Cuisinier. j. R Magazijn van Gasloestellen. „De Kleine Kapel". Gr. SMITS, Edammer Graskaasjes T. A. Sonnée, II Millioen 202,000 Mark Samuel Hecksc'ner senr,, Brandverzekering- Maatschappij. Zijlstraat 76. I -.-KOEK VERKADE Zijlstraat 18. Warmcesstraat 14. N. G. de VLEESHOUWER&0o. I „De Kleine Kapel". Kinderhüissingel No. 54. Haarlemsche Gasfabriek. met een ballon van 200U kul). M. inhoud een hoogte van 9080 M. bc-reikte, heeft onlangs zijn eigen record geslagen door in gezelschap van den heer Si ring met een ballon van 8!>J0 kub. M. een hoogte van 10,300 M. te bereiken. Gaston Tissaodmr. Si vel en Crocé Spi- nelli kwamen in 1875 op hun beken den tocht met de „Zénith". die zoo treurig afliep, niet hooger dan 8600 M. De Duitsche luchtreizigers kregen eerst op 9000 M. last van de ijlheid van de lucht. Zij namen toen hun toevlucht tot. zuurstof, die zij in groote aoeveelheid hadden meegenomen. Op ongeveer 10,000 M. verloren zij bijna gelijktijdig het bewustzijn. Berson was echter zoo verstandig ge weest. om do klep te openen, zoodat de ballon, nadat hij op een hoogte van 10,900 M. was gekomen (volgens aanwijzing der zelfregistreorende in strumenten) van zelf begon te dalen. Na een half uur kwamen de luchtrei zigers weer bij kennis. Nadeelige ge volgen hebben zij van hun tocht, niet ondervonden. De laagste temperatuur, waaraan zij werden blootgesteld, was 40 gr. onder nul. Gemengd Nieuws. Gezonde melk aan kinderen Met het doel de groote kindersterfte in Frankrijk te bestrijden werd in 1894 de vereeniging „La goutte de lait Fécamp" opgericht. Zij tracht haar doel te bereiken door aan jonge moe ders. die niet in staat zijn haar kin deren zelf te voeden, goede. Mem vrije, voor het gebruik toebereide melk uit tc reiken. Die meük wordt aan huis bezorgd, dagelijks zooveel flesschen als het kind) naarmate van zijn leeftijd in 24 uur tot voeding noodig heeft. In hoofdzaak heeft de uitreiking gratis plaats( maar de melk is ook tegen be taling te verkrijgen. Om te ccntrolee- ren of de kinderen de gezonden melk hebben ontvangen, worden deze eens per week gewogen. De resultaten van dien arbeid zijn verrassend gunstig geweest, zooals uit het volgende staatje blijkt: OverL Verpl. Overt, aan inge- door de aan inge- Geb. wandsz. Ver. wandsz. 1894/5 400 25 33 0 1895/6 429 78 73 1896/7 420 37 68 1897/8 455 56 135 9 1898/9 434 42 156 1899/0 180 3 nog niet opgegeven. Sneelschd geologen hebben opgemerkt dat Groot-Brittan- nië steeds kleiner gemerkt wordt. Elk jaar verslindt de zee een stuk Britschen grond, bijna zoo groot als Gibraltar. In een eeuw heeft d© zee dan ook een stuk gebied zoo groot als het graafsiük Lond'er. verzwolgen. De oceaan schijnt Itoch in elk geval niet zoo afkeerig van Engeland als Heine indertijd beweerde, toen hij schreef, clat de zee het al lang zou heb ben verzwolgen, als zij niet vreesde, dat het haar kwalijk zou bekomen, zoo teekent 1 „Nieuws" hierbij aan. Wolven als huisd eren. Op een groote farm in den Noord- Amcrikaanschen staat Nebraska zijn twee, op jeugdigen leeftijd gevangen, thans geheel volwassen, grijze wolven de verklaarde lievelingen van de kin deren van den farmer, die met de roof dieren sollen en stoeien en allerlei spelletjes met hen bedenken. Eenigen tijd geleden heeft, het wolvenpaar drie nakomelingen ter wereld gebracht, een gebeurtenis, die blijkbaar groot opzien verwekte in geheel Noord-Amerika. Eenige dagbladen verrasten althans hun lezers mett afbeeldingen dezer merkwaardige isegrimfamilie en m/et de portretten dei' kloeke, jonge wolven- temmers. Toen de kinderen van den farmer Bothwell vóór omstreeks 11/2 jaar hoorden, dat op de met bosch be groeide bergen aan de grens van het territorium Wyoming kort achter el kaar een wolf en een wolvin, die pas gejongd had, gedood waren, togen zij met eenige arbeiders op weg, om naar het bol der doode dieren te gaan zoe ken. Het toeval wilde, dat dit weldra door hen ontdekt werd). Zij vonden daar twee half verhongerde, zacht kreunende jonge wolven, die zij mee namen. Van den beginne af aan be toonden de wilde vondelingen hun jeug digen redders een waarlijk aandoen lijke dankbaarheid. Elke liefkoozing en elk vriendelijk woord werd door de wolfjes vergolden met duidelijke tee kenen van blijdschap en welbehagen. Evenals jonge, overmoedig dartele honden waren zij altijd tot spelen be reid: zij bet. n aan schoenen en meu belen. trokken kleed en van tafels en dekens van bedden en groeven gaten in zorgvuldig onderhouden bloemperken. Toen de dieren groo.ter waren, schutte men een grasveld met c-en hooge hei ning van stevig ijzergaas voor hen af. en met dit terrein bleken zij bijzonder ia hun schik. Ook thans nog zijn de aldus afge zonderde d'ieren uitgelaten van blijd schap. als zij bezoek krijgen vau hun verzorgers en verzorgsters. De wolven zijn thans in 't bezit van de ontzettende kracht en vlugheid en het schrikwek- kend uiterlijk. aan hun ras eigen. Zij hebben de gloeiende en fonkelende oogen. de groote, scherpe tanden en de bloedroode tongalle attributen, die van Roodkapje's tijd tot op den huldi gen dag den mensch met ontzetting vervullen. Bij de twee in gevangen schap levende wolven fonkelen de oogen echter niet van rooflust, maar van onschuldige vreugde; zij laten hun tanden alleen zien in speelschen over moed en met hun .tong likken zij de handen der onbevreesd met Ben spe lende menschenkinderen. aan wie zij hun leven te danken hebben. (Vragen van den Dag) Duur speelgoed. Kleine wonderwerken van Parijsche toiletkunst zijn drie mooie poppen, welke de Czarïne van Rusland als ge schenk voor haar oudste drie dochter tjes, de kleine grootvorstinnen Olga, Tatjana en Xenia, kreeg, vóór zij Frankrijk eenige weken geleden ver liet. Alle drie de poppen vertegenwoordi gen verschillende genres van de Pa rijsche mode. De eene is een Parisierme, die. zon der te letten op den prijs, gekleed is voor een avondpartij. De japon is van graanldeurig zijde-mousseline met kant van dezelfde kleur. De groote, beige mantel is geheel gevoerd met witte zijde en de opslagen zijn bedekt met stiksels. Een toque van wit gaas met diamanten en witte veeren zit op het bruine haar. De tweede pop draagt een prachtige japon van witte brocaat-zijde in zui veren stijl-Louis XV. De ronde rok is klokvormig en bloemguirlandes, die als festons van onderen rondom oen rok zijn nagebracht, wisselen af met lintfestons. De poffen van den panier zijn zeer sierlijk. De bloemwindlsels op de taille worden vastgehouden door fraaie strooken fluweel en ondier de taille is een fraai, doorzichtig schortje van echte kant. te zien. De mouwen, in dien zelfden stijl, zijn plat en eindigen in falbela's van Mechelsche kant. De groote, coquet opgeslagen capeline laat den onderkant van den rand zien met bloemen beschilderd in de zacht ste kleurnuances. De sierlijke wit-lede- ren schoenen zijn getooid' met micros copische bouquetten. De derde pop is in sportcostuum, een zeilcostuum, bestaande uit wit-laken rok en jacquertte met een cape, die met witte zijde gevoerd en door een gouden ketting aan den hals vastgehouden wordt. Het ondergoed dezer sierlijke dame tjes is even compleet als de bovenkle ding. De hemden zijn van fijn batist, de onderrokken van echte Valencien- nes-kant, de corsetten van atlas met kousenophouders en de kousen van zij de. Niets ontbreekt. Zelfs bezitten zij oorringen en hoedespelden. bezet met echte paarlen. Bevolki u gscijlers. Volgens de laatste officieele statis tieken heeft Pruisen 34,472,509 inwo ners. Hiervan zijn 16,971.425 van het mannelijk en 17,501,084 van het vrou welijk geslacht. 21,817,577 behooren tot de Protestantsche kerk, 12,113,670 tot de katholieke en 392,322 tot de Is raëlitische. Oe overigen behooren tot andere kerkgenootschappen of zijn „Dissidenten", d. i. niet tot eenig kerk genootschap behoorende. Hoe de Russen spoorwegen bouwen. Aan de Daily Mail wordt uit Peters burg gemeld: Het onderzoek van de rekeningen, van den spoorweg in Mant- spoerije heeft een reusachtig bedrog aan het licht gebracht; er is een tekort van tenminste 24 millioen gulden. De ingenieurs van de lijn moeten er aan medeplichtig zijn. De sociaal-democratie en de Z A. oorlog. Het internationaal socialistisch hu. re au te Brussel heeft, besloten, dat de SQCiaal-demokratisclie volksvertegen woordigers in alle landen een interpel latie zullen indienen omtrent de ver schrikkelijke sterfte in de Z.-A. con centratie-kampen. De eierhandel. Hoe de eierhandel zich ontwikkelde, moge blijken uit onderstaande cijfers. Rusland voerde in 1870 10 millioen eieren uit, tegen 1780 millioen in 1900. Denemarken. 23 millioen tegen 292 millioen stuks in 1900. Tn Amerika wer den in 1855. 100 millioen ingevoerd; in 1885 1000 millioen en in 1900, 2025 mil lioen stuks. Jaar op jaar breidt uc eierhandel zich uit en er schijnt geen grens te bestaan voor vraag en aan bod. Snelvaart naar Amerika. Onder leiding van den directeur der Iersche Zuider-Spoorweg-maatschappij O'Brien Croker te Cork, is een maat schappij opgericht met een kapitaal van 75 millioen gulden, die zeer snel varende booten naar en van Noord- Amerika in de vaart zal brengen. Op deze booten zal met olie worden ge stookt en zij zullen door turbines ge dreven worden. De overtocht zal in 90 uren, dus binnen vier etmalen plaats hebben. Voorloopig wordt de dienst op twee malen elke week bepaald. Niet slecht. „Ulk" schrijft zeer ondeugend, naar aanleiding van het Marcben- brunnen-confliot het volgendie. in het; poëziealbum van het dage- lijksc-h bestuur dier Duitsche hoofd stad Wer andern eine-n B runnen baut, Falilffc s-elbst hinein. Prairiebrand- Uit Montreal wordt gemeld, dat in Winnipeg een van de hevigste prairie branden woedt d'ie er in de laatste jaren waren. Op een breedte van 32 K.M. is alles door het ver woestend element als weggevaagd en de schade is enorm. ram begaf <le lieer P. zich naar Mu ral, waar hij aan het s:ation opgewacht werd door graaf C.. die van deze schoo- ne gelegenheid gebruik maakte en zijn telcgraische oorvijgen in een paar daadwerkelijke omzette. De heer P., die een verstandig, modern man is, zond den onverstandigen ouderwet- schen graaf C. nu niet zijn getuigen, zooals de laatste gehoopt had, maar diende een aanklacht bij de justitie in. Een wgron-aquarium. De Canadeesche Grand Trunk Line heeft naar Eigen Haard meedeelt, een waggon laten bouwen en in dienst ge steld voor het vervoer van levende visch. Daar het bier niet slechts de bedoeling was, op de plaats van aan komst visch te leveren geschikt voor de comsumptie, maar ook, en wel in die eerste plaats, rivieren en wateven op verre afstanden met gezonde visch te bevolken, moesten voor helt transport zeer bijzondere voorzorgsmaatregelen worden genomen. De waggon is daar toe verdeeld in vakken, in eik van wel ke de temperatuur constant wordt ge houden, terwijl tevens voor eene gere gelde en voldoende circulatie van lucht en water wordt gezorgd: Verder noes ten inrichtingen worden gemaakt, in welke de personen, die gedurende den langen tocht de visschen moeten ver zorgen, kunnen slapen en hun maal tijden kunnen gebruiken. Het inwendige van den waggon be vat de afdeeling met zit- en slaapplaat sen voor de beambten en is verder ver deeld in een aantal compartimenten van gegalvaniseerd plaatijzer, die elk 1000 A 1500 visschen kunnen bevatten. In eene afzonderlijke ruimte wordt een ton ijs medegevoerd, om het water tot de gewenschte temperatuur te kun nen afkoelen. Eindelijk loopt door den geheelen waggon een buizenleiding, die eindigtin eene buigbare, buiten uit komende slang, door welke op de sta tions voor de aanvulling en de verver- sching van liet water kan worden ge zorgd. Aantal dagbladen, in verhou ding tot de bevolking van 1899. i bl. op iediere Zwitserland 3898 inwoners. Noorwegen 5099 Frankrijk 5718 Nederland 6810 Duitschiland 7347 Gr.-Brittannië 8609 Ostenrijk 9557 Denemarken 9808 Zweden 11321 België 13837 Italië 14320 Spanje 20665 Bergongelukken. Een officieele statistiek over de on gelukken bij bergbeklimmingen in Zwitserland toont aan. dat in den loon van dit jaar niet minder dan 119 zijn voorgekomen, waarbij een of meer per sonen het leven verloren; het dubbele van verleden jaar en het hoogste tot dusver bereikte getal. De móeste onge lukken kwamen in den omtrek van Chamounix voor, en waren toe te schrijven aan onervarenheid en roeke loosheid van toeristen, die zonder be geleiding van gidsen gevaarlijke toch ten ondernamen. Een burgemeester afgezet De Fransche regeering heeft den. Maire van Bourges afgezet, omdat hij de rekruten voor hun vertrek naar de verschillende regimenten heeft aange spoord in insubordinatie. Branden. In het Russische grensdorpje Sielce zijn 56 gebouwen en groote voorraden door brand vernield. Telegrafische oorvijgen. De Fransche verkiezingsstrijd is in geleid met iets nieuws, nl. met een paar „telegrafische oogvP "en". In het district Murat zijn de conservatieve graaf de Castellane en de radicale re publikein Peschaud candidaat gesteld. Graaf Castellane zond den heer P. in antwoord op een verkiezingsartikel van diens hand het volgende telegram: Ik geef u hierdoor het paar oorvijgen, dat ge verdient, en houd me een week lang te Murat op tot uw beschikking." Na ontvangst van dit allerliefst tele- Niet voor de eersts maal. De componist Handel werd eens op eene reis door Engeland eenige dagen in het stadje Chester opgehouden, i Daar hij eenige koren, die hij in Ier- land wilde doen uitvoeren, wenschte te proheeren, wendde hij zich tot den organist Baker en vroeg, of er onder de koristen van de kathedraal eenige j waren, die van het blad konden zingen. Baker noemde hem eenige zijner beste zangers op, onder wie ook zekeren Janson, die eene goede basstem bezat. Er werd voor de repetitie in „De gouden Valk" waar Handel logeerde, een tijd vastgesteld. Janson evenwel maakte na verschil lende pogingen in het koor uit de Messias: „Und dureh seine Wunden sind wir geheilt" zooveel fouten, dat Handel op hem losstormde en in ge broken Engelsch riep: „Zeg, schurk, hebt ge niet verteld, dat ge van het blad kunt zingen?" „Ja, meneer de kapelmeester", ant woordde Janson, „dat kan ik ook; maar niet zoo dadelijk voor de eerste maal". Advertentien. Opleiding voor de praktijk en examens. Leeraar M. O. Znider Bnitenspaarne 82. Prachtige, Fijne Terkrijgbaar, bij KI. HoatsSraaS Geldersche Worst in het groot, enkel eerste kwa liteit voor Heeren Win keliers bij PIELAGE Co., Ruijchaverstraat 4. Hoofdprijs ev. 500,000 Mark. De prijzen zijn door den Staat gegarandeerd. Men biede het geluk de hand. Uitnoodiging tot deeluemleg In de kansen, van de door den Staat Ham borg gewaarborgde groote Geldlotery, waarin zeker gewonnen moeten worden. De prjjzen van deze teel voor deel biedende Geldloterij, die volgens het plan slechts 118.000 loten bevat, zjjn de volgende: De hoogste prijs is eventueel 500.000 Mark. Premie van 300.000 Mark 1 prijs a 200.000 1 B a 100,000 - 1 a 75.000 B 2 prijzen a 70.000 1 prijs a 65 000 1 a GO,000 B 1 i 55 000 B 2 prijzen k 50.000 1 prijs a 40,000 1 B k 30.000 1 a 20.»'00 16 prjjzen k 10.000 56 a a 5.000 M 102 a 3.000 a 156 a 2,000 a 4 k 1,500 612 l-0°0 1030 a 300 a 20 a 250 a 77 a a 200 a 86053 a i 169 a 9989 a k 150.148,115,100 a 10882 a 78, 45, 21 totaal 59,010 prigzeu. De Hoofdprijs in de le klasse bedraagt Mark 50.000, stijgt in de 2e kl. tot M. 55000, in de 3e tot M. 60.000, in de 4e tot M. 65,000, in de 5e tot M. 70.000, in de 6e tot M. 75.000, in de 7o tot M. 200 000 en met de premie van M. 300.000 event, tot Mark 500.000. Voor de eerste prijstrekking, die officieel op den 21n NOV. e.k. is vastgesteld, kost een geheef origineel lot slechts Guld. 3.50. een half origineel lot slechts Guld. 1.75 en kwart origineel lot slechts Guld. 0.90. De inleggelden voor de vol gende klassen zoowel als de juiste lijst der prijzen worden aangegeven in het officieele trek- kinvsplan voorzien van het Wa pen" van den Staat, welk plan ik op aanvrage gratis verzend. Iedere deolnemer in de loterij ontvangt ongevraagd onmiddel lijk na de plaats gehad hebbende trekking de officieele trekkings- ljjst. De uitbetaling en. ver zending van de prijzen geschiedt door m\j direkt en prompt aan de winners en onder de strengste geheimhouding. ffléêSr Iedere Bestelling kan men eenvoudig per postwissel opgeven, ook tegen rem bours. ügp Men wende zich dus met de aanvraag om toezending van loten voor de spoedig plaats hebbende trekking zoo spoedig mogelijk of uiterlijk tot 21 Nov. e. k. met vertrouwen tot Bankier en Wissöi'êautoor in Hamborg, Duitscnland. DE HAARLEMSCHE OPGERICHT in 1846. Kautoor te Haarlem: le verdieping (naast het Postkantoor), verzekert tegen vaste en billijke premiën alle Onroerende en Roe rende Goederen binnen het Ko ninkrijk der Nederlanden tegen schade, ontstaan door brand, door het inslaan van den bliksem en het ontploffen van gas, ook al heeft dit inslaan of dit ontploffen geen brand tengevolge gehad. ■to<? I ONTBIJT1 J ZAANDAM 0, moet verpakt zijn in een blauw eiiquet met den naam onzer firma. Voor winkeliers Verpakking ik in een gratis kistje. 48 stuks 4% l'wieo, gebruikelijke korting. M a g a z ij n van Witte Goederen, Uitzetten, Luiermanden. Speciale inrichting voor goe deren naar maat. ARCHITECT, Y estesteeg. In de Magazijnen der Gasfabriek zijn steeds voorradig de beste soorten van Gashaarden, Badkachels, Gaskomforen en Keukenfornui zen, tegen de laagst mogelijke prijzen, die zoowel in koop als in huui verkrijgbaar zijn. Tevens wordt herinnerd, dat de prijs voor gasgebruik tot ver warming of industrieele doeleinden 7 Cent per kub. meter bedraagt, terwijl verdere inlichtingen gaarne zullen worden verstrekt. Hij stónd in> het midden van de kamer, juist onder de hanglamp die elke lijn van zijn1© gestalte, eiken trek van zijn gelaat helder verlicht te. Paula stond zijwaarts in de schaduw, zij was al lang met zich zelf in tweestrijd. Een enkel woord', eene bekentenis kon alles verande ren, maar het wilde haar niet over d'e lippen em zijne laatste woordent benamen- haar ook daartoe geheel den moed. Hij zou haar niet geloo- ven. zii kende i immers zijn bit ter wantrouwen en het „neen" dat zij eenmaal had uitgesproken stond nu als een dreigende slagboom tus- sch-en hen in. Buiten was het al lang donker geworden. De' nacht viel in en do zwaar bewolkte lucht voorspelde regen. Men- kon nauwelijks eenigej schreden van zich af zien en nul verhief zioh ook de wind en dreef eon koudein luchtstroom naai1 bin nen door d'e open deur die naar het terras leidde. Onwillekeurig keek Paula naar dien kant en kromp plotseling ineen. De lamp wierp een, broeden lichtstraal op het terras dat overigens in halve duisternis was gehuld' en op het achterste ge deelte bewoog zich iets onduide lijk als een schaduw, de omtrek van eene menschelijke gedaante die juist weder in het donker terug week. Maar nu verhief zich lang zaam iets anders uit die duisternis, zacht blinkend als het in dien licht straal kwam en richtte zich op den landheer die met zijn rug naar de deur stond de loop van een buks! Het jonge meisje had' in een oogenblik alles begrepen. Het was te laat voor roepen, voor waarschu wen, de dood'aanbrengende loop la." 'gereed' om vuur te geven, de volgende ademtocht besliste. Hier kon slechts één ding reddenMet de snelheid des bliksems schoot d'it door Paulas gemoed1 en in de volgende seconde- had zij d'ait ééne reeds gedaan. Zij sprong op Ulrich toe, wierp zich aan zijne borst em beide ar men om zij-u hals slaande rukte zij hem met kracht der doodsangst op zijde. Bijna op hetzelfde oogenblik kraakte het schot. Fluitend vloog die kogel door het vertrek, dicht lan-rs de hoofden van het tweetal en sloeg diaar hij nu vrije baan vond, in den- tegen overliggeaid'en muur. Buiten klonk -een half on- derdlruktie vloek, toen een zware val of sprong van hei terras, het kraken en breken der struiken waardoor een vluchtende zich den weg baande toen diepe stilte. Ulrich en Paula zagen en hoorden nieits meer na het schot. Zij Lag nog bleek en bevend aan zijne borst en fluisterde nu eerst met hape rende stem Zarzohij was het ik heb hem gezien 1 Berneck lette er nauwelijks op. Wat gaf hij om Zarzo en zijn moordplannen in dit oogenblik, het was iets anders dat hem bijna belette adem te halen toen hij half luid zeidePaulaAlmachtige God-Dat had' u immers kunnen treffen, 1 Wat zou dat gij waart dan toch gered barstte het jonge meis je uit. Er lag een stormachtig op wellend "©luk in dien. uitroep d'iè alles verried, al had de daad zelf niet luid genoeg gesproken. Paula, hebt ge voor mij ge vreesd? vroeg hij hartstochtelijk. Zij antwoordde niet, zij hief slechts de oogen naar hem op, waaruit nu een stroom- van heete tranen te voorschijn kwam- em ver borg haar hoofdje weder aan zijne borst en hij had ook geen. ander antwoord noodig. Daar werd de deur opengerukt- en ULlmann die het schot gehoord had, stórmde naar binnen. Mijnheer Ulrich barmhartige God I riep hij, maar verstomde plot seling bij, het zien der groep en stónd daar al-s in -een zoutpilaar veranderd. Ja, oude, het was op miij ge munt zedde Bemeck, terwijl hij zich oprichtte zonder Paula los te laten. Wees maar gerust, er is niets gebeurd. Wij zijn beiden- on gedeerd. De oude bediende was bijna- even verschrikt over hetgeen hij voor oogen had alls over den moord aanslag dien hij bij het hooren van het schot dadelijk had vermoed. Toen hij weder tot bezinning kwam was zijn eerste werk naar het ter ras te gaan en de buitendeur te sluiten die stevige luiken had, maar hij beefde nog aan alle leden. Ik heb het wel geweten riep hij. Het- was Zarzo en niemand anders. Zeker, daar zit zijn kogel zeide Ulrich terwijl hij naar den muur keek waar het behangsel doorboord was en de kalk afge brokkeld.Hij schiet goed en ik zou verloren zijn geweest zonder de beschermengel die naast' mij stond. Kijk haai' maar eens goed aan, UILmamn, zij heeft mij het le ven- gered. Nu eerst liet hij het jonge meisje uit zijne armien- Los en nu verscheen ook mevrouw Aimers die volstrekt niet vermoedde wat er gebeurd was, maar zich toch zeer ongerust had gemaakt. Wat is er toch voorgevallen? vroeg zij. Er viel immers een schot in die onmiddellijke nabij heid van het kasteelHeb je het- ook gehoord, ULrich? Het beeft t-ocli geen ongeluk veroorzaakt Nieen, ma-ar het wa-s er wel op antwoordde Ulrich. Schrik niet, tante, maar je moet het toch vernemen. Het was een wraakmeming die op mij gemunt was. Ik heb onlangs een van mij ne houtvesters weggejaagd en daar voor wilde hij mij nu doodschie ten. Men maakt hier te lande niet veel complimenten, als men een buks draagt. Om God's wil riep de oude dame lievig ontsteld en zonk meer in een stoel dan dat zij zich neder zette, maar reeds in het volgende oogenbl-ik kreeg haar krachtige na tuur weder de overhand. En dan blijf je daar zoo kalm staan en laat den- moordenaar ont komen Laat hem toch nazei tón, roep d'e bedienden bijeen I Hij kan nog niet ver weg zijn. Hij is reeds lang in veiligheid, verklaarde Bemeck met eene be daardheid die zijne tante onbegrij pelijk voorkwam. Hij kent hier alle sluipwegen- en mijne lieden halen hem zeker niet- in, zij helpen hem veeleer in zijne vlucht. Zij zouden het heel goed- gevonden hebben, als zijn schot getroffen 'had. Dat zijn dan toch vrees-dijk© toestanden in jou Restóvicz, riep mevrouw Aimers half angstig en half opgewonden. Ulrich, hoe kan je dat verdragen? Hoe kan je er toch aan denken om alleen on der zulke menschen te blijven UMch lachte en daarbij ver dween d'e harde trek uit zijn gelaat. Ik blijf immers niet meer al leen, zeide hij. Ik heb immers nu het geluk aan mijne zijde. (Slot vel- I

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6