Aanbesteding. itiOIÏD. nette Dienstbode. Kindermeisje. 2 JONGENS flinke JONGEN Heemstede. TE HUUR: Vervolg Stadsnieuws. Geslaagd, voor lij et exa men 'nuttige handwerken de dames M. \V. van Brussel, E. A. OucLt, J. C. de Walle, en C. C. Hofman, allen alhier. Aanbesteding. De majoor, eerst- Aanwezend-lngenieur alhier, zal, onder nadere goedkeuring van den Minister van Oorlog, in het openbaar aanbeste den: Bestek no. 68: het eenjarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken van het Noordelijk gedeelte van het Wes telijk front der Stelling van Amsterdam. Raming 3500. Bestek no. 69: het eenjarig onderhoud van de militaire gebouwen en werken van het gedeelte van het Westelijk front der Stelling van Amsterdam bij 1J- muiden. Raming 1750. Bestek no. 70: het eenjarig onderhoud van de militaire gebouwen eu werken van het Zuidelijk gedeelte van het Wes telijk front der Stelling van Amsterdam. Raming/ 5630. onder het beheer der genie alhier. Deze aanbesteding zal geschieden op Donderdag 27 Maart 1902, des voormid dags te 10 uren, op het bureel van den besteder, Kinderhuisvest no. 17. De bestekken zullen van af 18 Maart 1902 en de processenverbaal van gege ven inlichtingen van af 25 Maart 1902 ter lezing liggen op bovengenoemd bureel. R. Kath. Volksbond. Woens dagavond vergaderde in het gebouw „St. Bavo" de afdeéliaag Haarlem van den. Ned. R.-Kath. Volksbond, waarin als spreker optrad die eerw. lieer Raës- kin, wien na afdoening vaneenigo huishoudelijke zaken het woord werd gegeven. De spreker had tot onderwerp zij ner voordracht „Opgeruimdheid" en deze dankbare stof wenxl door hem op geestige, scherpzinnige wijze behan deld, zoodat de aanwezigen meerma len in hartelijk lachen uitbarstten. Mm bracht een hoogst gezellig uur tje door en toonde daarvoor spreker dank door een lang aangehouden ge klap. De heer Guskens, de waarnemende Voorzitter, dankte den spreker voor zijn boeiende rede. Een inzameling, gehouden voor de werkstakers te Amsterdam en Ensche dé, bracht ruim 12 op. op onderscheidene dagen opzettelijk verschillende bedragen, hem door of vanwege de bank Mees Ritsema ten behoeve dier visscherij- maatschappij „Kennernerland" Iter hand gesteld, en welke alzoo aan laatst genoemde maatschappij, althans aan 1 een ander dan aan hem. beklaagde, toebehoorden, tot een gezamelijk be drag van minstens 6350 wederrech telijk zich heeft toegeëeigend: en zich verder tal van malen aan valechheitf «QOO "heeft betaald! m fteechriften hooft schuldig gemaakt. Pll.„ifl.n, maAl. Nadat alle op iteze zaak betreffende f zeer uitvoerige stukken waren voor-1 £en Rmh volgens de statuten dc verant gelezen, werd als getuige gehoord de woordelijke personen waren, waarop lieer Jacobus Bieselaar. vischhandie-1 jj- laar te Amsterdam en commissaris der Maatschappij „Kennemerland". Deze verklaarde dat hem een door gen van Mees en Ritsema ontvan gen, waarmede de Maatschappii Ken nemerland in relatie .stond. Deze getuige, die ooJgen® eten vuri- gen getuige, de ƒ3000 aan de firma Suyver moest betaajld1 hebben, kil zich daarvan niet meer herinneren. De getuige van Voorst, nogmaals gehoord, blijft bij zijne verklaring, dat getuige Dekker het bedrag van Schouwburg CYRANO DE BERGERAC. We vestigen nog eens de aandacht-j onzer lezers op de voorstelling van Cyrano de Bergerac door Cocquelin Ainé met de troep van de Porte Saint bate te hebben aangewend en thans bekl ge teekend e rekening-courant in de Septembervergaójcring van 1899 was overgelegd, die nader gebleken is valsch te zjjjn. De president merkt op dat de con trole toch niet goeid was. daar de valsch heid dan eerder had moeten zijn ont dekt. Getuige antwoordt dat reeds sedert eenigen tijd1 een reorganisatie in de boekhouding \va« gebracht, clocli dat hiermede geruimen tijdi verliep, daar het werk 8 maanden te achter was. Bekl. antwoordt op de hem gestelde vragen bevestigend en verklaart ten behoeve der Maatschappij te hebben •ontvangen verschillende bedtragen van de fiima Mees Ritsema. doch ze niet in de boeken te hebben verantwoord. Maar daarentegen liad hij wel het ge- inde geldiaan een der Directeuren over handigd voor eene betaling in Amster dam; waarvan deze posten, grogt 3000 en 400, niet werden verant woord in de boeken, maai- wel ten bate der Maatshappij aangewend. De president merkt op dat er wel licht een groot gat in de kas was, dat nu door de van Mees Ritsema ont vangen gelden moest gestopt worden, en waardoor deze bedragen niet wer den geboekt. get. antwoordde dat dit wel mogelijk kon zijn. Ten slotte bekent (beklaagde nog maals op de hern gesitelde vragen, dat hij gebruik heeft gemaakt van de met opzet vei-valsch te boeken. Ech ter kan hij niet opgeven waar het verduisterde geld is gebleven. Het O. M., daarna zijn requisitoir nemende, gaat de zaak nug eens breedvoerig na. Spr. wijst er op dat. de zaak zeer ernstig is. Beklaagde was een jonge man, die een eervolle loop baan zou kunnen hebben, doch die door zijn zwak karakter is gevallen. Deze jonge man stond! terecht ter zake van verduistering en vervalsching der geheel boekhouding. Vervolgens ging spr. de waterieele feiten nog eens na. Beklaagde, die met de boekhouding belast was, heeft ver schillende bedragen der firma Mees Ritsema ontvangen en ten eigen bate aangewend, en daar hij een veel groo- ter bedrag dan het hem ten laste ge legde heeft verduisterd, komt het er niet op aan of er ook een post. van ƒ3000 nog verantwoord! is. Dat beklaagde de zaak openhartig bekend heeft., is ten zijnen voordeele. Zoowel de verduiste ring als de valschheid in geschrifte is door openhartige bekentenis en dooi de verklaringen der getuigen volko men bewezen. Gaan wij de zaak na, dan is steeds misbruik van vertrouwen gen: de heer Tideman achtte dat onnoo- dig en uitstel ongewenscht. (De vergadering duurt voort). Heemstede. Door de Vincentius-vereeniging is in 1901 in natura bedeeld tot een gelds waardig bedrag van 1445.93, is aan collecten enz. ontvangen 1353.05 1/2 en werden 46 hoofden van gezinnen bedeeld. Aan weerszijden van den geprojec teerde» weg, loopende van dc Drie sprong naar de Kamplaan. tegenover de protestantsche school zijn hoornen geplant, zoodat die weg we! spoedig voor het publiek verkeer zal worden opengesteld. Kille gom. Gemeenteraadsvergadering a.s. Vrij dagmorgen 9.30 uur. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Aanvrage vrijstelling van de ver plichting tot hht geven van onder wijs in ale vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek voor de school m. u. 1. O. 3. Uitbreiding onderwijzend perso- ueel der openbare lagere school. 4. Verslag commissie voor die straat verlichting. 5. Verslag commiseie inzake dading Asselerbrug. 6. Geldieening ter bestrijding der kosten van de haven, enz. 7. Wijziging begrooting 1902. 8. Reclame hoofdelijken omslag. De Off. van Justitie merkt op dat f gemaakt. De maatschappii is financi deze verklaring^ niet strookt niet be-eei nu gronde gericht. De directeiu- klaagdle's verklaring afgelegd voor den Rechter-commissaris. waar hii beweerde de verschillende ontvangen bedragen te hebben verduisterd. Bekl. antwoordt dat hij toen een val sch everklaring heeft afgelegd, eu daar op weuscht terug te komen. De van Mees Ritsema ontvangen gelden zijn ten behoeve der Maatschappii aange wend, dit herinnert hij zich nu. Daarna wordt de afgelegde verkla ring voor den Rechter-commissaris voorgelezen, waaruit blijkt dat bekl. erkent verschillende bedragen, of niet of te weinig tei hebben vermeld; en valschheid in geschriften te hebben ge pleegd. De president vraagt nu aan bekl. hoe dit nu kau kloppen; vroeger toch hebt u bekend het bedrag ten eigen ti Martin morgenavond'. We hebben reeds meermalen op het groote belang van dit kunst-evenement gewezen. Gevonden voorwerpen: eenl vulpenhouder in étui; een rijzweep; een rozekrans; een gouden ketting; een zwarte hondL Tegen zes winkeliers proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der IJkwet, Kantongerecht. Uitspraken van 5 Maart 1902. M. C. de J., hvr. H. S-, te Haarlem, wegens overtreding der Drankwet, ƒ5 of 3 d). h.; J. de K., te Velsen, id-, 7 d. h.; J. te IJmuiden, id'., 10 of 4 dl h-; H. A. G. v. L. te Den Haag, wiegens overtreding der Spoorwet, 1 of 1 d. h.; F. F. L. R., te Haarlem, id., 2 of 2 d. h.; G. J. v. D„ id., 1 of 1 dl h.; W. v. D., te VlaardSngen, id., id!.; C. P. R., te Bloemend'aal, wegens over treding der Jachtwet, 2 of 2 dl h.; A. G. Wzn., te Velsen, wegens met een hond rijden zonder muilkorf, 1 of 1 d. h.; J. de K-, id, wegens onbevoegd over een and'ers grond loopen, 2 maal 5 of 2 maal 3 d'. h.; H. A., id. id id; A. v. d. W., te Haarlem, wegens ver wekken van rumoer, 2 of 2 d h.; A, Z., te Holland! op zijn Smalst, wegens straatschenderij, 1 of 1 d h.; H. S. te Haarlem, id, vrijgesproken; B. M. Jzn., te Beverwijk, id, 1 of 1 d. h.; H. H., te Haarlem, wegens op verbo den tijd' een vloermat uitslaan, 1 of 1 d, h. C. t. Ml. te Zui'd-Schalkwijk, we gens met een voertuig zonidler licht rijden, tot ƒ0.50 of 1 dag hechtenis; J. H. R. te Haarlem, wegens met een rijwiel op een voetpad komen, tot 1 of 1 dag hecht.; N. B. te Heemstede, wegens met een rijwiel rijden zon der belasting tot ƒ0.50 of 1 dag hecht.; C. J. v. N. te Haarlem, ..wegens met een handkar op een voetpad komen tot ƒ0.50 of 1 dag hecht.; j. S. te Haarlem wegens den hond niet 5n den trek- haam aanspannen tot ƒ0.50 of 1 d. h. H. Th. v d B. te Haarlem, weges het zelfde feit, tot ƒ0.50 of 1 d hecht.; B. die V. te den Helder, wegens dronken schap, tot ƒ2 of 2 dagen hecht; H. W. te den Helder, wegens hetzelfde feit, tot dezelfde straf: T M te Velze» we gens hetzelfde feit, tot dezelfde straf; G K te Haarlem, wegens-hetzelfde feit tot dezelfde straf; H. P. te Haarlem, wegens hetzelfde feit, tot ƒ1 of 2 dagen hecht.; J R te Schoten, wegens het zelfde feit, tot dezelfde straf; H. V onbekend, wegens hetzelfde feit, tot ƒ2 of 2 dagen hecht. Arrondissements-Rechtbank. Zitting van Don dei-dag 6 Maart 1902. Wederrechtelijke Toeëigening. Heden werd) zooals wij reeds ge meld hebben, behandeld de zaak van den boekhouder der Maaiscliappii „Kennemerland"' te IJmuiden, F. Ver- nout. De dagvaarding hebben wij reeds in ons vorig nummer opgenomen. Wij volstaan derhalve met nogmaals heli voornaamste to vermelden, wat hean ten laste is gelegd; n. 1. dat hij gedurende het jaar 1898 en de volgen de jaren, tot het eind1 van October 1901 en hebben te groot, vertrouwen gehad) en niet genoeg aontrtol© uitgeoefend Evenwel moet hem geen te groot verwijt daarvan worden gemaakt, daar zij geen verstand van boekhouding hadden en volgens de statuten met werk overstelpt waren. Na gewezen te hebben op bckl.'s on berispelijk verleden, vorderde het O. M ter zake van verduistering, valschheid in geschriften en opzettelijke gebruikma king daarvan, G maal gepleegd, 2 jaar gevangenisstraf met aftrek der preven tieve hechtenis. De verdediger Mr. Moens, ging de zaak breedvoerig na, en daar pleiter noch de verduistering noch de valschheid in ge schriften juridisch bewezen achtte, vor derde pleiter vrijspraak. De uitspraak werd bepaald op heden over 14 dagen. Serenade. Woensdagavond werd den heer H. N. van Beek, commies le Uit de Omstreken. Bloemendaal. Vergadering van den Raad der ge meente Bloemendaal on Donderdag 6 Maart 1902, des namiddags te half 2 uur. Voorzitter de Burgemeester. Punt 1. B. en W. stellen, nu de E N de aangeboden concessie-voor EM ontkent u dit. De officier van Justitie herinnert bekl. er aan, dat hij op 16 November zonder eenige pressie bekend! heeft in klasse H. II. S. M. ter gelegenheid van den tijd van 5 jaren 16000 te-hebben zijn 25 jarig jubileum een serenade ge- verduisterd. Van dit bedrag heeft de bracht door de muziekvereeniging ,.Har- off. nu maar eenige posten ten laste monie". Men vereenigde zich op den Kin- gelegd'. en diaarom vraagt hij aan bekl. derhuissingel en ging door de Pieter of hij bij deze eerste bekestenis blijft of Kiesstraat naar de Gaelstraat, naar de daarop terugkomt. woning van den jubilaris, Bekl. zeide nu dat hij bij zijn be- Er waren zeer veel menschen op de kentenis blijft en verduisterd heeft been een bedrag van meer dan ƒ6000 maar niet deze posten van 3000 en 400. Bekl. schijnt van de Maatschappii geen vast salaris te hebben genoten; hii was belast met de boekhouding en het geldelijk beheer en genoot daar voor eene gratificatie. Volgens getui- Bieselaar was niet aan bekl. maar aan de Directeuren het geldelijk beheer opgedragen en aan bekl. alleen de ad ministratie. En de commissarissen waren dan ook van meening, dat die zaak aldus geregeld' was. De tweede getuige George Frederik Haak. Directeur dei' Maatschappij ver klaarde dat de valschheid het eerst ontdekt is dloor eene ongeteekende re kening-courant der firma Mees Rit ma. De derde getuige Nicolaas Lever kamp beheerend vennoot der Crediet- bank Mees Ritsema verklaart dat een hem overgelegde rekning-courant gestempeld: Mees Ritsema; niet het stempel zijner firma draagt. Getuige Flinti-op heeft op verzoek van beklaagde in September 1901 die valsche rekening-courant, in het net overgeschreven. Getuige Stoel herkent de door bekl. vervaisckte kwitantiën. Getuige W van Voorst, visclihande- laar, gewezen directeur der maatschap pij Ken neme rlandi", verklaart dat bekl. bij zijne indiensttreding eene gratificatie van 250 kreeg, voor het voeren der adlministratie; dat hij nim mer fouten in de boekhouding heeft gevonden, en dat de rekening-couran. ten steeds aan de commissarissen wer den overgelegd. Daar hij zelf niet veel verstand van administratie rad', kon hij de boeken moeièlijk nagaan. Hij vertrouwde te veel op bekl.op zijn zeg gen giug alles; er werd geen verder onderzool; ingesteld). Dikwi jls gebeurde het dat bekl. in een week de boeken niet bij hield, maar d'an haalde hij ze later weer in De verdediger vraagt of op 1 Oct. dan den gewezen Directeur Dekker 3000 was uitbetaald door bekl. Getuige weet dit niet-, maar wel, dat aan de firma Suyver te Amsterdam eenige dagen later 3300 door Dekker is betaald. Het blijkt nu dat de 3000 zijn geboekt op 31 Juli, terwijl op 1 Aug. het bedrag eerst van Mees en Ritsema werd ontvangen. Op de vraag aan beklaagde waar om hij dit gedaan had, antwoordde hij dat hij het boekjaar op 31 Jul sluitende, gemeend had liet bedrag van ƒ3000 diaar nog bij te moeiten voe gen om een minder ongunstig resul taat te krijgen. Daarna werd geboord getuige Dek ker, gewézen directeur der Maatschap pij „Kennemerland". Deze verklaar de dat -door de commissarissen de boeken van den directeur waren voor geschreven. Doch beide directeuren waren niet nipt het dubbel boekhou den bekend Getuige wist zelfs niet of er een kasboek was. De commissarissen zagen ei fee maand dc boekeu ha en daar alles in orde ward bevonden en zij de di recteuren, vertrouwen stekten in be klaagde, werd niet verder onderzocht Veraout heeft de verschillende bedra- w aard en niet heeft aanvaard inzake de waterleiding te Bloemendaal. het volgende voor 1. Om hen te machtigen om ten spoe digste de 8 duimsgemeentelijke lioofd leiding der waterleiding in den Bloe- mèndaalschen weg te doen doorleggen tot aan het einde van dien weg hij den ingang van „Wildhoef". b. om op cMe hoofdleiding de noodige 4-duïms distributiebuizen te doen aan sluiten en te doen leggen in die we gen, welke kadastraal ongenum merd en als gemeentewegen bekendi staan, als de Beeklaan, de Korte Kle- v er la an, die Nieuwe Mollaan en die Zomerzorgerlaan tot ongeveer „Eben Haezer"; 2e. om hen te machtigen Qm die 4- dhims distributiebuizen verder te doen aansluiten en te doen aanleggen in andere met den Bloemendaalschen weg aangesloten wegen, zoodra die wegen aan de gemeente in eigendom zulten zijn overgedragen en tot zoover als dat aan B. en W. nuttig of poodig zal voorkomen. 3p'. om geen concessie te geven voor eenige particuliere waterleiding ter exploitatie in aansluiting op de °-e- meentelij lte h o of die i ding 4e. om in te trekken het besluit om voor elke aansluiting op de nieuwe buisleiding in den. BloemendaaJschen weg een som van ƒ80 te dloen betalen en om dat bedrag vanaf heden te be palen op ƒ25. 5e. om voortaan datzelfde bedrag te vorderen voor elke aansluiting op elke buisleidiug der gemeente; 6e. om voorzoover door dc thans aan geslotenen nimmer voor die aanslui ting is betaald geworden die betaling alsnog te vorderen maar tot een gerin ger bedrag en daarvoor bv. ƒ12.50 vast te stellen per aansluiting; 7e. om B. en W. te machtigen om van hen. welke reeds ƒ80 van eene aap sluiting hebben betaald, een som: van 55 terug te betalen. Punt I. Met algemeene stemmen werd aangenomen het voorstel van B, en W. oin de onderhandelingen met de E. N. E. M. te beschouwen als afgedaan. Daarna wordt eenparig goedgekeurd het voorstel van B. en W. sub lo. A. en B. inet bijvoeging (dooi' den heer Ier Hoffsteede voorgesteld) van de woorden: voor zoover daarmee do rechten van derden niet zullen worden verkort, De heer Ter Hoffsteede stelde nu vjor de rest aan te houden, opdat de Raads leden die a têt-e reposée kunnen ovrnve- Zaud voort. In die Woensdagavond alhier gehou den openbare vergadering, waarbij die lieeren J. van Duivenboden en C. Draijer afwezig waren, deelde die voor zitter, de heer J. Be eekman, Burge meester, na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering, mede, dat de huisvrouw van dien con cierge van het raadthuis eene dankbe tuiging liad ingezonden voor de ver leende gratificatie. Een ingekomen verzoek van den heer- J. Kofman, onderwijzer alhier, om verhooging van zijne jaarwedde, wegens het bezit van die acte middel baar onderwijs K IX en Q, werdl aan gehouden tot de volgende vergadering. Na eenige besprekrngen werd voor het plaatsen van strandstoelen ver pacht: aan de hieeren P. Terol Pzn. en P. J. van Duijn, iedter 10 strekkende meters strand gelegen voor café „Ger- manda". tegen 8 per strekkende» me ter en zulks op die voorwaarden, ge steld. bij de verpachting van strand1 bij raadsbesluit van 20 Febr. jL no. 7. Daarna werd met den heer J. Paap Ezn., op zijn verzoek, eene ruiling van grond aangegaan, welke grond gelegen is aan het Gasthuisplein. Daar hij meer grond afstaat dan hij krijgt, zal de gemeente hem 25 bijbetalen. Na uitgebracht praeadvies van B. en W., werd' een door de Zandvoortsche Terrein- en Hótel-maatsehappij inge diend stratenplan op een perceel grond, gelegen tusschen die Zeestraat en de Burgemeester Engelbertsstraat goedgekeurd op de voorwaarden in het prae-advies omschreven. Tot schoonmaakster aan school B alhier werd met 7 stemmen benoemd dte wed;. P. Schaap, geb. Zwemmer. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering gesloten. Velsen. Zaterdag om 8 uur zal de Vereeni- ging Volksweerbaarheid van Sant poort, een exercitie houden van Sant poort. naar Velsen.. Te Santpoort heeft zich een geval raai diphtheritis (besmettelijke ziekte) Oendakan heefteen oppen-vlakte van 22,508 hectaren en telt 57 deesa's. De grootte van Klamboe wordt dbor de Encyclopaediie niet opgegeven, maar verschilt niet belangrijk van die van Oendakan De bevolking leeft er voornamelijk van landbouw. ZaakTer Laan. De heer Ter Laan zal na de gevallen beslissing van Ged. Staten ln hooger be roep gaan bij de Kroon. De heer Ter Laan acht zich verplicht tegenover zijne kiezers en tegenover den onderwijzersstand zijn zaak tot in hoog ste instantie voort te zetten. Indertijd deelden B. en W. van Delft hem mede, dat de ontruiming van het woonhuis zou verband houden met „de" goedkeuring van het onderhavige Raads besluit. De heer Ter Laan is nu in het onzekere wat B. en W. met die goedkeu ring bedoelen, z. i. moet dat zijn de ver werping van zijn beroep op de Kroon. Of de opvatting van B. en W. eene andere is, zal de tijd moeten leeren. Rechtszaken. Voor de vele bewijzen van deelneming in het verlies van haren geliefden Broeder, betuigt ondergeteekende baar hartelijken dank. A. BOLDINGH, Haarlem. Heden diende voor die tweede kamer der arr.-rechtbank te Amsterdam de zaak-Th. Sanders contra Labouchère Oyens en Go. en. H. Oyems en. Zonen, in zake de bekende overdrachtskwestie der aandeelen Holl. Elect. Spoorw.- Maats. aan de H. IJ. S. M. Mr. Heineken diende namens eischer van conclusie van eisch. Antwoord over 14 dagen. Niet in den celwagen. Een man die wegens dronken schap 3 dagen hectenis had te ondergaan, zau van 't politiebureau aan de Lau riergracht te Am'sterdam naar het huis van bewaring aldaar werden overgebracht met den celwagen. Toen de wagen was voorgekomen wilde hij er niet in. De inspecteur van politie zou hem hebben gezegd, dat hij te voet zou worden overge bracht en bovendien beschouwde de veroordeelde den celwagen als niet bestemd voor menschen, die een paar dagen hechtenis hebben, te ondergaan De man verzette zich dan ook zoo he vig, dat hij gebonden in den wagen moest worden gedragen. Tea- zake van verzet werd hij door de Rechtbank veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf. Tegen dit bij verstek gewezen von nis kwam hij in verzet, met het ge volg dat de zaak Woensdag opnieuw werd behandeld. Het O. M. requi- reerde bekrachtiging van het vonnis. Zagen de menschen hem in den wa gen stappen, zoo redeneerde de man, dan zouden zij dénken, dat hij die in vijf jaar niet tot gevangenisstraf was veroordeeld zich weer aan ee- nig misdrijf had schuldig gemaakt. De zaak verschijnt inmiddels in een ander daglicht, wanneer men weet dat deze vriend, toen hij onlangs om eeni ge dagen hechtenis /te omdergaan, werd overgebracht naar het huis van bewaring toen te voet aan zijn geleider wist te ontsnappen en te wa ter sprong. Om een herhaling hiervan te voor komen had men het raadzaam geacht ditmaal den wagen te doen voorko men. Bevestigd. Het Gerechtshof te Amsterdam deed Woensdag in hooger beroep uitspraak in de zaak van de 53jarige weduwe, die als ziekenverpleegster gekleed en opgeven de in strijd met de waarheid voor een door haar verpleegde behoeftige patiën te geld noodig te hebben, verschillende dames bewoog geld aan haar af te ge ven, en deswege door de rechtbank al daar. ter zake van oplichting, werd ver oordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf. Het Hof bevestigde het vonnis a quo, den duur van de gevangenisstraf bepa lende op 6 maanden. Hedenmorgen werd door het gemeen tebestuur alhier aanbesteed: Het bestra ten en rioleeren van wegen te IJmuiden. Ingekomen waren 13 biljetten. Laagste inschrijver bleek te zijn, de heer F. Beenhakker te IJmuiden, voor 3261. IJmuiden. Aam Wad. G. H. Halenbeek, haven- knecht (te IJmuiden, een pensioen verleend van ƒ151. Sloten. De melkrijder Kroon geraakte door het schrikken van. zijn paard met zijn voertuig in de diepe kolk der Over- toonfeche schutsluis; met moeite werd hij door de omstanders gered, terwijl paard en wagen met behulp van Sincks toestel op het droge wer den gebracht Laatste Berichten. De Minister van Koloniën. Men seint uit Utrecht: Ook den afgeloopen nacht heeft mi nister van Asch van Wij cl; zeer rustig doorgebracht. Pols en temperatuur zijn goed cn de algemeene toestand is voor uitgaande. De zieke heeft wat melk met water mogen gebruiken en dit goed kun nen verdragen. Overstrooming te Djapara. De correspondent van het „Hbld." te Batavia seint: De districten Oendang en Klam boe, deel uitmakendte van de afdeeling Koedoes, staan blank, oen meter on- der water. Een maand tijds zal er noodig zijn voor het drogen, zonder meer. De» ellende is enorm groot. Het district Oendaug zal hoogst waarschijnlijk moeten zijn Oendakan. Oendakan en Klamboe zijn beidé districten, met gelijknamige hoofd plaatsen. der afdeeling Koedoes, de zuidelijkste der residentie Djapara. Telegrammen. STEYN EN DE WET. LONDEN, 6 Maart. (R. O.) De „Stan dard" ontving een telegram uit Pre toria van 4 dézer, meldende dat Steyn en De Wet de grens van Natal over trokken, en d/at zij, naar gemeld! wordt, thans met Botha confereeren in het district Utrecht. DE BOERENGEDELEGEERDEN. LONDEN, 6 Maart (R. O.) De „Mor ning Post" verneemt uit Washington dat die B oer en-gedel egeer dien een for meel verzoek richtten tot Hay, om in terventie van die Vereenigde Staten in den Zuid-Afrikaanschen oorlog. Hay verzocht hun niet om hunne petitie achter te laten voor overweging, zooals gewoonlijk gedaan wordt met verzoeken aan de administratie, maar gaf onmiddellijk een afwijzend ont- woord. Toen hem het verlangen weid ken baar gemaakt om de zaak breedvoe rig te bespreken, deeldé Hay den ge- delf geerden medé, dtat die Regeering niet bereid was tot zulk een bespre king en maakte hij op beleefde wijze aan het ondlerhoud een eindé. PRINS HEINRICH NI AGAR AF ALLS, 5 Maart. (R. O.) Prins Heinrich kwam hedennamiddag hier aan; hij werd verwelkomd dbor den mayor, en hem werden adressen aangeboden. Latei- begaf hij zich naar de Cana- deesclie zijde der watervallen; op het grondgebied' van Canada aangekomen werd hem. een adires aangeboden na mens liet Parlement van Ontario. Luijken. z.G. M. A. v. Mourikv. Rijn, d.; M. W. v. di ColkJongbloed, z.; 7. M. W. Roulev. Es, d. Overleden: 6 Maart. A. Hoenderdos, 42 j„ Beeksteeg; 5. S. E. de Graaff— Zwarter, 36 j., L. Booganrdétr.6. A. M. KrijneWezenbeek, 76 j., Schoter singel. Advei-tentlën. Getrouwd: M. J. M. OSCHATZ en SOPHIA VREDENBURG, die ook namens de familie, voor de vele blijken van belangstelling, hunnen hartelijken dank betuigen. Haarlem, 6 Maart 1902. Door deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blij* ken van belangstelling ondervonden bij het langdurig en smartelijk lijden en sterven van onzen Va der AL BERT US BROEKMAN, in het bijzonder aan den WelEd. Zeei Gel. Heer Dr. J. HOOGCARSPEL en den WelEerw. Heer Ds. C. J. van PAASSEN. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen J. BROEKMAN. H. BROEKMANHulshof. A. van DIJK. J- W. van DIJK—Broekman. Gevraagd tegen 15 April, eene P.6. Loon 100. Mej. BROSSOIS, Barteljorisstraat 32. Gevraagd een net P. G. KIN DERMEISJE van 14 a 16 jaar. Adres: Anegang 40. Op de Staaflijsteniabriek van P. J. J. LEUVEN, kunnen geplaatst worden boven de 16 j. Loon 4.Zich te vervoegen aan de fabriek Smedestraat, 's mor- gens tusschen 9 en 12 uur. GEVRAAGD EEN om in den winkel te worden opge- leid. Adres: Groote Markt 15. Een Onderw. vraagt tegen half April a.s. KOST en INWONING (geen bewassching). Fr. br. met prijsopg. enz. onder lett. A M.bij J. LEUVEN, Agent v/d blad. Overveen. Santpoort- Voor de 6 vacantieweken ge vraagd een gem. Kamer, mot 2 of 3 slaapkamers, voor 3 vol wassenen en 4 kinderen en pension of met bediening. Fr. br. letter P., aan het Ned. Adv.-Bur. Warmoesstr. 149151, Amsterdam. Eene BOVEN VOORKAMER me\ keuken voorzien van Waterleiding Adres Molensteeg 29. u Ter overname aangeboden 1 zoo goed als nieuw Overkleed, (Jacquard aan beide zijden het zelfde van kleur) van 25, voor 15. 1 dito grooter van 28 voor f 15.70. Te zien van 11 tot 5 uur, Schneevoogtstraat 12 zwart, bij de Bloemhofstraat. Burgerlijke Stand. Oncbertrouwd': 6 Maart. J. Klabou en M. Sprengers. Getrouwd: 6 Maart. L. Forlgens en M. J. E. Oudolf: M. J. M. Oechalz en S. Vredénburg. Bevallen: 4 Maart. N. de Vries Poppetedorf, r.; 5. M. Lengenvan TE KOOP een Engelsche KINDERWAGEN Adres: Wouwermanstraat 58. Donderdag 13 Maart, e.kdes voormiddags om elt uur, zal dooi den ondergeteekende, namens zijn principaal, in het CafV' van den Heer J. J. P. C. SCHREDERHOF, in de Kruisstraat No. 30—32 wor den aanbesteed: Het bonwen van twee Woonhuizen aau «Ie Coornhertstraat nabij den Zijlweg te Haarlem. Bestek en teekeningen liggen ter inzage in bovengenoemd Gaté en zijn ad 1 50 per stel ver krijgbaar bij den Architect J. A. TRAANBERG, Kinderhuissingei No. 54 te Haarlem, die tevent- tusschen den dag van aanwijzing en aanbesteding, des morgens tus schen 10 en 12 ure, inlichtingen geeft.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3