NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen. Dagblad, in Haarlem en Omstreken VERDACHT 19e Jaargang Woensdag 26 Februari 1902. No. 5724 HAARLEMS daoblad ABONNEMENTSPRIJS: ADYERTENTIËN: Yoor Hm riem per 3 maandea1.M Van 1—5 regels 50 Cfcs.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten liet ArrondiMement Haalles* Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15 per 3 maanden1-90 ^r/ Groot® letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Pranoo door het geheels Rjjkj per 3 maandenn 1*65 Reclames 30 Cent per regel Afzonderlijke nummersd.02)£ BttreauiGebonk Het Spaarne, Èampertingél 70rf vlak b(j dé Tüffiharhf. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, ptr 3 maanden0.37}^ Telefoonnummer dér Bédactie #66, Telefoonnummer der Administratie 1®B. de omstreken en franco per post 0.55 Interöoxamüuale aaaaluitóég. Uitgave der Vennootschap Lourens Cóster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door slis Boekhandelaren en Gourantiera. Met uitzondering van heb Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing vau Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid an Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdum. Dit blad -verschijnt dagelijks» behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangdre G. L. DAUBE Ja Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 31w» Faubourg Montmartre Haarlem's Dagblad fan'iGFebr. bevat o. a.: De onmacht van het Britsche leger, Ongeregeldheden te Tnryn, Engeland's graf, Zaak-Noëls van Wageningen, Stnkken van den Ge meenteraad. Politiek Overzicht. De correspondent van de „Times" te Pretoria, die tegenwoordig nog al veel op het hort heeft, geeft eene ver zuchting ten beste over het hlokhui- zenstelseL In een brief van 24 Jan. schrijft de goede man: „Met zulk een netwerk van blok- huizenposten, moest het schijnen alsof groote uitgestrekte stukken van het land volkomen bevrijd) zouden kunnen worden van de Boeren. Maar ongelukkig is dat zoo niet. Onder be dekking van die duisternis schijnen d'e Boeren, zoo zij vast besloten zijn, door ongeveer elke afsluiting te kunnen gaan; hunne tegenwoordigheid wordt gewoonlijk te laat opgemerkt en het is bekend dat geweervuur in den nacht al heel weinig zekerheid geeft". Nietwaar, dat ziet er al héél treurig uit voor de EngeLschen, en men zou er bijna om gaan huilen als de corres pondent er niet voor gezorgd had zijn toch al niet te vroolijk gestemde land- genooten wat op te beuren. Blijkbaar heeft hij zeer verstan dig van zijn standpunt ingezien, dat, zijn schrijven voldoende was om den nog voorradigen moed in die En- gelsclie schoenen te doen zinken en hij voegt aan zijne klaagrede dan ook haastig de volgende hoopgevende woorden toe: ,,Op het eerste gezicht moge dit ontmoedigend schijnen, maar ik moet er aan herinneren, dat een jaar geleden Botha in staat was met eenige duizenden manschappen Jo hannesburg te bedreigen. Wanneer men op die laatste maanden terugziet, bemerkt men een voortdurendten voor uitgang." Toch is de „Times"-berichtgevar nog veel te eerlijk voor een Engelschman, want hij Iaat er op volgen: „Maar zoo. als de zaken thans staan, heeft het Britsche leger, ondanks de sterkte van 200,000 man, nog niet voldoende troe pen, om tegelijkertijd te kunnen op treden in het geheele land; dat open ligt voor den vluchtenden vijand/'. Nu vraag ik u, mijne heerem, zaïl do groote Joe, bij het lezen van deze zinsnede, allicht uitroepen: Geen troe pen genoeg, kom, dat is onmogelijk. Brittaimia, de beheerschares der we reld, zou geen legers hebben groot ge noeg om die twee onnoozele Boeren- republiekjes te verpletteren! Neen, dat kèn niet zijn. Steenigt dien corres pondent, mijne heeren Jingo's, want hij durft, al is liet dan ook tersluiks, onze eer te bezoedelen,, eene eer, die vlekkeloos rein is als pas gevallen sneeuw! En op 't gehuil van den groo ten wolf-, zullen de kleinere wolven in koor invallen, andermaal zal de waar heid in 't aangezicht worden geslagen en gunstige oorlogsberichten zullen het goedigeloovige Britsche volk weer in zijn humeur brengen, waaruit het wellicht een oogenblik was gerae even als een stout kind, dat men door een koekje tot bedaren brengt. Maar hoe lang zal dat spelletje nog goed gaan? Duurt die oorlog nog een jaar, dan zal men aan de overzijde van M Kanaal toch wel moeten inzien dat alles, wat van hoogerhandr verteld wordt, leugen en bedlrog i3, schande lijk verraad, gepleegd tegen de belan gen der natie. Dan, ja dan zullen de ellendige schurken, die dezen ramp- lcrijg hebben veroorzaakt, sidderen en beven, maar dan ook zal het te laat zijn, (Duizendmaal ie laat. De vrede is onmogelijk geworden. Strijd, strijd tot het einde ,tot de laatste Engelsch man verdreven is van den grond der Boerenrepublieken, en uit geheel Zuid-Afrika! Buitenlandsch Nieuws. Uit de Fransche Kamer. De Kamer hervatte de beraadsla ging over de verkorting van dien mili tairen diensttijd'. Waldeck-Rousseau betoogde in een lange rede dat de vermindering van den diensttijd samen moet gaan met andere maatregelen. Krantz meende dat elke bekorting van diensttijd die ingevoerd zou wor den zonder de onvermijdelijke voor zorgen ,ean voorbereiding zou zijn op de opheffing van het vaste leger. Het Italiaansche Kabinet. De Italiaansche bladen meldden Maanddg dat de Koning het verzoek om ontslag van het kabinet-Zanardielli niet zou inwilligen. Het kabinet moet, na een beraadslaging over den politie- ken en parlementairen toestand, be sloten hebben, binnenkort na de be noeming van een nieuwen minister van arbeid voltallig in de Kamer te verschijnen, om een hoofdelijke stem ming uit te lokken over het beleid van de regeering. Prins Heinrich in de Y. 8. Prins Heinrich is Maandagochtend o mtien minuten voor half elf uit New-Pork te Washington aangekomen. De ministers Hay en Long verwelkom den hem en begaven zich met hem on der militair geleide naar het Witte Huis. De menigte was zeer geestdrif tig. De president ontving den Prins als een particulier bezoeker. Prins Heinrich reed daarna naar de Duit- sche ambassade, waar hij zijn intrek heeft genomen. Roosevelt bracht hem daar een bezoek terug. De Prins heeft kaartjes afgegeven bij de ambassades on vervolgens het Kapitool bezocht. Hevige stryd. Van da Mont.einegrij.nsche grens meldt men dat Albaneezen d'e gere gelde Turksche troepen hebben aan gevallen, omdat men een moordenaar niet aan hen uitgeleverd had. Er zijn reeds 60 do oden en gekwetsten. De strijd duurt voort, te midden van zeer groote opgewondenheid. Ongeregeldheden te Turijn. Nauwelijks zijn te Triest en te Bar celona de gemoederen weer wat be daard. of daar komt Turijn met een tot ongeregeldheden overslaande werk staking. De stakers ïn laatstgenoemde stad' hebben Zondagmiddag ten getale van 5000 een betooging gehouden en. gepoogd het tramverkeer te stremmen De betoogers werdlen aangevoerd door den socialistischen afgevaardig de Morgari. De militaire macht heeft na een paar charges de 5000 verstrooid, maar de troepen blijven in de kazernes gecon signeerd. Reeds Zondagmorgen waren er versterkingen naar het Turiinsche garnizoen gezonden. In den naclut van Zaterdag op Zon dag zijn op een weg buiten Turijn de lijken van twee carabinieri gevonden, die door in de omstreken rondzwer vend gespuis zijn vermoord. Beide lij ken vertoonden ernstige wonden. De moordenaars hebben de revolvers der slachtoffers medegenomen; zij maken blijkbaar van de onrust te Turijn ge bruik. Om den geregeldieu dienst op de spoorwegen te verzekeren, zijn bij ko ninklijk besluit de werklieden en be ambten van alle spoorwegnetten onder die wapens geroepen. Onafhankelijk van de oproeping van de dienstplichtige spoorwegbeambten, heeft de regeoring ook de lichting van 1878 onder de wapens geroepen. De telegrafische oensuur i3 streng. Aan particulieren i3 ook het telefoneeren verboden. De onlusten te Barcelona. De gewone toestand wordt langza merhand hersteld. De stoomtram naar San Gervario heeft den dienst hervat In verscheiden drukkerijen wordt weer gewerkt De alcade heeft verklaard dat er se dert den 17en 56 menschen gedood en een onberekenbaar ^etal gekwertst zijn. Men zegt dat het arbeidsconflict uit is, daar de patroons aan de metaalbe werkers een werkdag van 9J uur heb ben toegestaan. Algemeene Berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. De „Times" verneemt ul)t Kaapstad, dlat onder leiding van Rhodes een be weging is ontstaan, onder de loyalis tische leden van het Kaapsche Parle ment. om de Rijksregeering er toe te brengen een indemniteitswet en ande re maatregelen te doen aannemen voor het herstel van den vrede in het land. Naar de „Times" uit Wellington ver neemt, zond Chamberlain een telegra- phisch bericht, waarin hij die aangebo den m'ili'taire diensten der Maori's van de hand wijst. Terwijl Reutar's correspondent te Pretoria het voorstelt of de leden van de Transvaalsche regeering met Jack Hindon, den treinvernieler, op het oogenblik van d'e overrompeling bij Botha's berg aan bevangenneming wisten te ontkomen, beweert die van dö „Daily Mail" dat zij al een paar da gen van te voren waren weggetrok ken. Lord Kitchener seint: De colonnes rapporteeren over de ofgeloopen week dat 24 Boeren gesneuveld, 12 gewond en 379, o. w. veldkornet Grobelaar, gevangen genomen zijn; voorts 104 overgaven. Engeland'» graf. Miss E. Hobhouae hangt in de „Manchester Guardian" een treurig tafereel op over de toepassing van de krijgswet in de Kaapkolonie. Mevrouw Koopmansde Wet werd ontslagen van de gevangenschap, waarin, zij feitelijk in haai* huis werd gehouden, toen zij een stuk had teekenid waarin zij zich verbond ge durende den oorlog geen gemeenschap te hebben met (oud-)ambtenaren van de republieken buiten de Kolonie, be halve voor weldadige doeleinden, haar huis niet te leenen tot plaats van .ontmoeting voor measchen die middel lijk of onmiddellijk 's konings vijan den helpen. Mevr. Koopmans weiger de eea*st te teekenen, omdiat zij ver klaarde niet te kunnen weten wie mid dellijk 's konings vijanden hielp. Maar toen men haar verzekerde, dat als rij zich op dit punt onwetend verklaarde, zij geloofd zou wordien, deed zij het, verklarende dat rij geen verandering in haar gedrag hoefde te brengen. Nochtans blijft een speurder voor haar huis de wacht houden. De stukken, die bij haar in beslag heeten genot te rijn, waren haar dagboek en die voorschriften van haar dokter. Ogden's boek „War against the Dutch Republics" (De Oorlog tegen, de Nederlandsche Republieken) schijnt zeer gevaarlijk te wezen. In een Kaap- stadschen boekhandel waren er eenige verkocht. Toen kwam het verbod! tot verderen verkoop, en speurders gin gen uit om die verkochte exemplaren in beslag te namen. Dr. Beck had er zes gekocht. Hij moest opgeven waar hij ze gelaten had. Ze werden opgehaald. Een er van had hij aan mevr. Koop mans gegeven. Ook Methuen's boek zal, naar Miss Hobhouse's berichtge ver vernomen heeft, opgezocht worden. Cartwright., hoofdredacteur van de „South African News", die zijn jaar gevangenisstraf uitzit, werd gesnapt terwijl hij de „Manchester Guardian" las. Hij is daarvoor gestraft, naai* het heet, met een maand lang zijn vrouw niet te mogen zien. Uit Cradock komt bericht, dat de Kaffers er gebruikt worden als spion nen tegen de blanken. Zij hebben geen pas en men mag er hun niet naar vragen, maiar zij hebben liet recht de blanken om hun pas te vragen. Diej Kaffers slachten van de schapen van de Boeren zooveel hun lust en don gaan rij een of andere beschuldiging tegen die Boeren inbrengen. Dezen worden dan met hun gezin op het dorp ontboden, en de Kaffers zijn heer en meester op de hoeve Te Cradock is een proclamatie uit gevaardigd, waarbij den Boeren ver boden wordt meer kleeren in huis te hebben dan het pak dat zij dragen. De andere moeten zij in een kist bij de militaire overheid1 brengen. De vrees is natuurlijk, dat zij Booren op com mando van kleeren voorzien. Te Wellington liepen twee jongelui, een van 16 en een halfwijze van 20 jaar, van school weg om zich bij een commando aan te sluiten. Zij wer den gevat en tot. twee jaar dwangar beid veroordeeld. Een naaister en een half dozijn anderen, die men verdacht met de jongelui te heulen, moesten op de markt verschijnen om de voorle zing van het vonnis bij te wonen. Zij kwamen, maar niet op dat gedeelte van het plein, waar db politieagent beweerdte hen ontboden te hebben. Zij werden veroordeeld tot 120 boete. Zoo delft Engeland rijn eigen graf. Stadsnieuws Haarlem, 85 Febr. 1902. Stukken van den Gemeenteraad Aansluiting waterlei dug. De Vereeniging van Industrieelen en Kooplieden alhier, heeft aan n raad een adrejs ingediend houdende verzoek de tot heden bestaande finan cieel® regeling voor het waterverbruik bij de gemeentelijke waterleiding al <J|us te wijzigen, dat met behoud van de kamercomtracten ten hate van ral a vermogenden en met uitzondering van speciale tarieven voor het waterver bruik tot industrieele doeleinde i,welke op ruimer schaal dienen te worden toegepast, en die voor liefdadilolds* inrichtingen, een uniform tarief per M3 voor alle overige gebruiken, w©rdt vastgesteld z. i r a.« c-n minimum verbruik gebonden te zijn. Adressant voert aan a. Een Uniform tarief bij elk water verbruik, ojp grond dat hit water meer nog dan de gas, is een, algemeen en onmisbaar verbruiksartikel; dat bij de tegenwoordige regeling de klei ne verbruikers, die bijna uitsluitend belmoren tot hen die de minste draag kracht hebben, *t meest voor het door hen gebruikte water betalen; en dat ver schil in prijs,bij grooter of kleinerver- bruik (met uitzondering van 'n kleine korting bij zeer groot gebruik), ook bij d© gaslevering niet wordt toegepast. b. „Zonder bepaling van een n<ni- mumverbruik"; op grond dat vele seri ne verbruikers, die niet vallen in de termen van een „kamer contract', toon op verre na niet, hei minimum van 30 M3 perjaarverbruiken, eu dat daar waar het waterveroruóc door nursei- genaren wordt be aald, z*-.h de onbil lijkheid voordoet dat, bij bei bezitten van meerdere perceelen, het*<e* in het ééne perceel minder wordt ver bruikt dan 30 M3, niet woelt verrekend, terwijl voor die perceelen waar het gebruik boven de 30M3 stijgt, het meer dere wel moet worden betaald. Ook bij het Gasverbruik komt zoodanige bepaling va» minimum verbruik niet voor. c. In het algemeen wordt door do tegenwoordige regeling do kleine bur gerstand zwaarder belast, dan r.e meer gegoede verbruikers. d. Eene regeling als do door adres sante gewenschte, zal naar zij ver meent zijn in het financieel belang van de gemeente, omdat daardoor een der groote oorzaken za»l vervallen, waarom eigenaars van meerdere perceelen thans overgaan tot het slaan van Nor- tonwellen, en alzoo het waterverbruik van de Gemeentelijke Waterleiding ver mindert. Bovendien kan hot niet lig gen op den weg van eene Gemeente, om betaling te vorderen van iets wat feitelijk niet is geleverd. B. en W. stellen daar tegenover: ,,In de eerste plaats wordt door adres- santen aangedrongen op uniform-ta rief voor eiken verbruikten kubieken meter water. Hierdoor zou eene pre mie gesteld worden op een zoo klein mogelijk verbruik, hetwelk wij nadee- lig achten voor de volksgezondheid, aangezien, d<aardoor het gebruik van minder goed water in de band zou worden gewerkt. Hot minimum-ver bruik is zóó geregeld, dat. het voor de bewoners ook werkelijk in eene nood zakelijke behoefte voorziet. Daavoni is do sub b voorkomende bewering, als zouden vele verbruikers ver onder het minimum van 30M3 blijven, be slist onjuist. Doch ook al ware die wol juist, dan nog moet ieder, die zich voor een zeker minimum-verbruik aanspra kelijk heeft gesteld, daarvoor den prijs betalen, onverschillig, of hij dit al of niet werkelijk verbruikt heeft; wij ach ten het niet wenscholijk op dezen re gel een uitzondering te maken ten be hoeve der huiseigenaren, door aan hen het minder verbruikte te restitueeren. Het sub c aangevoerde argument is mede onjuist, daar de prijs ingevolge art. 6 der verordening 13 1/3 cent per M3 bedraagt, terwijl rij die meer ge bruiken 24 en 22 cents per M3 betalen. Eerst bij een zeer groot jaarlijksch verbruik wordt Hei gemiddelde prijs per M3 lager dan 13 1/3 cent. Het laatste argument kunnen wil stilzwijgend voorbij gaan, daar het ons meer eigenaardig voork »mt, dal het belang der gemeente hetwelk in dit geval niet uitsluitend een geldelijk belang kan zijn, door het gemeente bestuur wordt beoordeeld.". Zij steLlen voor afwijs.nd Ie beschik ken op liet adres. Ver d i's R e q u i e m. Do generale repetitie, Maandagavond in de groote concertzaal van do Sociëteit „Vereeni- ging" gegeven, heeft ons 'n voorproefje gegovcn van de heerlijke uitvoering die ons Woensdagavond wacht. Velen genoten bij voorbaat van dit kunst- Feuilleton» Naar het Duitsch van E. WERNER. 3. Voor een Vorst die met van gelijken, stand! moet trouwen is liet zeker een ongeluk als hij verliefd wordt en Prins Leopold was al mooi op weg. Het is een publiek geheim dat hij de lang bepaalde ver- hinteuis met het verwante Koninklijke Hof beslist geweigerd heeft, vandaar de allerhoogste ongenade. De Hertog heeft hem ten snelste op reis gezon den, dat wil zeggen verbannen; er dreigde onherstelbare oneenigheid in de Vorstelijke familie en dat alles ter wille van deze VaLeska Blum. Nu, rij is er mooi genoeg voor dat. ook een Prins van hier een dom me streek zou kunnen doen, veroor loofde Maller zich op te merken, maar dit ongepaste gezegde haalde beam een scherp verwijt van zijn clvef op den hals. Halier, ik twijfel niet aan, jo op rechtheid, maar ik verzoek je meer be tamelijke uitdrukkingen te gebruiken.. Men spreekt niet van „domme streken" als het een lid van het vorstenhuis geldit. Overigens was die hartstocht van den Prins van voorbijgaan-den aard, hij is natuurlijk tot bezinning gekomen en zal zich wiel aan het bevel van den Hertog onderwerpen; zijn hu welijk met Prinses Marie is eene uit gemaakte zaak. En juffrouw Blum? Nu, zij zal de vorstelijke aanbid der zeker zeer ongaarne verloren heb ben, maar zij heeft zich overigens in de geheele aangelegenheid met zeer veel tact gedragen, zoo zegt men ten minste, maar ik vertrouw die jonge dame met hare gevaarlijke schoon heid niet, zij komt mij verdacht, zeer verdocht voor. Eerst tracht zij een Prins uit het regeex*ende Huis in ham netten te verstrikken en toen haar dat niet gelukt komt zij plotse ling hier in Soefeld voor dan dag, juist hier waar de aanslag tegen het Vorstenhuis op touw wordt, gezet Ik vermoed daarin een geheimzinnig ver band de zaak kan ziGh vreeselijk onthullen. Maar u gelooft toch niet. dat juf frouw Blum zelf den aanslag zal doen? riep Halier verschrikt. Ik geloof niets, ik breng alleen in verband Men heeft voorbeelden iu de nieuwere geschiedenis voor beelden waarbij d'e hanen te beirge rij zen! Dank maar eens aan Rusland! Ih elk geval zal ik scherp uitkijken. En daarop ging de heer Sebald ook naar do tuinheining en begon die pas torie op te nemen als had hij dte gavo door gesloten deuren en vensters te kunnen heenzien. Hij kon zich editor niet lang hier mede bezig houden, want nu naderde een tweede rijtuig van den anderen kant waar d'e straatweg langs het meer liep; een licht-, open wagentje, waarin zich slechts een enkel heer be- bevond. Het rijtu/ig hield voor do her berg stil en de reiziger stapte uit; het was een nog tamelijk jong mensch, die in weerwil van zijn burgerkleeding in houding en voorkomen den militair niet kon verloochenen en beslist tot den voornamen staud behoorde. Hij wierp een snellen, scherpen blik op de twee vreemdelingen, keerdie hen toen weder onverschillig den rug toe en verlangde van den nadertreclenden kastelein op korten, bevelenden toon ©an kamer en volgde hem diadel ijk naai* de bovenverdieping waar die ver trekken voor de reizigers waren gele gen. Nauwelijks was hij verdwenen of Sebald, düe hij hot naderen van het rijtuig zijn plaats onder dien appel boom weder had ingenomen, stond op en xeide halfluid, maar niet nadruk: Halier die man is verdacht! Ja, mijnheer Sebald, maar voor naam. Dat ia geen paardenkoopman en hij reis ook niet in cognac en spi ritualiën. Des te eager dos te beter, wil de ik zeggen, want de zaak schijnt eindelijk te beginnen zich te ontwik kelen. Ga op je post en breng mij zoo spoedig mogelijk bericht. De ondergeschikte gehoorzaamde, hij inoest telkens bij de aankomst van vreemdelingen dén kastelein uit- hooren, wat hem bij diens spraak zaamheid niet veel moeite kostte. Als voorgewende bediendie mocht hij nieuwsgieriger zijn dan zijn chef, van wien elke ondervraging zou zijn opge vallen. Ook nu kon hij zich tot zijne tevredenheid van zijne opdracht kwij ten 'keendfe nog goem tien minuten, later met zijn rapport terug. Welnu? vroeg Sebald in gespan, non verwachting Waf- weet jo van den vreemdeling? Van waar komt hij? Waai* gaat hij heen? Wat doet hij hier? Laat hooron! Hij heeft voorloopig een kamer genomen. Dat is niet verdacht en ver der. Vervolgens heeft hij naar eorn ander heer gevraagd1, dien hij hier moet ontmoeten en dien hij hier dacht te vinden. Dat is zeer verdacht! In elk geval een handlanger! En toen? Eindelijk heeft hij naar de pas. tor ie geïnformeerd en gezegd dat hij het voornemen had den domlnó een bezoek te brengen. Sebald sprong met een triomfeeren den blik van zijn stoel op. Holler ik geloof dat wij hem li/ebben! De man dio den aanslag wil doen? Ten minste ©én van die bende, want zonder twijfel is er een geheele bende misdadigers. Het kan onmoge lijk toeval zijn dat een eenvoudig dorps-diominé in hetzelfde uur two© zulke raadselachtige bezoeken ont vangt. Misschien is hij een blind werktuig vau de samenzwoer dors, dtien men d'e oog>en moet openen of misschien ook niet, in elk geval heeft er in zijne woning eene verdachte hij- eenkomst plaats. HalLer •- ik zeg het je, wij zullen een mooie vangst doen. Ja, en dan pakken wij zo allen gezamenlijk hij den kraag, antwoordde Halier zeer tevreden, terwijl hij zijn vooruitgaanclen chef in het huis volg de- Het was intusschen middag' gcwoiv den; het water van het meer glinster de als met duizend schitterende von ken en felle zonnegloed lag rondom over de bergen, zelfs in dn bosschen die de hoogten bedekten, drong de zwoele middag-warmte door. Onder het schaduwrijke groene dak volgden daar twee wandelaars eon smal boschpad, dat in vrij steile kron kelingen bergafw aarts liep en slcchtjj somwijlen, als de boomen dunner wa ren, een blik op het meer liet slaan dat nog tamelijk in de diepte lag. P» twee jonge mannen woron van dénzelfden leeftijd, ver in dB twintig. De een, eene forache gestalte met een mooi, erg goedhartig, maai* vrij on.- noozel gezicht droeg een elegant toe- ristenkosluum, maar schoen zeer ver- hit en vermoeid. Ilij droogdn zioh

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1