Prijsraadsels met Geldprijzen, NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 19e Jaargang. Maandag 14 April 1902. No- 57(33 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJSADVERTENTIËN: Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Tan 1-5 regeU 50 Cte.; iedere regel meer 10 Ots. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gerestigd ie (kom der gemeente), 4° AaYertellti™ 1-5 °'75' elk* re8«1 me*r 015- per 3 maanden 1*80 Groote letters naar plaatsruimte. Bq Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door liet gelieele Rijk, per 3 maanden1-65 y&f Reclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers0.02# Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kamporsingel 70, vlak bij de Turfmarkt. GeïUnntreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden V 0.37 Telefoonnummer der Kedactle 600, Telefoonnummer der Administratie 123. de omstreken en franco per post 7 0.46 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Yennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentien worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantïera. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks» behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE <k Co. JOHN F. JONES, Succ., Parijs 3V*» Faubourg Montmartre. yoor abonné's van Haarlem's Dagblad. De oplossing van ons vorig Prijsraadsel is t VOETBALSPORT, De onderdeelen zijn: oor, bal, test, valt en post. Het aantal goede oplossers bedroeg 872. Bij gehouden loting werd de 4e prijs van TIEN GULDEN toegewezen aan den Heer I, P. HUIJBOOM, Zijlstraat 40, en de 2de prijs zijnde: TWEE GULDEN VIJFTIG aan den Heer L. BLANKENAAR, Oranjestraat lrood, die tegen quitantie hunne prijzen aan ons Bureau kunnen at halen. Ons nieuwe Prijsraadsel luidt ais volgt i Mijn geheel bestaat uit 43 letters en komt elk jaar in de om streken terug. 8, 4, 43 is een jongensnaam. 10, 9, 5 is een lichaamsdeel. 2, 40, 14, 42, 6, 9 is een bewijs van opgewektheid. 4, 9, 40, 5 is een verkorte jongensnaam. 9,- 3, 4, 5 velen wenschen dit graag. Bij de inzending moeten ook de onderdeelen vermeld worden. Onder de Abonné's, die een goede oplossing inzenden, zullen wederom worden verloot: Een Eerste Prijs van TIEN GULDEN en Een Tweede Prijs van Twee Gulden Vijftig Gents Een en ander onder de bekende voorwaarden. Wij maken er de Inzenders nog eens op attent dat er op de enveloppe moet staan „Prijsraadsels met geldprijzen" of „Prijs raadsel Zaterdagavond". Inzendingen met andere opschriften komen niet in aanmerking. Dit nummer bestaat uit aolit bladzijden. Haarlem's Dagblad van 14 April bevat o. 8.: Geen vrede in 't zicht, Uit Z.- Afrika, De onlusten in België, Uit Eritsck-Indië, Schoolexamens. Bovendien behoort bij dit nummer on zer courant als gratis bijvoegsel no. 84 in „De Zaterdagavond", letterkundig wekblad voor Jong en Oud, bevattende: Haarlemmer Halletjes, Rubriek voor Dames, Het beloofde land (vervolg), Licht en Schaduw: De Boer van de tweede ver dieping, Feuilleton, Het kunstje van den Rentenier, Sportpraatje, benevens de ge wone rubrieken, afbeeldingen, oplossing Prijsraadsel en Schaakrubriek. Politiek Overzicht. Zou er dan eindelijk vrede komen In Zuid Afrika? 't Spijt ons, maar wij kunnen er niet aan gelooven. Het bericht, dat de langgezochte bijeen komst te Klerksdorp eindelijk kon plaats hebben, was natuurlijk voldoende om op de beurs en elders het gerucht te ver wekken, dat de vrede, zoo al niet geslo ten, dan toch een goed eind op weg was om ge' Wen te worden. De ongesteldh jid van ('en Er.gelschen minister van uolo- piên, die anders Donderdag zijn begroo ting bij het Lagerhuis zou hebben inge diend, werkte de geruchten in do hand. Men ging zeggen, dat die ongesteldheid maar schijn was en in werkelijkheid de indiening verschoven werd, omdat mis schien onderwijl de kans op vrede ver groot of de vrede althans in beginsel be klonken zou wezen, waardoor natuurlijk een groot gedeelte van de geraamde oor logskosten voor het met 1 April ingetre den financieels Jaar geschrapt konden worden, hetgeen dan weer van aanmer- kelijken invloed zou zijn op de belas tingvoorstellen. Aan den anderen kant wordt echter verzekerd, dat Sir M. Hicks Beach aan de lever lijdt. Hoe dit zij, Balfour heeft gezegd, dat de indiening der begrooting minstens tot Maandag uitgesteld was. Het kan dus nog langer. Maar dit zijn gissingen. Wat wij we en is, dat Brodrick Donderdag in het -agerhuis heeft medegedeeld, dat hij van Lord Kitchener had vernomen dat de Transvaalscna regeering te Klerksdorp was aangekomen en Botha, Steijn, de Wet en de la Reij zich daar bij hen ge voorts, dat Engeland geen amnestie voor do Kaapsche rebellen als vredesvoor- kan toestaan. Ook de liberale pers is vrij pessimis tisch gestemd, ook wegens den weinig opgewekten toon van Gerard Balfour's Jongste rede. Nadat wij dit schreven, kwamen er te legrammen uit Londen, die onze meenlng bevestigen. In het Lagerhuis deelde de minister van oorlog, de heer St. John Brodrick mede, dat de regeering geenerlel mede- deeling heeft ontvangen omtrent de voor waarden van de Boerenleiders. De heer O'Kelly vraagde of lord Kitche ner gemachtigd is voorwaarden aan te bieden ln stede onvoorwaardelijke over gave te eïschen Hierop antwoordde de minister, dat hij niet ln staat is eenlge mededeeling te doen. De heer Black vraagde of er wapenstil stand zou zijn gedurende de afwezigheid van do Boerencommandanten van him commando's. De minister antwoordde dat er g wapenstilstand zal zijn. Aan het einde der zitting verklaarde Balfour nog, DAT DE IN OMLOOP ZIJNDE GERUCH TEN OVER ONDERHANDELINGEN ONGEGROND WAREN. Er was geen bericht uit Zuid-Afrika, en het lag in den aard der dingen dat er geen bericht kon zijn. Buitenlandsch Nieuws. voegd hadden; voorts, dat nog drie le den van de Vrljstaatsche regeering Woensdag daar zijn aangekomen. Nog zeide de minister van oorlog, dat er (bij Kitchener of bij zijn departement) geen mededeeling van de Boerenleiders was ingekomen, behalve met betrekking tot het vrijgeleide. (Het spreekt van zelf, dat dit vrijgeleide Chamberlain zelde het Donderdag nog zal duren tot de Boe renleiders allen zijn teruggekeerd naar de plaats vanwaar zij gekomen zijn, d. i. bulten bereik der Engelsche troepen, als deze ten minste niet van den tusschentijd gebruik hebben gemaakt om die streken te naderen). Van die aankomst te Klerksdorp geeft een Reutertelegram van daar, d.d. 9 de zer, eenlge bijzonderheden. Daaruit blijkt dat ook Steijn, de Wet en de la Reij eerst den 9en, Woensdag, te Klerksdorp zijn aangekomen. Hiermede houdt feitelijk het stellige nieuws op. En nu komen al weer onwaarschijn lijkheden. lo. Hebben de Boeren wel wonderlijk snel na zooveel jaren strijdens een besluit genomen. 2o. Zouden de Boeren, gesteld dat zij werkelijk wilden vredesluiten, toch aller eerst hunne voorstellen aan Lord Kitche ner moeten voorleggen. 3o. Is het onaannemelijk, dat de meer derheid der Boeren Engeland's oude voor waarden zouden aannemen, en nieuwe zijn niet aangeboden. Neen, wij weigeren de geruchta 1 te ge len en. Op het oogenblik zo vrede slechts een gevolg kunnen zijn van moe deloosheid, en dat Goddank valt nog niet te constateeren onder het gros der koene strijders. Op een vraag om inlichtingen, gericht aan den heer Wohnarans, lid der Z. A.- deputatie in den Haag, werd door de „N. R. Ct." het volgende antwoord ontvan gen: „Bij ons nog niets bekend omtrent beweerde vredesonderhandelingen Wolmarans". De meeste ministerieele bladen in En geland verwachten niet veel van de be sprekingen te Klerksdorp. Van Britsche zijde valt er, zeggen zij, niet to onderhan delen. De leiders der Boeren moeten de onderhandelingen openen, op grondsla gen waarvan de voornaamste moeten zijn dat de Boeren erkennen overwonnen te zijn, en dat de inlijving der republieken bij het Engelsche gebied onherroepelijk vaststaat. Eepig? jingobladeo betoogen Uit Zuid-Afrika. De pas geëindigde drijfjacht i6 gehou den in den noordoostelijken hoek van den Vrijstaat, van het westen naar het oosten. Het overschot van Rhodes is Donder dag ter aarde besteld boven op het door hem aangewezen kopje in de Matoppo- bergen. Duizend blanken en meer dan twee duizend kaffers zijn getuigd geweest van dQ indrukwekkende plechtigheid. Lord Stanley, financieel secretaris van het departement van oorlog, deelde Don derdag in het Lagerhuis mede, dat er sedert 1 September 1899 aan de troepen in Zuid-Afrika waren uitgedeeld onge veer 450.000 geweren en karabijnen en ongeveer 240.000,000 patronen, de wapens dte op dien dag reeds in handen van troejien in Zuid-Afrika waren meegere kend. De afgevaardigde Black vroeg Donder dag in het Lagerhuis hoeveel zwarten en kleurlingen, die in dezen oorlog in het Engelsche leger gediend hebben, ge dood of gewond zijn. Lord Stanley zeide, dat het departement van oorlog het niet wist en er ook geen navraag naar doen. Natuurlijk, die opgave zal wel zorgvuldig achterwege worden gehouden. Het korp3 van Plet de Wet zal heeten de Orange River Colony Volunteers. Een soldaat van het le North-Lancashi re-regiment vertelt hoe Lord Methuen bij Tweebosch gewond werd. Hij was er vlak bij en zag hoe Lord Methuen, dicht bij de kanonnen, waarvan de geheele be manning neergeschoten werd, een schot in de rechterzijde kreeg. Hij steeg paard, maar het paard kreeg een schot in den poot. Toen steeg Methuen weer af. Een paar minuten later kreeg hij een schot in de dij, en hij ging kalm liggen. Het paard werd onmiddellijk daarop doodgeschoten en het viel op Methuen en brak diens been. Dr. Leyds is Vrijdagochtend van Brus sel naar Utrecht vertrokken, waar hij bij den president de heeron Wolmarans en Wessels zal ontmoeten. Don 6en April werd Aberdeen door den vijand aangevallen. De aanval werd ge makkelijk afgeslagen. Uit de laatste verliezenlijst blijkt, dat den 8en en 9en April bij Pietersburg is gevochten, waarbij een officier van de Inniskillings fuseliers sneuvelde; drie officieren en vijf man werden gewond. In een gevecht bij Bethlehem op 8 April sneuvelden drie man van het Lein- ster regiment en werden drie gewond. Bij Uitvlucht werden denzelfden dag een officier gedood, een officier en drie gewond, allen van de artillerie. Engelsche versterkingen. Het departement van oorlog maakt be kend, dat de 1000 man van de garde, die de opperbevelhebber Donderdag inspec teerde. de eerste bezending zijn van de nieuwe strijdmacht welke naar Zuid- Afrika wordt gezonden voor de winter- campagne. Verder gaan nog de volgen de troepen, te beginnen a s. week: deta chementen Infanterie 7000 man, detache menten artillerie 1000, yeomanry 7000, kolonialen 5000 man. De onlusten in België. Een hevige vechtpartij brak Vrijdag morgen uit in de Bracquegnies ln tet midden van Brussel tutschen een benen van eenige duizenden stakers en de en- darmes. De menigte smeet met tteenen door da gendarmes met revolverschoten beantwoord; een algemeene fusillade volgde, de gendarmes moesten vluchten. Een e-scadron lansiers dreef de stakers uiteen. De algemeene raad van da arbeiders partij heeft onder de Brusselsche bevol king een manifest verspreid om de be weging voor de grondwetsherziening en het algemeen stemrecht te steunen. Het denkbeeld van eene algemeene werksta king had in den boezem van den aJge- meenen raad der arbeiders de overhand. Werkstakers trokken bij troepen rond en bewerkten, dat in verscheiden werk plaatsen uit het midden der stad de ar beid werd gestaakt. Er zijn veel troepen op de been om bij mogelijke ongeregeldheden op te treden. Het aantal stakers in het midden der stad beloopt thans bijna 6000. Met den agent van politie, die Woens dag bij de wanordelijkheden gekwetst werd, gaat het zeer slechts; er is een longontsteking opgetreden. In de Belgische Kamer wees de minis ter-president De Smet de Nayer op de be treurenswaardige gebeurtenissen van Donderdagavond te Brussel. Uit den op roep tot het volk geteekend door de soci alisten blijkt, dat het voornemen wordt erkend om den strijd door te zetten, zelfs nadat het Parlement zich zal hebben uitgesproken over de grondwetsherzie ning. Het gezag moet kamp geven en de omwenteling moet zegevieren. Het beste middel zou zijn om door obstructie de stemming over do voorlooplge kredieten te beletten, maar tot deze manoeuvre kun nen wij ons niet leenen. De regeering staat er op dat het debat over de grond wetsherziening zal plaats hebben, in strijd met wat het „Socialistische Staats blad" beweert. Deze opmerking gaf aanleiding tot een heftige woordentwist. De socialisten Hubin en Cavrot waren op het punt handgemeen te raken mot den katholie ken afgovaardigde Hoyois, zij werden echter door hun collega's gescheiden. Vervolgens werd een zuurzoet debat gevoerd tusschen de liberalen en socia listen over do overeenkomst gesloten tot verdediging van het algemeen stemrecht. De socialistische leider Demblon riep uit: „Wij zijn verraden!" De liberale afgevaardigde Dufranc ver zocht sluiting van het debat, waartegen de socialist Smeets zich verzette. De president raadpleegde de Kamer over de sluiting die werd aangenomen. De socialist Hubin snelde daarop naar het bureau, den president uitmakende voor dief!" De boden beschermden het bureau, dat de socialisten dreigden aan te vallen. Na een verschrikkelijk rumoer en hand gemeen aan alle zijden werd de zitting opgeheven. Vierduizend werkstakers wachtten Vrij dagmiddag aan het station Hohdeng- Goegnies Vlaamscho weiklieden op die werken in do kolenmijnen van Bais de Luc en Ressaix. Twintig gendarmen wil den den omtrek van het slation ontrui men, doch de stakers boden tegenstand. De gendarmen chargeerden de menigte, waarop de stakers met steenen wierpen en schoten. Een agent van politie werd gewond. Onverwijld rukte een peloton ja gers te paard aan, dat den omtrek van het station schoonveegde. Bij de aankomst van den trein die de Vlaamsche werklieden aanbracht., her haalden zich dezelfde tooneelen. De gen darmen hadden verschillende plaatsen, de jagers te paard de straten bij het sta tion Houdeng—Goegnies bezet. Er werd opnieuw geschoten, waarop ook de gen darmen vuur gaven. Er zijn vele gewon den. Een Jong meisje werd gedood door een karabijnkogel. Vrijdagavond had een meeting plaats in het Volkshuis te Brussel. Het plein voor het huis was door de burgerwacht en de politie bezet, die volksverzamelin gen verbood. Op de meeting drongen vele socialis tische afgevaardigden er bij het volk op aan niet meer te betoogen voor Maan dag. Toen een oploopje ontstond voor het Volkshuls, trokken de politieagenten van leer om de aangrenzende straten vrij te maken. Een eskadron gendarmes kwam aanrijden en veegde den geheelen om trek schoon. Er zijn vele gewonden; en een groot aantal personen Is ln hechte nis genomen. Tegen 11 uur had er een scherp inci dent plaats in de Rue Haute; een poli tieagent werd getroffen door 2 revolver schoten, dia door een groep betoogers waren gelost Om half twaalf liet de politie het Volks huis ontruimen. Een luitenant der artil lerie Is door een steenworp aan het hoofd gewond. In de Rue de l'Escaiier werden elk oo genblik revolverschoten gelost. In de Rue des Alexiens heelt een betooger een sa belhouw opgeloopen in een vechtpartij. Het parket nam de personen, die in den lóóp van den avond gearresteerd zijn, in verhoor. Uit Britsch-Indië. De onderwijzer N. Jac. Zerbst sclu-ijfl uit Satara aan het „Christelijk Schoolblad" o. a.: In. Alnm-dnagar-fo rt was de lucht bedorven. U kunt dit wel begrijpen, als u rekent, dat in dat fort (gelegen in eene laagte en omringt door een •4060 voet hoogen muur) een 1200 man al 10 maanden wonen en daar alle bezlighedfcn verrichten, als koken, waaschen, vegen, enz., terwijl daar ook de privaten zijn, die met zulke war me dagen, als hier in Indié, lang geen aangename geuren verspreiden. Een heerlijke, friseche wind, die de lucht eens zuivert van al die onreine dam pen en stoffen, komt daar nooit; voor zeker d/us een slecht verblijf voor een nerveus gestel U kunt u dus voor stellen .hoe ik verblijd was, toon de sergeant mij op 20 Februari j .1 aan zei de mij gereed te maken om binnen enkele dagen naar een andere, betere plaats te vertrekken. Aan ongeveer 300 man viel dit voorrecht te beurt, o. a .ook aan Timmerman en Teves. I)e rneesteu hunner waren zieken en zwak. ken, oude menschen en kinderen. Daar wij in het nieuwe kamp meer vrijheden zouden genieten eu binnen een omtrek van 3 mijl zonder een soL daat met zijn blinkend mes mogen rondloopcn, moesten wij 24 Febr. eerst een parool brief teek enen. Doch daar- waren de poppen aan het dansen. Op roer in 'L kamp; allen, die zouden teo- kenen, werden voor eedzweer dors (nl. eed van getrouwheid aan Engeland) uitgescholden en, indien zij iemand wisten, die dat papier zou teekeneu, geheime complotteu waren reeds ge vormd om dezulken zoo goed als dood te slaan. Doch de majoor had van deze oproerige beweging reeds verno men en liet niemand tcekenen; alleen wist hij van ieder der aangezegde per sonen te weten te komen, of zij bereid waren later dat parool te teckenen of niet. "Wat er in dat parool staat? Slechts dit: Men belooft niet te ontsnappen; alle orders ,in het kamp gegeven om de orde to handhaven, te gehoorzamen; niet te gaan buiten de grenzen ons aangewezen; niet over politiek te spre ken indien wij met anderen in aan raking komen; geen huizen van in boorlingen binnen te gaan en geen brieven te verzenden dan door den censor. Wij, evenals alle Duitschers eu ook onze officieren, zagen er geen kwaad in om dit te beloven en daar door onze gevangenschap wat draag lijker te maken. Woensdag 26 Febr., 's morgens met dag breek, vertrokken wij naar het station, alwaar wo een kop thee met een paar koekjes kro nen, en vertrokken toen naar Poona. Hier kwamen wij om half vier aan, werdem in een kamp geplaatst, ge bruikten ons dinner", bestaande uit brood, jam en koffie, en bleven wachten tot 's avondls half 10. Nu moest eerst het parool geteekend wordien. Van de 300 man zijn echter 186 naar Satara gegaan en 114 bleven in Poona achter. Deze laatslen zijn nu 12 Maart naar Bellary-camp gezonden. Het is wonderlijk, maar zij, die zich het lafhartigst hebben gedragen in Afrika en nooit op een slagveld ge weest zijn, schreeuwen hier het hardst en willen, nu zij gevangen zijn, den Engelschman eens toonen, hoe dapper zij zijn. Hun mond loopt over van de meest vaderlandslievende taal en dfe ergste vervloekingen voor hun vij and. Om half 10 vertrokken wij 's avonds uit Poona en kwamen ongeveer half 6 's morgens in Satara, onze nieuwe woonplaats, aanDit was een ei heerlijke verandering, na 9 maanden en 4 dagen zoo opgesloten te zijn ge weest als in Ahrnednaga.r-foi't Binnen* kort zullen nog een 300-tal van daar hierheen komen. Do schreeuwers daar maken ons nu uit voor landverraders; doch de gehee- le oorlog heeft het bewezen, dat dit waar is: Grootbekken Kleinharten. En vraagt het ieder, die met de Afri- kaansche toestanden bekend is, of dit niet zoo is. iDt weet ik: ik heb meer dan mijn plicht gedaan, want ik be hoefde niets te doen, en had ook nu al3 zoovele anderen in de kampen kunnen zitten, daar het schijnt, dat voor dde mannen meer gevoeld wordt dan voor de gevangenen. Sedert 3 Maart ben ik weer in het hospitaal. De reis. alsook het in- en uitpakken, had mij ie veel vermoeid en mijn hart, alsook het zenuwgestel, weer geheel in de war gebracht. Van don zendeling Poclakker kon ik niets anders vernemen, dan dat hij i:n Jan. 1901 bij *t Bethal-commando, op eene plaats in dat district eene gods dienstoefening had geleid. Stadsnieuws Haarlem, 12 April 1902. Schouwburg. Voor een redelijk bezette zaal werd gisteren avond op eene lofwaardige wijze opgevoerd het blijspel: „Lustige Schoonouders". De aardige in houd van het stuk gevoegd bij het leuke spel der vertooners, waarbij vooral da dames Ellenberger en Potliarst en de heeren Polharst en Van Nieuwland uit muntten, waren oorzaak dat de a&nwczL gen zich uitstekend amuseerden. Luid applaus na elk bedrijf wa3 het loon der kunstenaars. Vr ij dagmiddag word ten kantore dier Vennootschap Lourens Coster de jaarlijksclie algemeene ver gadering van aandeelhouders gehou den eu de balans en winst- on verlies rekening over 1901 goedgekeurd. Ter vergadering bleek, dat do' voor naamste uitgave der vennootschap. Haarlem's Dagblad, zich in weerwil eoner felle concurrentie flink heeft ge handhaafd, zoowel ten aanzien \nn geabonucerden als van advertentien. Beide rubrieken zijn klimmende. Het Dagblad voor de Zaanstreek breekt zich meer en meer baan en mocht in den laatsten tijd zich ver heugen in tal van vleiende beoordea. lingcn an den kant der geabonneerdea en lezers. Bijzonder waardeerciul waa een schrijven van den heer Burgemees ter van Wormerveer, jhr. Van Ilumal- da van Eysinga. Onder do kleinere uitgaven onder scheidde zich vooral liet Weekblad voor den Boekdrukker. In de afaeeüng Smoufdrukkerij te een zeer belangrijke vooruitgang merk. lmar; orders van beteeken 13 werden in die branche uitgevoerd of zijn nog in bewerking. De lieer J. J. Zeewoldt werd ate commissaris herkozen. Als verbeterd bericht doe len wij mede. dat tot commissaris deij Ned rl. Credietbank. in do plaate van wijlen don heer Van Tijen, is benoemd de heer J. C .van Laar. lid van do fin ma Willoumi'er, Van Tijen en Van Lacr. Uit de Omstreken. Zandvoort. Door de directie der Naarnlooze Vennootschap Bierbrouwerij on Azijn maker: j „do Gekroonde Valk," voor heen Van Vollenhoven en Co., te Am sterdam, is vergunning aangevraagd voor den verkoop van sterken drank in het klein in liet café aan de Iialto- straat no. 4 alhier. In de afgeloopen week brachton dq Zandvoortscho garnalenschuiten 5 maal garnalen aaai. Besomming 10 tot f 17.50a Prijzen 0.Ü0 tot f 2.70 per mand. De lo telingen, dlie voor deze gemeen te van do Lichting 1902 in dienst zijn gesteld bij de nationale militie, zijn als volgt ingedeeld: H. J. Harder, lot nummer 1, bjj de zeemacht; Jb. Bos, lot.-numiner 3. bij hot 2o reg. huz.; L. N. Weber, lot.-nummer 4, bij de zee macht; A. J. Hollenberg. lot.-nummer 6, bij het reg. gren. en jagers; L. van der MeiJ, Jot.-nummer 7, bij het 2e reg. huz.; Jb. Zwemmer, lot.-nummer 11, bij het korps pantserfort-artillerie; I). van der Mije. lot.-nummer 12, bij het

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 1