BteMstsr fiBZOÉ. Hei Vitalisme. Dagmeisje. Timmerlieden en Metselaars TE KOOF»: Kamfer mau ie. De Amerikaansche dames schijnen tegenwoordig kleine hoeveelheden kamfer te gebruiken om zich een fraaie gelaatskleur te verschaffen. Zij ra ken er spoedig aan verslaafd en de uitwerking op de gezondheid moet al- lernadeeligst wezen. De Expeditie. die eeuige maanden geleden van Pa rijs vertrok cn zich als doel stelde over land Amerika te bereiken door over het »js de Behringstraat over te steken, is de vorige maand te Jakoetsk aangekomen, na in 26 dagen een af stand van 2000 mijlen te hebben af ge legd. Voor den reis waren 700 paar den noodig geweest. Dc temperatuur was zeer laag - tot 50 graden onder nul en bijna voortdurend woedden er hevige sneewstormen. Hoewel men den reizigers in Jakoetsk afraad cl', in dit jaargetijde verder te trekken, moeit de expeditie tóch op 16 Februari doorgereisd zijn. Wegens verbreking van trouwbelofte procedeer en in Engeland vele meisjes. Thans heeft een verlaten jongeling te Birmingham haar voorbeeld gevolgd, nl. een Peis van 25 jaar. student in de godgeleerdheid, verloofd geweest met een jonge dame- v° i 47 lentes en een vermogen van 2i ion. Deze bleek trouweloos, maakte het op eeu goeden dag „af" en eischte brieven, portretten en geschenken terug. De Ooserling echter- bracht de brieven naar een ad vocaat en heeft nu een schadeloosstel ling onvangen van f 625. Kippenhokken. Bij het maken van een kippenhok geeft men in het algemeen zooveel mogelijk dJeai voorkant de richting naar het Zuiden. Na tal van proeven genomen te hebben, schijnt een Anïe- rikaansche fokker beter ervaring te hebben opgedaan met een hok, dat van het Noorden naar het Zuiden loopt en waarvan de vensters naar hot Oosten en Westen opengaan. Als een der voornaamste voordeelen daarvan wijst hij er op, dat hennen en kuikens in de vroegte en 's avonds dte zon krijgen, terwijl zij 's middags, wat. voor het warme jaargetijde van belang is, in de schaduw zitten. Ook beweert hij, dat de temperatuur over het geheel meer gelijkmatig is en 's nachts niet zoo aanmerkelijk daalt, zooals in die vroeger gebruikte hokken, wat dik wijls aanleiding gaf tot ziekten. Het strooisel blijft voorts gelijkmatiger op den grond uitgespreid liggen en wordt niet, gelijk andiers het geval is, naai den noordwand opgehoopt. Ook kan het langer gebruikt worde-n. Bij het .scharren en krabben heeft de hen meer den kop naar het licht toegewend en wierpt het stroo naar alle richtingen rond, zoodat. het. gelijkmatig overal heen verdeeld blijft en daardoor ook het korrel voeder beter gestrooid kan wordbn, zonder dat dc kippen den ka len grond openkrabben en die aardie over het stroo lieenwerpen. Wegens deze voordeden zou het misschien wel de moeite loonen eens in d'eze richting proeven te nemen. Oorlogssonvenirs Een verkenner, die uit Zuid-Afrika in Engeland terug is gekeerd, werd door een medewerker van de „Daily News" gevraagd, wat het hevigste gevecht was, dat luj had bijgewoond. „Smits drilt antwoordde hij. „U kent de geschiedenis. Wij veronderstel den, da. -.x piketten builen de linie wa ren, maar 173 Boeren reden tot op nog geen halve mijl al stands van de Ëngel- sche stelling, lieten hun paarden ach ter en schoten toen op 30 meters alstand onze mannen neer, terwijl zij uit hun dekens te voorschijn kwamen. Het was een afschuwelijk, verward ge vecht en wij hadden 25 dooden en 37 ge wonden, terwijl er slechts 14 van den vijand achterbleven. Wal mij als een ta melijk griezelig voorval trol' was, dat eeuige Canadeezen, die te ver af waren om zich in het gevecht te mengen, la ter aankwamen en de schoenen en sc le ken van de doode Boeren uitdeden een ding dat ik zelfs niet graag met een levenden Boer zou doen en de ru gels van hun teenen uittrokken om Cie als oorlogsouvernirs mee te nemen. De verkenner was eenvoudig van mee- ning, dat de oorlog nooit uit zou raken, als de Engelschen geen voorwaarden aanboden. Engeland kon nog jaren door vechten, zonder dat er iets veranderde. De Engelsche officieren, die nog nooit zooveel geld hadden verdiend, zouden het ook best willen. In Zuid-Afrika vatte men den oorlog niet ernstig meer op. Maar de buit dan die elke week wordt behaald? vroeg de journalist. Ja, lachte de verkenner, „maar wat geeft dat, als hun plaatsen onmiddel lijk door Kaapsche Hollanders worden ingenomen?" Worden er dan geen maatregelen genomen tegen de aanwerving van nieu we aanhangers door de Boeren? Volstrekt niet, besloot de veteraan. De eene trein na den andere gaat naar het noorden, en het is een publiek ge heim dat een gr>%'t aantal van de pas sagiers op weg zijn. om zich bij de Boe- ren te voegen. Vervolg Stadsnieuws. Een openbare les. We had- dien 't genoegen Donderdagavond een openbare les bij tc wonen, die dc heer J. Sturing, rijkstuinbouwleeraar, gaf voor cle ri j kstuinbo uw-w in ter c ursu s Daaraan ging vooraf een overzicht van den cursus, waarin in die eerste plaats d:ank wercl gebracht aan het gemeentebestuur en aan verschillende vereenigingen voor hetgeen ze in het belang van den cuTfeula hebben ge daan. Scheen het aanvankelijk of dte be langstelling niet groot zou zijn, de cursus is toch nog gevolgd door een 20- tal leerlingen, die spreker hulde bracht voor hun volharding en ijver. Ilij wees op de grootc moeilijkheden, die voor de werklieden, na dien geheelen dag in touw te' zijn geweest het volgen van zulk een cursus meebrengt, terwijl ook het verschillend; gehalte der leer lingen oen moeilijkheid is. Maar met voldoening kan spreker op den afgeloopen tijd terugzien. Hij me moreerde dial de cursus, drie eerst in „Weten en Werken" werd gehouden, door de welwillendheid van het ge meentebestuur thans in een dier loka len van de school aan dte Parklaan is gevestigd. Van de 840 schooltijden zijn er slechts 90 verzuimd. Na in herinnering te hebben ge bracht. de gehouden excursie te Lei- dien, stelde de lieer Sturing een vier- daagsehe ercuirste naar Gent in uit zicht. Het geld voor dit doel is reeds bijeen. Hierna begon die, eigenlijke los, waardoor we 'inzicht kregen in de be handelde leerstof en er ons van kon dien overtuigen hoe dte noodige theore tische kennis op natuur-, schei- en plantkundig gebied zich aanpast aan de eischen der praktijk. Het kwam ons voor dat d'e heer Sturing in de allereerste plaats vraagt, wat r.an mijn leerlingen in hun beroep noodig zijn en hoe behandel ik de leerstof zoo, dat. ik de meeste kans heb dat ze er iets van zullen meenemen. Met bijzondere belangstelling volg- den we de les. Na afloop sprak die heer Sturing een woord van dank aan de aanwezige belangstellenden, inzonderheid aan die wethouders van onderwijs en open bare werken, de heeren Nieuwen hu ij zen Kruseman en De Breuk, en den hr. Hazeloop, rijkstuinbouwleeraar, voor hunne tegenwoordigheid!, en dien heer Bolderdijk, die zoo vriendelijk was geweest in het lokaal een smaakvolle groenversdering aan fje brengen. Spreker dee Idle mede. dat van da 21 leerlingen 1 wegens te weinig be langstelling den cursus had verlaten en dat op twee na alle leerlingen het tweede leerjaar nu gaan volgen. Twee leerlingen volgen dien eersten cursus nog eens. De namen der bevorderden zijn: W. Asjes, H. J. Bilderbeek, H. P. Blok, H. de Boei-, J. D. Boerkoel, J. W. N .Bosveld, A. Dekker, J. v. Do- venter. J. G. N. v. d'. Gevel, A. Hoes, P. Hoes, B. Jansen, G ,v. Loenen, G. A. v. d. Lugt, J. v. d, Lugt, A. v. Meij. J. Muldters, H. C. Schoenma ker en Th. v. Wieringen. De hear Verselewel d'e Witt Hamer, die reeds zooveel curiosa op Zuid-Afrika betrekking hebbend heeft geëxposeerd, ai! les ten \oordeele van het strijdendle Boerenvolk heeft "Thans iets, dat ün zeldzaamheid nog bijna alles overtreft wat men reeds heeft kunnen zien. Het zijn n.l. postzegels, die te Pie tersburg zijn gedrukt nadat Pretoria door de lvngelsclieu bezet was en er te dier plaatse gebrek aan postzegels kwam. Zij vertoonen het merkteeken van dengeen die met de controle belast was. Van de postzegels van hooge waai de zijn van elk slechts 1000 stuks ge drukt waarvan dan nog een gedeelte vein rand werd, dtie nog niet waren uitgegeven. (T> t was bij de overgave van Pieters- buig.) De hr. de Witt Hamen- heeft thans de gansche serie compleet, zij bestaat uit postzegels van 1/2 p., 1 p., 2. 4. 6. p. 6n 1 shilling. V an 6 April tot en met 2 No vember 1902 zullen op Woestduin ge regeld alle 14 dagen wedrennen wor den gehoujden en daarenboven op Maandag 15 Mei (2en Pinksterdag). Op de begraafplaats dezer gemeente aan den Schoterweg zijn in 1901 ter aarde besteld 604 lijken waar van 559 protestanten, 44 R.-K. en 1 Israëliet. Daar de bureaux ten Stadhuize he denmiddag na twaalf uur gesloten wa ren moet heden een uittreksel van het Polrtie<rapport achterwege blijven. Schouwburg. Wie het voor recht heeft gehad gisterenavond Mar cel. Lefebvre. poète-conférencier van den Chat noir to Parijs in onzen schouw burg te hooren, die heeft kennis ge maakt met een even eigenaardige als artistieke en gedistingeerde kunst-iri- ting. In geestig, luchtig, vluchtig Fransch spreekt-zingit Marcel Lefebvre zijn sohalksche, pittige Liedjes, en decla meert ook ernstige dingen. Hij heeft zeer veel succes gehad zooveel, dat waarschijn li ik een tweede optreden zal volgen. We kunnen niet anders dan niet den meesten aandrang onze lezers aanspo ren dit werkelijk hoog artistiek genot dan te gaan smaken. Dinsdag avond (1 April) zal de Ned. R. K. Volksbond eene feestelijke vergadering houden. De muziekvereeniging „St. Caecilia" en die rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" zullen hun medewerking ver kenen. Va n den heer J. B. W e s- tcrwoud alhier, zijn, ten behoeve van het Nederlandsen Museum te Amster dam ten geschenke ontvangen vier fruitschaaltjes van Amstel-porceleiu in den vorm van mandjes. Uit de Omstreken. Haarlemmermeer. Tal van menschen zijn te Hoofddorp geweest ter herkenning van den ge vonden drenkeling. Tot op heden is hij nog door niemand herkend. De laagste der inschrijving voor den houw der personeelswoningen aan de Eeeghwater is H. J A. Etmans te Hooe- made voor 18200. De hoogste J. Vink en P. Mul te Haar lem 249G0. Niet minder dan 155 personen kun nen to llaarlemrnermezr, ingevolge de uitkomsten van onderzoek, volgens art. 25 der kieswet niet op de kiezers lijst geplaatst worden. Haarleminerliede en Spaarnwoude Tot poldermeester van don Grooten en kleinen polder is gekozen de heer C. Hartgerink te Zuid-Schalkwijk. Vervolg Nieuwstijdingen. AlgemeeiieWinkeliers-Vereeniging Woensdagavond hield dteze vereeni- ging haar tweedie jaarlijksche verga dering in het gebouw „Odléun", Sin gel bij het Koningsplein. Nadat met een hartelijk woord de voorzitter, de beer Me uw sen, d'e vergadering, welke flink bezocht was. had geopend, werd de agenda in behandeling genomen. Uit hot jaarverslag, dat. door dien se- c.retjariis, den heer Bieselaar, werd voorgelezen, bleek, dat de vereen iging steeds in ledental toeneemt, hoewel niet in die ma to als hij wanschte. Hij wekte die ledïn op mee ie werken tot uitbreiding der vereeniging. Wat die werkzaamheid dien* A. W.-V. aangaat, deed de secretaris opmerken, dat op het afgeloopen jaar niet voldoening kan worden teruggezien, aangezien reeds die eerste afdeeling buiten Am sterdam werd opgericht, en op ver schillende andere plaatsen af deel ingen in wording zijn. Als verblijdende tee kenen noemt spr. dien goeden naam, dien die A. W.-V. zoowel bij die hooge ifegdering als bij venscihiillende ver- eenigmgen bezit, en ook die belangstel ling, welke zij stieods van dis pers mocht ondervinden en waarvoor spr. zijn dank betuigt. De rekening en verantwoording van dien penningmeester, welke een nadtee- lig saldo aanwees, werd nagezien en in arde bevonden. Maatregelen zul len worden oveiwogen om den finan- cieelen toestand' te verbeteren. Van de drie volgens rooster aftre den d'e bestuursleden wenschten twee niet voor herkiezing in aanmerking te ltomjen.. Tot beistuursLedein warden alsnu gekozen de heeren J. B. Hillen, Ch. van dier Ve/ldlen en L. van eter Maesen. Hierna worden «enige mededeel ingen door het bestuur gedaan omtrent het Internationaal Congres voor den han- deldirijvendlein middenstand. Hieruit vernamen de leden, dat op dien steun en de medewerking der regeering en van hooggeplaatste personen kan wor den gerekend en dat er een waarborg fonds is gevormd tot dekking van de onkosten voor liet congres. Van tal van vereenigingen en bijzondere personen werden reeds toezeggingen ontvangen van toetreding tot het congres; ook Z. Excall. de Min. van Binnenlandsehe Zaken liet zich hierbij niet onbetuigd. Vervolgens werden de verschillende sub-commissiën voor het inrichtings- c'omité besproken Geleerd door dè ondervinding te Namen opgedaan, liad het bestuur gemeend, verscheide ne commissiën te moeten aanwijzen. Er zullen worden gevormd commis siën voor de ontvangst dei- vreemde lingen, voor de feestelijkheden, voor het diner, voor de pers, voor de ste- nograifüjsche Verslagten en voor de handhaving der orde tijdens het con gres. Verschillende commissiën zijn gereed, andere moeten worden aange vuld, maar de voorzitter hoopte te zor gen. dat de A. W. V. een goed figuur zal maken met dit congres. Vervolgens deelde de voorzitter me de, dat met het oog op de gewenschte samenwerking met Rotterdam, beslo ten was, met de rondzending der cir culaire te wachten, tot de vergadering van afgevaardigden der vereenigingen in Rotterdam, welke op 7 April is uit geschreven, gehouden zal zijn, daar er alle mogelijkheid bestaat, dat de com missie te Rotterdam zal willen mede werken aan dit congres. Na een woord van dank oor de waardeering en een opwekking tot de leden sloot de voorzitter te half twaalf de vergadering. 'n Lief soldaatje Een infanterist, die ial van winke liers heeft opgelicht, is aan de mili taire autoriteit overgeleverd. Thans is gebleken dat hij verschillende firma's in confectieklceding heeft opgelicht voor vier colhert-costuums. Te Hil versum heeft hij een rijwiel verduis terd dat. door hem te Bussum was ge huurd. terwijl hbij hij twee goudsme den getracht heeft zich een gouden hor loge te doen afgeven. De verschillende costuums zijn door de politie opge spoord en in beslag genomen, zoo ook het costuum waarmede hij zich had gekleed. De aangehoudene heeft nog bij zijn verhoor verklaard een onbekende me deplichtige te hebben, die gekleed mort zijn met bruine jas. zwarte- broek en fietspet op. hij zo-u van ongeveer zes donkeren knevel en rood aangezicht. Doodgebleven. Uit Steenbergen meldt men: Een ongeveer 9-jarig meisje, dat Woensdagmiddag op weg naar school was te Lepelstraat, wilde nabij de hal te Vossenjacht waarschijnlijk op een der achterste melasse wagens vau de in beweging zijnde tram springen, die van de halte Vogelenzang kwam. Het kind viel, en krergden wagen over het hoofd zoodal het deerlijk verminkt, dood bleef liggen. Geen plaatsje vrjj In de cellulaire gevangenis te Breda is op het oogenblik geen plaatsje on bezet. Zij die daar nog eenigen tijd moeten doorbrengen, worden elders in e.en gevangenis gesloten, of moeten wachten op „beter tijden." (N.C.) Bij kon. besluit is bepaald, dat de korte jas voor klein tenue van de mu zikanten van de kon. kapel van het reg. gren. en jagers, vervangen wordt dooi de tuniek, wanneer dc nu in gebruik zijnde korte jassen zijn afgedragen en de voorraat! daarvan in de magazij nen zal zijn uitgeput. D zo tuniek wotdt vervaardigd van donkerblauw laken met staande Kraag van hetzelfde laken en zonder galon; aan be: de zijden der kraag een patje van scharlakenrood laken. Op eiken schouder een passant (voor tie klaver bladen voor muzikanten van half goud- en voor éléve-muzikanlen van geel kemelsgaren galon. Schubert. Voor een paar dagen is in het histo risch museum te Ween en dc Schubert- kamer plechtig geopend. Aan den middenwand staat Schu bert's klavier en d boven hangt de groote schilderij, die de gemeente Weenen in 1879 voor dc Schubertten toonstelling liet schilderen: Ein Schu- l>ert-Abend in einem Wiener Bürger- hause. Links en rechts in de hoeken staan bustes van den componist, o.a. een in brons van Dialer, die op het thans gesloten Wahxinger Friedhof op Schu bert's vroeger graf stond. Do overige schilderstukken hebben alle op Schuberts leven, zijn wonin gen, op zijn familie en vriendenkring betrekking. Tal van portretten van den componist zelf bevinden zich in deze collectie. Verder twee stadsge zichten op het oude Weenen van Schu bert's tijd. In groo-te vitrines bevinden zich allerlei reliquiën, zooals Schu bert's bril, een haarlok, een groot- aan tal manuscripten, etc. etc. Uit Philadelphia wordt gemeld dat de afkondiging van eene werkstaking in de bruinkoolmijnen hiervan afhangt of mem er al of niet in slaagt voor 1 Apt' 1 een verzoeningsraad onder voor zitting van senator Mark Hanna in te stellen. De werklieden. 140,000 man in het geheel, verlangen korter werk tijd, vaststelling van minimum-loon, al gemeen e l'oonsverhooging en een be ter weeg-reglement. a In de postzegel-wereld is weer een nieuwe agitatie ontstaan. De nieuwe zegels met Eduardfs beel denaar zuilen spoedig in alle soorten verkrijgbaar wezen doch bovendien krijgen we twee nieuwigheden. De eerste is ook van koninklijken rang. Voor 's Vorsten huishouding zal men namelijk afzonderlijke post zegels in gebruik nemen, waarop zal worden gedrukt: ,.R. II. Official" De R. 11. beteekent natuurlijk Royal Household (koninklijke huishouding) En daarbij laat de Engelsche regee ring het niet met hare omvangrijke en ingrijpende hervormingen! Het ministerie van onderwijs, dat natuurlijk heel veel „stukken" te ver zenden en te ontvangen heeft, krijgt ook al eigen postzegels, voorzien van 't lopschrift: „Board of Education" (bestuur vau onderwijs). Deze zegel tjes zullen zijn van f, 1, 2* en 5 stui vers en verder van 1 "shilling, dus vijf verschillende soorten. Men kan dus weer aan het verzamelen gaan. Detailhandel in kolen Over dit onderwerp schreef „de Vul kaan van 1 Maart liet volgende: Gedurende de verwarring in den ko lenhandel van het jaar 1%0 leek het w el, of kolen een handelsartikel waren, dat zich ook uitmuntend voor private spe culaties leende. Kleine renteniers, ge- pensionneerde beambten kochten naar bexieven hoeveelheden kolen up, sloten contracten voor levering af; in het eer ste geval om deze in publieke veilingen te verkoopen, in het andere om de con tracten met winst-agio te realiseeren of over te dragen. Velen dezer particulie ren schijnen er wei bij gevaren te zijn, want zelfs kan men heden ten dage nog zulke zaak menschen vinden, die zeer juist uitrekenen, dat kolen altijd een meer of minder gangbaar handelsarti kel vormen, die een periodieke deelna me aan in- en verkoop tot op zekere hoogte toelaten. Van de zijde dezer lie den is de kolenhandel reeds zoozeer pri vaatzaak gemaakt, dat men eenvoudig hij liet begin der seizoenen opdrachten voor kolenlevering verzamelt in ladin gen van 25, 50 en 100 centenaars, daar naar waggons bestelt en door een expe diteur naar een samengestelde» bestel brief doet lossen. Indien men aan de spoorwegstations kleine plaatsen naar vierkante meters oppervlakte huurde, konden cventueele overschotten l.owry- kolen een poosje worden opgeslagen en later worden afgeleverd. Zoodra de zo mer komt denkt niemand dezer zaak- menschen er meer aan, een kolenhan del te drijven. l)e kolenhandel wordt door vele pri vate personen zelfs in detailhandel als een soort agentuur gedreven, zooals n;en die bij Verzekeringmaatschappijen aan treft. De kleinhandel in kolen heeft nog met vele moeielijkheden te kampen. Zoo moet men er zich over verwonderen, dat het publiek van den kulenhandelaav soins een zoo groot krediet durft verlan gen. In provinciesteden en ten plaite- lande hebben de kolenhandelaam in hun boeken niet zelden posten openstaan die er niet slechts maanden, maar soms een geheel jaar in blijven prijken. Een winst van 4 tot 6 cents per lil., bezor ging inbegrepen, is niet geëvenredigd aan een zoo zware belasting, als op die wijze den kleinhandelaar wordt opge legd. l)o menigvuldige chicanes krijgt lii.j nog op den koop toe. De eene keer zijn de kolen een uur te vroeg bezorgd, een andermaal weer te laat, terwijl het toch eenvoudig onmogelijk is. met een wagen altijd op het juiste en gewenschte oogenblik aanwezig te zijn. Wie soms drie tot vijf wagens te regelen heeft, weet met welke zwarigheden dit te kampen heeft. Voorts legt de kooper soms aller lei kennis of gebrek aan kennis omtrent kwantiteit of kwaliteit eoner kolensoort aan don dag. Men verneemt niet zelden dc tegenstrfjdigstc op- en aanmerkingen, waarbij men zich dan maar troosten moet met de gedachte: O. sancta simpli- citas! (O, heilige eenvoud!) Zoowel don handelaar in kolen, die de keus dor ko- lejis'oorten voor de induslrieelen heeft te verrichten, en er een zekeren waar borg voor op zich neemt, alsook den bakker, den kok, den smid en slotenma ker, ol den handelaar in kachels is te raden, zich bij hun aankoopon van ko len tot ervaren handelaars te wenden, en niet te meenen, dat in een direct per waggon betrekken eenig voordeel gele gen is. Do mijn kan onmogelijk rekening houden mot de bijzondere behoeften der onderneming ten opzichte van kwaliteit en bruikbaarheid, waarvan de detail handelaar uit den aard der zaak op de hoogte kan en moet zijn. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 28 Maart. F. Hartman en C. Bronkhorst. Bevallen: 28 Maart. A. \V. P. Reij- neHensy, d. Overleden: 27 Maart. J. H. Abeln, 44 jaar, M. van Heemskerckstr: 25. M. II. Riebcek. 2 j. d. Ravesleeg; 27 E, Schiering---van der Welp. 71 jaar. A I.. Dyser.str.; 28 H. J. van Wunnik 12 j., z. Bakkerstr. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regeL De genezing van alle chronische ziekten die als ongeneeslijk bekend staan; de hernieuwing der krach ten, het terugkeeren der verlorene of verminderde lichamelijke wer kingen door verouderde ziekten: ziedaar wat de vitalistische methode in eenige weken van uitwendige verplegingen verkrijgt, zonder in eenige mate de zieken in hunne gewone bezigheden te hinderen. De vitalistische methode bestaat reeds sedeit 20 jaren en meer dan een millioen van ijverige volgers die zij genezen heeft. Het asthma, dejicht, rheumatiek, suikerziekte, eiwitziekte, neuras thenie, verstopping, de verlammin gen, diepe gezwellen, de tering in de drie giaden, de onmacht, breu ken zonder operatie,alle organische ziekten als: hart, longen, maag, lever, lendenen, blaas, worden op radicale wijze in eenige weken van aangename en gemakkelijke ver pleging genezen. De Hollandsche brochure wordt gratis verzonden op aanvrage ge richt aan den Heer Dokter PÉHA- DON, directeur der Inrichting en eerstaanwezend geneesheer, Parijs, 19 Rue de Lisbonne. Dr. S. FABER. Faillissementen. Uitgesproken: Leeuwarden, 25 Maart. Jaring A. Boei «ma, koemelker ondier Goutum. Rechter-commissalis: m. A. Pot ma; Zutphen, 20 Maart. H. Willemsen bakker cn winkelier, te Winterswijk. Rechter-commissaris: mr. T. S. Tromp; 's-Graivenhage, 25 Maart J. A. M. dc Pauw, caféhouder, te 's-Gravenhage. Rechter-Coinmissaris: jhr. mr. R. O. van Holthe tot Echten; Utrecht. 19 Maart Isaiic de Vlieger koopman ui meubelen, te Bodegraven. Rechter-commissaris: mr. M. Crom- rnelin; Arnhem, 24 Maart. Mejuffrouw M. E. de Beijer.wed. P. van Driel, in modeza ken, te Arnhem, handelende onder den naam Gez. de Beijer. Rechtercommissa ris mr P. C. 't Hooft. Amsterdam, 24 Maart M. Bierman, van beroep kamerverhuurder, te Amster dam, Rechtercommissaris mr. S. Slees- wijk. Amsterdam, 24 Maart. II. van Eyk, van beroep koopman en winkelier. Rechter commissaris mr. S .Sleeswijk. 's Gravenhage, 25 Maart. G. C. L. G. Jeurgens, koopman, te 's Gravenhage. Rechter-Comm. mr. A. E. Croockewit. Arnhem. 24 Maart. C. A. M. Herzog, technicus en koopman, te Nijmegen. R - commissaris mr P. C. 't Hooft. Opgeheven: J. J Verburgh, te 's-Gravenhage. C. P. Kruse, handelsagent en koop man, te Enschedé. Geëindigd: F. A. Schmidt, te Arnhem. Salomon Mozes de Jong. bakker en koopman, te Leeuwarden. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Salak. van Rotter dam naar Java, passeerde 27 Maart Suez. Het stoomschip Kediri, van Rotter dam, naar Java, arriveerde 27 Maart te Port Saöd. Het stoomschip Besoeki, van Java naar Rotterdam, passeerde 26 Maait des namiddags. Gibraltar. Het stoomschip Princes Ainalia arri veerde 25 Maart van Amsterdam te Ba tavia. Het Stoomschip Prinses Sophie, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 27 Maart Kaap del Artni. Het toomschip Laurens Pit. van de Kon. Paketvaart-Mij.. va» Amsterdam naar Batavia, arriveerde 26 Maart te Port Said. Het stoomschip Priam, van Batavtia naar Amsterdam, passeerde 25 Maart Perim. Het stoomschip Amsterdam, van de HollandAmerika Lijn, vertrok 27 Maart van Rotterdam nana- New-York. Advertentiën. V Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij het overlijden van mijn Broeder, be tuig ik mijn harteïijken oank. J. M. BOLDINGH. Heden overleed na een kort stondig lijden onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer J. H. TEEVEN, R. M. W. O. 4de klas, in den ouderdom van 79 jaar, na tijdig voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten dei- Ster venden. Uit aller naam, de Wed. J. R. TEEVEN geb. Teeuwen. 's-Gravenhage 27 Mrt. 1902 Eenige en algemeene ken nisgeving. lieden overleed na een lang durig en smartelijk doch ge duldig gedragen lijden, in den ouderdom van bijna 00 jaar, onze lieve Moeder, Gehuwd en Grootmoeder, Mevrouw GERARDA v. LANGEVELD. ANGÉLIQUE SPRENGER. AUGUST SPRENGER. MARYSPRENGER-Engels en Kinderen. Haarlem, 25 Maart 1902. Volstrekt eenige en alge meene kennisgeving. SOCIËTEIT „Trou moet Blycken," HAARLEM. Hoofden deeien mede, dat, on der goedkeuring van de meerder- he d der obligatiehouders van de 5 pf t. leeningen van 1805, groot ƒ12.000, en van 1875/79 per resto groot ƒ80,000, de rente dier lee- ningen gereduceerd is tot 4 pCt. Obligatiehouders worden beleefd uitgenoodigd hunne stukken, voor zien van de couponbladen en talons, vóór 1 April 1902 ter afstempeling in te leveren ten kantore der Haar- lemsche Bankvereeruging firma TKDING VAN BERKHOUT DE CLERCQ. Namens Hoofden Fli. LIEFTINCK, Keizer. Mr L. C. KRONENBERG, Vaandrig. Gevraag 1 e. n net Dagmeisje, niet beneden de 15 jaar. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Adres Zijlweg 21 i. Voor een kleine bloeiende zaak in de nabijheid van Haarlem, ge diplomeerd. vooruitstrevend, niet beneden 25 jaar, gezond en sterk als hulp van den Chef. Eenvoudige Korresponden tie in Holl.en Duitsch Routine in kantoor werkzaam-' heden zeer gewenseht. Algemeen ontwikkeld en bereid alles aan te pakken. Salaris benevens aandeel in de winst. Dadelijk beginnen. Voorioopig voor halve dagen. Brieven onder No. 4990 bureau yan dit blad. GEVRAAGD een volwassen 2e Bakkersknecht, P.G., onmiddellijk in diensttreding. AdresBakenessergracht. 27. BEKWAME gevraagd bij S. AARDEMA, Wij keroog, Velsen. TERSTOND GE- VRAAGD een leeftijd circa 15 jaar. Schriftelijke sollicita ties ten kantore der Eer ste Ned. Pulp- en Jam- fabriek alhier. Hen Leerling gevraagd, bij X. VAN DER WIJDE.Schilder Oranjestraat 39. PLANTAARDAPPELEN (Westlanders) te koop aangeboden, Adres: P. A. TWEEHU1JSEN, Zij i weg, O verveen. vijf stuks zware IepeJbooiBieii geschikt vo«>r werkhout. Te bevragen bij den Boekhandelaar P. STINS Pz„ te Bloemcndaal.

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3