KëARQARIME. Een bekwaam Boekhouder Kamer gevraagd. Geld beschikbaar. „Onderling Belang." INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubricJc stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de kópy niet aan den inzender teruggegeven. Door ziekte van den penningmeester van het H. A. S. zijn do ingekomen gel den voor Enschedé pn Amsterdam de vo rige week niet verantwoord. Ik laat die verantwoording eerst volgen: No. v. d. Voor Voor Voor Lijst. A'dam, Enschedé, heiden 134 22 80 f 0.10 84 139 144 13-5 136 165 87 579 142 150 143 83 64 146 145 221 194 47 60 Lood- en Zink- bew. Vereen. Coöp. Bakkerij Vooruit g." Timmerl. Ver. D.E.V. (twee weken) Totaal Aid. Haarl. f - „0.45 - 0.90 - 1.65 - 1.30 - 1.90 1.10 1.32 1-65 - 2.50 2.60 2.90 2.55 1.75 0.Ö0 1-25 1.30 2.— 1.05 o.7o '0.60 0.60 1.60 3.15 2.50 „40.- wondcr, dat mej. v. l. zich op naar ge- malc gevoelde, want zoo men op den accompagnateur kan vertrouwen, kan men inderdaad gerust zijn. No. 4, Lied, van N. Andriessen, door het koor uitge voerd, mocht naar onze meening niet zoo goed geslaagd heeten als de beide eerste nummertjes. Sommige gedeelten toch werden onzuiver gezongen. Het werk ls dan ook, meenen wij, nog al zwaar voor het koor, doch de componist, de heer N. H. Andriessen, directeur der lieder- taiel, zal het zich zeker wel schooner gedacht hebben dan dat het uitgevoerd werd. Niettemin kwamen er ook ge deelten in, welke zeer te prijzen voelen. Ie tenoren en 2e bassen kunnen uitste kend genoemd worden. De middenstem men zijn minder mooi. Na dit nummer werd den heer N. H. Andriessen door een der bestuursleden een fraaie krans overhandigd als be wijs van sympathie en uit dankbaarheid jegens den componist van bovengenoemd werk. De toespraak, die dat bc-stuurslid bij deze ovatie deed, kwam hoofdzakelijk hierop neer, dat Crescendo hoopte dat de heerAndrlessen nog vele jaren vóórhaar bleef gespaard; ook dat hij de rnannen- zang hier ter stede tot zulk een onge kende hoogte heeft gebracht en dat Cres cendo hem trouw zou blijven tot in den dood. Het tweede gedeelte van het program ma, ook veel schoons ons biedende, kon door ons niet worden bijgewoond. Wij laten dit dan ook maar aan het oordeel van het talrijke publiek over, en hopen dat dit gedeelte niet minder goed is ge slaagd als het eerste gedeelte, zoodat Cres;itdp dan weer met veel voldoening ook op dit concert kan terugzien. Akte-Examens lager n- w ij s. Geepcamineerd 8 vrouwelijke candidasten. Geslaagd de dames J. R. Keuning. W. C. M. Sprenger, E. M. H. Duijns. C. F. G. van Gelder, alien Haarlem. A. Dekker, Hoorn; A. P. Groenewoud, Monnikendam; A. M. den Hartog, Alk maar. We zijn gisteren avond naar Constantinopel geweest, dat is te zeggen, heel gemoedelijk op onze stoeltjes in het gezellige zaaltje bij Funckler. We wa ren de gasten van de Amateur-fotografen- club, waar de heer Ign. Bisplnck optrad met het verhaal van een reis naar Con stantinopel. Hei waren toelichtingen van op 'l doek geprojecteerde fotografi sche afbeeldingen, door hem op die reis genomen. We hebben de fraaie opnamen bewonderd en den kunstzin en smaak voor 't schoone waarvan de heer Bïs- pinck blijk gaf. Het waren inderdaad su blieme foto's, die we te zien kregen en het reisverhaal was prettig en onderhou dend. Het is een zeer aangename avond geweest. ƒ7.10 ƒ78.42c B. v. N. O. (diamantbewer kers) t 10. Timmert. Vereen. D. E. V. (diamantbe werkers) f 2. Lijst 177 (bouwvakarbeiders) 2.35. Lijst 177 (Enschedé) 2.35. •Timmert. Vereen. D. E. V. (bouwvakar beiders) f 2. Nu volgt de verantwoording van de laatste week. Daar sedert dien de uitslui ting der diamantbewerkers is opgeheven, zijn de volgende gelden alleen voor En schedé: No. der lijst. 181 en feest van sta-vast zal 2 Mei a. s. in de Korte Hofstraat alhier gevierd worden. Dan herdenken n. L Matheus Hermanus R'ooze en Catriena da Wit den dag, waarop zij voor 50 jaren in den echt vereenigd werden. De heide oude luidjes zijn nog goed gezond, zóó zelfs dat de a.s. bruigom nog steeds werkzaam is hij de finna Krelage, die hij al 60 jaar trouw en eerlijk heeft gediend. 72 Bloemisten te Schoten N. N. uit Den Haag 85 180 190 183 184 187 192 191 £51 182 149 Afgeteekend op lijst T .Timmerl. Vereen. D. E. V. W, f 1.50 6.75 2.— 0.50 0.80 1.20 0.90 1.52' 1.51 2.12 0.70 1.50 1.30 1.60 v 1 1.20 1.25 „10.— Totaal f37.35' Timmerl. Vereen. D. E. V. alleen voor 'de bouwvakarbeiders f 1.25 Totaal ved belde weken f 142.83. Met dank voor de opname, M. d. R 'Jw nw. ft., F, W. N. HTJUENHOLTZ Jr. «eer. H. A. S Vervolg Stadsnieuws. Indegisteravondgehouden aandeelhoudersvergadering van de Ned. Credietbank is tot commissaris benoemd de heer W. C. v. d. Laar. Crescendo. De Haarlemsche Zang- vereenlglng Crescendo gaf Donderdag avond, wat reeds uit het programma op te maken was ,in vele opzichten een schoon concert in de groote zaal der Soe. Vereeniging. Het koor zong met schoo rt pn klank, fijne nuanceering en volkomen zuiverheid het eerste nummer van het programma, respectievelijk a. Zauber der Nacht, van Kreutser, en b. Sonnlags am Rhein, van Schumann. Daarna trad de zang-soliste mej. Annie Siewe, uit Frankfort a/M., met het heerlijke Recita tief en Aria uit de opera „der Frieschütz:' van C. M. von Weber op. Heerlijk ls deze schoone nimmer vergankelijke muziek, heerlijk en nimmer vergankelijk is ook de indruk, dien deze zangeres met haar heerlijk rein geluid op ons maakte. Het bekende thema, ook voorkomende in de Ouverture dier opera, zong zij met vuur en uitstekend ln tempo. In één woord, zlji bracht allen in verrukking met haar heerlijk zingen. De keuze van dit nummer valt dan ook zeer te prijzen; Want er bestaat bijna geen schooner Aria uit een opera. Zelfs de hoogste nooit die er in voorkwam, n.l. b. boven de balk, ook wel één gestreept b. genoemd, zong zij helder zonder overdrijving. De heer C. Andriessen, uit Hilversum, ac compagneerde deze talentvolle zangeres op meer dan voortreffelijke wijze. Beide artisten begrepen elkaar uitstekend, want bij het oplossen van een of ander accoord ln een pianissimo was èn zang èn plano één geheel. Vervolgens komen wij aan nummer 3 van het programma, het eerste deel van het piano-concert in E-mineur, van A. Rubinstein. Zij, die concerten van Ru binstein spelen, zijn zeker wel kunste naars? Deze vraag werd bevestigend be antwoord door mej. C. L. v. L., uit Hil versum, en genoemden heer C. Andries sen. De wijze van uitvoering wat de solo-partij van dit concert aangaat, ver dient allen lof. Pittig toch werden de verschillende ge markeerde thema's door mej. v. L. voor gedragen met een bewonderenswaardi ge techniek en losse, vrije voordracht. Niet minder lof verdient de heer C. Andriessen alweer voor zijn uitstekend fecconmagneeren in dit concert. Geen Gisterenavond te ongeveer twaalf uur was er brand in een zijge bouw der firma Enschedé aan het Klokliuispleftn. De brand had echter niet veel te beteekenen. een hoop oude papieren is verbrand- De slangenwa- cren der politie verrichtte liet blus- schingswerk. Spuit 10, die ook aan wezig was, behoefde geen water te ge ven. B. en W. onthouden zich van advies omtrent het bekende voor stel van vier raadsleden, betreffende den bouw van een vaccinatie-bureau. In verband echter met het verhoogde subsidie van Prov. Staten stellen zij voor het gemeente-subsidie voor dit jaar van f 500 op f 800 te brengen. Uit de Omstreken. Heemstede. Bij den heer H., aan de Glip alhier is een poging tot inbraak gedaan. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkanto ren werd gedurende de maand Maart in do Rijkspostspaarbank Ingelegd f— 2755,09 terugbetaald f 3922,57; het laatst uitgegeven boelij e draagt het nummer 2243. A an de dames L. M. J. Boers, M. W. A. L. v. Sluijs en jkvr. L. de la Bassecour Caan, allen ruim 3 jaren als leerling verpleegster in het SL Elisa beths of Gr. Gasthuis alhier werkzaam ls na gunstig afgelegd examen het di ploma als ziekenverpleegster uitge reikt Blijkens de door Directe u- ren opgemaakte rekening en verant woording werd door de Haarlemsche begrafenissocieteit in 1901 ontvangen aan contribution van 4275 leden f 9082,40--', aan renten f -4258,75. De uitlceeringen beliepen voor 40 lij ken f 3815.en voor 35 lijken van kin deren van leden f 302,50. Directeuren genoten f 542,61 voor hun beheer. Voor aankoop van f 5500.inschrijving Grootboek N. W. S. ad. 2 1/2 werd besteed f 4445.95 en van f 4000.— ad. 3 f 3731,25. Met kapitaal op het Grootboek be draagt thans f 82000,2 1/2 en f 77000,— 3 Het was Ln de laatste jaren voor lie den die met zoogenaamde kermisw - reizen, gewoonte geworden, op hunne doorreizen, de Prinsenlaan, al hier lot standplaats te kiezen, bij hun vertrek de sporen van hun verblijf in den vorm van allerlei vuil achterlatend. Dezer dagen had weder een dusdani ge Karavaan hun bivouak aldaar op geslagen; hoewel door de politie aan gezegd te vertrekken gaven zij daar aan geen gehoor. Daarop zijn ze op last en in tegen woordigheid van dien Burgemeester door de politie de gemeente uitge bracht. Thans zal aldaar een bord worden replaatst met het verbod die laan, als standplaats te kiezen. Beverwijk. Onze correspondent seint ons: Tegen morgen half tien ure is een spoedeischende vergadering belegd van den raad onzer gemeente. Er blijkt meer baggerwerk voor de haven noodig te zijn, ter waarde van 400 gulden. Timmerlieden. Op Donderdag 17 April zal in het Geheel-Onthouders lokaal Kleine Houtstraat 44 eene cur susvergadering worden gehouden waarin optreedt de heer Kalfsbeek. - Alarmeerend bericht, In 't Avondblad van 't Algem. Han delsblad van gisteren lezen we: „De Haarlemsche Lichtfabrieken. Onze correspondent schrijft: Van officieuse zijde wordt de juisl- hetid der mij verstrekte mededeedin- gen ontkend, en gaarne zal ik toege ven, dat dit met eenigen grond kan geschieden. Indien men, in de derde regel v. o. van de mededeeling in het Ochtendblad inplaats van „Eleetri- sche Centrale" wil lezen „Lichtfabrie ken", dan wint die mededeeling daar door aan juistheid, en moet tevens vervallen het motief, dat deze tegenvaller een gevolg zou zijn van ondeskundige afsluiting van het con tract Maar een tegenvaller blijft het Indien men beweert dat de Ilaarl. Machinefab. geen spijker zelfs levert aan de Electrische Centrale, ge lijk mij heden verzekerd werd, dan kan toch niet ontkend worden, dat haar de electrische installatie voor het kolenvervoer is opgedragen, en dat daarvoor een bedrag noodig zal wezen, dat heel wat grooter zal blijken dan een halve ton. En dit is het onaangename van de verrassing, dat de Raad, die het noodige voorde Lichtfabrieken toestond, die wist, dat Siemens en Halske do electrische in stallatie zouden maken, thans nog geld zal hebben te voteeren voor een neven-electrische installatie, al dient die idlan ook voor het kolenvervoer niet der licht-, maar der gasfabrieken. Gaarne voeg ik hieraan toe, dat boos heden aan het adres der Lichtcom- missie geenszins in mijne bedoeling hebben gelegen". Tot, zoover het bericht. De corres pondent haalt dus half bakzeil, maar handhaaft de rest van zijn mededee ling. HIJ schijnt het beter te weten dan d'e heeren Nieuwenhuijzen Itru- seanan en Blom,die verzekeren, dat ér van een nieuwe crediet-aanvraag geen sprake is. Of hij vindt het wat zwaar te ver duwen om ineens te verklaren, dat bet heele bericht kant noch wal raakt en zal hij ons dat in tempo's mededee- len, om de lezers van het Handels blad niet èl te heftig te schokken. De tijd zal het leeren. Vervolg Nieuwstijdingen. zoomede ae handteekening, echt was. Dat ze val3ch was, bleek direct; een ern stig onderzoek bracht aan het licht, dat S. de fraude gepleegd had, maar met het oog op den Jeugdigen leeftijd (24 Jaar) fan den beklaagde, werd besloten, van deze vervalsching geen politiezaak te maken. Doch, hoewel de bediende van den Rijksontvanger beloofd had te zullen zwijgen, de ontvanger zelf beloofde niets, maar wees er op, dat. Indien zijn bedien de niet zoo accuraat was geweest, voor af alles goed na te zien, hij er de dupe van zou zijn gewec-st. Den volgenden morgen vervoegde de inspecteur van po litie zich ten kantore der firma en wilde beslag leggen op den wissel. Dit recht werd hem door den chef der firma ont zegd, wijl z. 1., Indien al de politie zich met de zaak moest inlaten, deze wel het recht van onderzoek, doch niet van in beslagneming had. Toen dan ook eenige dagen daarna het parket uit Haarlem zich bij de firma vervoegde en de vraag stelde: „Waarom heeft u geweigerd den wissel af te geven, toen u daarnaar ge vraagd werd?" antwoordde de chef: „Mij is niet gevraagd geworden, de Inspecteur ilde beslag leggen op den wissel en dai recht heb ik hem ontzegd". De bedoeling van de firma was geweest den bediende (van wlen inmiddels ge bleken ls, dat hij reeds meer hem niet toekomend geld zich toegeëigend had) wèl onmiddellijk te ontslaan, doch hem voor de schande van gevangenisstraf te bewaren. Dat heeft evenwel niet zoo mo gen zijn! Naar wij heden van den lieer Polak vernamen, was er geen quaestie van weigering zijnerzijds, maar trad de rechercheur ongepast op; vandaar zijn antwoord. Ook heeft de betrokken bediende geen dag- en nachtwerk be hoeven te verrichten, en was den jon gen man een hooger salaris toegekend dan in zijn oude betrekking. kooplieden, te Rotterdam^ Rechter commissaris: mr. L. R. Teiting. 's Hertogenbosch, 4 April. De han delsvennootschap onder de firma Wal raven van der Loo, sigarenfabrikan ten, gevestigd en kantoor houdende te Eindhoven. Richter-commissaris: mr. J. Th. Suvling. Arnhem, 7 ApriL C. V. H. Boller, koopman aldaar. Ree liter-commissa ris: mr. P. C, 't Hooft; Dordrecht, 9 April. Jan Cornells Tromp, winkelier, wonende te Gorin- chem. Reehter-commissaris mr. K. M. Phaff; Zierikzee, 8 ApriL Jacobus de Cronje bakker en winkelier aldaar. Rechter commissaris: mr. W. ridder van Rap- pard; Geëindigd: C. J. W. R. Henny te Amsterdam; C. J. Koopman te Amsterdam. Opgeheven: W. Klaassen, te Amsterdam. C. van Laai- Joseph Schmedd'ing, koopman in brandstoffen te Nijme gen; A. Lammers. broodbakker te Utrecht; S. C. I. Uitewaal. kuiper te Utrecht; J. O. Nijhof, landbouwer, te Sloc bieren Holl. IJzeren Spoorweg-My. In do a. a buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders (25 April) komt het volgende voorstel in behandeling: „Machtiging te verleenen aan den Raad van Administratie om tot het ver la-ij gen van gelden noodig voor reeds uitgevoerde en nog uit te voeren werken van eersten aanleg en van uitbreiding en van aanschaffing van rollend materieel, alsmede voor beta ling van de aangekochte aandeel en in do Hollandsche Electrische- en de Zuid- Holiandsche Electrische Spoorweg- Ma.atscJj|ippij een geldleen'ing te slui- i tot zoodanig bedrag als de Raad van Administratie zal noodig oordee- len, doch ten hoogste tot een som van tien milïioen gulden, hetzij in eens of bij gedeelten, en den Raad van Ad ministratie te machtigen om in deze naar gelang der omstandigheden te handelen, den koers van uitgifte en de rente te bepalen, en daarbij zulke voorwaarden te stellen en die maatre gelen te nemen, welke met inachtne ming der bepalingen van de staiuten aan den Raad van Administratie in het belang der Maatschappij wensche lijk zullen zijn voorgekomen. Ten gevolge van het afbreken der on derhandelingen tusschen de firma Van Heek Co. en hars dekenwevers, heeft de internationale commissie in zake ar beidsgeschillen van de drie Christ. Text. Arbeidersbonden in Duitschland, België, Nederland besloten, op Vrijdag IS April te Enschedé samen te komen ter bespre king van het geschil. De firma Van Heek Sc Co. roept thans per advertentie geoefende en ongeoefen de arbeiders op voor de dekenweverij, te gen vast hoog loon, waarbij de verzeke ring wordt gevoegd, dat voor kost en in woning bij de fabriek zal worden ge zorgd. Naar werd opgegeven, is voor de stakers en uitgeslotenen tot heden totaal ingekomen de som van f 74.388. Ernstig ongeluk. Bij een ontploffing in een umelterij te Sheffield zijn gistere 13 arbeiders gewond, van wie verscheidenen doo- delijk. De weldoener der reuzen. De rechtbank te Parijs heeft uit spraak gedaan in da moeilijkheden, welke waren gerezen tengevolge van de opening van het testament van wij len de Pierrecourt te Rouaan, volgens hetwelk door de stad Rouaan een som van 100.000 francs als bruidschat moet worden uitgekeerd aan het mooiste paar reu zen. De Pierrecourt liet ongeveer 15 mil ïioen francs na. Een juffrouw Blck- sel, die in het testament genoemd was aischte 4.300.000 fres. van de nalaten schap, doch de stad Rouaan en de wettige erfgenamen verzochten ver mindering van het legaat tot 2 mil ïioen. De rechtbank stelde juffrouw Bicksel in het gelijk. Hij wist het ook wel! Men schrijft aan da N. R. Ct.: Daar or dezer dagen zooveel over den dood van Rhodies geschreven wordt, wensch ik er nog iets bij te voegen, n.1. den inhoud van een brief door hem geschreven aan zijn broe der, kolonel Rhodes, tijdens de bele gering van Kiraberley in 1890. Rhodes schreef uit Kimberley naar de Modderrivier of Tweerivier, wear Methuen's kamp lag en zijn broeder zich. ook bevond. Deze brief werd door mij onderschept ten W. van Ma- gersfontein en Scholtznek. Bij nacht nam ik twiae Kaifars-rapportgangers gevangen. Zij idlroegen rapportbrie- ven en telegrammen bij zich, o.a. den vorengemelden brief van Rhodes, van dezen inhoud: Kimberley, op of omtrent 15 December 1899. Kolonel Rhodes, Sinds 14 November zijn wij geheel van de buitenwereld afgesloten. Stuur mij nieuws met deze rapportgangers of met anderen. Ik zou u meer schrij ven,maar ben bevreesd.dat de vijand het in handen zou krijgen. Dit kan ik u zeggen: het zal de zwaarste oor log wezen, dien Engeland ooit had en wij hebben maar met 25.000 Boeren te doen. (w. g.) Cecil Rhodes. Men schrijft ons uit Zaandam: In strijd met hetin onsblad van den lOen dezer geplaatste bericht, omtrent de gepleegde fraude, ontvingen we do volgende mededeelingen van de firma P.olak en Schwarz alhier 3. S., voorzien van eenige goed klin kende aar bevelingen, bood zich aan net einde van het vorige jaar bij de firma al«- bediende aan, werd eerst als zoodanig geweigerd, doch iets later, na eene her haalde sollicitatie op proeftijd aangeno men. S. bleek evenwel slecht te voldoen, 'dat hem werd aangezegd, naar an dere betrekkingen te solliciteeren, wijl hij hier niet voor goed zou kunnen blijven. Uitgezonden om een wissel te incassee- reai bij den Rijksontvanger alhier, kwam hij kort daarna terug, vergezeld van den bediende van den ontvanger, die de hem aangebodene kwitantie aan den chef der firma liet zien met de vraag of deze, Noodlottige instortingen. Bij een hevigen brand te Stockholm is plotseling een muur ingestort, tengevol ge waarvan G personen gedood en 8 ge wond werden. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Oengaran, van Java naar Rotterdam, vertrok 9 April van Pe- rim. Het stoomschip Malang, van Rotter dam naar Java, arriveerde 10 April te Padang. Het stoomschip Lawoe, van Rotterdam naar Java, passeerde 9 April, des nam. Suez. Het stoomschip Anchises vertrok 10 April van Amsterdam naar Batavia. Het stoomschip Isls, met de Indische, Chineesche en Australische mails ex s.s, India arriveerde 10 April van Port Said te Brindlsi. Het dubbelschroefstoomschip Potsdam, van de Holland—Amerika lijn, vertrok 10 April van Rotterdam naar New-York. Het stoomschip Madura, van Amster dam naar Batavia, passeerde 8 April Mal ta. Het stoomschip Koningin Wilhel- mina, van Batavia naar Amsterdam, passeerde 89 April Kaap del ArmL Het stoomschip Teucer. van Bata via naar Amsterdam, arriveerde 9 April te Suez. Faillissementen. Uitgesproken: 9 April. De handelsvennootschap onder de firma Gebroeders van Wijk, Familieberichten. Aan allen welke deelname betoonden gedurende mijne onge steldheid, betuig ik hierdoor mijn oprechten dank. Mej. C. EMMELOTH. Bevallen: 7 April. Roëll—Cremer, s., Den Haag. E. Spoor—Van Wlckevoort Crommelin, z. 8. Mulder—Scott, z., Am sterdam. Plccardt—Van der Heyden, z., Amsterdam. Overleden: 8. Wed. T. T. van Deen- Timmer, 92 J., Muiderberg. 6. ii. M. Kies man—Van Leeuwen 73 J., Amsterdam. 7. L. M. j. Westerwoudt, Jd., 43 Amst. 8. W. v. d. Lee, 25 J., Hazerswoude. A. Offringa, 62 j., Hoorn. A. Llssauer, Jd., 19 J., Amsterdam. Wed. H. ter Poorten- Van Soest, Amsterdam. Telegrammen. ZOU ER VREDE KOMEN LONDEN, 11 ApriL (R. O.) De bla den deelen de geruchten mede van een nieuws-ag entschap, dat dokter Rutherford Harris, een welbekend Zuid-Afrikaan, gisteren van Londen aan zijn vrouw in Wales telegrafeer de, dat de vrede in Zuid-Afrika geslo ten was. LONDEN, 11 ApriL (R. O.) De Fi nancier and Bullionlst ontvangt van gisteren het bericht uit Pretoria: Ik verneem, dat na de voortgezette on derhandelingen de Engel scha en Boe ren-vertegenwoordigers het ten laat ste eens werden over de vredesvoor waarden. De tegenwoordige termen worden nog verzwegen, doch men ver neemt, dat de Engelsche regeering geen enkele concessie aan den vijand heeft toegestaan. De voorwaarden zijn geseind aan de Boeren-agenten in Am sterdam en in andere plaatsen. LONDEN, 11 April. (R. O). Central News verzekert, dat hedenochtend een telegram In Londen ia ontvangen, waarin gezegd wordt, dat Steijn, De Wet en Botha toestemmen om vrede te sluiten. Dit telegram zou er op wij zen, dat de voorwaarden van Enge land aangenomen zijn en dat de vrede zeker is. KLERKSDORP, 9 ApriL (R. O.) On geveer elf uur 's morgens kwam de vredesvlag aan de voorposten aan met een bericht, dat Steijn, Do Wet en De la Reij binnen wenschton te komen. Een officier met een escorte werd uit gezonden en te ongeveer twaalf uur kwamen de drie Boeren-aanvoerders in karren met hun respectieve staven. Do Vrij staats oho vertegenwoordigers hebben verblijfplaatsen gekregen in de oude stad', terwijl De ia Reij zich bij de Transvalere voegde in do nieu we stad. Beiden worden op passen de wijze bewaakt Communicatie is geoorloofd tusschen de beide regeerin gen. De tent waarin de conferentie zal worden gehouden, is opgeslagen tusschen beide stadsdeelen bij de Spruit de onlusten in belgis. BRUSSEL, 11 April. (R. O.) Do alge meene raad van de werkliedenpartij pu bliceerde een manifest aan de bevolking, ten gunste van de herziening der grond wet en het algemeen stemrecht. Het denk beeld van een algemeene staking beeft instemming gevonden In den boezem van den algemeenen werkliedenraad. Troepen stakers trokken rond en lieten 't werk staken in verschillende industriee- le inrichtingen in het midden der stad. Er wordt een groote troepenbeweging uitgevoerd om tegen gebeurlijkheden ge wapend te zijn; het getal stakers ln de middenwijk wordt op het oogenblik op bijna 6000 geschat. burgerlijke Stand. Bevallen, 10 ApriL g. van den Berg— Ruurda, d. M. C. j. de Vos—van F z. A. C. van der Aart—van den E: Advertentlën. O ndertrouwd: D. SOL en J. J. VAN DER SLOOT. HeUevoetsUiis, I 10 APril Huwelijksvoltrekking 4 Mei a.s Bevallen van een ZOON, Mejuffrouw C. VAN KLEEF geb. van de Nes Eenige, algemeene kennisgeving. Haarlem, 10 April 490*2. Gevraagd tegen 4 Mei a. s. eec flinke DIENSTBODE, loon 100 'sjaars met verhooging en eenig. verval. Aanbiedingen bij de Huismees- teres, 2e Kleine Houtstraat 47rd; Op een atelier van Damescos* tuums worden terstond gevraagd Officieele Berichten. De BURGEMEESTER van Haarlem, brengt bij deze ter kennis van de in gezetenen dezer Gemeente, dat het op den zevenden April ji. executoir ver klaard voljaars kohier No. 5 Aid. III 2de Ged. op de Personeele Belasting dezer gemeente, dienst 1902, op heden aan den ontvanger der directe belas tingen is ter hand gestold. Wordende de ingezetenem tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Haarlem, 10 April 1902. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. NATIONALE MILITIE. De BURGEMEESTER van Haar lem roept bij deze op don milicien-ver lofganger Jan Kloos uit de gemeente Haarlem, van de lichting 1897, behoo- rende tot heft 7e regiment infanterie, oin zich op 5 Mai a, e.. des namid dags vóór vier ure, te bevinden te Am sterdam bij zijn korps, voorzien vaii al de voorwerpen van kleeding en uit rusting, door hem bij zijn vertrek met groot verlof medegenomen, ten einde overeenkomstig art. 124 der militiewet 1901, voor den tijd van 14 dagen in warkelijken dienst te worden gesteld. Haarlem, 11 April 1902. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. Adres: Spaarne 41 rood. AGENT gevraagd terstond voor de Provincie Noord* Holland door eene gevestigde fabriek. Br. fr. Iett. H.S.Z., Alg. Adv.. Bur. NIJGH VAN DIT MAR, Rotterdam. gevraagd in een uitgebreide dé* tailzaak. Br. onder No. 5013, Bu« reau van dit Blad. gevraagd. Adres: firma H. KONING ZOON. Iemand wenscht voor 't geven van lessen gedurende 41/, uur per avond gebruik te maken van een vrije Kamer. Brieven met prijsopgave per week onder no. 94, llrnv.t DE HAAN ZOON, Boekb. Groote Houtstraat 437. (Particulier Kapitaal) voor 4e en 2e Hypotheek. Ook raet en zonder borg, aan vertrouwbare personen. Billijke condiën. Brieven «Hollandiaa, Singel 281, Amster dam, postzegel voor antwoord in» sluiten. Nieuw Rijwiel met beste banden, fijne pitch Brampton rollerketting, westwood velgen, echte B.S.A. trapbeweging, 1 jaar lang oliehoudende naven, buitengewoon gemakkelijke gang, slechts een paar maal bereden, door vertrek naar O.-I. v. den nagenoeg hal ven prijs voor f75 over te nemen Br. fr. No. 5014, bur, y/d blad. Nederlandsche Crediefbank HAARLEM. In de Jaarlijksche Algemeene Vergadering van Aandeelhouders, gehouden op 10 April, werd Balané en Winst- en Verliesrekening goed* gekeurd en het dividend bepaald op 7 De dividenden zijn betaalbaar ten kantore der Vennootschap van af 46 April. Dividendbewijs No. 4 ƒ47.50. Oprichtersbewijs No. 4 niet /3.62\ De aftredende commissarissen de Heeren A. KOOLHOVEN, P. B. J. FERF en C. G. v. d. MEU-' LEN werden herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door be* overlijden van den Heer W. vai TIJEN, werd gekozen de Heer J. C. van LAER, lid der firma WILLEUM1ER, v. TIJEN en v. LAER, te Amsterdam. Mineraalwater fabriek Ripperdastraat 24, Haarlem. Telefoon No. 705 De Commissie van beheer van bovengenoemde fabriek bericht den inteekenaren op de gesloten geld- leening, dat de obligaties gereed en tegen inwisseling der afgegeven kwitantie te verkrijgen zijn ten kantore der kassiers der fabriek de H.H. OOLGAARDT &PROOT Jansstraat 64. De Commissie,

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 3