Van de geboorte gen tot vaststelling der huurwaarde van peirceelen voor de personeele be lasting voor het belastingjaar 1902. aangewezen de heer H. C. Voet, Bid van dat College. Door den Inspecteur der directe be lastingen te Haarlem en bovengenoemd College zijn als deskundigen voor de opneming der waarde van mobilair ten behoeve van de heffing deir perso neele belasting alhier voor het jaar 1902 aangewezen de heeren George L. Smit, A. Konijn Mzn.. C. J. Cramer en P. A. Poppink allen wonende te Haar lem. Haarlemmermeer. Over het jaar 1901 ontvangt de ge meente Haarlemmermeer van het Rijk eene uatkeering, overeenkomstig art. 1 der wet van 1897, van f 33.586. De heer G. H. Beckenkamp. can- didaat te Gouda, is beroepen naar de Hervormde gemeente te. Kage. Sinds vele jaren is deze gemeente vacant. Binnenland. Parlementaire Praatjes. Het onderwijsdebat heeft de Kamer vrij geruimen tijd bezig gehouden, doch toen, wat het Lager Onderwijs betrof, de Minister de verschillende sprekers (de heexen Bos, den Hertog. Brummelkamp, Lobman en de Waal Malefïïl) beantwoordde, kon hij con- stateeren, dat van liberale zijde geen eigenlijk verzet meer bestond tegen uitgebreider Staatshulp voor die bij zondere school. Intusschen erkende de Min. den grondwetbelijken nlicht ten aanzien van het Lager Onderwijs, maar het onderwiis moest zich meer aansluiten aan het practische leven en zekere beletselen, als de vacclne- dwang (waarvoor een wetsontwerp spoedig den ministerraad zou berei ken) moesten uit den weg geruimd worden. De school moest een practi sche volksopleiding geven. Daarheen wezen 's Min. plannen, ook naar vak scholen en middelbare technische scholen als de Duitsche „Gewerbe- schüle." Bij het debat over het Hooger Onder wijs kwam de heer Borgesius op te gen het incidenteel (bij de ongevallen- beroepswet) toekennen van het jus pro movendi aan de Vrije Universiteit, doch de Min. zeide dat dit geen prin- cipieele beslissing was over de effectus civilis van het jus promovendi. De heeren Lohman en Heemskerk, die het jus promovendi der vrije gymnasia aan minder beperkingen wilden ge bonden zien, verwees de Min. even zeer naar een principieele beslissing, die hij wenschte uit te lokken. Met het oog op de studenten uit Zuid-Afrika achtte de Min. evenzeer een andere regeling noodig, waarover met de Uni versiteiten overleg werd gepleegd. Wat het ethnografisch museum aangaat dat stokpaard in alle be- grootingsdebatten, jaar op jaar deed de Min. uitkomen, dat Amster dam er een bod naar gedaan had en Leiden nu een hooger bod kon doen een uitlating waartegen de heer Drucker, waar het een belangrijk we tenschappelijk onderwerp gold. meen de te moeten protesteeren. Aan den aandrang van de heexen van Veen en Schaper om meerderen finan- cieelen steun van den Staat aan de gemeente Groningen in de tegengeval len kosten van het Academisch Zie kenhuis, bood de Min. wederstand. Met den heerLely wisselde de Min- in vriendschappelijken zin van gedach ten over een reorganisatie van het technisch onderwijs, over verbeterin gen aan de Pol. School enz. Hij zegde de heeren Smeenge en Schaper over weging toe van de oprichting van H. B. S. te Dokkum, Steenwijk en Appin- gedam, bij een algemeen onderzoek dat hij ter zake van dit onderwerp reeds bezig was, over geheel het land. in te stellen. Vermoedelijk zal er. bij de lengte der discussies. Vrijdagavond en zeker Maandagavond vergaderd worden. In de volgorde der te behandelen hoofd stukken is eenige wijziging gebracht, zoo dat Nationale Schuld en Oorlog vóór Marine komen. Heden 10 uur voortzetting. G. Jr. Het Vorstelijk Paar. H. M. de Koningin en Prins Hendrik die Zaterdag tegen 2 uur het Loo ver laten. zullen te 3 u. 50 min. stadstijd aan het Staatsspoor in Den Haag aan komen en zich langs den gewonen weg: Rijnstraat, Bezuidenhout, Prin- sessegracht, Korte Voorhout, Lange Voorhout en Ileulstraat, naar het Pa leis in het Noordeinde begeven. Sterfte in de kampen. De heer Emous schrijft: „De Commissie voor de Vrouwen kampen alhier kan omtrent de sterfte gedurende de maand October niets an ders mededeelen, dan dat in de laatste week van October in 't kamp te Kru- gersdorp 39 sterfgevallen voorkwa men. De statistiek van dat kamp was op 1 November: 1040 mannen van af 12 jaar, 2059 vrouwen, 3386 kinderen, samen 5485. 't Aantal zieken beliep 280 „Uit eene week is moeiliik een per cent te trekken. Het zou 38 per hon derd per jaar beloopen. Maar zoo heel ver van de ijselijke werkelijkheid1 zal dat moordcijfer niet zijn. „Men denkt hierbij aan de noyades in de revolutiedagen. ..Het zijn hier veel schrikkelijker noyades in de wateren van den dood met welken Engeland een verdrag ge sloten heeft om een volk uit te moor den." Brand te Muiden. Woensdagnacht ontstond een ern stige uitslaande brand in den manu factuurwinkel van den heer Büsse op de Heerengracht te Muiden. Met moei te konden de bewoners zich uit de woning verwijderen, daar het vuur gevoed door de zoo licht ontvlambare stoffen, zich onmiddellijk verspreidde over het geheele gebouw, dat tot den grond afbrandde. De belendende per- ceelen. waaronder ook de bekende „Gooische'Boer", verkregen eveneens belangrijke schade. De goed georgani seerde brandweer werkte met vijf spui ten, terwiil twee van het garnizoen ijverig dienst deden. Te ongeveer vier uur was men de brand voldoende meester om eenige spuiten te laten in rukken. Oorzaak onbekend en alles verzekerd Een adres aan de Koningin Door eenige ingezetenen van Apel doorn is Donderdag een adres verzon den aan H. M. de Koningin, waarin zij eerbiedig verzoeken aan de Regee ring van Groot-Brittannië en Ierland te doen voorstellen, dat deze aan de vrouwen en kinderen in de concentra tiekampen in Zuid-Afrika vergunning verleene, het oorlogsterrein te verla ten en aan hen, die dit wenschen. toe te staan zich naar Europa te begeven. Adressanten verklaren zich bereid naar hun vermogen bij te dragen tot het benoodigde voor overtocht naar Europa van genoemde vrouwen en kin deren en voor hun verblijf aldaar, tot dat zij naar hun land terugkeeren. Het medegevoel ook in andere lan den wet*'"' h. i. de overtuiging dat allen afdoende wijze verzorgd zul len worden. Het adres is geteekend door de hee ren: P. H. van Hene-st, oud-resident; J. H. Morrees. directeur der Asahan Tabak-Maatschap»-" „Silan".;E. Stop- pendaal, oud-artillerie-officier; F. H. Rissik; T. J. Kuipers, administrateur „Apeldoom's Dagblad"; H. Scheltens; G. v. d. Meulen. In aansluiting met bovenstaand adres circuleeren in Apeldoorn lijsten om adhaesie aan het doel te betuigen. Tilburg. Bij de Donderdag te Tilburg gehou den herstemming voor het lidmaat schap der Tweede Kamer werden uit gebracht 4875 geldige stemmen. Geko zen is de heer Artz met 2476 stemmen. De Van Waesberghe verkreeg 2399 stemmen. Acad. "Examens. De heer D. van Embden. die giste ren ward bevorderd tot doctor in de Staatswetenschappen, verkreeg daar bij het praedicaat cum laude. Onze sooorweecen. Uit de Statistiek van het vervoer op de spoorwegen en tramwegen over 1900 blijkt dat de gezamenlijke lijnen, bij de 4 Nederlandsche spoorwegmaat schappijen in exploitatie, 3231.699 ki lometer was, tegen 3229.302 kilometer een jaar te voren. (Die 4 maatschap pijen zijn: de Staatsspoor, de Holland- sche IJzeren, de Centraal en de N.- Brabantsche Duitsche). Voorts blijkt dat er op uit. Decem ber 1900 hier te lande bestonden 68 tramwegen, die door 64 ondernemin gen geëxploiteerd werden, ter geza menlijke lengte in exploitatie van 1588.598 kilometer. Noodlottig toeval. Een landbouwer onder Vrouwepolder haalde zijn geweer om op duiven te gort, D. v. Hemert. 10.40 per 80 l\g.; boekw. gort, id., 8.40 p. 60 Kg.; zout J. N. v. d. Weijden Lzn., f 5.53 p. 100 Kg.; soda, id., f 2.97 p. 100 Kg.; Leid- sche kaas B. Serné. 0.45 per Kg.: Rulirkolen H. v. Breemen Hz., f 0.81 p. Hectoliter; geklopte cokes. G. Honig Zn., 0.56 p. HL. grove id. dez., f 0.53 per HL.; giet cokes F. Pexquin, 0.60 p. HL.; Korte turf, J. Overakker, f 5.p. 1000; lange id. dez., 1 5.50 p. 1000; pers id. dez., f 6.40 p. 1000; alle inschrij vers wonende alhier. Muziekuitvoeringen. Er was Donderdagavond op onze muziekmarkt minder vjraag dan aan bod. Toch had het aangebodiene een grooteren aftrek verdiend. In die Kroon, waar hot Neutraal Gemengd Zangkoor ,.D. I. N. D. U. A." eene uitvoering gaf, was een vrij talrijk publiek aanwezig, maar de Concertzaal der Vereenigöng, die dezen avond te klein had moeten zijn om alle weldadige kunstliefheb bers er werd een „Kunstavond" ge geven ten voordeele van „Weldadig heid naar Vermogen" te herbergen, gaf een massa ruimte en misschien ta„chtig bezette stoelen te aanschou wen. Hier vooral hadden de afwezigen on gelijk, dubbel ongelijk. Zij hebben de gelegenheid verzuimd om. onder 't ge not van werkelijk mooie muziek, lief dadig te zijn. Bovendien hebben zij door hun wegblijven den concertge vers een deel hunner voldoening en den toehoorders een deel van hun ge not ontnomen. Want emmers heft schit terendste, meest, geparelde spel op den klankvollen Bechstein-vleugel van Van Ooij verliest veel aan bekoring en minstens de helft, aan duidelijkheid in een groote. bijna lêege zaal. Dit was heel jammer, want mej. Marie LandTé. die gezegde piano bij deze gelegenheid bespeelde, is een pianiste die gehoord meg worden. Natuurlijk verloochende zij ook nu haar artistieke natuur niet: zij speelde met meesterschap en bezier ling genoeg, om een goed en muzikaal ontwikkeld publiek te bevredigen en veel meer dan dit. Wat mij betreft, de h'ooge dunk dien ik reeds vroeger van deze talentvolle klavierspeelstejr had opgevat, is door haar jongste optreden bevestigd en versterkt Ook Gerard Zalsman had zich voor dezen avond beschikbaar gesteld. Hij zal dezen keer vooral om zijn enorm stem-volumie zijn bewonderd maar zijn zangkunst, zooals hij die bv. in Schubert's „Erikönig" te genieten gaf, kon toch ook nu niet onopgemerkt blij ven. Enkele déclamatïes, door den heer Herman van Eijs, brachten verder in 't. programma de gewenschte afwisse ling. Ook van het in de Kroon ten gehoore gebrachte heb ik mijn deel genoten. Vooreerst een paar eenvoudige koor werkjes door die vereeniging zelf, die daarmede het bewijs leverde, diat zij, onder de muzikale leiding van den heer Carel Phlippeau, den goeden weg be wandelt. Wat ik hoorde klonk be schaafd en zuiver en de meestal zo goed intenties van den directeur wer den met nauwlettende zorg in acht ge nomen. Deze jonge vereeniging belooft gaandeweg iets zeer goeds te prestee- ren. Van de solonummers hoorde ik: Panis angelicus van C. Franck, en Groete, van Mann, voorgedragen, door mej. J. v. Wijn-gaart van Amsterdam. Eene vrij krachtige, welluidende so- praamstem en een prijzenswaardige wijze van zingen. Het geluid spreekt m'i-sschien wat zwaar aan maar die in tonatie is vast en juist. In losheid van van voordracht kan mej. W. zeker nog veel winnen, maar 'r, is mogelijk dat de gewoonte van optreden hierin al veel verbetering zal brengen. Ufit een en an der zal men licht begrijpen dat het religieuse werkje van Franck de zan geres beter afging dan het luchtige liedje van Mann. Toch was cbe bijval, dien zij ook met dit laatste verwierf, niet onverdiend. Nog bevatte liet programma een paar nummers voor resp. vier en twee strijkinstrumenten met pianobegelen ding. Als dit instrumentale deel het vocale woardi gwas, de keuze der nummers een effectvol „Voorspel" van Kistler, en bekoorlijk Andante van Mendels sohn, is in ieder geval gelukkig dan kan hier van een wel geslaagd concei t worden gesproken. PHILIP LOOTS. Feestavond. Inde groote zaal van het Brongebouw werd Donderdag avond vanwege de Haarlemsche Jon- gelingsvereeniging Pred. 12:1a een je mij niet voor mijn geld neemt, maar het zal je toch geruststellen cÜaiQ wij gindis fin Amerika nieb voor dagloon zullen behoeven te werken, maar een' stuk land kun nen kooprn en met tar tijd), als God1 wil. welgesteld] kunnen worden. Wenken zal je zeker moeten, maar beloof mij, heit dlrinkem.' te laten, waai' je evenals je vader, veel nei ging toe hebt. Dat beloofde hij haar bij handslag en wilde haar weder tot zich trekken. Maar zij weerde hem opnieuw af, legde de papieren weder in de schuiflade en toonde hem toen ook de twee pas- Kigobiljetten. Altijd heel vroolijk. En hij behoefde ook niet bang te zij om zeeziek te woirdlon, want daartegen wist zij een goed' middel. Hij zelf sprak heel weinig. Toen is zij opgestaan en zondier spreken een paar maal in de kamer op en neer gegaan .alsof zij nog een paar maal adem wilde halen voor het iaatste besluit. Plotseling is zij we der bij de Mufel blijven stilstaan en heeft eene andere ladle openge trokken. Ik wiet, wat zij daarin oewaard'e, zoide die oudie vrouw. Na het rechtsgeding van twaalf jaar geleden,had zij die revolver weten machtig l.e worden, die eigenlijk in druk bezochte feestavond gegeven. De zangvereeniging „God is mijn Lied", de letterkundige afdeelingen „dé Vriendenkring" en „Oefening kweekt Kunst" en de muziekafdeeüng „Kunst en Arbeid" hadden hunne wel willende medewerking verleend en brachten ieder het hare er toe bij om dezen feestavond zoo uitstekend1 moge lijk te doen slagen. De muziek- en zangnummers werden verdienstelijk uitgevoerd, maar ook de voordrachten en samenspraken vielen ten zeerste in den smaak der aanwezigen. De samen spraken waren getiteld: „Naar het Kaapsche commando" van L. Penning cn „Raadsvergadering tijdens het be leg van Leiden" van C. I. Nobels. De opvoering van deze stukken getuigde dat de leden der letterkundige afdee- lingen flink gestudeerd hadden en een luid applaus na ieder nummer was dan ook een welverdiende hulde daar voor. Appondissements-Pechtbank G. Hos, te Beverwijk had op 27 Oc tober :n verr^eaanden staat van dron- kens'*>»" een tweetal rietschelven in brand gestoken, welke behoorden aan zijn patroon, den heer J. de Lange, en had zich nu ter zake van brandstich ting te verantwoorden. Beklaaede bekende volmondig en be weerde dien avond niet te hebben ge weten wat hij deed. De schade be droeg ongeveer 300. De eisch was 7 maanden gevangenis straf. Hendrik Christiaan Ackermann, 17 jaar oud, is slagersknecht, in dienst bij den vleeschhouwer Zacharias van Waveren, waar hij f 1.75 met vrije kost verdient. Hij moest in het begin van November voor zijn patroon vleesch- waren rondbrengen en de daarop ver schuldigde gelden innen. Bij die gele genheid heeft hij zich daarop uitbe taald geld wederrechtelijk toegeëigend tot een bedrag van f 5 06. Beklaagde bekende volmondig het hem ten laste gelegde en verklaarde het geld ten eigen bate te hebben aan gewend. Het O. M. eisclite zes weken gevan genisstraf. daarbii in overweging ne mend zijn jeugdigen leeftijd en zijn gunstig verleden. J. A. van Huis heeft J. J. Groen ge slagen en hoorde daarvoor tegen zich eischen 10 dagen gevangenisstraf. R. J. van der Voort, oud 19 jaar. los werkman, stond terecht, dat hij voorwerpen uit het café-Broeders op zettelijk heeft stuk geslagen. Het O. M. noemde het misdrijf laag hartig en eisclite één maand gevange nisstraf. Uitspraken. 1. P. Groot, werkman te Haarlem, wederspannigheid, vrijgesproken. 2. J. Hoek, venter te de Rijp, appèl kantongerecht te Zaandam, vervoer van bedorven vleesch, het vonnis a quo vernietigd en veroordeeld tot 5 boete of 5 daven hechtenis. 3. G. M. Koster, olieslager te Koog aan de Zaan, opzettelijke vernieling, 7 dagen gevangenisstraf. 4. Th. J. G. van Santen en J. J. Mol- liers, ijzerwerkers te Amsterdam, dief stal door 2 personen bij verstek vrij gesproken. 5. P, F. Huijbers, schoenméaker te Haarlem, opz. vernieling, 14 dagen gevangenisstraf. 6. W. Kuijk, zonder beroep te Zaan dam, bedelarij. 5 dagen hechtenis cr 2 jaar en 4 maanden plaatsing in eene Rijkswerkinrichting. 7. D AVals Pz. visscher te Landsmeer appèl kantongerecht te Purmerend, visscherij-overtrediing. het vonnis a quo bevestigd, 3 boeten van f 6 of 2 da gen hechtenis voor iedere boete. 8. J. \V. L. J. Hommes, kantoorbe diende- te Amsterdam, valschheid iu feschrïft en gebruikmaking daarvan. maanden gevangenisstraf. 9. J. Hopman, fabrieksarbeider te Krommenie, wederspannigheid, 6 we ken Gevangenisstraf. 10 L. Meeuwenoord, stoker, J. P. de Rooij, los werkman, A. Meeuwenoord, bloemistknecht, Th. Meeuwenoord, los werkman, de 1st© te Nieuwediep, de overigen te Bloemendaal. wederspan nigheid ieder een week gevangenisstraf 11. Jac. Krijgsman, werkman te Krommenie, strooperij. met behulp an een vaartuig, f 1 boete of 2 dagen hechtenis. 12. M. de Wit, arbeider te Kromme nie, strooperij met behulp van een vaartuis- f 1 boete of 2 dagen hechtenis Uit de Omstreken. Heemstede. Bij de gehouden kasopneming bij den gemeente-ontvanger is gebleken, dat de inkomsten bedroegen f 60.779.50 en de uitgaven 57.066..72.5. Saldo in kaa 3712.71.5. Zandvoort. Door het College van Zetters alhier is tot hert doen van die noodige opnemfin- hanrien vain het gerecht had moeien verblijven en bet voorwerp, baar zooveel hatrtoeter had, beeorgd, in een zwart flu woeien kistje bewaard. Ik was er toevallig ach tergekomen toen zij eens ziek was en ik iets van haar lijfgoed moest halen. Kijk, zeridie zij, en legde bet klei ne wapen voor hem op tafel, her ken je dat nog? Hij antwoordde met een dof ge- bram. Hoe heb je het toch eigenlijk aangelegd om die revolver te kun nen gehruiiikeni? Je hadt je toch nooit met schietwapens afgegeven. O. zeide hij, en stiet een korten lach uit, eein lach d'ie mij akelig in die ooren klonk, ik ben slim genoeg geweest om mij het HadJen en af schieten dfaor dien geweermaker te laten uitleggen-, bij wiem ik het ge kocht had. En toen ben ik !s mid dags vóór ik het wilde gebruiken,, ver v/eg -egaan naar die Ganzon- weïde, waar ik geen sterveling kon ontmoeten. Daar heb ik mij op de kraaien geoefend' en eerst toen ik die derde geraakt had, diachi ik, nu zal het wel genoeg zijn, nu zal ik ook Vedlfc wei niet missen. En wederom hooide ik hem lachen en dacht ik bij mij zelf: hoe kan zij dat verdragen. Zij bleef echter een beeJe poos stal en boen hoorde ik haar eensklaps zeggen: je hebt verstandig gedaan, diat je niet met het mies op hem bent los gegaan, want dan zou hij het je wei uit de hand! gewrongen hebbeni en dan zou jou bloed in plaats van hef zijne over het gras van het kerkhof gevloeid, zijn. En met die® tweeden kogel heb je hem al dood gemaakt. Er zitten er dlus nog vier in, niet waar? Als in Amerika roevers onze eenzame hoeve willen overvallen, dan zou het hun, zeker slecht beko men ,n/iet? Maar je moet mij ook eens wijzen, hoe men, het gebruikt. Daar, neem het eens im die hand en mik ergens op je kunt immens uit het venster schieten zoo! neen, doe het niet ik ben bang voor die knal en petemoei zou ook maar schrikken geef het ding maar weder hier. Op hetzelfde oogeiubLik hoor ik het schot en te gelijk Firm,ia® schreeuwen: God en Vader, Johanna en toe® de val van, de airme getroffene e® riep ik: Finrruiam, wat heb je gedlaan? en de rampzalige mian rukt mijne deur open-, met het rookende wapen nog in de hand', roependie: Kom toch gauwl Johanna zij heeft mij die revolver willen, afnemen en toen zij er naar greep is het schot afge gaan, juist naar haar toe en heeft haar achter het oor getroffen o, alle heiligen, zij sterft, Johanna sterft! Ik ben er toen heen gegaan, wij, hebben' haar op hef bed gelegd), zij heeft dadelijk miet zwakke stem' ge zegd: Firmia® heeft er geen schuld' aan, ik heb het zoo verkeerd ge daan. Neen, arme ziel! je hebt het maar al te goed gedaan! Niemand moest het weten dat je het giraf verkoos boven dit huwelijk. Wij beiden,, niet waar mij® beste mijnheer, wij hebben haar beter giekend. Hoe dapper zij ook was, dat kon, zij. toch niet over haar hart verkrijgen om naast hem te blijven voortleven, die haar beminde van de aarde had weggenome®. Ik ging nog eens in de sterfka mer. Mie® had het ledikant va® den muur afgeschoven, twee kaarsen er naast ^ezef e® 't lijk met denmyr- thekrans ve-rsdierd, die® zij den vol- gemdte® dag in die kerk had moeten, dragen. schieten. Het vuurwapen sprong uit elkaar en doodde den man. Jonge leugenaar. Een tienjarig knaapje dat te 's-Gra ven h age vermist werd is thans in de ouderlijke woning teruggebracht. Het kind werd Donderdag te Maassluis aangetroffen. Het gaf aldaar een, val- schen naam op en vertelde aan 't sta tion te Maassluis zijn moeder te zijn kwijtgeraakt. Dit bleek onwaar. Hoe de knaap naar Maassluis was geko men is niet bekend. De ongerechtigheid, van En gland's oorlog. Dr. Ph. J. Hoedemaker, die ook door de ongerechtigheid van Engeland's oorlog in Zuid-Afrika lijdt, heeft in het Engelsch getuigd van zijn veront waardiging en zijn smart. Hij heeftin de Eneelsche kerken te Vlissingen en Middelburg gepredikt over psalm 126 vers 3, en die predicatie over de Her vorming uitgegeven als een boodschap aan de kerken van Groot-Brittannië. Volgens zijn overtuiging is de En- gelsche kerk niet langer een levende kracht en heeft zij haar kerkelijken plicht tijdens dezen oorlog verzaakt. Hij meent dat Groot-Britannië het machtige werk, dat in de XVIde eeuw tot stand kwam, afbreekt en den weg voor den Antichrist effent. Aan de beetworteleniker- fabriek der firma Janssens, Van Weel, Smits en Co. te Rozendaal is de laatste campagne ook geëindigd. De werk zaamheden duurden 10 weken, in welk tijdsverloop ruim 500.000 KG. suiker is gefabriceerd. De machinerieën wor den afgebroken en hetgeen dienst kan doen, naar de nieuwe fabriek in Beier land overgebracht. De aandeelhouders der Rozendaalsche fabriek zullen eerst daags vergaderen, om over de bestem ming van het fabrieksgebouw te be slissen. INGEZONDEN MEDEDEE- DINGEN. 30 eents per regel. afzwak en «tikkelend totdat Scott's Emulsion haar versterkte. Wanneer kinderen aan die tanden sukkelen en zich op zekeren leeftijd niet zoo snel ontwikkelen als de ouders wel wenschten, dan is de kuur fin on- derstaanden brief gevolgd aan te beve len. Rheindaüen, Rijnprovincie, den 17 April 1901. Mijneheeren, Ik acht hist mij tot plicht U hieronder de ziekte van mijn pleegkind Johanna te beschrijven. Het kfind was van die geboorte af zeer zwak; haar moeder sukkelde reeds twee maanden voor de bevalling en stierf 7 weken daarna. Hoewel bet kind met zorg verpleegd werd, ontwikkelde het zich slechts langzaam, terwijl het tandenkrijgen het kind nog meer achteruitzette. Voor omstreeks 6 weken begon bet kind aan hevige aanvallen van hoest te lijden, waarbij ook de tanden hun JOHANNA HAEFS. invloed lieten gelden, en bovendien verklaardte mijn huisdokter, dat het kind ook de Engelsche ziekte had. Door middel van de krant kwam ik op de gedachte om Uw heilzame Scott's Emulsion te probeeren en liet het kind er ter stond van 'innemen, en tot mijne groote verwondering bespeurde ik reeds na den tweeden dag een duidelijk merkbare verbetering, de hoest werd minder en op den derden dag kwamen twee tanden door, waarvan ze maar weinig hinder had. Zij log daar stil en vreedzaam op dtó baar. Ik kon niet nalaten- haar schoon, voornaam profiel nog even uit te teekenen. Als ik u hef blad laat zien, dlain zult u kunnen begrijpen dat er ee® paar jaren nioodig wanen om, dat ge. Iaat in mijne herinnering te doen verfoteeke®. EINDE Ik betuig U daarom mijnen oprech ten dank. Op mijn aanraden hebben eenige mijner kennlissen besloten Uwe Emul sion ook eens bij hunne kinderen te probeeren, en zal ik Uw uitmuntend preparaat aanbevelen waar ik kan. Hoogachtend, (get.) Martinus Haietfs. Het hoofdbestanddeel van Scott's Emulsion is de beroemdie Nooi weegsche Levertraan, en wel daarmede zooda nig vermengd, dat het spoedig door het bloed woTdt opgenomen, zonder de spijsvertering ook slechts in eenig op zicht te belemmeren, en het is boven dien van zoo aangenamen smaak, dat iedereen het zonder tegenzin innemen kan. Kinderen beschouwen Scott's Emul sion niet als medicijn, maar gebruiken het gaarne, en vragen er om als het tijd is om in te nemen. Geen ander preparaat doet ons van de vele genees krachtige eigenschappen van de lever traan zoo voordeelig partij trekken, en buitendien helpt de Scott's Emulsion de spijsverteringsorganen de olieachti ge bestanddeelen verwerken. Verder bevat Scott's Emulsion kalk en natronhypophosphiet, hetwelk dient tot versterking van het beendersleisel e® de zenuwen, en tot opwekking van den eetlust; em tevens glycerine, die die opneming van de vetten door het bloed inderdaad vergemakkelijkt. Scott's Emulsion is een ideaal middel tegen alle slepende kwalen en werkt met gun. stïg gevolg bij vermagering. De echte Scott's Emulsion is steeds verpakt fin een carton met zalrnkl euri- gen omslag en du-aagt ons handels merk: Een visscher met een grooten kabeljauw op den rug. Depots: The Import Trading Office, 's-Graven- hage. qö Heer Henri Sanders, Amsterdam, de Heer F. F. van Santen Kolff, Rot terdam. de Heer A. Mulder, 's-Gravemhage. de Heer J. H. L Snabilié, Rotterdam. de Heer A. van Tuijll, Paleisstraat, Amsterdam. Mejuffrouw E .de Leeuw, drogist, 's- Gravenhage. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en DrngVei. Rechtszaken. Beleedigirg-. Het gerechtshof te 's-Gravenh&ge be vestigde Donderdag het vonnis der Haagsche Rechtbank, waarbij de col porteur K. tot 4 maanden gevangenis straf was veroordeeld wegens belec- diging van leden van het Vorstelijke Huis. Met doodeliiko afloop. Voor de Haagsche rechtbank had zich Donderdag te verantwoorden een 21jarig man, van beroep bankwerker, ter zake dat hij op 28 Juli jl. te Leiden den agent van politie de Vries opzette lijk door hem met een mes een steek in den buik toe te brengen, van het le ven heeft beroofd. Beklaagde bevond zich op dien dag met nog twee personen op de Heeren gracht te Leiden, waarvan een harmo nica speelde, toen de agent de Vries aankwam. De Vries verbood dit har monica-spel, doch aan zijn herhaalde lijk verzoek tot ophouden werd geen ge vol" gegeven. Nog voordat er eenige poging was gedaan om tot arrestatie over te gaan inmiddels was er ook nog een an der agent toegesneld had beklaagde een mes -etrokken en den agent de Vries eenige steken toegebracht. Eisch vijf jaar. Broeder tt oord. De 18jarige M. Bierens uit Tilburg beschuldigd van opzettelijken dood slag, gepleegd op haar broertje, door het in de waschkuip te laten verdrin ken, is door het Hof te 's-ITertogen- bosch veroordeeld' tot 6 jaar. Verschrikkelijke mishaii- delir-g. Voor de arr.-rechtbank te Utrecht stonden Donderdag terecht F. S„ oud 35 jaair, Duitscher en W. K. St Hollander oud 32 jaar beklaagd van mishandeling met doodielijken afloop van II. W. W„ gepleegd te Amers foort den 7en Sept. In deze zaak werden gehoord 21 ge tuigen waaronder in de eerste plaats de deskundigen Dr. II. W. Schreuder en de officier van gezondheid Gfiese. beiden te Amersfoort. Als tolk fungeerde dr. Van der Waals, leeraar aan 's Rijks li oogera burgerschool. De beschuldigden zoowel als de ver slagen e.rei zen niet woonwagens, en liet misdrijf was het gevolg van een onder-* linge vechtpartij, waarhij de verslage- ne, II. W. W., van een geweer en een mes, de heide beklaagden van hunne messen gebruik maakten. Dr. Sell render verklaart dat het ge heele lfichaam van den verslageue was overdekt met. een 15-tal grootere en kleinere, blijkbaar door een mes toege bracht, zoowel gesneden als gestoken wonden, die echter op zichzelf geen van alle doodelijk worden. Eeth der belangrijkste wonden was aan den hals, doch op die was zeer oppervlak kig en was tengevolge van de dikte des verslagenen niet verder dan de vetlaag was doorgedrongen. De dood inge treden door bloeduitstortingen die moe. ten veroorzaakt zijn door uiterlijk ge weld. Daartoe heeft vooral bijgedragen een of meer geduchte slagen, die den verslagene waarschijnlijk met den kolt van een ter terechtzitting aanwezig ge weer zijn toegebracht.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2