NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS i litSSjlNR&lr .ADVERTENTIËN: 19e Jaargang Dinsdag 4 Maart 1902. No. 5729 HAARLEM S DAGBLAD Yoor Haarlem per 0 maanden1.20 Van 15 regels 50 Cts.; iedere regel meer 10 Ots. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prrjs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door bet geheele Rijk, per 3 maanden. f 1.65 ^ejt Reclames 30 Cent per regeL Afzonderlijke nummersi} 0.02Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 8 maanden0.37M Telefoonuummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122, de omstreke^. en franco per post0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantïera. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan bet Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenlandi Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Suec., Parijs Si&»« Faubourg Montmartre. Haarlem's Dagblad van 4 Maart bevat o. a.: De drijfjacht in den Oranje- Vrijstaat en de Britsche nederlaag bij Klerksdorp, Een merkwaardig artikel van de „Petit Bleu", On derscheidingen Nieuwjaarwen- schen, Voetbalwedstrijd Haarlem Volharding, Kijkjes om ons heen. Politiek Overzicht. Een Reuter-telegram uit Harriamith. van 28 Febr. geeft nog die volgend» bijzonderheden, ten aanvulling van Kitchener's dépêche over die drijfjacht in het Oosten van den O. V. S. De richting van de drijfjacht, die ©enige dagen duurde, was van Vrede naar Harrismith.. Op Donderdag had- den de troepen de Boeren gedwongen, zich samen te trekken op die Vaalri- vier (een zijtaik van de Molen-rivier, Red.), waar zij ten slotte ingesloten waren. Kolonel Rawlinson stond den vijand een wapenstilstand van een uur toe, om de overgave te bespreken, en dfe vijand besloot zich over te ge ven. Tot dusver zijn 600 A 700 gevange nen in veiligheid' gebracht. De Boe- renverliezen gediurende de drijfjacht zijn onbekend, maar moeten aanzien lijk geweest zijn. Onder de gevang»- men is ook John Weseels. De gevangenen zijn hier heden middag aangekomen- Aan de Londensche bladen wordt uit ilarrismith geseind1: Verscheiden colonnes verlieten Lind- ley op 21 Febr. en trokken langs de beide oevers van de Wilge-rivier. Zij bezetten de Klipdrift in den morgen van den 23en en verhinderden een troep Boeren de rivier over te steken. De Wet, Steyn en Weasels met een groote macht Boeren staken de Wilge- rivier van het westen naar het ons-ten over in den nacht 24 Febr., maar daar zij zie htoen tegenover Rimington's strijdmacht bevonden, gingen zij bijna onmiddellijk weer over bij Schuui*- poortdlrift. Reuter teekent hierbij aan: Daar de geheele drijfjacht en hei definitief in sluiten van de Boeren plaats had op de rechterzijde van de Wilgerivier, blijkt het dat De Wet, Steyn- een Wea sels en hun strijdmacht zich slechts een korten tijd bevonden in het gebied door de operatie bestreken. Tijdens de drijfjacht baden weinig ernstige gevechten plaats, behalve bij de poging om door d!e Nieuw-Zeelun- ders te breken. Het lager, dat Rawlinson gevangen nam, telde meer dan 400 man. Kitchener seinde Zaterdag uit Volks- rust; De verliezen der Boeren bedragen 50 do oden, 10 gewonde en 759 niet-i wond'e gevangenen; buitendien zijn een groot aantal dOod'en en gewon den in de berichten op meer dteui 100 gesteld d'oor de Boeren met nomen toen zij d'oor de lijn heenbra- ken in den nacht van d!en 24en. Er werden toen 160 dioode paarden ger vonden. Behalve de verhezen, door de Nieuw-Zeelanders geleden bij die ge legenheid, waren onze verliezen zeer gering; één officier gewond en vier minderen gedood. „Central News" meldt uit Pretoria, dat Kitchener persoonlijk de jongste operaties heeft geleid, en zeer teleurge steld is over d'e ontsnapping van De Wet en Steyn. De „Standard" noemt in een hoofd artikel he<t gevangen nemen van het geleide van Von Donop's konvooi een pijnlijke nederlaag. Het ia geen lichte schok voor Engeland's trots z zij dat in deze periode van den veldtocht een troep van 16 officieren en 451 man gevangen genomen is. Het feit dat reeds de namen van honderd gewonden gemeld1 zijn, bewijst dlat zij hun lieven niet goedkoop verkocht hebben. Het is niiet mogelijk aan te nemen, d'at ook d» doodienlijst niet groot is, Etr zijn veel te veel gevallen •geweest, dat een verrassing schier uit gelokt te dbor een zorgelooze verwaar- loozing van de eerste beginselen van de verkenning en waarin iets als par niefk een toestand, waaruit man zioh met onversaagdheid had kunnen red den, bedorven heeft. De aanvullings-verliezenlijst van het gevecht bij Klerksdorp op 25 Febr. geeft 5 officieren en 45 man als gesneu veld, benevens twee officieren als ge wond op. De „Petit Bleru" wijst erop diat zeer waarschijnlijk deze Britsche neder laag ia stilgehouden totdat het resul taat van de drijfjacht kon worden ge meld en vermoedt, dat da berichten daarover ook om die reden niet zeer betrouwbaar zijn. Kitchener's eerste telegram over de drijfjacht werd- dien 28en Febr. om elf des vooaunidd/ags uit Harrismith ge zonden, zijn telegram over de neder laag bij Klerksdbrp, heet in den na- middag van donzelfden dag, oan 6 uur, uit Pretoria te zijn gezonden en daan op is gevolgd) een aanvullings-telegram over de drijfjacht, den len Maart, dtea voormidldags te 6 uur te Harrismith aangeboden. Nu wordt het zeer waarschijnlijk wat de „Petit Bleu" beweert, dat Kit chener dus in t geheel niet te Pretoria is geweest. Immers de drijfjacht was op 28 Febr. afgeloopen, het voornaam ste omtrent den uitslag was reeds be kend, zoodat er oogenschijnlijk voor lord! Kitchener geen reden bestond, als hij reeds naar Pretoria was terugga- keeaid, om zich opnieuw naar Harri smith te begeven. Het tellen van de gevangenen en den buit kon hij toch zeker wel aan zijn ond'erbevedhebbers overlaten. Veel meer moest er den opperbevelhebber aan gelegen zijn te vernemen wat er bij Klerksdorp is gebeurd wat nog steedis niemand weet en dat kon hij voorzeker te Klerksdorp of desnoods te Pretoria be ter te weten komen dan te Harrismith. Bovendien vestigt het blad de aan dacht op een eigenaardige volgorde in de berichten van het oorlogsterrain. „Toen bekend moest worden", zegt de „Petit Bleu", „dat de Boeren ten zuiden van Klerksdorp 467 gevangenen hadden genomen, sprak de Britsche regeering Vrijdagavond eerst van de zeshonderd Boeren die gesneuveld of gevangen genomen zijn tusschen Har rismith en den Van Reenen's pas. Tom Zaterdagmorgen generaal Kitchener meldde dat het gevecht bij Klerks dorp behalve de 467 gevangenen nog 119 dooden en gewonden had gekost een totaal van 586 man wordt enkele uren later een nieuw telegram van Kitchener gepubliceerd, dat het aantal dier Boeranverliezen in het oos ten van den Vrijstaat op 800 brengt. Dat is dezelfde leepe truc welke se dert het begin 'dar vijandelijkheden i steeds iB gebezigd. Kitchener heeft daarmede niets te maken; hij moet zijn regeering juist inlichten. Maar deze vea-valscht de cijfers naar haar behoefte": Het blad is overtuigd' dat die verliezen in het Oosten 1500 of 2000 zouden hebben bedragen als de Engel- eohen bij Klerksdorp duizend man haal dien verloren. Zelfs de „Westminster Gazette" twij felt aan de beteekeaiis van het getal van 800 Boerenverllezeu en vraagt hoe. vele vrouwen, kinderen en non-com battanten eronder zijn. In ons vorig overzicht noemden wij de opmerking van Kitchener over Ma~ juba naar aanleiding van de jongste drijfjacht, laf. Blijkbaar waren ook in het Britsche Lagerhuis enkele le den van daze maendng. Toen de mi nister van oorlog St. John Brodridk deze pasage voorlas, riep de afgevaar digde Davies: „Mag ik wagen of de verwij-zing naar dan jaardag van Majuba in over eenstemming is met de staatkunde van een christelijk volk?" Hij ontving geen antwoord1, maar zijn partijgenooten juichten hem toe. Toen een paar uur later dezelfde minister Kitchener's telegram met de verliezen te Klerksdorp mededeelde, riep die heer Crean: „Zegt hij wat van Majuba?" Maar dat deed die beul van Soedan thans niet. Buitenlandsch Nieuws. Opstootjes te Parijs. Zondag werd in de zaai van de Ar beidsbeurs te Parijs een meeting van werkloozen gehouden. Onder het tal rijke publiek waren veel anarchisten. Er werden uiterst heftige redevoe ringen gehouden. De „compagnons" begonnen te schreeuwen: Genoegl De straat op! Het publiek ontruimde de zaal, terwijl de officier de la paix, die met de handhaving der orde was belast, versterkingen van politie liet komen. De agenten trachtten de be- toogers te houden binnen het terrein va de Arbeidsbeurs, maar werden met stokken aangevallen. Er ontstond een geweldige vechtpartijten slotte wist de politie de groepen te versprei den. Vijftien politieagenten zijn ge wond; 20 personen zijn gearresteerd en in verzekerde bewaring gehouden. Overstroomingen in de V. S. In alle deelen van het land ten oosten van de Mississippi hebben zware over- stroomingeo plaats gehad, ten gevolge van stortregens en het spoedig smelten van de sneeuw. Spoorweg- en telegraaf dienst zijn sterk gedesorganiseerd. Vele fabrieken zijn genoodzaakt stil te staan. In enkele deelen van Pittsburg en Alle ghany steeg het water tot de tweede ver diepingen der hulzen. Algemeene Berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. De Goorklia nam Zaterdag te South ampton 500 man voor Zuid-Afrika t boord'. De Hortiensius is met 1015 muilezels van New-Orleans naar Kaapstad ver trokken. Het hoogvanraadshof to Kimberley heeft ©en Boer uit Grikwaland Weat veroordeeld tot vitecr jaar, omdat hij i vijand als lamMruat had gediend, en drie andere tot drie jaar, ook omdat zij ambtenaar van dé Boeren waren geweest on mannen aangespoord badl. den zich bij de commando's aan te sluiten. Den 27en Februari is het Natalsche parlement geopend. Sir Henry Mc. Callum, de gouverneur, hield een re devoering, waarin hij den vooruitgang van den oorlog prees. Over de uit breiding van het Natalsche gebied was nog geen beslissing gevallen, zeide hij. Chamberlain heeft in het Lagerhuis gezegd, d'at het nog niet beslist i waar de zetel van de regeering in Transvaal zou wezen. De uitslag van kolonel' Barker's ope raties tusschen Lindley en de Wilge rivier gedurende de afgeloopen week is, zegt een bericht van den 25en uit Kroonstad, dat 30 Boeren krijgsgevan gen zijn gemaakt, 5 gedood) en 4 ge wond, terwijl 34 geweren. 1040 patro nen, 225 paarden. 32 zadels, 780 stuks vee, enz., buitgemaakt werden. Een klein lager is den 19en. 's nachts bij Bothaville overrompeld. Er wer den 16 Boeren gevangen genomen. Uit Middelburg in de Kaapkolonie werd een paar dagen geleden gemeld. dat de Boeren in het noordoosten nog altijd in hert district Dordrecht rondzwerven. De plaatselijke troepen moeten den 25en ze® opstandelingen met geweren en ammunitie ,op den Bamboesberg gevangen hebben geno men. Uit de verliezenlijst: Bij Klerksdorp 100 man gewond, allen minderen. Ermelo 23 Febr. 1 gewonde, Holspruit 24 Febr. 2 gew., Bothaville 23 Febr. 3 gewonden, aldaar 25 Febr. 1 ge wonde; Grootplaats 25 Febr. 2 gew., Bos hof 23 Febr. 1 gewonde. De vader van den vermoorden Schee pers heeft zich bij Wonderfontein aan de Engelschen overgegeven. De „Daily Graphic" meldt, dat de re geering haar voornemen heeft bekend gemaakt om den Pretoria—Pietersburg spoorweg te naasten, op de voorwaarden vervat in de concessie verleend door het gouvernement der voormalige Zuidafri- kaansche Republiek. Wessels en Wolraarans zijn te Was hington aangekomen, vergezeld van Montagu White, oud-consul van Trans vaal te Londen. De gedelegeerden zeg gen, dat zij nog geen definitief plan hebben opgemaakt.. ALLERLEI. Spanje heeft veel last van overstroo- mingen: De Taag is buiten de oevers getreden en heeft onberekenbare schade veroorzaakt. De toestand van Waldeok-Rousseau is bevredigend, doch de minister moet rust hebben. President Loubet die hem wilde bezoeken, heeft daarvan op aanraden der geneesheeren voorloopig afgezien. Miss. Stone keert naar Amerika terug, om haar oude moeder en haar bloedver wanten terug te zien, maar eerst over eenige weken. De koning van België is licht ongesteld. Stadsnieu ws Haarlem, 3 Maart 1902. Z. A. S. M. (Vervolg). Door die afdleeling Amsterdam werd ter sprake gebracht het ontnemen van het stemrecht aan ledten, voor wie geetn bonds-contributie is betaald, en dit naar aanleidlimg eener circulaire van het hoofdbestuur. De afgevaardig de zou gaarne zien, diat hier een mid denweg werd gekozen. De voorzitter antwoordde dat door het hoofdbestuur vroeger wel eens in strijd met het reglement is gehandeld, (omdat men dte bepalingen niet te streng wild» toepassen) doch dat liet niet bij machte is dien le den de contributie te schenken. Daar die bond niet buiten geld kan, dient het hoofdbestuur in het vervolg streng de hand te houden aan toepassing van het reglement. Wel zou de contributie, die toch al laag is, nog kunnen worden verlaagd. Doch dit voorstel moet van d'e af deelin gen uitgaan. De afd. Amsterdam wenschte toch gaarne niet-betalenden het stemrecht te doen houden, Mr. de Vries, die rechtsgeleerdfe ad viseur, meende dat het in dte vorige vergadering in deze genomen besluit om dien niet-betalenden het stemrecht te verleenen, in strijd was mat het reglement en derhalve dte algemeene vergadering dit besluit moest te met doen of het huishoudelijk reglement, dat bepaalt dat een lid dat binnen 2 maanden niet betaalt wordt geroyeerd, daarna ai* moest veranderd worden. De voorzitter betoogde nogmaals die onbillijkheid/ om aan niet-betalende le den dezelfde rechten toe tie kennen als aan betalend». Ten slotte werd' be sloten ,dat aan de niet-betalende leden voor deze vergadering nog het stem- 8recht zal worden toegekend). Even wel behoudt het bestuur zich het recht- voor op eene volgendie vergadering nog eens op deze zaak terug te komen. In behandleling kwam nu het aange houden voorstel op de algemeene ver gadering van 1 Oct. 1901 der afd. Am sterdam, luidende: „Toe te voegen aan de statuten: Bij terugkeer naar Zuid- Afrika in dienst dhr N. Z. A. S. M. kan dte Bond. al® zoodhnig daarheen worden overgeplaatst met een nader te bepalen hoofdzetel. Na eene korte bespreking trekt Am sterdam haar voorstel in, nadat Mr. de Vriea gewezen had op het onnood'ige van opneming van eene dergelijke be paling. Alvorens de agenda verder werd af gehandeld, dieed de heer Oudtechans Denz, voor eenige dagen uit Johannes burg teruggekeerd, eenige mededeel in- gen aangaande dte aldaar opgerielite vereeniging, welke in denzelfdten geest zou werken als die in Nederland. Gaarne zou epr. zien dat aan deze commissie to Johannesburg eenige schriftelijke meded'eelingen omtrent den toestand! en de werking van dten Bond, werden gedaan. Nog deelde hij mede dat de zaalc daar goed stond, zoodat de toekomst met volkomen ver trouwen kan worden tegemoet gezien. De Voorzitter antwoordde, dat het Hoofdbestuur aan den wensch van den heer Oudsclvans zou gevolg ge ven. Daara ging men over tot behande ling der voorgestelde wijzigingen in de Statuten, door Mr. S. de Vries Cz. Artikel 1 werd zon dor stemming aangenomen. Dit luidt nu: Er bestaat in Nederland een Bond van uit Zuid- Afrika teruggekeerd personeel der Nederlandtecbe! Zui'd-Afrikaansche Spo or weg-M aatschappi j De Bond draagt den naam van „Bond van N. Z. A. S. M. Personeel" en is gevestigd te 's Gravenhage. De afdeeling Utrecht Irak daarop haar voorstel om idien naam van den Bond te veranderen in: Bond van uit Zuid-Afrika verdreven en vrijwillig uitgeweken N. Z, A. S. M. Personeel, in. Van die overige gewijzigde artikelen die werden aangenomen, vermelden wij nog de volgende: Art. 2. Het doel van den Bond is: a langs wettelijke en geoorloofde we gen vergoeding te verkrijgen van do tengevolge van dien oorlog van Enge land in Zuid-Afrika door dte leden van den Bond geiteden)'schade; onderlinge steun van de leden. Artikel 11. Bij ontbinding van den Bond' worden de aanwezige fondsen na liquidatie der Vereeniging door het Bestuur onder de oog overige leden pondspondsgewijze verdeeld. Feuilleton. Vrouw Stelile's antipathie. Naar het Dmtsch van HERMINE BELLINGER. 1. De bewoners van het Slotplein wer. den sedert eenigen tijd verontrust door het dagelijks verschijnen van een grooten ruighaiógen herdershond), dlie alle uiterlijke teekenen da-oeg geen meester te hebbenen in een geheel ver waarloosden toestand verkeerde. Ilij ging gewoonlijk midden op de straat zitten, waar hij een jammerlijk gehuil aanhief alsof hij alle menschen als getuigen wilde aanroepen van zij ne diepe ellende. Bleef echter een voorbijganger staan om naai* hem te zien, dan nam het dier ijling® dte vlucht. Tegen den avond verdween hij van het plein om d'en volgenden dag in het middaguur weder voor den dag te komen. Polde, zeide vrouw Stehle, dte vrouw van don bode der Kanselarij, tegen den kleinen jongen, die steen kolen voor haar moest dragen, ga eens naar buiten en geef don hond een paar beentjes, want dat gehuil is niet aan te hooren. De kleine trad met zijn voorraad1 op straat en wierp dien hond een beentje toe. Het dier zag het liggen, jankte zachtjes, maar waagde zich niet van zijne plaats. Een tweede been werd hem toegegooid dat de hond bijnia raakte; hij liep eerst weg, maar keer de zich in het volgen dte oogenhlik we der oan en stortte zich als woedend op die beenderen. Terwijl hij die stuk beet en doorknaagde rilde zijn geheele lichaam. Het kind wierp hem been na been toe; een hard stuk brood d:at bij den afval was geweest, had) het in den zak gestoken. Toen de hond met de beentjes klaar was, kwam hij een stap nader en zag d'en kleine strak aan, nog meer vragen, zoodat deze snel in dien zak tastte en het brood te, voorschijn haalde. Het was echter zoo hard) dat het niet te breken'was en da-ar om ging dte klei ne naar de dichtbij zijndle pomp om het een weinig te laten weeken, gaf daarna dte eene helft aan den hond eoi stak d'e andere helft weder in zijn zak. Het dier had het snel opgegeten, ging weder zitten en keek onafgewend naar de handen van den knaap. Nu ontstond een strijd in dte borst van den kleine, hij wilcDe heengaan, maai* hij kon er niet toe komen, want de blik van den hond scheen hem be paald terug te houden die blik van ellende, van honger en van gebrek. Be greep hij die taal, het kleine bleeke ventje met de magere, d'oor het kolen dtragen zwart geworden handen. Zoo bleven zij een poos staan, oog' in oog, de hond en het kind, alsof zij widen afwachten wie het liet langst zou uithouden. Toen tastte de knaap zuchtend in zijn zak en wierp den hond het overschot van het brood toe. Deze verslond heit, slikte aeai paar maal en legde zich toen neder, de snoet op de uitgestrekte pooten; hij scheen nauwkeurig te weten d'at er niets meer voor hem was te verwachten. Polde», Poldle, liet zich die luide stem van vrouw Stehle hooren, groo te genade! in dien tijd zou ik al die honden in de stad wel eten hebben' kunnen geven, maar ik zeg het je en onthoud het als je die luiheid! niet gauw afleert, dian houd' je het hier geen vier weken meer uil Zij liepen die gang van het voorge bouw dtoo-r; op d» plaat® lag de wo rmig ge Mi vloer i. -Fuel" flapte m e»u paar sloffen, maar oolc b 'ermede durf. de hij zijne voeten bijna niet- meer *e zetten op den met zand be stro ilden vloer van het smalle voorhuis. De vrouw was in de woonkamer gegaan en had de deur opengelaten; het was een hoekkamer met drie ramen die alle wijd open stonden. Dientenge volge was daar ook alles in bewe ging; de gordijnen met de wonderlijk gehaakte tusschenzetsels en kanten; de einden van het eveneens gehaakte ta felkleed fladderden als gezweept om de tafel; de lampenkap, een haakwerk op rood zijdepapier, knettea*dö als een klein houtvuur. Het geheele vertrek maakte den indruk van eene tentoon stelling van haakwerk en een ieder kon begrijpen dat op dte met gebloemd haakwerk overdekte canapé geen ster. veling het zou wagen te guan zitten. De heer Stehl® zette dlan ook nooit een voet in deze kamer, die hij den „luchtballon" noemde. Vrouw Stehle zocht in d» bovenste lade van haai' latafel naai* klein geld. Petroleum, zeep, schoensmeer tien twintig dertig begrepen, Pelde? Hij gaf geen antwoord; met voor overgebogen bovenlijf stond hij op den drempel, naar dien kant van het vertrek starende waar de groote kast stond, een mooi, oud meubelstuk, kunstig ingelegd. In dte ziekelijke oogen met rood» randjes was eens klaps leven gekomen, hij zag niets an ders als die kast. De vrouw zeide opnieuw: Heb je mij begrepen? De knaap keek haar zoo dtem aan dat zij hem woedend' bij de schouders pakte. Wil je mij nu eens zeggen of je wat in je hersens hebt, dat val ik we. ten heb je er wat in of niet? De kast, kwam er stotterend uit. Zij lachte hardop: Die groote kast? Nu, wat doet hij dan in je hoofd? Hij werd vuurrood: Ik wil meubel maker worden! Jijl och, mijn beste Polde, dan moet men een andere kerel zijn! Tot 'Straatveger zou je het misschien nog kunnen brengen, want die maken het zich ook niet druk. Ik zou al do em mers van dte heele straat lang leeg gemaakt hebben, voordat er zoo een het met een enkel emmertje heeft klaar gespeeld. Vrouw Stehle was de werkzaamheid in persoon; alls een wervelwind) vloog zij de trappen op on af; de bureaux, db kachels, het geheele gebouw van hoven tot beneden hieldi zij keurig in orde. Daartusschen in oefende zij haar vroeger bedrijf uit; zij was, zooals zij van zichzelf zeide, eene wereldiberoem. de strijkster geweest en aan hare klan ten leverde zij altijd' een wasoh, die met geen andere was te vergelijken. De roodwangige, mollige, frissche vrouw telde thans veertig jaren, op haar dertigste was zij getrouwd.; kori daarna was haar moedler getorvcn. Virouw Stehle was even handig in liet verzetten van haar verdriet als in haar •schoonmaken. Zij weende twee dagen en twee nachten^ totdat zij geen 'enkelen drogen zakdoek oneer had; daarop zette zij het kleine kamertje^ waarin de moeder gewoond had, on der water, borstelde en veegde als een bezetene in dte rondte en zeide toen: Ziezoo, dit wordt nu de kinderkamer. Het vertrek bleef echter leeg en daar vrouw Stehle nooit tijd' tot nadenken had, baard» het haar ook geen zorg. (Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1