NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: De hond van de Baskervilles. 19e Jaargang. Vrijdag 4 April 1902. No. 5755 HAARLEM'S DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maandeu1.20 Vaa 15 regel» 50 Cta.iedere regel meer 10 Ots. Buiten heb Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent geveatigil is (kom der gemeente), de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.80 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlek rabat. Franco door het geheele Byk, per 3 maandenL65 y Reclames 30 Cent per regeL Afzonderlijke nummers0.02f£ Bureaux Gebouw Het Spaarne, Kam persingel 70, vink bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37K Telefoonnummer der Ited actie 600. Telefoonnummer der Administratie 123. u de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. DirecteurJ. C. PEEREBOOM. Abonnementen a Advertenticn vrorden aangenomen door onz# Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nqverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR A zo. te Amsterdam, jDit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3fW» Faubourg Montmartre. Hanrleo 'g Dagblsd van 4 April bevul o. b.: 31 luister Kuyper geïnterviewd, Het verzoek van de Villeboi» Ma- reuil geweigerd. Z Wtsersch Bonds- paleis, Ueineente-ambtenareu, Het abattoir Politiek Overzicht Niettegenstaande de meeat perti nente tegenspraak blijven de Berlijn- sehe bladen achter die reis van onzen minjater-presid'ant, dr. Kuyper, die thans te Berlijn vertoeft allerlei bijzondere oorzaken zoeken. Echter heeft deze nu weder voor do zoovoelate maal aan een berichtge ver van de „Lokal Anzeiger" ge zegd dat hij in Duitschland is, enkel en alleen om de inrichting van tech nische scholen te zien, en dat zijn reis geen ander doel heeft. Hiermede klopt ook het bericht dat dr. Kuyper een bezoek bracht aan de Technische hoogeschool te Charlottenburg. Dat hij bovendien bij staatssecretaris Von Richthofen en het ministerie van eere- dianst (en onderwijs) vertoefde, be wijst niet9. Intusechen heeft de medewerker vau de „Lokol Anzeiger", die gaarne be langwekkende bijzonderheden in zijn interview wenschte te hoorem, toch allerlei ondierscheidlen vragen gedaan. Maar dir. Kuyper was zeer ge* 'jaar veer d; „daar het hem ongepast voor kwam mededeelingen te doen over be sprekingen, die hij met een hoogge plaatst ambtenaar van een bevrienden staat als zoodanig had gehouden". Dr. Kuyper gaf voorts als zijn meening te kannen, dat de Zuid-Afrikaansche oorlog binnen korten tijd zou eindi- t. daar het verlangen naar vrede in Engeland buitengewoon groot was; voor Nederland bracht de oorlog als e>en moreele plicht groote uitgaven mede voor de ondersteuning der ver dreven Boeren, maar de oorlog had voor one land ook een voordeel, een voordeel van moree l en aard, nl. de buitengemoene versterking van het Hollandsche nationaliteitsgevoel. Na dat d'e interviewer en de minister-pre sident terloops ails hun gemeenschap pelijke overtuiging te kennen hadden eegeven, dat een aansluiting van Hol land) aan Duitschland, in welken vorm dian ook, noch hier, nog gincter een onderwerp van ernstige overdenking uitmaakte, nam dr. Kuyper de gele genheid te baat om de volgende ver klaring af ta leggen: „Wellicht is over geen vorstelijk persoon zooveel onwaars verteld, ver breid en geloofd als over de Koningin van Nederland en haar gemaal". Met nadmk gaf de minister te verstaan: Zij leven als man en vrouw; de ko ninklijke familie ziet tegen September de langverbeide heugelijke gebeurte nis te gemoet en als dat jonge leven, maar eerst d!e wereld ingetreden is, zullen de hatelijke lasterpraatjes van zelf verstommen. De prins 1 reeft ove rigeais uitstekend dfe kunst verstaan zijn leefwijze in overeenstemming to brengen met de Hollandsche eigen aardigheden en dagelijks neemt de sympathie voor zijn persoon toe. D minister-president proeaden eenvoud en de bescheiden heid van, den prins-gemaal, die met fijngevoelden tact alle moeilijkheden weet te ondervangen, dlie zijnpositie meebrengt, In het zoo constitutioneele Neder land beschouwde men den Mecklen- burgschen prins natuurlijk eerst met koele terughoudendsheid, daar hij uit een land kwam, dat hier bekend stond om zijn feodlalen regeer Lngsvorm. Die terughoudendheid is sinds lang over wonnen en als er maar eerst een erf genaam zal zijn, wordt prins Hendrik nog de populairste man in Nederland. De Engelse he regeering heeft den broedier van kolonel de Villebois-Ma- reull geweigerd/, een ambulanoe naar de Boeren door te laten. Gelijk be scheid zal dus wel het Nederlandsche Roode Kruis krijgen, en de Duitsche-rs, die vooral na von Richthofen's blij- moediige toespraak, dachten spoedig de Boearen geneeskundige hulp te kun nen brengen,, als zij reeds het ver zoek daartoe gedaan hebben, even eens. De Engelse hen handhaven du6 ook dit hun oarlogsgebruik om hun vijand! tot onderwerping te krijgen door hun gewonden van doktershan den ver te houden Men heeft gezegd, dat de geruchtmakende daad, waar mede zij de la Reij's edelmoedigheid tegenover Lord Methuen zouden be antwoorden, het weder toelaten van ambulances zou wezen. Dat schijnt toch niet het gevaL Misschien bieden zij, overeenkomstig het gebruik tegen over bun eigen generaals, de la Reij wel een zak met geld aan. Ziehier een gedeelte uit den brief van het Engelse he ministerie aan de Villebois-Maneuil: „De minister van oorlog betreurt ten zeerste, niet aan uw verzoek te kunnen voldoen. Hij twijfelt geen oogenblik aan uw goede trouw in d'eze, maar het is onmogelijk de waarborgen te vinden, die een am bulance, door onzijdigen naar het oor- logsterrein gezonden, bieden moet. Die waarborgen zijn onontbeerlijk ge worden na dte ondervinding, door Z- M.'s regeering opgedaan.. Een ambu lance, op deze wijze tot stand geko men, zou dikwijls van de gelegenheid d!ie ze vindt misbruik kunnen maken." Ziedaar waarschijnlijk zegt de N. R. Gt. het gebeurde met de am bulance van dr. Koster, die nog altijd niet geheel opgehelderde quaestie, tot voorwendsel genomen om den vijand te beroovan van wat het beschaafde oorlogsgebruik gebiedt hem toe te staan. „Op deze wijze tot stand ge- konten" beteekent dat: door een par ticulier gevormd!, en zouden Roode- Kruis-ambulanoes dan nog kans aeo- ben? Maar de „ondervinding" is dan toch vooral met die ambulance van een Roode-Kruis-vereeniging opgedaanl Of beteekent het, dat ambulances vau onzijdügen die waarborgen geven moe- en maar niet geven kunnen? Maar de ambulancen vau oorlogvoerende par tijen dan? Hebben wij niet nog on langs van een Engelse hen schrijver geen Boerenvriend gehoord, dat Lord Kitchener het Roode Kruis ge bruikt hieeft om zich zelf en zijn troe pen te dekken,? Tegenover deze weigering van ge neeskundige hulp aan de strijdende Boeren is liet pijnlijk, in de mededee- ling van het officieuse agentschap van Havas, te lezen hoe Delcassé, de Fran- sche minister van buitenlandische za^ ken, weer optreedt om Engeland te believen en het prijst omdat het de gaven voor de concentratie-kampen nu wil doorlaten. Buitenlandsch Nieuws. Uit Zuid-Afrika. Dinsdiag eeindie men uit Washing ton, dlat Engeland1 gedurende den oor log in Amerika 82,427 paarden en 95,460 muilezels heeft gekocht tegen een gemiddelden prijs van f 333.60 per stuk. De Amerikaansche regeering be taalde in de laatste vier jaar gemid deld/ 213.60 per stuk. (Uit het bericht blijkt niet of die gemiddelde prijs op paarden en muilezels beidie of op de paarden alleen slaat; waarschijnlijk het laatste). De Yeddb is weer niet 1000 muil ezels uit New-Orleans naar Kaapstad vertrokken. Een hevig gevecht Lord Kitchener seinde Woensdag uit Pretoria: kolonel Lawtey meldt uit Boes manskop, diat hij den 31en Maart een' hevig gevecht heeft gehad. Hij had het 2e garded'ragondiers uitgezonden om op 16 KM. ten O. van hem te ope-i reeren. Den volgenden morgen dacht.' I hij met hen samen te werken. De j gardedragondars slaagden er gisteren (blijkbaar wordt hier bedoeld do dag bepaling Uüt Lawley's rapport overge nomen en was dat rapport van den len April) bij het aanbreken van den dag in een lager te verrassen. De vijand, die versterking kreeg, hield stand. Na een levendig gevecht moes ten die dragonders zich al vechtende terugtrekken om zich bij de hoofd macht te voegen. Deze was al op het schieten- uitgerukt en dreef den vijand naar het noordoosten terug. Vier En- gelsche officieren zijn gewond. De ver liezen dier Boeren zijn zwaar. Zes hun ner zijn gevangen genomen. Een nieuwe drijfjacht „Central News" seinde Maandag uit Pretoria: „De verspreide overblijfselen van de Wet's leger zijn weer bijeengeveegd. De oolonnias onder kolonel Elliot en kolonel Remington drijven ze nu on verpoosd tegen de blokliuislinie aan. Men gelooft dat er nu een 1300 Boe ren in dteze dlrijfjacht zijn". Een nieuwe drijfjacht dus, ondanks de gezwollen rivieren die dte krijgsver richtingen belemmeren. Tegen welke blokhuislinie die samengezweepte Boe ren we mogen natuurlijk niet on derstellen, dat zij uit eigen beweging zich weer samengetrokken hebben opgedreven moeten wordten, krijgen we niet te hooien. Misschien heeft de cen sor dat wel geschrapt. Er zijn dus in liet N.O. van den Vrijstaat want waar anders moeten wij ze zoeken? nu weer een 1300 Boeren, d. L in een bijna geheel van Boeren gezuiverde streek. Spoorwegongeluk in Z. A. Ecu ernstig spoorwegongeluk is na bij Barberton gebeurd. Toen een trein een helling afging, verloor de machinist er de macht over. Met een snelheid van 130 K.M. in het uur vloog de trein een 5 KM. voort tot hij aan een scherpe bocht kwam. De locomotief esn zes goederenwagens met soldaten gevuld, liepen daar uit het spoor en sloegen om. Bij dien val van d'e locomotief barstte de stoomketel. De stoker, die machinist, 95 soldaten en een burger werden onmiddellijk gedood. De gewond'en werden naar het hospitaal in Barberton gebracht. Zes hunner zijn reeds bezweken. De meeste Engelse hs bladen, o. a. de „Times", zijn van oordeel dat die ramp aan een ongeluk te wijten is. De „Standard" laat ei' zich niet over uit. maar betreurt het gemis van of ficieel» bijzonderheden. Zij richt tot het legerbestuur hetzelfde verwijt ten aanzien van de krijgsverrichtingen, bijvoorbeeld het geval bij Sutherland (Middelpost) in de Kaapkolonie, dat nog onopgehelderd is gebleven, hoe wel het voorviel in een streek die her haaldelijk schoongeveegd' heette te zijn. De oorlog veroordeeld. De arbeiders van het Independent Labour Congress. D nsoagte Liverpool gehouden. hebben op Hobson's voor stel bij acclamate e. n motie aangeno men. waarin dte oorlog veroordeeld wordt als zuiver kapitalistisch, en ook afgekeurd worden de instelling van concentratiekampen, de schorsing der Kaap^che grondwet en de toepassing dl.-r krijgswei i t cle Kaapkolonie, en vooral ook terechtstelling en als die van Scheep rs. Voorts verklaarde he: Con gres zich tegen de inlijv ntr der Boeren [republieken; het verw erp een amende ment dat sterkte om alleen den wensch te u'iten dat onderhandelingen met de Boeren geopend zouden worden. ZwilseiHCli liouds-paieis. Dinsdag is te Bern het nieuwo Bondspaleis geopend. In de straten was het vol. Daar trok toen te half twaalf .onder hot gebulder der kauonikeu, dte Bondsvergadering langs, van het, oude gebouw naar het nieuwe paleis. Voorop orkesten, dra gers van Helvetia s vlag en van de vlaggen der 22 kantons. Dan do Bondsregering, en vervolgens eerst de Nationale, daarna de Standenraad. Over liet Bondsplesn ging die feeste lijke stoet de voorhal binnen, terwijl een reuzenorkest op het balkon: Nun danket all» Gotit speelde. Nu defileer den honderden vereen igingen, alle met vaandJels, voor de Boiuksautoriteiten in het nieuwe gebouw. En vervolgens ging het cordon politie langzaam te- rug, zooals bij ons in Amsterdam als de Koningin op het ha n staat, en plein liep vol van het volk. On- d>s- den koepel reikte de bouwmees ter. prof. Auer, de sleutel van de zit tingzaal aan den Bondspresident over, die de deuren voor de volksvertegen woordiging ontsloot. De tribunes wa ren toen reocïs alle dicht bezet. Bonds president n>r. Zeinp hield dé inwij dingsrede. Hij gnf die geschiedenis van het tot stand komen van het im posante BondspaJeis; huldigde den ar chitect, en besloot aldus: „De overal zichtbar» koepel met het Bondskruis daar boven zal ook voor de volgendie geslachten liet pand zijn van de oenheid en eensgezindheid' der Zwitserscho natie. Moge in dit huis te allen tij dfe regeeren: rechtvaardig heid. wijsheid, trouw en liefde voor het schoone. vrije vaderland. Alles onder Gods machtigen steun!" De heer Meister, vice-president van dien Nationalen Raad, en de voorzit ter van den Standenraad Reicher be antwoordden kortelijk deze redie. Daarna to 1 uur een feestbanket, in de museumzaal van het paleis, waar 360 personen aanzaten, en volksfeesten in de stad. Onmiddellijk zijn die gewone zittin gen begonnen. CHINA. De „Times" verneemt uit Peking dat Rusland steeds verzoenlijker wordt ten aanizien von Mantsjoerije. Het biedlt thans aan, Nioesjwang te ont- miimen. acht maanden na het teeke nen dter conventie, onafhankelijk van de vraag of het voorloopige interna tionale bestuur over Tiëntsin gehand haafd wordt. Stadsnieuws Haarlem, 3 April 1902. Het Abattoir. (Vervolg). De exploitatie-rekening zat bij dit nieu we plan ook van vorm veranderen. De uitgaven zullen de inkomsten niet kun nen dekken, doch. wanneer de stad zich uitbreidt, zal dit bezwaar binn enkele jaren overkomen zijn. De heer v. d. Kamp vroeg, hoe de heer van Ooyen denkt over de wijze von slach ten Spreker wees er op, dat in de Am sterdamsdie Slagersvereeniging besloten is de dieren niet meer dood te schieten, omdat da nhet vlessch bederft volgens hen. Spreker vroeg ook categorisch wat het tekort voor de gemeente bij dit nieuwe plan zal zijn. De lieer Schram gelooft dat de meest» lieeren te Utrecht den indruk gekregen zullen hebben diat liet slacht- huis en koelhuis veel te groot zijn. En wat Haarlem betreft, stel dat de geniee ;te zich sterk uitbreidt, zou het dan geen overweging verdienen op twee plaatsen een abattoir te bouwen, ui plaats van zulk een groote inrichting. Spr. bestreed die conclusie van dten hoor Van Ooi jen dat verhooging der arbeidsloonen meerdere kosten zouden teweegbrengen. l>e lieer Hugenholtz vroeg welk deel i van de 18.U00 door den heer Van Ooi jen genoemd als vermeerdering der kosten ten gevolge van de veranderd» I ligging der terreinen en verhooging van arbeid sloonen ten laste van dit luatsto komt. Voorts vroeg spreker of een kooihuis, waneer dit in hoofdzaak ten gerieve der slagers is, wel mag gedreven worden met verlies voor de gemeente. Is het niet mogelijk dit productief te maken? De heel- N. Kniseman voelt met het be zwaar, om als du noodig is, de slagers meer te laten betalen voor slachtloon en huur van kooihuiscel. Zo kunnen dit od hun clientèle verhalen. De heer Tjeenk Willink achtte het niet wenscheiijk thans reeds zoo best moge lijk in te richten. Eventueele uitbreiding kunnen we altijd afwachten en dan ons nut doen met nieuwere uitvindingen, die dan weer bekend zijn. Dp heer Hugenh nltz acht het niet wen- schelijk de slachtloonen te verhoo- gen t.aan we het voor de slagers al te moeilijk maken, dan zullen we het erg met hen aan den stok krijgen. Verhalen op de clientèle gaat niet gemakkelijk, isovendien, wanneer we het slachtloon verlioogen. dan is.de clientèle de dupe en de kleine burgerij lijdt daar het meest onder. Hij den heer Loomeijer is ook de vraag gerezen of het niet wijzer zou zijn ons te matigen met het koelhuis. De lieer Van Ooyen de verschillende be denkingen beantwoordend, sprak het eerst over de wijze van doodeu der die ren. I In Utrecht worden de dieren met het I schietmasker gedood, en bij het klein vee is daarmede bijna een ongeluk ge schied Toen de directeur echter In overwoging paf hef af te schaffen hebben de slagers eenr-ar g verzocht dit niet te ito,*r, in utrecht zijn al'een de beambten ge rechtigd en verplicht van het schielums- ker gebruik te maken, in Amsterdam ech ter deden de slagers het zelf. waardoor dus geen waarborg voor bekwaamheid bij dn hanfnering gecreven werd. Spreker zal dan nok zr-er zeker voorstellen hier in Haarlem het schietmasker aan te wend-n. Waf het tekort In de exploitatie betreft, dat zal in Haarlem in de eerste jaren 7000 per iaar bedragen, doch door de voorgestelde zeer groote aflossing zal dit slechts zeer kort zijn en spoedig winst, gemaakt worden De aflossing en rente zal over de geheele reeks van jaren f triOOl per jaar bedragnn Wat het koelhuis betreft, spreker stelde allereerst in h«t licht, dat wij f 200 000 minder uitgeven dan te Utrecht Men m et bij de beschouwing hierover beden- denken. dat liet koelhuis niet in de eer ste plaat* een zaak van gemak is. doch dat vooral de hygiënische zijde van de zaak op uen voorgrond d'ent te worden geschoven Ken beginnend verlies, dat later ged.'kt wordt zou zeer zeker ge rechtvaardigd zün. Wat h.-t bezwaar voor slagers betreft. 11 h)ilt ICD. Fen JU&J.W avontuur van Sherlock Holmes.) Door (JOi\AxN DOYLE. 21. HOOFDSTUK XI. De man op den liouvel. Het laatste uittreksel uit mijn dag boek heeft mijn verhaal gebracht tot den 18en October, den tijd, dat al die vreemde gebeurteniason langzaam hun Bchriltkelijke ontknooping naderden. De gebeurtenissen der volgende da gen zijn onuitwischbaar in mijn ge heugen gegrift en ik kan ze nauwkeu rig mededee len, zonder dat ik mijn aanteekeningeu van toenmaals, behoef te raadplegen. Ik vervolgde dus van den dag af na dien, waarop ik twee belangrijke fei ten had onuiekt, n.l dat mrs. Laura Lyons van Cootnbo Tracey aan Sir Charles geschreven en om een on derhoud verzocht had op uur en plaats, waar hij dien dood zou vinden dat dje spioiieorandte man op dte heide zich ophield bij die voorhistorische stee- nen woningen. Met deze beide feiten in mijn bezit, zou het thans aldeon aan mijn over leg, of misschien aan mijn moed lig gen, wanneer ik niet eenig licht in al hot duister ontsteken kon. Den vorigen avond had ik geen ge legenheid gehad' aan den baron medie te dtealen, wat ik ten opzichte van Laura Lyoais had gohoord, want Dr. Mortimer bleef tot laat in dien avond met hem kaartspelen. Aan het ont bijt sprak ik hem echter er over en vi-oeg hem of hij wellicht mede wilde gaan naar Coombe Tracey. Eerst had hij daar veel zin iu, maar bij nader overleg vonden wij liet beiden beter dat ik alleen ging. Hoe vormeiijker wij het bezoek maakten, dos te min der inlichtingen zouden wij kunnen krijgen. Ik liet Sir Henry dius ach ter niet zondter eenige gewetens wroeging, beken ik en reed op on derzoek uit. Iu Coombe Tracey liet ik Perkins do paarden stallen an deed onderzoek naar het adres van Laura Lyons. Wel dra had ik dit gevonden, een dienst bode liet mij zonder veel plichtplegin gen binnen en toen ik in de kanier kwam, sprong een dame die voor een schrijfmachine zat, verheugd op. Toen zij echter een vreemde voor zich zag, betrok haar gelaat en vroeg zij naa** de reden mijner komst. Mrs. Lyons bleek een buitengewoon mooie vrouw te zijn, met helder brui ne oogen en glanzend baar, maar op haar gelaat lag een trek van koelheid en hardheid, om de lippen was wre vel te lezen. Ik heb liet genoegen uwen vader te kennen, zei ik, niet goed wetende, hoe ik het gesprek beginnen zou en dit begin bleek niet erg gelukkig, het geen zij mij duidelijk liet voelen. Er bestaat tussclien mijn vader en mij niets meer, was haai- antwoord. Ik heb hem niets te danken en zijn vrienden zijn de mijne niet. Als wij len Sir Charles Baskerville en een paar andere weldenkende menschen er niet geweest waren, zou ik van hon ger gestorven zijn, zonder dat mijn vader naar mij omzag. Ik kom bij u om te spreken over wijlen Sir Charles Baskerville. Zij scheen even te ontstellen en her nam, terwijl haar vingers zenuwach tig over de toetsen van de schrijfma chine schoven: Wat kan ik u aangaande hem zeggen? U hebt hem gekend, niet waar? Ik zeide u reeds, dat ik aan zijn manschiievendheid veel verschuldigd hen. Correspondteerdet gij met hem? Fluks keeik zij mij met haar groote bruine oogen aan en zei: Wat is de bedoeling vau al dis vragen? De bedoeling is om publiek schan daal te voorkomen; het is beter dat ik u hier in privé die vragen doe, dan dat zij u op een andere plaats door een ander mochten gedaan worden. Zij werd zeer bleek en zweeg een poos, maar ten laatste scheen zij de on rust van zich af te schudden en her nam: Welnu, wat wilt gij dan vragen? Conrospondeerdet gij mot Sir Char les? Ja, 'n paar inalen, om hern to bedanken voor zijn hulp. Weet gij de datums van die orio- ven nog? Neen. Hebt gij hem persoonlijk out moet? Ja, een paar malen, als hij liur in Coombe Tracey kwam, maar hij was zeer eenzelvig en deed liever n stilte goed-, Maar als gij hem zoo zelden zaagt en zoo zelden schreeft, hoe wisl hij dan genoeg bijzonderheden van uwe omstandigheden om u op een wijze t.ï helpen, als hij, gelijk u zegt, ge daan heeft? Er zijn verscheidene personen, die mijn treurige positie kenden en d e hebben zich vereenigd om mij te hel pen. Een van hen was die heer Sta- pleton. een buurman en vriend van Sir Charles. Die was bijzonder har telijk voor mij <en door hem leerde' Sir Charles mijne omstandigheden kennen. Daar ik reeds wist, dat Sir Charles1 juist door tusschenkomst van Staple-1 ton veel goed placht te doen, vond ik in haar antwoord iets vreemds. Hebt gij Sir Charles wel eens schriftelijk om een onderhoud ge vraagd? Mrs. Lyons keek driftig op en riep: Dat ia werkelijk e)jn zeer vreemde vraag! Vergeef mij, maar ik moet op een antwoord aandringen. Nu, dan is mijn antwoord- Nooitt Ook niet op den dag van Sir Char les' dood? Zij werd doodsbleek en fluisterde bijna onhoorbaar: Neen. Uw gelieugen moet u bedriegen ging ik voort. Ik zou u zelfs een gi deelte uit dien brief kunnen voorzig- gen. Er stond m: Als gij fatsoenlij.* man zijt, verbrand' dezen brief en to :i om tien uur bij het hek. Ik dacht dat zij in zwijm zou vallen, maar zij herstelde zicli en riep bitter: En ik hield hein voor een fat soenlijk man! Beschuldig Sir CJiaiies niet, ant woordde ik. Hij heeft uwen brief werkelijk verbrand, maar soms blijft een brief nog leesbaar daarna. Gij stemt dus toe, dat gij geschreven hebt? Ja, het is zoo! barstte zij uit, waamm zou ik liet ontkennen! Ik be hoef er mij niet om te schamen. Ik wilde zijn hulp inroepen en dacht die beier te krijgen, als ik persoonlijk met hem sprak. Maar waarom zoo laat op den avond? Omdat ik juist gehoord had. dat hij den volgenden dag naar Londen zou gaan en dan maanden lang zou wegblijven

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1