2E3«sx«.:r,s. Strijkster. R.K. DIENSTBODE, Wordt gevraagd Dienstbode, Misschien zie ik den toestand ta Bomber in en dan zal mij dat genoe gen doen. Maar het tegendeel kan óók waar zijn. En in diat geval moe ten wij Haarlemmers op onze qni vive zijn en onze stem laten hooren, wan neer het nog tijd) is. Anders zou onze lauwheid ons later berouwen. Uit de Arbeiders were ld BINNENLAND. Bij de verschillende' categorieën de? posterijen is tegen 1 April a.s. eene verhooging van salaris toegekend. Voor de brievenbestellers bedraagt dit ƒ50 's jaars. Tevens worden de aan vangssalarissen van dien datum af met dezelfde som verhoogd. Uit Enschede Het bestuur der Fabrikanten-veree- niging ontving het volgende schrijven dd. 14 Maart van het organisatie-co mité. „In de hedenavond gehouden verga dering van het organisatie-comité werd het besluit genomen uw bestuur te verzoeken of het geneigd is met het comité uit de organisatie een bespre king te houden, teneinde te trachten middelen te beramen of tot- een oplos sing te komen in zake het geschil tus- schen de firma Van Heek Co. en hare arbeiders-dekenwevers. In eene vergadering van Veen- en veldarbeiders Appelscha is besloten aan te dringen bij verveners op eene betere regeling betreffende het turf graven. Tevens werden de volgende dagloouen vastgesteld: in Maart en October 1, van 1 April tot 1 October 1.25, van 1 November tot 1 Maart 0.70. Besloten werd de verveners en de landbouwers met deze besluiten in kennis te stellen. Eenige personen te 's-Gravenhage hebben het voornemen opgevat tot- de stichting van een algemeene vak- of arbeid er sv er een iging, d.i. een dusda nige vereeniging. die alleen arbeiders omvat, welke zich onder geen der be staande vakvereenigingen kunnen scharen uithoofde de eigenaardigheid van haar werkkring. De oprichtingsvergadering heeft dezer dagen plaats gehad. Sporten Wedstrijden. Ned. Gymn.-Verboud. Het Bondsbefstuur hield Zaterdag avond eene vergadering te .Amsterdam De vergadering was voltallig, alle ge westen waren vertegenwoordigd. Mede aanwezig waren de hh. prof. mr. Jo- esphus Jitta, dr. E. Meyer, Th. Bak ker, eereleden van het verbond allen te Amsterdam. Tot administrateur van het verbond en redacteur van het officieele orgaan werd voor den tijd van één jaar benoemd de heer van Doorn, hoofdambtenaar bij de H. IJ. S. M. te Amsterdam. Met algemeene stemmen werd tot tumleider der aan staande bondsuitvoerting aldaar be noemd de heer S. van Aken, turnleer- aar te Amet. Het programma dier uit voering, bepaald op 5, 6 en 7 Juli, werd vastgesteld. Men zal het turn- feest openen met een zwemwedstrijd onder leden van het N. G. V.het hoofdbestuur van den Nederlandschen Zwembond heeft zich bereid verklaard de leiding van dit concours op zich te nemen. Naast gtemeejisc h appel ij k turnen, zullen wedstrijden worden ge houden: a. voor die leden van het N. G. V., aan rek, barren, paard en pols- springen; b. voor jongens van 1417 jaar in volksoefeningen; c. voor mili tairen. Er is kans dat ook dames- olubs een ensemble-nummer zullen geven, wat het bondsbestuur zeer gaarne wenscht en waarvoor het po gingen zal doen. Het aantal dames werksters zou minstens 100 moeten- bedragen -en men oordeelde, dat dit aantal wel te krijgen zou zijn. Nu regeering en volksvertegenwoor diging in verband met de goede resul taten van het -subsidie ad 2500, over 1901 verleend, over dit jaar 5000 toe zegden; werd besloten het- aantal „volksoefeningen" uit te breiden; als plaateen werden, genoemd Zwolle, Kampen (Mid-dengiöwest), Tilburg, Roermond (Zuidergewest). De keuze volgt na overlég met het betrokken ge westelijk bestuur. Bovendien zullen proeven worden genomen met reizende leiders dezer oefeningen, die m verschillende plaat sen zich met het organiseeren der volksoefeningen zullen belasten. Aan elk gewest werd daarvoor een crediet vetrleend. Ook de voortumersklas- sen de kweekplaats der leiders voor volksoefeningen zullen meer steun ontvangen. Bepaald werd, dat op elk dier klassen ook geoefend moet worden in volksoefeningen. Aan het dagelijksch bondhbestuur werd eene som toegewezen voor het aankoopen van prijzen voor wedstrij den van jongelingen, dde aan die oe feningen deelnamen, van oordeel dat dergelijke wedstrijden het beste pro pagandamiddel zijn. Met alle kracht zal het N. G. V. dit jaar werken in «Jeze richting, opdat meer en meer blijke dat de gymnastiek eene der voornaamste factoren is om ons volk te maken tot een „weerbaar" volk, in den uitgebreidsten zin des woords. Vervolg Stadsnieuws. Tot schatter van de lo kaliteiten waar sterke da-ank in het klein wordt verkocht, is benoemd de heer L. J. Davids en tot herschatter de heer H. H. van Asch, Voetbal. Bij getrachte vernemen wij, dat de wedstrijd van „Haarlem" tegen de Old Xaverians op Goeden Vrijdag door omstandigheden waar schijnlijk niet zal doorgaan. In het „Dagblad van Noordbrabant dat wij ter Inzage ont vingen. is ren verslag opgenomen van den we Ni rij i "'tic-:4tasHaarlem op Zond jl ie I red:» gespeld. Hierin wordt vt'.egd, aar toen de cadetten na de rust d n wind mede verkregen, ieder natuurlijk verwachtte, dot zij er nog nkele punten zouden bijhalen, maar n°en „De Hanrlcmn eis schenen nu pas hunne kracht t-: toonen. In plaats dat Velocil >s i oiong, ging Velocitas aan t wijken Haarlem) profiJteePclie ervan en dro'»»g ,g;eeds verder op. Wel deed Veljvtas oen paar mooie uitval len. maar de t' rugtrekkende bewe ging moest telken* herhaald worden. De rood! bl,uav ischoten er lustig op los «n lmd Yr.'i Lilas Paul de Groot niet uU doe'v diger gehad, geloof dan mair vrij. dn Haarlem niet met een verlies, maar met eene flinke over winning was naar huis gegaan." Het verslag eindigt aldus „Laten we hopen, dat Velocitas een volgende maal even gelukkig is en dat Haarlem dan niet zooveel ..pech" heeft want zooals Haarlem nu gespeeld heeft, had liet verdiend te winnen. Door bemiddeling var. de K. v. A. voor de Metaal- en Hout bewerking alhier is voor de meubel maker sgezellen het loon van 20 op 22 cent gebracht. De enquête door de K. v A. voor die Metaal- en Houtbewerking naar aanleiding van het Kon. Besluit van 9 Juli 1901 (wet K. v. A., art 33, al. 1), ingesteld, mag op vrij groote medewerking hogen. Echter hebben betrekkelijk vele patroons nagelaten de hun tóegezondene staten aan het secretariaat der Kamer toe te zenden. Men verzoekt ons nog ems Hierop do aandacht te vestigen en er op te wil- letn wijzen, dat de termijn van inzen ding feitelijk heden. 18 Maart, verstre ken. is. Daarom wordt verzocht alsnog ten spoedigste de toegezonden staten te willen terugzenran. Als iemandover de n oorlog in Atjeh spreken kan dan is het wel Jhr G. Graafland de spreker van Maan dag 24 Maart 1902 in het Brongebouw. Hij toch was Vroeger luitenant-ko lonel bij het Indisch leger en komman- dant van het corps maréchaussee in Atjeh dat zich voor onze vestiging daar zoo verdienstelijk gemaakt heeft in den laatsten tijd. Men late deze gelegenheid niet voor bijgaan en steune het Algemeen Neder- iandsch Verbond, dat ons volk, ons ras van hoop voor de toekomst wil bezielen maar tegelijk niet aarzelt ou onze fou ten van nu te wijzen. Een van die fou ten is wel gebrek aan belangstelling in Indië. Dat moet anders worden. Zie verder hierachter de advertentie. Toynbee. In de ,,St. Ct." zijn op- fen omen de statuten der Haarlem sche óynbee-vereeniging, alhier. Doel: het uitoefenen van een bescha- venden, zedelijken invloed vooral op jeugdige personen van beiderlei kunne; het bevorderen van volksontwikkeling en de verbroedering door persoonlijk verkeer van personen uit alle rangen dei- samenleving. Middelen om dat doel te bereiken: het houden van cursussen, clubs, lees- en ontspannlngsavondlen in gehuurde of eigen lokalen. Duur: 29 Jaren en 11 maanden, te rekenen van den dag der oprichting, zijnde 20 December 1901. B ij vonnlsvandeArr. -Ree htb alhier <]-. d. 18 Maart 1902 is opgehe ven het failissement van J. Bos te Haarlemmermeer 't welk was uitge sproken den 25 Februari 1902. Patrimonium's Werkver schaffing. Patrimonium exposeert dezetr dagen, In het ruime perceel, Spaarne 74, bij de Melkbrug, zijn de voorweipen tentoongesteld, die in de Werkverschaffing in den afgeloopen winter opgeknapt zijn. Men verbaast zich er over hoe voor werpen, die het aankijken om zoo te zeggen niet meer waard waren, hier een nieuwen glans en gloed hebben gekregen; hoe solide en bruikbaar ze zijn geworden. Allerlei meubelen, voor werpen voor huishoudelijk gebruik', emmers en ander koperwerk, opges knapte schilderstukjes, karpetten, éen fraaie Chineesche waaier, enz. enz., te veel om op te noemen. De tentoonstelling bevat 'ogk inzen dingen als oude boeken, glaswerk etc. dat niet gerepareerd kon of behoef de te worden en nu ten bate der Werk verschaffing te koop staat. Met den meesten aandrang willen wij onzen lezeressen en lezers aanbe velen eens een kijkje te gaan nemen, om zich te overtuigen hoe vlijt en vaardigheid van de onoogelijkste din gen iets bruikbaars hebben gemaakt niet alleen, doch iets dat er heel goed uitziet bovendien. Gezonken. In de Zuiderzee bij Marken is gezonken de schuit met mest van den schipper Marines alhier. De opvarenden zijn te Marken aange bracht. Schouwburg. Het oorspronke lijk plan, in onzen Schouwburg een Van Lennep-avond te geven (opge voerd zou worden Klaasje Zevenster) gaat niet door, wegens gebrek aan belangstelling. Wij brachten heden een bezoek aan het magazijn De Hoop, Warmoesstraat, no. 7, alwaar een keurige collectie Kinderwagens en sportwagens is 'tentoongesteld. Alle soorten van sportwagens wor den daar op eigen atelier vervaardigd in de modellen daarvoor opgegeven, zoowel in de duurste als in de goed koopste soorten. Ook is het magazijn op alle ropara- tiën ingericht. De prijzen zijn zeer conc ureerend. Een kijkje te nemen kunnen wij onzen lezers aanbevelen. Men zie ach terstaande annonce. Een vreemd incident. In eene voor de Rechtbank alhier aanhangige procedure in zake de fir ma L. Sabelis alhier) proc. Mr. Th. de' Haan Hugen'noltz) tegen J. J. Kooij- mans (pioc. Mr. A. Kist) te Dordrecht had de Rechtbank deskundigen be noemd en hunne beëediging bepaald op heden. Een dier deskundigen was (le heer D. Weegewijs te Amsterdam. Het was geldeken dat deze niet be stond doch dat een ander handelde onder de firma Weegewijs. De Procureur mr. Th. de Haan Hu- genholtz verzocht alsnu in diens plaats een ander te benoemen. Dc Procureur mr. A Kist protes teerde tegen eene onmiddellijke benoe- ming van anderen deskundigen. De rechtbank besliste daarop dat nu de benoemde deskundige D. Weege wijs niet is verschenen en nu de par tijen niet dadelijk zijn overeengeko men om een anderen in zijne plaats te benoemen de Rechtbank ambts halve die benoeming kan doen. Op dien grond benoemde de Recht bank tot deskundige in de plaats van D. Weegewijs den heer D. J. de Jong Jr., steenhouwer te Amsterdam, lid der firma D. Weegewijs te Amst., met bepaling dat hij heden rnet de ande re deskundigen onmiddellijk zal wor den beëedigd. Christel ijke Nationale Werkmansbond. In de Groote Zaal van het Brongebouw werd Maan dagavond vanwege den Christel ijken Nnfionalen Werkmansbond een ver gadering gehouden, waarin als spre^ ker optrad de heer Prof. Dr. P. J. Mul- lert De voorzitter, de heer Hilbrander, openido de bijeenkomst met gebed, waarna het woord werd gegeven aan dten spreker van den avond In aene boeiende) lezing schetste Prof. Muller zijne reis naar Itafië, schilderde ons de fraaie steden af. als Genua. Milaan, Pizza. Florence, Na pels en lust not least, Rome. En spre ker deed dit zoo heldler, zoo klaar, dat waarlijk geen lichtbeelden het. gespro kene behoefden te verduidelijken. Zoo levendig werd alles afge schilderd, dat men zich nu eens waan de in de prachtige stad Genua, de fi'ootste havenstad! van Italië met jfffn teine, smalle, donkere straten, en daarnaast reusachtige pleinen en traten met grootsche paleizen, welke een betooverend! effect maken, dan weer in gedachte vertoefde in de we reldstad! Milaan met. zijn! grootsche Domkerk, geheel uit. manner ge bouwd, om een oogenblik later weer een schooner, indruk te krijgen van Florence, Napels en Rome. Vooral van dé hoofdstad van Italië had spr. veel te vertellen. Daaraan wijdde hij dan ook het geheele gedeelte na de pauze. Verschillende merkwaardig- en be zienswaardigheden werden dooi- spr. genoemd, die het buitengewone voor recht had gehad een Heilige Mis in de St. Pieterskerk bij te wonen, welkö dloor Z. H. den Paus werd opgedra gen, iets wat in geen 21 jaren gebeurd was. Dat de lezing in den smaak viel, be wees het applaus, waarmede spr. aan het slot van zijne voordracht werd dank gezegd. Gevonden voorw.erpen Een knipmes, een elastieken bal, een rozenkrans en een zwart lederen kind erscho ent j e. In eene buitengewone ver gadering van aandleelhouders der Haar- lemsche Tramway-Maatschappij zal een voorstel aan de orde komen om de concessie en het bedrijf d'er Maat schappij over te doen aan de E. N. E. T., welke ook het personeel zal over nemen. Uit de Omstreken. Bennebroek. Voor een goed gevuld kerkgebouw gaf de Christelijke Zang-vereeniging Benneb rojekT Maandag-avond een zeer goed geslaagde uitvoering. Het uitgebreide programma werd vlot af gezongen, en de uitgevoerde nummers voldeden zeer. Vooral het mannenkoor klonk uit stekend, terwijl een solopartij voor dame op veler verlangen werd her haald. Hoewel de medewerking der leden zeer zeker noodig is voor goede vorde ringen te maken, mag een woord van hulde aan den ijverigen directeur de heer J. van Snippenberg niet worden onthouden, die al het. mogelijke doet om de zangver een iging vooruit, te doen gaan. Twee bewoners van Haarlemmer meer brachten Zaterdag ons dorp in rep cn roer. Terwijl een hevige woor denwisseling gaande was trachtte on ze veldwachter de kijven den tot be daren ta krijgen, maar liep daarbij een klap in het aangezicht op. Een scheering werd daarna omge trokken en de palen gebruikt om er mede te slaan, doch gelukkig wist de veldwachter gesteund! door eenige flin ke knapen van het dorp deze aan de woestellnge te ontrukken. Razende en tierende dropen de hee- ren daarna af Proces-verbaal intuschen opge maakt Zand voort. Een zeer geacht ingezetene en zoo wel hier als elders bekende persoon lijkheid, de heer II. Driehuizen, is Zaterdag jl. plotseling overleden. In hem verliest de gemeente een waar dig burger, zijne vrouw en kinderen een liefhebbend echtgenoot en vader. Wie den hoer Driehuizen gekend hebben, en dat zijn, behalve te Zand- voori, duizenden badgasten, zullen zeker die mare met weemoed hebben gehoord, want- waarlijk hij was ie mand, die algemeen geacht en be mind was. Een 25-tal jaren was hij lid van den gemeenteraad, een 40 tal jaren kerk voogd, welk ambt hij sedert eenige jaren verwisselde met dat van ouder ling der Ned. Hen*. Gemeente. Ook in andere officieele betrekkingen, o.a. die van zetter van 's Rijks directe be lastingen, was de heer Driehuizen werkzaam. Ook als lid van het Burgerlijk Arm bestuur heeft hij vele behoeftigen ge holpen en in dat ambt niet alleen uit gelden van de kas, die toen destijds niet schitterend waren, maar dikwerf uit eigen middelen. Als mede-opzich ter van de afdeeling Zarwtvoort van de Noord-Hollandscho vereeniging „Het Witte Kruis" werd hij onlangs tot eerelid benoemd. En ook buiten Zandvoort was de heer Driehuizen een bekende persoon Men mag haast wel zeggen, dat ieder badgast hem kende: jaren lang toch stond hij aan het hoofd van het alom bekende badhotel „Driehuizen". Voor ieder bezoeker had hij een goeden raad. een vriendelijk woord, waar mede hij elkeen innam. Voorwaar, de ledige plaats die hij achterlaat, zal hier, niet alleen bij zijne betrekkingen, maar ook bij velen gevoeld worden en het moge een troost zijn voor allen, die hem betreu ren, dat zijne nagedachtenis in eere zal gehouden worden. De vorige week kwamen de garnalen 4 schuiten 5 malen aan. De besomming bedroe? van ƒ26ƒ44 en de pril'zen der garnalen warten ƒ0.60ƒ2.50 per mand. Haarlemmerliede en Spaarnwoude Tot poldermeester van den Veerpol- der is gekozen de heer F. Veldhuizen alhier. Haarlemmermeer. Gisteren (Maandag) middag weird door het bestuur van den Haarlem- mermeerpoider alhier aanbesteed Het verdiepen van den Bennebroe- kertocht tuaschen den Aalsmeerder- tocht en den Kagertocht. Ingekomen waren 3 biljetten. Laagste inschrijver bleek te zijn de heer A. den Breejen te Haarlemmer meer voor ƒ3995. Te Hoofddorp zijn voor de monste ring aangevoerd 17 paarden van an derhalf jaar. 10 stuks zijn verkocht voor rekening van 't buitenland. De prijzen wisselden van 150 tot 210 gulden. Halfweg. Zondagmiddag had hier ee" ongeval plaats dat ernstige gevolgen had Hun nen hebben Een automobiel in het dorp achter een rijtuig rijdende trachtte dit voor te komen; terzijde v§n het rij tuig komende, schrikte het paard en sloeg op hol: den weg kennende draai de het in woeste vaart het kerkhek in, Nvan$4oor' hdt rijtuig met het hek in aanraking kwam en kantelde; buiten verwachting kwamen de voerman en de daarin zittende kinderen zonder ernstige kwetsuren vrij. doch het rij tuig was erg gehavend. Maandag werden alhier ter monste ring 20 jonge paarden gekocht; hoog ste prijs ƒ250; zij werden via Venlo haar Beieren verzonden. Telegrammen. DE BR1TSCHB NEDERLAAG BIJ TWEEBOSCH. LONDEN, 18 Maart. (R.O.) De Standard-conrespoadent te Pretoria geeft een beschrijving van Lord Me- thuen's nederlaag en zegt: taen de Boe ren op een afstand van 3 mijl waren plaatsten zij zich op vijf gelederen in geopende orde en galoppeerden recht af op de achterhoede, terwijl zij gil den en hun geweren zwaaiden en door hun aanval als één man en hun getal sterkte de achterhoede dreigden ge heel onder den voet of dwars door de achterhoede heen te rijden. Toen de vijand 1400 yards verwijderd was. opinde de achterhoede het vuur met achtereenvolgende salvos, terwijl de stukken veldgeschut met granaat scho ten. De Boeren antwoordden met een hevig vuur en vervolgden hun galop recht op de achterhoede aan. doch terwijl hun centrum recht doorreed, reden hun vleugels om beide flanken. Zij drongen met den grootsten moed en beslistheid door, zoo zelfs dat velen recht in het midden van de dekking reden, die den marsch der colonne beschermde. Methuen zond tot steun der achter hoede een afdeeling bereden troepen terug en het verder dringen van den vijand word tegengehouden, hoewel slechts tijdelijk. De Boeren gedroegen zich met een dapperheid, wat klein geestig zou zijn niet te loven, en kwa men opnieuw aan zonder dekking, terwijl een hevig vuur op hun gele deren werd afgegeven. De infanterie werd aangewezen om te gaan helpen. Twee kanonnen op de rechterflank werden met bewondërenswaairdige koelbloedigheid bediend, doch de be reden manschappen, die de achterhoe de vorm élan, werden zenuwachtig door den wanhopigen stormloop dor Boerenveteranen en sloegen feitelijk op hol onder d'en invloed der blinde paniek. Methuen gaf bevelen, dat de convooien en troepen terug zouden trekken op een kraal, waar reeds ge deelten der bagage waren verzameld, en droeg majoor Paris hef bevel over de kraal op. Methuen galoppeerde terug naar de kanonnen op den rechtervleugel en moedigde de soldaten door gebaar en stem aan; plotseling werd hij tot schijf der Bóeren-scherpschutters, die het vuur op hem concentreerden. Zijn paard stortte dood neer, op drie plaat sen getroffen, terwijl hij een kogel in de dij kreeg; het was toen 9.30. De Boeren hernamen, dank zij hun grooter getalsterkte, en de aanmoedi gingen van De la Reij zelf, het offen sieve en begonnen de stelling te om singelen^ Celliters begon met twee onbedekt opgestelde vijft-inponders den kraal te beschieten. Er was slechts één middel om verdere verliezen van levens te voorkomen* dat was over gave. FOUCHés COMMANDO. LONDEN, 18 Maart (R. O.) De Daily Mail verneemt van 20 Februari uit Johannesburg van een loyalen boer, die onlangs door Fouché in de Kaap kolonie gevangen werd genomen, een beschrijving van het commando, dat ongeveer 150 man sterk en prachtig bereden was; bijna elke man had een reservepaard en was goed! gekleed met gevulden bandelier. Sommige mannen droegen twee bandeliers, terwijl ox- tra ammunitie door paarden gedra gen werd. Burgerlijke Stand. Bevallen: 18 Maart G. van Baaren Hanselaar, z.; 15. J A. Hoenderdos Scheffer, z.; 16. M. E. WeversWesse- Hu6, 17. J. C. Drogtropv. Emme rik, d; 16. P. NixBreedveld, z.: T. SchuurmanLempel, z.\ 17. S. Krijn- dersde Vaal, d.; E. J. Soellaart Boere, d. Overleden: 17 Maart. J. de Ridder. 34 j., Barendsestraat; S. C. Bolleurs, 86 J., Barrevoetestr.15. M. A. F. Spinks, 7 m, N. Kruisstr.; 18. J. W. Verhagen, 2m.. z., Soutmansstr. Overzicht Effectenhandel. De Hollandsche Staatsfondsen notee- ren wederom lager dam 8 dagen gele den. De zoo snelle rijzing van eenige weken geleden heeft moeten plaats maken voor een vrij aanzienlijken te ruggang, waartoe het duurdere geld aanleiding heeft gegeven. Van de buitenlandeche Staatsfond sen onderscheidden zich de Portugee- zen door een vaste stemming. De 4.5 obligatiën brachten het heden tot 40 Overigens was m deze ru briek niet veel bijzonders waar te ne men en bleven de omzetten binnen zeer enge grenzen beperkt. De aandeelen «n Pandgrieven North Western Hypotheekbank konden zich flink verheffen, op het bericht van een extra uitkeering boven de vaste rente op de Pandbrieven h 3.5 Tot veel handel gaf dleze verheffing evenwel geen aanleiding. Van de petroleumwaarden werd de aandacht vooral gevestigd op de aan deelen Moeara Enim, die op geruch ten van nieuwe uitgifte van obligatiën en vermindering van productie de reeds geruimen tijd heerschende da ling met versnelden pas voortzetten tot circa 106 om evenwel heden we der met eenige percenten redres te sluiten. Ook de mljnwaarden waren zeer geanimeerd. Heden moesten de aan- detelen Sibe|rische goudvelden „Mi- roessink" het sterk ontgelden door een val tot 2 Van de Amerikaansche sporen valt niet veel anders te vermelden, dan dat de reeds eenigen tijd bestaande luste- looze stemming blijft aanhouden. Een uitzondering vormdten heden de Southern Railway, die met flinken handel tot betere koersen (33 1/3) wer den verhandeld!, naar aanleiding van de verhooging van het dividend der preferente aandeelen tot 5 waar door de kansen voor de gewone aan deelen natuurlijk verbetorden. De waartien der „Steelcompany" blij ven tamelijk vast Ook was eenige vrij belangrijke affaire in aandeelen American Car. Foundry. Prolongatie 33 1/2-U. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Woensdag feest van den H. Joseph, te 8 uur gezongen H. Mis; 's avo ids te 7 uur plechtig Lof en Rozenhoedje. Vrijdag te 7 uur Oefening van den H. Kruisweg. In de week de H.H. Missen te 7.30, 8 en 9.30 uur. Parochiekerk van den II. Joseph. Woensdag, Feestdag van den H. Jo seph. Patroon dezer Parochie, te 7. half 8 en S uur de gelezen H H. Missen en te half 10 de plechtige Hoogdienst. 'J e 7 uur Solemneel Lof met de Feestp.'ïdi- katie, welke zal gehouden worden door den WelEerw. heer G. Renge. Kapeiaan to Amsterdam. Donderdag te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrijdag des avonds te 7 uur plechtige Oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag, te half 9, de H. Mis voor de bekeering der zondaars in de kapel van het Miraculeuss Mariabeeld, en van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. Parochiekerk van den II. Antonius van Padua. Woensdag, feestdag van den H. Jo-: seph, Patroon der H, Kerk. te 8uur ge zongen H. Mis. 's Avonds te 7 uur 1 cf ter eere van den H. Joseph. Vrijdag te 8 uur gezongen H Mis en s avonds te 7 uur Lof en Oefening van den H. Kruisweg. N. H. CL Marktnieuws. Haarlem, 17 Maart 1902. Artikelen. Aang. Verk. Prijs. Aardappelen 80 HL 80 Hl. 1.00—2.50 Appelen 13 Hl 10 Hl. ƒ8.00—12.00 Peren 7 Hl. 5 Hl. 7.0—10.00 Roode 15.000 st. 4000 st. 2—12 ets. Savoy e 2000 st. 2000 st. 4—16 ets. Bloemkool 500 st. 200 st. 10—20 ets. Boerekool 107 md. 107 nul. ƒ0.450.50 Wortelen 50 md. 30 rad. ƒ0.801.00 Rapen 3000 st. 1000 st 2—5 ets. Bieten 2000 st. 1000 st. 3i ets. Spinazin 60 md. 60 md. ƒ1.00—1.25 Haarlem. 17 Maart. Aangevoerd 160 HL. rogge, prijzen van ƒ5.10; 280 HL. haver, van fi.30 ƒ4.25; 145 HL. duivenboonen. van ƒ8.20 —ƒ8.10; 20 HL paardenboonen, ƒ7.10. Haarlem. 17 Maart. Artikelen. Aangev. Verk. Prijs Boter 96 KG. 96 ƒ1.50—ƒ1.45 p KG. Biggen 36 stuks 32 /13ƒ10 p stuk. Schrammen 7 stuks 5 ƒ17ƒ15 r» st. Familieberichten. Bevallen: 14 Maart. Den Beer Poor- tug&el— Rijnbende, z., Den Haag. Overleden: 10 Maart J. C. Nahmens jd. 78 j.. Amsterdam; 12 H. Westen- burgerHoi je, 70 j., Hoorn: R. Bra- mer, 85 j.. Zaandam; J. C. Raisig, 67 j„ Amsterdam; J. G. P. dc Rn val let—- Rugers, 70 j., Kampen; Wed. G. E. SimonsLajseur, 49 j„ Amster dam; 13 Maart. D. J. Boklingh, 45 j., Schellinkhout; Wed. R. J. Terpstra— Hiddinga, 61 jaar, Achlum; G. S. BrayDe Wit, 36 j., Brussel; C. Kühn, jd., 75 j., Haarlem. 369ste Staatsloterij. Trekking van 18 Maart 1902. le Klasse, 2e Lijst. Nr. 5512 5000. Nr. 4501 J 2000. Ns. 3910 en 10576 ieder 150)). Nr. 7802 1000. Nr. 19797 400. Ns. 2679. 5815. 6209, 13302, 15941 18567 en 20874 ieder 100. Prijzen van 20. 62 28156~34 8634120841575918399 20128316088 8717121761603018400 3462841 6040 8866122221604118416 378 2847 6089 8951 12310 1608118462 42328936090 8968123201609118488 452 30226142 908612 -711610618600 473 30416235 9092123871612018=29 482 3072 6239 9093 124081613918546 634 308-5 6314 9328124921620818606 67730936319 9398125411621918609 75031846326 940S12705 162231S747 8183201 6381 9417 127581631018841 90582156620 943812873 1 31118366 91132326558 9441130171631218868 928 3269 6-571 94691303816337 48372 9333295 6668 9623180971634018933 956 3 47 6676 9594131111638018906 102635106762 9ÖU7131281638119002 103636146776 9641131581*38319108 109S3517 6856 964913i941648319124 1117 35626*57 965513 '791649319197 111935816861 9666183351653119238 117736516949 9705133511655219287 117837346946 9728134021660119329 118938186970 9780134101661219372 121838256979 9871134491662619106 126238766980 9892134911063819427 1272 3970 7< U1 992213533166 -41954 1-27640967040 9961136141G7661956C- 1344 4135 705910043136401678919568 1384 4163 706610096 ls66U 1687119637 13994192710610126187851691419609 148142-6 711710188138061692019404 1493 4471 725010297138451692319782 1699 4649726010809138521693219796 16304673 7268 li 18241391916949 19993 1708470-5 73821032813963169812-024 17144805740410387140021700820026 180448487593104U114' 16017054 2 >50 1840 4886 7609104041406217077 2' 083 18424S9076241041114 471726920130 1854 4925 7788104211436817274 20156 18684976780110513145! .617295 2<>206 1939 5028 7872105841451317809 20215 2047 5055 795410693145631731220228 2069 6084 80811079914682 17423 20273 2146 5148 80181( >8941478217433 21 >31 c 219651558087 1090414784 I:4922»822 2-21661958121 109071480217498203 1 2242 5206 8123109221481217643 '2 '351 2-255529081291105714817 1956120452 2261530281451116914S31176S120468 235763108167 1120214851 17689-20472 24-24 5350 8265112l:i 149571777020196 25075396827211281149931781820520 2523540182801131515065 17909 2 613 25245441828111349160661791920354 25315173 .*3191140915131 179S - 20660 253254798366114111517817997 208-3 2516548983691158015207 IS' >0020754 2ÓS165358 .781158415267 1802620854 2604 5640639311593162591802820S93 263857938405 11656152751803720896 2656586984421167916324 180992,4108 2 9958968464117091533318172-20910 270058298467 11733 1 3421823820978 27045955 851611754 15387 18287 273060 >2 85-291179215397 18360 27216028 857811888154S2 18355 2756 6033 8618119421561318389 Advertentlën. Heden overleed tot mijne diepe droefheid, na een smar telijk, doch geduldig lijden van 21 weken, mijn innig geliefde Echtgenoot JAN KUIK, in den ouderdom van 27 jaar. Uit aller naan>. de Weduwe M. D. KUIK— Rater. Eenige en algemeene ken nisgeving. Haarlem, lö Maart 1902. Op het Atelier vanG. DE VLEES HOUWER, Gierst *aat 10, wordt een bekwame Strijkster gevraagd. Mej. A. VAN DER HORST, te Heemstede, vraagt eene die netjes kan werken en een burgerpot koken. een net DAGMEISJE, niet beneden de 10 ja tl- oud. Sophiastraat 55 alhier. Mejuffrouw BRAAM—van der Horst te Heemstede, vraagt met Mei a.s. eene R.C. van goede getuigen voorzien, als Meid-Alleen. Rijksstraatweg E 4%2.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3