StJlisalGt itrn „mui SHERLOCK HOLIES. GrootBOELHüïS Schouwburg-Maatschappij, Voor den Tuin. firma A, VERNOUT, Warmoesstraat 10. Jyip lenigt den lood." Ie rep. inf.. en G. Kerknian, lot-num ber 13., bij de zeemacht. Door mevr. II. M. Könip. uit Gronin gen .zal in het aanstaande badseizoen alhier in de villa's Mildridt en Char lotte. gelepen aan den Kostvorloren- straotweg, een henstellings- en vacan- tie-kolonie voor kinderen worden ge- cxploiteerd). De heer IIM. baron Collot d'Escu- ry heeft de benoeming tot lid van de plaatselijke commissie van de Noord en Zuid-Hollandscho Reddinginaat. schappij aangenomen. Ten overstaan van den heer mr. C. S. Boerlage, notaris to Heemstede, werd Donderdag jl. in het café van den heer J. de Roode geveild eon huis en erf aan de Smedlastraat 17 alhier. Koo- por werd de hoor Boogaard te Haar lem, voor f 1410. Ann B. en W. zijn ter goedkeuring ingediend twee bouwplannen en wel een voor een woonhuis aan de Haar lemmerstraat voor rekening van den heer J. Kooy. alhier, em een voor een woon- en winkelhuis met slachterij aan de Haltestraat, voor rekening van don heer C. A. Hoogland, wonende te Halfweg. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, loordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Mijnheer de Redacteur! Mag ik door middel van uw blad bekend maken, wat voor vele arbeiders in Haarlem van belang is te weten, namelijk dat het Bestuur van het Haarlemsch Arbeiders Secretariaat be sloten heeft de Uitkomende gelden voor ondersteuning dor uitgeslotenen, naar gelang van hun aantal te verdeelen tusschen de wevers in Enschede en de bouwvakarbeiders te Amsterdam. Men heeft evenwel het recht om od de lijs ten van het H. A. S. een afzonderlijke bestemming aan zijn bijdrage te ge ven. Met dank voor de verleende ruimte F. W. N. HUGENHOLTZ Jr. Secretaris H. A. S. Geachte Redactie. In uw blad van 11 dezer onderwerpt eene zekere mijnheer X de door uw blad gedeeltelijk overgenomen cor respondentie van W\, aan het Vakblad voor stukadoors aan een bespreking. Dit is zeer zeker zijn recht, doch wat niet zijn recht en ik beschouw als een ingemeene laagheid is dat die mijnheer X. mijn naam aan die oiulerteekening verbindt met de on miskenbare bedoeling nietwaar, om mij daarmede te brengen op de zwar te lijst. Daargelaten nu of het vermoeden van den heer X. juist is, springt de bedoeling van dezen heer te meer i het oog daar hij zelf den moed mist om zijn schrijven met zijn naam te onderteekenen, en hij toch zeker niet evenals W., overwegende redenen heeft om zijn naam te verbergen, te oordee- len althans naar don inhoud van dat schrijven. Wat dit laatste betreft, meen ik gerust te kunnen zwijgen en do beantwoording daarvan aan W. over te laten, wat naar mijno meening meer in ons vakblad thuis behoort W. KOPPEN Haarlem, 12 April 1902. Vervolg Stadsnieuws. Aanbesteding. In het café „De Poort van Cleef" werd bedien aanbe steed: liet bouwen van twee villa's in liet Wilhekninapark te Haarlem. In geschreven wais door die navolgende firma's: A. v. d. Lande. perc. 1 22,899, perc 2 13,530, massa 36,429; H. v. 't Wout, perc. 1 19,000, perc. 2 14,000, massa 33,000; J v. Gelder, perc 1 f 18,312. perc. 2 f 12,963. massa 31,225; J. Ai Kaub. Halfweg, perc. 1 f 21,780, p^rc 2 14,220; J. F. Duin, perc. 1 f 19,647, perc. 2 13,589, massa f 33,219; J. W. Van Santen, perc. 1 f 21,984; perc. 2 f 15,112, massa f 36,946; 11. Sraink, perc. 1 f 16,995, perc. 2 13,510, massa i 30,505; M. v. Ommeren, perc. 1 f 22,908, perc. 2 f 16,985, massa 39,893: A. Rink erna, perc. 1 f 22,321; perc. 2 15,463, massa f 37,484; B. Ha gen. perc._ 1 22.450, perc. 2 f 13,840, massa f 35,890: J. Nomiekes on C. Rol, perc. 1 f 22,308, perc. 2 f 13,523, massa f 35,890; H Munsterman, perc 1 1 19.020, perc. 2 13,665, massa 32,685. In de giste renavond gehou- daii vergadering van die Protestantsche Kiesvareeniging, werd als voorzitter gekozen in plaats van prof. Muller, welke naar 's Gravenhage vertrekt, de hoer B. F. Westerouen van Moeteren, en in diens plaats tot penningmeester do heer J. P. Reede van Bchora en Vlake. Ilct perceel Kleine Hout Btraat 14, waar Haarlem's Dagblad gehuisvest is geweest, is door den ar chitect Nelis gemetamorphoeeerd in een kleodormagazijn, waar de he exen Van B rakel en De Graaf f hun bedrijf uitoefenen. Het perceel, van buiten gezien, is een aanwinst voor de Klei ne Houtstraat. Van binnen is zoowel winkel als paskamer praktisch en emaakvol ingericht en fraai beschil derd. Het geheel maakt, zooals van avond bij ds opening blijken zal, een «eer goeden indruk. Station splannen. Maakten wij voor eenige dagen melding van de frijzdngingeu in het nieuwe plan der If. E. S. M., dat thans bij do desbe treffende gemeentebesturen ils inge diend thans kunnen wij nog iets me-, fledleolen omtrent do stationsplannen, die wel te begrijpen, geheel afgesc li ei- don van de spoorwegplannen moeten worden beschouwd en daarmede ook niets te maken hebben. Zooals bekend is. heeft de Raad tot een zeer groote bijdrage in de kosten daarvan beslo ten Op het oogenblik, al merkt men er nog niet vee Ivan, is men reeds druk bezig met die voorbereidende werk zaamheden voor d© stationsverbou- wmg. Thans worden de gronden, be- noodigd voor hot goederen-station aan do Leideclie Vaart, aangekocht. Gaat dit m minnelijke schikking en kan der halve een onteigeningswet achterwege blijven, dan kan reeds spoedig met het werk een aanvang worden ge maakt en zoodra dit station dan ge reed te, wordt hot tegenwoordige goe deren-emplacement tusschen Jansweg en Kruisweg ledig gemaakt en daar oon tijdelijk hoofdstation geplaatst, waarna met bekwamen spoed aan de verbouwing van het station op het Stationsplein zal worden aangevan gen. Wanneer alles goed gaat en geen bijzondere vertragingen als bovenge noemd zich voordoen, dan kon het ge heel binnen 4 A 5 jaar gereed zijn. Al is dit nog een langen tijd, zeer blijde mogen wij zijn dat het ongelukkige station van thans in een afzienbaar tijdperk zal verdwijnen en de zeker heid, dat men een mooi. pructisch, aan a.lle eóschen vold'oend station zal verkrijgen, nu bestaat. De bloemenvelden. Het zal morgen de moeite loonen te voet of per fiets de bloemenvelden in onze mooie omstreken te gaan bezichtigen. Liet het zich in het begin van de week niet aan zien, dat de hyacinthenvelden mooi zul len staan Zondag, alles is ten goede ge keerd, en we zullen het zachte kleuren- tapeet over de velden heengespreld kun nen zien en genieten van de heerlijke geuren. Wanneer het weder goed is, is dan ook te verwachten, dat talloozen zich langs de bloemenvelden bewegen zullen. Men verzoekt ons de aan dacht te vestigen op de vierde en laatste Kamermuziekavond van het kwartet- Robert, Zalsman en Van Breemen, op Dinsdag a. s. Het programma vermeldt strijkkwar tetten van Mozart en Tschaikowsky, Lie deren en pianovoordrachten. De heer Jan Tok Jr. van Amsterdam, die verscheidene jaxen deel uitmaakte van het kwartet, zal dezen avond weder zijne medewerking verleenen als tweede viool. De Welter. No. 3 van de Wekker, heden ver schenen, bevat een hoofdartikel over „Tweeëideji Mei viering", waarin be toogd wordt .dat de sociaal-d'emocra- ten wel op hun Meifeest opnieuw den ei'sch 8 uur arbeid, 8 uur slaap, 8 uur ontspanning zullen laten hooron, maar niet instemmen met de anarchistisch gezinde elementen, die de algemeene werkstaking willen proelameeren. In een artikeltje ..de arbeiders de spoorwegplannen" wordt er herinnerd, dat in de vergadering-San- ders de motte van den heer Hugen- holtz voor voortgezette propaganda is a ogenomen en erop gewezen, dat liet comité thans, meer dan een week la ter, nog niets van zich heeft laten hooren. Deze opmerking achten wij niet on gegrond. Vooral niet omdat het co mité immers reeds vergaderd heeft en (his weten kan wat het wil of niet wil. Wenscht het de uitgebreide propaganda nïet te leiden, dan kan het dat immers ronduit zeggen en daardoor de baan vriilaten voor anderen, die daarvoor misschien wel roeping gevoelen. De Wekker geeft verder een houwtje aan onzen medewerker Fidkïlio, be weert namelijk dat deze in zijn vorig Zaterdagavon djpraatje den heer Hu- genholtz heeft aangespoord, om voor de spoorwegplannen propaganda-geld te verzamelen bij de arbeiders. Ook dat nog! roept de schrijver van 't stukje tn wanhoop uit. Maar wij vragen: waar heeft de man dat gele zen? 't Staat nergens. Fidelio heeft, schertsenderwijs, verondersteld dat de lieer Hugemholtz, die eenmaal zoo en thousiast is voor deze propaganda, ook nog wel met het daarvoor benoo- dflgde geld zou komen aandragen. Dat hij d!it van do arbeiders zou moeten gaan vragen staat, er evenmin, als dat hij er bij d? Eskimo's een inzame ling voor houden moet. Goed lezen, hoeren en niet opsieren, als ik u ver- zooken mag! Verder verschillende belichten, een stukje over toestanden aan de Cen trale Werkplaats, een aanval op de Stads-Editie (men ziet, de bladen krij gen allemaal hun beurt,) en een be richtje, getiteld Russische Toestanden, waarin staat te lezen dat de plantsoen- wachters hier met niemand mogen spreken, zelfs niet antwoorden wan neer hun naar den weg gevraagd wordt, op straffe van ontslag. De Wekker schrijft dit toe aan po gingen om de onder hen heerschende ontevredenheid geen gelegenheid tot uiting te geven. Wij hebben toen wij de waarheid van dit bericht wilden onderzoekon, niemand te spreken kunnen krijgen, doch stellen ons voor hier nader op terug te komen. K r e I a g e-v e 111 n g e n. Het hoofd bestuur van de Voreeniging voor Bloem bollencultuur alhier heeft zich thans tot de besturen der afdeeLingen ge wend. ten eindo hunne hulp in te roe pen tot het organlseeren van bovenge noemde veilingen. waardoor toch. naar do meening van het Hoofdbestuur, het op te richten Krelage-fonds iu niet ge ringe mate zou kunnen worden ver sterkt. Teneilnde ieder zooveel mogelijk de gelegenheid te geven bloembollen voor die veilingen beschikbaar te stellen en om tevens de leden In ruimen kring in staat te stellen om aaukoo- pen op de veilingen te doen. is het ge- wenscht deze in een groot aantal af- doelingen te doen plaats hebben. In verband hiermede noodigt het Hoofdbestuur de af deeling uit, om in de allereerste plaats te trachten de beschikking te verkrijgen over eene voldoende oppervlakte grond, van goe de kwaliteit en gunstig voor eene vei ling gelegen. Reeds mocht het Hoofd bestuur uit den boezem van een twee tal afdeelingen die mededoeling ont vangen dat gratis land voor het plan ton eener veiling werd bascliikbaar gesteld en geeft het Hoofdbestuur ook ttetn anderen afdeelingen in overwe ging om te trachten op die wijze do be schikking over land voor de veiling te verkrijgen. Indien zulks niot mocht gelukken, dan zouden staroen dienen to worden gedaan om den noodigen grond te huren, daar voor liet houden der veiling in het volgende jaar reeds thans voor grond dient te worden ge zorgd. Mocht om de een of andere reden het donkbeeld om door eene afd. afzonder lijk eene veiling te houden naar hare meening gcono aanbeveling verdienen, dan zou het bestuur van deze afdee- ling zich in verbinding kunnen stellen met, het bestuur van eene meest nabij gelegen af deeling der Vereen iging. om alsdan gezamenlijk eene Krelage-vei- ling tot 6tand te brengen. Misschien verdient het overweging aldus het hoofdbestuur dat door het be stuur der afd. eene Comeinissie tot regeling van de veiling wordt benoemd terwijl alsdan later een lid dier Com- misste kan worden uitgenoodigd om zich met het in ontvangst nemen der bloembollen te belasten. Ilct Hoofdbestuur zal, met het oog op later aan de loden te verstrekken mededeelingen, gaarne vóór 15 Men a. s. vernemen, wat de uitslag is geweest van de te dezer zake ingestelde pogin- <r<?n om land voor eene Krelage-vei- ling te verkrijgen. Zondag a. s. zulldn 'in het Musgum van Kunstnijverheid al hier tentoongesteld zfjn eene uitge zochte verzameling zilverwerken uit de Koninklijke fabriek te Utrecht die bestemd zijn voor do Tentoonstelling voor décoratieve Kunst te Turijn. Kindermeel. De firma P. Mole naar en Co., te Westzaan bericht ons, dat voor de 4e maal bekrooud is geworden haar artikel Kindermeel. Deze maal te DoubaLx in Frankrijk met de hoogste on derscheiding en gouden eere-kruls. Akte-examens lager onder wijs. Geëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Geslaagd de heeren: W. v. d. Berg en C. M. Bethe van Haarlem; J. Boor van Huizen; G. C. A. de Braai, J. M. Bijlo en G. E. J. H. Delvaux, van Haarlem; P. Ditmars van Zuid en Noord-Schermer. Te eken school. Hedenmiddag waren de teekeningen der leerlingen van de teekenschool „St. Jozef" in het lokaal van den R. K. Volksbond op de Ged. Oude Gracht te bezichtigen. De verscbillande teekeningen maak ten een zeer goeden indruk en getuig den ervan, dat hier onder uitstekende leiding door de jongelieden met groo te toewijding wordt gearbeid. De verschillende werkstukken be treffende het vakteekenen. de smaak volle handtekeningen, alles valt zeer te roemen en is eene bezichtiging over waard. In een volgend nummer ko men wij op deze tentoonstelling terug. Uit de Omstreken. Hillegom. Nu het weder zich goed voor a.s. Zondag laat aanzien, zullen zeker dui zenden toeristen per fiets of per stoom tram zich naar Hillegom en Lisse he geven om de bloembollen te zien bloei en, die thans haast op zijn mooist staan. De café-restaurants in die stroken zullen dan goede zaken maken en zelcer niet het minst het flinke café restaurant van den heer Gerritsen, dat gelogen is vlak over de remise der stoomtram. Bij den heer Gerritsen zijn voor zijn bezoekers gratis kaar ten te verkrijgen, waarmede men ver schillende fraaie tuinen kan bezich tigen. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag de gelezen H.H. Missen „e half 7 en 9 uur, te half 11 uur de Hoogmis en „Te De-um tot sluiting van den Paaschtijd. Te 1 uur, half 2 en kwart over 2 uur catechismus. Te 4 uur Oefening voor de kinderen, die zich voorbereiden voor de Eerste II. Communie. Te 7 uur Lof en Rozen hoedje. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, de stille H. Missen te 7 urn en half 9, te half 11 de Hoogmis met Predikatie. Te 3 uur het Rozenhoedje. Te half 7 het Lof ter eere van het Heil. en jOnbevL Hart van Maria, voor de be keering der zondaars. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. ZoDdag te half 6, 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen, te half 11 Hoogmis, waarna de lofzang Te Daum Laudamus. 's Namiddags te half 4 de Vespers. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Zondag, te half 6, 7uur en half 9 de H,II, Missen, en te half 11 uur de Hoogdienst, te 2 uur Catechismus, 3 uur Vesper te half 5 Oefening der H. Familie. (N. H. Ct.) Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 11 Apr. C. van den Haak en AL Hamers. Bevallen: 10 April. J. C. Rigiutto Martin, d.; 12. A. E. van den Berg— van Schie, z.; 11. F. J. Ozingavan Dusseldorp, d.; A. Reckman—Kaptijn, d.; S. Jonker—Oosterhof, z.; 10. A. W. Lente rmanHarren, z. Overloden: 12 April. S. Harimann -Ouddolf, 52 jaar, Zijlstraat; 10. .1. P. v. d. Wolk—v. d. Linden, 89 j.. Keizersstraat. HILLEGOM. Ondertrouwd: J. y. Leeuwen on M. Juffermans. Getrouwd: W. J. DernisoneL. de Wijs. Bevallen: J. ScliramaRaaphorst dochter; G. C. Warmenhovende Jong. dochter- C. Warmerdam-de Vos, dochter; M. C. AdriaanseWitteman dochter; C. RusmanZomerveld doch ter; A. C. Weijersvan Rooljen zoon; A. Jonkheer—Van Loon dochter; A. Balkenendede Smit zoon; A. G. van Teylingen—Engelen zoon; J. Schelvis Steenbakker dochter; P. Broekhof van der Putten zoon. ZANDVOORT. Overloden: A. Koper, 31 j.; C. J. A. Ferrario. 59 j. BI-"VBWIJK Ondertrouwd: L. de Jong (te Hilver sum) en J. M. Sprengers; C. Tabak en P. Hoogland; H. Swaiem en H. M. Ver hees. Getrouwd: N. C. Oudendiik en C. van der Meijs; W. van Zutphon en S. A. de Wit. Bevallen: M. H. Kuijlvan der Kolk zoon: H. van der KolkBurger doch ter; G. van ZantenPepping zoon; G. van VeenVan Tunen doch teer. BENNEBROEK. Overleden: W. van der Putten, 41 j. Ondertrouwd: D. W. Vooijs en C. Blok. Aalvertentiën. Heden overleed na een korte ongesteldheid, mijne lieve Vrouw SARA 0ÜDD0LFF, in den ouderdom van 52 jaar. E. F. HARTMANN. Mede namens mijne Kin deren, Behuwd- en j Kleinkinderen. Haarlem, 12 April 1902. 9>aiikbetulg;iug. Ondergetekenden betuigen hun har- tel ij ken dank voor de belangstelling bij hun 45-Jarige Echtevrcenlging on dervonden, aan Familie, Vrienden en B ekendien. Familie J. W. VERKES. Rozenprieelstraat 89. Haarlem, 8 April 1902. Aan allen welke deelname betoonden gedurende mijne onge steldheid, betuig ik hierdoor mijn oprechten dank. Mej. C. EMMELOTH WINKELJUFFROUW. Gevraagd eene degelijke WINKEL JUFFROUW, P. G., Externe goede verkoopster. Br. fr. met opgave van leeftijd en laatste betrekking onder motto ..Winkeljuffrouw" bur, v. d. bl. MEN VRAAGT EEN Adres bij de uitgevers. GEVRAAGD: Een Naaister, Chemische Wasscliery en Yervery. Essenstraat. Gevraagd nog met Mei, in 'pn gezin z. k. een Keuken W erkmeid, hoog loon en veel verval. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan t« melden. Brieven ohder No. 1830 bij den Boekhandelaar H. N. Mul, Kruis straat 25. GEVRAAGD een net R. K. Dagmeisje niet beneden 16 jaar. Adres Nassau- straat 16. Gevraagd tegen 1 Mei a. s. een flinke DIENSTBODE, loon 100 'sjaars met verhooging en eenig verval. Aanbiedingen bij de Huismees teres, 2e Kleine Houtstraat 47rd. DIENSTBODE, Met Mei gevraagd) eene flinke DAG MEID, niet beneden de 17 jaar. Zi'ch te vervoegen 'b avonds na 8 uur, Johan v. Vüetstraat no. 80, bij de Duven- voordiestraat. gevraagd bij W. J. van Willigenburg, Confisenr te iiIoememla.il. H H. Kleermakers. Voor een, thans te Rotterdam werk zaam. Jongmenscli, 5 jaar bij liet vak, grondig met allo voorkomende werk zaamheden vertrouwd, wordt plaatsing gezocht te Haarlem. Br. fr. no. 5018 bureau van dit blad'. Een JONGMENSCH, veel vrijen tijd hebbende, vraagt agenturen voor le vens-, ziekte-, invaliditeits-verzekering of anderszins. Is ook genegen voor Haarlem en Om streken commissiewerk te verrichten van eiken aard. Brieven franco No. 5019 Bureau van dit Blad. te huurs Een vrij Slaapkamertje* Met of zonder kost. Br. onder No. 5015, bur. v/dblad# Te Huur: BOVENHUIZEN, twee kamers, alkoof, een kleine kamer, keuken, zolder enz. Huur 495 en f 208. Aanvaarding terstond. Te bevragen Brouwersvaart 108 A. Te Huur: in de Assendelverstraat nabij de Brouwersvaart, een PAARDEN STAL. Te bevragen Brouwers vaart 108 A. Te Hirai': aan de Brouwersvaart een WIN KELHUIS, kamer, keuken, bak kerij, met dubbele luchtoven enz. Huurprijs 520. Terstond te aanvaarden. Te be vragen Brouwersvaart 108 A. HAAHLE'fISSCHE Telefoon 579. Maandag 14, Dinsdag I5en Woensdag 16 April 1902: Eesi Heer vraagt den prijs voor een gem. of ougem. Kamer, met Kost. Liefst in bet midden der stad. Br. onder No. 5016, bur. v/d blad. Over te nemen. uit een zeer zindelijken inboedel 2 so lide ijzeren LEDIKANTEN met toebe- hooren, zoo goed als nieuw, een Kloer- makerstafel met schragen, en een klei ne VULKACHEL. Nadere inlichting bureau van diit blad!. Nieuw Rijwiel met' beste banden, fijae 1/i pitch Brampton rollerketting, westwood velgen, echte B.S.A.trapbeweging, 1 jaar lang oliehoudende naven, buitengewoon gemakkelijke gang, slechts een paar maal bereden, door vertrek naar O.-I. v. den nagenoeg halven prijs voor f75 over te nemen Br. fr. No. 5014, bur. y/d blad. TE KOOP voor 15 gulden een Wip, Schommel en Gymna=tiekrek met rek stok. Adres Riviervischmarkt 7. H.H. Grossiers in Sigaren. Een sigarenfabrikant levert fijne Vierkantjes in den prijs van/10.50 en f 10.t 6/10 als proef worden franco toegezonden. Br. fr. no. 5017 bureau van dit blad. INSCHRIJVING WOENSDAG 16 APRIL van 2—4 uur. Geb.- en zoo mogelijk Vac.- bewijs meebrengen. Mej. P. J. van LEIJDEN. Kastpapier van 10 tot 65 cent per boek. Kastranden wit en gekleurd vanaf 2 ct. per Meter. PUNAISES per gros (144 stuks) 25 cent. Papierhandel. Sebiliiers-enBelwiigeTSTereenlgiiig Openbare Vergadering op Zondag 13 April 's middags 12 ure, in 't lokaal der „Kleine Vereeniging", KI. Houtstraat 77. Spreker: de Heer VAN ERKEL, van Amsterdam. Onderwerp: Loonkwestie der schilders en behangers. Opkomst dringend verzocht. Ook H.H. Patroons worden drin gend verzocht deze vergadering bij te wonen. HET BESTUUR HDlIandsGli Teoiieelwelaüiiai) van Amsterdam. Bestuur: BARENDSE, VERHA GEN POTHARST. Zondag 18 April 1902, Groot succes van alle Duitsche Theaters, Succes-Blijspel in 4 bedrijven uit hetDuitschvan F.vonSchönthan. Prijzen derplaatsenle.RangfO.50, 2e Rang f 0.30, Galerij f 0.20. Bureau 7 uur. Aanvang 8 uur. Vierde Kamermuziekavond Kwartet—Robert, Zalsman en Van Breemen, op DINSDAG ig April, (e 8 uur, in de Bovenzaal van de Sociëteit „Vereendging", met medewerking van den heer JAN TAK Jr., viool, van Am sterdam. Stijkkwartetten Mozart en Tschai- kowsky Liederen en Piano-voordrach ten. Toegangskaarten f 1.50 zijn ver krijgbaar bij de Firma MET MEY- L1NK, Lange Besriinestraat Tooneelspel uit het leven van den vermaarden Detective, in 5 Bedrijven, door A. van SPRÏNKHUIJZEN. Aanvang 8 uur. Balkon en Stalles 1.50, le Loge 1.25, Parterre 1.2e Loge 0.75, Gaanderij 0.30. 1AR6AEI1ÜE. AGENT gevraagd terstond voor de Provincie Noord- Holland door eene gevestigde fabriek. Br. fr. lett. H.S.Z., Alg. Adv.- Bur. NIJGH VAN ÜITMAR, Rotterdam. om contant geld, ten overstaan van Mr. O. J. BOERLAGE, Notaris té Heemstede, op Dinsdag 15 April 1902 v.m. y'/2 uur, vóór het koetshuis en in den tuin van de buitenplaats „ZUIDERHOUT" aan den Binnenweg bij den Haarlemmerhout te Heem-' stede, van: 3 makke donkerbruine, schoon bij den weg loopende paar den, w.o. een span merrien en een ruin; uitmuntend onderhouden rij-; tuigen, tuigen en stalgereedschap-, pen: Victoria (Gebrs. Kimman) zoo goed als nieuw op gummi banden, landauer (Hermans), Berliner, Cou-' pé (Hermans), Utrechtsch wagen tje (Gebroeders Kimman) arreslede, bokkenwagen, bokkenarreslede; 3 spantuigen, 2 éenpaardstuigen, arren- tuig, zweepen, bitten, 6nafl'els enz. Een partij goed gekweekte, gezonde planten en gewassen, diverse tuin gereedschappen, eenigen inboedel en eindelijk van een paar zilver-fazanten, een goud-fazant, 2 zwanen, 20 kippen, (w.o. Hamburger pellen en Eugelsche vechtkrielen), 10 eenden, ijzeren schuit, 2 houten roeibooten, 2 volières en, losse brug, voorts nog 2 jachthonden: Duitsche "staande hond, reu, 4e veld gejaagd. Griffon jachthond, teef, 6e veld gejaagd. Bezichtiging: Zaterdag 12 April particulier, Maandag 14 April publiek, telkens van 10 tot 2 uur. Lijsten van de goederen worden van 8 April 1902 af verkrijgbaar ge- fteld bij voornoemden Notaris. Belangrijk Boelhuis in het Melkhuis in den Hout. Notaris DA-AMEN te Haarlem, zal Woensdag 16 April 1902, 's morgens 9 uur, ten huize van den heer G. VAN BRUGGEN, in het melkhuis en boer-i derij, in den Haarlemmerhout nabij Haarlemmerhoutpark, onder Heem stede, om contant geld, publiek ver koop en: 19 KALFKOEEEN (reeds gekalfd heb bende of nog moetende kalven), 2 GELDEKOEIEN, 2 vaarzen, 1 tweeja rige stier, 2 bruine Merriepaarden (af tands) 2 Jachtwagens, 1 Utrechtsch wa gentje, 1 Tilbury, 1 Arreslede, 1 vracht brik, 2 Boerenwagens, 1 Rolwagen, 2 Gierbakken, Kruiwagens, 3 melkkar- retjes, 1 Bietensnijmachine, 1 Veevoe- derketel, Knn^ ist,, Landbouw- en al lerlei Melkgcreedschappen als: Ketels,* Emmers, Vaten, Kannen, Melktest enz. Eenig Meubilair, waaronder p. m. 80; ijzeren Tuinstoelen diverse Tuintafel- tjes en 1 Tuinbank; een partij hooi en mest droge takkebossen, planken enz. Tuigen en -bistellen; 6 witte Eenden en ee:; Waard, en hetgeen verdei' ten verkoop zal worden aangeboden, voor amotie een hooiberg en schuur. te Schotel}. Notaris DAAMEN te Haarlem zal op Donderdag 24 April 1902, 's morgeus 10 uur, ten huize van den lieer P. J. VAN SCHIE, aan den Vergierdenweg te Schoten, om contant geld, publiek verkoopen: 30 koeien, welke reeds gekalfd hebben of nog moeten kalven, 1 hokkeling, 1 hit 8 jaar (schimmel merrie), 1 kalf, 1 kaaskuip, 4 ge wone karn en een karn voor honden (kantmachine), kaasborden, plan ken en staanders, 4 gegalvaniseerde melkbussen van 50 Liter met spat- deksels, 1 room vat, boter bouw- vloot, groote wij vaten, tuigen, hooi- schaleu, berries voor hooiwagen, Engelsche draagvorken, 1 hand melkwagen voor i bussen, 1 drie* wielige kar, een rolwagen, ongeveer 200 gewaterde eiken palen, 1 vlon der, 3 boerenwagens met toebe- hooren, 1 brik of melkwagen, 1 kaasbank, koppen en vlooten, zet ters voor Edammerkaas en 50 middelbare zetters, 2 blikken bus sen van 50 Liter, 2 goed onder houden mangels, circa 30.000 kilo hooi en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden,

Haarlem's Dagblad | 1902 | | pagina 2