1 Til DEN BAN, HET ALGEMEEN HANDELSBLAD GRATIS. Dienstbode, TE HUUR. Louis Bouwmeester. Het heele land door klinken de echoën van den blijden jubelzang, diie de hoodstad aanheft oin den begena digden kunstenaar, onzen grootsten acteur Louis Bouwmeester te huldigen. Iie-t is vorstelijke hulde die men hem brengt. Niet in den kleinen kring der kunst wereld alleen viert, men hem. doch door alle wijde cirke's daaromheen. En zoo stralend mooi gaat Schiller's Koninklijk woord ui vervulling: Es soil dier Dichter mit dem König gehn. Deun heide stehen auf der Mensch- heit Höhn. De dichier, de kunstenaar, staat op de isolatie-hoogte der- menschheid; de artist nog zooveel luisterrijker en glansrijker dan de vorsten, wijl hij daar niet is door geboorte-majesteit, maar krachtens de majesteit van zijn hooge kunst. Bouwmeester zelf als mensch wil van die isolatie-hoogten niets weten. Hij Ls een aangenaam man en gezel lig causeur, bovenal hij is eenvoudig en nederig. Maar hij kan toch niet beletten, dat zijn landgenooten spontaan gedron gen werdfen met onwederstaanbare kracht om den artist hun hulde te brengen, een hulde die bewijst hoe hij gesproken heeft tot hart en hoofd van duizenden en duizenden, hoe zijn machtig talent gewaardeerd wordt en begrepen, hoe blij men is en hoe trotseh dat Bouwmeester onze landgenoot is. Louis Frederik Johannes Bouw meester werd den 5den September 1842 te Middelharnis geboren, waar zijn ouders, die reizende komedianten wa ren, tijdens de kermis vertoefden. Op zesjarigen leeftijd1 betrad hij reeds als tooneelkindje de planken, en men be hoeft zich derhalve niet te verwonde ren, dat hij de routine gekregen heeft. Toe-n hij twaalf jaar was wilde hij het zeegat uit, maar zijn vader behield hem voor het tooneel. Op 19 Decem ber 1861 rekende hij dat zijn eigenlij ke tooneelloopbaan begon. In de Am- stelstraat bij Boas en Judels, in den Salon des Variétés debuteerde hij in „Fridolin, of ds gang naar de Ijzer smelterij", in 5 bedrijven en 11 tafe- reelen. Kort te voren was hij gehuwd met de actrice Christine la Bondelle. doch dit huwelijk werd zeven jaar later ont bonden. Bouwmeester is thans voor de vierde maal gehuwd. Zijn tweede en derde vrouw waren respectievelijk Anna en Henrietta van Engers. die beiden ten grave werden gesleept door de tering. Zijne tegenwoordige vrouw is Juliane die Boer. In de eerste 15 jaren van zijn too- neelloopbaian is het voortdurend een reizen en trekken geweest. Na Boasen Judels was het Louis Bouwmeester en Co., dan weer was het Frits Bouw meester en Co., later weer Louis Bouw meester, Edruard) Bamberg en De Boer en zoo ging het maar door. Steeds was het, vallen en opstaan, totdat eindelijk de gloriezon opging om niet meer on der to gaan. De romantische school is daarin vo ta' Bouwmoe ter te stado gekomen. Dat. waren stukken als voor hem geknipt, daarin kom hij geven al het talmt dat in hein was, daarin boeide hij. In 1879 op den dag voor St. Nico- laas kwam de heer W. Stumpf Louis Bouwmeester oen engagement aanbier den bij ,,het Nederlandsch Tooneel" en nadat <eenige voorwaarden waren aangenomen, die pleiten voo-r Bouw meesters goede hart hij wilde zich nl slechts verbinden indien ook zijn schoonzuster geëngageerd werd en nog iemand waarmede hij zes jaar had samengewerkt maakte hij deel uit van „Het Nederlandsch Tooneel". Zullen we alle creaties noemen, waarin zijn overweldigend talent on- der machtige bekoring heeft gemaakt? Hij heeft de dichtere en auteurs, de klassieke en die van de romantische school voor zijn landgenooten doen le- ven en tot onvergetelijke typen ge maakt,. Wie zal ooit zijn Koning Oedi pus vergeter!ziin Shylock, zijn Vrek zijn Lodewijk XI. Maar toch het allerbest is hij in de romantiek; do romantische stukken geven hem gelegenheid te ontplooien al wat lnj heeft te geven aan uitbeel- dingsvermogen, fantasie, warm gevoel en temperament, In romantische cre aties is Bouwmeester een groote reu* een Titan. Laat nu de blijde jubel klinken over heel ons land. Een dier grootsten onder de grooten viert zijn veertigjarig jubi leum; en zijn dankbare landgenooten spreken in hun vreugdevolle huldi ging den innigen wensch uit dat hij voor de kunst nog jaren moge ge spaard blijven. De jubilaris werd gecomplimenteerd door de heeren de Bruijn, stationchef en Scholeman, onderchef. De eer ste spreker schetste den jubilaris als iemand die steeds was op zijn qui vive. In zijn, eene der ernstigste be trekkingen, als seinhuiswachter, was bij in een woord een voorbeeld; daar na werden van Gelder eenige fraaie] cadeaux aangeboden, bestaande uit: een mahoniehouten kastje met 6 be- kleede stoelen, benevens oen album, bevalt nd© de namen der gevers. Hierna nam de heer Sclio- leman het woord; deze spreker li1:old eveneens in zeer hartelijke bewoor dingen een korte toespraak, welke getuigde van oprechtheid en harte lijkheid; behalve als employé der H. IJ. S. M. spreekt hij met wanne waardeering uit dat van Gelder ook als burger zeer uitmunt en velen tot voorbeeld strekt. Met een driemaal lang leve van Gelder werd deze fees telijkheid aan liet station besloten om hierna ten huize van den jubilaris, Roosveldstraat 74, te worden voortge zet, waar hem nog menige verrassing wachtte. Ned Opera. Zelden ben ik in den Schouwburg zóó onder den indruk der voorstelling gekomen als Woensdagavond bij de op voering van Puccini's opera „De Bohème." En toch ben ik volstrekt niet blind voor de gebrekén de m. i. zeer groote gebreken van dit muziek-dra- ma. Een grooter gebrek is trouwens in een omvangrijk kunstwerk niet denk baar dan een als opzetteliik uitsluiten van alle licht, zooals dat hiqr toch ge schiedt. Het lis bijna alsof iemand zijn ramen angstvallig sluit voor de koes terende, zuiverende, sterkende zonne stralen «n dan bij een walmende oliepit gaat zitten klagen over de. duisternis rondom. Maar eenmaal onder den in vloed van zoo'n idéé fixe voelt die man zijn toestand als een zeer treurig^. Ook een mensch met de gezondste hersenen zal dien toestand treurig vinden hoewel lang niet zoozeer om de wal mende oliepit als om de idéé fixe. Deze vergelijking .is zeker hoogst banaal. Toegegeven; maar dat zij manker gaat dan de meeste andere vergelijkin gen kan bezwaarlijk worden beweerd. En niettegenstaande de capital© aastoti scbe fout dit dit tooneelverk aankleeft, moet ik blijven bekennen nog maai' zeer zelden zóó onder den "indruk te zijn gekomen. Dat iwet wel daaraan liggen dat het drama zelf ons van die zijde bestormt waar we h-t gemakke lijkst te oven-ommpelen zijn: ons aller gewoonste miensch-zijn, terwijl de mu ziek en welke heerlijke muziek! onze hoogqre krachten zóó geboeid houdt dat alle tegenweer van dien kant onmogelijk wordt. Realistisch, naturalistisch, veristisch of hoe men die kunst dan ook noemen wil, maar kunst is het in ieder geval'. Niet hoog wellicht, maar groot en geweldig; ver heffend voor n'i'eimand. sympathiek voor velen, maar bewonderenswaardig voor allen. De toondichter van dit meesterwerk, Giacomo Puccini, staat voor mij hoog uit boven zijn land- en tijdgenooten Mascagni en "Leoncaval lo. Hoe kon elke u'iting van zoo'n heer lijk talent ©en weldaad zijn voor vol ken en tij den I Een enkel woord nu over die vertol king. Allereerst zij het echtpaar Tijs- senBremerkamp genoemd. Vev bnv«n mijn lof is de kunst van zang en actie waarmede zij de twee hoofdfiguren van het drama voor ons uitbeeldden. Niets deed denken aan de belangrijke moeilijkheden die hier te overwinnen vielen Zij doorleefden eenvoudig hun rol en hielden hun publiek geboeid der. geheelen avond lang Ook mevr. CoiniFrancisca vol bracht haar taak voorbeeldig. Meer en meer weet zij ook als zangeres aandacht te trekken. Veel goedls gaven de heeren L. de Backer, A. v. d. Hoeck en C. N. Schmidt terwijl ook de heer S. Poons nu en dan gelegenheid had zijn ver diensten te doen waardeeren. Ensembles en koren slaagden in den regel naar wensch en dat wil hier heel wat. zeggen. Het orkest, aangevoerd door den heer Markus, werkte buiten gewoon goed en het geheel had dus een mooi en ongestoord verloop. PHILIP LOOTS. Vervolg Stadsnieuws. De Broeders. Nog nooit, dur ven we gerust zeggen, was een verga dering van het N. O. G. zoo goed be zocht als Woensdagavond, toen dr. Froderik van Eeden een litteratuur voordracht hield en zijn werk „De Brooders'" voorlas. Het N. O. G. had de goede gedachte gehad ook belangstellenden te noodi- gen, waardoor velen een avond van groot kunstgenot is verschaft. Het werk zelf behoeven we niet te bespreken, een werk van Frederik van Eeden is vliegensvlug bekend en alom gelezen. Het is een eigenaardig genot den dichter met sympathieke stem zijn werk te hooren voordragen. Een ware ovatie aan den spreker was do dank dier hoordiers voor het genotenc. Kunstbeschouwing. In de conversatiezalen van het Brongebouw hield lietteekencollege „Kunst zij ons Doel" Woensdagavond eene kunstbe schouwing, bestaande uit etsen, aqua rellen enteekeningen, vervaardigd door den heer M. Kramer te 's-Graven- hage. De etsen bevielen over het alge meen het beste, en mochten onder het talrijke publiek verschillende koopers vinden. Hedenmorgen washetfeest aan het station der H. IJ. S. M. De lieer D. van Gelder vierde zijn 25-(jarig jubilé als Seinhuiswachter. Arrondissements-Rechtbank Zitting" van Donderdag 19 Dec. 1901. Diefstal. In hat bankje van bekla&gdletnt kwam eiliereerst te steam Airrroldlus Knop, 19 j. oud, van beroep kleermaker ,dlie zich te ver- anLwoordlen had voor dbor hem ge- plieegdem, inbraak en diefstal van rijwiel en een pak kleetfem, ten- nar deele der firma Lamp i-n de Bartel- jorissfcraat. Zee get/uigm waren in deze zaak gedlaigvaard. Het O. M. aahtte de feiten vol doende bewezen an edschte voor den schuldige, die meermaliem in reci dive is gevallen, twee jaren gevan genisstraf Mr. Van Sl-ootem, de verdediger, zeide dat in d)oze zaak niet op heel veel te wüzen valt. De feiten zijn vrijwel bewezen. Alleen wil plei ter wijzen op die geringe schade, die op f12 neerkomt. Pleiter refereer de zich aan het oordeel van de rechtbank. VeroordeeMng. De beruchte inbreker Heintje Schram, liid dier bende van Lamnuemtje Zondag, te gen wien wegens diefstal met in braak te Purmerend gepleegd, 3 jaar ^evangendsstraf was gevorderd;, werd veroordeeld 11 2 jaar gevan genisstraf. Ondenk is 's werelds loon. Dat bleek weder heden ter :.e-rechtzd'tting, toen Anna Remken. eene dienstbode, die, zonder mid del van bestaan ronddolende, uit menschlievendlheid door het echt paar Pruysters in de Haarlemmer meer, was opgenomen en deze daad beloonde (foor eene portemoninaie met inhoud weg te nemen, zich voor diefstal moest verantwoorden Het M.. er op wiïzendle dlat bekl., die veel berouw toonde, nog nimmer veroordeeld was, vorderde 14 dagen gevangenisstraf. De verdediger Mr. Teding van Berkhout ging het verloop der zaak na, waaruit hij wilde aantoon,en dal bij beklaagde niet het oogmerk bestond zich het geld wedcrrechte- l:;k toe te eigenen, doch dat zij het veeleer beschouwde als' leening. Pleiter bleef echter in gebreke n conclusie te nemen. J. Bosschieter had inbraak en diefstal op zijn kerfstok te II- penicUam gepleegd 25 November 's nachts. Beklaagde is recidivist. Een der v ui -cn dbed eon zeer interessant verhaal van een gahoimzinmigen arm met een ttruï aan, die hij wel kon zien en loch niet zien kon. Hij vertelde ook eon man op een eenzamen weg te hebben zien loo- p?n en op 30 50 meter Jacob Bos schieter te hebben herkend. Jacob Bosschieter trok dit in i/wijfei. Hij was dronken geweest, had gevochten, een of twee maal een ruit stuk geslagen, dat wist hij niet meer, dat alles, zooals hij zei, met die meeste rooiaM'tedt. Inbraak ontkende hij. Veth, die eigenaar van het perceel waar de inbraak gepleegd is, ver klaarde Bossohiieter te hebben zien wegloopen over het erf. Hot O. M. achtte door de getui genverklaringen het ferit berwezc-n, ondanks de ontkentenis van bekl. Bosschieter heeft het cloen voor komen als of hij.uit wraak een ruit beeft ingeslagen, doch bij ingesteld onderzoek is den subs.-offioier ge- blteken, dat hier geen sprake was van inslaan, doch van braak. Bosschieter staat zeer ongunstig bekend en heeft in een kart tijds bestek negen maal gevangenisstraf moeten ondergaan. Thans dient een strenge straf geëischf te wor den. Heit O. M. vraagt vijf jaar. De pleiter, mir. Willekens Mac Donald zegt d)at de ambtenaar van het 0. M. hem zijn taak gemakke lijk heeft gemaakt d'oor het geno men requisitoir. De waarschijnlijkheid is tegen be klaagde. Spieker beschouwt het verhaal van den arm als louter fantasie,. Wat het allersterkst pleit tegen den arm is dit, dat moeder Veth onmiddellijk na hef gerinkel den man heeft zien wegloopen. En dat klopt toch niet met hef bewegen van een arm, wegnemen van een portemomnafe enz. Daarvoor zou geen lijd geweest zijn. PMiJeir gelioof-t dlait beklaagde beeft gehandeld al seen echte wandaal, onder den invloed van sterken drank en hii heeft op Veth wraak willen nemen. Moet nu omdat de man reod'ivisl is, die waarschijn!ijk- i.eiid zoo groot worden gordeenddist daarop verooixteeilinig kan volgent? Pleiter pleitte vrijspraak van in braak en diefstal, en alleen veroor- deelirug wegens hef stukslaan van een ruit. Al mocht hij ook hebben gepoogd een portemiannai-e weg te nemen., dan toch had1 hij die pogingen; moe ten opgeven, daarin verhinderd. Na ré- en dupliek werd de uit spraak bepaald op 28 December. Burger Wz. te Texel het laagst voor 2680 per jaar. 2o. liet verrichten van baggerwerk in de Visschershaven te IJniuiden. Hiervoor kwamen geen biljetten in. Wegens plaatsgebrek moeten ver schillend? stukken, waaronder de ge meenteraad van Be-verwijk e. a. tot- het volgend nummer blijven liggen. lieden vergaderden in het Brongebouw de leden van de Vereeni- ging ter bevordering van de belangen van den Boekhandel in de Provincie Noord-Holland. Daar de vergadering huishoudelijk was, volstaan wij met deze eenvoudige mededeeling. Uit de Omstreken. Heemstede. Op de Woensdagavond in het Raad huis alhier gehouden vergadering van het bestuur van den Schouwbroeker- polder bood de heer C. van der Wei den namens alle ingelanden aan den aftredenden voorzitter Mr. D. E. van Lennep een geschenk aan bestaande in een prachtige phot-ographie van den watermolen, als blijk van erkentelijk heid voor het vele wat hij voor de be langen van den polder had gedaan. Morgen komen wij hierop nader te rug. Beverwijk. De gemeenteraad besloot tot verbe tering va:: de haven, tot aanleg van eene electrische schelgeleidang naar het machinegebouw der waterleiding. De wijzigingen, van de vier raadsle den in de salarisregeling der onder wijzers aar; de Lagere Scholen wer den mede aangenomen. Voorts werden B. en W. uiteenoodigd' een nieuwe verordening op de schoolgeldheffing te maken, met of zonder evenredige heffing. Toen B. en W. echter de on mogelijkheid betoogden, werd verwor- p a het voorstel van den voorzitter direct tot herziening over te gaan. Ten slotte dienden B. en W. twee plannen in voor de stichting van een centraal telephoonbureau, daar het. getal .aansluitingen voldoende is. Mor gen hierover meer. Jubileum. De N. H. Ct. geeft de volgende biografie. Op den 25sten December is het vijf- en-twintig jaar geleden, dat de heer J. A. Lips als ambtenaar in dienst trad bij de Imperial Continental Gas-Asso- siation te dezer stede. Alvorens bij de „Imperial" in dienst te zijn getreden diende de heer Lips in het jaar 1857 bij het 5e regiment LimburgschBondscontingent Cavalerie ignr daarna over bij het 3e reigment Dragonders te Haarlem, om als wacht meester te worden gepensionneerd van het 3 regiment huzaren te 's-Gra- venhage in het jaar 1876. Dc heer Lips is voorzitter van de atdeeling Haarlem van de Koninklijke vereeniging van gepensionneerde on derofficieren en minderen van het Nederlandsche leger; Banierdrager van den Nederlandschen Bond van Oud-onderofficieren, afdeeling Haar lem en *2e secretaris van de Commissi© van Bijstand onderafdeeling van den Nederlandschen R. K. Volksbond. Schermkamp. Bij de gisteren in de infanterie kazerne gehouden schermkamp mocht het der vereeniging T. A. V. O. voor de tweede maal geluk ken de overwinning te behalen, thans op de vereeniging D. O. S., welke zij toebracht 39 touché's terwijl er door haar 33 werden ontvangen. Aanstaanden Zondag heeft in „Si Bavo" de volgende kamp plaats tus- schen „Mars" en „Concordia", aan vangende tem 2 ure. Huishoud- en Industrie school Hedenmiddag vergaderde de Huishoud- en Industrieschool ter be handeling van het bestuursvoorstel om eeu hypothecaire leening aan te gaan, groot f 50.000. Den uitslag deelen wij morgen mede. Aanbesteding. Vanwege het Ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid werd heden aan het ge bouw van het Provinciaal bestuur al hier aanbesteed: lo. Het onderhoud van de duinen en Zanddijken onder de gemeente Callantsoog, gedurende de jaren 1902, 1903 en 1904. Raming 2950. per jaar. Van de 9 hiervoor ingekomen in schrijvingsbiljetten was dat van J- Naar wij vernemen hebben alle leden der hrandraad om onbekende redenen hun ontslag ingediend) bij B. en W. Rechtszaken. King-Samuelson, 3 ronden achter; 7. Hall-Mac Laren, 26 ronden achter. Walthour-Mac Eachern wonnen den prijs van 1500 dollar. De recette be droeg/ 125.000, de uitgaven zijn /75.000 Het is dus voor de ondernemers van dezen macaberen wals van zes dagen en nachten een goed zaakje, maar met sport heeft 't natuurlijk niets uit te staan. Den laatsten avond waren er 20.000 toeschouwers om de baan op gepakt Het hoofdbestuur der vereeniging Volksonderwijs heeft aan H. M. de Ko- niingin een adres gezonden,, waarin het H. M. verzoekt, zoodanige maatregelen te nemen, dat aan op te richten af zonderlijke scholen of klassen voor achterlijke kinderen op denzelfden voet als aan de gewone lagere scholen rijks subsidie wosrde verleend. Het stoomschip Solo vertrok 17 De cember van Rotterdam naar Java. Het stoomschip Soerabaja, van Java naar Rotterdam, vertrok 17 December van Marseille. Het stoomschip Teucer, van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 17 Dec. te IJmuiden. Het stoomschip Amsterdam, van de Holland—Amerika Lijn, arriveerde 17 December van Rotterdam te Newyork. Het dubbelschroefstoomschip PPts- dam, van de HollandAmerika Lijn, van Newyork naar Rotterdam, ver trok 17 December van Boulogne. Tweede Kamer. Men seint ons uit Den Haag: De Kamer zette de behandeling van het hoofdstuk, Waterstaat voort. De Minister deed mededeeling van 'tplan om de groote grafelijke zaal van het Binnenhof in té richten voor de ver. eenigde zitting der Kamers door ver wijdering van den troon uit de Twee de Kamer om daar meer ruimte te krijgen. Leerplicht. Het O. M. bracht Dinsdag voor den Amsterdamschen kantonrechter in het derde kanton een overtreding der Ieer- pUchtwet, waarvan het zelf de straf baarheid in twijfel trok. In de maand September werd een leerling door het hoofd der school hui's- woarts gezonden, met de opdiracht een vijftal rekensommen, in de klasse on der den gewonen schooltijd opgegeven doch door dezen leerling geen van al len opgelost, thuis uit te werken. Deze taak werd naar het oordeel van den klasse-onderwijzer en het hoofd der school niet naar behooren vervuld, zoodat de knaap opnieuw werd heen gezonden, met de boodschap, dat hij slechts op de 'school zou worden toe gelaten, indien hij de rekenvoorstellen, uitgewerkt, medebracht. Lateer her haalde zich dit feit onder vrij gelijke omstandigheden. De vader van den leerling trad in eene beoordeeling van den door het schoolhoofd genomen maatregel; ofschoon hem door den wet houder van onderwijs werd voorgehou den, dat hij tegen het belang van zijn kind en dat der orde op school handel de, belette hij den jongen de sommen mede te brengen. Wel beproefde hij een enkele maal, dien jongen half en half met geweld in de school te doen plaats nemen. Maar dit mii'slukte natuurlijk. De knaap heeft intusschen van Sep tember af de school verzuimd, waaruit de gerechtelijke vervolging voort sproot. De ambtenaar van het O. M. heeft heden vrijspraak voor den vader gere- quireerd, omdat, naar zijn inzicht, de wet wèl aan den vader het ter school zenden oplegt, doch üiet de zorg voor het volvoeren, thuis, eener door den on derwijzer opgelegde taak. Rijwi&llief hebbers. Voor de Arn sterdamsche rechtbank verschenen Woensdag drie rijwieldie- ven. die in de maand November op den N.-Witsenkade en in de Gerard-Dou- straat tezamen 5 rijwielen bemachtig den. Twee van deze wielen verkochten zij in een herberg in de Schaafsteeg, bij welke gelegenheid twee hunner proeven van behendigheid aflegden, door achter elkander om een biljart te rijden. De fietsen brachten 25 per stuk op H t derde rijwilel kwam terecht doordat een der beklaagden er 's avonds In de Damstraat mee werd aangehouden door een politieagent, daar hij zonder licht reed. Het vierde is verkocht bij een koopman op de Recht- boomsloot, en het vijfde werd beleend bij een pandhuishouder in de lepel straat. De beklaagden erkenden de rijwielen verkocht te hebben, doch ontkenden ze te hebben gestolen. Twéé werden door de politie aangehouden op den Zeedijk, terwijl zij in een rijtuig waren gezeten. De verdere behandeling der zaak werd. wegens ziekte van twee getuigen, verdaagd tot 10 Januari as. Sport en Wedstrijden. Wielernieuws- Zt# daagse he Wielerwedstrijd. Walthour heeft den zesdaagschen wedstrijd gewonnen door bij het einde allen, die een week achter zijn wiel gehangen hadden, anderhalve lengte vooruit te komen. De totaal-uitslag is 1. Walthour Mac Eachern, 4.111 .M.; 2. Maya-Wilson 1.5 lengte achter; 3. Munroe-Newklrk, 1/2 lengteachter; 4. Babcock-Turville, 10 cM. achter; 5. Butler-Mac Lean 1 lengte achter; Onderwijs. Stoomvaartberichten. Vervolg Nieuwstijdingen. Burgerlijke Stand. Getrouwd: 19 Dec. J. F. Span jaard en W. van Noirde; J. J. Smole- naars en H. van AaJderink; F. Horst- manshof en C. C. Souer. Bevallen: 18 Dec. A. E. Bijlamdi Dalman, d.; A. v. TwuijverLewis, A. Röubosvan dier Moorern, z.\ J. KuiperMetselaar, d. Overleden-19 Dec. J. S. J. Koch Louissen, 89 j., Hagestr.; 18. B. S. v. d. KoiddieRijs, 65 j., Schot er- weg; J. SoiiuurinigColembnandier, 66 j., Lange Begijnestr.; A. v. Twuy. verLewis, 41 j.. Koksteeg, 17. A. M. H. RuijsenaamsPollé, 64 j., Kamnipur&in'gel. 368e Staatsloterij. 3e Klasse, 4e Lijst. Donderdag 19 December 1901. No. 1223 100. Prijzen van f 45. 282 2165 730510034 1258416445 lf0?6 1420 3205 732810338126: :3 1585618285 1502 3276 8660II1389 12 281599418549 1507 3564 8741106961263816' '1318615 1594 3",98 881i >1"71018158163011*811 1650403191167109631320. 16419200 2 1664 4625 115 11167 134' 816724 20271 16784961 9314111891 :6521707820392 1834518893161151813911 1709829614 2007 684193 '4116521410317319 2089 585'9354119221423117351 24546053937711969 ,49-017538 2813 6670951912270151101 679 2963 6690 9530124001612219034 3010703997311244615247 19042 M.AKK.l.NIi Vk.-> Haarlem. 18 Dec. 1901. Op de heden pehoudea, kaasmarkt -waren aangevoerd 27 stapels kaas. te ramende uitmakende 3102 karen, we gende 6174 Kilogr, f 27.50f 17. Haarlem. 18 December 1901. Op de heden alhier gehouden vee markt waren aangevoerd 19 nuchtere Kalveren i 158. 20 schnpen J 3217. Advertentlën. Heden overleed tot onze diepe droefheid na voorzien te zijn van de H.H. Sacr. der Stervenden onze geliefde Moe der en Behuwd moeder ALBERD1NA MARIA HELENA POLLÉ, wed. van JOHANNES RUIJ- 8ENAAKS. Uit aller naam, C. P. RUIJSENAARS. Haarlem, 17 Dec. 4901. Woidtjlen spoedigste gevraag;! een flinke knappe voor den dag. Loon 2 50 p. w. Brieven on Ier No 4701 bureau van dit blad. Tegen 1 Febr. b. z. a. een net BUITENMEISJE, -aar, P. G., g. k. koken en netjee werken, liefst in een klein gezan. Aan letter N., Boekh. F. J. FRö- LICH, Zijlstraat 90. Gevraagd: Tegen 1 Febr. eene KEUKEN MEID, P. G., zonder goede getui gen onnoodig zich aan te melden. Adres: Wilhelminastraat No 43. Er kan direct een Slagersleerling ceplaaist worden bij J. J. Bakker, Binneweg Heemstede. GEVRAAGD: Gem. Kamer met kost. Br. met opgaaf van prijs onder no. 4762 Bureau van dit Blad. Eene bovenwoning 350 per jaar, eene benedenwoning ƒ275 per jaar. Te bevragen bij T. C. NIEP- HAUS. Nassaulaan. „Vereeniging gewijd aan het on* derzoek op geestelijk gebied" te Haarlem. Openbare Vergadering op Zondag 22 Deo. a.s., des voormiddags te tien uren, in een der lokalen van bet gebouw van den Protestantenbond, Nieuwe Gracht, alhier. Als Spreker zal optreden dc Heer J. M. KEEN, van 's-Gravenhage met het onderwerp i>Wat is het Spiritisme en wat willen de Spiritisten!'' De toegang is voor alle belang stellenden vrij. HET BESTUUR. Opleiding voor de praktijk en examens. O. SMITS, Leeraar M. 0. Zuider Bniteiispaariie 82. Abonnement ^eld: ALLEEN A. D£ ROV B, Brouwersvaart 108. Telephoon 313. Handel in Vlam-, Smee .Steen kolen, Cokes enz., tegen scherp concurrerende prijzen. Architect, Alexanderstraatl2, HAARLEM. Telefoon 188 Voor de a. s. Kerstdagen ruim voorzien van prachtige, lij ie ge- j meste Kalkoenen, Hollandsere ec Pommersche Ganzen, Bredaschr I Kapoenen, Hollandscbe en Fran- i sche Poulardes, Braad- en Soep- 'kippen, Wilde en gemeste Eend vogels. Hazen, Faisanten en Re* vleesch. P. d. Stad, Poelier, Kleine Houtstraat 136. Vanaf heden zenden wij bet A. H. gratis aan hen die zich met ingang van 1 JANUARI a. s. abonneeren a 4.50 per kwartaal. Bureau: Jansstiaat 6, Telefoon 321. HAARLEMSCH CORRESPONDENTSCHAP. Jzn. H. PANDER SPECIALITEIT IN Fijnste Bankethammetjes, Hamburger Rook- ribben en Ossetongen, worden geheel gereed, hetzij koud of warm en keurig opgemaakt geleverd. Kruisweg 47. Telefoon 369.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3