NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 19e Jaargang. Zaterdag 8 Maart 1902. No- 5733 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJSADVERTENTIËN: Toor Haarlem per 3 maanden1.20 Tlla 1-5 "t»1» 50 0to'i k4"» ™86' aMt 10 0U' B"itoo A"»"disaeme.i Baarlam Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ia (kom der gemeente), a" AdT"t,°1"61' y8n 1-5 "S"1" f °-75' eli" regd m"T f #1<k per 3 maanden 1.30 Groote letter» naar plaateruimte. Bij Abonnement aanzienlqk rabat. Franco door het gehèele Rijk, per 8 maanden1.65 Keolamea 30 Oent per regeL Afzonderlijke 0.02}* JOJ,Bureaus: Gebouw Het Spaerno, Kampersingel 70, vlak b(j de TorfmarM. GeïUnatreerd Zondagabl.d, voor Haarlem, per 3 maanden0.37K lelefeennnmmer der BeslacUe 600. Telofoonnnmmer der Administratie U». n de omstreken en franco per post0.45 Intercommnnale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Conrantiere. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Adrertentiën en ReoLames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Adrertentie-Boreau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen, Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangire G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSucc., Farijs Sfw* Faubourg Montmartre Haarlem's Dagblad van 8 Maart bevat o. a.: De drijfjacht van Kitchener heeft niet veel om het lijf eehad, De verliezen van het Britsche le ger in Februari. Men wordt in Engeland door schade en schande wyg, Parlementrire Praatjes, Uit vaart Frausen van de Putte. Kijkjes om ous heen. Advertentiën VOOB HET Zaterdagavondnummer. Meermalen zijn wij tot ons leedwe zen genoodzaakt Advertentiën al te wijzen voor bet Zaterdagavondnum- mer, die des Zaterdagsmorgens pas worden bezorgd. Wil men zeker zijn van de plaatsing, dan is inzending op Vrijdagavond noo- dig, uitgezonderd natuurlijk kleine ad vertenties ol familieberichten, die moeilijk vooral kunnen worden inge leverd. DE ADMINISTRATIE. Officieele Berichten. BURGEMEESTER ra WETHOU- DERS van Haarlem, Doein te weien, dat bij hunne be schikking van 28 Februari jl. aan J. Bobgaardvergu nn ing is geweigerd tot oprichting van een lompenbeweer plaats op den zolder van het pe*ceei aan de Raamsteeg rto. 3, en in een ioods op het daarbij behoor entte erf. Haarlem, 6 Maart 1902. Burgemeester en Wethouder® voornoemd: BOREEL. De Secretaris, PIJNACKER Politiek Overzicht. De groote drijf jacht van Kitchener valt bij nadere beschouwing verbazend tegen, d. w. z. voor de Engelectoen. Een Reuter-talegram uit Vlabplaata bij Harrismith, dat nadere bijzonderheden hierover geeft, is den 28. Febr. verzon den, maar d'a censor heeft het noodcg geoordeeld dieze dépêche een weinig op te houden. Uit dien inhoud blijkt vol doende waarom. Om zee uur 's ochtends op dien 27en Februari, Majuba-dag, rukte die En- fpelsche linie op. Iedereen was op zijn hoede, wetendie dat de vijand voor hem uit was. Plotseling viel een troep van d'e Imperial Light Horse op twee Boeren aan die met een witte vlag aan kwamen rijdien. Zij protesteerden, daar zij afgezanten waren die namens het commando van Jan Meijer, d'at eenigc mijlen verdter gelagerd was, over overgave kwamen onderhande len. Men bood hun aan dat zij hun persoonlijke eigendommen zou dien mo. gen behouden, maar overigens eischte men hun onvoorwaardelijke overgaaf. Truter en de Jager, de twee afge zanten, kregen een uur om in het ger die zalven te regelen. Kapitein Watson, officier van dien oiaf, verge zelde de afgezanten naar het lagen ik (die correspondent) reed' mee. Toen wij in het lager aankwamen, vonden wij de Boeren bijeen in een groote, dicht opeengepakte menigte in tuin. Truter besteeg een paard en, terwijl hij midden onder hen reed, sprak hij de burgers toe. Hij deelde de voorwaarden van de overgaaf me de, en gelastte hnn geweren en zadels op een hoop te werpen. In korten tijd weiden groote hoopen geweren er bandelieren en een massa zadels, teu gels en andere uitru-stlngsartikelen ge vormd. Wat den meesben indrixk op mij maak te, was de opgeruimdheid, bijna vroo- lijkheid, van de gewone burgers. En kelen van d» leiders schenen treurig en terneergeslagen, maar dit waren de eeniige bedroefde gezichten. De meesten van het commando wa ren Transvalere, en een groot aantal was voor ons uitgedreven van dien Suikerbosehrand af in de buurt bij Heidlelberg, waar zij tegenwoordig wa ren geweest in een gevecht mot het 28e regiment bereden infanterie Na verloop van een uur kwaan dte Light Hors» dlie de hoogten in d'e rondt» had afgeloopen, op de plaats aan. Hot geheel» aantal Boeren die zich overgaven, wordt geschat op 500, maar de cijfere zijn nog niet gecorri geerd. Uit dit telegram blijkt le dat. die gevangen genomen Boeren geen bur gers war an van de Wet's commando, maai- Transvalere onder Jan Meije iemand waarvan men nog bijzondv weinig vernomen had. Zijn mannen zullen dus ook wel niet tot die echte veebt-Boeren behoord bobben. Dat trouwens de zaak der Engel se hen nog ntet aJ te beat etaat, bewijst wel de officieele tabel van Britsche verliezen geidurende de maand Febr. Deze bedragen 144 officieren en 2978 manschappen, van wie zijn: gesneuveld in gevecht 16 off. an 115 in.; bezweken aan wonden 7 off. en 33 m.; gestor ven aan ziekte 18 off. en 507 man; omgekomen bij ongelukken 2 off. en 39 'm.; vermist en gevangen 18 m.; naar Engeland al« invaliden terugga zonden 101 off. en 2266 m. (De gesneu velden van het gevecht bij Klerksdorp zijn in de lijat niet opgenomen.). Het geheele aantal sterfgevallen in Zuid-Afrika tot 1 Maart wordt opge geven als 994 off. en 19,429 ra., en de geheele vermindering van het Leger in Z.-A. (met inbegrip van de invalide te ruggezondenen en vermisten) als 3827 officieren en 85,369 manschappen. In heit Britsche Lagerhui* zeidie Bro- driek Donderdag ,dat de groote ver spreiding van de Boeren het zeer tig maakte, hun aantal nauwkeurig te schatten. De cijfers van de gevan gennemingen sedert November bewij zen dat de toen gemaakte raming over. matig rooskleurig was. Daarom zou hij bang zijn om weer een schatting te beproeven, zonden- vollediger inlich tingen te bezitten. Door schade en schandle wordt men ook in Engeland' wijs. Buitenlandsch Nieuws. Bebosschiiig. L&ffan. seint uit Bloemfontein: „Het landibouw-departement heeft 2000 acres land bij Thabanchunek ge kocht ter bebossching; 40,000 hoo rnen staan klaar om geplant te wor den. Op tien acre® land zijn acacia's aaid. Naar schatting zullen voor het einde van het jaar ruim 250.000 boompjes geplant zijn, meest pijmboomen. Dicht bij den aanplant is er judst een gevangenpost opgericht; de gevangenen zullen voor het hout departement werken" Nogal een origineel idee, dim kt ons, de Boeren wier land verwoest Is, weder te laten werken, om de geleden schade te herstellen. Paarden voor Znid Afrika. In hun gesprek met den Amerikaan, schen staatssecretaris Hay beklaagden die Bo eren-afgevaardigden er zich over, dat er uit Amerika paarden, muilen en proviand naar Zuid-Afrika worden verzonden. Hay behandelde in zijn antwoord die kwestie uitvoerig. Hij haalde gezaghebbende mannen voorbeelden aan, die afdoende uit maakten, dat er in de Vereenigd» Sti ton geen gezag was, dat d'en Ameri kaanse hen landbouwer kon bele'ten zijn voortbrengselen of den fokker zijn beesten te zenden waarheen ter we reld hij wiL Hay beweerd©, dat da houding der regeering ten opzichte van Zuid-Afrika strikt onzijdig La ge weest en zij niets gedaan had om de verscheping van benoodigdlheden (com. modities) voor die Boeren te verhinde ren. De gevaneen Boeren. Volgens de „Daily Mail" is het vol gende aantal gevangen Boeren in En- gelsche handen (de getallen zijn vrij juist, zegt het blad, en omvatten ook. de kampbewoners die zich vrijwillig onderworpen hebben): St. Helena Bermuda Ceylon lndië Zuid-Afrika (niet in de kampen Elders Sedert. 26 Februari gevangen ge nomen, ongeveer In de concentratiekampen (van het mannelijk geslacht). oogglas en de orchidee in het knoops gat.; de strop is hem om den hale ge daan en de duivel, die op het punt staat hem door het luikje te laten plof fen, houdt, zielsvergenoegd, het eind van het touw vaet. Het bijschrift luidt: Fïlr Nord und Söds für Oot uodi West, Wird jener Tag ein frohes Fest, An dem was bald geschehen sollt', Den Chamberlain der De weggelaten woorden zijn natuur lijk: der Teufel holt. In Engeland, waar men al erg gram storig is over de spuwbakjes met het portret van Chamberlain al® mikpunt, zijn de eerste exemplaren reed® met groote woede ontvangen. Landverhuizers. Volgens de „Manchester Guardian" heeft d.e assistent-provoost-maarschalk van Mafeking aan de regeering en van Canada en Australië geschreven om die voorwaarden, waaronder er voor landverhuizers uit Zuid-Afrika land te krijgen zou zijn Hij vraagt dat tan behoeve van gegoede Boeren- cfie hun met uitsluiting van kiesrecht voor vrouwen. Zij doen een beroep op die roedewerking van allen die deze her vormingen voorstaan. President Loubet naar Rusland. Met betrekking tot de reeds gemel de uitnoodiging van dien Czaar aan president Loubet wordt nog officieus medegedeeld dat de dag van het ver trek van den president naar Peters burg in een van de eerste vergac&erin- gen van den ministerraad zal vastge steld worden. In elk geval zal het vertrek op zijn laatst dadelijk na de herstemmingen voor de Kamer plaats hebben, daar de president dien 2. Juni, den dog van de opening van de nieu we Kamer, terug wil zijn. Algemeene Berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA Reuter seint uit Barberton: Kapitein Holigate van Steinaoker's Horse heeft bij Steijnsdorp vijftien i Boeren on do- veldikoroet Midt.iel vangen genomen. Ondier de Boeren was Cooper, generaal Botha's hoofdte legrafist. De gevangenneming bezit verloren hebben door het com- mandieeren van de Boeren en dse om r een volkomen verrassing; er werd met hun trouw aan Engeland moeilijk) naar hun hoeve kunnen terugkeeren. Dezulken wenschen het land te verla ten. Het jubileum van deu Paus. gevochten. Uit do verlieslljst: Bij Clocol&n (oostelijke Vrijstaat) op 1 en 3 Maart 1 luitenant vermist en 3 gewonden; bij Christiana (westelijk In antwoord- op een toespraak van Transvaal) op 28 Febr. 2 gewonden; den Franschen ambassadeur waarbij bij de Wilgen vier op 21 Febr. 1 ge- deze hem bedankte voor de aan de re-| wondie; bij de Commandodrift 28 Febr. publiek bewezen welwillendheid en 1 gewonden en 1 vermiste; bij Tijgers- 5606 4552 4535 5077 7769 79 1000 18999 Te zamen 47.617 Buitendien zijn er ongeveer 5000 mannen in hun eigen huis op parool, zoodiat er in het geheel 52,617 „Boe- ren en Boeren.vrienden" (NB- ook kin deren van het mannelijk geslacht) in Engelsche handen zijn. Chamberlain gehoond. Men heeft nu weer eep nieuw soort spottenfnij op Chamberlain bedacht Te Berlijn worden prentbriefkaarten verkocht, waarop men den Engelschen minister ziet met zijn onafscheidelijk hem een eigenhandigen brief van Loul bel ter hand stelde, zeide de Paus dat hij blij was met de gelukwenschen van de Fransche republiek en hare regee ring. Hij bedankte ook voor ös hem geschonken gobelin-behangen en noo- digdie dón ambassadeur uit hem naar zijn vertrekken te volgen, waar zij en kele oogenblikken met elkander spra ken. Daarna werd het Duitsche afgezant- schap ontvangen dat een porseleinen pendule in den stijl van Lodewijk XV aanbood. De Paus zeide dat hij ver heugd was over d'e betrekkingen tus- schen den Keizer en diens katholieke Aan brood- en levensmiddelen: in Nov. 1901 f 198.25'; in Dec. 1901 f 296.53; in Jan. 1902 f 450.20'; in Febr. 1902 f 361.48. Aan brandstoffen: in Nov. 1901 f 14.96{ in Deo. 1901 f 163.68; in Jan. 1902 f 62.48>' in Febr. f 166.76. Aan ligging- en kleedingstukken: ia Nov. 1901 f 17.50; in Dec. 1901 f 20 50; i* Jan. 1902 f 15.95; in Febr. 1902 f 16.55. In geld: in Nov. 1901 1 478.15; in Dec. 1901 t 631,50; in Januart 1902 f 793.14; 1» Febr. 1902 f 781.85. Aan vcrplegingskosten en diversen: ia Nov. 1901 f 0.—; in Dec. 1901 f 10, in Jam 1902 0.—; in Febr. 1902 f 0.—. Aan administratiekosten: in Nov. 1901; f 89.72'; in Dec. 1901 f 101.45; in Jan. 190# f 114.32'; in Febr. 1902 95.01. Totaal van 1 November 1901—28 Feb*. 1902, t 4879.94. kloof 28 Febr. 1 gewonde. ALLERLEI. Te Bilbao hebben d,e geaiTe>steerd;e anarchisten, uit Catalonië afkomstig, gevraagd1 niet daarheen te wordlen te ruggezonden, maar om over de Fran sche grens te worden gezet, met uit zondering van een zekeren Vidal, die uit Frankrijk is gezet en nu naar En geland wil. Vidal heeft bekend, dat hij was gekomen, om in ApriL een „vrijheidsbeweging" op touw te zetten- Het buiten hare oevers treden van die Guodalmina heeft groote vemvoes- onderdanen. Vervolgen» kwam het) tingen aangericht te Ronda in de Beiersche afgezantschap aan de beurt Spaansche provincie Malaga. dat een Christus-beeld van oud zilver met kostbare steanen ten geschenke mee had1 gebracht Algemeen Stemrecht in België. De voorzitters van de vier politieke groepen van Antwerpsche liberalen hebben in een gemeenschappelijke bij eenkomst de volgende motie aangeno men: „De voorzitters van die groepen van Ant.werpsche liberalen besluiten, met liet oog op de hun verschafte waarborgen en vooral wegenis die ver klaringen van de socialistische spre kers op de bijeenkomst te Gent, dat er reden bestaat om met de socialisten een manifestatie op touw te zetten ten gunste van het algemeen stemrecht en de evenredige vertegenwoordiging, Men bericht, dat de beruchte Es- terhazy tegenwoordig in armoede zich ophoudt te New-York. Uit Koweit komt het gerucht dat Rn er Rasjid, de beliserscher van Nedsjid in Midden-Arabië, een nieu wen aanval begonnen ie tegen Koweit en tot bereiking van zijn doel de wa terleiding gaat afsnijden. Stadsnieuws. Haarlem, 7 Maart 1902. Maandelljksch overzicht van de vereeniging Weldadigheid naar Ver mogen. Boekjaar 1 November 1901—31 October 1902 Voor behoeftigen werd toegestaan: Arrondisseraents-Rechtbank. Zitting van Do nd erdag 6 Ma art 19018, (Vervolg) Diefstal. Uit armoede en honger, aldus beweeirde beklaagde A. van Dijk, had: hij op 13 Januari 1.1. op het sta» tions-euiplacement uit een openstaan, den wagen een zak antliractet wegga nomen ten nadieele van die firma Hw van Breemen. Het O. M-, er op wijzende, dat dief. stallen op het stations-emplacement dikwijls voorkomen, en diat deze bij ontdekking zwaar moeten worden ga straft, vorderde 3 maanden gevang©« nisslraf. Berouw komt later dan d'a zonde. J. A- Morriën, te IJmuidien, hadi zich schuldig gemaakt aan dief stal van vi-sch in den Rijksvischafslag. Het O. M. vorderde 14 dagen gevan genisstraf. Betk. toonde vee] berouw, weeoen^ de en snikkende smeekte hij dan pre sident zijn straf in een geldboete te veranderen, want hij zou het nimmer meer doen. Dat is tan manate maar te hopen. Verduistering. Hermanus Rdo zen, een vader van zes kinderen, had aan een meisje, dat hij nu en dan eens ontmoette, een ring en horloge cadeau gegeven. Afgescheiden van de waag of eene dergelijke handeling al dan .niet afkeurenswaardig ie, had bekL bovendien de bedde voorwerpen gestolen ten nadeele van de huisvrou wen J. W. Eisschweiler en J. van Aken. Het O. M. vorderde eene welverdien de straf en wel 4 maanden gevange nisstraf. Uitspraken. Terechtzitting vam 6 Maart 1902. 1. A. van Kordelaar, loopknecht te Heemstede, diefstal, 2 maanden ge vangenisstraf. 2. G. F. J. Ktumper, slager te Haar lem, diefstal, 1 maanden gevangenis straf. 3. L. W. Sleeman, los werkman te Hatariem, verduistering, 8 maanden. gevangenisstraf. 4. L. J. Swagörmam, loodgieter to uiilt tun. Vrouw Stehle's antipathie. Naar het Duitsch van HERMINE BILLINGER. Haar man was niet tehuis; luet was nog een uur voor etenstijd; het vuur in den haard knetterde, d© pollepel vloog van den eon en pot in dien ander e, vrouw St.eh.le praatte met schelle atem en snel ademhalende zij zeide alles wat zij op het hart had en waar- medte zij haar man zou ontroemen, overtuigen, schokken - Maar hemel, klonk zijne stem ond'er de keukendeur, men zou den ken, dat je met een heel regiment over hoop ligt. Stehle, barstte zij los, jij weet niet wat hartzeer is, maar ik weet het de jongen heeft honger geledon zoo lang hij op de wereld is dat wijf is zijn moeder niet. Neem wat, neem wat zeide zij tot het kindi maar die oogen die oogen! Toen wiet ik in eens alles de heele ellende alles begreep ik zijn angstig, verstokt ge zicht zijn geheel gedrag. Ik vraag je, hoe kan je van dat kind verlangen dat hij openhartig zal zijn! Van het hondenvoer heeft hij heimelijk gege ten en wij zitten hier binnen in ons keukentje en laten het ons goed1 sma ken laten het kind daar buiten in den regen staan en zien dat hij steeds ellendiger wordt en meer en meer ver valt en Maar wat wil je dan eigenlijk. Ik eet geen lepel meer voor het bepaald is wij nemen dien jongen bij ons Nemen? vroeg Stehle, toch niet in huis? hoe moet ik het begrijpen? Maar hoe kan men het dian an ders begrijpen? Vadier en moeder wik len wij voor hem zijn Zou je nu niet ophouden, want nu gaat het mij toch wel een beetje al te ver; ik ben er altijd' voor geweest dat je den jongen eten zoudit geven; ik ben goedhartig, d'at weet de heele wereld en dat laat ik mij ook niet be twisten. Maar een zoo groote last in huis, een kind, diat ons niet toebehoort, daar wil ik niets van weten, men kan toch van geen menech verlangen dat hij voor iets d'at hem in 't geheel niet aangaat, zijn beetje rust heele- maal opoffert. Heb je naar de preek geluisterd, Stehle? Van a tot z. Hoe kan je dan zóó praten? Voor al die enkele zan heeft mij als een blad doen sidderen :het was van die kin dertjes en dat wij zouden worden als een van hen, en „wie zulk een kind opneemt in Mijn naam, die neemt Mij op.-" En gaat dat nu bij jou het eene oor in en het andere uit'? Ja, Stehle, jou heele goedhartigheid gaat dade lijk uit wandelen, ala in die verte maar een beetje van je gemak op het spel etaat. Die Polde man, ik kan heit niet veo-dragear, ik kan het niet uit houden het ligt mij als een pak op het hart, een kind heeft mij be schaamd gemaakt die ongelukkige, miserabele Pol de zooals hij daar reilt en zeilt in zijn lompen en vodden, heeft mij er' onder gekregen! Ik ben niet goedhartig, ik weet dat ik niet goedhartig ben, maai- ik zooi niet kun nen leven als ik voor mij zelf geen achting kon gevoelen; ik moet in bed kunnen liggen met d« gedachte: braaf zoo, vrouw Stehle., vandaag heb je weder alles goed! gemaakt! Andere zou ik niet kunnen slapen een als ik niet kan slapen dan kan ik ook niet wer ken en dan maar liever dadelijk in het graf, ja, waarachtig, elke schop aard' zou mij liever wezen dan, zulk een leven! En* kies nu,Stehle, maar wees toch een beetje voorzichtig, want jo hebt al een vlek op je beste jas ga maakt. Zij doopte d'adelijk een doek in heet water. Je weet dat ik dat niet kan velen, zeide haar man, terwijl zij over do vlek wreef. En ik kan geen vlekken zien. En hoe zou je het. dan met den uren klaar spelen zulk een smeer poes? En ik dacht dat. je het naet kon uithouden met zulk een verstokt schepsel, ik geloofde dat de jongen je antipathie was? Juist daarom moet hij andters wordlen. Tot nu toe heb je toch niet veel aan den stijfkop verbeterdl Omdat ik het verkeerd heb aan gelegd; ik zal nu dóen zoo-ale Poldie met d,en hond heeft gedaan. Dat kind is verstokt, dat kind is vol leugens en bovendien een vuilik, maar dat zal ik er wel uitkrijgen; Poldie heeft een me delijdend hart en daar zal ik op wer ken. Laten wij er maar eene de proef van nemen om te zien of ik ge lijk heb of niet Stehle, ik smeek je om alles in de wereld, geef nu eens een enkelen keer in je leven toe! Hij lachte hardop en zeidie niets an ders als: Wel, heeremetijdil Zij begon dadelijk te eten zonder zich bijna den tijd van slikken te ge ven, zoo oniwederstaanhaar drongen haar die woorden over de lippen. Om te beginnen zal ik hem inzeepen! Och, Stehle, wil jij eens gauw den grooten ketel uit het. wasc-hhok halen? Ondertusschen zal ik een bed opma ken in de kinderkamer nu zal die toch nog gebruikt worden! Je donker grijze jas en den ouden broek kan ik juist nog verknippen en inrijgen voor dat Polde komt vannacht kan ik het dan wel verder afnaaien. En mor gen gaan wij dadelijk naar dó politie om met de heeren te spreken; ik zal liet hun echter op hst hart. drukken dat zij in het vervolg beter op zulk volk moeten passen Zij hield eensklaps op; buiten hoor de men Polde de sloffen aandoen, in het volgende oogenblik trad hij over den drempel. Hij stond d'aar heel stil te wachten op de boodschappen die hem zouden gegeven worden. Vrouw Stehle wierp een korten blik op haar man, toen drukte zij eensklaps het keukenschort tegen haar gezicht eai begon allerhe vigst te snikken. Stehle zag haar een weinig verrast aan ,maar opeens, scheen hij dte zao.k te begrijpen, want zijn blik zocht het kind, dat met groote oogen heel ver baasd stond te kijken. Vrouw Stehle, de ten allen tijde zoo opgeruirneïe, driftige vrouw Stehle, diie hem altijd zoo streng aanzag en voor wie hij zoo bang was zat daar nu achter haar schoot te schreien. Polde kreeg het benauwd In zijn keel, schuchter kwam hij een stap dichterbij; tóen nog oen; hij stond n.u dicht bij dte weenendo wier hoofd hij eensklaps in grooten angst omvatte: Vrouw Stehle, vrouw Stehle. waarom huil jo toch zoo? Toen trok zij hot. schort wog en hij keek in haar lachend gezicht dat. in tranen boaddie. Omdat de goede God mij een kind geschonken heeft jou, ja, jou, arm, verstokt, vuil, uitgehongerd wurm! Maar wacht maar, nu zullen wij je dó maag eens volstoppen en vóór alle dingeu zij trok hen» zijn kiel van het lijf zal je het beste in het leven, xindielijkheidv leeren kennen. EINDE.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1