meer ooor 1 persoon mogen vervuia worden. Alzoo met alg. stemmen besloten. Evenzoo, de jaarwedde van den Amb tenaar ter secretarie met 100 te ver- hoogen. De jaarwedde van den ge meente-opzichter wordt gebracht op 400 en besloten tegen 1 Jan. a.s. een oproeping voor sollicitanten te plaat sen. Bij den post „dag- en weekgelden der werklieden" stelt de heer Gulde- mond voor het weekloon van de ge meente-arbeiders de Geus en Warmer dam Sr. vast te stellen op f 9.War merdam Jr. als vasten gemeente-arbei der aan te stellen tegen f 10 per week. De heer G. V. v. Zanten stelt voor de Geus en Warmerdam Sr. f 9.50 per week te geven, met intrekking van de tot dusverre verleende gratificatie van f 25 per jaar en aan Warmerdam Jr. een vast weekloon van J 10.Het voor stel van den heer G. V. v. Zanten, als zijnde van verdere strekking, wordt in stemming gebracht en aangenomen met algemeene stemmen. Bij den post „Onderwijs" stelt de heer H. V. v. Zanten een onderzoek van de School van Cremer voor; deze school voldoet niet of er bestaat geen behoefte meer. Of zij moet aan de ei- schen voldoen, of opgeheven worden. De heer J. v. Waveren Pzn., gaat vol komen met het voorstel mee. De heer Guldemond meent, dat de in voering van de leerplicht oorzaak is, dat er dit jaar weinig leerlingen zich aanmelden, aangezien zij nu langer op de lagere school moeten blijven. Spr. wil daarom nog liever wachten. Op voorstel van den heer Guldemond wordt besloten f 100 uit te trekken voor schoolvoeding en kleeding. Hierna vol gen de inkomsten. De post „hoofdelijke omslag" Wordt met f 1100 verhoogd) en gebracht op f 10.000. Zonder discussie worden de overige posten goedgekeurd en de ge- heele begrooting met algemeene stem men aangenomen. Daarna werd overgegaan in geheime raadszitting ter behandeling van recla me's hoofd, omslag en vaststelling van het kohier schoolgeld L. O. Zandpoort. Door B. en W. zijn goedgekeurd vijf bouwplannen en wel twee voor het bouwen van een woonhuis aan den Hoogeweg, een voor het bouwen van een woonhuis met winkel aan de Hal testraat, een voor het bouwen van een woonhuis met melkinrichting aan de Tramstraat, hoek Schoolstraat en een voor het bouwen van een winkel met bierbottelarij aan de Kruisstraat. Aan drie onderwijzeressen is door B. en W. vergunningvierleend om des Za terdags en aan ééne onderwijzeres om des Woensdags de school des middags kwartier voor twaalf te verlaten, ten einde den Haarlemschen cursus tot op leiding voor de hoofdacte te kunnen bijwonen. Alhier is wederom aangespoeld een liesch, bevattende eene kaart, die in gevuld en daarna opgezonden moet worden aan Prof. G. Gilson te Louvain in België. Waarschijnlijk staat dit in verband om de stroomingen te bepa len in de Noordzee. Velgen. Bij B. en W. is een verzoek ingeko men van W. Mooij alhier, tot het op richten van eene slagerij en rookerij op de Hef: de. Alhier wordt bekend gemaakt, dat de kohioren van de belasting op de bedrijfs- en andere inkomsten, de nos. 7 en 8 over het dienstjaar 1901—1902, 16 November 1901 invorderbaar zijn verklaard. IJmuiden. Naar aanleiding van het bericht over den aanval der Nederlandsche visschers op het Engelsche vaartuig uit Ramsgate, schrijft de heer J. M. Bottemaune, directeur der visschers- haven alhier, in de „N. R. Ct.": Vermoedelijk zal bij nader onder zoek dit geval van zeeroof wel tot nog kleinere afmetingen inkrimpen, zoo niet geheel onwaar blijken, daar het rapport der Kngelschen, voor zoover ziel) thans reeds laat beoordeelen, blijkt onjuist te zijn. Uit het opgegeven aantal der be manning van het Nederlandsche vaar tuig moet afgeleid worden dat het hier een haringlogger zou betreffen: alleen deze varen met een bemanning vair 13 man Nu zijn de 3 van hier varende loggers gemerkt Y M 63, 64 eu 71,daar bij is dus geen no. 149. .Bovendien kon dat onmogelijk juist zijn, omdat er geen visschersvaartuig uit IJmuiden no. 149 bestaat; het hoogste uitgege ven nummer is slechts 97. Verder is het lichtschip van de Wielingen wel de laatste plaats waar men een ha ringlogger of een ander Nederlandsch zeevisschcrsvaartuig zou verwachten, zoodat de aanwezigheid daarvan daar ter plaatse op zich zelf zeer onwaar schijnlijk is te noemen. Waar het rapport der Engelsche visschers, zooals dat in de Messager de Broxelles voorkomt, zoo onjuist en zoo onwaarschijnlijk blijkt, rijst de vraag of het geheele verhaal niet moet dienen om verkeerde handelingen van de bemanning zelf te bedekken. Binnenland. Parlementaire Praatjes. De Tweede Kamer, aangevuld met den heer Schokking. die zitting nam, hervatte gisteren haar werkzaamhe den. Ingekomen was een dankbetui ging van de Amerikaansclre regeering voor het bewijs van sympathie dat de Kamer gaf bij het overlijden van pe- eidenl Mac Kinlev, alsmede, enkel ter inzage voor ae leden, net Kon. Besluit waarbij hi t reglement van orde van den Ministerraad is gewijzigd. Over het voorstel van den voorzit ter om Dinsdag te 11 uur de beraadsla ging over de Indische begrooting te beginnen bestond geen verschil van ge voelen. Wel betreurde de heer Roëll dat het blijkbaar niet in de bedoeling lag het wetsontwerp betreffende de be vordering van officieren en pensioe nen in de afdeelingen, to onderzoeken, althans niet vóór het Kerst-recès. De Kamer stelde haar afdeelingen opnieuw samen en begint alzoo heden met de Indische begrooting. G. Jr. Hr. Ms. minister-resident te Bucarest mr. A. M. D. baron Sweerts de Landas Wyborgh, dezer dagen in den Haag aangekomen, is tot 1 Januari belast met de betrekking van secretaris-ge neraal aan het Departement van bui- tenlandsche zaken. Consul-generaal Domela Nieuwen- huis wordt weldra te 's Gravenbage verwacht. Nader verneemt men, dat de heer J. F. W. Conrad wel 'is afgetreden als voorzitter van het Haagsch Departe ment van de Mij. ter bevordering van Nijverheid, maar niet als directeur of als voorzitter dier Mij. Deze maand zal voor Zutfen en De venter een vrij-communistisch blad verschijnen, getiteld, Recht voor allen en uitgaande van de fractie Domela Nieuwenhuia Redacteair ia de heer A. Kolthek te Deventer. De z tak-Ter Laan. Door den Bond van Ned. Onderwij zers is aan den minister van Binnen- landsche zaken en aan de Tweede Ka mer een adres gezonden, waarin o. m. gezegd wordt: Dat zij met groote belangstelling ge volgd hebben de verschillende pogin gen om het den heer K. ter Laan. lid der Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, mogelijk te maken, zijne betrek king naar behooren te vervullen, zon der genoodzaak te zijn, daartoe zijne betrekking als hoofd der school te Delft op te geven; dat uit het thans voorgevallene reeds nu blijkt, dat een gemeentebestuur in staat is, het een ambtenaar onmogelijk te maken, zitting te nemen in de V olksvertegenwo or di gi n g. Terwijl nu art. 96 der Grondwet voorschrijft, dat de wet de gevolgen der vereeniging van het lidmaatschap van eene der beide Kamers, met uit 's lands kas bezoldigde ambten regelt, is voor de ambtenaren, die niet uit 's lands kas bezoldigd worden geen enke le regeling getroffen. Adressanten zijn van oordeel, dat 't wenschelijk is, dal ook dit laatste ge schiede, daar anders immers eene rechtsongelijkheid bestaan blijft, waar van nu eerst de gevolgen duidelijk aan 't licht zijn gekomen; redenen, waarom zij verzoeken, het daarheen te leiden, dat zoodanig wij ziging in de wet gebracht worde, dat ook voor andere dan 's Rijks ambtena ren liet mogelijk gemaakt worde een eventueel Kamerlid maatschap behoor lijk te vervullen, zonder dat zij daar door hunne betrekking verliezen. leerplicht. De minister van binnenlandBche za ken heeft overleg gepleegd met zijn ambtgenoot van justitie, omtrent de wijze waarop arrondissemente-school- opzieners den afloop zouden kunnen vernemen der vervolgingen in zake d Leerplichtwet. Aan do ambtenaren van 't Openbaar Ministerie bij de Kantongerechten zal w oir don opgedragen, den betrokken schoolopziener telkems een formulier te zenden, waarin de noodige moKledee- lingen vervat zijn. Ook de reeds gewe zen vonnissen zullen worden opgege ven. Prov. belastingen. Ingediend zijn wetsontwerpen tot be krachtiging van provinciale belastin gen in Noord-Brabant, Zuid-Holland, Zeeland, Friesland en Groningen. Worden de voorgedragen belastingen bij de wet bekrachtigd, dan zal het aantal opcenten in Zuid-Holland, N.- Holland, Utrecht en Groningen worden verhoogd, terwijl het in de overige provinciën onveranderd blijft. Wegens de hooger geraamde uitga ven stellen de Staten van Zuid-Holland en Utrecht voor eene verhooging dar opcenten op de personeele belasting, zoowel als op de grondbelasting met één; in Noord-Holland zullen de meer dere utgaven worden gedekt door eene verhooging der opcenten op de grond belasting op de ongebouwde eigen dommen met twee. en in Groningen door eene vermeerdering der opcenten zoowel op de personeele als de grond belasting met twee. Ds cholera in Indië. Men seint uit Batavia aan de N. C.: Sinds September van dit jaar zijn er in Demak 5637 personen aan cholera overleden. Acad. Examens- Leiden. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer Ch. D. van Ros- sern, geb. te Rotterdam, op proefschrift „De invloed der ongevallenverzekering op de invaliditeit." Rechtszaken. Vrijzesproküii. Het Gerechtshof te Amsterdam ver nietigde Dinsdag het vonnis der Haar- lemsche Rechtbank waarbij een slager uit Leiden werd veroordeeld ter zake van poging tot oplichting tot 6 weken gevangenisstraf. Hein was ten laste gelegd, dat hij getracht had van een boer schadevergoeding te krijgen, on der voorwendsel dat de koe die hij van deze had gekocht drachtig was. Het Hof achtte het wettig en overtui gend bewijs van bekl.'s schuld niet ge leverd en sprak hem vrij. Niec verleenen van hulp aan een schip in nood- Het Gerechtshof sprak voorts vrij, met bevestiging van het vonnis van de Rechtbank te Haarlem, Klaaas Krob, kapitein van den stoomtrawler „Hol land", toebehoorende aan de Zeevis- scherijmaatschappij te IJmuiden, die terecht stond ter zake van het als ge zagvoerder van een Nederlandsch stoomschip niet hebben verleend van hulp aan een in nood verkeerend vaar tuig. Het betrof de Duitsche vischsloep „Die SchwaJbe", welk vaartuig was lek geworden, nadat het door den trawler was aangevaren. Mede met bevestiging van het von nis van genoemde rechtbank, veroor deelde het Hof den matroos van den trawler, die schepelingen van de „Scliwalhe" die op de ..Holland" wa ren overgesprongen met een kolenschop slaande van boord joeg, ter zake van mishandeling tot een geldboete van /15. Sport en Wedstrijden. Voetbal. Naar aanleiding van klachten geuit wegens het ruwe spel der cadetten Zon dag 10 Nov. 11. te Breda in den wed strijd „H. B. S." „Velotiitas" zal vol gens het ..Dagblpd" de gouverneur der Kon. Milit Academie, een onderzoek instellen, terwijl ook het bestuur van den Nod. Voetbal Bond zich met die quaestie zal bemoeien. Worstelen. Den twaalfden avond van de wed strijden om 't wereldkampioenschap te Parijs is onzo landgenoot van Tol, overwonnen door den Italiaan Roberts, 't Was wederom een kwaadaardige strijd. Roberts scheen zijn neef Raice- vitch te willen wreken. De stemming was zoo nijdig, dat Roberts Van Tot zelfs de hand weiger de. dlie worstelaars elkaar geregeld voor en na den strijd drukken, ten tee- ken van een saus ranune. De overwinning kostte den Italiaan geweldig veel moeite, want Van Tol was vrijwel tegen hem opgewassen. En eerst op 't allerlaatst gaf de Hollander blijk van vermoeidheid, en toen was hij weldra met beide schouders op den grond, tengevolge van een celinture ar- rière. De strijd heeft drie series dóór 40 min. 48 sec. geduurd. Van Tol komt dus niet uit in de deini-finalee. Uit de Arbeiderswereld BUITENLAND. Van eene algemeene staking dier mijnwerkers zal voorloopig wel niets komen. De hulp uit het buitenland blijft .uit, zoodat die Fransche mijn werkers den strijd alleen zullen moeten uitvechten. Maandag zijn te Berlijn acht verga deringen gehouden, die door omstreeks tienduizend vergaderingen gehouden, die door omstreeks tienduizend Ber- lijnsche werkloozen werden bezocht, en waarin sociaal-democraten leden van den Rijksdag het woord' hebben gevoerd. Al deze vergaderingen, die rustig afliepen, naonen gelijkluidende motiën aan, om er bij de overheid ven stad, staat en rijk op aan te dringen, dadelij keen aanvang te maken met de uitvoering van ontworpen openbare werken, met den bouw van arbeiders woningen in eigen beheer, met de op richting van kamers van arbeid en van een Rijks-departement van Arbeid Buitendien wordt in de moticn de wensch uitgesproken dat goede han delsverdragen gesloten worden, etn voorts verzet aan ge teekend tegen het jongste rondschrijven van den minister van spoorwegen, betreffende ontslag aan leden van het spoorwegpersoneel en verlenging van arbeidstijd. Leger en Vloot. De luit-kol. J. J. G. baron Van Voorst tot Voorst, toegevoegd aan den insp. der inf.. is belast met de rege ling van de opheffing van het bureel van den hoofdofficier voor het reserve kader; zijnde het de bedoeling de be palingen daaromtrent zoodanig te ver- vangen, dat de belangen van het re serve-kader rechtstreeks, door de in specteurs der verschillende wapens waaronder het ressorteert, zullen wor den behandeld. Gemengd Nieuws. Kunstmatige schoonheid. „Wie mooi wil zijn moet pijn lijden" zegt een oud spreekwoord, dat de ui ting is van een overoude ervaring. De Engelsche dames van den tegenwoor dige» tijd volgen eenvoudig het voor beeld van de Oostersche, de Grieksche en de Romeinsche vrouwen, wanneer zij gebruik maken van de hulp van Mrs. Delia Watson, Conduit Street 53. Deze „Schonheids-doctores" wordt jaarlijks bezocht door duizenden vrou wen, die gekweld worden door de ge dachte aan vroeg-oud-worden. en haar vol hoop op de toekomst weer verlaten. Mrs. Watson heeft natuur lijk geen toovermiddelen tot haar be schikking, maar heeft jarenlange stu diën gemaakt in Amerika, Parijs,Brus sel en Egypte. Een booze vijand is bv. de onderkin, die op de volgende wijze wordt bestreden: De patient zet zich in een hoogst eleganten stoel, de on derkin wordt zorgvuldig met watten gewasschen, gemasseerd en gekneed, en de schoonheidlïevende dame moet een preparaat van Mrs. Watson ge bruiken, dat „Slenderine" wordt ge noemd. en in één week vier tot zeven pond doet afnemen. Daarna worden de slappe spieren van de kin door een glazen instrumentje opgewekt en ge prikkeld en ten slotte wordt de onder kin weer gewasschen, gemasseerd en bestrooid met een poedertje, dat het ruw worden verhindert. De kamers van Mrs. Watson zijn vol photographieën van haar paiënten. Daar ziet men bijvoorbeeld Mrs.Lang- try en de zangeres Melba onder de da mes, die zich hebben onderworpen aan een behandeling, welke vijf dagen heeft geduurd, maar waarvan de kosten dan ook een getal van vier cij fers vormen. Rimpels worden wegge maakt voor zestig gulden het stuk, en daarbij wordt noch de huid verwij derd noch stoom of electriciteit ge bruikt. Mrs. Watson gebruikt alleen haar eigen zalven en verscheiden zeer vernuftig uitgedachte instrumentjes. Een daarvan, de „lapilette" is om zoo te zeggen een strijkijzer voor het ge laat, en wordt on£er anderen gebruikt voor het opleggen van crème. Een an der instrument is een klein ivoren ha mertje. waarmee slappe spieren wor den behandeld. Een waaier wordt ge bruik! om het met zalven bedekte gelaat snel te drogen. Het „rouge komt uit Japan, waar de vrouwen zul ke voortreffelijke „coloristen" zijn,en wanneer wangen, ooren, enz. daarmee behandeld en de wenkbrauwen met een donker vervende pasta geborsteld zijn, neemt Mrs. Watson een sterk vergrootglas en onderzoekt haar werk met kritischen blik, om geen enkel vlekje over het hoofd te zien. Een klem snorretje is het best te verdrijven door middel van „electrolyse". 1( Daartoe moet men zich echter wenden tot ie mand, die de kunst goedl verstaat, bv. tot Mrs. Pomeroy in Old Bond Street. „Electrolyse" is het eenige zekere mid del tot verwijdering van overtollige haren, want zij worden door de elec- trische naald met wortel en al uitge trokken, tegen een vergoeding van zes gulden voor dertig haren. Ook moedervlekken kunnen worden verwijderd. Een pezige, verschrom pelde hals wordt door mrs. Pomeroy behandeld met stoom, electriciteit en massage, waard/oor de verschrompelde spieren weer stevig, de ruwe huid zacht en zelfs de vorm veranderd wordt. Tusschen den arts en dten schoon- licidsdokter bestaat een zeer goedte ver houding, zij zenden elkaai' hun pa tiënten. Daar de vrouwen de bron van haar triomfen gaarne voor elkaar verbor gen" houden, wonen de schoonheide- doctoressen in Londen meestal in stille straten, en hebben geen naambordje aan hun deur. Wimpers wonden voora-l in Parijs vervaardigd, en wel uit hoofdharen, die in de oogleden worden vastgenaaid, op de goede lengte afgeknipt en dan gekruld. Wanneer deze wimpers, na eenigen tijd uitvallen, moet de operatlie worden herhaald. Wie zijn haar „Ti- tiaanrood" gekleurd wil hebben, gaat naar een bekenden „Titiaan" |in Pe tersburg. Deze haarspecialiteit, tot wien menschen uit alle deeleu der we reld komen, gebruikt soms de eenvou digste middelen. Zoo heeft hij tegen het uitvallen der haren wel eens verscli spek voorgeschreven, meit uitstekend resultaat. Zilverwit haar kan niet wor den nagemaakt-. Wanneer men het dus zelf niet heeft, moet men het koopen. wat zeer duur is. Het wordt door kap pers betaald met vier vijfhonderd gulden per ons. Pruiken worden tegen woordig weliswaar niet meer gedragen maar wel zoogenaamde „coverettes", die zelfs door dames met veel. haar worden gebruikt. De kameniers dragen liet haar van hare meesteressen in kleine koffertjes van het eene landgoed naar het andere, en hebben coiffures gereed voor elke gelegenheid. Een „co- verette" of „transformation" uit na tuurlijk krullend haar kost ongeveer 100 gulden, en wanneer men er bij voorbeeld drid heeft, kan men het daarmee verschelden maanden doen. Heeft men echter een morgenkapsel zonder hoed noodig, een ander met hoed. een voor den middag, een voor diners, een voor de opera met een dia deem, en een voor de comedie met een eenvoudiger versiering, dan komt men met tweeduizend gulden nog niet heel ver. De handige Fransche haarkunste- naar monëieuj Lys maakt „transfor mations", die niet van hot natuurlijke haar der draagster zijn te onderschei den. Schitterende oogen krijgt men door radruppelen van een onschuldig of soms ook wel gevaarlijk middel; ook kan men 's nachts een zwart verband over de oogen dragen, of een boorwa ter gedrenkten linnen zwachtel. Bo vendien kan men 's nachts een Ameri- kaansch schoonheidsmasker dragen en op bijzondere wijze geprepareerde handschoenen met geperforeerde hand palmen, die met een bepaalde crème worden ingewreven. (De WeltspiegeL) 1) ï>it woord zegt Eigen Haard I kan natuurlijk niet worden opgevat in de gewone wetenschappelijke be teeke nis van ontleding door den electrischen stroom. Dynamiet. Bij den aanleg van den Jungfrau- spoorweg zijn drie Italliaansche werk lieden verongelukt. Deze mannen wa ren bezig een blok steen te bewerken, waarin bij ongeluk een stuk dynamiet was blijven steken. Toen één hunner daar met zijn houweel op sloeg, ont stond een ontploffing, en steenbrok- Ken troffen hen overal tegen liet lichaam. jE»<Ö13L1?&. Volgens het Weekblad van de Com- missiebank te Amsterdam zijn in do weck, geëindigd 19 November, door tusschenkomst dier bank vertmictek1 de volgende minder courantetomteem Winst Aand. Koninklijke Paket- vaart Maatschappij f 575-;, Opr. Aand. Sinkep Tm Maatschap- Dli Bew. Nederl. Maaty. v. Zeker- heidsst. v. ambtenaren en beambten Aand. Garantie Kapitaal v/d Spaar bank v. d. Stad Amsterdam 65 Gert. v. Aand. Commissiebank 90 Cert. v. Aand. Michigan Central Spoorweg Maatschappij 120 a> Aand. Nederlandsche Credietveree- nlging te Utrecht 115 Aand. Bouw Maatschappij „War- moesgTacht" 50 Aaud. Bouwonderneming „Willems- ^^and. „Weltevreden" Maatschappij tot Expl. van Bouwterrein 140 Aand. Maatschappij tot expl. d.er Vereen. Goudplacers. Conc. Gros 5 Aand. Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij 100 Aand. Brood en Meelfabriek te s Gra venhage 32 r Aand. Nederlandsch- Indische Gas Maatschappij 148 3/4 mc„in Oblig. Veenendaalsche Stoomspin nerij en Weverij 99 Aand. Exportvereemglmg v/h Wu Krug en Co. 10 Aand. Buffet Maatschappij E Plu- ribus Unum 100 De Commissiebank zal binnenkort eene Effectenveiling houden waartoe zij schriftelijk opgaven verzoekt tot UL tJimo dezer. Als nieuw ingekomen wijzigingen van Vraag en Aanbod in f*°en.dfi Weekblad vermelden wij de vol ge - de fondsen GEVRAAGD. Opr. Bew. Holland Bank 17.50. Opr. Bew. Nederl. Maaty. v. Zeker- heidsst. v. ambtenaren en beambten 1800.— Loten Mexico 26.— Aand. Utrechtsche Credaet Bank 130 Aand. Landbouw Maatschappij Ronga" 85 Aand. Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij 100 Aand. Hollandses Brand en Le vensverzekering Sociëteit 115 AANGEBODEN. Winst aand. Koninklijke Pake - vaart Maatschappij 575-~~ Opr. Bew. Singkep Tm Maatschap- P1Opr.6Bew. Holland Bank 20.— Aand. Noord Brabantsche Bank 10% Aand. NoordhoUandsch Landbouw Cr6Aand Bouwgrond Maatschappij Nieuwerschie 100 Aand. Ktaa Maatscha-pij 3>jajagin 125 Oblig. Cultuur Maatschappij Soem- b &Aanid Ne der landische Scheepsbouw Maatschappij 110 Aand. Calve Delft Fransch-Holland- sche Olïefabrick 90 Oblig. Simplex Machine Rijwiel en Autom obiolenf abriek 72 Aand .Nederlandsche Scheepvaart Maatschappij 90 Aand. Stoomvaart Maatschappij Amsterdam 87 Aand. Hollandsche Brand en Le vensverzekering Sodieteit 120 Aand. Algemeene Waterleiding Maatschappij 94 Oblig. Verg. tot Christ, verzorgnv, van Krankzinnigen en Zenuwl. 95 Vervolg Stadsnieuws. De afdeeling Haarlem der Nederlandsche Vereenüging tot bevor dering van Zondagsrust vergadert op Donderdag den 21 November 1901, des avonds 8 uur, in het gebouw „Weten en Wérken", GecL Oude Gracht, ter behandefling van de volgendie punten: a. Rekening en verantwoording van den Penningmeester. b. Verkiezing van afgevaardigden voor de Algemeene Vergadering, die den 28 November a.s. in het Bronge bouw alhier zal plaats hebben. c. Behandteling van den beschrij vingsbrief. d'. Voorstellen staande de Vergadé- ring gedaan. Ter provinci-ale griffie al hier zijn ter inzage nedergelegd de voorwaarden, waaronder op 5 Decem ber e. k., des morgens 11 uur, ter ma rine-directie te Amsterdam zal worden aanbesteed de levering van: 160.000 KG. gerookt spek; 41 000 KG. suiker; 22.000 KG. zout; 60.000 KG- witte zeep; 16.000 KG. rijst en 10.000 L. jenever. Schouwburg. De heer Vast schrijft ods thans uit Parijs, dat hij zich voor stelt Donderdag 28 November „l'Aven- turière" in onzen schouwburg op te voeren, met medewerking van Mile Reine Deschamps. Wij herinneren aan de uitnemende voorstelling, die het ge zelschap van den heer Vast twee jaar geleden gaf van „La conscience die l'Enfant." Tothoofdonderwijzeres aan dé Nassauschool allrier is benoemd mej. J. E. Bouricius te 's-Gravenhage. Te D e u m Laudanua Gis terenavond hield het zangkoor Te Deum Laud&nus van de R. K. Kerk van den H. Jozef, directeur den heer N. H. Andriessen, zijn jaarlijksche feestelijke bijeenkomst in de groote zaal van de Groote Vauxhal. Verschil lende vermakelijkheden wisselden el kander af. o.a. prijsbiljai teil en ke len. Met 't biljarten behaalden de hee- ren Dlieben den lstcn prijs, Smits den 2den prijs en Elfrink den 3den prijs, en met het kegelen de heeren Donnée den lsten prijs. Smits den 2den prijs en Dieben den 3den prijs. De geestelijke dier parochie woonde den feestavond bij. Omstreeks 1 uur werd de bijeen komst gesloten. Harmonie. Naar wij vernemen zal de muziek vereeniging „Haimonie" op een nader te bepalen datum eene ujitvoering geven. De winst welke deze uitvoering oplevert, zal gegeven wor den aan een werkman der Centrale Werkplaats, welke bijna 1 jaar niet in staat is zijne werkzaamheden te ver richten. Kantongerecht. Zitting van Woensdag 20 Nov. 1901. Schipper K. Hoogeboom had in strijd met de bevelen van den marktmeester Hijmensen zijn koolschip aan de Turf markt gelost. Deswege werden 3 maal f 1 boete gevorderd. Mr. Bijvoet vorderde» ontslag van rechtsvervolging op grond dat Hijmen sen rich niet bekend heeft gemaakt als j^olitieman. C. H. Tollenaar alhier had op 15 Aug. j.L niet willen voldoen eene scha devergoeding van /l, welke door den waarnemend stationschef den heer Ouwerkerk van hem was gevorderd we gens het verontreinigen van eene cou- pée. Thans vorderde het O. M. f 3 boete of 3 dagen hechtenis. P. van Waard, spoorwegarbeider, had zich te verantwoorden ter zake van het niet gesloten hebben der af- sluitboomen aan den Harmenjansweg en aan den Aschweg bij 't passeeren van een trein op 18 October 1.1. te half zeven. Bekl. beweerde de hoornen wel dege lijk te hebben gesloten, doch zeer veel last te hebben van de baldadigheid der straatjeugd, die dikwijls de boomem, nadat deze gesloten zijn. weder opent, en het een en ander in het ongereede maakt. Dit laatste werd ook door de getui gen bevestigd. Tevens sprak bekl. nog den wensch uit, dat do wagens der ge meentereiniging in 't vervolg des avonds veriicht zullen worden. Ware dit het geval geweest, dan had hij bij het passeeren dier wagens aan den overweg, kunnen zien dat de afsluit- boomen niet orde waren. Wij voor ons kunnen ook niet begrijpen, dat waar het politierapport steeds vol staat van bekeuringen van wielrijders en voerlieden, dlie zonder licht gereden hebben; voor die wagens der gemeentereiniging eene uitzonden- ring wordt gemaakt. Het O. M. vroeg vrijspraak. Joh. Thijssen, thans gedetineerd, hoorde wegens het zich bevinden in kennelijken staat van dronkenschap op 2 verschillende tijdstippen, 2 maal 3 boete subs 2 maal 3 dagen hechte nis tegen zich dischen. F. A. Tabeling te IJmuiden had geen gehoor gegeven op 6 Aug. 1.1. aan den oproep door den commandant der brand\veer gedaan, om eene exercitie bij te wonen. Deswege werd tegen hem, en tegen anderen, di© zich aan een ge lijk feit hadden schuldig gemaakt 4 dagen hechtenlis gevorderd. Bekl. beweerde door drukke zaken verhinderd te zijn geweest. Arrondissements-Rechtbank Buitengewone zitting op Woensdag 20 November. J. de Graaf te Haarlem had zich op 19 Sept. 1.1. schuldig gemaakt aan diefstal van eenige guldens uit eene toonbanklade, ten nadeele van raej. R. van Baar alhier. Het O. M. vorderde 3 maanden ge vangenisstraf. H. den Ouden te Haarlem had zich schuldig gemaakt aan verduiste ring van een rijwiel ten nadeele van J. H. Tulleken. Voor f 20 had bekl. de fiets verkocht. Door het O. M. werd, met het oog op beklaagde's ongunstig verleden, 1 jaar gevangenisstraf ge vorderd. Gerrit Hoogenes te Haarlemmer meer had op 19 Sept 1.1. J. Biemond) met een hard voorwerp tegen het hoofd geslagen. Met het oog op den ernst van het feit, vorderde het O. M. 14 dagen gevangenisstraf. Diefstallen te Bloemendaal. In den loop der maanden Juli, Au gustus en September werden de inwo ners van Bloemendaal verontrust door herhaalde inbraken aldaar, 't Mocht der politie niet gelukken den dader of de daders op te sporen totdat de rijks veldwachter Duinker en de nacht wacht van Nobelen in den nacht van 26 op 27 September in de Mollaan eenig gekraak hoorden. Zich naar de plaats vanwaar het geluid kwam, begevende, zagen zij een man die bezig was het slot van de keet bij een in aanbouw zijnd huis te verbreken. Spoedig had den zij zich van hem meester gemaakt en bleek hij te zijn J. M. Gfrörer. kell- ner te Amsterdam, een gevaarlijk su jet, die in de laatste 14 jaren 12 jaren in de gevangenis doorbracht. Al de destijds te Bloemendaal gepleegde diefstallen werden door hem volmon dig bekend. Hij had zich hetzij door het uitsteken van het slot of door het verbreken van glasruiten toegang ver schaft tot de verschillende loodsen en huizen. Hem was ten laste gelegd: diefstal van een rijwiel ten nadeele van mej v. d. Honert, een tafelkleed uit een prieel ten nadeele van mevr. de wed. Kramer en verder beitels, za gen, passers en andere gereedschap- jxq}, toebehoorende aan verschillende werklieden. Te Heemstede pleegde hij eveneens diefstal van linnengoed uit een villa. De officier van justitie achtte de fei ten voldoende bewezen, zeide. dat de politie een goede vangst had gedaan,

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2