NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. I9e Jaargang V.' ie 'lag e iher No. 5 HAARLEMS DABBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maandenƒ1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1-30 Franco door het geheele Rqk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02^ Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37^ de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIEN Van 15 regels 50 Ots.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaateruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regeL Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Bedactie «OO. Telefoonnummer der Administratie 1!18, Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad. verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de PublicUé Elrangèrji Cr. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES* Snee., Parijs 3/W* Faubourg MontfflQïire. Dit nummer bestaat uit a s blaaziKieii. 'iVegens het Keralfeeet zal het eerstvolgend nummer Vrijdagavond verschijnen. Haarlem's Dagblad van 25 Dec. bevat o.a.: Eeu lioerensucces Versterkin gen, Een Kerstpudding van Kit chener. Twee Boerenhelden, Een moord. Parlementaire Praatjes, Algemeen kiesrecht, Een desinfec- tiekist, Brieyen uit Berlijn. bolitiek Overzicht. Eindelijk weer een Boerensueces! De Engelsche avondWadien van Maandag bevatten een teLegnaim uit Kroonstad van Zaterdag1, meldende: Majoor Mac Micki.ng marcheerde met 90 man van Vredefort door het Vaaldal, toen hij plotseling werd aangevallen door een overmachtige vijandelijke afdeeling. Een hevig gevecht ontstond, waarin de Engel se ben gedwongen werden op den spoorweg terug te trekkienTwee officieren en 5 man werden aan En- gelsohc' zijde gewond'. Het aantal d'ooden wordt als ineeir te doen ge bruikelijk is. niet opgegeven. Wach ten we dus op de vedieslijsten. Een zeker bewijs dat de oorlog minder „uit" is dan ooit, is het voor tdurend! zenden van versterkin gen. Zaterdagavond is hiet transport schip Wakroof uit Londen naar Zuid-Afrika vertrokken met 25 of ficieren en 646 minderen van het 5e bataljon van de jagersbrigade (het le en 2e zijn reeds in Zuid- Afrika), onder aanvoering van over ste Sergeant; verder nog eiendge of ficieren en manschappen. De Manila is Zaterdag uit Touth- amptoii vertokken met 560 man van het 6e (miliitie-)hataljon van het Worcester-regiment onder kolonel B'earcroft, en 113 man van bet 5e bataljon Warwickshire-militie, ge lijk reed's aangekondigd is. Dit ba taljon Warwickshire-militie' zal met deze versterking in Zuid-Afrika nu 850 man tellen. Behalve deze troe pen heeft de Manila nog andere troepen meegenomen, zoodat er in het geheel 809 man aan boord zijn. Lord Roberts heeft majoor Kemp, een parlementslid die al achttien maanden op hiel oorlogsveld' is ge weest maar nu weer in Engeland verblijft, aangezocht het bevel over een nieuw regiment yeomanry op zich ie nemen. Vriend Kitchener stuurt bij wijze van Kerstpudding een overzicht van de laatste krijgsverrichtingen Nu het is een zwaar brokje om te ver orberen. De opperbevelhebber seint uit Johuinesburg, dd. 21 dezer: De Wei heeft met ongeveer 800 man den ISc-n generaal Dartnell te Land- berg (Langberg?) in liet district Belhlehem, aangevallen. De vij and voerde een charge uit op min der dan 150 yards en werd verdre ven na vc-rscheidene uren vech- tens met o*n verlies van ongeveer 20 man. Wij kregen een doode en twee officieren en 10 man aan ge wonden. Dartnell had 120 mijlen afgelegd in dag .zonder tros. Generaal Spens rapporteert dat 200 bereden infanteristen terwijl zij. in 'ifdeelingen gesplitst, hoeven afkochten in de buurt- van Begin ner Lijn (Z.-A. R.) werden aange- vall-en door 300 Boeren en 40 gewa pende Kaffers onder Britz. De Boe ren voerden een vastberaden char ge uit en overmanden een gedeelte van de troepen voor Spens hulp kon brengen. De verliezen waren zwaar, maar er zijn nog geen bij zonderheden ingekomen. Alleen is bekend dat twee officieren zwaar gewond zijn. Inde ..Oranjerivier-kolonie" kwa men de kolonels Damiant en Ri- mington, evenwijdig aan elkaar op rukkende, den 20sten met die och tendschemering bij Tafelkop aan, toen plotseling 800 Boeren onder M. Both Damant's voorhoede over rompelden en, in weerwil van een dapper verzet, het kopje bestorm den dat die hoofdmacht en kanon nen beheea'schte. Zij bleven echter slechts korten tijd in bezit van d'e stelling, daar Damant zelf hen ver dreef, voor Riminigton aankwam, maar die verliezen waren zwaar. Damant zelf wend gevaarlijk ge wond!, twee officieren en 20 man sneuvelden en drie officieren en 17 man werden gewond Riming ton zette de Boeren nog eemigen tijd krachtdadig na en dreef hen over de Wilgerivier, waarna zij zich var- strooiden in alle richtingen. De Boeren l'ieten zes dood'en op het veld. Rimington vatte 5 gevange nen, o. w. commandant Key Ier. Een Boer die later onder een parlemen taire vlag verlof kwam vragen om de d'ooden weg te halen, erkende daft zij reeds 27 man begraven had den. Van den 22en komt uit de goud stad het volgende telegram: Damant gaa goed vooruit, of schoon hij op vier plaatsen geraakt is. Damant heeft nog verklaard dat hij o pinkte om de Boeren den weg over de Rietspruit af te snijden, toen hij vijf afdeelingem bereden man schappen. eskadironsgew ij ze rijden de, bemerkte, diie deden alsof zij bezig waren salvo's af te geven op Boeren. Hij verbeeldde zich dat het yeomen waren, behoorende tot een andere colonnes; dadelijk reden zij in een colonne vlak voorbij kapi tein Scott's escadroni; dit schoot, en raakte er 8. De rest galoppeerde naar die kanonnen. Damant rukte, om de Boeren den pas af te snijden., met ee.n troepemafdeeling op den top van het kopje dat de omgeving beheerschte, aan; de Boeren, waren hem echter voor geweest en open den: een hevig vuur. De troepen zochten dekking onmiddellijk onder de Boeren en vochten tot allen ge dood en gewond1 waren op vier na. Onderwijl chargeerde echter Scott het kopje en vermeesterde het. (Men begrijpt dat de Engelschen hier veduelit slaag hebben gehad) Kolonel Mackenzie heeft den 19en een nachtelijken marsch van Caro lina naar Banagher-meer gedaan, en het commando van Barend Smul? aangevallen bij het aanbre ken van den dag. Hij doodde 6 Boeren en nam er 16 gevangen. De colonne van kolonel Paries is in den nacht van den 19en aange vallen door Muller en Trichardt met een pom-pom. De vijand werd afgeslagen na uren vechtens, en liet 8 dooden op het veld, o. w. com mandant Krieze en veld kornet Mahon, en 3 gewonden. Onze ver- bezen waren zeven dooden en zes officieren en 18 ma ngewond. Aan Boeren-activiteit dus geen gebrek Buitenlandsch Nieuws. het huwelijk van den Groothertog en de groothertogin van Hessen ontbonden, is. De Argent ij nsche Kamer nam een verbod aan od den uitvoer van paar. den en muilen. Ernstige tijding uit Venezuela Volgens een bericht uit Willem stad zijn generaal Luciano Mendo- za.. Fernandez, die minister van oorlog was onder Andrade. en Lu- towski, Crespo's minister van oor log, in opstand gekomen tegen pre sident Castro. Men vreest dat het verzet tegen dezen president zich nog zal uitbreiden. Officieeie krin gen beschouwen de beweging als zeer ernstig en achten haar een ern- stigen slag voor den president. Algemeens berichten. DE OORT.nn IN ZUID-AFRIKA. Uit bijzonderheden omtrent het gevecht van Dartnell tegen De Wet blijkt dat de Boeren herhaaldelijk chargeerden, onder het galoppeeren schoten en drie uren lang een on afgebroken vuur onder hielden. ALLERLEI. De ..Darmstadter Zeitung" meldit, dat bij vonnis van het groothertoge lijk Oberlandesgerioht vain 21 dezer Twee Boerenhelden worden door den heer Frederik Kom pel in het Hbl. geschetst Het zijn de commandanten Kritzinger en Maritz. waarvan de een thans in de handen der Engelschen gevallen is en de ander vrij ernstig gekwetst schijnt, Pieter Hendrik Kritzinger moet. in zijn optre den veel op De Wet geleken hebben. In het begin van Dec. 1900 trachtte deze de Kaapkolonie binnen te trek ken. Door het samentrekken van alle beschikbare troepen verijdelde Lord Kitchener dit plan,. Maar Kritzinger kwam wel in de Kolonie, al was het slechts met 150 man. Hij had onder Do Wet een goede krijgsschool door- loopen, had alle slimme zetten, alle handige grepen van de guerilla-tak- mee doen, en hij heeft het gedaan. Met ongekende stoutmoedigheid bracht hij den Engelschen gevoelige klappen toe en in korten tijd bad hij zijn vij and zulk een ontzag ingeboezemd, dat Kitchener zijn beste generaals tegen den 28-jarigen Afrikaner in het veld bracht; generaal French werd belast met de leiding van de krijgsoperatie» in de Kaapkolonie. Maar Kritzinger bleef zijn naam als tacticus onge schonden handhaven. Evenals zijn be roemde leermeester was hij elk oogen- blik „hand pressed", „cornered", „cut. off" en evenals deze kwam hij steeds vrij uit den strijd. Met kenmerkende jeugdige sloutwoedigheid wisselde hij den strijd af met de genoegens van het leven. Al de Engelsche generaals konden hem niet beletten voetbal te spelen en op een prachtigen zwarten hengst met „diie nooies" te gaan rij den. Het zijn de Engelsche dagblad correspondenten zelf, die ons deze mee- dedeelingen hebbben gedaan. Maar zijn blijmoedigheid maakte hem nooit zorgeloos. Hij bleef de onvangbare Kritzinger, de man die evenveel van zich deed spreken wanneer hij uitrust te van den strijd, als wanneer hij zijn krachten pijnlijk deed gevoelen. Van al de com andanten in ere Kaap kolonie was hij spoedig de meest ge duchte. Niemand heeft er zich dan ook ooit over verwonderd, toen het plotse ling bleek, uit brieven en proclama- taies, die hier bekend werden, dat Kritzinger assistent- hoofdcomman dant voor de Kaapkolonie was. Op Kritzinger's akte van beschuldi ging zullen heel wat feiten staan. Kritzinger was het zwarte schaap; was er een Kaffer doodgeschoten, dan was dit op zijn bevel geschied. Maar zijn gevangenen hebben hem geroemd om zijn humaniteit en dat is grooter lof. Naturlijk is het verlies van Kritzin ger voor de Boeren zwaar; maar het is te boven te komen. In Zuid-Afrika dringen in moeilijke tijden altijd krachtige persoonlijkheden naaf vo ren. Toen generaal Joubert stierf, was Louis Botha daar om hem te vervan gen. Toen De Wet's inval in de Kaap kolonie mislukte, ontpopte zich Krit zinger tot een tweeden De Wet. Zuid- Afrika is het land der verrassingen. Ook de donkere dagen zullen voor de Boeren voorbijgaan. Maritz schijnt de onverschrokken strijder bij uitnemendheid- Met een achttal anderen, onder wie de thans gevallen Steuerwald. scheidde hij zich in het begin van April van het commando van Malan en trok aan het hoofd van dit dappere troepje op be vel van generaal De Wet, naar de dis tricten Prieska en Kenhardt, om zich daar aan de spits der Kolonisten te stellen, die zich bij de zaak der repu blikeinen hadden aangesloten.Van de omstreken van Graaff Keinet trokken zij dwars door de Engelsche linies heen naar Kenhardt Met schitterend beleidi volbracht Maritz dezen tocht en met niet minder succes trad hij op in de Noordwestelijke Kaapkolonie, waar hij, zooals wij weten, uit de in het begin van Nov. hier te lande ont vangen berichten, te strijden had te- - vereeuigde machl van blanke zwarte soldaten van het Britsche leger. Maritz staat bekend als een schut ter met zeldzaam vaste hand en zeker schot. Hij was de trouwe vriend en strijdmakker van Malan, den even eens welbekenden kolonischen aan voerder. Maritz is, volgens het zeggen van menschen, die het weten kunnen, wel een Ivapenaar van geboorte-, doch is op zeer jeugdigen leeftijd naar de republieken gegaan, waar hij vol bur ger is geworden. Eeu Moord. In ons nummer van 16 dezer hebben wii uit het „Christelijk Schoolblad" een irniief overgenomen van den Engel- -chen veldprediker die verslag gaf van d- terechtstelling vanPieter Schuil) een Nederlander die onderwijzer geweest is aan een school te Lindleypoort in Rustenburg (Z. A. B.) Volgens den En- gelschman had Schuil hem verklaard dat hij een wrttte vlag aan de tromp van zijn geweer had gebonden, terwijl hij daarmee op den vijand schoot. Was dat inderdaa geschied, zoo kon hier van moord geen sprake zijn, daar de overledene dan gehandeld had in strijd met het oorlogsrecht. Nu deelt de heer Emous echter eene geheel ander lezing van het geval me de. en is deze lezing juist dan mag hier wel degelijk de benaming ..moord" ge bezigd worden en was in de brief van den Britschen geestelijke de waarheid schandelijk verdraaid. Ziehier wat de heer Emous mede deelt van hetgeen hij langs bijzonderen weg vernomen beeft.: Het Boeren-rapport, dat generaal de la Reij wel zorgvuldig bewaren zal komt thans tei staan tegenover dat niet zeer stellige schrijven van den veld prediker E. Cecil Saunders, die twee maal verzekerde, dat getuigen onder eede tegen Schuil waren gehoord, maar eveneens, dat de vermoorde zelf zijne schuld niet had erkend. Bedoeld rapport, dat onze getuige met eigen oogen gezien heeft, behelst het volgende: Met nog twee anderen was P. Schuil door commandant of generaal Lemmer belast met het overbrengen van een rapport naar de Engelsche linfie. Hij be gaf er zich heen onder de witte vlag, een doek aan zijn geweer bevestigd. Toen hij nader kwam, werd evenwel door de Engelschen het vuur op hem geopend. In drift ontstoken, rukte hii de witte doek van zijn wapen en schoot terug. Daarop werd hij afgesneden en gevangen en vervolgens gevonnist. Naar waarheid kon dus bezworen worden, dat hij gevuurd heeft na het opsteken der witte vlag! Maar onder welke omstandigheden? Zulke, djie ons zijne terechtstelling zullen doen ver foeien als een schandelijke moord on der betichting van eene daad, waartoe hij was geprovoceerd en die in een heel ander licht komt te staan. Er was .reeds dadelijk grond om aan de rechtvaardigheid van het vonnis te twijfelen. Thans is alles duidelijk en klaar. In 't verhaal van Saunders om trent een aanval der Boeren, die door cl Engelschen zou zijn afgeslagen, pas. t trouwens bet vertelsel van het op steken der witte vlag in het geheel niet. De lieer Emous schrijft verder: In den kerker te Pretoria zucht reeds maanden lang een Afnkaausche onder wijzer, die op De la Rev's uitdrukkelij- ken last aau de excentie van vijf ver raders had deelgenomen. En schoon slechts een door dtai generaal opzette lijk ingezonden rapport hem van den dood redde, en hij nu feitelijk als ge woon krijgsgevangene moest behan deld worden, zoo laat de wraakzucht hem toch niet los. doch doet hem lij. den als een misdadiger. de zaal van Weten en Werken zijn tal rijk auditorium genieten van cenige voordrachten, getiteld: „Grootvader" van Justus van Maurik en „O, mijn neef' van v. Zeggelen, en „Bonjour en Adieu" van v. Heijst, twee alleraar digste gedichtjes. waarmede hij, even als met de eerste voordracht, een uit bundig succes inoogstte. De volgende week treedt de heer W. Otto van Amsterdam op. Cremer. De vele leden en belang stellenden, die Maandagavond den Schouwburg tot den nok vulden heb ben zeer veel genoten van de inder daad ware kunst, die diaar te aan schouwen werd gegeven door de too- neelvereeniging ..Voorwaarts" van Purmerend; welke opvoerde het be kende treurspel van Heijermans „Ghetto" en het blijspel „Haar hart is ontwaakt" De aanwezigen waren zoozeer met het spel ingenomen, dat. eeu daverend applaus en luide toejui chingen ua ieder bedrijf weerklonken, zoo dal verscheidene malen geheeld' moest worden. Van verdere bespreking zuil mi wn mis op verzoek onthouden. Met een bal werd dezen avond beslo ten. Stadsnieuws. Haarlem, 24 Dec. 1901. Voetbal. De wedstrijd van het elftal uit den HaarL Voetbalbond tegen een uit den Rotterdamschen bond, op den 2dcn Kerstdag zal niet gespeeld worden op het terrein van H. F. C., doch op dat van „Haarlem" aan. den Doodweg alhier. Weten en Werken. De beken de declamator de heer C. Kühn van Amsterdam deed Maandag-avond in Bloembolle n cultuur. (Vervolg). Eenparig werd besloten, het Aauzegs- huis ook in 1902 vuort te zetten. Na eenig debat werd op voorstel van het Hoofdbestuur besloten, aan de afd. Noordwijk voor 1902 een subsidie van 300 toe te kennen, tot voortzetting van de proeven ter bestrijding van de kwade plekken in den grond. Velen wenschten naast deze theoretische proeven ook practische. Tegen liet voorstel verklaarden zich de afd. Uitgeest, BennebroekVoge lenzang, Wassenaar, Heemskerk en Alkmaar. Op voorstel van het Hoofdbestuur be sluit de algenieene vergadering af te wijzen een voorstel van Oegstgeest, geamendeerd door VoorschotenVeur, om hel Hoofdbestuur te machtigen tot het uitschrijven van een tentoonstel ling in 1902 ter opnaamstelling van paeonia's. Deze afwijzing berust op liet feit, dat reeds in Boskoop deze zaak ter hand genomen is. Ingetrokken wordt het voorstel Overveen tot het houden in 1902 van een internationale tentoonstelling van afgesneden bloemen van tulipa's. Mededeel ing geschiedde van ingeko men en uitgegeven stukken. De Voorz. bracht hulde aan den heer P. Ilk. van W'averen Ilzn. voor zijne bemoeiingen inzake de herziening van de schatting der gebouwde eigendommen (applaus). De afd. VoorschotenVeur stelt liet Hoofdbestuur voor, een flink portret van den overleden voorzitter te doen drukken en aan de led«ii toe te zenden. De antwoordde, dat ook de afd. Oegstgeest een voorstel heeft in gediend. De vergadering gaat over in comité. Daarna wordt medegedeeld, dat er nog geen vohloi-nde toezeggingen zijn om over te gaan tot. onderlinge verze kering tegen brandschade. Het Hoofd bestuur blijft evenwel diligent. Na de rondvraag wordt de vergade ring gesloten. Het irok do aandacht, dal afd. Haar lem niet vertegenwoordigd was. Overgeplaatst. De le luitenant Van Rijen van het bataljon infanterie, alhier in garnizoen, is overgeplaatst bij het regiment grenadiers en jagers. Als een groote b ij z o n d o ik heid wordt ons medegedeeld, dat door Georg« Busé en Zoon( wonende aan de Turfmarkt, nog jonge spinazie aan de groentenmarkt is gebracht. Naar wij vernemen heeft de gewezen meesterknecht van den heer TT., welke zich onlangs aan de pols verwondde en naar het Gasthuis over gebracht. werd. dit hersteld verlaten. D« Bont^ Duif De volledige uitslag van de Zon dag gehouden tentoonstelling is als volgt.: Categorie blauwe duiven: le pr. A. v. Hof ten. Categorie blauwkras-duiven: le pr. P. C. v. d. Goes; 2a pr. G. Zo merdijk; 3e pr. J. H. v. et. Rroecke; eervolle vermelding L. Verpoorten. Categorie blauwkras-d'offens: le pr. A. Groen; 2e pr. J. v. Booren; 3e pr. G. Zomerdijk. Categorie rood'kras-duivan: eer volle vermelding J. H. Hessels. Categorie rood'k.ras-cloffersie pr. G. Zomerdijk; 2e pr. J. A. Bruigom, Categorie zwarte duiven: ie pr. R. Slot; 2e pr. Geb. Bamniink; 3e pr. A. v. Hof ten; eervolle vermelding J. v. Booren. Categorie zwarte doffers: ie pr. R. Slot. Categorie bonte duiven: ie pr. P. J. v. Daalen; 2e pr. J. Broekhof; 3e pr. P. C. v. d. Goes. Categorie bonte doffers: le pr. R Slot; 2e pr. P. J. v. Daalen. Categorie koppels: le pr. J. A Bruigom; 2e pr. R. Slot; 3e pr. Geb Bann ink. Eerepr. voor d'e schoonste duif: R Slot; voor den schoons ten doffer: G Zomerdijk; voor het schoonste kop pel: J. A. Bruigom. De jury bestond uit de heeror A. F. H. Harms, II. Jung en Joh Jung. Vergadering. In één der zalen van het Brongebouw vergaderde Maandag-middag de afdeeling Haar lem en Omstreken van het Algemeen Nedieirland'sch Verbond onder voorzit terschap van Dr. GarrcT. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat d'e vereeniiging nog niet po pulair genoeg is en men een andere weg moet inslaan om bij de bevolking bekend te worden. Tot bestuursleden werden herkozen Mr. de Graaff en de heer Müilemeis- ter; eu gekozen bij loling Mej. Blok- van I.aer. Medegedeeld werd dat op 11 Januari een kunstavond zal plaats hebben, waarop de dames MölLinger en Sophie Wichers voordrachten, monologen, di alogen enz. ten beste zullen geven, ter wijl verder eene zangeres zal medewer ken tot het welslagen van dezen avond, die beantwoordt aan liet doel van het verbond en zoo het bestuur hoopt meer bekendheid onder de bur gerij zal brengen. De leden krijgen vrijen toegang, ter wijl verdere kaarten ad. f 0.50 worden disponibel gesteld. Kerstfeestviering. De kin deren van de Zondagschool, onder leiding van Ds. Veen, vierden Maan dagavond een hoogst aangenaam en gezellig Kerstfeest in de groote zaal van het Brongebouw. Ds. Veen hield eene keurige toe spraak, verduidelijkt door lichtbeelden. Verder werd het jonge volkje ruim schoots onthaald en bij het naar huis gaan kreeg 'ieder nog een kerstge schenk mede. Heden-avond vieren de kinderen van de Zondagsschool van Ds. Moeton al daar feest; op den len Kerstdag viert Ae JongelingsiMn. il,ging liet Kerst feest. op den 2den Kerstdag zal de ge wone jaarlijksche uitdeeling van klee- dingstukken aan kinderen plaats heb ben in de Kinderkerk. Dit geschiedt door Ds. C. J. van Paassen. des voor- middags te 10 uur op foesteli'ke wijze. Do leerlingen der Z.ondagsscholen welke onder leiding staan van Ds. P. F,. Barbas, vieren in de Nieuwe Kerk en die der vereeniging ..Ter Verbrei ding der Waarheid" in liet lokaal Rid derstraat 24 op den 2den Kerstdag het Kerstfeest. Des avonds wordt in het Brongebouw het Kerstfeest vanwege den Ned. Protestantenbond gevierd. En voor Vrijdag avond heeft de heer Fran ken voor de viering van het Kerstfeest de zaal besteld. A a r: r ij d i n g. fn de Damstraat raakte Maandag-middag een wielrijder met zijn rijwiel lusschen het trottoir en de treeplank van de in beweging zijnde eleclrische tram bekneld, met het. gevolg dat zijn rijwiel werd gegre pen en totaal werd verpletterd. Won der boven wonder viel de man geluk kig naar (le trottoir zijde en kwam er met oen paar beslijkte handen onge deerd af. H f) o g e R a m d. Een arrest van het gerechtshof te Amsterdam, waar bij in hooger beroep een persoon we gens geweldpleging met vereen igde krachten te Haarlem gepleegd, was veroordeeld, met vrijspraak van zijn drie medebeklaagden. werd in strijd met de conclusie van het O. M. ver nietigd. op grond dat niet bleek waar om deze persoon wegens geweldple ging met vereenigde krachten was veroordeeld. De zaak werd verwezen naar het gerechtshof te 's-Gravenhage. Geslaagd voor het examen Wis kunde I.. O. mej. E. C. Janssen van Baay.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1