NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. Dedoodevanden zwarten koffer. I9e Jaargang Dinsdag 26 November 19(H No. 5648 HAARLEMS DABBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1-20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ia (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het geheele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02 Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden 0.37H de omstreken en franco per post 0.45 ADVERTENTIEN Van 15 regels 50 Ote.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem, is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bq de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 11)3," Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het nitslnitend recht tot plaatsing van Advertenti J en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen, Hoofdagenten voor t Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangèrg Q. L. DAÜBE Co. JOHN F. JONESa§uccParijs 31 w« Faubourg Montm&rc. Haarlem's Dagblad Tan 26 Nov. bevat o.a. De Eugelsche pers over Dr. Leyds, Een nieuw Urieksch minis terie, Een verwoed gevecht, Haag- sche Brief, Snippertjes-zeep en schilfertjes-zeep, N. 0. G., Voet balwedstrijden. Schouwburg. Politiek Overzicht. De Engel sobe pers heeft tranen met tuiten geschreid over de anti- Bnitsche beweging in Duibschland, het ee ruige rijk,waarop het door alle vniemidlem verlaten Groot-Britaiunaë nog hoopte. En nu wordiem. alle toorn-fiolen over diien aarts-somen- zweeirdiea* en initiriigianib Dr. Leyds uitgestort. Want die Transvaalsche gieaanit en de Boerenkitiek in Hiol- ïandJ besturen en financieren dien „lasterveldtocht", die op 't geheele Europeeeche vaEtieianid tegen die „schoonste, en vrijste natie dier we reld'1 sedert het uitbreken van den oorlog feller dlan ooit wordt ge voerd. Betaalde lezingen-houders (paid-leetureire) reizen beurtelings Duitschlanid, Frankrijk Oostenrijk en Italië ,aif terwijl door een omr gekochte penis overal aniti-Engelisobe bijeeinkomsben wordie nangekondiigdi of op touw gezet. Het is ongetwijfeld jamnier voor de Boerenzaak. dat de kuiperijen van haar verdedigers en vrienden o phiet vasteland, van die in En geland' zelf nog veel mieer zóó onbeholpen zijn, d!at zelfs een braaf hialfstulviereblaiadje als de Daily Ex press elke nieuwe poging onnnidde'L. lijk ontdekt en door een „Leids in action" op haar eerste pagina een alarmkreet slaakt, dien het niets vermoedend, Engeland telkens waar schuwt-. Het is daarom gewenscht, dat die Boereniintriganiben nog eens bij' meesters in de kunst in d!e leien- gaan. De gelegeinhieidl daartoe heben zij vlak naast hun deur. Wij hebben er al meer dan eens op gewezen zegt de N. R. Gt., hoe de Trans vaal-quarters" te Brussel de hoofd bron zijn van de z.g. berichten van Boerenzijde in do EngeJeche Jingo- per?Die Transvaal-quarters zijn eem fictie; zij zijn meer nog: een geraffineerde poging om aan, al lerlei bericbitien aangaandle de Boe ren, hetzij met of zondier een schijn van waarheid) het voorkomen te ge ven alsof zij uit de Transvaaalsobe gezantschapskringen te Brussel ko- men. De nieuwste truc op dit gebied is een bericht uit de Transvaal-quar ters". in d'e „Times" opgenomen, en gedateerd Brussel 21 November, waarin mediegedleeld werd dat de Permanente Raad van bet Hof van Arbitrage zich onbevoegd had' ver klaard' kennis te nemen van heit adres dier vertegenwoordigers van die Znid-Afrikaansche republieken,. M master van Lynden hod! dr. Leyds echter eerst Vrijdag in kennis ge stekt met het besluit van den Raad. De toeleg nu van het telegram in de „Times" was enkel om het te doen voorkomen alsof de Legatie der Z. A. R. zich aan een imlis- cr eti'e had1 sqhiuld'ig gemaakt, en om aldus de positie van het gezant schap te benadeeten. Kunnen de Bóeren-intriganten" inderdaad geen llegjie gaan nemen in Brussel zelf bij de directeuren der Transvaal-quarters" door „Ti mes", „Morning Post" en „Stan dard" aangesteld? Hiet Interview met Dr. Leyds, in die „Lokal Anzedger" dezer dias varecheraem, verborg ook een adder tje, dat er wiel niet toevallig in ver dwaald1 geraakt zal zijn. Al'le groo te Engelscbe bladlen toc-h hebben dat giesprek hun opmerkzame aan dacht, soms zelfs een' redactioneel artikel waardig gekeurd. Wa schijnlijk wegens de onwaarheid!, d'ie Dr. Leydls daarin wordt toege juicht, als zoude hij gezegd! hebben, „in 1898 keizer Wlilhelm bezocht, •doch toen gezien tie hebben, dialt Z. M.'s sympathie voor die Boeren ge heel verdwenen was." Uit zeer goede bron verzekert men aan het Rolterdamsche blad, dab Dr. Leyds die woorden niet gebe- zigdheeft. De onlusten te Athena zijn ge- eindligdi met die ontslag-aanvrage van het kabinet zooals na de woe- ige tooneieilen dlie Zaterdag in de Kamer zijn, voorgevallen wel tie ver. wachten was. De regeering werd door de oppositie zelfs van moond beschuldigd. Wel gaf de meerder heid hare instemming met de han delwijze van het ministerie te ken nen, doch die uiterst onhandige re- die van den premier TheodOkis maakte een' zeer slechten indruk en vermoedelijk is dit de oorzaak van de ontslagoan vnaig-e der regee ring geweest. Reedis is er een lijst van nieuwe ministers opgemaakt door den heer Zaïmis. Men krijgt nu de volgendie combinatie: Zaïmis. mdmister-presidemti an buiteniandfeohie zaken, voorloopig ook justitie tot den afloop van het onderzoek over die onlusten; Trian- daphyllak-os, binmenlandlsche zaken; Topafllis, marine; Monfematio, eere- dlienst en. ondierwijs; Nlegris, finan ciën; kolonel Kompas, oorlog. De nieuwe ministers zouden heden den eed afleggen en zullen dade lijk aan de Kamfer verzoeken haar arbeid te schorsen. Buitenlandsch Nieuws. Een verwoed gevecht. In een telegram, uit Pretoria aan de Engetsche bladen van Zaterdag avond wordt beweerd' dat kaffers deelnamen aan het laatste gevecht in GrikwalandiOost. waarin kapi- te-in EliLiot is gesmie-uvedid. Terwijl Elliott bezig was de Boeren beirug te drijven die naar de bergen ge vlucht waren, hadden de Kaffers zich uit zelfverweer gewatpe-nd, daar zij een inval vreesden, omdat de Bóeren-commandanten al eeaii- gen tijd het rijke kaffer-district van Grikwaland-Oost hadden bedreigd. Toen Elliott nu door die Boeien wend! aangevallen), sloten de kaffers zich bij de Engelsehen aain en hiel pen hein flink. (0 zoo!) Nader wordt gemeld: Het commando, dat. in Grikwa land-Oost met kapitein Elliott slaags geweest is stond! onder bevel van Bezuidenhout. Elliott viel de Boe ren in den G ratberg-nek aan. „dreef hen in wanorde terug", waarbij zij zies dooden en één ge wonde verloren (sbaat deze verhou ding tusschen dooden en gewonden misschien in verband met de hulp van Kaffers aan Engelsc.he zijde, die boven vermeld wordt?) De Engefcschen maakten ook veer tig paarden buit, en de Boeren lie ten hun pakdieren en andere za ken in den steek. Kapitein Elliott sneuvelde en drie Engelschie offi cieren werden zwaar gewond. Bij Villiersdorp. Reuter seint nog uit Johannes burg dd. 22 Nov. In liet gevecht bij Villieredorp met het commando van Buys sneu velde de Rritsche bevelhebber en werden drie officieren gewond. Een afdleeling spoorweg-sappeure weid door de Boeien gevangen ge- men. Bovendien waren er mag meer verliezen. De sappeurs wer den door de Boeren omsingeld na dat commandant Buys was ver sterkt door het commando-Ross. Burgercorpsen. Rentier's correspondent te Preto ria deelt nog een en ander mede over de „burgercorpsen", in En- gelscben dienst, düe de Engelschen in de concentratiekampen aanwer ven. Hij verzuimt niet te zeggen herhaalt 't zelfs dat d)e leden van de corpsen geheel vrijwillig dienstnemen. Generaal Colliers en Andries Cronjé zouden de samen stelling der korpsen op zich geno men hebben. De verraders krijgen een halven kroon soldij per dag, en buitendien de helft van bet buit gemaakte vee. De groote meerder heid der buigers die zich aanmel den zijn, (als men 't gelooven wil), groote landeigenaars .slechts enkele bijwoners vindt men er bij; deze Laatstien warden gepaaid- met d'e be lofte dat zdj na den oorlog „als een soort van tijdelijke politie in dienst kunnen blijven," Reiedifs woiridt een den-de burger corps gevormd door commandant Briel, vroeger ad'judiant van Beyers. Nog meer blo-d Twee burgers, Werneck en Meyer, due zich overgegeven had den en in het vluchtelingenkamp te Joinaintnesibuiig woonden, zijn voor den krijgsraad gebracht. Zij werden aan het aansporen van an dere burgens die zich overgegeven hadden ,om zich bij de commando's te voegen, dus „aan heit breken van den eed1 van neutraliteit, schul dig bovendien. Werneck is ter d'ood veroordeeld! e.n Donderdag met den kogel gestraft, Meyer is tot levens langen dwangarbeid veroordeeld. De veldkounet rebel Willem Hof- meyer en Rouw van Lategan6 com mando zijn Vrijdag te Colesberg te rechtgesteld. Do Boeren en de Vredes- confei entte. De Franschte diplomaat die heer d'Estournetles d'e Constant, hield Zondag te Rijssel een voordracht over dd resultateai van de Haagsohe vredesconferentie. De spreker toon de aan, dat bet Hof van Arbitrage te 's Grave nhage onbevoegd is ten opzichte van de Cbimeescbe en die ZuidrAfniikoansche quaestie. Wat Transvaal betreft, zette hlij ui teem, dat de Ha-agschie- Confleren- ,tie. ten einde zich die deelneming van alle groote mogendheden te blijven verzekeren, genoodzaakt was aan de Zuid-Afrikaansche Re publiek hef. recht te weigeren om aan die conferentie deel te nemen. Lord Roberts is Zaterdag te Al dershot rondweg uit gefloten. De opperbevelhebber had de troepen geïnspecteerd die. gereed wa ren voor vertrek naar ZuidL Afrika en liep over het terrein der kazerne, waar soldaten en burgers bijeen stonden om te zien naar een voetbalwedstrijd,toen iemand op het denkbeeld kwam te roe pen om „Three Cheers" voor Buller. Nauwelijks was de hulde verstomd of er weerklonk fluiten en ge jouw waar lord Roberts zich vertoonde. Aleemeene beriohten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. Reuter seint uit Bloemfontein dd. 23 Nov.: Aokerman's commando is in dein loop van dleze week duchtig geha vend. M'eer dan 80 manschappen zijn gevangen genomen en alleen Ackenman zelf en een naar volge lingen zijn ervan overgebleven. Benneit Burleigh seint uit Stian- derton dat de kolonne van Spens, die van Newcastle in Natal langs een omweg naar Vrede en terugge trokken is .onderweg voortdurend werd beschoten door de Boeren. De Engedscben hadden één dóodie en drie gewonden. De gecombineerde beweging van verschillende Eugelsche colonnes in het noordoosten van den V. S. nabij Reitz leidde tot het gevangen nemen van :.iü Boeren; ook werden er eenigen gedood, maar do meesten ontsnapten naar liet zuiden. Er is een begin van uitvoering ge maakt met het plan der Eng. regeering om vroegere soldaten en andenen als landbouwers in Oranje-Vijrstaat te vestigen. Verscheidene vroegere yeo men hebben zich in de gouvernements- boerderijen in het Taba-Nchu district gevestigd'. liet Eng. ministerie van buitenland- sclic zaken hoeft het aanbod van de regeering van Canada oni nog 600 be reden manschappen voor Zuid-Afrika te lichten, aangenomen. Hoewel bat tijdstip vau Badurv Powell's terugkeer naar Zuid-Afri ka nog niet vaststaat, weet mem dat hij nuet voor Kerstmis vertrekken zal, wiainti hij wiil eerst toezicht hou den op die werving van 1200 man voor zijn Zuid»-Afrikaamscbe politie. De doktioirem nnoetlaa hem ook liefst niet zoo spoedig naar Afrika zien terugkeeren. Te Peterborough het woord voe- reiuJe. heeft het- Eng. pari .-Lid An struither. dlie aan het hoofd staat van oen departement bij het miinis- tierie van financiën, op den uitslag dier verkiezing in Gal way gezin speeld. H'zoide oveuLuigd te zijin dat bet Bribsche parlement er zorg- vul'diig tegen waken zou, dat nooit iemand in zijn midden den eed van trouw aan den Koniinig zou af leggen. die de wapens gedragen had tegen 's rijks troepen. Chamberlain laat het bericht, dat hij alle uitnoodfigingen wegens zijn ge zondheidstoestand zou afslaan, tegen spreken. Hij is daarentegen volkomen gezond. ALLERLEI. De Spaansche minister Sagasta ver klaarde, clat de regeering. indien de ernstige ongeregeldheden niet een ein de nemen, de universiteit te Madrid zou sluiten en don staat van beleg af kondigen. De dagbladen zien den toestand te Barcelona zeer ernstig in. De begrootimgs-commissie besloot met 7 tegen 6 stemmen aan de Framsche Kamer voor to stellen de regeering te machtigen tot de uit gifte van een Chinee6che leening van 26 mill. Dit besluit is in over eenstemming met dien1 wensch der regeering. De heer Cans tans is Zaterdag Be Konstanrt'inopel aangekomen en werd ontvangen dóór hef. personeel van de Fransche aml>assade, bene vens vertegenwoordigers van den Sultan, den grootvizier en den mi nister van buitenlandsche zaken. Stadsnieuws. Feuilleton. Vrij naar het Engeheh van MAARTEN MAARTENS. 15. Door bemiddeling van Francois Dubert kreeg ik permissie den zwarten koffer nog eens te zieai. Ik zeilde hem randweg dat ik een hoogst belangrijk gegeven had. Ik beefde van verwachting toen de oommisaris de deur der kamer opende, waarin de koffer bewaard w-end. Stel dat ik mie vergist had. Stel dat ik mijn afschrift niet nauwkeurig genoeg genomen had, om zulk een© kleine verandering iin bet schrift aan te toornen. Dat was toch zulk een kleinigheid1. Ik ren de naar voren toen de deur g>e- opeind werd-. Daan' stond d'e farfiale koffen* zwart en grimmig, met zij,n afschuwelijke onbekende geschiede nis Gelukkig had niemand hem aangeraakt. Hij was gepbotogra- feerd, dOt was alles. De „Green- wich-naar-Southendf'-label was naar me toegekeerd Ik onderzocht het nauwkeurig. Flauw als die potr loodflietters waren-, kon er toch geen twijfel omtrent den vorm bestaan. Ze waren origineel nuet dikke let ters neergezet, en ik had ze correct gecopieeird. Het oog van de H wi het uit. Ik onderzocht den koffer nog eens. Ik vond niets merkwaard!gers dan vroeger. Maar. terwijl ik niu bij daglicht keek, bij mooi, stralend zonnig daglicht, vond ik eien moet, waarop een andere label eens was vastgekleefd. Dat verklaarde weer veel. Een label was er te Southend opgeplakt. Het was er afgevallen- of afgescheurd voor de koffer Par rijs bereikte. Waarschijnlijk was het er afgescheurd. Indien dit het geval was .dan zou de verwisseling al plaats gehad hebben voor d'e kof fer Londen verliet. Een van mijn redenen daarvoor was d'e volgende. Ik geef hem, voor wat hij waard was: De beambte die de ,,Ix>nden-naar- Parijs"-label opgeplakt had, hadl netjes de oude ..Greemvich-naar- Southend" bedekt. Het was een nauwkeurig beambte, die deze za ken met zorg had gedaan. Als er een ander oud label op de koffer ge weest was zou hij dat waarschijn lijk ook bedekt hebben, in plaats van de ,,P"-label op een andere plaats te bevestigen. Ik leidde daar dus uit af, dat er geen andere la>- bellen op den koffer geweest wa ren. Dit was nu niiet van zoo bij zonder veel waarde. Ik beschouw de het tien minste zoo niet. Het was echter voldoende, om mij te versterken in mijn overtuiging dat het label er was afgescheurd voor de koffer Londfen verliet. Ik had' eien label gevonden, gemerkt „Souftheind naar Londen"in Austin Harvey's jaszak. Dai was juist het vermiste label. Austin Harvey had de anderen be-1 geleld naar het station te Charing Cross, en daar afechoid van hen ge nomen, Was hij het, die het label had1 afgescheurd? En als hij het ge daan hadi, wie had dan die letters ,,P. H." op Philip's koffer gemerkt? En waarom? Ik nam haastig dein brief dien Austin Harvey mij gescheven had, uit mijn: zakboekje Ik ging er mee' Haarlem, 25 Nov. 1901, N. O. G. Door d'e afdeeling Haarlem II van hot Nederlandsch Onderwijzars-Ge- in L \olle licht voor heit venster. Do lettere waren geheel andiers dan die op den koffer. Er was een hoofdletter H in, die veel had van een drukletter. Dooir bemiddeling van Francais Dubert kreeg ik een expert en die letters werden aan zijn oordeel on derworpen. Ik geloof niet sterk in schriftkundigen. Die zijn het nooit eens, en ze houden,, elk voor zich altijd hun meening vol, precies ais doktere. Deze man een Fransehmon na tuurlijk had alleen dé twee let ters waarop hij zijn oordeel gron den moest, Maar hij verklaarde desniiettiegenistaanide zoo positief mcc gelijk, dat ze nriet geschreven wa ren door Philip Harvey. Het ver schil tusschen het open en het dich te oog der H en dat tusschen die ha len bij de P was te groot om noe ruimte voor twijfel te laten-. Hij verklaarde ook waarschijnlijk heel wat minder pceitief dat ze niet door Austin Harvey waren ge schreven, omdat die nooiit de oogen der lieititlers dicht maakte. Hij be schouwde dlot van nog grootiere be teekenis dan het gansche verschil in vorm Ik betaalde den man met de grootst mogelijke minachting en ging trachten toegang te verkrijgen tot miss Simpkinsan. HOOFDSTUK XXII. Miss Simpkinson's opinie. De politie was er niet in geslaagd miss Simpkinson in voorloopige hechtenis te houden. Geen n/ieuwe aanwijzingen waren tegen haar ingebracht en de aankomst van haar eigen, koffer, die döor Philip van Dover verzonden was, had genoeg zaam de verklaring bewezen, d)ie| haar meld reeds onmiddellijk ge geven had. De Lomdensohe detec tives waren natuurlijk aan het zoe ken naar den man ,die dien koffer van Dover verzonden had, en niets zou gemakkelijker geweest zijn ais ze niet op een dwaalspoor geleid waren door de mensche-n van het station, te Dover. Miss Simpkinson was vier dagen long in, zulk een staat van zenuwaanvallen geweest, dJait de dokters verboden hadden haar gedurende dien tijd in verhoor te nemen. Ik kon niet nalaten sarcastisch te nootschap was Zaterdagavond in de benedenzaal cEer Sociëteit ,,de Kroon eene vergadering belegd, waarop de heer C. F. A Zernike van Amsterdam het onderwerp „Ons anderwijs is niet eenvoudig genoeg' inleidde- In bree- de trekken schetste spr. het kleine ftu- dlitorram, w. o. ook eenige dames, liet anderwijs zooals het in sprekers tijd en zooals het thans gegeven wordt, en wees op do groote oveadlrijving, die zich in dien laatsten tijd in den gang van het onderwijs had voorgedaan. Sterk c-ritiseorde spr. dc handteidïn gen op <lo scholen, en wees door tal van voorbeelden op de omslachtigheid van liet tegenwoordige onderwijs. Is liet bv. wel noodig om liet kind' een begrip van langer en korter te geven, het daarvoor twee ongelijke liniaal tjes te toonen, en het dan te leea-en dit liniaaltje is langer dan dat liniaaltje, enz., neen, want. vraagt men aan een kind, hebt je nog broertjes of zusjes, dan is in den regel het antwoord ja, oen groote broer en een klein zusje. Dus was 't begrip van grooter en kleine» reeds gevormd en behoeft men niet met vèel omhaal het bovenstaande te loe ren. Ook om het kind een begrip te geven van dón lengtemaat, kan veel gemakkelijker geschieden^ Het onder wijs is niet eenvoudig genoeg; de lec,r. boeken zijn veel te omslachtig on te onduidelijk, die wegwijzere veel te diep zinnig. Men moet leeren denke-n op school! Maar spr. zou die anpaedago- gische stelling willan verkondigen, dat het verstand komt met de jaren, maar niet door het onderwijs. Ach tereenvolgens besprak de heer Zerniko nu de vakken aardrijkskunde, geschie denis, plantkunde, rekenen, en toon de met voorbeelden aan, dat het on derwijs in deze vakken ook veel te omslachtig i-s. Waarvoor moeten op de aardrijkskundige kaarten die wa terpeilingen, de uitwateringssluizen, etc. worden aangegeven. Wat heeft een leerling er aan, of hij weet dat op die of dae eilanden zee- of rivierklei gevonden wordt, dut behoort meer thuis op het gebied der geologen. En de geschiedenis; wiat heeft een kind aan de beschavingsgeschiedenis, zooals die tegenwoordig wordt onder wezen. Het kinderlijk gemoed- wordt overschat, wanneer men ze in pUuls van veldslagen vertelt, leert hoe de lakenweverijen zijn ontstaan. De lees lessen zijn dikwijls ook tie hoogdra vend, de kinderen begrijpm de ver zen niet, omdat zij de levenservaring nog niet hebben opgedaan om het fijn gevoelige daarvan te voelen. Om suc ces van het onderwijs te hebb-m moest men, meende spr., na de stof gekc-zeu te hebben, de methode zoeken om die stof aan die kinderen eigen te maken. Men moet te rade gaan met de leer lingen, rekening houdau met hetguen zij het graagst doen. De verklaring, de behandeling, de ontleding uictt zoodanig zijn, dat me-.i als 'i war-? de kinderen het zelf moet laten uitvinden. Het is moeielijk eene juiste grenslijn te trekken wat af te keuren en wat aan te bevelen ia Toch weuschte spr de leiding der school meer in handen laclian, toen ik hoorde, dat die auto riteiten een oud heer met eeu wit vest vervolgden, die 's Zaterdags te New-York zou landen. Dit was de fout van- die memschen te Dover. Ik zar nu welk een groot voordeel heil voor ino geweest was, dat Phi lip Harvey's naam niet voorkwam in d)e boekon van die koffermakers. Toch ko nd'e voorsprong reeds in een paar da-'en zijn ingehaald. In dien die poliitie li?tig geweest was, zou zij reeds een halve week gele den geweten hebben, dat Philip Harvey geslapen had in het huis, waarin zijn tante dien nacht ver moord! was. Later bomeirkte ik dfafc ze heit wisten juist te laat. Zij kwamen in „Het. Saraceensohia hoofd" den dag nadat wij het ver laten hadden, en spoedden zich toen terug naar Philips kamers te Lon den. Mrs Simpkinson namelijk, was Zaterdagsmiddags in verhoor genomen en zij noemde dadelijk Philip Harvey als den vermoede!ij ken dader. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1