeft waii hij met dilettanten doen kan en gewoekerd heeft met den betrek kelijk korten tijd van. voorberei ding. Met voldoening kan hij op dezen avond terugzien, evenzoo dé executanten, dlie vergoeding von den, voor de ijver en toewijding op veel zonnige vrije Zondagmid dagen al repeteerend aan, den dag gelegd. Rip met zijn lichte, vroolijke muziek heeft zich weer doem ken nen als een knap werk, dat goed in elkaar zit. Hebben w,e een opmerking, dan is 't deze. Soms wat gerekt. Wel schrapte men, reeds, doch nog kun nen, zonder dat het schaadt, eenige coupletten bier en daar vervallen. De slotsom is: Het was een aardige avond die het Haarlemsch Operette^gezelechap ons bezorgde. De zaal was vol. Kantongerecht. Zitting van Woensdag 6 Nov. 1901. Tegen Joh. Behringer, die uit baldadigheid een ruit inwierp, werd 1 boete of 1 dag hechtenis gevorderd. Klaas Wolthuis te Amsterdam had gereisd met een ongeldig kaar tje van Amsterdam naar Haarlem. Deswege werd 0.50 boete of 1 dag gevorderd. Tegen J. Maas te Den Haag, die eveneens niet in 't bezit was ge weest van een geldig plaatsbiljet bij eene reis van Den Haag naar Haarlem, werd 1 boete of 1 dag geëischt. Tegen den heer Bastiaans, die verzuimd had tijdig kennis te ge ven van een ongeval dien werkman bij den Gemeente-lichtfabrieken- bouw, H. Kestens op 3 Aug. 11. over komen. werd f 2 boete of 2 dagen gevorderd. Tegen C. Korsman, tapper te Be verwijk, die op die dagen van de loting dier Nationale Militie aldaar, in strijd met het verbod zijne tap perij had geopend, werd 10 boe te of 5 dagen hechtenis gevorderd. De ambtenaar van het O. M. wees er op hoe dit een zeer nuttig verbod is, waarvan de overtreding streng gestraft moet worden. W. B. Weidner. Hedenmiddag te 2 uur had op de begraafplaats aan. den Schoterweg onder zeer vele blijken van belang stelling de teraardlebes tel ling plaats van het stoffelijk overschot van wij len den heer Wigbold Balthazar Weidner, een zeer begaafd muziek meester. Eenige palmtakken en kransen, w. o. één van de Liedertafel Z. V., dekten de lijkbaar. Aan de ge opende groeve bracht de heer Mr. W. Jager Garlings, voorzitter der afdeeling Haarlem" der Maat schappij tot bevordering van Toon kunst, namens die afdeeling een woord van hulde aan de nagedach tenis van den nestor der Haarlem- ache musici. Ouden van, dagen, zul len zich nog herinneren;, zeide spr., hoe de afgestorvene geweest is dé oprichter van het Schutterij-muziek korps, hoe hij langen tijd directeur was van het muziekgezelschap „Per Aspera ad Astra" en o.a. ook eere-lid van. Toonkunst, in één woord hij was, door zijn ijver en bezielingskracht de spil, waarom het Haarlemsche muziekleven draaide. Zijne Leerlingen zullen volgaarne instemmen met de ljuldie aan dézen eminente®, hoogst eenvou- digen en beminnelijker! man ge bracht. D.e collega's verloren in hem een musicus, die zonder eenige® naijver hun taak bij ziekte overnam. Wij herdenken gaarne die hulde hem door alle zangers van Haarlem bij zijn SOsten ge boortedag gebracht. Dat was eene spontane hulde, eene uiting van hartelijkheid, die hij ten zeerste verdiend'e. Wanneer Haarlem thans een eerste plaats in die muziekwe reld inneemt, is dit voorzeker voor •een zeer groot gedeelte aan hem te danken. Wij zullen u niet vergeten zijn assche ruste i'n vrede, aldus besloot spr. De schoonzoon des overledenen bracht een woord van dank voor dé laatste oer den overledene bewezen. Crescendo- Men schrijft ons: Deze week viert „Crescendo" feest Werd in Juni 1.1. haar 25-jarig bestaan in eigen kring feestelijk herdacht, than9 komen van alle streken uit ons land zangers aanstroomen, die. op uitnodiging der feestgevende liederta fel zullen deelnemen aan den edele® wedstrijd op het gebied der kunst; den 9en en 10en November (Zaterdag en Zondag a.s.) verzamelen de mededin gende vereenigingen zich binnen Haarlem's gastvrije wallen. 25 jaren is het geleden, dat „Cres cendo" werd opgericht door een klein aantal azngers en nu telt zij 100 wer kende leden, terwijl het vaandel ver sierd is met 20 medailles. 2 lauwer kransen en 1 lauwertak. Andriessem en zijn zangers hebben dus hun tijd niet ongebruikt voorbij laten gaan en zij kunnen met voldoe ning op het nu afgesloten tijdperk te rugzien. De feestdagen worden inge leid dor een groot vocaal en instru mentaal concert, waar de groote wer ken van Andriessen en zijn broeder: „Licht". „Columbus" en „Jan van Schaffelaar" worden opgevoerd en waarbij als solisten zullen optreden de heeren Jos. Tijssen Jr., Jos. M. Orelio en J. A. Hoes, uit Amsterdam. Aan den wedstrijd zal door niet minder dan negen-en-twintig vereeni gingen worden deelgenomen. Zaterdagavond 7 uur wordt de wed strijd geopend door de IHe afdeeling, waaraan vereenigingen deelnemen, die nog nimmer een prijs behaald hebben. Zondagmiddag half 1 begint de wed strijd voor de lie afdeeling, waaraan 15 vereenigingen deelnemen, die nog geen eerste® prijs behaald hebben, tenzij in ee® laagste afdeeling. Zondagavond half 8 begint de wed strijd voor de hoogste afdeeling, waar aan 4 vereenigingen deelnemen, die reeds een eersten prijs behaalden in een hoogere afdeeling dan de laagste of reeds een eersten eereprijs behaal den. Daarna volgen de eere-wedstrijden tusschen de vereenigingen, die in de verschillende afdeelingen den 2en pr. behaalden, en tusschen de vereenigin gen. die in de verschillende afdeelin gen den len prijs behaalde®. In de hoogste afdeeling wordt een verplicht nummer gezongen, getiteld: „Lied", wo-orden van J. J. L. Ten Kate, muziek van N. H. Andriessen. De jury bestaat uit de heeren: N. H. Andriessen, N. A. Bouwman, L. F. Brandt Buijs, C. P. W. Kriens. Daniël dte Lange. Philip Loots, L. Schlegel en Henri Völlmar. Maandagmorgen 11 uur heeft de plechtige uitreiking der prijzen plaats op het stadhuis. Deze bestaan uit 16 gouden, verguld zilveren en zilveren medailles, 1 lauwerkrans e® 1 lauwer tak. Zij zijn tentoongesteld voor het win kelraam van den heer Pörtzgen, pho to graaf, Kruisstraat alhier, tegelijk met het portret van den directeur, en een schilderij voorstellende een land schap met koeien .geschilderd door de echtgenoote van den directeur en door haar aan de werkende leden van „Crescendo" aangeboden. Ook prijkt daar in vol ornaat de schoons adelaar van „Crescendo". De feestgevende vereeniging heeft in deze dagen ruimschoots de sympathie mogen ondervinden van Haarlem's in gezetenen. zoowel autoriteiten en cor poraties als particulieren, getuige de vele feestgaven bij deze gelegenheid ontvangen. Wij hopen daarom, dat ook het ove rige publiek van zijne belangstelling zal doen blijken door het uitsteken der vaderlandsche driekleur en daar door de vele vreemdelingen, die dezei dagen ongetwijfeld onze stad zullen bczieke®. toonen, dat zij den mannen- zang in het algemeen en „Crescendo" in het bijzonder op deze wijze willen huldigen. (Ongecorrigeerd). Uit de Omstreken. Bennebroek. Dinsdagavond herdacht de hierbe- staande afd. der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, in eene bijeenkomst met dames haar 50jarig bestaan. Het bestuur had met ruime hand uitnoo- digingskaarten rond. gezonden, e® gre tig was daarvan gebruik gemaakt. Om 8 uur opende de voorzitter, de heer J. II. Wentholt, de vergadering, heette allen welkom, en sprak uaarna in breede trekken over de afde>Ung van Bennebroek en omstreken. ZLii. wees op het apt der Maatschappij in het algemeen, maar op die der afdee ling in het bijzonder, en bracht hulde aan het inititatief der oprichters, noemde nog eens hunne namen, en sprak de wensch uit. dat de afd. die nu yyeenigermate kwijnde moge groei en en bloeien tot welzijn van bonne- broek; waarna hij het. woord gal aan den heer L. Jansen uit Haarlem, uie de aanwezigen zou vergasten op eeni ge voordrachten. Het eerste nummer „Sint Nikol&as van van Maurik een tragische voor dracht, met een humoristisch tintje, vertolkte spreker onberispelijk, en hij boeide zijne toeschouwers zoodanig, dat het doodstil in de goedbezette zaal was. Ook de andere nummers, thans meer van economischen aard, vlotte uitstekend, en gingen den heer Jan sen zeer goed af. De heer Jansen heeft alle eer van zijn werk. want de tijd vloog om, en een ieder betreurde, nat het genotvolle avondje al weer om was Hartelijk hopen ze de® heer Jaasjn nog eens te zullen hooren te Benaa- broek, het zal voorwaar een aaage nf am vooruitzicht zijn, want ae heer Jansen is zijn gehoor ten volle waard. Alvorens de vergadering ie ontbin den. wees de voorzitter er nog eerrn met nadruk op dat het groot aantal aanwezigen had bewezen dat er wel belangstelling bestond, maar dat het wensehelijk was dat men ook belang stelling beweeg door daden en zoo hoopte spreker dat velen niet eouden aarzelen om ais lid tot de afd toe te treden. Wij hopen dat dit laatste in gang moge vinden, want ais men van ,,'t Nut" wil profiteeren moet men er ook wat voor over hebben, het bestuur dat odet wat het kan, verdierft hulp, want komen op ee® imvüatie is erg gemakkelijk. Als bijzonderheid, mag nog vermeld worden, dat ee® der oprichters ran voor 50 aanwezig was en aandachtig toeluisterde. Onderwijs. Te veel huiswerk. Veel is reeds geschreven over over lading met huiswerk voor leerlingen aan hoogere burgerscholen. De heer VV. H. Wisselink te Heerenveen schreef nu het volgendüe in het Schoolblad: „Het zij mij vergund mee te deelen, hoe het huiswerk aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Heerenveen geregeld ia „Voor ongeveer 12 A 13 jaar werd in eene leeraarsvergadering na onderling overleg bepaald, dat voor de lessen od Maandag en Donderdag voor 3 en voor de lessen op de andere dagen voor 2 vakken huiswerk zou worden opgege ven. „Dat voor de Maandag- en de Don- derdaglessen voor drie vakken huis werk zou worden opgegeven en voor de andere dagen slechts voor twee vakken geschiedde, omdat de leerlingen voor de Maandag- en de Donderdaglessen telkena een vrijen middag hebben, daar Woensdagmiddag alle leerlingen en Zaterdagmiddag die der eerste twee klassen gee® school hebben. „Verder werd besloten, dat. de hoe veelheid huiswerk van zoodanigen aard zou zijn, dat een middelmatig leerling van de eerste klasse daaraan zou moe ten besteden ongeveer 2 uur. een mid delmatig leerling van de tweede klasse 21/4 en uur van de derde klasse 2 1/2 uur. Het spreekt vanzelf, dat vlugge leerlingen waarschijnlijk minder en zwakke leerlingen wat meer tijd, dan bovenvermeld is, er aan besteden. „Op den rooster der lesuren voor on ze school is uitdrukkelijk aangewezen, voor welk vak en voor hoeveel tijd elk der leeraren huiswerk mag opgeven. Daardoor is eenheid verkregen in het opgeven van huiswerk en is het onmo gelijk, dat de leerlingen somttijds (naar goedvinden der leeraren) voor 5 of 6 vakken huiswerk krijgen voor één dag. „Van tijd tot tijd heb ik mij bij ge heime circulaires tot de ouders of huis- genooten der leerlingen gewend, om te onderzoeken, hoeveel tijd elk der leerlingen werkelijk aan zijn huiswerk besteedde. Daaruit bleek mij steeds, dat de tijd, door ons aangegeven, slechts zelden werd overschreden. „Gedurende de laatste 12 jaren is dan ook bij mij geene enkele klacht ingekomen oveT te veel huiswerk. Natuurlijk zijn minder ijverige leer lingen wel eens geneigd te klagen over te veel huiswerk. Waneer mij hiervan mededeeling werd gedaan ging ik in- formeeren bij hunne respectieve ouders en bijna eenparig verklaarden alsdan die ouders: „De jongens kunnen hun werk te huis best af." „Om de drie maanden wordt onze regeling van het huiswerk buiten wer king gesteld, nL gedurende de repeti- tiën aan het eind van elk driemaan- delijksch tijdperk. Gedurende 10 14 dagen, naar gelang van het aantal vakken in elke der klassen, wordt voor eiken dag slechts voor één vak repeti tie-werk opgegeven. Den leerlingen wordt eenigen tijd vooraf de geheele regeling van het repetitiewerk mede gedeeld; zij kunnen dan desverkiezen- de, zooals zij het noemen, reeds wat vooruitwerken en een geheele® avond om van de morgen- en tusschenuren niet te spreken, besteden aan de repe titie van één vak. „Hct zal nauwelijks vermelding be hoeven, dat voor eene goede regeling van het huiswerk, onderlinge samen werking van de leeraren een eerste ver- eischte is. terwijl de ervaring ons ge leerd heeft, dat in dat geval de klach ten over overlading met huiswerk wel dra verstommen zullen." Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 6 Nov. P. va® Odijk en H. A. H. Mathot. A. van Ake e® E. C. va® KordeLaar. A. Rees en P. Olij. A. van Andel en M. Timmermans. C. F. Fiscalini en C. va® (ter Steen. J. B. Smink en J. die Vries. G. de Vries e® B. H. dé Herder. B. van, Deuveren en R. Dijkstra. W. J. Boesmans en A. G. van Wel. A. A. van Duffelen en A. Freek. C. H. Damiaans e® M. H. Overmijer. J. Balk en C. Vee- nings. C. van der Peet en A. C. M. Sweers. Getrouwd: 6 Nov. A. van der Bijl en J. A. v. Montioort. H. J. Hekkelman en A. Waij. P. Warmerdam en W. G. Buijs. H. F. Kuijt en J. Stoeltje. J. H m sen en J. M. van Schooten. W. H. Eij- kenaar en A. P. Lautenbacli. J. T. Snoeks en M. C. Hendriks. T. Janus en J. Kerkman. P. Eekhout en A. A. Jansen. H. Koomen en A. C. Booms. A. Ploeg en E. van Beent. C. Zwaneveld en P. Nederkoorn. J. Hopman en G M. Spruijt. Bevallen: 5 Nov. M. Rodenburg— SchLemper, d. 6. A. P. van der Mark —Koehorst z. A. Schouten—Dekker z. Overleden: C. van Maas 85 j. Jans straat, 5. A. H. v. Keulen—Dorpwijk 81 j. L. Poelaan. Vervolg Nieuwstijdingen. Raadselachtige vermissing. Onder het opschrift „een raadsel achtige vermissing" deelt het N. v. d. D. het volgende mede: In den nacht van Zondag op Maan dag zag een agent een raam van het huis van den heer Hommes, admini strateur van de „Nederl. Opera," aan den O vertoont 326 te Amsterdam, openstaan en waarschuwde den bewo ner. Deze betuigde zich dankbaar voor de waakzaamheid van den politieman, doch vond 't niet noodig den raad van den agent op te volgen en met desten het huis te doorzoeken. Gisteren ech ter kwam hij tot de ontdekking, dat het geval toch ernstiger was geweest da® hij vermoed had. daar een por tefeuille met ruim 900, welke in de kamer aanwezig was geweest, niet meer daar bleek. De politie heeft daarop een onderzoek ingesteld, dat nog niet geheel is afge- loopen. doch dat een vermoeden beeft doen ontstaan, dat hier geen dieven, van buitenaf zijn werkzaam geweest Er zij reeds een tweetal verdachten in verhoor genomen. MARKTNIEUW8. Op de heden gehouden Kaasmarkt werden aangevoerd: 26 Stapels Kaas, te zamem- 3393 stuks, wegende 6623 K.G. Prijs 28.50—/ 18.—. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk al hier, op Donderdag 7 Nov. 1901, cbes namiddags van 2 tot 3 uur door den heer W. EZERMAN. 1. Fantasie, va® Wor.p. 2. Adagio, van G. A. Fischer. 3. Sonate, van A. G. Rilte-r. 4. Elsa's Brautzug zum Münster, van R. Wagner. 5. Trauméirei, van Schumann Advertentöëm Den 20sten November a.s. H hopen onze geliefde Ouders j^: I CORNELIS SCHUHMAN U en i I BETJE FOLKERTS, |j den dag te herdenken, waarop 1 zij voor 12'/, jaar in den Echt f M zijn verbonden. |j Hunne dankbare Kinderen. Haarlem, Nov. 1901. Heden overleed onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw de Wed. DOROTHEA D1RKSEN geb. van der Voort, in den ouderdom van 87 jaar. Uit aller naam: A. TULLEKEN. Haarlem, 4 Nov. 1901. awii'iwnmi* ii li1»'» 'li 'i'ii ii i'i ui' iiin Ondergeteekenden betuigen hun hartelijke» dank aan den Zeer Gel. Heer Dr. J. Hoogkarspel en aan de Zusters van bet Eiisabeths- en Maria gesticht voor de liefderijke hulp en zorgvuldige verpleging, en aan vrienden en bekenden voor de belangstelling, gedurende de ziekte en bij bet overlijden van CORNELUS SIER1KS ondervonden. S. SIER1KS. S. M SIERIKS. Haarlem, 6 Nov. 1901. Gevoelig voor de vele blij ken van belangstelling ons betoond bij de ziekte en het overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot en Vader den Heer J. KLIMBIE, betuigen wij hiermede onzen har- telijken dank. Wed. J. KLIMBIE-Bot. J. J. KLIM BI E. W. A. KLIMBIE. A. H. KLIMBIE. Haarlem, 6 Nov. 1901. PRO DEO. Bij vonnis der Rechtbank te Haarlem van 16 April 1901, is het tusschen GERRITJE DUIJN en HENDRIK HARTEL. Slager, bei den te Haarlem wonende, bestaande huwelijk, door echtscheiding ont bonden met al de gevolgen van dien. De Procureur die voor de eischeresse beeft geoccupeerd DE HAAN HUGENHOLTZ. GEVRAAGD, voor Loon- en Winkelwerk. Adres: Zijlstraat 42. Homologatie Accoord. Bij vonnis van de Arrondisse ment? Rechtbank te Haarlem d.d. 29 October 1901 is gehomologeerd het acci ord door den gefailleerde HENDRIK BOTH, rijwielbanden- maker, wonende te Haarlem, met zijne schuldeischers gesloten. De Curator, Mr. H. Ph. 't HOOFT. Een Weduwnaar met goede be trekking, zonder kinderen ten zijDen laste, wenscht in kennis te komen met een Weduwe zonder kinderen, of Juffrouw van onge veer 55 jarigen leeftijd, P. G.. uit den netten burgerstand, om na kennismaking te huwen. Vermogen geen vereischte, goede manieren en goed humeur wel. Geheimhou ding verzekerd. Brieven onder letter IIaan het Advertentie-Bureau van Gebr. NOBELS, Spaarnwouderstraat 36. Gevraagd. Zoo spoedig mogelijk een flink Dagmeisje voor geheele dagen. Aanm. a.s. Donderdag van 14 uur. Br. onder No. 4693, bur. v.d. blad. &en jongen, 17 jaar, zag zich gaarne geplaatst in een krui denierswinkel, om iets te ieeren. H. I. g. vereischte. Adr. J. Kraaijen- oord, Diaconieweg 23, Zandvoort. Gevraagd. EenvoudigenetteSlaapgelegenlieid. Br. onder No. 4694, bur. v.d. blad. Jlp netten stand te huur, twee gemeub. benedenkamers en snite met of zonder pension, des verkiezend met slaapkamers Br onder No. 4696, bur. v.d. blad. Een Heer vraagt 400 a 500 gulden ter leen, tegen eerlijke aflossing en provisie. Br. fr. No. 4695, bur. v. d. blad, Te ÜMiirs Een Benedenhuis met Zolder, van alle gem. voorz., klein gezin, a ƒ2.50 p. w. Te bevr. Koksteeg 16. Een prachtig geelb >nt Koes hondje, gewend bij kinderen en 1 jaar oud. Br. onder No. 4697, bur. v.d, blad. Te koop aenpbGden: Een kippenhok met 3 nacht hokken en rennen, alsmede eenige kippen, broed 1901, aan en tegen de leg. Te bevragen bij E. SMIT. te Penningsveer. HAARLEfWSCHE Schouwburg-Maatschappij. Telefoon 579. De Voorstelling van is uitgesteld tot DON DERDAG 7 NOVEMBER. Algemeene Nederlandsclie Credietbank te 's-Gravenliage. Directeuren: Mr. N. A. M. VAN AKEN en Mr. A. C. MAASGEESTERANUS. Verleent credieten op korten ter mijn onder borgtocht aan Nering doenden, Industnëelen, Landbou wers enz. Hoofd-vertegenwoordiger voor Haarlem en Omstreken Mr. H. Ph. 't HOOFT. Groote Houtstraat 164 Spekstraat 8. Geopend van 's morgens 10 uur tot 's avonds 10 uur. Deze week: Gemrode, tjucdlinbnrg, Bodedal. 11 ernigerode. Ilsenburg. Har/burg enz. Toegangsprijzen voor Volwasse nen 20 cent, voor Militairen be neden den rang van Officier en kinderen lOcent. Abonnement?- Kaarten voor 10 bezoeken f 1,50 voor Kinderen 75 cent.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3