NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 19e Jaargang Donderdag 6 Maart 1902. No. 5731 HAARLEM'S DAQBLAD ABONNEMENTSPRIJSAD VERTENTIEN Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Van 15 regels 50 Ote.; iedere regel meer 10 Ots. Buiten het Arrondissement Haarlem Yoor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door bet gebeele Rijk, per S maanden. 1.65 Reclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers0.02)£ Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak big de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37M Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 128. de omstreken en franco per post0.45 Intercommunale aansluiting Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Far ijs Sf6»* Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit zes bladzijden. Haarlem's Dagblad vau 6 Maart bevat o. a.: Nog eens het gevecht bij Klerks dorp, Nieuwe lapmiddelenDe paarden voor Zuid-Afrika, Parle mentaire Praatjes De strijd in de diamantwereld, Bedriegelijke bank breuk, De wapens neêrKijkjes om ons heen. Politiek Overzicht. Nog is blijkbaar dl© opgave dier verb liezen in het gevecht bij Kleriosdtorp niet volledig. In d!e verlieslijst wordt van de artillerie slechts vermeld) dat 1 luitenant en 19 man van da 4e bat terij gevangen genomen zijn. Van sneuvelden en gewonden wordt niet gerept. En 't is toch wel niet aan te men dat de manschappen die dte nonnen bedienden, er zondier kleer scheuren zoudten afgekomen zijn. Ui.t den volledigen tekst van Kit chener's telegram blijkt nu dtuidlelijk» dat 't konvooi vanWolmaransstad' naar Klerksdorp trok, en 't konvooi kan dus leeg zijn geweest .hetzij liet terug gebracht werdi of te Klerksdorp gevuld moest worden Vreemd echter, dat er in Kitchener's uitvoerig telegram en ook in het verhaal van dte Standard' ■niets van die ledigheid meer te lezen iis. Of dfit blad) gelijk heeft en er nog twee maxims bij het geleidte waren, valt niet te beslissen. Kraaipan, waai" overste Anderson, d'e bevelhebber van het geleide, met 9 officieren en 245 man aangekomen is, ligt op den spoorweg tusschen Mafe- king en Vrijburg, een 140 KM. van het gevechtsterreinDe Boeren hebben hun krijgsgevangenen dtus een groot eind meegevoerd), aangenomen altijd), «Dat men geon ander Kraaipan op hiet oog heeft. Nog zijn alle gevangenen niet losgelaten, maar nu de Boeren den bevelhebber niet gehouden hebben, is er geen reden aan te nemen, dat zij liet andere officieren en minderen wel zouden doen. Misschien schui len er onder de alsnog vermisten vele d'ooden en gewonden. Uit Kitchener's telegram blijkt, dart, die 200 man, die uit Klerksdorp te hulp kwamen, allen bereden troepen waren die zich op het dorp bevonden. Toen zij de muilen do or het veld zagen dra ven, begrepen zij, dat het konvooi ge nomen was en keerden terug. De gevolgtrekking, dat de Boeren ran ver kwamen, maakt Lord/ Kitche ner, omdat de aanval op het konvooi eerst, gebeurde toen het al zoo dicht bij Klerksdorp was, dat de aanval voor de Boeren gevaarlijk werd ;en stellig was het vertrek uit Woknaransstad diadel ijk aan de Boeren gemeld. En clie commando's rijden gemakkelijk een 80 KM. in een nacht. De com mandanten dte la Reij, Kemp, CeLliers, Lemmer, Vermaas, Wolm arana em Potgieter werden allen erbij gezien. Minister Brod/rick gewaagde Dins dag in het Britsohe Lagerhuis, bij die ■indiening der begrooting van oorlog, van de moeilijkheden, dlie veroorzaakt waren door dien onvoorzienen langen duur des oorlogs De cijfers betref fende bet aantal recruten toonden aan, dat dte grens der werving onder het nu geldlende stelsel was bereikt. In 't vervolg zoudle dte soldaat drie jaar bij de troep dienen en negen jaar bij d© reserve worden ingedeeld of acht jaar bij den troep en vier in die reserve. De betaling dier soldaten zal worden ver hoogd' van 10 stuivers per dag tot een shilling, en te begiinnea met 1 April 1904 zal ieder soldaat, die zich voor 8 jaar verbindt, een shilling en zes pence per dag krijgen. Er was voor gesteld een militie van een jaar in te sitepen uit dte vrij wil liger s-rieserve». De meerdere kosten zouden ongeveer bedragen 1,830,000 pond sterling. De regetering was besloten, dat het Engel- sche leger krachtiger uit den oorlog zoude te voorschijn komen. Wat bei- trof die koloniale strijdmachten kreeg de regieerjjng gelegenheid om na te gaan hoe de plannen, dlie zij op 't oog had, aan dte koloniën toeschenen, wan neer dte koloniale staatslieden over kwamen naar Engeland' voor dte kro ning en zij kon dan tevens zien in hoe. ver de koloniën bereid waren om ver antwoordelijkheden op zich te nemen, die de verschillende deelen das rijk3 eng aaneen zou kunnen knoopen. Bro. drick besloot met in warme taal da beschuldigingen te verwerpen, die over de menschelijkheid, de samenstelling en de krijgstucht van het leger waren uitgebracht. (Toejuichingen). Officieel is dus nu erkend dat oorlog Engeland in verbazend ve»el moeilijkheden heeft gewikkeld. De mi nister moge de zaak zooveel mogelijk goedpraten en mooie beloften doen voor de toekomst ,hij kan dlaannee de waarheid' niet verbergen. En al dlie nieuwe maatregelen zijn eenvoudig lapmiddelen, die het groote kwaad niet zulten verhelpen. Bij het debat over de oonlogsbegroo. ting stelde Humphreys Owen een mo tie voor, waarbij de sterfte in de con centratiekampen wordt betreurd en de regeering veroordeeld wegens haar tal men in het aanbrengen van verbete ringen. Chamberlain wees er op, dat 6terfbe zeer was afgenomen. Hij ver klaarde voorts, dat er nog nimmer in de gansche wereldgeschiedenis zulke reusachtige pogingen waren aange wend om de verschrikkingen de® oor- logs zoo gering mogelijk te maken. Bij iedere andere politiek zou de sterfte nog veel grooter zijn geweest De concentratiekampen kostten 180,000 p. st. per maand). De motie van Humphreys Owen werd met 232 stemmen tegen 111 door het Huis verworpen. Buitenlandsch Nieuws. Een tegenspraak (2) Volgens Brodrick zijn Botha, de Wet en du Plessis, de drie mannen, die in het begin van den oorlog als afgezan ten van de Afrikaanders in Engeland zijn geweest, sedert hun terugkeer in Zuid Afrika geen van allen in hun vrijheid belemmercl, Miss Hobhouse heeft, gelijk men weet, andere inlich tin gen. Ook een protest. Reuter seint uit Heilbron, dat er nu iu den Vrijstaat do-uk tegen den fameu sen laster van Europa geprotesteerd wordt. Te Heilbron was de meerder heid van de vergadering Dutch. De heer Huyt lid van denVolksraad van den Vrijstaat, hield een krachtige redevoering, waarin hij de beschuldi gingen tegen het Engelsche leger mon sterachtig m gemeen njoemedj Dan spraken HeiT Gloss, da Groenewald, ex-commandant Van der Merwe en Venter, ook een Volksraadslid. Onder de vergaderden waren ook eenige vrou wen uit een concentratiekamp De Engelschen zijn goed als impre- sario. Gebrek aau vee. De correspondent van de Standard te Pretoria schrijft, dat de republieken weer van vee te voorzien een zeer moei lijk vraagstuk is. De South African Cold Storage Comp., die voor het leger vleesch levert, heeft van Juli 1900 tot Juni 1901 134,000 runderen en 544,000 schapen geslacht. Tot 1 Februari 1L kan het verlies, dat de veestapel 'n Zuid-Afrika door den oorlog geleden, heeft niet minder zijn dan 250,000 run deren en ruim een millioen schapen bedragen hebben. Een tijd lang heeft men ook het fok- vee geslacht om da ossen voor het transport te houden. Vele jaren, zegt de correspondent, zal Zuid-Afrika grootendeels moeten teeren op inge voerd vleesch. Niet veel liefhebbers. Volgens opgave van den Engelschen minister van oorlog, Maandag in het Lagerhuis gedaan, zijn er sedert het begin van den oorlog in Zuid Afrika 15 bataljons militie; daarvan zijn er nog maar vier teruggekeerd. Op het oogenblik zijn er 4860 man van de vrijwilligers compagnieën in Zuid Afri ka. Om hen af te lossen, heeft het legergestuur begin Januari nieuwe vrijwilligers opgeroepen, maar, gelijk wij weten, hebben slechts 36 officieren en 1460 man zich aangeboden. Zoolang Kitchener die vrijwilligers noodig heeft, en er geen nieuwe zich aanbie den, moeten die in Zuid Afrika er blij ven. De paarden voor Zuid-Afrika. Het Britsche ministerie van oorlog heeft een blauwboek openbaar ge maakt over de remonte-paarden voor Zuid-Afrika Het bevat de telegrammen, seld tusschen hest departem. van oor log en Kitchener. Uit de stukken blijkt dat Lord Kitchener klaagt over dte hoe danigheid) dier paarden, die niet in staat zijn dte vermoeienissen van den veldtocht te doorstaan. Hij zegt dat hij moet voortgaan maandelijksche zendingen te vragen en verlangt er zelfs 2000 meer per maand. Het ministerie antwoordt, diat er nu 241,000 paardten in Zuid-Afrika zijn en dat het niet kan voortgaan met 10 A 12,000 paarden per maand- te zendien, die binnen eenige dagen buiten dienst zij nu De Daily News zegt van bevoegde personen te weten dat de paarden die in Zuid-Afrika ingevoerd worden, ge middeld slechts 6 weken leven. De Daily Mail zegt: Het blauwboek bewijst dat, in plaats van te voorzien en voor de toekomst te wer ken, het ministerie van oorlog de grootste nalatigheid aan den dog heeft gelegd. Woedende vorsten. Men meldt uit Weenen aan de „Mor ning Leader": In antwoord op een vraag van koning Alexander van Servië, om te weten of zijn bezoek welkom zoude zijn te St. Peters burg, heeft dè minister van buitenland- sche zaken geantwoord dat hij welkom zou zijn, op voorwaarde dat hij de ko ningin niet meebrengt. De vorst van Bulgarije heeft verzocht den datum vast te stellen, waarop hij zijne hulde aan den Czaar mocht Koiceu brengen. De Russische regeering ant woordde, dat de Czaar nog verscheidane maanden belet had. Beide vorsten zijn woedend. De suikerconferentie. In de Dinsdagmorgen te half twaalf gehouden bijeenkomst van de suiker conferentie werd de nieuwe overeen komst nog niet geteekemd. Er werd besloten dat de ondea-teekening Don derdag zou plaats hebban en de tekst der overeenkomst onmiddellijk daar op bekend gemaakt zal worden. Algemeene Berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA. Het transportschip Winkfield is met 504 paarden uit Engeland naar Zuid- Afrika vertrokken. De Times verneemt uit Amersfoort, dat generaal Botha naar Vrijheid te ruggetrokken i®, en aan zijn onder bevelhebbers gelast heeft, hem te vol gen. Boteren die zich onderworpen hebben, verzekeren dat Botha vo/rne- mens is, de Oranjerivier over te trekken, om te confereeren met Steijn, d'e Wet en Schalk Burger, De Standard /bejV&t een telegram van haar correspondent te Klerksdorp met bijzonderheden over de nederlaag van v. Donop'a kolonne. Wij onoiee- nen er alleen dit aan, dat toen de Engelschen Maandagavond de Ijzer- spruit overtrokken, en daar kampeer den, er geen Boteren in 't gezicht wa- ren.zoodat-Paget's ruiiterij verlof kreeg om naar Klerksdorp te gaan, hetg .-er. de sterkte van het oonvooi-escorte verminderde tot 580 man. Rhodes moet weer beter zijn. De Londensche avondbladen behel zen een telegram uit Hairrismiih, ge dagteekend 1 dezer, volgens hetwelk de Wet bij den aanval op die Nieuw- Zeelanders op 23 Februari aan den arm is verwond. ALLERLEI. Weer is een Finsche courant voor goed door de overheid te Helsingfjrs. opgeheven, nL de Vupoerin Samonat Soepistoen, terwijl het blad Ita ivar- jala voor drie maanden geschorst is. Hegedues, de I-Iongaairsche minis ter van koophandel, heeft ontslag ge nomen. Heransky is tot zijn opvolger benoemd. De politieke richting van het kabinet blijft dezelfde. De Amerikaansche gezant te Kon- stantinopel heeft bij de Porte een nota ingediend, met betrekking tot de ont voering van Miss Stone, en waarin de bestraffing van de schuldigeA werd verlangd. De Porte antwoordde dati zij alle verantwoordelijkheid in deze zaak moest afwijzen. Stadsnieuws. de ingalijfden bij de Militie volgens de Militiewet 1901 niet tot het ran gaan van eeine ^verbintenis voor de buitenlandse he zeevaart worden toe gelaten, zonder schriftelijke toestem ming van den betrokken minister. Ten nadieele van W. Boeda zijn uit een houten schuurtje staande aaan de Leische Vaart onder deze geni., ont- Vreenikl! 2 graven tem een mestvork: fwoces-verbaal ia opgemaakt. Aan het postkantoor alhier en de daaimnd'er ressorteeremde hulpkanto ren, werd gedurende de maand Fe bruari 1902 ingelegd f 6687.48 en te rugbetaald; f 3667.03; het laatste do.tr het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2235. Haarlem, 5 Maart 1902. Jacob Bosschieter, die docr de rechtbank alhier was veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf wegens diefstal, is in hooger beroep door het gerechtmof te Amsterdam te dier zake veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. Men zie onder de adverten tiën „De Grands Magasins du Prln- temps van Parijs". B ij v o n n i s s s en d e r A r r.-R e c ht bank alhier dd. 4 Maart 1902 zijn in staat van faillissement verklaard 1. F. Bloem, koren- en specerijenma Ier te Krommenie. 2. T van Leeuwen, huisschilder le Haarlem (Raamgracht). 3. J. Molenaar, koffermaker tte Edam 4. C J Klüken, kok en koopman te Haarlem (Kenaustraat). In al deze faillissementen is benoemd tot Rechter-Commissarie Jhr. Mr. R. die Marees van Swinderen. Het bestuur der Nuts-Spaar- bank te Alkmaar heeft voor den bouw van het nieuw te stichten bankgebouw eene beperkte prijsvraag uitgeschreven onder eenige bouwkundigen, niet te Alk maar woonachtig. Van de ingezonden plannen is bekroond dat van den heer J. A. G. van der Steur, bouwkundig inge nieur alhier. Uit de Omstreken. Heemstede. Burgemeester en Wethouders heb ben ea- de aandacht op gevestigd, dat Zaïidvoort. Door den heer Jb. v. d. Werff,brood bakker alhier, is vergunning ge vraagd tot het oprichten van eeno bakkerij met luchtoven in een te bou wen perceel aan dieDr. Joh. Metzger- atraat. Beverwijk. De Rederijkerskamer „Kenuemor- land" alhier verwierf op den wedstrijd te Krommenie gehouden door de v°r- (jfenigfing |,,LaurUlard" den eersten prijs, terwijl mej. M. Roderkerk een eereprijs verwierf. De Vereemtgimg „Eensgezindheid" alhier behaalde ee dea-den prijs. De herijk van maten en gewichten zat alhier plaats hebbenop 17, 18, 19 20 en 21 Maart a.s. liet bouwen van een telefoonlntre.au e. a. aan de Gasthuissteeg, naast het Raadhuis fis bij publieke aanbeste ding door B. en W. gegund aan R. S. Schram alhier voor f 920. Op 28 Maart as. zal het 30 jaar ge leden zijn, dat de heer J. F. Helmers alhier benoemd wendi tot opzichter vtan den Rijkswaterstaat bij het Noord- zeekanaal. Haarlemmermeer. Men is hi eed terufevckoniieai van. het denkbeeld 1 Juli feest te vieren, cn wil wachten tot dien tijd dat gemeen te en polder een eigen bestuur krijgeu dat in 1855 en 1856 gekozen werd. Binnenland. Parlementaire Praatjes. Het aantal interpellaties is met één vermeerderd. Aan den heer Marchantis nl. verlof verleend om op een nader te bepalen dag den Min. van Just, te in- terpelleeren over het weigeren van ee» verpleegde in de Rijkswerkinrichting te Hoorn om zijn stervende dochter te ino gen bezoeken. De eerste lezing van het ontwerp be treffende bevordering, ontslag enz. van marine-officieren, kon betrekkelijk snel afloopen omdat de Reg. de veranderin gen iu de wet ten aanzien der landmacht officieren, grootendeels ook in deze wet had aangebracht. De Kamer bepaalde Ft uillttun. Vrouw Stehle's antipathie. Naar het Duitsch van HERMINE B1LLINGEB. Poide, ik zal je eens wat zeggen, als je mij open en eerlijk bekent: ja, vrouw Stehle, ik krijg niet genoeg te eten dan krijg je voortaan wedieir alle middagen koffie. Denk er e goed'Over na, ik zal je er dien tijd; voor laten. Zij nam een nieuw ijzer en keerde Polde den rug toe; toen zij omkeek was hij verdwenen. Nu weet ik het, zeidie zij tot haar man, toen hij beneden kwam, n/u heb ik het er uit gekregen, de jongen wondt een booswicht, hij doet zich vootr als een verschoppeling; bij hem helpt het niet of men het goed meit hem voor heeft of medelijden gevoelt; ik zou dom zijn al9 ik hem niet wegzond. Dat zou ik niet d»eu, meende li aar man, ik heb toch medtelijden miet dien jongen; hij wil den hond mak ma ken om dien hondenpenning te kun nen krijgen en dan te zien aan wien hij toebehoort. Men moet zich alleen verwonderen over zijn geduld'. Hij heeft het mij zelf gezegd. Zoo, en waarom zegt hij dan ■aan mij niets? Stehle hield het antwoord in, dat hem op de tong lag; hij wiilde de vrouw niet tegen het kind opzetten; bat ging hem, haar man, immers nu zoo bij-- zonder goed nu hare gedachten zich steeds met de opvoeding van den knaap bezig hielden, alles ging nu zooveel rustiger tusschen hun beiden, bijna vreedzaam. Zoo, zeilde vrouw Stehle bij zich zelf, wil hij den hond mak maken, dat zal mij dan toch verwond/eren En zij ging voor het huis om dat eens aan te zien. Er lag een weinig sneeuw op do kale takken vau de boomen buiten op liet Slotplein; een snijdende wind kampte met dten met sneeuwvlokken vermengden regen, die kletterend te gen de straatsteen-en sloeg. Plassen en vuil overal waai" men heen zag en wijd en breed geen enkel memsch. Polde stond daar druipend van hot nat en met kromme knieën die van dte koud'e rilden. Maar zijn gezichtje zag er heel tevreden uit, er lag iets onbe schrijfelijk medelijdends in; hij keek naar de.n hond die zoo dicht bij hean lag dat hij hem met dte band) kon be reiken. Maar Polde verroerde zich niet; vreesde hij door eene beweging, door overijld handelen liet zoo moei lijk gewonnen vertrouwen van den hond te verspeten? Zelfs geen trek ken van die zwarte ooghaartjes, het eenige schoone in het gelaat van dien knaap, verried' wat in zijn binnenste omging. Hij zong met zachte, hee9chie stem een schoolliedje en de hond kwis pelde daarbij met zijn staart. Vrouw Stehle kon die ellendige, zwakke stem niet langer aanliooren, zij lteerdle snel in huis terug, terwijl zij stoetsgewijze met dte hand over de wangen 9treek. Kerstmis zou die brave vrouw Stehle eene nieuwe teleurstelling brengen; zij had er zich medte verblijd dien jongen eens recht goed te doen; bij het zou hij een paar kousen krijgen, oude maar nog goed'e schoenen, een hemd en een gekleurdten halsdoek, die haar man nog best had kunnen dragen. Polde nam alles aan zonder een ge zicht te vertrekken, zelfs dte groote pe perkoek en dte roode appels waren niet bij machte hem een lachje af te dwin gen. Hij zeide: dank u, en liep zoo onverschillig met die dingen weg alsof zij hem in het geheel niet aangingen. De jongen, heeft mij de heele Kerstmis bedorven, beklaagde zich vrouw Stehle bij haar man, ik kan met De jongen heeft mij de heele Kerstmis bedorven, beklaagde zich vrouw Stehle bij haar man, ik kan met zulk een karakter niet overweg, ik kan het niet uithouden, ik moet menschen om mij heen hebben die kunnen lachen ear praten maar zulk een gluiper zou mij ziek maken. Niet dat ik op een bedankje gesteld ben maar men wil toch wel een blij gezicht zien als men zich uit deu slaap heeft gehoudten onr zulk een kind eens flink op te knappen Neen, viel zij haar man in do rede ,die trachtte haar" te bedaren, ik wil er niets van hooren dat jij hem in bescherming neemt, die jongen blijft mijn antipathie en geen mensch op dte wereld kan iemands antipathie wegredaneereai, en omdat ik al het on aangename niet alteen wil hebben, moet jij hem wegsturen ja, jij, en daarantede uit, ais je ten minste op de feestdagen een van je lievelingskostjes op tafel wilt zien! Die rnoest de heer Stellis toch niet verspelen en daarom zweeg hij maar en dacht: het zal nog wei eens veran deren. In den ochtend van dien feestdag kwam Polde weder in zijn oud versle ten pak en toen vrouw Stehle hem vroeg waarom hij zijne nieuwe spul len niet had aangedaan, gjaf die jon gen haar tea antwoord): omdat ik liet niet wil hebben. Waarom pakte zij hem toen niet bij zijne ooren? O, jij, krijschte zij hem achterna, toen zij hem met de volle kolen-em mers wankelend zag weggaan, als je maar een enkele maal oprecht wilde zijn, wat zou ik dan niet voor je doen Heb je hem den diemst opgezegd? vroeg zij haar man. Nog niet, bromde hij, wacht toch af! Zij kwam er later juist, bij toen hij huiten bij den jongen stond. Maar in plaats van met dte zaak voor den dag te komen, tastte hij in zijn zak en gaf Polde een paar penningen Aan tafel vroeg de vrouw: Heb je hem nu den dienst opgezegd? Zoo half en half, bromde Stehle. Nu begint hij ook te liegen, docht zij en vanaf dut uur liep zij elk oogen blik naar huiten om ook haar man in het oog te houden. Zoo gebeurde het op zekeren dag, dat zij juist op het oogenblik kwam dat de hond en het kind bijeen ston den, heel dicht bij elkander. Polde streelde het dier, dat vol vertrouwen naar hem opzag; met bevende han den betastte hij den halsband1; wat zat die ingeroeste gesp vast, dte haren van den hond waren er aan vastgekleefd. Koortsachtig ongeduld scheen het kind- te hebben aangegrepen; zijne Mikken dwaalden rond, blijkbaar angstig dat er iemand' zou komen en den hond op de vlucht jagen. Met da handen kon Polde liet maar niet gedaan krijgen, eindelijk bukte hij zich om don riem met de tanden los je maken; er viel iets rinkelcnds op den grond, de hond schrikte en rende weg. Polde hield echter diep ademhalend dien halsband in zijne hand. Wat zal hij nu doen? vroeg vrouw Stehle zich af, als hij nu niet bij mij komt en zijn mond open doet, dan Zij maakte eene wegjagende bewe ging met dte hand, maai- in werkelijk heid was zij aangedaan en wilde het niet laten merken en snelde door de keuken naar dte kleine kinderkamer. (Zie vervolg 2e Blad.)

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1